Glooiing zeewering in Ouwerkerk verpulverd Raad Zierikzee akkoord met beperking horecavestiging streeknieuws V.V.D.-fractie tegen Aanbesteding verpleeghuis Corneliastichting Vervanging voor stormseizoen JttotniiM Inbraken en pogingen daartoe ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 21 maart 1985 Nr. 23697 ZIERIKZEE - Met de drie stemmen van de V.V.D.- fractie tegen besloot de Zierikzeese gemeenteraad maan dagavond tot een wijziging van de drank- en horecaver- ordening, waardoor het mogelijk wordt de vestiging van horeca-etablissementen in Zierikzee te beperken. De wijziging betreft horecavesligingen waar geen alcohol houdende dranken worden verstrekt. De maatregel kan gezien worden als een vervolg op het enkele jaren gele den genomen raadsbesluit tot het beperken van het aan tal vestigingen waar wel alcoholhoudende dranken wor den verstrekt. Met de vestiging van de Shoarma-zaak in de Sint Domusstraat ontstond over last voor de bewoners in de directe omgeving. Met de huidige wijziging van de Drank- en horeca-ordening hoopt het gemeentebestuur een instrument in handen te hebben om dit soort ontwikkelingen te kunnen tegengaan. Het afgelopen jaar bleek in de praktijk, dat vestiging van horecabe drijven op bepaalde plaatsen in een stad als Zierikzee een aantasting van het woon- en leefklimaat kan beteke nen. Met name de vestiging van de Shoarmazaak in de Sint Domus straat gaf aanleiding tot overlast voor de bewoners in de directe omge ving. Om een instrument in handen te hebben een ongebreidelde groei van dit soort bedrijven tegen te gaan, stelde de meerderheid van het college de raad voor te besluiten tot wijzi ging van de drank- en horecaverorde- ning. Wethouder L. J. van Gastel nam in deze een minderheidsstandpunt in. Hij was van mening, dat niet de be trokken horeca-ondernemer aanspra kelijk kan worden gesteld voor de veroorzaakte overlast op straat. Ver der kwam hij in het geweer tegen de ze beperkende maatregel, omdat hij dit zag als een inbreuk op het recht van vrije vestiging. Niet in alle gevallen Raadsvoorzitter burgemeester Th. H. de Meester benadrukte, dat niet in alle gevallen een vestigingsvergun ning geweigerd zal worden. Hij acht te het echter prettig als gemeente bestuur de ontwikkelingen in de hand te kunnen houden. Als er duide lijke vermoedens bestaan, dat de vestiging van een bepaald horecabe drijf aantasting van het woon- en leefklimaat tot gevolg zal kunnen hebben, beschikt het gemeente bestuur over de mogelijkheid een vestigingsvergunning te weigeren. „Ik wens u veel geluk en succes bij die beoordeling", merkte V.V.D.- woordvoerder de heer L. Bécu wat schamper op. Hij had grote moeite met dit raadsvoorstel, omdat het naar zijn mening een aantasting vormt op het recht van vrije vesti ging. Met de problemen, die buiten worden veroorzaakt, heeft het hore cabedrijf volgens de V.V.D.- woordvoerder, niets te maken. De heer C. Legemaate (CDA) was het met hem eens, dat aantasting van het vrije vestigingsprincipe een kwa lijke zaak kan zijn, maar meende an derzijds, dat er dergelijke moeilijk heden voor het leefklimaat in de stad kunnen ontstaan, die het noodzake lijk maken, dat er beperkende maat regelen getroffen kunnen worden. Ander instrument P.v.d.A.-fractievoorzitter D. van der Wekken memoreerde de vraag van zijn fractie naar aanleiding van de problemen rond genoemde Shoarma zaak om het vigerende bestemmings plan Dam/Oude Haven te wijzigen. Namens zijn partij liet hij weten te kunnen instemmen met het andere instrument, dat de meerderheid van het college verkoos ter aanpak van het probleem Tbmeer omdat hier door een omslachtige procedure van een bestemmingsplan-wijziging kan worden omzeild. Van der Wekken be nadrukte, dat ook de P.v.d.A. het principe van vrije vestiging erkent. Hij was echter van mening dat het principe niet wordt aangetast, als men rekening houdt met de conse quenties en prioriteiten stelt ten aan zien van het woon- en leefklimaat. Hij was het niet eens met de V.V.D.- fractie betreffende het niet schuldig zijn van de betreffende horeca ondernemer aan overlast. „Door het feit, dat een ondernemer zich in een bepaalde straat vestigt, wordt hij mede-veroorzaker van de proble men", aldus Van der Wekken. Groot goed De heer K. T. de Jonge liet er geen twijfel over bestaan, dat het vrije vestigingsprincipe ook voor de R.U. een groot goed is. Hij was echter van mening, dat er aanleiding kan zijn om daarvan af te wijken. De Jonge vond het aantal horecavestigingen in Zierikzee al hoger dan wenselijk kan worden geacht en drong derhalve aan op een verdere beperking, als een aantal vestigingsvergunningen na verloop van tijd niet meer van kracht zal zijn. Verder had de R.U.-woordvoerder graag gezien, dat aan het huidige voorstel ook het voorstel tot herin voering van een sluitingsuur voor de horeca zou zijn gekoppeld. Volgens de voorzitter was dit laatste echter niet aan de orde. Na overleg daarover binnen het seniorenconvent, was hem namelijk gebleken dat een voor stel tot herinvoering van een slui tingsuur geen raadsmeerderheid zou behalen. De voorzitter benadrukte dat ge tracht zal worden zoveel mogelijk te gemoet te komen aan het vrije vesti gingsprincipe en dat derhalve een zeer selectief beleid gevoerd zal wor den. Hij erkende dat er binnen Zie rikzee wellicht nog plaatsen zijn, waar vestiging wel kan worden toe gestaan. Hij had echter moeite met het opvoeren van „een Ver m'n Bed show". „Je moet maar eens zo'n ding in je straat hebben staan, dat is voor de bewoners echt niet zo plezierig", aldus burgemeester De Meester. Met de drie stemmen van de V.V.D.- fractie tegen, besloot de raad ten slotte tot wijziging van de drank-en horecaverordening, die de beoogde perking van horecavestigingen mo gelijk maakt. DEN HAAG - Met ingang van 1 mei 1985 kunnen uitkeringsgerechtigden die een eigen bedrijf willen beginnen maar over onvoldoende middelen be schikken, onder bepaalde voorwaar den steun krijgen op grond van de Rijksgroepregeling Zelfstandigen van de Bijstandswet. ZIERIKZEE - De fa. Van Oorschot uit Roosendaal kwam woensdag als laagste inschrijver uit de bus bij de aanbesteding van het nieuw te bou wen verpleeghuis van de Cornelia stichting te Zierikzee. De aannemers Geerdink uit Bergen op Zoom, Korteweg uit Breda, Ne- dam uit Hoogvliet, Christiaansen uit Vlissingen, Sprangers uit Terneuzen en Van Oorschot waren uitgenodigd. Directeur A. Schouw wil op dit mo ment liever niet het bedrag vermel den. Als de gunning wordt verleend, naar verwachting over enkele weken, wil hij de bouwkosten bekendma ken. Advertentie ZIERIKZEE - Grote delen van het stortsteen in de glooiing van de zeewering te Ouwerkerk zijn tengevolge van sneeuw en vorst verpulverd. De situatie zou bij een flinke zuidwesterstorm problemen kunnen opleveren en het stortsteen zou derhalve langs de gehele glooiing ver vangen dienen te worden door asfalt. Restaurant Renesse uDe Hoffelijkheids Pluim Zilveren pluim menu voor de maand maart Cocktail chantilly Franse uiensoep Gordon abricot Bavaroise met slagroom Incl. een glas wijn 32,50 Naast het zilveren pluim menu hebben wij ook nog andere maandelijks wisselende menu's. Voor reservering: 01116-1215 Deze mededeling deed dijkgraaf de heer M. J. Steur, woensdagmiddag tijdens de algemene vergadering van het Waterschap Schouwen-Duive- land in 's Landskamer. Hij wees op de noodzaak de gehele zeewering in Ouwerkerk aan te pakken en dat karwei voor het stormseizoen 1985-1986 gereed te hebben. De schade aangebracht door sneeuw en ijs aan de wegen blijkt over de gehele linie mee te vallen, zo deelde de dijkgraaf aan hoofdinge land de heer W. A. Kuyper desge vraagd mede. Het meeste te lijden had de Kouwersweg, leidend naar de damaanzet, waar veel zwaar trans port overheen ging. In overleg met Rijkswaterstaat zal deze schade wor den hersteld. Draaiboek? Hoofdingeland J. M. van Lange- raad informeerde of er een draaiboek was voor de verdeling van de taken van het sneeuwruimen tussen provin cie, gemeenten en waterschap. De heer Steur liet weten.dat er wel on derlinge afspraken worden gemaakt, maar dat daar weieens van kan wor den afgeweken in extreme weersom.- standigheden als sneeuwstormen, zo als men deze de afgelopen winter heeft gekend. De situatie op de wegen kan dan binnen een kwartier gewij zigd zijn. De dijkgraaf deelde mede, dat sub sidie is aangevraagd voor drie plan nen tot wegverbetering, te weten: verbetering van de Stolpweg, van de Oude Zandweg, Ridderweg en Hoge- weg en verbetering van de Langen- dijk en Den Osse. Het dagelijks be stuur achtte het juist de plannen bestcdingsgereed te maken, in af wachting van eventuele subsidietoe zeggingen. De heer J. R. H. Scheele deelde me de, dat ten gevolge van ijsgang en mist een late start werd gemaakt met de voorjaarspeilingen. Alleen de pei ling bij 't Zijpe heeft tot nu toe uitge wezen, dat er sprake is van een lichte verdieping, echter minder dan in voorgaande jaren. Verder verwees de heer Scheele nog naar de onderzoe ken bij Flaauwers en Kisters, waar gedoken werd op een diepte van respectievelijk 40 en 25 meter. Er werd bij het onderzoek veel steenma teriaal teruggevonden en de bevin dingen gaven geen aanleiding tot het treffen van nadere maatregelen. Motie De algemene vergadering was het eens met dijkgraaf Steur, dat het Wa terschap Schouwen-Duiveland zich niet voor of tegen de motie van het Waterschap ,,'t Vrije van Sluis" be treffende de concentratie van water schappen diende uit te spreken. Be sloten werd de motie voor kennisge ving aan te nemen, omdat het Water schap Schouwen-Duiveland liever de resultaten afwacht van het onderzoek betreffende de mogelijke toekomsti ge combinatie van de waterkwali- teitsbeheersing en de traditioneel ge groeide taakopvatting. Een voorstel tot functiewaardering van het waterschapspersoneel bracht de gemoederen tijdens deze algeme ne vergadering even in beroering. Van het bureau Bosboom en Hegener was voor deze opdracht een prijsop gaaf gedaan van 69.000,— exclusief b.t.w. De Unie van Waterschappen had dit bureau aanbevolen in ver band met specifieke deskundigheid op het gebied van functiewaardering binnen het waterschapsbestel. Hoofdingeland burgemeester C. Slabbekoorn bleek wat sceptisch te staan tegenover functiewaardering en het bedrag dat daarvoor moet wor den opgebracht. Wethouder L. J. van Gastel sprak over een 'hele delikate bezigheid' en waarschuwde voor mo gelijke verhoudingen, die door zo'n functiewaardering verstoord kunnen worden. Hij vroeg zich af of het be stuur van het waterschap wel zo hard moest lopen om dit onderzoek te rea liseren, wat hem betreft mocht ge wacht worden totdat de functiewaar dering verplicht wordt gesteld. Straks toch De dijkgraaf was van mening, dat het maar een kwestie van tijd is, dat het waterschap er toch mee gecon fronteerd zal worden. Hoofdingeland J. Pomper maakte de kanttekening, dat bij een dergelijk onderzoek enkel ZIERIKZEE - In de nacht van dins dag op woensdag is het inbrekersgil de uitvoerig op stap geweest in Zie rikzee. In een aantal gevallen bleef het bij een poging, maar niet bij J. d. B. uit de Volkerakstraat, waar tot nog toe onbekenden zijn woning on bevoegd betraden en een nog onbe kend aantal goederen wegnamen. Vervolgens werd uit de garage achter de woning een auto weggenomen, een Renault, die evenwel een dag la ter in Rotterdam werd terug gevon den. Bij bouwbedrijf E. bleef het bij een poging, wel werd schade .aangericht bij de poging om binnen te komen. Bij een woning in de Kokmeeuw straat bleef het eveneens bij een po ging. L.H.N.Ü. „Juliana" aan het Janne- wekken, kreeg ook bezoek: hier ver dween gereedschap en werden deuren en kasten geforceerd. Een dag later, woensdag dus, verdween uit de gar derobe van restaurant M. aan de Ou de Haven een actetas van J. K. uit Dreischor, die hier van aangifte deed. De tas stond onbeheerd met als in houd waardepapieren van onbekende waarde. Tot slot van de serie werd eveneens op de Oude Haven een auto gestolen van E. S. uit Zierikzee, de auto stond geparkeerd voor restaurant M. en was afgesloten. Het is een Nissan met het kenteken JX-06-JY. Het gebeurde woensdagavond tussen 18.00 en 20.00 de functie wordt ontleed en dat daar bij niet aan de orde komt hoe die functie wordt uitgevoerd. Tbr ge ruststelling kon de heer Steur tot slot mededelen, dat - wat de resultaten van het onderzoek ook mogen zijn - niemand er in salaris op achteruit zal gaan. De heer W. A. Kuyper maakte van de rondvraag gebruik te verwijzen naar de overlast, die voor de agrari sche ondernemer ontstaat door het delven van een watergang door het waterschap. Hij vroeg zich af waar om daar geen vergoeding tegenover stond. De heer Steur wees op het feit, dat de grondeigenaar in het kader van het algemeen belang nou eenmaal verplicht is het slib uit de watergang te ontvangen en de verwerken. De heer Kuyper bleef er echter bij, dat het wat onterecht is dat er geen ver goeding tegenover staat, omdat de hoeveelheid soms zo groot is, dat ze niet in één keer verwerkt kan worden en een gedeelte dan een jaar moet blijven liggen. Bijval Kuyper kreeg in deze bijval van de heer H. B. van der Zande, die met het zelfde probleem zat. Hij was enige tijd geleden opgezadeld met een hal ve hectare slib, de verwerking waar van voor hem in totaal 4.800,— op brengstderving betekende Van der Zande vond dat wel een beetje te veel ten behoeve van het algemeen belang. De dijkgraaf relativeerde echter ge noemd bedrag met de opmerking, dat het delven van een watergang toch ook maar eens in de tien of vijftien jaar gebeurt. „Tsja, met delen maak je alles kleiner", rondde Van der Zan de toen maar zijn tevergeefse poging op het verkrijgen van een vergoeding af. De heer Kuyper vestigde verder de aandacht op de noodzaak van het snoeien van populieren langs de Zwa- nenburgseweg. De dijkgraaf zegde toe, dat dit binnen afzienbare tijd zal gebeuren. De heer Van der Zande liet weten, dat het hem was opgevallen, dat niet alleen iepen en meidoorns, die niet getransporteerd mogen worden .ver brand worden, maar ook veel hout van populieren en andere bomen. Vol gens hem was voor dat hout een bete re bestemming ten behoeve van de papierindustrie te bedenken. De heer Steur antwoordde, dat na het snoeien van grote partijen, het hout inderdaad wordt doorverkocht aan de papierindustrie, maar dat een en ander op practische bezwaren stuit als er slechts in kleine hoeveel heden wordt gesnoeid. ZIERIKZEE Ongeluk Zeelandburg Werkzaamheden, een glad wegdek met als gevolg een slippartij waren de oorzaak van een aanrijding woens dagochtend (9.45 uur) op de Zeeland- brug. D. M. uit Kapelle aan de IJssel reed uit de richting Zierikzee op de brug, waar ze moest remmen voor wegwerkzaamheden. Het natte weg dek zorgde voor een slippartij waar door de personenauto op de linker weghelft kwam waar op dat moment F. D. uit Tbrneuzen passeerde. Bij de aanrijding werd eerstgenoemde auto zwaar beschadigd, mede omdat de auto op z'n kop tot stilstand kwam. De andere auto liep ernstige schamp- schade op. Jan de Jonge kwam in ac tie om het zwaar beschadigde voer tuig van M. weg te takelen. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Bijeenkomst NBvP De afdeling" Schouwen van de NBvP hield in het Huis van Nassau de maandelijkse bijeenkomst. De vice-presidente mevrouw B. van der Linde-Florusse opende de vergade ring. Zij kon twee nieuwe leden ver welkomen. Na enkele mededelingen kreeg mevrouw Tessa Braat het woord. Aan de hand van dia's vertel de zij over haar werk, het pottenbak ken. Op deze manier konden de da mes het hele proces volgen. Eerst een vormeloze homp klei met als eindre sultaat een prachtige schaal of vaas. De vele kleuren van het glazuur had den aller bewondering. De geestige manier waarop mevrouw Braat uit leg gaf bij de getoonde dia's zorgde ervoor dat het een boeiende middag werd. In de pauze deelde een lid van de reiscommissie mee dat het jaar lijkse reisje is gepland op 10 mei a.s. Doel van de reis: paleis „Het Loo" in Apeldoorn. Na het overhandigen van een atten tie aan mevrouw Braat en een dank woord werd de bijeenkomst gesloten. Tryféna De dameskrans Tryféna van de Oud Gereformeerde Gemeente te Zie rikzee houdt zaterdag 23 maart een verkoping ten bate van de gehandi captenzorg. Tb koop zijn vele door de dameskrans vervaardigde artikelen zoals gebreide, geborduurde en be schilderde voorwerpen. Tévens is er eens stand met sterk afgeprijsde arti kelen, onder meer voor de helft van de prijs. Ook poppen in klederdracht zijn te koop. De verkoping wordt ge houden in de zaal naast het kerkge bouw van de Oud Gereformeerde Ge meente in de Sint Domusstraat (ingang via de kerk) van 13.30-16.30 uur. NEELTJE JANS Diefstal Pas woensdag werd de rijkspolitie groep Schouwen-Duiveland te hulp geroepen bij het trachten oplossen van een diefstal op het werkeiland Neeltje Jans. Dosbouw deed aangifte van diefstal van een occiloscoop 12.000,-) een pouwersupply 1500,- en een mulimeter 700,-). De diefstal moet gepleegd zijn tussen de cember van het vorig jaar en maart nu. Een schier onmogelijke opgave voor de rijkspolitie. Dosbouw deed woensdag eveneens aangifte van een diefstal uit de Schelphoek, waar een compressor, een lastrafo en los gereedschap ver dween. WESTERSCHOUWEN Snelheidscontrole Bij een woensdagmiddag uitge voerde snelheidscontrole op de pro vinciale weg op de grens van Midden- en Westerschouwen werden van de 800 passerende automobilisten maar liefst 106 bestuurders verbaliseerd wegens het overschrijden van de gel dende maximum snelheid van 80 km/u. De overtreders reden tussen de 100 en 136 km/u. BURGH-HAAMSTEDE Commissie welzijn De commissie welzijn van de ge meente Westerschouwen houdt don derdag 28 maart een vergadering in het gemeentehuis. Op de agenda staan subsidieverzoeken van het be jaardenkoor Westelijk Schouwen, de Vereniging Dorpsgemeenschap Se- rooskerke, de Stichting Algemene Hulpdienst Westerschouwen i.o. en de Huishoudkundige- en Consumenten Voorlichting provincie Zeeland/N- Brabant/Limburg regio Zuid. De ver gadering begint om 19.30 uur. Opbrengst collecte De ook in Burgh-Haamstede gehou den collecte voor de bestijding van reuma, heeft in deze plaats het fraaie bedrag van 2,904,35 opgebracht. Ge vers en collectanten van harte be dankt voor hun medewerking. RENESSE Volkstuintjes Het complex van 20 volkstuintjes zal binnenkort met 6 tot 8 nieuwe lap jes worden uitgebreid. Een dezer da gen zal de dienst gemeentewerken de omheining verzetten en begin april zullen de nieuwe kavels in orde wor den gebracht. NOORDWELLE Stand Rode Kruis In het dorpshuis in Noordwelle is op zaterdag 30 maart van 13.30-17.00 uur een stand aanwezig van het Rode Kruis afdeling welfarewerk. Deze dag zal de StrSo in Noordwelle wor den gehouden. KERKWERVE Kringwedstrijd EHBO Vrijdag 22 maart wordt in het Ver enigingsgebouw te Kerkwerve een kringwedstrijd Schouwen-Duive- land/Noord-Beveland van de Ko ninklijke Nederlandse Vereniging EHBO gehouden. Deelnemers zijn de korpsen Kamperland, Kortgene en Kerkwerve. Voor Kerkwerve is het de eerste keer dat aan een kring- wedstrijd wordt deelgenomen. De wedstrijd begint om acht uur. SCHUDDEBEURS Jubileum IJsvereniging In het dorpshuis van Noordgouwe wordt op vrijdag 22 maart de jubi leumbijeenkomst gehouden van de IJsvereniging Schuddebeurs. Aan vang van de bijeenkomst, 20.00 uur. Medewerking wordt verleend door het Schelde Trio. SIRJANSLAND Collecte-opbrengst De collecte voor epilepsiebestrij- ding heeft in Sirjansland 148,60 op gebracht. Collectrice was mevrouw W. Struijk, die evenals de milde ge vers wordt bedankt voor de inzet. BRUINISSE Aanrijding In het bericht van dinsdag, betreffen de de aanrijding Noordstraat- Weststraat, waar de auto's van P.O. uit Bruinisse en K. A. v.d. K. uit Zie rikzee bij betrokken waren, moet de voorrangskwestie precies andersom gelezen worden: P. O. zou geen voor rang gekregen hebben van V.d. K. Donors gevraagd Tijdens de Rode Kruis vergadering van vorige week deed de voorzitter, burgemeester T. C. Hekman, een dringend beroep op de inwoners om bloeddonor te worden voor het Rode Kruis. Voor diegenen die bloed wil len geven maar niet weet welke we gen te bewandelen volgt hier het con tactadres voor Bruinisse: H. v.d. Bos, Boeierstraat 23, tel. 1704. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Dlrektie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging na 18.30 uur 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38,70; per jaar f 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kohtrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% BTW. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3