Simon Blom, Frans Krijnsen en Johan de Vlieger samen naar finish Pannekoekenloop Rinus Lems terechte kampioen eerste klas driebanden na finaletriomf op Ger Monster Verrassende Jerry Rijstenbil en Mary Hoekendijk winnen bowlingtoernooi in Renesse NIEUWSBODE 6 Het gebruik van het tegelpad maakte de Pannekoekenloop op bepaalde gedeelten nog wat gemakkelijker, maar het grootste gedeelte was toch bijzonder pittig. Bijzonder sterk deelnemersveld in domeinen WESTENSCHOUWEN - Evenals vo rig jaar kwamen er ongeveer tweehon derd hardlopers en -loopsters aan de start van de Pannekoekenloop, die ge houden werd in de boswachterij Westerschouwen. Het parcours was ook identiek aan dat van vorig jaar. Voor de vijftien kilometerloop was er weer het bijzonder attractieve, maar uiterst zware pad naar de vuurtoren dwars door het broedgebied. Het pad is nu gesloten vanwege het broedsei- zoen, maar de lopers konden nog ge nieten van de zware zandheuvels met de krijsende meeuwen. Na de vuurtoren, waar het verste punt in de route lag, ging het terug over het vlakke, snelle strand en bij het bunkerduin werd de steile klim genomen om wéér terug te komen in de beschuttende bossen. Wa ren er vorig jaar negentien mannen, die de vijftien kilometerroute binnen het uur aflegden, nu kwamen er maar liefst 36 wedstrijdlopers en trimmers aan de finish binnen die tijd. Er verscheen een deelnemers veld van een klasse, waar menige organisatie van een wedstrijdloop jaloers op zou zijn. Drie lopers gingen gezamenlijk als snelsten over de meet. Delta Sporter Simon Blom, die eerder winnaar werd van de Mossel loop, Marathonatleet Johan de Vlieger en AV '56- veteraan Frans Krijnsen noteerden allen een winnen de tijd van 53,40 minuten. Tijdens de twaalfde editie van het vorig jaar was Krijnsen in zijn eentje de snelste met een tijd, die zeven seconden hoger lag dan de winnende tijd van nu. Overigens is de deelname van de talentvolle atleet uit Waarde opmerkelijk en zijn aanwezigheid tekent de exclusiviteit en de aantrekkingskracht van de Pannekoekenloop. Krijnsen werd het vorig jaar na tionaal kampioen cross in zijn leeftijdsklasse, maar hij gaf het afgelopen weekeinde de voorkeur aan deelname aan de super-trimloop in de Westen- schouwse domeinen boven het verdedigen van zijn ti tel. Delta Sport scoorde goed met drie lopers bij de eerste tien aankomenden. Behalve Simon Blom wa ren dat Brouwenaar Dorus Breidenbaeh en Kees Reinhoud uit Serooskerke. Breidenbaeh werd in 55,40 minuten achtste en Reinhoud klasseerde zich in 55,55 minuten als tiende.- Nog drie andere Delta Sporters finishten binnen het uur. Adrie Gerards verbruikte 58,15 minuten, Joost Frencken 58,40 minuten en Martien Moermond slaagde er nipt in om binnen de limiet van een uur te blijven: 59,59 minuten. De beste Delta Sport- veteraan werd Cor Muller in 62 minuten. Eerste dame werd Anja Sinke uit Vlissingen. Zij liep het vorig jaar de marathon van New York uit. In Westenschou- wen voltooide zij de vijftien kilometer in 67,25 minu ten, waarmee zij heel wat mannelijke concurrenten te snel af was. De meeste deelnemers liepen de vijftien kilometer, maar een vijftigtal deelnemers koos toch voor de hal ve afstand. Jan Konijnenburg van-Delta Sport was verreweg de snelste met een tijd van 25,12 minuten. Bijna twee minuten later kwam Cees Priem uit Scha rend! jke, vlak voor Lou Dingemanse en de Flakkeese atleten Jan Hoek en Peter van Brussel. Snelste junior was Delta Sport-atleet Danny Duinhouwer uit Zon- nemaire. Hij finishte nog net binnen het half uur, even voor Marjan Wagenmakers uit Middelburg, die in 30,35 minuten de snelste dame werd. Niet allen hadden evenveel haast. Het betrof im mers een trimloop door een prachtig natuurgebied en de laatstaankomenden genoten zeker zoveel als de snelsten. Het geheel had eep vlekkeloos verloop en de lofuitingen met betrekking tot het parcours en de organisatie waren dan ook niet van de lucht. Alle deelnemers ontvingen na afloop een fraaie standaard met inscriptie en een prestatiekaart met tijd en af stand. Hierna kon begonnen worden met het traditio nele pannekoek eten. Onder het nuttigen van de on der leiding van Rudy Mooy geproduceerde pannekoë- ken praatte iedereen nog gezellig wat na over de loop, die een aparte plaats inneemt op de nationale trim- kalender. DEN HAAG - Bij de georganiseerde kinderopvang hebben 750 (in- val)leidsters of tien procent van alle betaalde beroepskrachten, hun baantje opgezegd of wordt verwacht dat ze dit zullen doen. Bovendien zijn 65 schoonmaaksters en 55 gast- en vraagouders met werken opgehouden of doen zij dit binnenkort. NOORDGOUWE - Rinus Lems van biljartvereniging Bommenede uit Zon- nemaire is het afgelopen weekeinde districtskampioen eerste klas drieban den geworden in hotel Van der Weijde in Noordgouwe. Districtsbestuurslid Gerda Constandse mocht de Bruse speler de dikverdiende kampioensmedail le omhangen. Lems toonde tijdens het fiks gekortwiekte toernooi andermaal aan, dat technisch gezien hij nog altijd de bekwaamste speler van Schouwen- Duiveland is, die in KNBB-verband uitkomt. Wanneer hij niet zo vaak een moeilijke oplossing zou prefereren boven de simpele aanpak zou Lems zeker gepromoveerd zijn naar de hoofdklasse driebanden. Nu bleef hij na zes ron den steken op een toernooigemiddelde van 0,665. Rinus Lems speelde vooral op de slotdag van het toernooi bijzonder sterk, hetgeen vooral tot uitdrukking kwam in de partij tegen Rinus Pan- kow in de vijfde ronde. De KVL- speler, die buiten mededinging meespeelde, omdat hij recentelijk nog in de tweede klas meedraaide, legde Lems in deze partij overigens het vuur na aan de schenen. Na 30 beurten leidde Pankow zelfs nog met 25-24. In de 31e beurt liep hij zelfs uit naar 26-24, maar met een knappe se rie van zes maakte de Bruenaar toen de partij uit, hetgeen resulteerde in het beste toernooigemiddelde van 0,967. Ook Pankow verbeterde zijn ei gen partijgemiddelde nog met een fractie naar 0,838. Zaterdagavond had hij tegen Monster een winnende partij neergelegd in 36 beurten, het geen goed was voor een partij gemid delde van 0,833. Tegelijkertijd bond Leo de Munnik verrassend Bommenede-clubgenoot Rinus Lems in eveneens 36 beurten aan de zege kar. Door deze resultaten verzamel den alle vier de deelnemende spelers in vier ronden vier punten, zodat voor de twee zondagse slotronden al les nog open was. Afzeggingen Teleurstellend voor Windenburg- wedstrijdleider Piet van Donge was ongetwijfeld, dat van de aanvankelij ke zeven spelers er maar vier kwa men opdagen. Henk Reede van OKK, Adrie Geelhoed van DOS en Wim Hanse van Bommenede lieten om uit eenlopende redenen verstek gaan, hetgeen het toernooi toch op niet ge ringe wijze geweld aandeed. Door deze afzeggingen bleven er maar drie deelnemers meer over, die in aanmerking konden komen voor de kampioenstitel en bijbehorende medaille en beker. Ger Monster van DOS en de Bommenede-spelers Ri nus Lems en Leo de Munnik mochten onderling uitvechten wie zich de nieuwe kampioen mocht noemen. Door de deelname van de naar de eer ste klas gepromoveerde Rinus Pan kow konden alle spelers in ieder ge val allemaal tegelijk spelen op de twee biljarts. Pankow toonde ook nu aan een goede eerste klasser te zijn. Met wat meer ervaring had hij moge lijk toernooiwinnaar kunnen wor den, maar vooralsnog toonde Rinus Lems zich overtuigend de betere spe ler. Het blijft een lust voor het oog de routinier de moeilijkste oplossingen te zien bedenken voor vaak simpele stootbeelden, een keuze die hem evenwel bijna de titel kostte, al was hij met name tijdens de slotdag onge naakbaar. RENESSE - In bowlingcentrum Renesse werd een sterk bezet bowlingtoer nooi afgewerkt, dat bij de heren een verrassende winnaar kreeg in de zestien jarige Jerry Rijstenbil. Hij bleef na drie games Gerard Keuzekamp slechts drie pins voor. De uitblinker van de dag was evenwel Mary Hoekendijk, die bij de dames met de hoogste eer ging strijken. Zij kwam evenwel als enige van alle deelnemers op een gamegemiddelde van meer dan tweehonderd. In drie games had zij een pinfall van 607, waarmee zij ook al haar mannelijke colle ga's te machtig was. Over het algemeen werd er tijdens het bowlingtoernooi in Renesse vrij sterk gegooid met regelmatig scores van boven de tweehonderd pins. Bij de dames toonde Mary Hoekendijk zich een toonbeeld van regelmaat via gamescores van 193, 201 en 213 pins. De eerste game leverde overigens een overwinning op voor Coby de Feiter met 196 pins, drie meer dan Mary De zestienjarige Jerry Rijstenbil werd verrassend winnaar van het bowling toernooi bij de heren. Mary Hoekendijk werd winnares bij de dames, maar zij scoorde zelfs ho ger dan alle heren. Hoekendijk. Karin Buijs kwam uit op 183 pins. In de tweede game toon de Janni Bol zich een fractie beter op dreef dan Mary Hoekendijk. Janni Bal scoorde 206 pins, Mary Hoeken dijk 201 pins. Annet Vasseur legde met 187 pins beslag op de derde plaats in deze game. Genadeslag Mary Hoekendijk deelde de defini tieve genadeslag uit in de derde ga me, door maar liefst aan een pinfall van 213 te komen. Karin Buijs en Co by de Feiter legden met 188 en 186 pins beslag op de volgende ereplaat sen. In de eerste ronde boekten Rinus Pankow en Ger Monster overwinnin gen tegen respectievelijk Leo de Mun nik en Rinus Lems, maar de gemid delden waren nog allerminst om over naar huis te schrijven. Daar kwam evenwel in de tweede ronde verbete ring in, maar nu werden de verliezers uit de eerste ronde winnaars. Leo de Munnik klopte Ger Monster in 39 beurten met 30-28 en Rinus Lems bleef met dezelfde score de meerdere over Pankow. Hij had evenwel 42 beurten nodig. In de derde ronde kreeg Pankow een tik van de man met de hamer, hetgeen resulteerde in een 30-12 nederlaag tegen Ger Monster in 42 beurten. Rinus Lems klopte De Munnik in eveneens 42 beurten met 30-23. Dezelfde paringen stonden ook in de vierde ronde tegen over elkaar en in beide gevallen volg de een revanche. Pankow klopte Monster in 36 beurten met 30-17 gede cideerd en De Munnik bleef Lems in eveneens 36 beurten met 30-20 voor. Tussenstand In de tussenstand scoorden alle spe lers vier punten uit vier duels en ook de algemeen gemiddelden ontliepen elkaar niet erg veel. Monster leidde met 0,628, maar Lems met 0,605 en De Munnik met 0,602 waren erg dicht in de buurt. Pankow sloot vooralsnog de rij met 0,591, maar hij zou tijdens de slotdag nog van zich doen spreken. In de vijfde ronde ontmoette Lems Pankow en kwam Monster tegen De Munnik te staan. Beide partijen kre gen in de slotfase nog een vrij onver wachte ontknoping. Zowel Pankow als De Munnik leken op een overwin ning af te stevenen, maar zij werden beiden in de eindfase alsnog oversto- ken. Lems besliste de partij in de 31e beurt met een weergaloze serie van zes (30-26) ten opzichte van Pankow en Ger Monster profiteerde van een inzinking van Leo de Munnik door een achterstand van 28-25 alsnog om te buigen in een 28-30 zege, omdat de man uit Zonnemaire zich acht poe dels op rij veroorloofde. Door deze resultaten stond vast, dat de kam pioen moest komen uit de partij tus sen Ger Monster en Rinus Lems in de slotronde, terwijl Pankow en De Munnik mogelijk nog een geslaagde greep naar de tweede plaats konden doen tegen elkaar. Rinus Pankow rondde zijn toernooi af met een 30-26 zege op L«o de Mun nik, maar de partij vergde wel 52 beurten. Een en ander was voor De Munnik voldoende om boven de de- gradatiegrens te blijven, terwijl Pan kow uitkwam op 0,619, een uitste kend algemeen gemiddelde voor een speler, die aan zijn debuutjaar bezig is op KNBB-gebied. Eerder werd Pankow tweede klaskampioen in het district en realiseerde hij tijdens de gewestelijke finale een toernooige middelde van 0,701. De finale tussen Rinus Lems en Ger Monster werd min of meer beslist tussen de achtste en twaalfde beurt, omdat Rinus Lems toen elf caramboles produceerde, ter wijl zijn opponent bleef staan op twee. In de openingsfase bepaalden de zenuwen het gebeuren, hetgeen na acht beurten uitmondde in een 1-0 stand voor Monster. Na zeventien beurten totaliseerde Lems zeventien caramboles en leek een snelle afwik keling erin te zitten, maar toen stokte het ritme en duurde het uiteindelijk nog 44 beurten vooraleer de dertigste carambole een feit was. De Bruenaar kwam overigens geen moment in ge vaar. Ger Monster bleef steken op 22 punten en duikelde daarmee nog be neden de 0,600 als toernooigemiddel de. Het toernooigemiddelde van 0,619 van Rinus Pankow betekende even eens het algemeen toernooigemiddel de van de vier spelers, hetgeen voor Schouwen-Duivelandse begrippen bijzonder goed is. Door al deze resultaten werd Mary Hoekendijk met 607 pins afgetekend winnares. Zij scoorde al met al een gamegemiddelde van 202,3. Coby de Feiter werd keurig tweede, zij het op eerbiedige afstand met 542 pins. Ka rin Buijs pakte de derde prijs met 530 pins en de vierde prijs ging naar Janni Keuzekamp met 517 pins. Jan ni Bal met 515 en Jenny Gast met 508 pins bleven als vijfde en zesde ook nog boven de grens van vijfhonderd pins in drie games. Dit zestal kwali ficeerde zich ook voor de extra game voor de extra prijs van restaurant Zeelust uit Westenschouwen. Deze le verde een overtuigende overwinning op voor Karin Buijs met een pinfall van 190 pins. Janni Bal werd met 151 pins tweede. Bij de heren werd in de eerste game flink met scherp geschoten. Drie bowlers bleven bijzonder dicht bij el kaar. Wim Tuk kwam met 218 pins als winnaar uit de bus, maar Jerry Rijstenbil en Gerard Keuzekamp hoefden met 215 en 212 pins bijzonder weinig toe te geven. In de tweede ga me kwam een heel ander winnend trio uit de bus. Wim Hoekendijk scoorde met een pinfall van 228 pins de beste game van de dag. Harry Korstense deed het met 214 ook nog uitstekend, terwijl André van de Steen als derde uitkwam op 189 pins. Jerry Rijstenbil en Gerard Keuze kamp kwamen respectievelijk uit op 186 en 178 pins, een marge die Keuze kamp uiteindelijk zou opbreken. In de derde en laatste game werd Lieven Hoogerhuis winnaar met een pinfall van 202 pins met Gerard Keuzekamp met 201 pins op de tweede plaats. Hij slaagde er echter niet in om zijn opge lopen achterstand van elf pins hele maal weg te werken, omdat Jerry Rijstenbil met 193 pins als derde ein digde en zodoende een voordelige sco re van drie pins behield ten opzichte van Keuzekamp. Eindstand In de eindstand kwam Jerry Rijstenbil uit op een totaalscore van 594 pins, hetgeen een gemiddelde van 198 betekende. Gerard Keuzekamp kwam drie pins te kort om de zestien jarige speler van de eindzege te hou- Rinus Lems werd in Noordgouwe verdiend districtskampioen eerste klasse driebanden van Schouwen-Duiveland. De eindstand van het districtskampioenschap biljarten eerste klasse drieban den (achtereenvolgens het aantal gescoorde caramboles, het aantal benodigde beurten, de hoogste serie, het hoogste partijgemiddclde, het algemeen gemid delde en het aantal wedstrijdpunten): Ger Monster, DOS Nieuwerkerk.. 163 245 6 0,967 0,665 8 156 252 6 0,838 0,619 6 157 266 7 0.717 0,590 6 154 273 5 0.833 0,564 4 den en Wim Tuk was als derde inmid dels op zestien punten gespeeld. Wim Hoekendijk kwam ondanks zijn dagrecord van 228 pins in de tweede game niet verder dan 555 pins en een vierde plaats en de vijfde stek ging naar Lammert van Wagtcndonk met 549 pins. Om de zesde plaats le verden Lieven Hoogerhuis en Rini Hcndriksc een fanatiek gevecht, dat uiteindelijk met een pin verschil werd gewonnen door Lieven Hooger huis (533-532), waardoor hij in een ex tra game mee mocht strijden om de extra prijzen. Hierin moest hij echter toezien hoe Wim Tuk en Wim Hoe kendijk elkaar bestreden, overigens op twee verschillende banen. Toen Wim Hoekendijk op 177 pins was uit gespeeld moest Wim Tuk zijn laatste bal nog gooien. Wanneer hij alle tien pins omver zou gooien, zou hij Hoe kendijk een pin voorblijven. Aan vankelijk leek hij niet verder te ko men dan negen pins, maar na enig aarzelen viel ook de tiende pin om ver en werd Wim Tuk winnaar van de extra prijs met een verschil van een pin ten opzichte van Wim Hoeken dijk. Alle andere spelers eindigden op eerbiedige afstand.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6