U KUNT NOG MEE Heel Brouwershaven hoort mee te doen op Koninginnedag nr stukken RESERVERINGSBON Werkgroep Oranjevereniging Expositie over tweede wereldoorlog Lezersreis (1) Lezersreis (2) Lezersreis (3) Lezersreis (4) Lezersreis (5) Lezersreis (6) voor de lezersreis op 29 en 30 maart 1985 4 De Brouwse rockband Populair sluit het Koninginnedagprogramma af. Het eerste openbare optreden van deze forma tie. BROUWERSHAVEN - De zeven Brouwse vrouwen die samen de werkgroep van de Oranjevereniging vormen gaan deze week alle bewoners van de kern Brouwersha ven huis aan huis benaderen. Bij de ongeveer driehon derd leden van de vereniging wordt de contributie opge haald, terwijl niet-leden en met name gezinnen met kinderen gevraagd zullen worden lid te worden. „Het Koninginnedagprogramma is opgezet voor alle Brouwe- naren, maar met name de schoolkinderen worden er so- wie-so actief bij betrokken" aldus Margot de Pagter van de werkgroep die vindt dat de ouders van deze groep het dan ook niet kunnen maken om geen lid te zijn. ZIERIKZEE Collecte De collecte voor het Nationaal Reu mafonds heeft in Zierikzee 5319,95 opgebracht. Collectanten en gevers wordt hartelijk dank gezegd. BU RGH-H AAMSTEDE De Burght Voor 1 en 2 mei organiseert De Burght een tweedaagse vrouwencon ferentie. Het thema is De christen vrouw en haar waarde als vrouw. De conferentie is voor vrouwen en door vrouwen georganiseerd. Gebleken is dat er behoefte bestaat om dieper in te gaan op de talloze aspecten rond dit thema De conferentie begint 1 mei om 10.30 uur. Spreeksters zijn de dames G. Karssen-Leinenga, schrijf ster en W. Doornenbal, psychologe. HAAMSTEDE Vergadering NCVB In de zaal van de Geref. kerk te Haamstede houdt de NCVB afdeling Burgh-Haa mstede op dinsdag 19 maart om 19.45 uur een vergadering. Spreker is ds E. Hiensch uit Kloetin- ge. Het onderwerp is ,,Kerk en sa menleving". BURGH-HAAMSTEDE - On der auspiciën van de Stichting Westerschouwen Kultureel wordt door de heer H. van het Hoofd in De Bewaerschol'e te Burgh-Haamstede een exposi tie ingericht over de tweede wereldoorlog. De opzet daarvan is de ten toonstelling als een herden king te zien in verband met het feit dat Nederland veertig jaar geleden werd bevrijd. De stich ting wil graag de situatie op Schouwen-Duiveland in die tijd benadrukken via de te ex poseren materialen. De stich ting doet een oproep aan de be volking om tastbare herinne ringen aan de bezettingstijd tijdelijk af te staan voor de ex positie. Zij denkt aan kranten, zendapparaatjes of molentjes waarmee suikerbieten en/of bloembollen werden verwerkt. Mensen, die bereid zijn aan de tentoonstelling mee te werken kunnen zich wenden tot de heer Van het Hoofd, Zandweg 3, Burgh-Hnamstede, tel. 01115-1601. De werkgroep en het momenteel enige bestuurslid van de Oranjever eniging Wim de Wee hebben sinds de ledenvergadering in januari hard ge werkt om een attractief programma met onderdelen voor alle leeftijds groepen te organiseren en volgens Margot de Pagter is dat momenteel bijna rond. Het hele gebeuren gaat zich afspelen op het „Vorenomme" de Markt van Brouwershaven, 's och tends is er een optocht met muziek en verklede kinderen door de nieuw bouw en 's avonds trekt een lampion optocht door de oude kern van Brou wershaven. Sprookjesfiguren De bewoners van de Smalstad zul- RENESSE Toneelvoorstelling In het dorpshuis te Renesse wordt woensdag 20 maart een toneelvoor telling voor bejaarden gehouden. De toneelvereniging ,,Op Drift" voert het stuk ,,De zon tegemoet" op. De bejaardensociëteit uit Renesse nodigt de bejaardensozen uit de omliggende plaatsen uit voor de toneelvoorstel ling. De avond begint om 19.30 uur. ELLEMEET Bijeenkomst NBvP De afdeling Noordwelle e.o. van de NBvP houdt dinsdag 26 maart een bijeenkomst in het dorpshuis te Elle- meet. De heer Van Schaik van de Ne derlandse Federatie van Amateur-Wijnmakers en Bierbrou wersgilden uit Vlissingen verzorgt een wijnavond. Hij vertelt over het maken van wijn en de geschiedenis van wijn. Ook bestaat de gelegenheid wijn te proeven. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur. SEROOSKERKE Ringsteken versierde fietsen Tijdens de strao-viering zaterdag in Serooskerke, werd ook een wedstrijd ringsteken gehouden voor de kinde ren met versierde fietsen. De eerste prijzen werden behaald door: Marie ke Schouw (categorie 4 tot 6 jaar), Monique Hage (categorie 6 tot 8 jaar) en Marian Bouwman (categorie 9 jaar en ouder). SCHARENDIJKE Éénzijdig ongeval Op de Rampweg voor Scharendijke gebeurde maandagavond 21.00 uur een éénzijdig ongeval. Hoe het onge luk kon gebeuren kon vanochtend nog niet worden vastgesteld. Op ge noemd tijdstip reed in ieder geval een auto in de scherpe bocht naar links, gewoon rechtdoor en belandde op z'n kop onder aan de weg. Toen de politie ter plaatse kwam was de bestuurder niet meer in het voertuig aanwezig. Via het opvragen van het kenteken kwam men er achter dat de auto ei gendom is van P. T. uit Haamstede. Toen de politie zich wederom naar de plaats des onheils begaf was óók de auto verdwenen. De auto was zwaar beschadigd. Een onderzoek wordt in de loop van de dag ingesteld. Ledenvergadering CBTB De Kring Schouwen en Duiveland van de CBTB houdt maandag 25 maart een algemene ledenvergade ring in De Putmeet te Scharendijke. Na het huishoudelijke gedeelte houdt de heer J. v. d. Veen, voorzitter van de Nederlandse CBTB een inleiding over Actuele zaken van dit moment. len op dertig april om negen uur wor den gewekt met trompetmuziek door de heer Heyboer, waarna de burge meester op de Markt de vlag in top hijst. Begeleid door de Brouwse mu ziekvereniging Apollo en het majo- rettenpeleton ..Apollonia" trekt hier na een optocht van als sprookjesfigu ren verklede schoolkinderen door de Brouwse nieuwbouwwijk. Margot de Pagter laat weten dat ouders bij haar patronen van sprookjeskleding kun nen krijgen. Tferug op het Vorenomme geven de majoretten een show ten beste en daarna wordt er met de kleu ters een spel gedaan dat op dit mo ment nog wordt uitgedacht en voor bereid. Levend ganzebord Voor de jeugd boven zeven jaar wor den enkele straten om de Markt om- getransformeerd tot een levend gan- zebord, waarbij de deelnemers zelf de pionnen in dit aloude spel zijn. De werkgroep heeft voor alle 63 vakjes van het spel waarop ,,de pionnen" kunnen komen een vrijwilliger no dig. Iedereen die zich beschikbaar wil stellen kan dit melden op tele foonnummer 01119-2089. 's Middags wordt op de Markt een zeskamp gehouden waarvoor zich ditmaal niet alleen vertegenwoordi gers van verenigingen maar ook par ticuliere groepen kunnen melden. Na dit sportieve ren- en vliegwerk kan iedereen uitblazen met een con cert van de brassband Apollo onder leiding van P. H. J. Everwijn vanaf de muziektent dat om half zes is ge pland. Niemand hoeft naar huis om te eten want vanaf kwart over zes is er tegen een kleine vergoeding aller lei lekkers te bakken op een barbe cue. Brouwse popgroep Om half acht gaat de lampionop tocht van start die door de oude kern van Brouwershaven trekt en Konin ginnedag wordt besloten met bijzon der spektakel. Het eerste openbare optreden in Brouw van de één jaar oude Brouwse roek-band Populair" die wordt gevormd door Peter Ver kerk, Etienne van Oeveren en Rudie Clippel. Het optreden is van acht tot negen uur. De werkgroep van de Oranjever eniging verzoekt de bewoners van Markt - waar het hele gebeuren zich afspeelt - op deze dag hun huizen door het uitsteken van de vlag of op een andere wijze te versieren, zodat een feestelijke omgeving ontstaat voor de activiteiten. Bij regen wordt uitgeweken naar de loodsen van de fa. gebroeders Van Ast. BROUWERSHAVEN Opbrengst collecte De collecte voor de reumabestrij ding heeft in de kern Brouwershaven 467,- opgebracht. Een resultaat dat tot stand kwam dankzij vele gulle ge vers en geefsters en vijf collectantes die hiervoor hartelijk worden be dankt. DREISCHOR Puzzelrit De PJZ Schouwen-Duiveland houdt vrijdag 22 maart een puzzelrit. De start is om 19.15 uur vanaf het Vereni gingsgebouw te Dreischor. Ledenvergadering Oranjevereniging Aanstaande vrijdagavond 22 maart is er een algemene ledenvergadering in café ,,De Drie Schapen". Aanvang 20.00 uur. Op de agenda staat uiter aard bespreking van het concept-pro gramma „viering Koninginnedag", alsmede verkiezing bestuur. In ver band met het aftreden van enkele le den heeft het bestuur dringend aan vulling nodig. Diefstal aanhangwagen Door het forceren van een slot, werd de aanhangwagen van H. G. S. uit Dreischor gestolen. De wagen stonf geparkeerd op de Ring van Dreischor, en moet gestolen zijn tus sen 16 en 18 maart. De kleur van de kar is groen. NOORDGOUWE Collecte Reuma-fonds De collecte ten bate van de reuma heeft in Noordgouwe en Schudde- beurs 555,25 opgebracht. Gevers en collectanten wordt hartelijk dank ge zegd voor hun inzet en giften. BRUINISSE Aanrijding Op de hoek Noordstraat-West straat, botsten 'als gevolg van een voorrangsfout maandagavond twee auto's tegen elkaar met een behoorlij ke materiële schade tot gevolg. Op de Noordstraat reed P. O. uit Bru, die geen voorrang zou hebben gegeven aan de op de Weststraat rijdende K. A. v. d. K. uit Zierikzee. Jaarvergadering Chr. School De Vereniging tot bevordering van het Christelijk schoolonderwijs in Bruinisse houdt op vrijdag 29 maart de jaarvergadering in het schoolge bouw aan de Molenstraat, aanvang half acht. Bij het agendapunt be stuursverkiezing staan de heren J. de Keijzer en A. Mol aftredend en her kiesbaar. De heer C. Hanse, ook aftre dend, is niet herkiesbaar. In zijn plaats stelt het bestuur de heer M. Meeuwsen jr voor. In de plaats van de heer A. Dorst, tussentijds afgetreden, stelt het bestuur kandidaat de heer J. Dekker. Bij de verkiezing van leden van de oudercommissie zijn aftredend en niet herkiesbaar de heren W. Dijkstra en L. Roozenmond. Kandidaat leden zijn de dames G. Loenen en J. v. d. Ouden. Ongeluk Bruse dominee Op de terugweg van een predik beurt in Asperen is zondagochtend dominee W. F. T. van Bruinisse bij Ba- rendrecht van de weg geraakt. Hij kwam 20 meter onder het talud van de weg in de dulleve terecht waarbij de auto total loss raakte. De dominee kwam er met lichte verwondingen af en predikte om vijf uur weer op Bru en om zeven uur in Zieirkzee. Reuma-collecte De collecte ten bate van het Reuma fonds heeft in Bruinisse het fraaie be drag van 1894,48 opgebracht. Ge vers en collectanten worden hartelijk bedankt. Bezwaar kwekerij ongegrond Het bezwaarschrift, dat was inge diend bij de gemeente Bruinisse te gen de vestiging van de zagerkweke rij van Bakker, is door de gemeente ongegrond verklaard. De overlast van eventuele zoute lucht over het land en hinder van de pijpleiding werden door het gemeentebestuur als niet ter zake doende bestempeld. NCVB-vergadering De Ned. Chr. Vrouwenbond, afde ling Bruinisse, houdt op donderdag 21 maart weer vergadering in het Ned. Herv. verenigingsgebouw, aan vang 19.45 uur. Als spreekster is uit genodigd mevrouw V. Nagelkerke uit Rilland Bath die als onderwerp heeft: „Het gebed van een Christen vrouw". DUBLIN - De 2.000 leden tellende Joodse gemeente in Ierland is een campagne begonnen om de komst van Pieter Menten naar Ierland te verhinderen. Menten beschikt sinds 23 jaar over een riant landhuis in het graafschap Waterford. De Ierse Labour-partij heeft bij de coalitie partners in de regering aangedron gen op het tot ongewenst persoon ver- klare van Menten. De wegens oorlogsmisdaden veroordeelde 85-jarige Nederlander wordt vrijdag vervroeg in vrijheid gesteld. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in Ie korten. Plaatsing betekent niet dat de nhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge- :onden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van je redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Het is voor ons voor het eerst dat wij met een meerdaagse reis zijn meegeweest. Boven verwachting is ons dit uitstekend bevallen. Het was een heel eind van huis en, zoals de chauffeur in het begin al zei, de bus was twee dagen ons thuis. Het .heeft* ons nog niet één minuut gespeten; wij hadden met elkaar een heel gezellig gezelschap. Wat de natuur betreft: wij hadden er niets van willen missen. In het bij zonder hebben wij de tweede dag ge noten van die verre uitzichten door de bergen en met al die besneeuwde bo men en de prachtige sneeuwland schappen. Ook wat betreft het hotel niets dan lof. Ook op de maaltijden was niets aan te merken. Ook over de chaufeur en de bus zijn wij heel tevreden. In één woord: als er volgend jaar weer zoiets door u wordt georganiseerd en wij zijn daartoe in staat, dan hopen wij zeker weer mee te gaan. Heel hartelijk dank. De heer en mevrouw W. de Bil Zierikzee Vorig jaar was de Nieuwsbode-reis een groot succes, maar deze heeft het nog overtroffen. Wat hebben we genoten van de ge weldig mooie reis en wat een prachtig natuurgebied hebben we gezien. Me de door de sneeuw was het sprookjes achtig mooi. De lunch en de diners, alles was óf. En wat te denken van zo'n chauffeur tje? Heel hartelijk dank en hopelijk tot volgend jaar. Fam. van Dongen, Fam. Schoonaard, Mevr. v.d. Klooster, Mevr. Hendrikse We hebben beloofd om over de prachtige reis van de Nieuwsbode en Van Oeveren te schrijven. Het was voor ons een belevenis. Tfen eerste was het hotel buitengewoon, alles was in orde en zo luxe. Het diner en het ont bijt was zalig. Nu nog even over de heer Van der Voorden, die ons zo meesterlijk door hevige sifeeuwbuien en regen weer veilig thuis heeft gebracht. Daar zijn we allemaal erg dankbaar voor. Ie dereen, die aan deze tocht meegehol pen heeft, heel veel dank. Met vriendelijke groeten Mtevr. H. Bouwens en dhr. J. Osseweyer te Zierikzee Namens mijn vrouw en mijzelf wil ik dank zeggen voor de mooie reis op 15 en 16 maart; wij hebben er fijn van genoten. Ook wil ik dank brengen aan de fir ma Van Oeveren voor de goede ver zorging. Een speciaal woord van dank is op zijn plaats aan reislei der/chauffeur Rinus van der Voorden voor zijn voortreffelijk vakman schap. Nogmaals onze dank en hopelijk tot een volgende keer. Fam. v. Tiggele Kuijerdamseweg 7 Ellemeet Toen wij de oproep in de krant la zen om met de Zierikzeesche Nieuws bode en Van Oeveren Tours 2 dagen op reis te gaan was onze eerste reac tie: „Zullen we ook mee gaan". Dan ga je nadenken of dat wel kan van we- ge het drukke gezin. Gelukkig hebben we toch de bon maar regelrecht ingevuld en op de bus gedaan. Nou.... en vrijdag was het dan zover, samen op weg naar Luxemburg en Kaiserlautern. Het was een schitterende reis! En complimenteer hierbij diegenen die deze reis hebben uitgestippeld. We hebben ontzettend genoten van het prachtige landschap dat aan ons voorbij ging, al was het dan van ach ter busramen. De weergoden waren ons goedge zind (een buitje deerde ons niet). Al heeft onze reisleider/chauffeur daar zeer waarschijnlijk andere gedachten over. Voor de passagiers was het ge weldig; want kwamen voor ons ge voel in „Zwitserland" terecht. We hadden dit niet durven dromen, laat staan, dat we er aan dachten midden in de sneeuw terecht te komen. Erg tevreden waren we over het ho tel. Alles wat men nodig had was aan wezig. We hebben erg lekker gegeten met de nodige variaties (met of zon der dansje) in verschillende hotels of restaurants. Onze grote bewondering gaat uit naar onze reisleider/chauffeur. Volgens ons beheerst hij alle talen, en heeft hij op school een 10 gehaald voor ge schiedenis en aardrijkskunde. Bovendien kan hij nog goed chauf feuren ook, zon-regen-sneeuw en wat al dan niet meer, het blijft hem (den ken wij) allemaal hetzelfde. Dank u wel „Rinus". Grote waardering ook voor de heer Kaat, die er zo attent op was dat een invalide met de passagiere er zich zo opmerkelijk goed doorheen sloeg. En hij bood haar spontaan zijn „gewon nen" fles wijn" van harte aan. Het heeft ons goed gedaan: we kun nen er weer weken op teren; Ik hoop, dat er nog vele van deze reisjes vol gen. En wensen u er van harte veel succes mee. Willy Hart (Ik denk uit naam van vele tevreden passagiers). Vakmanschap is Meesterschap Met deze reclametekst wil ik begin nen om mijn dank te betuigen en be wondering uit te drukken voor de wijze waarop de tweedaagse reis van touringcarbedrijf Van Oeveren sa men met de Zierikzeesche Nieuwsbo de werd uitgevoerd. Door de chauffeur/reisleider de heer R. v.d. Voorden en het prima ma teriaal van de firma Van Oeveren zijn deze dagen voortreffelijk verlopen. Met grote vakkennis zijn de beziens waardigheden toegelicht en wij fele- citeren de Firma van Oeveren met zulk personeel. En wij hopen als er volgend jaar weer eens zo'n gezamenlijke reis wordt georganiseerd er weer graag bij te zijn. Mevrouw en de heer Van Leeuwen Kerkwerve. JA, ik meld aan als deelnemer(s) aan de lezersreis van de Zierikzeesche Nieuwsbode op 29 en 30 maart 1985 Geb. datum Man /Vrouw 1 2 3 4 Ik ben wel/geen*) abonnee van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Ik betaal de reissom vooraf na ontvangst van ccn acceptgirokaart. Correspondentieadres: Naam: Straat: Woonplaats: Postcode: Telefoonnummer: Ik/Wij wens(en) wcl/gccn reisverzekering af te sluiten*) Doorhalen hetgeen niet van toepassing is. Deze reserveringsbon zenden aan: Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee, of afgeven aan de receptie van dc krant aan het Jannewekken 11 te Zierikzee. ZIERIKZEE - Zoals uit het verslag en de reacties van enkele deelnemers aan de reis moge blijken, is de eerste lezers reis van dit jaar een groot succes geworden. Op vrijdag 29 en zaterdag 30 maart aanstaande vertrekt weer een groep, dan verdeeld over twee bussen, voor dezelfde reis. We kunnen ons voorstellen dat u, na het lezen van het reisverslag, alsnog graag mee zou willen. Dat is mogelijk. Vult u dan de reserverinqsbon in en stuur die op naar de redactie van de Zierikzeesche Nieuwsbode.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 4