Gemeenteraad Zierikzee heeft toch nog drie kwartier nodig om akkoord te gaan met krediet Vereniging Openbaar Onderwijs heeft nog bestuursleden nodig Bestemmingsplannen voor Serooskerke/Noord welle door raad vastgesteld Veiligheidsdagen te Middelburg ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 19 maart 1985 Nr. 23696 3 De dieren verzadigen zich, de mens eet; de mens van geest alleen vestaat het: te eten. Brillat-Savarin Bannink-gehruikers en masse op publieke tribune ZIERIKZEE - Na talloze commissievergaderingen lag het min of meer voor de hand, dat de behandeling van de begrotingswijziging aangaande de renovatie en herin richting van sportpark Bannink in Zierikzee slechts een kwestie van luttele momenten zou zijn in de gemeente raadsvergadering van Zierikzee. De materie werd in de commissies sport, publieke werken en financiën op niet mis te verstane wijze uitgemolken en in alle commissies bleek een duidelijke raadsmeerderheid te zijn voor goed keuring van voornoemde wijziging. De begrotingswijzi ging houdt in ten behoeve van de uitvoering van de eer ste en de tweede fase van de renovatie/herinrichting van Bannink een krediet beschikbaar te stellen van 1.660.000,—. De veronderstelling, dat een en an der met een simpele hamerslag van loco-burgemeester L. J. van Gastel zou kunnen worden afgedaan werd evenwel niet bewaarheid. Ten over- stane van een door talloze Bannink- gebruikers gevulde raadszaal ont spon zich een discussie, die ruim drie kwartier in beslag nam. Hierin kwa men overigens geen nieuwe stand punten aan de orde, maar werd door diverse woordvoerders teruggegre pen op eerder gedane uitspraken in commissievergaderingen. PvdA- woordvoerder H. Asma stelde, dat Zierikzee met zijn bijna tienduizend inwoners duidelijk voorop loopt door als 26e in Nederland een kunststof- atletiekaccommodatie te realiseren. Raadsvoorzitter Van Gastel kon hier in niet helemaal meegaan. ..Ik ge loof, dat dat een beetje scherp is ge steld. Ik denk eerder, dat we gewoon meelopen", meende hij. ,,Als cen trumgemeente heeft Zierikzee ten aanzien van de sportvoorziening toch ook bepaalde verplichtingen". Moeite gehad Asma vervolgde door te stellen, dat de PvdA aanvankelijk moeite had met het enorme investeringsbedrag, maar dat de fractie deze bezwaren liet vallen nu de kosten over twee jaar worden uitgespreid. Tijdens de vrijdagavond gehouden commissievergadering financiën werd reeds duidelijk, dat er mogelijk meevallers zouden kunnen komen in de realisatie van Bannink, zoals dat eerder ook het geval was bij het nieu we sportpark Den Hogen Blok. ,,De besparing, die wordt geboekt door de realisering van een goedkopere waterafvoer langs de atletiekbaan zouden we graag gereserveerd zien voor een aanstaande aanleg van een verlichting", concludeerde Asma nog een keer. „Mochten er in de toekomst de inzet en inbreng van de sportpark gebruikers en was van mening, dat sportbeoefening vooral voor de jeugd goed is voor lichaam en geest en dat het uit dien hoofde zeer verantwoord is de nodige financiën beschikbaar te stellen voor de sport in zijn alge meenheid. „Grote projecten vergen grote bedragen", onderkende Ge- leijnse. „Ik denk, dat de atletiekver eniging blij mag zijn, dat de accom modatie nu pas wordt gerealiseerd, omdat de club anders een gravelbaan zou hebben gekregen, terwijl het nu een kunststof baan wordt". Geleijnse achtte de investering ver antwoord, vooral ook in het licht van de toenemende sportbeoefening in de toekomst. „De mensen krijgen steeds meer vrije tijd en zullen deze zeker in grote mate in sportbeoefening gaan steken", stelde hij vast. Geleijnse's waardering ging ook uit naar de Ne derlandse Sport Federatie voor de enorme medewerking, die deze in stantie aandroeg. Raadsvoorzitter Van Gastel onderstreepte deze constaterinj ten volle en hij voegde er de Koninklijke Nederlandse Atle tiek Unie er nog aan toe. RU- woordvoerder De Jonge besloot zijn betoog door te stellen, dat zijn fractie allerminst tegen sport in zijn totali teit is, maar dat er wel overwegende bezwaren zijn aangaande de enorme bedragen die er voor gespendeerd .worden. Tbr afsluiting van het debat liet Van Gastel weten dat de opening van de atletiekbaan gepland is in au gustus 1986. De begrotingswijziging werd met negen tegen twee stemmen (die van de RU-fractie) aangenomen. De raadsleden De Rijke en C. Bij de Vaate waren afwezig. echter nog meer meevallers zijn, dan willen we deze liever toegevoegd zien aan de algemene reserves". In soort gelijke bewoordingen liet zijn partij genoot D. van der Wekken zich eerder uit tijdens de commissievergadering financiën. Hij onderbouwde dit met de uitspraak, dat Zierikzee nu in middels wel voldoende gelden be schikbaar stelde ten behoeve van de sport. CDA-woordvoerder C. Lege- maate kon hier volledig in meegaan. Raadsvoorzitter Van Gastel wilde omtrent dit punt geen toezeggingen doen, maar hij zegde toe met voor stellen te zullen komen, wanneer die meevallers zich daadwerkelijk aan dienen. Betreffende de besparing aan de mollengoot liet Van Gastel weten, dat er hieromtrent duidelijkheid komt, wanneer de aanbesteding ge daan zal worden. Hij had geen idee in welke grote van bedragen er gedacht moest worden. Asma meende dat het om f 20.000,- zou gaan. RU- woordvoerder K. T. de Jonge stelde, dat tegen de gemaakte afspraken in de geraamde anderhalf miljoen voor de renovatie van Bannink toch nog met f 160.000,- werden overschreden. „Uit het bestedingsplan wordt even wel niet meer gehaald dan die ander half miljoen", antwoordde Van Gas tel. „Het hogere bedrag wordt verkregen door rentewinst en mee vallers uit Den Hogen Blok". De Jonge zei geen lang verhaal te willen houden, omdat het standpunt van zijn fractie inmiddels ruim schoots bekend is. „We zouden graag gezien hebben, dat de renovatie van Bannink vertraagd zou zijn uitge voerd cn dat er minder gelden in de renovatie zouden worden gestoken. Wanneer er twintig procent bezui nigd zou worden, zou de accommoda tie nog alleszins acceptabel kunnen zijn", constateerde De Jonge. „Beloofd is beloofd", reageerden Lcgemaate en VVD-er J. J. Geleijnse in koor. Legemaatc prees en passant SEROOSKERKE - De Vereniging voor Openbaar Onderwijs, afdeling Westerschouwen, hield in het Dorpshuis te Serooskerke een informatieve bij eenkomst, bedoeld voor leerkrachten, medezeggenschapsraden, ouderraden en leden. Voorafgaande hieraan werd een korte huishoudelijke vergadering gehouden, waarin de notulen werden goedgekeurd, evenals het financieel be leid. Er is een goed batig saldo in kas. De afgelopen maanden is een nieuw voorlopig bestuur gevormd, dat op deze avond definitief werd gekozen. De be doeling is om nog enige mensen aan te trekken uit de kernen Renesse, Noord- welle en Serooskerke, daar deze niet in het bestuur zijn vertegenwoordigd. Hierna was het woord aan de heer L. Wille uit Oostburg, hoofd bestuurslid van V.O.O. Spreker ging in op het thema: Wat is en wat doet de Vereniging voor Openbaar Onder wijs. Het is een ouderorganisatie die zich zowel op landelijk, provinciaal, als afdelingsniveau bezig houdt met onderwijskundige zaken. Het werk terrein is erg groot. Er wordt infor matie verschaft, voorlichting en ad viezen gegeven, waar nodig daadwerkelijke hulp geboden en men zoekt naar wegen om de individuele en algemene belangen van de leden, de eigen organisatie alsmede het ge hele openbaar onderwijs te beharti gen. Geregeld hebben de mensen van het hoofdbureau overleg met onder- wijsspecialisten uit de regering. V.O.O. heeft veel tijd gestoken in de „operatie basisschool". De heer Wille behandelde eveneens de gewijzigde verenigingsstructuur; zo is bijvoor beeld districtsbestuur omgezet in een provinciaal bestuur. Ledenwerving is een belangrijk on derdeel voor de afdelingen. Vaak zegt men het lidmaatschap op zodra het jongste kind van school is. V.O.O. pro beert mensen in de afdeling te hou den door ze bijvoorbeeld de school krant te sturen. Mevrouw A. C. Houtman, hoofd af- Mevrouw A. C. Houtman, hoofd af deling Onderwijs van de gemeente Westerschouwen, hield een inleiding over de financiering van het open baar onderwijs. Aan de orde kwamen o.a. het bedrag per leerling dat opge bouwd is uit diverse onderdelen zo als: leermiddelen, onderhoud, kapi- taallasten, verlichting en verwar ming. Niet alle door de gemeente ge maakte kosten worden door het rijk vergoed. Een aanzienlijk deel komt uit de eigen gemeentekas. Het blijkt dat Westerschouwen een gemeente is, die veel voor het onder wijs over heeft. Het zwemonderwijs bijvoorbeeld komt op 497,- per leer ling per jaar. Voor kinderen die el ders naar een school voor speciaal onderwijs gaan, worden forse bedra gen neergeteld. Sinds kort heeft een rapport over de Rijksuitkeringen voor kleuter- en lageronderwijs het licht gezien. Het stelsel van dit rapport, bekend onder de naam Londo, genoemd naar de voorzitter van de werkgroep, zal waarschijnlijk op 1 augustus (dus ge lijk met de invoering van de basis school) van start gaan. Er volgt dan een andere subsidiëring dan nu. Na beide inleidingen werden nog diverse vragen gesteld en beantwoord. BURGH-HAAMSTEDE - De bestemmingsplannen Noordwelle en Seroos kerke zijn maandagavond tijdens de raadsvergadering van de gemeente Westerschouwen vastgesteld. De ontwerpen betreffen een algehele moderni sering van de respectievelijk al 13 en 10 jaar bestaande plannen. De raad ging akkoord met het voor- bereidingsbesluit tot de aanleg en oprichting van een tennisbaan op het bungalowpark Klein Poelland en het voorbereidingsbesluit ten aanzien van de trekkershutten. Daardoor wordt aan trekkende recreanten de mogelijkheid geboden tijdelijk te verblijven in deze houten gebouw tjes. Het college had voorgesteld al leen medewerking te verlenen aan de kampeerexploitanten indien de plaatsing van trekkershutten geen uitbreiding tot gevolg heeft van het aantal kampeereenheden op het be treffende terrein. Naar aanleiding van vragen van de PvdA-fractie tijdens de algemene be schouwingen zou burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer nadere mededelfngen verstrekken over het ter inzage leggen van de besluiten lijst van b en w voor de raadsleden. Maandagavond zei de burgemeester: „We kijken op welke wijze we daar gestalte aan kunnen geven. U hoort er binnenkort meer van." Fractie voorzitter S. Roos van de PvdA toon de zich zeer verheugd met deze mede deling. Naaktstrand Roos wilde naar aanleiding van een ingekomen stuk van de Naturistenve reniging Zeelandia weten hoe de frac ties van de WD en het CDA dachten over een naaktstrand binnen de ge meente Westerschouwen. De fracties bleven bij hun standpunt van verle den jaar: tegen een naaktstrand. „Discussie gesloten," zei de burge meester. Van het ministerie van Landbouw en Visserij is het Kroonbesluit over AMSTERDAM - Een schilderij van Karei Appel heeft maandag op een veiling van hedendaagse kunst bij Sotheby Mak van Waay in Amster dam 199.520 gulden opgebracht. MIDDELBURG - De Commissie Veiligheid van de Zeeuwse Vrouwen raad organiseert - in samenwerking met vele anderen - op dinsdag 19 en woensdag 20 maart in de Schouw burg te Middelburg twee voorlich tingsdagen over „Veiligheid in en om het huis". De officiële opening van deze „Vei ligheidsdagen" werd (heden) dins dagochtend verricht door mevrouw J. B. Boertien-Velema. de aanwijzing van de Kop van Schou wen binnen. De Zuidhoek De PvdA-fractie bracht maandag avond de verlofdag van het wsw- personeel van het werkvoorzienings schap De Zuidhoek onder de aan dacht. Het bestuur van De Zuidhoek heeft besloten deze personeelsleden voortaan geen extra vrije dag meer te verlenen op Goede Vrijdag. Indien het bestuur op het besluit terugkomt gaat de extra vrije dag de aan de ge meenschappelijke regeling werk voorzieningsschap deelnemende ge meenten een bedrag van rond de twintigduizend gulden kosten. De ge meente Westerschouwen heeft twee inwoners, die bij De Zuidhoek werk zaam zijn. Burgemeester Niemants- verdriet beloofde nadere informatie hierover te zullen verstrekken. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging na 18.30 uur 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719. 01110-4669. 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38,70; per jaar f 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04 Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3