BEL GEWOON 06-0543 DE BELASTING TELEFOON Bouw bejaardenwoningen Raad Zierikzee verdeeld over probleem kernafval Mi- VRAGEN BIJ HET INVULLEN VAN UW BELASTINGAANGIFTE? Leerlingbouwplaats in Serooskerke Handhaving verlofdag Goede Vrijdag H. Groeneveld voorzitter van CDA Bruinisse 2 SEROOSKERKE - In Serooskerke vordert de bouw van vier bejaarden woningen voorspoedig. De huizen maken deel uit van de eerste leer lingbouwplaats van de woningbouw vereniging Beter Wonen. De leerlingbouwplaats betreft de gefaseerde bouw van acht huurwo ningen in Serooskerke en twee huur woningen te Noordwelle. De leerling bouwplaats startte medio november van het vorige jaar en loopt tot en met mei 1986. De eerste fase betreft de bouw van vier woningen in Se rooskerke (de bejaardenwoningen) en de tweede fase betreft de bouw van vier woningen in Serooskerke en twee in Noordwelle. Bouwbedrijf Prince uit Burgh-Haamstede voert de vervangende nieuwbouw uit. Geen steun voor motie Vlissingen ZIERIKZEE-Met zes tegen vijf stemmen verwierp de Zierikzeese raad maandagavond het voorstel van de P.v.d.A.-fractie om adhesie te betuigen aan de motie van de gemeente Vlissingen betreffende de uitbreiding van het aantal kerncentrales in Nederland. P.v.d.A.-fractievoorzitter D. van der Wekken trachtte bij aanvang van de raad tevergeefs om de betreffende motie van de gemeente Vlissingen niet als ingekomen stuk, maar als apart agendapunt behandeld te krij gen. Hoewel de overige fracties daar niet voor voelden, leverde de behan deling als ingekomen stuk ten slotte toch een discussie in twee ronden en een stemming op Juist omdat de behandeling als in gekomen stuk werd verkozen, meen de Van der Wekken niet inhoudelijk op de motie te moeten ingaan. De ge meente Vlissingen sprak daarin haar oordeel uit, dat alvorens kan wor den meegewerkt aan de totstandko ming van nieuwe centrales, voor het probleem van de afvalverwerking c.q. -berging een oplossing gevonden dient te worden, zowel op korte als op lange termijn. BRUSSEL - De Internationale Fe deratie van Journalisten heeft maan dag opgeroepen pogingen in het werk te stellen om de „Rand Daily Mail", de belangrijkste anti-apartheids krant in Zuid-Afrika, te behoeden voor sluiting. De in Brussel gevestigde internati onale federatie, met 100.000 leden over de gehele wereld, heeft voorge steld een speciale stichting in het le ven te roepen om de verliesmakende krant, die in 1902 werd opgericht, te redden. GRONINGEN - Op 78-jarige leef tijd is zaterdagavond in zijn woon plaats Groningen de bekende Neder landse polemoloog prof. mr. B. V. A. Roling overleden. Prof. Roling was al geruime tijd ernstig ziek. Dit is maandagavond bekend geworden. Roling wordt dinsdag gecremeerd. Tijdens de oorlog was hij rechter in Middelburg en Utrecht. De meerderheid van het colllege van b. en w. stelde voor deze motie voor kennisgeving aan te nemen. Wet houder J. Groen (PvdA) was met zijn fractie van mening, dat getracht dien de te worden in breed verband steun voor de motie te verwerven en wilde er als gemeenteraad van Zierikzee - en als aandeelhouder van de PZEM - dan ook adhesie aan betuigen. De P.v.d.A.-fractie kreeg in deze mening steun van C.D.A.- woordvoerster mevrouw M. A. Bij de Vaate-Rozendaal. Zij onderschreef het probleem van het kernafval en zei dan ook helemaal met de motie te kunnen instemmen. Zij stond daarin binnen haar fractie echter alleen tij dens deze raadsvergadering. Wethou der P. de Rijke en de heer C. Bij de Vaate waren afwezig en de heer C. Le- gemaate bleek tijdens de stemming tegen adhesiebetuiging te zijn. V.V.D.-woord voerder de heer L. Bé- cu vond dat de mensen over het pro bleem van kernafval maar veel angst wordt aangepraat. „Ten onrechte", vond hij: „wordt er gesteld, dat er geen oplossing voor het probleem van kernafval zou zijn." Volgens zijn in formatie vormt opslag van kernafval onder de grond geen enkel probleem en hoewel hij de kanttekening maak te van deze materie niet zoveel ver stand te hebben, was de heer Bécu er van overtuigd dat de opslag boven grond ook geen problemen zal geven. Hij wilde de motie van Vlissingen derhalve alleen voor kennisgeving aannemen. R.U.-woordvoerder de heer K. T. de Jonge liet namens zijn fractie weten de motie in het huidige stadium niet te kunnen ondersteunen. Hij vond dat er inderdaad wel dringend ge zocht moet worden naar mogelijke oplossingen, maar achtte het pro bleem van de kernafval thans nog niet onoplosbaar. Raadsvoorzitter burgemeester Th. H. de Meester is als lid van de raad van het bestuur van de N.V. PZEM nauw betrokken bij de besprekingen ditaangaande. Hij wees onder meer op de door het ministerie van Econo mische zaken gestelde norm, dat in de toekomst een electriciteitsproduk- tie-bedrijf om zelfstandig te kunnen blijven draaien minstens drieduizend megawatt moet kunnen produceren. Werkgelegenheid De voorzitter wees op het grote be lang voor de werkgelegenheid als dat inderdaad gerealiseerd zal kunnen worden. Verder benadrukte hij het feit, dat een andere - naburige - regio wellicht minder moeite zal hebben met de bouw van de tweede kerncen trale. Hij vroeg zich dan ook af of het wel verstandig was om zich als ge meente zo negatief te blijven opstel len tegen de bouw van die kerncen trale. Volgens de voorzitter wordt de gehele positie van de PZEM beïn vloed door de productiekapaciteit. „Als wij nee blijven zeggen tegen de tweede kerncentrale zal dat voor de PZEM en voor het personeel van de PZEM niet zulke prettige gevolgen hebben", aldus de raadsvoorzitter. Hij deed verder een poging de raad te overtuigen van het feit, dat des kundigen die zich met de materie van de kernafval bezighouden, heel goed weten waar ze mee bezig zijn. Verder zei hij zich door deskundigen te hebben laten overtuigen, dat er - met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid - binnen korte tijd een oplossing voor recycling van het produkt zal worden gevonden, zo dat het gevaar van een blijvende op slag er niet meer zal zijn. Tot slot was de voorzitter van me ning, dat de gemeente geen uitspra ken tussendoor diende te doen, nu ka binet en staten nog geen uitspraak hebben gedaan. Het voorstel van de P.v.d.A.-fractie om adhesie te betuigen aan de motie van de gemeente Vlissingen werd ten slotte in stemming gebracht en zoals gezegd, met zes tegen vijf stemmen verworpen. Vervolg van pagina 1 V.V.D.-woordvoerder L. Bécu achtte het bestuurlijk onjuist achter de rug van het Algemeen Bestuur om met de briefschrijvers te discussiëren en ver der zei hij - evenals in de vorige raadsvergadering - „een gruwelijke hekel" te hebben aan het verstrekken van opdrachten en Bécu paste daar dan ook voor. Delikaat Mevrouw M. A. Bij de Vaate- Rozendaal (CDA) sprak over een 'deli- kate zaak' en vreesde de mogelijk heid om precedenten te scheppen. De heer J. J. Geleijnse (VVD) was het evenals zijn fractiegenoot niet eens met de procedure en achtte te weinig informatie voorhanden om een ver antwoorde beslissing te kunnen ne men. Ook de R.U.-fractie had enkele be denkingen tegen het treden in de be voegdheid van het A.B. van 'De Zuid hoek', maar voelde anderzijds toch ook voor het argument van Van der Wekken dat hier sprake was van een verworven recht. De heer W. F. Sprengelmeijer vond dan ook dat de vertegenwoordiger in het A.B. het gevraagde mandaat diende mee te krijgen. Wie neuzen kon tellen, moet na de ze discussie tot de conclusie gekomen zijn, dat een eventuele stemming over het aanvankelijk gevraagde mandaat in een zes vijf verhouding zou zijn uitgepakt. (Twee leden van de C.D.A.- fractie waren afwezig). Desalniette min liet Van der Wekken het ten slot te toch niet op een stemming aanko men. Van de zijde van de V.V.D.-fractie had hij bij monde van de heer Geleijnse toen inmiddels ver nomen, dat deze hem - en de heer C. Bij de Vaate - als vertegenwoordigers van de gemeente Zierikzee in het A.B. van 'De Zuidhoek', volkomen in staat achtte om naar bevindingen van za ken te handelen. En als u dat niet goed hebt gedaan, hoort u er wel van", aldus Geleijnse. Het algemeen bestuur van 'De Zuidhoek' komt reeds op zeer korte termijn - woensdag 20 maart - in ver gadering bijeen en de heer Van der; Wekken zei te weten wat hem daarin te doen stond. Zij het dan zonder de toezegging van de gemeenteraad, dat zij bereid is de financiële consequen ties te dragen van de vrije Goede Vrijdag voor het WSW-personeel. BRUINISSE - Met overgrote meer derheid werd vrijdagavond tijdens de ledenvergadering van het CDA- afdeling Bruinisse, de heer H. Groe neveld tot voorzitter gekozen. Hij volgde daarmee interim-voorzitter wethouder H. Schot op. Schot werd vorig jaar interim- voorzitter omdat na het terugtreden van voorzitter S. A. Jumelet nog geen voorzitter voorhanden was. Statutair mag een raadslid geen zitting hebben in het dagelijks bestuur van de plaat selijke CDA-afdeling. Om die reden trad ook de heer J. Wiebrens als se cretaris af. Naast het voorzitterschap van H. Groeneveld werden in het be stuur gekozen de heer W. Verwijs, J. de Bil en J. Huizer. De vacature van secretaris zal door een van hen wor den vervuld. Na de Bijbellezing van Schot uit Prediker „Wie is als de wijze?", open de hij de vergadering met gebed. De gemeenteraadsverkiezingen worden reeds in maart 1986 gehou den, aldus een bestuursmededeling. Vervolgens werd diepgaand gediscus sieerd over de gemeentepolitiek en de uit te stippelen koers. Besloten werd om meer overleg binnen het CDA Bruinisse te plegen. Penningmeester binnen de afdeling bleef de heer C. J. M. Knappers. Struisvogelpolitiek Na het dankgebed van de nieuwe voorzitter Henk Groeneveld stuurde hij de vergadering met een positieve boodschap naar huis: „Het CDA moet en kan doorgang en voortgang vin den in Bruinisse. Geen struisvogelpo litiek, maar eerlijk voor onze mening uitkomen en dan zal het, zoals Maar ten Tromp al zei, waarachtig wel goed komen". Iedere woensdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities. Herv. Chr. gemengd koor. 19.30-21.30 uur. Zweedse Rode Kruis ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. 20.15- 21.45 uur. Gymlokaal Raamstraat. Klassiek ballet 13.00 tot 16.00 uur, 16.00 tot 20.30 uur. Serooskerke Dorpshuis. Thke Five-gymnastiek en clownsoptreden voor de kinderen. 19.00-20.00 uur. Haamstede Dorpshuis. De Schutse. Jazzgym. 19.30 tot 20.45 uur. Scharendijke Gymzaal. Gym voor dames van 14.00 tot 15.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Majorettes. 18.15 tot 20.00 uur. Dameskoor. 14.00-16.00 Verenigingsgebouw. 19.00 tot 20.30 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje, uur, kinderklub. Nieuwerkerk „Rehoboth". Strip-o-theek. 18.30- 19.30 uur. Dorpshuis. Beatballet. 19.00, 20.00 en 21.00 uur. Oosterland „Open lessen". Bejaardengym- nastiek. 9.15 - 10.15 uur (v.m.). Iedere donderdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Pand Visstraat 5. Koffie-ochtend voor vrouwen. 09.30-11.00 uur. Burgh-Haamstede Christinastraat 21. Bidstond steun groep voor de verdrukte christenen en joden. 20.00-21.15 uur. Haamstede Gymzaal Julianastraat. Klassiek Ballet. 15.30 tot 18.30 uur. Renesse Dorpshuis. Beatballet. 19.30 uur. Brouwershaven Tbnnenmagazijn. Smalstads ge mengd koor. 19.45-21.45 uur. Noordgouwe Hotel café-restaurant v. d. Weijden. Bridgen. 13.30-17.00 uur. Dorpshuis. Kaartavond. 20.00 uur. Nieuwerkerk Algemene Leesbibliotheek „Reho both". Uitlenen van boeken. 18.30 tot 19.15 uur. „Oosterhof". Bejaardensoos. 14.00 tot 17.00 uur. Dorpshuis. Strip-o-theek. 18.30-19.30 uur. Dinsdag 19 maart Zierikzee Hervormd Verenigingsgebouw. Kle- dinginzameling Stichting „Mensen in Nood". 9.00-17.30 uur. Graanbeurs. Consumentenbeurs Ex po Zierikzee. 20.00 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur. Burgh „Revasa", Kerkstraat. Kledinginza- meling Mensen in Nood. 14.00-17.00 uur. Burgh-Haamstede De Schutse. N.V.V.H. Lezing met dia's door mevrouw Kikkert over Holland se meesters uit de 17e eeuw. 14.00 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur. Advertentie Een nieuwe gratis service van de Belastingdienst Bedoeld om u te helpen als u met vragen zit over het invullen van uw aangifte formulier inkomstenbelasting 1984. Ook als u informatiemater/aal wenst. Alleen tussen 4 februari en 30 maart, op werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur. Publikatie van de belastingdienst I Tonnenmagazijn. Bijeenkomst plat telandsvrouwen. 20.00 uur. Bruinisse Hotel Storm. Ledenvergadering WV- Bruinisse. 20.00 uur. Woensdag 20 maart Zierikzee Waterschap. Vergadering 14.00 uur. Poppentheater „Alteklein", Vis straat. „Rock, het wrattenzwijn". 14.30 uur. Kegelhuis Geluk. Finalewedstrijden 100-ballenkaart Z.K.B. 19.00 uur. Kinderdagverblijf Brugzicht. Alge mene ledenvergadering Kinderboer derij De Punt. 20.00 uur. Herv. Verenigingsgebouw. NCVB af deling Zierikzee. 20.00 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw. Ledenvergade ring NCVB. 19.45 uur. Haamstede Ned. Herv. kerk. Kledinginzameling Mensen in Nood. 14.00-17.00 uur. Renesse Dorpshuis. Toneel voor bejaarden. 19.30 uur. Dorpshuis. Voorlichtingsavond over aanleg drukriolering. 20.00 uur. Brouwershaven Blokkendoos. Knutselclub. 13.30 uur. Oosterland Oosterhof. Kledingsinzamelingsac- tie. 9.00 tot 17.00 uur. Donderdag 21 maart Zierikzee Kegelhuis Geluk. Finalewedstrijden 100-ballenkaart Z.K.B. 19.00 uur. Jan Wouter van den Doelschool. Ou deravond. 19.30 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw. Voorlichtings bijeenkomst over aanleg drukriole ring. 20.00 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Volksdansen. 20.00 uur. Noordgouwe Hotel-restaurant Van der Weijde. Bij eenkomst RAK. 20.00 uur. Nieuwerkerk Dorpshuis. Bijeenkomst besturen en raadsfractie P.v.d.A. Schouwen-Dui- veland. 20.00 uur. Salem. Bijeenkomst SGP-jongeren- organisatie. 19.30 uur. Ons Dorpshuis. Bijeenkomst N.B.v.P. 19.30 uur. Sirjansland Verenigingsgebouw. Vergadering Ref. Contact Schouwen-Duiveland. 19.45 uur. Vrijdag 22 maart Zierikzee Jan Wouter van den Doelschool. Ou deravond. 19.30 uur. Herv. Verenigingsgebouw. Jaarverga dering ABVA/KABO, afdeling Zie rikzee. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Recreatiezaal Ger. kerk. Voorjaars vergadering Natuur- en Vogelwacht. 19.45 uur. Renesse Biljartzaal Bowling Renesse. Biljart- toernooi finale 2e klas bandstoten. 19.00 uur. De Drie Schapen. Ledenvergadering Oranjevereniging. 20.00 uur. Zaterdag 23 maart Concertzaal. Reizend Volkstheater met „De Brave Soldaat Schwejk". 20.00 uur. Renesse Biljartzaal Bowling Renesse. Biljart- toernooi finale 2e klas bandstoten. 14.00 uur. Dorpshuis. Kampioenschappen dans school Wil Kramer. 20.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Tbneeluitvoering A.S.V. Brouwershaven voor leden en donateurs. 20.00 uur. Oosterhof. Feestavond Sportvereni ging Duiveland. 21.00 uur. Zondag 24 maart Biljartzaal Bowling Renesse. Biljart- toernooi finale 2e klas bandstoten. 14.00 uur. Maandag 25 maart Zierikzee Bovenzaal Geref. kerk. Ledenverga dering CDA, 19.30 uur. Openbare bij eenkomst (spreker drs. H. Eversdijk). 20.30 uur. Beatrixschool. Regionaal Overleg Primair Onderwijs. 20.00 uur. Scharendijke De Putmeet. Ledenvergadering CBTB. 20.00 uur. Brou wc rsh ave n Stadhuis. Gemeenteraadsvergade ring. 19.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 2