HSV Dreischor huldigt twee jubilarissen tijdens viering zilveren jubileum Hans Volkeri clubkampioen van TTV Scaldina na afgetekende finalewinst tegen Jaap Huigens Ronnie Timmerman met miniem verschil naar kampioenschap hengelen Schouwen-Duiveland Springwinst Butler-zussen Vlissingen Winstpunt voor Annette Ouwenbroek en Ulfert U 6 Ralph van Dijk sterkste jeugdspeler De twee finalisten bij de sterkste jeugdspelers. Rechts winnaar Ralph van Dijk en links Hans Brandenbarg. De laatste moest in de finale zijn meerdere erkennen in Van Dijk, nadat in de poulewedstrijden de uit slag nog omgekeerd was. In de hoogste seniorenpoule ver raste Jaap Huigens door al zijn par tijen in winst om te zetten. Hans Vol keri werd door Huigens geklopt en ook Michel Holm moest zijn meerde re in de Kerkwervenaar erkennen. Holm slaagde er wel in om Hans Vol keri te kloppen en eindigde daardoor op de tweede plaats in de poule. Met twee nederlagen eindigde Volkeri als derde. Twee spelers boekten ieder drie overwinningen, waardoor het onderlinge treffen moest beslissen over de bezetting van de vierde plaats, een plaats, die recht gaf op deelname aan de kruisfinales. Cor van der Wekken klopte Jan Kik voor die vierde klassering en kreeg daar door de twijfelachtige eer in de kruis finales tegen Jaap Huigens op te tor nen. Huigens liet weinig heel van de aspiraties van de jeugdspeler, die met dispensatie bij de senioren uitkwam. De veteraan klopte de jongste halve finalist met 21-10 en 21-15 en werd zo finalist. Revanche In de tweede kruisfinale kwamen Michel Holm en Hans Volkeri voor de tweede keer tegenover elkaar. In te genstelling tot in de kruisfinales toonde Hans Volkeri zich nu nadruk kelijk de sterkste, al waren enige 'schijnbewegingen' vooraf zeker niet vreemd aan de fikse afstraffing, die de teamleider van de Scaldina com petitiehoofdmacht zich moest laten welgevallen. In de eerste game haalde Volkeri met 8-21 opmerkelijk royaal uit en ook in de tweede game was er weinig eer te behalen voor Holm. Weliswaar scoorde hij dit keer veertien game- punten, de nederlaag was toch over duidelijk. In de kleine finale tussen Holm en Van der Wekken bleek Holm zijn ritme weer volledig terug te hebben en Cor van der Wekken kreeg dan ook geen schijn van kans: 21-10, 21-12. In de finale om het club kampioenschap bief Hans Volkeri rustig doorgaan met het binnenhalen van revanches. Dit keer werd Jaap Huigens met twee keer 21-13 afgete kend aan de kant gezet en was het clubkampioenschap voor Volkeri een feit. De manier waarop het gebeurde was een anti-climax van een aardig toernooi, dat volkomen open was ge worden door de afwezigheid van de twee sterkste spelers van de club. Ti telverdediger Ton ten Hove en veel vuldig kampioen Cor Smalheer moesten verstek laten gaan. Bij de sterkste jeugdspelers stre den vijftien spelers om de titel. Ver deeld over twee poules werden eerst twee meerkampen afgewerkt, waar na de nummers een en twee van iede re poule doorstroomden naar de kruisfinales. In de eerste poule (van zeven) werd het een bijzonder span nende strijd, waarin uiteindelijk drie spelers met elk vijf punten gelijk ein digden. Doordat slechts twee spelers verder mochten in het toernooi viei Danny Pantekoek de twijfelachtige eer te beurt af te moeten vallen, on danks het feit, dat hij zich gelijk waardig had getoond aan Ronald Lampert en Paul de Graaf. Wedstrijd leider Jan Heinen moest evenwel bij zonder lang rekenen om een beslis sing te krijgen. Zelfs de gamepunten gaven niet eens de doorslag. In de tweede poule bleef Hans Branden barg ongeslagen. Ook Ralph van Dijk werd door hem geklopt, maar dit bleef uiteindelijk de enige ver- liespartij voor Van Dijk, waardoor hij als nummer twee uit de poule mee verder mocht in de kruisfinales. Hierin ontmoette hij Ronald Lam pert, terwijl Hans Brandenbarg het aan de stok kreeg met Paul de Graaf, een bepaald niet gemakkelijke klus. Nipte zege Brandenbarg moest tegen Paul de Graaf zelfs de eerste game inleveren (21-18), maar hij herstelde zich uitste kend door de tweede game met 21-14 in winst om te zetten. In de derde ga me ging het er bijzonder spannend aan toe en moest een verlenging zelfs uitsluitsel brengen. Hans Branden barg boekte uiteindelijk een nipte ze ge: 23-21, maar Paul de Graaf had aangetoond, dat met hem in de toe komst zeker rekening gehouden dient te worden. In de tweede kruisfinale lagen de verhoudingen uitdrukkelijk duide lijker. In een korte, maar hevige in spanning overrompelde Ralph van Dijk poulewinnaar Ronald Lampert met maar liefst 21-8 en 21-7. Lampert kreeg in de kleine finale vervolgens ook klop van Paul de Graaf, die in de poulewedstrijden nog achter hem was geëeindigd, al was het verschil minimaal. Nadat De Graaf de eerste game vrij gemakkelijk naar zich toe had getrokken (12-21) gaf Lampert in de tweede game aardig tegengas om uiteindelijk toch nipt met 23-25 te verliezen. Spannend was ook de gro te finale met Hans Brandenbarg en Ralph van Dijk. Beide spelers ont moetten elkaar ook al eerder en toen won Brandenbarg. Nu was het even wel omgekeerd. Gedurende beide ga mes veroverde Van Dijk in de ope ningsfase een kleine voorsprong, die hij prima verdedigde: 19-21, 18-21. Hij mocht uit handen van vice- voorzitter Sjaak Vermeulen de wis selbeker voor het clubkampioen schap in ontvangst nemen. Bij de B-senioren werd eveneens in twee poules gespeeld. In de eerste poule bleef Sjaak Vermeulen on geslagen en Gerrie Schansema mocht als tweede, met een nederlaag, door naar de kruisfinales. In de tweede poule streden Ad de Graaf en Kees Bimmel om de poulezege. De Graaf won het onderlinge duel en mocht zich dus poulewinnaar noemen. In de kruisfinales klopte Sjaak Vermeulen met 21-11, 21-16 Kees Bimmel en Ad de Graaf werd finalist door met 14-21, 23-25 te winnen van Gerrie Schanse ma. In de kleine finale eiste Schanse ma vervolgens de derde plaats op door met 21-11 en 21-13 te winnen van Kees Bimmel, waardoor de Ouwer- kerker als derde eindigde. Sjaak Ver meulen en Ad de Graaf leverden een finale af. waarin Vermeulen te na drukkelijk de betere speler was, het geen hij uitdrukte via een 21-7, 21-12 overwinning. Damesaangclegenheid Bij de C-senioren werd het een com plete damesaangelegenheid Uit de poulewedstrijden klasseerden zich Voorzitter J. Klomp overhandigt de beide jubilarissen J. C. Vermaas (links) en J. J. Schot een herinnerings- schild, terwijl de echtgenotes bloemen krijgen. ZIERIKZEE - Hans Volkeri is zaterdag clubkampioen geworden van tafel tennisvereniging Scaldina uit Zierikzee door in de finale in twee games afge tekend te winnen van nestor Jaap Huigens. Volkeri boekte met zijn overwin ning een revanche voor de nederlaag, die hij eerder op de dag leed tegen Huigens in de poulewedstrijden, maar aan zijn uiteindelijke toernooiwinst kleefde een fiks luchtje, dat bij diverse medespelers een vieze smaak achter liet. Bij de jeugdspelers veroverde Ralph van Dijk de titel, omdat hij in de fi nale de meerdere bleef over Hans Brandenbarg. Het jeugdtoernooi was bij zonder open geworden, omdat favoriet Reitse van der Wekken wegens ziekte af moest zeggen. louter dames voor de kruisfinales. Met zeven overwinningen bleef Anne- lies van 't Westende ongeslagen, ge volgd door Jozé Vis, de winnares van het vorige clubkampioenschap. Met vijf overwinningen klasseerde Marja Verweel zich als derde en met vier zeges was de vierde plaats voor Sjoukje Pikard. Zij moest het daar door in de kruisfinales opnemen te gen Annelies van 't Westende, een op gave, die te zwaar bleek: 21-16, 21-16, waardoor de debutante finaliste werd. Jozé Vis maakte korte metten met Marja Verweel: 21-6, 21-11. In de kleine finale ging de derde plaats naar Marja Verweel, omdat zij Sjoukje Pikard met 21-18 en 21-14 te rugwees. De zege in de C- seniorencategorie ging na drie boei ende games naar Annelies van 't Westende. Zij verloor de eerste game met 14-21 van titelverdedigster Jozé Vis, maar won vervolgens met 21-19 en 21-15. Bij de allerjongste Scaldinaleden werd Eric Swartz afgetekend win naar. Hij bleef in de tienkamp on geslagen en bleef daarmee drie be laagsters twee punten voor. Astrid Saman, Daniëlle Castel en Paula de Vos scoorden allen zeven punten, waarna de gamepunten ervoor zorg den, dat de eindstand als voornoemd werd vastgelegd. Na afloop werden de prijzen uitgereikt door Sjaak Ver meulen. Hij overhandigde eerst een bloemetje aan toernooileider Jan Heinen voor zijn voortreffelijke werk. ,,Het grote pluspunt van dit clubkampioenschap is, dat alle leden van Scaldina, senioren en jeugd, el kaar op een dergelijke dag eens een keer ontmoeten", concludeerde Ver meulen. Het clubkampioenschap werd dit keer voor het eerst afge werkt in de ontvangstruimte van de LTS in Zierikzee. VLISSINGEN - Tijdens een spring- wedstrijd in Vlissingen hebben Ca therine en Erica Butler overwinnin gen geboekt met hun respectieve pony's Taufan en Roef. Erica Butler voorkwam met Roef zelfs een barra ge bij het M-springen door als enige combinatie een foutloos parcours af te leggen in 77 seconden. Catherine BUtier -moest wel twee keer in de ring, omdat zij zich met haar pony Taufan via een barrage naar de eindzege moest werken in de L-klasse. In die extra rit voltooide zij het parcours evenwel twee seconden sneller dan haar Brabantse opponent Sjoerd de Bot met Femke, waardoor ook deze Westenschouwse combinatie van de LR en PC Noord-Beveland met het oranje rozet behorend bij de zege ging strijken. Catherine Butler vol tooide het barrageparcours in 36 se conden, De Bot in 38,3 seconden. Gabriëlle Butler startte met de jon ge pony Raja voor de tweede keer in de B-klasse. Met vier andere combi naties bleef de Schouwse combinatie foutloos. In de eindstand pakte Ga briëlle Butler met Raja de tweede plaats, een klassering die werd vast gelegd via de stijlpunten. BROUWERSHAVEN - Hengelsportvereniging Dreischor trad zaterdag avond in bescheiden ma te op de voorgrond tij dens de viering van het 25-jarig bestaan. De ver eniging herdacht dit feit in het Tonnenmagazijn in Brouwershaven. „We treden liever niet op de voorgrond", vertelde voorzitter Jan Klomp, voordat hij de feesta vond opende. „We orga niseren gewoon onze ver- enigings-viswedstrijdjes en verder is het dan wel mooi. Als we op deze ma nier met onze hobby be zig kunnen zijn, zijn we diktevreden". ,,We zijn bijzonder blij en ver rast, dat er zoveel leden naar deze avond zijn gekomen", concludeer de voorzitter Klomp tijdens zijn welkomst woordje. „We kunnen vaststellen, dat van de ruim 260 le den er toch ruim zeventig hier zijn en dat terwijl er veel leden van ver moeten komen". Onder de aanwe zigen ook burgemeester C. Slab- HSV Dreischor-secretaris J. J. Schot toont het zojuist ontvangen herin- neringsschild aan burgemeester C. Slabbekoorn van Brouwershaven, zelf ook lid van de jubilerende vereniging. bekoom van Brouwershaven, die als lid van de jubilerende vereni ging HSV Dreischor ook van tijd tot tijd de hengel ter hand neemt om een visje op het droge te halen. Voorzitter Klomp riep vervol gens zijn mede-bestuursleden J. J. Schot en J. C. Vermaas bij zich. „Zij stortten in 1960 een tientje, waarmee de vereniging haar be staan inluidde", constateerde Klomp, voordat hij beiden een herinneringsbord overhandigde. Het dankwoord van de beide zil veren jubilarissen was al even kort en bondig als het woordje, waarmee de HSV-Dreischor- voorzitter hen in het zonnetje had gezet. Het huidige bestuur van de 25 jaar oude vereniging bestaat uit voorzitter J. Klomp, secretaris J. J. Schot, penningmeester J. C. Ver maas en de bestuursleden J. C. Ro- mijn, A. A. Quist, J. van Klinken en D. J. Fluijt. De vereniging ver- vist clubwedstrijden op diverse wateren bij Schouwen-Duiveland. Na het officiële gedeelte kregen de aanwezigen een film van een half uur te zien, betreffende de hen gelsport, waarna de beentjes van de vloer konden op de muziek van 'Kees, Koos en Karei'. met 722 gram, waarmee hij de vierde Oosterschelde-hengelaar werd in de top van het klassement. J. de Blonde van De Krabbe werd zevende met 665 gram en de achtste plaats was voor E. Smit uit Zierikzee met 595 gram. De top tien werd gecompleteerd door H. Wandel van De Krabbe met 480 gram en J. van Gemert van 't Zijpe met 440 gram. BRUINISSE - Ronnie Timmerman van hengelsportvereniging Oosterschel- de uit Zierikzee is zaterdag hengelkampioen van Schouwen-Duiveland ge worden. Het door de Bruse HSV 't Zijpe georganiseerde kampioenschap werd vervist aan de Grevelingendam net boven Oude-Tonge en werd met ruim tach tig deelnemers bijzonder goed bezocht. Ondanks de kou werd er aardig wat vis op het droge gehaald in dit kampioenschap dat dit jaar voor het eerst in één wedstrijd wordt afgewerkt. Ronnie Timmerman is aan een op vallende succesreeks bezig. Hij werd winnaar van de grote kerst wedstrijd en een week geleden won hij ook gen competitiewedstrijd, waarmee hij naar de tweede plaats in het alge meen klassement van de HSV Ooster- schelde steeg. Timmerman kwam za terdag winnend uit de strijd met een vangst van drie botten met een to taalgewicht van 985 gram. Hij bleef hiermee naaste belager Jan Hart 85 gram voor. De hengelaar van de Burgh-Haamsteedse vereniging De WOUWSE PLANTAGE - Tijdens een dressuurwedstrijd in Wouwsc Plantage scoorde Annette Ouwen- broek met haar paard Ulfert Unicum een winstpunt in de Z-drcssuur. Met 126 punten veroverde zij haar tweede winstpunt in de zware klasse. Monique Lütgenau kwam met To- bin in twee Z-proeven in actie. Voor de ZI-proef kreeg zij van jury Den Ouden 108 punten, terwijl zij in de ZII-klasse tot 112 punten kwam. Krabbe verzamelde zijn 900 gram via twee fikse botten. De derde plaats ging naar Cor Seijbel van de HSV Oosterschelde met een buit van 850 gram vis. Teamwedstrijd Seijbel maakte ook deel uit van het winnende corps van hengelsportver eniging Oosterschelde. Dit jaar werd voor het eerst een corpskampioen schap afgewerkt. Van de drie eilande- lijke verenigingen kwamen twee corpsen in actie. Het winnende team van HSV Oosterschelde bestond uit Constand van Schelven, Willem Mccrdink, Ru dy Ravia, Cor Seijbel en Eddy Smit. Het vijftal haalde in totaal 2887 gram vis op het droge en bleef daar mee het corps van Dc Krabbe ruiin 800 gram voor. Dc Westhoekcrs tota liseerden 2045 gram. Een corps van 't Zijpe kwam uit op 770 gram. Dc le den van het winnende corps kregen allen een medaille. De wisselbekcr voor verenigingen kwam ook ander maal bij de Zierikzecsc vereniging terecht. In het individueel klassement werd Ronnie Timmerman dus kampioen met 985 gram met Jan Hart met 900 gram op de tweede plaats. Cor Seij bel scoorde als derde 850 gram. De vierde plaats werd gedeeld door C. Kooy van 't Zijpe en P. van Leeuwen van Oosterschelde met beiden 730 gram. W. Meerdink eindigde als zesde A 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6