NIEUWSBODE Roda Boys en Bruse Boys komen opnieuw niet verder dan 1-1 gelijkspel in povere wedstrijd Toon van Tiggelhoven witheet over gemeen Wolphaartsdijk, maar Mevo opnieuw de boot in DFS davert in tweede helft voorbij gevaarlijk Kruiningen en wint: 3-1 Aalster koploper: ,,In het land der blinden SKNWK in de slotfase alsnog naast GPC: 1-1 WIK laat punt liggen tegen Dauwendaele Bruse Boys heeft weinig aan gelijkspel tegen koploper 4 Invaller Wim van der Maas kopt de bal weg, vooraleer Adrie de Jonge zich meester kan maken van het leer. BRUINISSE - „In het land der blinden is een oog ko ning" is een befaamd gezegde, dat ongetwijfeld ook van toepassing is op de competitie in de tweede klasse van de KNVB van het zaterdagvoetbal. Roda Boys uit Aalst is de ongeslagen koploper in deze klasse en daar verander de ook afgelopen zaterdag bij het bezoek aan Bruse Boys niets aan. De twee ploegen kwamen in een uiterst matige wedstrijd een 1-1 gelijkspel overeen, maar eens te meer werd duidelijk, dat zelfs de ongeslagen koploper zich kan permitteren van een erg matig niveau te zijn. Het werd voor Roda Boys zelfs nog een voortreffelijke dag, omdat naaste rivaal Hoek tegen een verrassende 3-0 ne derlaag bij Yerseke aanliep. Voor Bruse Boys was dit re sultaat een tegenvaller, omdat de ploeg nu weer tegen een gat van drie punten aanhikt, maar de komende wed strijden tegen SSC '55 (thuis) en Yerseke (uit) kunnen mogelijk het tij doen keren. Joegoslavische trainer YVladimir Ci- ric van Roda Boys voor de wedstrijd. ,,Een paar weken geleden hadden we het in Aalst ook al bepaald niet ge makkelijk. De spelstijl van Brusè Boys ligt ons niet zo erg". Naar ge lang het duel vorderde bleken de stij len van de ploegen niet zo erg veel uit elkaar te liggen. Beide ploegen moes ten het voornamelijk hebben van werkvoetbal en meer en meer werd het opmerkelijk, dat de nummers een en twaalf tegen elkaar bezig wa ren. In de twintigste minuut kwam er een plotselinge kans voor Wim van Ballegooijen, toen hij zich via een op- wippertje ontdeed van laatste man Jaap van de Berge. Oog in oog met Steef van de Velde kogelde Van Balle gooijen voorlangs. Na deze gemiste kans kwam Bruse Boys enige tijd met de rug tegen de muur, maar de aan vallende kracht van Roda Boys was ook niet afdoende om voor ernstige problemen te zorgen. In de slotminu ten waren de rollen evenwel weer om gekeerd. Jacob van de Berge speelde Peter Coppoolse in een goede situatie en een paar minuten voor het rustsig- naal van de matige arbiter Severs uit Waspik kogelde Van de Berge op de lat, waarmee Roda Boys erg goed weg kwam. De tweede helft begon ogenschijn lijk desastreus voor de thuisploeg. In de derde minuut dreigde Marco Baks het strafschopgebied binnen te ren nen, maar hij ontmoette daarbij Pe ter Coppoolse, die hem licht aantikte net binnen de gevarenzone. Arbiter Severs wees onmiddellijk naar de strafschopstip. Bruse Boys startte met de weten schap, dat de altijd vechtlustige ver dediger Leen van de Bijl voorlopig voor geruime tijd zal zijn uitgescha keld. Ook Tonny van de Berge was niet voldoende fit om vanaf de eerste minuut binnen de lijnen te komen. Pas nadat Roda Boys met nog een kwartier te gaan op voorsprong was gekomen mocht Van de Berge van coach Jan Kostense opdraven voor verdediger Klaas Verspoor. Toen ook kwam er echte dreiging in de frontli nie en mocht Jacob van de Berge als nog de verdiende gelijkmaker aan la ten tekenen. Behalve een blessure hield ook het feit, dat Tonny van de Berge weigert om voldoende trai- ningsarbeid te verrichten, de lin kerspits uit de ploeg. Bedoeling ,,Het lag in de bedoeling, dat we de stand tot een kwartier voor tijd op 0-0 zouden houden", vertelde Jan Kosten se na afloop. ,,Dat pakte verkeerd uit. Juist toen ik Tonny van de Berge als pinchhitter wilde inbrengen kwa men we op achterstand, waardoor we allereerst op jacht moesten naar de gelijkmaker". In de openingsfase ontstond na zes minuten de eerste kans voor de thuisploeg, maar Jacob van de Berge kon net niet bij de schuiver van Fred Hooftman. Er ontwikkelde zich een vooral nerveus duel, omdat er voor beide ploegen aardig wat belangen op het spel stonden. ,,We moeten erg uitkijken voor Bruse Boys", zei de Wim van Driel plaatste zich achter de bal, maar trapte te vroeg, de bal ging in de touwen, maar Van Driel mocht de klus nog een keer overdoen. Nu werd Steef van de Velde winnaar van de tweekamp. Inmiddels was het duel wel vinniger geworden met fik se overtredingen over en weer. De meeste aanslagen werden evenwel met de mantel der liefde bedekt door Severs, totdat Jan Minnaard zich in de achtste minuut liet verleiden Ton- nie van Driel in de heupzwaai te ne men. Minnaard, die eerder niet een overtreding maakte, verdween in het notitieboekje van Severs. Later zou Adrie de Jonge daarbij komen. In de tiende minuut ontsnapte Ro da Boys, toen Bert de Groot de bal in de handen nam, maar scheidsrechter Severs een gelijktijdige overtreding ,.van Jacob van de Berge zwaarder be oordeelde. I$a een half uur kwam toch nog de niet meer verwachte tref fer van de bezoekers, maar de ploeg kreeg de ongewilde medewerking van een vriendelijke graspol op het Bruse knollenveld. Een lange pass van Tonnie van Driel leek simpel te worden teruggeplaatst door Jaap van de Berge. Voornoemde graspol wipte de bal evénwel over de voet van de Bruse Boys-aanvoerder, waardoor Jan van Aalst een plotselinge vrije kans kreeg, niet in het minst als ver rassing voor Steef van de Velde. De Bruse doelman reageerde daarom te laat op de inzet, waardoor hij te laat in de hoek arriveerde: 0-1. Direct na de treffer bracht Kostense Tonnie van de Berge binnen de lijnen, hetgeen onmiddellijk meer gevaar met zich meebracht. Bruse Boys trok fanatiek in de aanval, omdat de ploeg zich realiseerde dat van deze koplo per niet verloren hoefde te worden. Tien minuten voor tijd vuurde Fred van de Berge een poeier af, die door doelman John van Driel met moeite in twee keer werd gestopt. Adrie de Jonge liep nog door, maar kwam te laat en raakte alleen de doelman. Het fanatisme leverde De Jonge een boeking op. Vijf minuten voor tijd ontstond alsnog de verdien de gelijkmaker. Een verre trap van Peter Coppoolse dwarrelde in het Ro da Boys-strafschopgebied tussen laatste man Broer van Brakel en doelman John van Driel, die volko men onnodig uit zijn doel kwam. De beide Roda Boys-vertegenwoordi gers kwamen met elkaar in botsing, waardoor de bal uit Van Driel's han den sprong. Attent als altijd was Ja cob van de Berge aanwezig. Al val lend lobde hij de bal uit een onmogelijke hoek bij de tweede paal in de touwen: 1-1. Bruse Boys vero verde hiermee verdiend een punt. VLISSINGEN - Het Niéuwerkerk- se SKNWK herstelde zich zaterdag middag voor de helft van de 2-1 ne derlaag een week eerder bij Hein- kenszand. Dit gebeurde overigens pas in de slotfase van het duel bij het Vlissingse GPC. Arie Kristalijn be zorgde met een goede treffer de Nieu- werkerkse formatie alsnog een 1-1 puntendeling, maar de ploeg van trainer Bram Coomans verspeelde wel andermaal een punt ten opzichte van koploper DFS, die op eigen ter rein met 3-1 won van Kruiningen. SKNWK speelde een bar slechte eerste helft, waarin meer werd ge praat dan gevoetbald. Over en weer kwamen er een paar kansjes, maar de verdedigingen bleven de aanvallers de baas. In het Nieuwerkerkse doel vertolkte Toon Wandel een hoofdrol via enkele uitstekende reddingen. ,,De tweede helft was een stuk beter, maar dat was ook niet zo moeilijk", stelde trainer Bram Coomans vast. In die tweede periode waren er een paar wijzigingen doorgevoerd in de opstelling. Jeroen Kesteloo werd cen trumspits en Arie Kristalijn werd op rechts geposteerd, terwijl Joop Wan del naar de defensie terugkeerde. In het eerste kwartier zat GPC flink in de tang, maar andermaal werd duide lijk, dat het grote manco bij de Nieu- werkerkers in de afwerking schuilt. Na balverlies van Joop Wandel werd ook Bram Roks uitgespeeld en GPC leidde na een kwartier met 1-0. Halverwege de tweede helft kwam Huib de Valk binnen de lijnen voor de lichtgeblesseerd aan het duel be gonnen Laurens Kik. Zeven minuten voor tijd kregen de bezoekers alsnog loon naar werken, toen Arie Krista lijn zich goed vrij draaide en vervol gens de Vlissingse doelman het nakij ken gaf. In de laatste minuten kreeg SKNWK nog enkele hoekschoppen, maar gescoord werd er niet meer. ,,We moeten gezien het vertoonde spel te vreden zijn met dit gelijkspel, maar de tweede helft geeft weer enige moed voor de volgende wedstrijden", constateerde Bram Coomans nog. KERKWERVE - Tweede klasser WIK uit Kerkwerve liet zaterdag op het eigen sportveld De Vospit een be langrijk winstpunt liggen tegen het laaggeklasseerde Dauwendaele. De Middelburgse ploeg bereikte met de 0-0 waarvoor de ploeg was gekomen. Vanaf het eerste moment werd duide lijk, dat de hoofdstedelingen niet an ders beoogden dan met met negatief spel een punt uit het vuur te slepen, een opzet, die voortreffelijk slaagde. Dauwendaele beperkte zich tot het voortdurend afgegrendeld houden van het strafschopgebied en de ploeg gebruikte daar alle voor de hand lig gende middelen voor. Slechts een paar keer ontplooide de Middelburg se formatie initiatieven om naar het doel van Leo van den Ouden te trek ken, maar de Kerkwerfse doelman had weinig moeite om staande te blij ven. WIK kreeg over de hele wedstrijd meer dan twintig hoekschoppen, het geen de overmacht van de thuisploeg illustreert, maar Dauwendaele han teerde een typische manier van afwe ren. Steeds plaatsten zich vijf of zes spelers op de doellijn, terwijl de doel man zich daar dan voor posteerde. ,,Er was compleet geen doorkomen aan. Bovendien hanteerde Dauwen daele de grofste middelen om maar vooral die nul vast te houden. Pas in de slotfase deed de fluitist hier wat aan door twee Middelburgers te boe ken, maar toen was het kwaad allang WOLPHAARTSDIJK - Mevo-trainer Toon van Tiggelhoven is in principe de rust zelve. Het moet wel erg goed fout gaan wel de Zierikzccënaar zich dusda nig opwinden, dat het de buitenwacht opvalt, zaterdagmiddag was het even wel in Wolphaartsdijk goed raak, nadat Mevo door een treffer in de aller laatste minuut met 2-1 de boot in was gegaan. ,,Ik kan heus wel tegen een stevige partij voetbal, maar wat Wolphaartsdijk hier vandaag liet zien was tegen het gemene af. Voortdurend werd er van achter op de hielen getrapt, om dan meteen met het handje over het hoofd van het slachtoffer te aaien. Dat zijn praktijken die niet op een voetbalveld thuishoren. Het was werkelijk te bar. Ik had dan ook geen zin meer oin er na de wedstrijd over in discussie te gaan. Dat was echt zinloos, want alles gebeurde met voorbedachte rade en dan valt er weinig te praten", concludeerde de Mevo-trainer. Toon van Tiggelhoven constateerde twee keer gevallen van duidelijk na trappen. Met name Diet den Boer moest hetr flink verduren en de snel le middenvelder stapte dan ook fiks beschadigd van het veld. ..Aanvanke lijk leek de scheidsrechter de ge meenheden goed aan te pakken, maar dat duurde niet langer dan een minuut of tien. Toen was hij het schijnbaar beu en liet hij alles maar begaan", merkte Van Tiggelhoven nog op. De eerste tien minuten van het du el waren overigens voor Wolphaarts dijk, maar al snel werd duidelijk, dat Mevo toch minimaal gelijkwaardig was en na een minuut of dertien kwam de oranje brigade op voor sprong, toen een inzet van Marco Bij- devaate via beide doelpalen het veld weer in caramboleerde. Martin Quist war er als de kippen bij en even later was de Wolphaartsdijkse sluitpost geklopt: 0-1,. Quist keerde in de ploeg terug, nadat hij zich eerder had terug getrokken. Alle mogelijke oneffenhe den werden in een gesprek tussen Van Tiggelhoven en de spelersgroep weg gewerkt. Niet, afmaken Na de openingstreffer bleef Mevo de betere ploeg en er kwamen ook di verse mogelijkheden om de score op te voeren, maar juist daarin gaat de oranje ploeg al geruime tijd fiks mank. ,,Er kwamen volop kansen op 0-2. maar we kunnen het gewoon niet afmaken. Dat is jammer" Dat slechte afmaken zou dc ploeg in de tweede helft fataal worden. Reeds in de tweede minuut kwam de geschied. Ik heb bij Dauwendaele al leen verdedigers en middenvelders gezien. Typerend was, dat in de eerste helft vijf en in de tweede helft zeven minuten langer gespeeld werd om de vele dode momenten recht te trek ken", vertelde WIK-trainer Kees Ber- revoets. ,,Maar al met al ben je wel een punt kwijt, hetgeen wel eens een kostbaar punt kan zijn". KNVB zaterdagvoetbal ZIERIKZEE - In de tweede klas van het zaterdagse KNVB-voetbal behaalde Bruse Boys voor de tweede keer een 1-1 gelijkspel tegen koplo per Roda Boys, maar de ploeg van trainer/coach Jan Kostense had hier vooralsnog weinig aan omdat Yerse ke verrassend met 3-0 won van Hoek en zodoende een punt verder uitliep. Drie wedstrijden eindigden in een doelpuntloos gelijkspel. AZW hield Everstein in Axel op 0-0, SSC '55 en Heukelum kwamen dit resultaat overeen en ook Good Luck en Arne- muiden kwamen niet aan scoren toe. Rozenburg boekte een belangrijke overwinning op Altena: 3-2. Alle uitslagen in de tweede klas: AZVV-SC Everstein 0-0; Yerseke- Hoek 3-0; SSC '55-Heukelum 0-0; Bruse Boys-Roda Boys 1-1; Good Luck-Arnemuiden 0-0; Rozenburg- Altena 3-2. De stand wordt nu: Kloetinge 0-1; Zwaluwe-Veere 1-1; Dinteloord-Wemeldinge 1-0. Hierdoor wordt de stand nu: Zaamslag Dinteloord Serooskerke Tern. Boys Veere WHS Kloetinge Kogelvangers Zwaluwe Wemeldinge Kapelle Thol. Boys In de vierde klas was het ander maal een slechte dag voor Mevo. De ploeg van trainer Toon van Tiggelho ven kreeg met 2-1 klop in Wolphaarts dijk, maar ook 's-Heer Arendskerke verloor: 0-4 tegen Nieuwdorp. Alle andere wedstrijden eindigden in ge lijke spelen. Alle vierde klasse-resultaten op rij: NOAD '67-Krabbendijke 0-0; Nieuwland-SNS 0-0; Wolphaartsdijk- Mevo 2-1; Meeuwen-Smerdiek 2-2; 's- Heer Arendskerke-Nieuwdorp 0-4. 16 11 3 2 32-16 25 14 9 2 3 23-17 20 15 8 3 4 30-12 19 15 8 2 5 27-24 18 15 8 1 6 32-23 17 15 5 6 4 20-20 16 14 6 2 6 20-16 14 15 4 6 5 21-26 14 14 5 3 6 15-20 13 15 3 3 9 26-30 9 15 2 4 9 18-30 8 13 0 3 10 8-28 3 Hierdoor wordt de stand nu: Smerdiek Nieuwdorp VCK Krabbendijke Wolphaartsdijk NOAD '67 Nieuwland SNS Meeuwen Mevo 's-H.Arendsk. 13 8 4 14 7 4 13 6 4 14 7 2 12 5 3 14 4 5 13 4 4 14 5 2 15 4 4 14 4 1 14 2 5 1 27-13 20 3 31-23 18 3 22-19 16 5 31-27 16 4 27-33 13 5 26-26 13 5 15-17 12 7 9-19 12 7 29-32 12 9 23-30 9 7 18-29 9 Roda Boys 15 9 6 0 26-11 24 Hoek 15 8 4 3 24-16 20 Rozenburg 14 8 3 3 36-16 19 Altena 14 6 5 3 28-18 17 SC Everstein 15 5 6 4 29-21 16 Arnemuiden 16 3 8 5 13-16 14 Heukelum 14 5 3 6 20-23 13 Good Luck 15 4 5 6 24-23 13 SSC '55 14 4 4 6 13-22 12 AZW 15 2 7 6 19-26 11 Yerseke 16 3 5 8 21-44 11 Bruse Boys 15 1 6 8 18-34 8 In de derde klas verspeelde Zaamslag een punt door met 1-1 ge lijk te spelen bij WHS. Dinteloord haalde een punt in door met 1-0 te winnen van Wemeldinge. Tholense Boys verloor voor de tiende keer, nu van Kloetinge: 0-1. Terneuzense Boys won met 1-0 van Kapelle en de overige twee ontmoetingen leverden 1-1 gelij ke spelen op. Alle uitslagen in de derde klas op rij: Tern. Boys-Kapelle 1-0; WHS- Zaamslag 1-1; Kogel vangers- Serooskerke 1-1; Thol. Boys- In de reserve derde klas liep Bruse Boys II tegen de eerste seizoenneder laag aan. Een ondertal aan spelers was wat te veel van het goede, waar door Seolto II simpel kon winnen: 3- 1. De schade bleef evenwel beperkt omdat ook koploper WHS II in de fout ging: 1-0 verlies bij Kloetinge II, dat nu wat dichterbij sluipt, maar vooralsnog geen bedreiging vormt voor het leidersduo. Alle uitslagen op rij: Veere II- Tholense Boys II 0-0; Smerdiek II- Meeuwen III 2-1; Kogelvangers II- Dinteloord II 2-0; Nieuwdorp II- Klundert II 1-1; Kloetinge II-WHS II 1-0; Seolto II-Bruse Boys II 3-1. De stand ziet er nu als volgt uit: WHS II 16 11 2 3 31-12 24 Bruse Boys II 15 7 7 1 18-11 21 Kloetinge II 15 8 2 5 24-28 18 Klundert II 16 5 7 4 21-17 17 Meeuwen III 15 4 6 5 25-22 14 Thol. Boys II 15 4 6 5 12-14 14 Dinteloord II 15 5 4 6 20-23 14 Veere II 15 5 4 6 12-15 14 Seolto II 14 5 3 6 25-23 13 Smerdiek II 16 3 6 7 18-24 12 Nieuwdorp II 16 2 7 7 20-29 11 Kogelvangers II 14 3 4 7 14-22 10 BURGH-HAAMSTEDE - Het Burgh-Haamsteedse DFS heeft haar kopposi tie in de eerste klas van het zaterdagse afdelingsvoetbal met succes verde digd. Op sportpark Van Zuijen behaalde de ploeg van trainer Kees Rijnberg een 3-1 overwinning op het gevaarlijke Kruiningen, nadat het halverwege nog 0-1 stond voor de bezoekers. Kruiningen profiteerde van een periode, waarin DFS wat terugzakte om op voorsprong te komen, maar moest zich in de twee de helft toch de suprematie van de thuisploeg laten welgevallen. gelijkmaker op de borden, toen Kees van de Kreeke vanaf elf meter mocht scoren. Bij een duel tussen Van de Kreeke en André Kort raakte de Mevo-verdediger zijn opponent licht bij een poging de bal weg te spelen. Tot ieders verrassing deponeerde de arbiter de bal op de strafschopstip, zodat Wolphaartsdijk wel erg goed koop aan de gelijkmaker kwam. Wolphaartsdijk speelde een voor spelbaar spelletje, waarbij voortdu rend met lange passes het hoofd van stoorzender Jan de Blok werd ge zocht. Hij werd echter goed in be dwang gehouden door Marco Bijde- vaatc en kreeg nauwelijks kansen zijn sterke scoringsinstinct te benut ten. De Blok zou evenwel toch weer op nadrukkelijke wijze zijn waarde voor de ploeg bewijzen. Twee keer kopte hij inzetten van Mart Koopman en Ruud Vercruijssc van de doellijn en een keer ving hij voor het gemak de bal maar op uit een hoekschop. De scheidsrechter 'beloonde' deze geste evenwel niet met de logische straf schop. In de slotminuut zou De Blok aan de andere kant voor de anti climax zorgen door een misverstand- je tussen Marco Bijdevaate en Jan- Ijoen van Licre met het nodige geluk te bestraffen. Fortuinlijk carambo leerde dc bal via zijn kuitbeen het verlaten Mevo-doel in: 2-1. DFS begon goed en had in het eer ste kwartier duidelijk het initiatief zonder daar treffers uit te peuren. De Burgh-Haamsteedse voorwaartsen kwamen niet verder dan een paar in zetten tegen het houtwerk rondom de Kruiningse doelman. Na ruim een kwartier zakte de thuisploeg wat weg en kon Kruiningen meer en meer grip krijgen op het wedstrijdgebeuren. Een en ander resulteerde in de der tigste minuut in een treffer, al had den de bezoekers daarbij de assisten tie van DFS bij nodig. Het begon allemaal met een misverstand op het middenveld. Het leer werd in de doel- mond gebracht door Sjaak Stroosnij- der, maar door Leo Rijnberg met het hoofd gekeerd, vooraleer Adriaan van Nieuwenhuijzen aan de bal kon komen. Doelman Eric Schot wilde Marcel van Grunsven zorgde voor DFS voor de gelijkmaker. vervolgens ingrijpen, maar toucheer de het leer verkeerd, waardoor Krui ningen bijzonder goedkoop aan de openingstreffer kwam: 0-1. Overmacht Tbt aan het rustsignaal bleef het spel op en neer gaan, zonder dat er nog goede scoringsmogelijkheden kwamen voor de beide doelen. In de tweede helft werd het evenwel alle maal anders. DFS ging fanatiek in de aanval om orde op zaken te stellen en reeds na vijf minuten resulteerde de overmacht in de gelijkmaker. Marcel van Grunsven kogelde van twintig meter loeihard binnen: 1-1. Hierna werd het onmiddellijk dui delijk, dat DFS naar een overwin ning zou gaan, zeker toen het na een klein kwartier 2-1 werd. Johnny Quaak pakte de bal op het midden veld op en ging alleen door om even later 2-1 achter zijn naam te zetten. Kruiningen bleef gevaarlijk via dc lange ballen, maar creëerde zich nau welijks doelrijpc kansen. DFS hield het betere veldspel, maar kon al evenmin verder afstand nemen tot vijf minuten voor het verstrijken van dc speeltijd. Eric Schot trapte ver uit, een bal die werd opgepikt door Jacky van Rees en even later door de zelfde speler werd afgerond: 3-1. In de slotfase kwam DFS niet meer echt in de problemen, sterker nog Johnny Quaak kon zich vlak voor tijd nog een misser op drie meter van het Kruiningse doel veroorloven. Door de overwinning van de Burgh- Haamsteedse ploeg en de puntende ling van SKNWK is de marge tussen deze twee ploegen inmiddels vier punten, terwijl SKNWK toch de naaste belager is van Kees Rijnberg en de zijnen. DFS is daardoor meer en meer een nadrukkelijk favoriet voor de titel, die recht geeft op pro motie naar het KNVB-voetbal.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 4