EERSTE DORPELBALK PIJLERDAM LIGT ER c Padvindsters naar de boerderij Bedrijvenactie Rode Kruis loopt slecht in Bruinisse Serooskerke beleefde succesvol Straofeest DE ZIERIKZEESCHE COURANT Tweede halfjaar 1984 geen financieringstekort Oosterscheldewerken Weinig animo voor steun WA> Wh PB BIJ.T Beker in vast bezit ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Visserman-veerman Sketchjes Tweede gelijkspel Zilveren jubileum Vissers uit Breskens hebben vrijdag voor veer- Het onderwijsteam van de C.L.S. ,,De Bruse Boys kan zich er op beroemen niet verlo- Hengelsportvereniging Dreischor vierde in een man gespeeld op de Westerschelde nadat de Schouw" te Brouwershaven bracht sketchjes ren te hebben van koploper Roda Boys. Voor besloten kring het zilveren jubileum. Twee veerpont was uitgevallen. (Pag. 2). op het toneel rond de basisschool. (Pag. 3). de tweede keer eindigde een confrontatie in bestuursleden werden gehuldigd. (Pag. 6). 1-1. (Pag. 4). MAANDAG 18 MAART 1985 141ste jaargang Nr. 23695 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wij hebben nooit gebrek aan geld voor onze grillen, wij onderhandelen slechts over de prijs van nuttige of noodzakelijke dingen. Balzac DEN HAAG - In het tweede halfjaar 1984 bleek het mo gelijk om de kostenstijgingen van het Oosterscheldepro- ject volledig te compenseren door meevallers en bespa ringen. Dat blijkt uit het zeventiende voortgangsrapport over de Oosterscheldewerken, dat minister Smit-Kroes aan het parlement heeft gestuurd. Tegenvallers deden zich voor bij de aanleg van de drempels en schuiven. Daar stond een kostenvoordeel tegen over bij het leggen van funderings- matten en het plaatsen van pijlers. De meevallers bij de compartimente- ringswerken en een rentevoordeel hebben er verder toe geleid dat in to taal geen financieringstekort is opge treden. Dorpelbalk In de nacht van vrijdag op zaterdag is in het sluitgat Schaar met succes de eerste dorpelbalk van de in totaal 62 aangebracht. Dit uiterst precisie werk, dat zich onder water afspeelt, is nauwkeurig voorbereid. De Thklift IV nam de gehele vorige week alle werkzaamheden (varen met de balk, koppelen aan het af- meerponton Macoma, laten zakken van de balk tussen de sponningen in de pijlers) door, zonder de balk te .lossen". Zaterdagochtend vroeg werd de balk voor het eerst wel losge laten en die kwam uitstekend op zijn plaats. Duikers Er zijn veel duikers bij dit karwei betrokken, om de tamelijk omvang rijke aangroei van de sponningen te verwijderen. Vanwege - de grote stroomsnelheden is voor de veilig heid van de duikers een speciaal ge construeerde ,,kooi" ontworpen, van waaruit zij hun schoonmaakwerk- zaamheden verrichten. Ter vergelij king: bij het pijlerplaatsen was er een stroomsnelheid van een halve meter per seconde, bij het plaatsen van de balken onder water kan die oplopen tot twee meter per seconde. Tweede in juli Na deze eerste dorpelbalkplaatsing worden de ervaringen daarmee nog eens terdege op een rijtje gezet, waar na in juli de tweede balk uit het dan inmiddels onder water gezette bouw- dok met gerede dorpelbalken zal worden gehaald om op zijn definitie ve plaats te worden aangebracht. De nu geplaatste eerste balk was uit voorzorg speciaal vervaardigd in een apart bouwdokje. Omdat de overige - nu nog droog staan, is het mogelijk om daar - in dien nodig nog aanpassingen aan te verrichten, nu een eerste ervaring met plaatsen is opgedaan. De Thklift IV wordt thans weer in gezet voor een van zijn andere bezig heden: het aanbrengen van verkeers- kokers, in de Roompot aan de Noord-Bevelandse kant. NIEUWERKERK - De meisjes- kaboutergroep van de Mr. Bakker- groep in Zierikzee hebben zaterdag ochtend een bezoek gebracht aan de kaasboerderij van de heer M. de Reus te Nieuwerkerk. De pad vindsters in de leeftijd van 7 tot 11 jaar werden na de ontvangst rondge leid, waarbij het hele boerderijge- beuren werd uitgelegd. In de kaasmakerij werd uitgelegd hoe de verschillende soorten kaas werden gemaakt, waarbij uiteraard ge proefd werd. Dat gebeurde ook van de zelfgemaakte karnemelk en room boter. Het bezoek aan de kaasboer derij was een onderdeel van-het spel- plan ,,In en om de boerderij", waarmee de groep zich bezighoudt. Zo zal binnenkort ook een bezoek worden gebracht aan de stierenfok kerij van Van der Zande in Nieuwer kerk. BRUINISSE - „We mogen ons nog steeds verheugen in een bloeiende en nog steeds groeiende afdeling met als doelstelling voor ogen mensen in nood hel pen", wie of waar ook ter wereld. De vele taken die deze wereldwijde hulpver lening met zich meebrengt zijn alleen uitvoerbaar met een zo breed mogelijk draagvlak in de samenleving, nationaal en mondiaal, zowel ideëel als finan cieel, in alle lagen van de bevolking." Burgemeester T. C. Hekman, voorzitter van de Bruse afdeling van het Rode Kruis, toonde zich in zijn welkomstwoord op de jaarvergadering in het Dorpshuis trots op de groei in de eigen afdeling maar sprak zijn bezorgdheid uit over de landelijke teruggang van het aantal leden. konden met bijbehorende speld uit gereikt vanwege tien jaar trouwe dienst. Dat waren de gebrieders Wij nand en Leen Koster en mevrouw De Bruin-de Boed. Laatstgenoemde was wegens ziekte niet aanwezig. Hij be dankt hen voor hun inzet bij hun be- Vervolg pagina 2 De voorzitter noemde het een enor me uiitdaging om middels een gestar te ledenwerfactie het ledental flink op te vijzelen „Eén op de vijf huis houdens is lid van het Nederlandse Rode Kruis, dan is er theoretisch nog een geweldig potentieel voor leden werving bij de resterende huishou dens." De burgervader was er trots op dat de Kring Zeeland ver boven het landelijk gemiddelde ligt, één op de drie Zeeuwse gezinnen is lid, in Bru zelfs nog lager. De secretaris, de heer H. v. d. Bos, ging in zijn jaaroverzicht in op de in ternationale hulpverlening van het Rode Kruis dat bepaald niet in rust en vrede is verlopen. Bedrijvenactie Slecht te spreken was de spreker over het resultaat van de bedrijvenac tie. De bedoeling was om geldelijke steun te verwerven voor het Rode Kruis van de Bruse bedrijven. „Helaas moeten we constateren dat de bedrijven bepaald niet staan te dringen het Rode Kruis op deze wijze te steunen. De bedrijvenactie bracht slechts 75,— op." Bij de rondvraag merkte de heer G. v. d. Weele op dat hij de kritiek van het bestuur misplaatst vond, omdat volgens hem veel bedrijven in Brui nisse noodlijdend zijn en nauwelijks het hoofd boven water kunnen hou den. Oorkonden Er werden op de goed bezochte ver gadering door de kringvoorzitter Zeeland, de heer M. Bolle, drie oor- Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Niet alleen ruiters en amazones na men deel aan het strao-gebeurcn, maar ook de leerlingen van de basis school. Laatstgenoemden hadden zich allen - met of zonder hulp van ouders - ingespannen oin met mooi versierde fietsen in de Dorpsring aan te treden. De jury kwam na intensie ve beoordeling tot het besluit dat dc prijzen voor dc mooist versierde fiet sen werden uitgereikt aan: Marieke Schouw (categorie vier tot zes jari- SEROOSKERKE - Serooskerke kan terugzien op een zeer succesvol straofeest. Toonde het straobestuur zich aanvankelijk wat bezorgd over voorspelde slechte weers omstandigheden, bleken de weergoden het folkloristisch gebeuren in Serooskerke gunstig gezind en konden de di verse onderdelen van het programma onder grote publie ke belangstelling worden afgewerkt. gen), aan Nelleke Bom (cat. zes tot acht jaar) cn aan Hellen van Splun- ter (cat. oudere kinderen). Inmiddels hadden voor de oude smederij in de Ring ook vijftien paarden met hun berijders zich op gesteld. Hier werd het bij de prijsuit reiking een vrouwenaangelegenheid. De drie fraaist uitgedoste paarden werden bereden door: Germaine van Verwachting tot dinsdagavond: Aanhoudend koud Flinke zonnige perioden; mini mumtemperatuur ongeveer min 2 graden; middagtemperatuur onge veer 5 graden; matige wind tussen noord en noordoost. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 22 maart: Woensdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 0 graad Middagtemp.: 7 graden Windkracht: noordoost 4 Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 8 graden Windkracht: oost 3 Vrijdag.' Af en toe zon Kans op neerslag: 407o Min.temp.: 3 graad Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidoost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 19 mrt. Zon op 6.45, onder 18.51 Maan op 06.42, onder 16.31 Nieuwe Maan: 21 maart (11.59) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwatcr 19 maart 2.06 14.56 8.10 20.26 Springtij: 23 maart HET WEEROVERZICHT DE BILT - Dinsdag wordt het op nieuw een zonnige, maar koude dag. Het wordt 's midda'gs niet veel war mer dan zo'n graad of vijf en omdat de lucht vrij droog is, maakt een ma tige noordoosten wind het nog eens extra koud. De noordoostelijke stroming wordt in stand gehouden door een krachtig hogedrukgebied, dat zich van Schot land naar Skandinavië uitstrekt enerzijds en een depressie boven de Balkan anderzijds. Het Skandinaviseh hogedrukge bied blijft ook de rest van de week zijn stempel drukken op het weer beeld in ons land en dat betekent dus zonnig, maar koud weer met 's nachts nog lichte vorst. Wijnen. Annemarie van der Wielen en Margreet van der Stolpe. Rondrit De strüorit. die vervolgens werd verreden voerde onder meer over El- Vervolg pagina 3

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1