„Ik probeer de mensen zover te krijgen dat hun remmingen wegvallen" Leerzame ouderavond 't Opstapje Renesse Oosterlands koor VZOS werkte hard aan plaatopname Start nieuw kantoor Rabobank Scharendijke 4 MIDDEN MIDDENSTAND £i«tnii«« Autodiefstal bij garagebedrijf in Zierikzee Aanrijding op Straalweg Ten bate van jubileumconcert In eerste instanntie wilde de bankdirectie het huidige bankgebouw aan de Elkerzeeseweg aanpassen en renoveren, maar de door de bank voorgestelde vormgeving werd afgekeurd door het gemeentebestuur. Omdat de enkele tientallen jaren oude vestiging op het gebied van de beveiliging en privacy veel te wensen overlaat werd uiteindelijk beslo ten toch gebruik te maken van een door de gemeente geboden alterna tief voor nieuwbouwmogelijkheid naast het dorpshuis ,,De Putmeet". Aanpassingen Volgens Obbink zal bij de bouw van het nieuwe kantoor met name re kening worden gehouden met het creëren van voorzieningen om met de klanten in alle rust te kunnen overleggen over financiële zaken. Daar naast wordt een ruime plaats ingeruiïïid voor moderne technische hulp middelen en uiteraard wordt het gebouw ook op andere gebieden geheel INDE aangepast aan de eisen die vandaag de dag aan een bank worden ge steld. De inwoners van Scharendijke eh omgeving worden de komende weken via een huis-aan-huis-bericht door de bankdirectie uitvoerig over een en ander ingelicht. Zilveren pluim menu voor de maand maart Cocktail chantilly Franse uiensoep Gordon abricot Bavaroise met slagroom Incl. een glas wijn 32,50 Naast het zilveren pluim menu hebben wij ook nog andere maandelijks wisselende menu's. Voor reservering: 0III6-12I5 Schildersgroep Co de Voogd exposeert in de Bewaerschole SCHARENDIJKE Aan de Ingridstraat te Scharendijke is maandag een begin gemaakt met de bouwwerkzaamheden van een nieuw kan toor voor de Rabobank Scharendijke. Zonder officieel vertoon werd door de aannemer de eerste van de vele heipalen geslagen die de basis gaan vormen van het moderne bankgebouw dat naar verwachting van de heer D. Obbink van het hoofdkantoor te Renesse dit najaar gereali seerd zal zijn. Restaurant Renesse De Hoffelijkheids Pluim Co de Voogd vertelt dat hij af en toe tijdens de les muziek laat ho ren. „In wezen is iedereen gebon den, ook lichamelijk. Er is geen durf, je moet loskomen. De mu ziek bevordert dat. Je zet een wals van Strauss op, je gaat staan en je maakt met je arm een cirkel in de lucht." Terwijl hij een wals neu riet en met zijn voet de maat stampt maakt hij met zijn arm grote draaibewegingen in de lucht. „Als je dat ritme te pakken hebt dan krijg je een goede cirkel op papier. Je moet het in je geest hebben." De aanwezige amateur schilders bevestigen dat. „Ik pro beer ze zover te krijgen dat de remmingen wegvallen, je moet je laten gaan, het zit van binnen. Daar probeer ik zo vlug mogelijk mee te beginnen. De beeldende vorm is heel belangrijk. De men sen krijgen ook huiswerk mee, ik hou nu eenmaal van een rigoreuze aanpak," aldus De Voogd. Verlangen ZIERIKZEE - Bij een inbraak, in de nacht van 12 op 13 maart, is bij een garagebedrijf Legemaate aan de Boe- renweg te Zierikzee, een auto gesto len, de geparkeerd stond op het be drijfsterrein. De twee jaar oude auto, een Toyota Corolla 1.3, is grijs metallic en heeft het kenteken JP-80-ZK. Behalve de auto wordt er ook nog een hoeveelheid sloffen shag en siga retten vermist, alsmede een aantal autoradio's met bijbehorende ge luidsboxen. Een poping om ook de kluis mee te nemen mislukte. De'daders verschaften zich toegang tot het bedrijf door het forceren van een deur. Het bedrijfskantoor werd overhoop gehaald, waarbij men te vens het kentekenbewijs van de gestolen auto bemachtigde. De totale waarde van de gestolen goederen bedraagt 22.000,-. De tech nische recherche heeft een onderzoek ingesteld, maar nog geen aanwijzin gen gevonden die kunnen leiden tot de aanhouding van de daders. In dezelfde nacht werden overigens nog twee garagebedrijven bezocht. Het tractorbedrijf Kloet aan de Ou- deweg en het garagebedrijf Nobel- poort, eveneens aan de Oudeweg, on dervonden echter geen nadeel omdat men zich in beide gevallen geen toe gang tot het bedrijf kon verschaffen. Bij de Nobelpoort lukte het niet om dat de alarminstallatie in werking trad. De rijkspolitie heeft het vermoe den dat de drie inbraken of pogingen daartoe zijn ondernomen door dezelf de dader(s), gezien het feit dat de be drijven dicht bij elkaar gevestigd zijn. ZIERIKZEE - Woensdagmiddag omstreeks 16.00 uur vond op de Straalweg in Zierikzee een aanrij ding plaats tussen een vrachtauto en een bromfietser. Volgens de rijkspolitie zou de chauffeur van de vrachtauto, J. v. P. te Zierikzee, na een inhaalmanoeuvre bromfietser J. v.d. W. te Zierikzee hebben gesneden, waarna de aanrij ding volgde. De bestuurder van de bromfyks werd licht gewond, terwijl de bromfiets zwaar werd beschadigd. vanzelf wel wat ze wel en niet ligt." Vijf jaar geleden startte Co de Voogd met drie groepen, maar dat aantal is inmiddels gereduceerd tot twee. Zowel op donderdag avond als op vrijdagochtend geeft hij les aan in totaal zeventien men sen. De amateurs tonen zich bij zonder enthousiast over hun hob by en de meester. Iedereen laat weten „heel tevreden" te zijn. Rita Roodbol bijvoorbeeld zegt het „enig" te vinden. „Ik weet niet van ophouden. Ik probeer wel eens wat uit, je moet toch experi menteren, want anders kom je nergens achter. Ik vind alles leuk. Thuis heb ik ook al mijn spullen continu klaar staan. Dan loop ik door de kamer en dan kijk ik in het voorbijgaan naar mijn werk stuk. Op die manier probeer ik te ontdekken wat er nog aan moet gebeuren, van een afstand dus. Maar als ik de geest krijg dan moet ik onmiddellijk kunnen be ginnen." De expositie duurt tot en met 30 maart en is elke dag, behalve zon dag, geopend van 13.30-16.30 uur. „Ik probeer de mensen duide lijk te maken dat hun komst het bewijs is dat ze het kunnen. Het is het verlangen dat ze willen uiten, dan moeten ze het ook kunnen. Als leerling leer je een aantal din gen. Je komt aan het einde van de Nora'de Voogd en Annie van den Hoek (r.). RENESSE - In de peuterspeelzaal 't Opstapje te Renesse werd een redelijk bezochte ouderavond gehouden. In haar openingswoord merkte voorzitster, mevrouw R. Poll- van de Nieuwenhof op dat de pannekoekactie van vorig jaar een groot succes is geweest. Ze wees erop dat ook dit jaar weer tweemaal pan nekoeken zullen worden verkocht op de seizoenweekmarkt van Renesse. Het financieel overzicht toonde aan dat de speelzaal financieel gezond is. Bij de verkiezing van de oudercom missie was mevrouw L. Veerman af tredend, in haar plaats werd me vrouw Vermeer gekozen. Er waren geen kandidaten om de uit het be stuur aftredende voorzitster, me vrouw Poll, op te volgen, waarop me vrouw Poll aanbood voorlopig nog in functie te blijven. Na afhandeling van het zakelijk ge deelte van de avond verzorgden huis arts J. L. Flach uit Renesse en me vrouw L. Straijer-Slager van de Stichting Consument en Veiligheid een praatje over het onderwerp „On gelukken in en om het huis". Zij be perkten zich in dit onderwerp hoofd zakelijk tot ongelukken met kinderen van 1 tot 4 jaar en toonde aan de hand van statistieken over overlijden en ziekenhuisopname aan dat dit onderwerp zeker de aandacht verdient. Vergiftiging Mevrouw Straijer gaf eerst een overzicht van de meest voorkomende ongelukken. Op de eerste plaats staat vergiftiging o.a. doordat de peuters schadelijke vloeistoffen of medicij nen binnen krijgen. Verder verbran dingen door het omtrekken van hete vloeistof of tengevolge van spelen met vuur, electrocutie (tengevolge van peuteren in stopcontacten of slechte bedrading), verstikking, ver drinking en natuurlijk het verkeer. Dat het verkeer voor deze groep kin deren niet zo'n grote plaats inneemt komt omdat kinderen van deze leef tijd veelal onder begeleiding van ou deren aan het verkeer deelnemen. Flach ging uitgebreid in op de voor naamste oorzaak van ongevallen met de kleintjes. Gewezen werd op de no dige preventie, maar ook werd inge gaan op wat men moet doen in geval van vergiftiging. Over alle vormen van onveiligheid was documentatie materiaal aanwezig, dat de mensen naar eigen keuze mee naar huis kon den nemen. In de pauze werd de ouders ge vraagd om iets van hun eigen erva ringen met ongelukjes met kinderen op papier te zetten. Deze ervaringen werden na de pauze besproken. Tbt slot werd er een dia-serie ge toond, waarin gevaarlijke situaties in beeld werden gebracht. Start bouw huurwoning-en in Brouwershaven BROUWERSHAVEN Aan De Lei te Brouwershaven wordt vandaag in opdracht van Beter Wonen begonnen met het bouwen van 9 eengezinswo ningen. Bouwbedrijf Boogert uit Ooster- land bouwt deze 4-kamerwoningen naar architectuur van BV Leo de Jon ge uit Rotterdam. Het ontwerp dat in Brouwershaven gebouwd wordt, is hetzelfde als dat van de woningen aan de Kamil lestraat te Scharendijke, die vorig jaar gereed kwamen en aan de Bries- kerkestraat te Kerkwerve en aan de Heerenisstraat te Ellemeet die bijna voltooid zijn. Ook in Noordwelle en Serooskerke verrijzen deze wonin gen. Beter Wonen heeft hiermee een soort bouwstroom van kleine projec ten tot stand gebracht. Dit werkt kostenbesparend. De huur van deze goed geïsoleerde woningen bedraagt ca. 465,— per maand. Er bestaat veel belangstelling voor deze huur woningen. BURGH-HAAMSTEDE - De amateur schilders groep van Co de Voogd exposeert vanaf zaterdag 16 maart in de Bewaerschole te Burgh-Haamstede. El ke belangstellende kan het werk van de zeventien le den komen bekijken. De tentoonstelling biedt beslist werken die het aanzien meer dan waard zijn. De Voogd vertelt dan ook niet zonder trots dat enke le van zijn leerlingen goede vooruitgang boeken en duidelijk laten blijken een zekere aanleg te hebben vor de schilderkunst. SITTARD - De gemeentepolitie van Sittard heeft twee mannen aangehou den, die ervan worden verdacht goe deren ter waarde van circa twee ton te hebben gestolen. Het zijn de 29- jarige J. S. uit Sittard en de 43-jarige K. V. uit Heerlen, zo heeft de politie woensdag bekendgemaakt. DEN HAAG - Het aantal uitgespro ken voorstanders van het leger in Ne derland is verminderd: in 1982 was nog 52 procent van de bevolking over tuigd van de noodzaak een leger in stand te houden, in 1984 was dat aan tal geslonken tot 42 procent. Het koor VZOS tijdens de plaatopname. De leerlingen van Co de Voogd zijn nu ruim vijf jaar bij elkaar. Nadat hij aanvankelijk niet in wilde gaan op het verzoek van en kele dames om les te geven, heeft hij zich over laten halen en hij heeft er beslist geen spijt van. De exentrieke kunstenaar vindt het heerlijk „zijn leerlingen" technie ken bij te brengen en de - overwe gend - dames te leren zich over te geven aan de schilderkunst. Wegwijzer „Ik ben maar een wegwijzer, meer niet," met welke uitspraak hij zichzelf zo bescheiden moge lijk tracht op te stellen. „De meesten beginnen al met het ex cuus dat ze geen rechte lijn op pa pier kunnen zetten of ze komen met de opmerking: ik beef zo. Dat is helemaal niet erg, want rechte lijnen zetten we niet, dan moet je technisch gaan tekenen. En beven is juist goed, want dan leeft het werk meer." weg en dan moet je eruit stappen, dan moet je zelf verder kunnen." Hij vertelt dat voor veel dames de aquarel en dan met name fruit en bloemetjes, een geliefkoosd onderwerp is. Maar er zijn ook leerlingen met een heel ander ka rakter. Volgens De Voogd moet niemand .zoals een ander gaan schilderen. „Niemand preten deert hier om kunstenaar te wor den, maar wel om creatief bezig te zijn. Even uit die huiselijke sfeer, dat is belangrijk. Ik laat ze aan een aantal facetten van de schil derkunst ruiken en dan blijkt Advertentie RENESSE - Deze week maakte het koor V.Z.O.S. Vooruitgang Zij Ons Stre ven) uit Oosterland zijn naam waar met het maken van een plaatopname in de Hervormde Kerk te Renes se. Het koor, dat dit jaar zijn 75-jarig bestaan herdenkt, vond dat het er in dit jubileumjaar maar eens van moest komen. De gedachte achter de ze plaatopname is in de eerste plaats, dat het na al die jaren gewoon erg leuk is een plaat te hebben van het ei gen koor. Verder zou een eventueel batig saldo erg welkom zijn om bij te dragen in de niet geringe kosten van het jubileumconcert, dat voor 10 mei gepland is. In de kerk, die als opnamestudio werd gekozen i.v.m. zijn rustige lig ging (althans in de winter) en zijn uit stekende akoestiek, werd twee avon den keihard gewerkt. Onder klankregie van de heer Gé Voskuylen maakte Mirasound uit Wilp opna men. Maandagavond werd er van ze ven tot tegen elven gewerkt, dinsdag kon men er om half tien een punt ach- Dirigent Jaap Zuidgeest. ter zetten. De koorleden, voor wie de opname een hele belevenis was, heb ben met veel concentratie en inzet ge werkt. De dirigent van het koor, de heer Jaap Zuidgeest, die zelf met an dere koren al eerder ervaring opdeed met plaatopnamen, was dan ook zeer tevreden over de prestaties. De begeleiding van het koor, op het Oberlinger orgel van de kerk, werd verzorgd door de heer Lex Zeedijk, de vaste organist van de kerk in Renes se, die regelmatig samenwerkt met dirigent Jaap Zuidgeest. De organist werd tijdens de opnamen bijgestaan door de dirigente van het Renesser Kerkkoor, mevrouw Janny Lemsom en haar echtgenoot, die de registratie van het orgel verzorgden. Montage Nog deze week zal de heer Zuid geest naar Wilp reizen voor de eind controle en montage, zodat eind van de week de band gereed zal zijn en naar de fabriek kan waar de platen worden geperst. Het is de bedoeling dat de plaat begin mei gereed is, zo dat die op het jubileumconcert kan worden gepresenteerd. Overigens zijn reeds nu, voordat de plaat uit is, al zo'n 400 platen verkocht. Het repertoire op de plaat omvat overwegend geestelijke liederen, voor een gedeelte ook in het moderne ritme. Onder meer bevat de plaat een paar stukken uit Die deutsche Messe en op verzoek van enkele oudere koorleden en bewonderaars van het koor het nummer „Het Kerkje".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 4