Schouwen-Duivelands jeugdtennis in de breedte flink in de lift Handbalteam Delta Sport kampioen en gepromoveerd NIEUWSBODE Damesteam HSD verliest ook return tegen koploper Hoekse Waard Zonnemaire neemt revanche op Jong Ambon en zichzelf 7 Astrid Verspeek boekt revanche op Karen Steenstra Dreischor met moeite langs Renesse II: 2-0 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 12 maart 1985 Nr. 23692 BURGH-HAAMSTEDE - Het Schouwen-Duivelands jeugdtennis is in de breedte flink in de lift. Deze conclu sie mag met een gerust hart gesteld worden na afloop van een sterkbezet jeugdtennistoernooi in sportcentrum Krayestein in Burgh-Haamstede. In vier van de vijf cate gorieën kwam de eindzege terecht bij een vertegenwoor diger van het eilandelijk tennisgebeuren. Een belangrijk deel van het eilandelijke succes mag ongetwijfeld wor den toegekend aan regio-tennisleraar Theo Gorsse, die veel van de jeugdige talentjes onder zijn hoede heeft. Be langrijk in een verdere ontwikkeling zal evenwel zijn, dat de jeugdige spelers en speelsters ook de mogelijk heid krijgen aan toernooien te gaan deelnemen elders in de provincie of daarbuiten. Pas dan kan er sprake zijn van een verdere groei, een groei die er bij diversen zeker nog inzit. Toernooi-ervaring is naast een frequente trai ning evenwel onontbeerlijk. In de oudste meisjesgroep kwamen de twee getipte finalisten ook inder daad in de finale Karen Steenstra en Astrid Verspeek ontmoetten elkaar enige tijd geleden in de finale voor het eilandelijk tenniskampioen schap. Karen Steenstra werd toen kampioene na een dramatische fina le, waarin het buiten de lijnen soms spannender was dan erbinnen. Astrid Verspeek werd nu in een aan zienlijk rustiger entourage afgete kend toernooiwinnares, vooral om dat Karen Steenstra haar opslagbeur ten nagenoeg consequent vergooide, waardoor zij er niet in slaagde haar LTC Zierikzee-opponente ook maar een moment te bedreigen. Pas bij 6-1 kwam er enige opleving in het spel van de Westerschouwse, maar toen was de strijd al lang gestreden. Met simpel, gedegen spel liet Astrid Ver speek haar tegenstreefster volledig kansloos: 10-4. Het toernooi kreeg daarmee de enig juiste winnares, want in de voorafgaande partijen had Astrid Verspeek al haar tegenstand sters met ruim verschil afgetroefd, terwijl Karen Steenstra toch een paar keer aardig in de problemen was ge weest. Klasse apart Astrid Verspeek was een klasse apart in haar poule. Zij begon met 9-0 overwinningen op Vivian Bijdevaate en Colletta de Vries om vervolgens ook korte metten te maken met Jac queline Kuzee (8-2) en Chantal Pelle- grino (7-1). Met name de zege op deze Goblin-speelster mocht er zijn. In een andere poule bleef Karen Steenstra eveneens ongeslagen. Zij opende met een zwaarbevochten 6-4 overwinning op Martine Verschoore, waarbij de tiende game pas de defi nitieve doorslag gaf. Ook tegen In- grid Schoots had Karen Steenstra het allesbehalve gemakkelijk, maar de zege kwam uiteindelijk toch bin nen (4-2). Gemakkelijker verliep het voor de Westerschouwse tegen San dra Reinhoud. De als derde ge plaatste speelster van LTC Krabben- dijke moest er met 6-2 aan geloven. Bianca Nikerk was met 8-1 helemaal kansloos. In deze poule was nog een tweede halve finaleplaats te verdie nen. Die was door de plaatsingscom missie toebedacht aan Sandra Rein houd, maar de Krabbendijkse moest naast verlies tegen Karen Steenstra MIJNSHEERENLAND/ZIERIKZEE - Het damesteam van hockeyclub HSD heeft de uitwedstrijd tegen koploper Hoekse Waard met 5-3 verloren. Het kampioenschap is daardoor voor de Zierikzeese ploeg niet meer haal baar, tenminste wanneer Hoekse Waard de competitie uitspeelt, zoals van de ze ploeg wordt verondersteld. Niet alleen het kampioenschap is voor het HSD-team buiten bereik geraakt, maar ook een eventuele tweede plaats is uiterst dubieus geworden. ook haar meerdere erkennen in Mar tine Verschoore. Martine Verschoore speelde een uit stekend toernooi, maar stuitte uitein delijk twee keer op Karen Steenstra. In eerste instantie kreeg zij klop tij dens de poulewedstrijden en later moest zij ook in de halve finale haar meerdere erkennen. Zij bereikte de halve eindstrijd via 8-2 overwinnin gen op Bianca Nikerk en Ingrid Schoots, terwijl Sandra Rêinhoud met maar liefst 7-2 werd teruggewe zen. In de derde poule werd Saskia van Schelven van Goblin poulewin nares. Zij behaalde evenals Ingeborg Reydon twee overwinningen in drie partijen. In deze poule vertolkte Ma- rit van der Vet een opmerkelijke rol, maar zij kon uiteindelijk toch geen invloed uitoefenen op de aanwijzing van de halve finaliste. Marit van der Vet klopte uiterst verrassend Saskia van Schelven met 4-2, nadat zij eerder even teleurstellend had verloren van Monica de Jong (4-1). Ook tegen Inge borg Reydon had zij weinig in de pap te brokkelen (7-1). Teleurstellend Ingeborg Reydon was vooraf getipt als halve finaliste en leek die voor spelling ook waar te maken tot zij stuitte op Saskia van Schelven. De speelster uit 's-Gravenpolder klopte de favoriete met 6-3, waardoor beiden op vier punten eindigden. Het onder linge duel gaf uiteindelijk de door slag. Ingeborg Reydon won eerder met 7-3 van Marit van der Vet en met 7-1 van Monica de Jong. In de halve finales ontmoette Mar tine Verschoore voor de tweede keer Karen Steenstra. De Westerschouwse kende een bliksemstart, die haar een 6-0 voorsprong opleverde. Toen kwam er een periode waarin zij ver krampt speelde, hetgeen de Zierik zeese in de gelegenheid stelde om te rug te komen tot 6-4, maar de aansluiting zat er niet in. Karen Steenstra drukte door naar 8-4. In de andere halve eindstrijd had Astrid Verspeek opmerkelijk weinig moeite met Saskia van Schelven. Na een eenzijdig duel won de Zierikzeese met 11-3, waarna zij in de finale even eens gedecideerd afrekende met Ka ren Steenstra. Bij de oudste jongens overheersten de spelers van TV Ka- pelle. Drie van de vier halve fina listen vertegenwoordigden deze ver- Hans Wohl leek een sterk kanshebber op de toernooizege, maar hij werd uit eindelijk uitgeschakeld door een minder aantal gesoorde games. Marit van der Vet stelde aanvankelijk lijk door van Saskia van Schelven te eniging. Michel de Vlieger van de LTC Zierikzee was de enige 'vreemde eend' in het gezelschap. De Vlieger werd halve finalist door ongeslagen door zijn poulewedstrijden te ko men. De beslissende partij tegen Al- vin Nijsink van Kapelle werd door hem met 5-4 gewonnen. Martijn van Toledo, Adrie Smethuis en Jordan Lems vormden weinig oppositie. Bijzonder spannend ging het eraan toe in de poule van de als finalist ge tipte Hans Wohl. Drie spelers eindig den hier uiteindelijk met zes punten, waardoor het aantal gescoorde games uiteindelijk de doorslag moest geven. Kapellenaar Mark Rovers trok daar door aan het langste eind. Rovers schakelde Hans Wohl uit door met 6-2 van de in deze partij uiterst ver krampt spelende Zierikzeeënaar te winnen. Wohl kwam nog wel met 0-2 voor, maar raakte daarna geen bal meer goed, waardoor Mark Rovers alsnog met 6-2 kon winnen. De derde gegadigde voor de poulewinst was Ernst Pols. Pols klopte Rovers met 5- 1, maar verloor op zijn beurt met 4-3 van Hans Wohl. De drie gelijkgeëein- digde spelers klopten allen Peter Moerland en Martin van Es. Rovers werd halve finalist met 22 gescoorde games, Ernst Pols kwam tot negen tien games en Wohl werd verrassend uitgeschakeld omdat hij niet verder kwam dan zeventien games. Favoriet Michel Gorsse van Kapelle had wei nig problemen om zich door zijn pou le te werken. Vier keer trok hij over tuigend aan het langste eind. In de vierde en laatste poule werd de als eerste geplaatste Peter-Jan Manten van LTC Kruiningen uit het toernooi gespeeld door Michel van Gils van Kapelle. De beslissende onderlinge partij leverde een 4-2 zege op voor de Kapellenaar. In de halve finales kwam Michel van Gils tegenover Michel de Vlieger te staan, een partij die een 8-4 zege opleverde voor de niet geplaatste Ka pellenaar. In de andere halve eind strijd klopte Michel Gorsse zijn on geplaatste clubgenoot Mark Rovers met 10-3. De finale tussen Gorsse en Van Gils werd een bijzonder span nende happening. Michel van Gils veroverde een 4-2 voorsprong, waar door zich enorme verrassing leek aan te dienen. Michel Gorsse staat in zijn club als eerste genoteerd, terwijl Van Gils de vierde positie inneemt. Juist op tijd herstelde Gorsse zich evenwel en Michel van Gils moest alsnog met lede ogen toezien hoe hem de toer nooizege ontglipte: 4-6. Bij de jongens van dertien jaar werd de getipte winnaar in de halve eindstrijd uitgeschakeld. Die halve eindstrijden werden overigens een complete Scelveringhe-aangelegen- heid. Wilco Hoogerhuis, die werd ge zien als de voornaamste kandidaat voor de toernooizege, werd poulewin naar met clubgenoot Remco Canters als tweede. Hoogerhuis klopte Can ters met 7-3. In de andere poule bleef Eric Hogendoorn ongeslagen met Vincent van Tbledo op de tweede plaats. Hogendoorn klopte Van Tble do met 6-0 kansloos, maar hij kreeg in de halve finales verrassend met 7-2 klop van Remco Canters. Een overdo sis zenuwen stonden aan de basis van het verlies. In de andere halve finale klopte Vincent van Tbledo Wilco Hoo gerhuis met 6-3. In de finale leek Vin cent van Tbledo regelrecht op een overwinning af te stevenen toen hij met 6-2 voor kwam. Remco Canters knokte evenwel fel terug, maar kwam een fractie tijd tekort om als nog naastzij te komen: 6-5. teleur, maar herstelde zich voortreffe- xvinnen. Lianne de Looff zorgde in haar poule voor de uitschakeling van Femke Clerx: 4-1. Clerx klopte wel Lianne Blom en Lizette van der Zande. Bij de jongens tot en met twaalf jaar werd Ivo Schoots winnaar. Hij werd daarmee de enige winnaar, die vooraf door de plaatsingscommissie als zodanig werd onderkend. In de fi nale klopte hij probleemloos Dennis Huige van Kapelle met 11-3. Huige had in de halve finale voor een kleine verrassing gezorgd door Martijn Bij devaate met 9-5 uit te schakelen. De Zierikzeeënaar was als finalist ge tipt. Ivo Schoots klopte in de andere halve finale John van de Velden van Stellendam met 7-2. In deze categorie vielen nauwelijks verrassingen te no teren, omdat de vier getipte halve fi nalisten ook inderdaad zo ver kwa men. Aan het eind van het aantrekke lijke toernooi werden de prijzen uit gereikt door Gijs de Reus. De toer- nooileiding was in handen van Jan en Ciska de Kreuk, Gijs de Reus en Theo Gorsse. ZIERIKZEE - Derde klassekoplo per Dreischor had zondagmiddag al le moeite van de wereld om een posi tief resultaat te behalen tegen het tweede team van Renesse. Renesse maakte het Dreischor erg lastig. De Westhoekers speelden voortreffelijk op de nul, maar zorgde aanvallend voor weinig gevaar. Drei schor speelde goed aan de bal, maar stuitte voortdurend op het sterke cen trum van de verdediging met Hans Touw en Kees Verburg. Dit tweetal bleef gedurende 75 minuten heer en meester, maar moest toen zwichten. Werner Kafoe werd aangespeeld, speelde zich vrij en gooide de bal in de doelmond, waar Piet de Jonge af rondde: 1-0. Tien minuten later was het weer raak. Piet de Jonge lanceer de Wim van der Linde, die attent voor 2-0 zorgde. In de rust moest doelman Hans Hoek van Dreischor het veld met een blessure verlaten. Koploper Hoekse Waard heeft in middels achttien punten uit tien wed strijden en Goes, dat met 4-0 van HCGO won, staat tweede met twee punten minder. HSD blijft voorals nog derde, maar met dertien punten is er inmiddels een flink gat gevallen. De hoop is gevestigd op een paar misstappen van Goes, dat nog alle sterke opponenten moet ontmoeten. Wanneer Goes nog enkele punten zou laten liggen zou er een theoretische kans kunnen ontstaan voor HSD om eventuele promotiewedstrijden af te dwingen. Gaat Goes niet meer in de fout, dan gaat HSD een duel om de derde plaats uitvechten met Forcial en Spijkenisse. Minimaal verschil De eerste ontmoeting tussen Hoek se Waard en HSD eindigde in Zierik zee in een 1-2 overwinning voor de ploeg uit Mijnsheerenland. In beide wedstrijden was het onderlinge krachtsverschil minimaal. De openingsfase van het duel bij Hoekse Waard was uiterst spectacu lair. Binnen twintig minuten was de stand 2-2. Hoekse Waard kwam twee keer op voorsprong, maar evenzoveel keren trok Aleid Hoos de zaken weer recht. Beide ploegen speelden in de eerste helft bijzonder aanvallend, waarbij er verdedigend nogal wat foutjes werden gemaakt. Enkele se conden voor rust nam Hoekse Waard voor de derde keer een voorsprong: 3- 2. In de tweede helft trok de thuisploeg zich op eigen helft terug en paste de countertactiek toe. De koploper scoorde nog twee keer, een produktie waartegen Jolanda Kraai- jeveld nog een HSD-treffer stelde. De midvoor maakte een sterke indruk. Het eerste herenteam van HSD won met 0-3 bij Zundert. De thuisploeg, die nog steeds geen enkel punt be haalde, kon geen vuist maken en ging roemloos ten onder. Het tweede he renteam van HSD verloor op sport park Bannink met 0-1 van de enige overgebleven concurrent voor het kampioenschap Pelikaan. Wanneer HSD alle wedstrijden die nog reste ren in winst omzet, blijft de voor sprong op Pelikaan minimaal een punt. Na het eventueel behaalde kampioenschap moeten nog promo tiewedstrijden gespeeld worden. De veteranenploeg van HSD verloor met 1-4 van Goes B. ZONNEMAIRE - Afdelings derde klasser Zonnemaire is aardig op weg om zich definitief veilig te spelen, ndat de ploeg in de eerste competitiehelft lan ge tijd in ernstige degradatiezorgden verkeerde. Door een fraaie 4-2 overwin ning op het lastige Jong Ambon IV zijn die zorgen nu voor een belangrijk deel weg voor Jaap van Huizen en zijn mannen. ,,De ploeg behaalde een fraaie re vanche op Jong Ambon, maar vooral ook op zichzelf na de matige prestatie van de vorige week", stelde Jaap van Huizen vast. ,,Er werd vandaag erg leuk gevoetbald en het resultaat was dan ook dikverdiend". Jong Ambon kreeg in de eerste helft nauwelijks mogelijkheden en was in het veld ver uit de mindere van de thuisploeg. Toch duurde het nog tot de dertigste minuut vooraleer Zonnemaire op voorsprong kon komen. Uitblinker Rien Visser passeerde de Middel burgse doelman met een fraaie schui ver. Daarvoor had hij al op paal en lat geschoten. In de tweede helft daverde Zonne maire door naar een 3-0 voorsprong. In de tiende minuut scoorde Wim Brouwer uit een pass van Marco Th- nis. Tien minuten later had Rien Vis ser opnieuw succes, maar kort na de derde Zonnemairse treffer kwam Jong Ambon dichterbij via een schit terende lob, die doelman Wim Hanse verraste. Hierna kregen we het nog even moeilijk, maar dat duurde niet lang, omdat Niek Deist in de der tigste minuut uit een pass van Wim Fonteine voor 4-1 zorgde. In de slotfa se scoorde Jong Ambon nog een keer, maar in gevaar kwam de thuisploeg niet meer. Jong Ambon revancheerde zich door de 4-2 overwinning voor de ne derlaag in Middelburg, een nederlaag overigens die tot stand kwam in een bijzonder onvriendelijk duel. Drie spelers van Jong Ambon werden toen uit het veld gestuurd. „Scheidsrech ter Krocké hield de zaken bijzonder goed in de gaten en er is werkelijk to taal niets onvriendelijks gebeurd", constateerde Van Huizen. „Vast staat wel, dat wanneer Zonnemaire blijft voetballen zoals vandaag we nog heel wat ploegen het vuur fiks aan de schenen zullen leggen. Met name kop loper Dreischor mag daaromtrent best uitkijken". ZIERIKZEE - Handbalvereniging Delta Sport maakt in de breedte een goede progressie door. Nadat in de voorbije jaren het eerste herenteam van de Zierikzeese vereniging in een sneltrein vaart naar de landelijke tweede divisie promoveerde, klom het derde herenteam het afgelopen weekeinde naar de provinciale eerste klas door een 15-27 overwinning bij Marathon. Nog maar een paar jaar geleden speelde de hoofdmacht op dit niveau. Het kampioensteam bestaat voor een belangrijk deel uit jeugdige spelers en fungeert daardoor in de toekomst zeker als bron voor de aanvulling van de hoofdmacht. Eric Hogendoorn raasde door de poulewedstrijden, maar verloor toen van zijn eigen zenuwen en van Remco Caters. Finalewinst Bij de meisjes tot en met twaalf jaar bereikten Manuela Jille en Lian ne de Looff, zoals voorzien de finale. De uitslag hiervan was echter anders om dan verwacht. Lianne de Looff van de LTC De Bru-Tèn buitte haar li chamelijk voordeel goed uit en bleef de Kapelse met 8-5 de baas. Manuela Jille werd finaliste door in de halve eindstrijd met 10-4 te winnen van Patricia Kort. Eerder ontmoetten beide speelsters elkaar ook in de poulewedstrijdcn. Toen kwam er geen beslissing: 4-4. Lianne de Looff moest het in de halve finale opnemen tegen Heieen Kool van Stellendam, hetgeen een eenvoudige zege werd voor de Brusc: 10-3. Helccn Kool schakelde in de poulewedstrij den Uonka Gorsse uit niet 5-2. Op haar beurt verloor de Stcllendamsc met 6-4 van Bianca van den Ouden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 7