Diabetes Vereniging Nederland in teken van 40-jarig bestaan Uitbreiding parkeerterrein Baden Powell weg De Nieuwe Haven te Zierikzee, gezien vanuit molen Den Haas op het Bolwerk. J ubileumconcert Sursum Corsa te Scharendijke Havennieuws Bruinisse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Algemene ledenvergadering afdeling Schouwen-Duiveland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 12 maart 1985 Nr. 23692 9 3 Foto: Johan D. C. Berrevoets SCHARENDIJKE - Ter gelegen heid van het dertigjarig bestaan zal de Christelijke Gemengde Zangver eniging „Sursum Corsa" te Scharen dijke zal op vrijdag 29 maart een ju bileumconcert geven in de Nederlandse Hervormde kerk te Scharendijke. Aan dit jubileumconcert werken mee: Christelijk Gemengde Zangver eniging „Sursum Corssa" te Scharen dijke, Christelijk Gereformeerd Koor „De Lofstem" te Zierikzee, kinder koor „Hatikwa" te Kerkwerve, de heer C. Groenleer (orgel en piano), Janet Groenleer (dwarsfluit), Peter Schouls (gitaar) en Sjoerd-Jan Nauta (gitaar). Het concert begint om 19.45 uur. BRUINISSE - De werkzaamheden in de reparatiehaven beginnen weer een normaal karakter te krijgen na de extreme omstandigheden waarin tijdens de vorstperiode soms moest worden gewerkt. Bij de machinefa briek Maaskant vertrok de „KW-7" van de fa. 't Zelfde na een vierjaar lijkse survey-beurt. Ook werd een hydraulische nettenrol opgebouwd en werd de kotter gestraald en ge schilderd. Ook werd de van oor sprong boomkorvisser omgebouwd voor de rondvis. De UK-81werd verkocht naar de Fa. Zuiderzee BV in Breskens. De ,,BruA8" van de Fa. Verspoor kreeg bij Maaskant een nieuw voorfront in de stuurhut. Bij de ,,Ye-19werden de electromotoren overhaald nadat de voor-machineka mer onder water had gestaan wegens een bevroren afsluiter. Bij Padmos machinefabriek werd de nieuwe Eu rokotter ,,TH-15" voor de Fa. Bout afgebouwd. De ex-„TH-5wordt nu ,,TH-15en eigenaar van Arie Bout. De motor wordt overhaald en de kot ter wordt voor S. I. in gereedheid ge maakt. Bij de scheepswerf Duiven- dijk ligt de mosselkotter ,,Bru-90 van de Fa. S. de Waal op de helling. De kotter krijgt nieuwe vlakplaten. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging na 18.30 uur 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719. 01110-4669. 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 1 38,70; per jaar f 147.80; fosse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W. ZIERIKZEE - De afdeling Schouwen-Duiveland van de Diabetes Vereniging Nederland (DVN) hield donderdag haar algemene ledenvergadering, waar voorzitter C. M. Padmos in zijn openingswoord meldde, dat 1985 in het teken zal staan van het 40-jarig bestaan van de DVN. De DVN is op 25 augustus 1945 opgericht met als belangrijkste doel, wat ook nu nog steeds centraal staat, het behartigen van het welzijn van diabetici, zowel algemeen als individueel. In en vlak na de oorlogstijd was er een tekort aan het voor iedere diabeet zeer belangrijke insuline, zodat mede uit nood van die tijd de vereniging is opge richt. Na verschillende perioden van op en neergang is de DVN momenteel uitgegroeid tot één van de grootste patiëntenverenigingen van ons land. Mede door zijn ongeveer 35.000 leden kan en heeft de DVN veel omvattend werk op medisch- en sociaal maatschappelijk gebied gedaan. De heer Padmos deelde verder me de gelukkig te zijn dat de in 1984 op gerichte Vereniging Algemeen wel zijn Diabetici (VAD)-haar activiteiten heeft gestaakt! Twee verenigingen voor hetzelfde doel zijn overbodig. Versnippering is niet in het belang van de diabeet. Eensgezindheid doet ons sterker staan bij de overheid en het bedrijfsleven. In het kader van het 40-jarig be staan van de DVN werd door de voor zitter een beroep op de leden gedaan om mee te werken aan de collecte voor het Diabetes Fonds Nederlanb. Alleen met de steun van de leden kan er dan dit jaar in alle gemeenten op Schouwen-Duiveland gecollecteerd worden. Bij de bestuursverkiezing werd de heer P. A. van Bloois, die aftredend ren herkiesbaar was herkozen. Voor de vacature van het aftredend .maar niet herkiesbaar bestuurslid, de heer J.'A.'C. Smallegange, was door het bestuur mevrouw C. Stouten-Vaane ^kandidaat gesteld. Naar aanleiding van een vraag van flf. P. Heijboer, waarom jongeren niet in het bestuur waren vertegenwoor digd, vroeg de voorzitter of deze zich dan kandidaat wilde stellen. Heij boer wilde dit graag doen, welke kandidatuur door meer dan het ver eiste minimum aantal van vijf leden werd gesteund. Bij de hierop volgen de stemming bleek de heer Heijboer één stem meer te hebben gekregen dan mevrouw Stouten-Vaane, zodat de heer Heijboer in het bestuur geko zen werd. Het financieel verslag werd door de heer A. van Gameren voorgelezen en na het uitbrengen van het verslag van de kascontrolecommissie goedge keurd. Als lid van de kascontrole commissie was de heer J. Hoekstra aftredend en niet herkiesbaar. In zijn plaats werd de heer J. Deïst gekozen. Thuiszorg Na de pauze gaf de heer>M. .Westra- te, arts en leider van de „Sociaal Me-'- dische Dienst"0^an het Provinciale Zeeuwse Kruis een overzicht van de organisatie en de activiteiten van de ze vereniging. Vervolg van pagina 1 voormalig bedrijfsterrein van trans portbedrijf Van der Wekken aan de Rozemarijnstraat in het kader van het saneringsprogramma bodemver ontreiniging. Gedeputeerde Staten hebben de ge meente verzocht om dit bedrag zo spoedig mogelijk ter beschikking te stellen omdat zij op korte termijn op dracht tot uitvoering van het nader onderzoek willen verlenen. De gemeente Zierikzee komt deze snelheid van handelen niet ongele gen omdat zij graag plannen wil gaan ontwikkelen voor de invulling van het terrein. Daarbij wordt ge dacht aan woningbouw, aanleg van parkeerplaatsen en de realisatie van een speelplaats. Wethouder P. de Rij ke: „Het aanleggen van kinderspeel plaatsen in de binnenstad heeft ur gentie. Ook ten aanzien van het terrein aan de Nieuwe Boogerdstraat hebben we al geruime tijd een kin derspeelplaats beloofd. Ik hoop dat dat in 1985 gestalte zal kunnen krij gen." Door mevrouw J. Sanderse, dis- trictsverpleegkundige voor diabetici bij het Prov. Zeeuwsche Kruis, werd het onderwerp Diabetes Thuiszorg behandeld. Het doel van de Diabetes Thuiszorg is o.a. het informeren, in strueren en begeleiden van de dia beet in de thuissituatie, zodat deze op een volledige en verantwoorde ma nier kan integreren in de samenle ving. AMSTERDAM - Nadat reeds dui zenden vrouwen vanwege de nieuwe belastingwetgeving voor tweeverdie ners besloten hebben te stoppen met werken, adviseert de Vancentrale FNV in de vakbondskrant de twee verdieners niet te hard van stapel t.e lopen. „Zeg je baan niet te snel op. In 99 procent van de gevallen ben je fi nancieel slechter af wanneer je je werd opgeeft" Op .onderstaande tekening staat het schetsplan voor de uitbreiding van het parkeerterrein Baden Powell- weg. Het terrein krijgt een uitbaning naar de Boden Powellweg en het Jan newekken. De enigszins kronkelende lichte baan, die op de tekening rond het ter rein is ingetekend, wordt een voet pad, dat voor een groot deel door groenvoorziening zal zijn omgeven. Ook staan enkele banken gepland. Het voetpad zal uiteindelijk te berei ken zijn via de achterzijde van het verzorgingstehuis ,,De Wiekenen nabij de beide uitbaningen. Het voetpad zal ter hoogte van het Groe ne Kruisgebouw aansluiten op het trottoir langs het Jannewekken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3