BELGEWOON DE BELASTINGTELEFOON Werkgelegenheidssituatie in Zeeland niet onrustbarend 06-0542 I985. Grensoverschrijding koningin Wilhelmina wordt in Eede herdacht ci OOKGRATIS Voorvragen (SM!!)ovërde nieuwe GRATISJ Voor vragen övërFiet invullen van uw aangiftebiljet inkomstenbelasting I984. tweeverdienersmaatregel en uw loonbelasting Gorbatsjov opvolger Tsjernenko Kabinet wil geen verdere spreiding bestaande rijksdiensten MET REUMA ZAKT DE GROND ONDER JE VOETEN VANDAAN. UW HULP KAN DAT VOORKOMEN. Overtreding-en vogelwet wellicht zwaarder bestraft Activiteiten Mestbank Gelderland vorig jaar teruggelopen 2 Minister Smit-Kroes: „Situatie in Zeeland steekt gunstig af bij de ontwikkeling in andere provincies DEN HAAG - Minister Smit-Kroes van Verkeer en Wa terstaat ziet geen aanleiding om terug te komen van de overplaatsing van de hoofdzetel van het postdistrict Middelburg naar Roosendaal. Dat kost in ieder geval 70 arbeidsplaatsen van de 140 arbeidsplaatsen in Middel burg. Garanties dat de resterende 70 arbeidsplaatsen be houden zullen blijven voor de Zeeuwse provincie hoofdstad wil Smit-Kroes niet geven, zo blijkt uit antwoorden op schriftelijke vragen van het kamerlid Te Veldhuis (VVD). Te Veldhuis signaleerde in zijn vra gen dat in Zeeland enkele duizenden arbeidsplaatsen van rijksdiensten verloren zullen gaan. Minister Smit- Kroes stelt daar tegenover dat het MOSKOU - Michail Gorbatsjov is maandag unaniem benoemd tot secretaris-generaal van het centrale comité van de Russische commu nistische partij. Hij volgt daarmee de zondag overleden Konstantin Tsjernenko op. Volgens het officiële persbureau Tass is Gorbatsjov be noemd tijdens een voltallige bijeen komst van het centrale partijcomité. Met de verkiezing van Michail Gor batsjov heeft de hervormingsgezinde vleugel in het Kremlin een duidelijke overwinning geboekt op de conserva tieve stroming, zo was maandag vrij unamien de mening van westerse waarnemers in Moskou. De snelheid waarmee de opvolging van de zondag overleden partijleider Konstantin Tsjernenko is geregeld, is volgens di plomaten in de Sovjet-hoofdstad een aanwijzing dat Gorbatsjov momen teel stevig in het zadel zit. De hervor mingsgezinde vleugel in het Kremlin hoopt met de benoeming van Gor batsjov (54 jaar) tevens een eindè te hebben gemaakt aan een periode waarin in korte tijd drie bejaarde partijleiders vervangen moesten wo- reden: Breznjev, Andropov en Tsjer nenko. DEN HAAG - Het kabinet wil af van verdere spreiding van rijks diensten van enige omvang. Over plaatsen van arbeidsplaatsen naar zwakke regio's moet worden beperkt tot nieuwe diensten. Die voorlopige conclusie heeft de ministerraad vrij dag getrokken, mede naar aanlei ding van het rapport-Witsen dat vo rig jaar gereed is gekomen. Premier Lubbers liet op zijn weke lijkse persconferentie blijken dat de spreiding de centrale directie van de PTT naar Groningen (wat 1.600 reste rende arbeidsplaatsen betreft) wat bestaande grote diensten betreft de laatste is geweest. Volgens de premier stelt het kabi net zich op het standpunt dat een zin volle spreiding alleen nieuwe dien sten kan behelzen. ,,De kosten en organisatorische fricties bij bestaan de diensten zijn zodanig dat de nade len de voordelen overtreffen", aldus de premier. Een nadere toelichting over de „doodlopende weg" van de huidige spreidingsoptie van bestaan de rijksdiensten gaat binnenkort naar de Tweede Kamer. Achterstand Lubbers heeft nog geen inzicht hoe veel banen spreiding van nieuw te vormen rijksdiensten op kan leveren voor het noorden van het land. De achterstand voor het noorden moet mogelijk binnen het regionaal beleid anders worden ingevuld wanneer blijkt dat invulling van forse aantal len arbeidsplaatsen bij nieuwe dien sten een landurige weg is, zo zei de premier. leeuwedeel van het door de provincie geraamde directe arbeidsplaatsen- verlies (1530 banen) het gevolg is van het lang van tevoren te voorziene af lopen van het Oosterscheldeproject. Bovendien zijn door de gekozen af sluitingstechniek van de Ooster- schelde ruim duizend arbeidsplaat sen in de schelpdierencultuur gered, aldus de bewindsvrouwe. Zij tekent tenslotte aan dat bij de ambtelijke diensten van het ministerie van So ciale Zaken en werkgelegenheid in Zeeland de indruk bestaat dat de werkgelegenheids- en werkloos heidsontwikkeling in het Zeeuwse nu en in de nabije toekomst gunstig afsteekt bij de ontwikkeling in ande re provincies. In antwoord op schriftelijke vragen van de drie grote fracties in de Twee de Kamer erkent Smit-Kroes dat in een concept-rapport over de Delta dienst wordt bepleit om af te zien van een grotere concentratie van het milieu-onderzoek in Middelburg. HET REUMAFONDS GEEFT NIEUWE KANSEN. LANDELIJKE COLLECTE: 11 TOT 17 MAART Het Nationaal Reumafonds, le Sweelinckstraat 62, 2517 GG Den Haag. Tel. 070-469696. Wel wordt het mogelijk geacht dat nog enkele jaren een substantieel deel van de medewerkers van de milieu-afdeling van de Delta-dienst vanuit Middelburg zal functioneren. Pas in april zal hierover een definitie ve knoop worden worden doorge hakt, aldus de minister. ROTTERDAM - De behoefte aan werknemers in de stukgoedsector van de Rotterdamse haven is in de tweede helft van 1984 met 350 ge daald tot 3.530 werknemers. Dit komt doordat steeds meer lading in contai ners wordt vervoerd (containerisa- tie). Daardoor is er een overschot van 52 werknemers ontstaan. Die behoe ven vooralsnog niet te worden ontsla gen, omdat de tussen de sociale part ners overeen gekomen „eindafreke ning" pas op 1 juli 1985 plaatsvindt. DEN HAAG - Overtredingen van de vogelwet zullen in de toekomst wellicht zwaarder worden bestraft. Binnen het ministerie van Land bouw en Visserij bestaat het voorne men de maximumstrafmaat te verho gen van 300 tot 10.000 gulden per overtreding zoals het vangen of ver handelen van bij de wet beschermde vogels. Het ministerie werkt thans aan een nieuwe vogelwet, die de be staande vogelwet 1936 moet vervan gen. Over verhoging van de strafmaat moet nog overleg met justitie plaats vinden. Uiteindelijk moet het kabi net de ontwerp-wet goedkeuren. In de nieuwe wet zal vermoedelijk ook het prepareren van bepaalde soorten roofvogels worden verboden. Binnen het ministerie wordt het standpunt gehuldigd dat roofvogels een belang rijke rol spelen in de natuur en dat zij niet als schadelijk wild kunnen wor den aangemerkt. Het ministerie voelt dan ook niets voor reguleren van de roofvogelstand in ons land. Zoals bekend is zaterdag in Arnhem het rapport „Roofvo gelsterfte in Nederland" gepubli ceerd, dat onder andere door de vo gelbescherming is opgesteld. In dat rapport wordt de jacht wereld als hoofdschuldige aangewezen voor het opzettelijk doden van roofvogels. De Koninklijke Nederlandse Jagers Ver eniging heeft zich tegen die uitspraak gekeerd. Een woordvoerder van het ministe rie heeft maandag meegedeeld dat Landbouw en Visserij over een paar weken met vertegenwoordigers van de vogelbescherming en de Konink lijke Nederlandse Jagers Vereniging gaat praten over het rapport „Vo gelsterfte". Op woensdag 13 maart EEDE - In de Zeeuws-Vlaamse grensplaats Eede wordt woensdag 13 maart herdacht dat koningin Wilhelmina precies veertig jaar geleden, nadat ze ruim vier jaar in Londense ballingschap had verkeerd, weer voet op Nederlandse bodem zette. Bij deze plechtigheid zal de commissaris van de koningin, dr. C. Boertien aanwezig zijn, evenals alle Zeeuws-Vlaamse en een aantal Belgische burgemeesters en een groep van vijftig verzetstrijders. Er zullen kransen worden gelegd bij het Wilhelminamonument in het dorp Eede. Verder heeft het herdenkingscomi té een heel feestprogramma opgezet, dat om tien uur 's morgens begint met in het gemeenschapscentrum „De Hof van Eede". Daar wordt een docu mentaire vertoond aan de genodig den over onder meer de terugkeer van koningin Wilhelmina in Zeeuw- Vlaan- deren. Tegen twaalf uur vertrekt het hele gezelschap feestelijk voorafgegaan door de fanfare naar de grens, waar schoolkinderen twee minuten over half een, het exacte tijdstip waarop de koningin de grens overschreed, oranje ballonnen zullen oplaten. Daarna volgt de kranslegging bij het monument. 's Middags maken de oudver zetstrijders een soort bedevaarttocht door Zeeuws-Vlaanderen. Om acht uur vindt het ontvangst plaats op het stadhuis van Terneuzen. Rotterdammer krijgt geen genoeg van gratis Chinees ROTTERDAM - Een 23-jarige Rotterdammer kan maar geen genoeg krijgen van Chinees eten zonder daarbij te betalen. De man moest zich maandag voor de politierech ter verantwoorden voor tien van deze feiten, vorige zomer bij verschillende restaurants in Rotterdam en Schiedam ge pleegd, maar liet verstek gaan. Hij moet over 14 dagen opnieuw terecht staan en zal daarvoor door de politie 's morgens van bed gelicht wor den. Volgens de officier van Justi tie mevrouw mr. Geerlings is de man eind 1983 voor het gra tis eten in Chinese restaurants al tot een half jaar gevange nisstraf veroordeeld. In totaal is hij volgens mr. Geerlings de afgelopen jaren op deze wijze in Rotterdam en Schiedam wel 50 tot 60 maal aan een Chinese maaltijd gekomen. De officier van Justitie wil op korte ter mijn een reclasseringsrapport laten maken. De man blijft na melijk maar doorgaan: hij heeft vorige week weer twee maal een onbetaalde rekening achtergelaten. Het is niet ondenkbaar dat de verdachte telkens een ander Chinees restaurant heeft uit gekozen. Rotterdam en Schie dam tellen tezamen namelijk tenminste 90 van dergelijke eetgelegenheden. De 10 nu ten laste gelegde feiten zijn ge pleegd in telkens een ander Chinees restaurant. ARNHEM - De activiteiten van de Stichting Mestbank Gelderland, die in 1972 werd opgericht ter bevorde ring van de afvoer, verwerking en af zet van organische mest, zijn vorig jaar afgenomen ten opzichte van 1983. In 1984 werd met subsidie in to taal ruim 187.000 ton drijf mest naar tekortgebieden afgevoerd, 20.000 ton minder dan het jaar daarvoor. Be langrijkste oorzaak is dat voor trans porten over afstanden van minder dan vijftig kilometer geen subsidie npeer wordt verstrekt. Dit heeft de Stichting Mestbank Gelderland dinsdag meegedeeld. Overigens mag uit de cijfers volgens de Mestbank niet worden geconclu deerd dat de mestafzet terugloopt. De daling van het aantal transporten op korte en middellange afstanden wordt volgens de stichting ruim schoots goedgemaakt door uitbrei ding van het ongesubsidieerde mest- transport buiten de Mestbank om. Over lange afstanden namen de mesttransporten van de Mestbank vanuit de overschotgebieden in Gel derland, Overijssel en Utrecht naar tekortgebieden elders in het land, fors toe. Vorig jaar ging tachtig pro cent verder weg dan honderd kilome ter. In 1983 was dat nog 64 procent. De provincie Drenthe was de grootste af nemer. Daar kwam vorig jaar ruim 98.000 ton drijfmest terecht, ruim 9.000 ton meer dan in 1983. DEN HAAG - Positieve ervaringen wisselen grote mislukkingen af bij de invoering van geavanceerde com putersystemen in het midden- en kleinbedrijf. Vaak wordt apparatuur zonder een gedegen voorbereiding geïnstaleerd. Alle regels die met com putergebruik samenhangen laten zich niet zo gemakkelijk combineren met de flexibele en niet zo formele manier van werken die in het midden- en kleinbedrijf nodig is. BOGOTA - Colombiaanse sportlie den, die schuldig worden bevonden aan het gebruik van verboden stimu lerende middelen, kunnen als het aan de autoriteiten ligt in de toekomst re kenen op een gevangenisstraf van maximaal twee jaar en een boete van ten hoogste vijfduizend dollar (onge veer 19.000 gulden). Een wetsontwerp met die strekking zal binnenkort aan het parlement worden voorgelegd tij dens een bijzondere zitting. Iedere donderdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Pand Visstraat 5. Koffie-ochtend voor vrouwen. 09.30-11.00 uur. Burgh-Haamstede Christinastraat 21. Bidstond steun groep voor de verdrukte christenen en joden. 20.00-21.15 uur. Haamstede Gymzaal Julianastraat. Klassiek Ballet. 15.30 tot 18.30 uur. Renesse Dorpshuis. Beatballet. 19.30 uur. Brouwershaven Tbnnenmagazijn. Smalstads ge mengd koor. 19.45-21.45 uur. Noordgouwe Hotel café-restaurant v. d. Weijden. Bridgen. 13.30-17.00 uur. Dorpshuis. Kaartavond. 20.00 uur. Nieuwerkerk Algemene Leesbibliotheek „Reho- both". Uitlenen van boeken. 18.30 tot 19.15 uur. Oosterland „Oosterhof". Bejaardensoos. 14.00 tot 17.00 uur. Dinsdag 12 maart Zierikzee Huis van Nassau. Voorlichtingsbij eenkomst over „Rolemmers" door Reinigingsdienst Schouwen-Duive- land, voor gemeentebesturen en per soneel van de dienst. 20.00 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Kinderkoor de Smalstadtertjes. 18.30-19.15 uur. Gymnastiekzaal. Damesgym. 19.30- 20.30 uur. Tonnenmagazijn. 20.00 uur. Basisonderwijs. Dorpshuis. Jaarvergadering Kruis vereniging Bruinisse. 20.00 uur. Woensdag 13 maart Zierikzee Concertzaal. Optreden Tbneelgroep Ouwerkerk met „Vlinders zijn Vrij", 20.00 uur. Vanaf 18.30 uur informa tiestand Zeeuws Centrum voor het Amateurtoneel Poppentheater „Alteklein", Visstraat. „Rock, het wrattenzwijn". 14.30 uur. Renesse De Zeeuwse Stromen. Modeshow La Ligne. 20.15 uur. Brouwershaven Blokkendoos. Knutselclub. 13.30 uur. Donderdag 14 maart Zierikzee Pand Visstraat 5. Start cursus Vrouw en Macht. 20.00 uur. Stadhuis. Fractievergadering P.v.d.A. 19.30 uur. Serooskerke Dorpshuis. Ledenvergadering Vereni ging voor Openbaar Onderwijs, Westerschouwen. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Commissie midden- en kleinbedrijf. 15.00 uur. Gereformeerde kerk. Thema-avond „Muziek in de kerk". 20.00 uur. Scharendijke De Putmeet. Bijeenkomst CBTB. 20.00 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Volksdansen. 20.00 uur. Bruinisse Dorpshuis. Jaarvergadering Rode Kruis. 19.30 uur. Vrijdag 15 maart Zierikzee Concertzaal. „Zo Gepiept", one-man- show Robert Paul. 20.00 uur. Advertentie ZD Pubhkone van de belastingdienst Huis van Nassau. Bingo-dansant Bond van Opzichzelfstaanden. 20.00 uur. Nieuwerkerk Dorpshuis. Feestavond Ver. voor Openb. Onderwijs. 20.00 uur. Zaterdag 16 maart Serooskerke Strao. Voor Dorpshuis, keuring ver sierde fietsen leerlingen basisschool, 13.00 uur. Bij oude smederij, keuring versierde paarden, 13.00 uur. Pro gramma doorlopend tot 's avonds: Dorpshuis, toneeluitvoering en dan sen, 29.30 uur. Renesse Hervormde kerk. Jaarlijkse uitvoe ring Hervormd Kerkkoor. 20.00 uur. Zondag 17 maart Renesse Bowlingcentrum Renesse. Bowling- toernooi. 12.00 uur. Maandag 18 maart Zierikzee Huis van Nassau. Jaarvergadering Philatelica. 20.00 uur. Huis van Nassau. Vergadering Ver enigingsraad Beter Wonen. 19.30 uur. De Wig. Vergadering Oranjevereni ging. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Raadsvergadering. 19.30 uur. Dinsdag 19 maart Kerkwerve Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur. Burgh-Haamstede De Schutse. N.V.V.H. Lezing met dia's door mevrouw Kikkert over Holland se meesters uit de 17e eeuw. 14.00 uur. Nieuwerkerk Gebouw Geref. Kerk, Badhuisstraat. Kledinginzameling Stichting Mensen in Nood. 10.00-17.00 uur. Woensdag 20 maart Zierikzee Waterschap. Vergadering 14.00 uur. Poppentheater „Alteklein", Visstraat. „Rock, het wrattenzwijn". 14.30 uur. Kegelhuis Geluk. Finalewedstrijden 100-ballenkaart Z.K.B. 19.00 uur. Donderdag 21 maart Zierikzee Kegelhuis Geluk. Finalewedstrijden 100-ballenkaart Z.K.B. 19.00 uur. Jan Wouter van den Doelschool. Ou deravond. 19.30 uur. Nieuwerkerk Dorpshuis. Bijeenkomst besturen en raadsfractie P.v.d.A. Schouwen-Dui- veland. 20.00 uur. Salem bijeenkomst SGP-jongerenor- ganisatie. 19.30 uur. Vrijdag 22 maart Jan Wouter van den Doelschool. Ou deravond. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Recreatiezaal Ger. kerk. Voorjaars vergadering Natuur- en Vogelwacht. 19.45 uur. Renesse Biljartzaal Bowling Renesse. Biljart- toernooi finale 2e klas bandstoten. 19.00 uur. Zaterdag 23 maart Renesse Biljartzaal Bowling Renesse. Biljart- toernooi finale 2e klas bandstoten. 14.00 uur. Zondag 24 maart Renesse Biljartzaal Bowling Renesse. Biljart- toernooi finale 2e klas bandstoten. 14.00 uur. Dinsdag 26 maart Westcnschouwen Restaurant Zeelust. Algemene voor jaarvergadering VW Burgh-Haam stede. 20.00 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Voorjaarsleden vergadering A.N.B.O. 14.30 uur. Woensdag 27 maart Drcischor Eieren schilderen Ned. Bond v. Plat telandsvrouwen. 20.00 uur. Donderdag 28 maart Zierikzee Huis van Nassau. Voorjaarsvergade ring A.N.B.O. 14.00 uur. Vrijdag 29 maart Scharendijke Ned. Herv. kerk. Jubileumconcert Sursum Corda. 19.45 uur. Zaterdag 30 maart Brouwershaven Blokkendoos. Tweedehands zomer kleding- en speelgoedbeurs. 9.30 tot 12.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 2