Gezellige drukte bij Straofeest Scharendijke Usuc^ Uitbreiding parkeerterrein aan de Baden Powellweg niet vóór zomerseizoen Raad Westerschouwen spreekt zich uit over twee bestemmingsplannen Molen Den Haas wordt onder handen genomen %OÈLBU^ DE ZIERIKZEESCHE COURANT Jongeren praten over emancipatie en werkgelegenheid Informatie doel en functie VOO ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Niet onrustbarend Zilver Vijf jubilarissen Hoger niveau De werkgelegenheidssituatie in Zeeland is niet Vaandeldrager N. de Vlieger van „Nut en Uit- Bondsvoorzitter Ton de Jong huldigde vijf jubi- Het sterkbezette jeugdtennistoernooi in Burgh- onrustbarend, zo stelde minister Smit-Kroes in spanning" te Zonnemaire kreeg de zilveren larissen bij de CFO-afdeling Schouwen-Oost. Haamstede maakte duidelijk, dat het niveau op antwoord op kamervragen. (Pag. 2). KNF-speld en een nieuw vaandel. (Pag. 4). (Paq. 5). Schouwen-Duiveland behoorlijk stijgt. (Pag. 7). DINSDAG 12 MAART 1985 141ste jaargang Nr. 23692 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Alles komt, als men maar wachten kan. Rabelais Commissie publieke werken akkoord met uitvoering werkzaamheden in twee fasen ZIERIKZEE - De reeds lang bestaande plannen voor de uitbreiding van het parkeerterrein Baden Powellweg te Zierikzee lijken een behoorlijke stap op weg naar reali satie te hebben gemaakt. Maandagavond ging namelijk de commissie publieke werken van de gemeente akkoord met een schetsplan voor deze uitbreiding, welke was ge maakt door de dienst gemeentewerken. Het plan voorziet in een uitbrei ding van het aantal parkeerplaatsen met 155 naar een totaal van 189, met een uitbaning naar het Jannewekken en de Baden Powellweg. Ruime aan dacht is geschonken aan de groen voorziening met daarbij voetpaden rond het parkeerterrein. Ook zullen een aantal zitbanken worden ge plaatst. Door de recente afbraak van enkele woningen aan het Jannewekken en de voormalige kleuterschool „Reho- both" bestaat de mogelijkheid om op korte termijn te starten met de aan leg van de nieuwe parkeerfaciliteiten bij de binnenstad. Deze aanleg zal in twee fasen worden gerealiseerd. De tweede fase zal ter hand kunnen wor den genomen als het huidige pand van de Nutskleuterschool is verwij derd. In dat verband is het wachten op het gereedkomen van het school gebouw in de Raamstraat, waar de Nutskleuterschool samen met de openbare lagere school „Binnen de Veste" een basisschool zal gaan vor- In één keer Commissielid H. Asma (PvdA) pleitte maandagavond voor realise ring van het plan in één geheel, om dat een dergelijke handelswijze goed koper is. De meerderheid van de commissieleden waren daar echter niet voor te vinden en stemden in met het collegevoorstel om de'uitvoering in twee fasen te laten geschieden. Ten aanzien van het tijdstip, waar op de uitvoering van de eerste fase gereed zal zijn, kon voorzitter P. de Rijke geen exacte mededelingen doen. Desgevraagd kon hij, met in stemming van de directeur gemeen tewerken, de heer D. D. J. van der Poel, wel meedelen dat dat waar schijnlijk niet vóór het zomerseizoen het geval zal kunnen zijn. Gemeentesecretaris A. G. Izeboud bracht in dit verband naar voren dat de hele procedure zeer waarschijn lijk gepaard zal gaan met inspraak van de bevolking: ,,In het kader van de inspraakverordening stadsver nieuwing zal er zeker een hoorzitting voor de bevolking komen. Realisatie van de plannen voor het zomersei zoen is dan ook niet te verwachten." Bodemsanering De commissie kon zich maandag avond ook vinden in het voorstel om 60.000 gulden beschikbaar te stellen voor een nader onderzoek op het Vervolg pagina 3 BURGH-HAAMSTEDE - De raad van Westerschouwen behandelt tijdens de raadsvergadering van maandag 18 maart de vaststelling van de bestemmings plannen Noordwelle en Serooskerke. De ontwerp-bestemmingsplannen be treffen een modernisering van de respectievelijk dertien en tien jaar oude be staande plannen. Tegen het ontwerp voor Serooskerke zijn twee bezwaar schriften binnengekomen. Het college stelt voor een deel hiervan ongegrond te verklaren. Een reclamant maakte bezwaar te gen het projecteren van een bouw- blokje op de groenstrook tussen de bejaardenwoningen en de toegang tot de begraafplaats. B. en w. willen de bestemming van dat perceel wijzigen in bestemming Groenvoorzieningen, waardoor ook tegemoet wordt geko men aan het bezwaar. De redenen voor de nieuwe plannen zijn, naast de modernisering van de bestaande plannen, het niet meer stroken van de in het vigerende plan opgenomen ruime winkelbestemmin gen met de thans geldende inzichten hierover, zoals deze in de structuur schets zijn neergelegd, de wenselijk heid van een planologische regeling voor de plaatsingsmogelijkheden van windturbines, het niet meer stroken van de nog te realiseren woonbestem mingen (maximaal twee aaneen) met de woningbehoefte (Noordwelle) en het scheppen van nieuwe woning- bouwmogelijkheden voor de komen de tien jaar (Serooskerke). Trekkershutten Op de agenda staat verder het voor stel tot vaststelling van de voorberei- dingsbesluiten ten behoeve van de aanleg en oprichting van een tennis baan op het bungalowpark Klein Poelland aan de Lagezoom en de bouw van trekkershutten, een tijde lijk verblijf voor trekkende recrean ten; een voorstel tot vaststelling van de verkeersmaatregelen voor een ge deelte van de Kraaijesteinweg en een gedeelte van de Stoof weg; de over schrijdingsregeling in verband met de rijksuitkering per 1 augustus en de begrotingswijzigingen 1984 en 1985. De vergadering begint om 19.30 Dit nummer bestaat uit 10 pagina's In Nieuwerkerk NIEUWERKERK - De SGP- jongerenorganisatie heeft voor don derdag 21 maart een bijeenkomst ge organiseerd, waarop wordt gespro ken over emancipatie en werkgelegenheid. In gebouw Salem te Nieuwerkerk zij twee gastsprekers aanwezig: drs. P. C. den Uil, medewerkerk SGP- fractie Tweede Kamer en L. M. P. Scholten, raadslid voor de SGP in Ca- pelle a/d IJssel.' De jongerenorganisatie is van me ning dat men in de nabije toekomst vrouwen wil dwingen een betaalde baan te zoeken, ook die vrouwen, die helemaal geen baan willen, bijvoor beeld omdat ze nog kinderen hebben te verzorgen. Het zal duidelijk zijn dat het hier gaat om een ontwikke ling met verstrekkende gevolgen, waarbij Bijbelse instellingen als ge zin en huwelijk regelrecht in het ge ding komen. Deze ontwikkeling dient zeer nauwlettend te worden ge volgd, aldus de jongerenorganisatie. Na de inleidingen is er een forumdi scussie. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. ZIERIKZEE - Eind vorige week is het aannemingsbedrijf Fierens, Kloet en V. d. Weele begonnen met de restauratie van de molen „Den Haas" op het Bol werk te Zierikzee. De eerste restauratiewerkzaamheden betreffen het metselwerk aan de bui tenzijde van de molen. Voorzichtig worden de slechte stukken van de muur uitgekapt om vervolgens weer nauwkeurig met „nieuwe" steentjes te wor den opgevuld. Op de foto is Rinus van der Weele bezig met het herstel van de sierrand. Wanneer de planning van de werkzaamheden klopt met de praktijk, dan zal de molen in augustus van dit jaar weer een sieraad voor de stad Zierikzee zijn. In Serooskerke WESTERSCHOUWEN - Donder dag 14 maart vergadert de Vereni ging voor Openbaar Onderwijs afde ling Westerschouwen in het Dorps huis te Serooskerke. Behalve de afwikkeling van het huishoudelijk gedeelte, is de bijeen komst bedoeld om informatie te ver strekken, vandaar dat medezeggen schapsraden, ouderraden en onder wijzend personeel van de openbare scholen te Renesse, Noordwelle, Se rooskerke en Burgh-Haamstede wordt uitgenodigd. Financiering De bijeenkomst wordt georgani seerd om enerzijds het doel en de functie van de VOO als oudervereni ging, in de voor het onderwijs „roeri ge" tijd, meer bekendheid te geven en waar nodig te benadrukken en ander zijds de toehoorders wat meer inzicht te verschaffen in de financiering van het onderwijs. Om half acht wordt de huishoude lijke vergadering afgewerkt, waarna om acht uur de genodigden worden verwacht om te luisteren naar twee lezingen. De heer L. Wille te Oostburg, hoofdbestuurslid van de VOO, zal spreken over „Wat is en wat doet de VOO" en mevrouw A. C. Houtman te Renesse, hoofd afdeling onderwijs van de gemeente Westerschouwen, behandelt het onderwerp „financie ring van het openbaar onderwijs". Na afloop is er gelegenheid tot vragen stellen en discussie. Verwachting tot woensdagavond: Kans op een bui Van het westen uit toenemende be wolking en in de loop van de dag een enkele bui; minimumtemperatuur ongeveer 1 graad; middagtempera- tuur rond 7 graden. "Ibt matig aan de kust mogelijk tot krachtig toenemen de westelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 16 maart: Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 80% Min.temp.: -1 graad Middagtemp.: 5 graden Windkracht: west 5 Vrijdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: -3 graden Middagtemp.: 4 graden Windkracht: noordwest 4 Zaterdag: Af en toe zon kans op neerslag: 60% Min.temp.: -3 graden Middagtemp.: 5 graden Windkracht: noordwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 13 mrt. Zon op 6.59, onder 18.41 Maan op 2.31, onder 9.54 14 maart Zon op 6.57, onder 18.43 Maan op 3.46, onder 10.38 Laatste Kwartier: 13 maart (17.34) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 13 maart 7.18 19.46 0.56 13.33 14 maart 8.09 20.55 1.49 14.34 Doodtij: 15 maart HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Het weer in ons land stond vandaag onder de invloed van een hogedrukgebied bij Ierland. Het trekt zich terug naar de Azoren en het zeegebied ten noorden ervan. Een depressie verplaatst zich on dertussen over het zeegebied tussen IJsland en Schotland naar de west kust van Noorwegen. Een met deze depressie samenhangende frontale storing trekt vanuit Engeland naar het vasteland en zal ons land in het komende etmaal passeren. In de komende nacht neemt de be wolking van het westen uit toe. Over dag kan er een enkele bui vallen. De minimumtemperatuur is vannacht ongeveer 1 graad, en de middagtem- peratuur wordt morgen circa 7 gra den. De wind is westelijk. Hij neemt in het binnenland toe tot matig, aan de kust tot krachtig. SCHARENDIJKE - Voor het Straofeest te Scharendijke hadden zich 22 ruiters en amazones aangemeld. Na keuring van de versierde paarden begaf de ruiterstoet zich naar het strand aan de Brouwers- dam voor het afwassen van de stallucht van de paardenvoeten. Voorafgaand door het tamboerkorps en de muzikanten van het mu ziekgezelschap „Nut en Uitspanning" uit Zonnemaire maakte de stoet een rondrit door het dorp. Ook een huifkar van een manege reed mee in de stoet. Een deel van de versierde paarden tijdens de Strdo in Scharendijke De berijders en paarden zijn op weg naar het strand aan de Brouwersdam voor het afwassen van de stallucht van de paardenvoeten. Deze deelneemster had veel werk gemaakt van de versiering, helaas slechts voor eenmalig gebruik. Terug in de Dorpsstraat sprak de heer A. M. Hubregtse namens het Stréocomité een welkomstwoord tot de ruiters en amazones, de muzikan ten en het talrijke publiek. De inwo ners werd dank gezegd voor hun fi nanciële steun en dc middenstanders voor het beschikbaar stellen van prij zen. Op zijn verzoek werd applaus ge bracht aan de heer M. Geleijnse, die als leider van een aantal ruiters reeds talloze malen meedeed aan het StrSo- feest. Echt Straofeest Burgemeester W. den Boer van Mid- denschouwen zei, dat vorige week te Ellemeet gewag gemaakt was van het eerste echte Straofeest in de regio. Ook in Scharendijke is sprake van een echt StrSofeest, al was er één cle ment minder aanwezig, de zon. Spre ker zei dat Middcnschouwen een goed verenigingsleven heeft en hij riep dc inwoners op hieraan deel te nemen. Hierna werd het ringrijden beoefend. 's Avonds was er een gezellige druk te met muziek en dans. De band Tro pical zorgde voor de muziek. Dc prijzen werden als volgt toege kend: Mooist versierde paarden: le prijs Anita de Jonge; 2c prijs Daniel le Rotteveel; 3e prijs Marjan Veer man; 4c prijs Arina dc Oude, allen uit Scharendijke. Ringsteken: lc prijs Martine Hart. Kerkwerve; 2c prijs Anita dc Jonge, Scharendijke; 3c prijs Betty Kramer, Scharendijke: 4e prijs Mari Geleijnse, Burgh- Haamstede.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1