Reinigingsdienst krijgt ruim een ton voor proef chemisch afval ZWN neemt lijndienst AMZ in Goes over Lustrumviering bij „Laetitia" Deurloo Intermeubel Jongeman (22) door verdrinking overleden DISCOUNT DUIVELAND Afscheidsreceptie voor Joop de Wit In Brouwershaven Renovatie sportpark Bannink een heel gesneden wit of bruinbrood 2e f 1,39 Bakker v. d. Berge Inbraak in Beatrixschool te Zierikzee WA> Vijftig chauffeurs DE ZIERIKZEESCHE COURANT KERKWERVE - De hoofdinspecteur milieuhygiëne van het ministerie van VROM heeft de Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland een bedrag van ten hoogste 125.000,- toegekend voor .een proefproject in het kader van de „intensivering handhaving wetgeving chemisch afval". Gedeputeerde Staten van Zeeland hadden de dienst hiervoor aange meld. Doel van het project is inzicht te krijgen in de soort en hoeveelheid chemisch afval en probleemstoffen in een plattelandsgebied. Advertentie Nieuw Geloogd grenen te zien bij Het project kan aanbevelingen opleveren voor het toezicht op de na leving van de Wet chemische af valstoffen in andere regio's of ge meenten. In deze wet zijn regels en voorschriften opgenomen voor de verwijdering van chemisch afval en afgewerkte olie. Voorlichting De Reinigingsdienst Schou wen-Duiveland - een samenwerkings verband van de zes gemeenten - tracht al enkele jaren chemisch afval en probleemstoffen zoveel mogelijk gescheiden in te zamelen en af te voe ren om verontreiniging van de stort plaats te voorkomen. Er is echter wei nig bekend over de vraag bij welke bedrijven en in welke hoeveelheden chemisch afval vrijkomt. Om dit na te gaan zullen tijdens de proef, die een jaar gaat duren, onge veer 250 bedrijven worden bezocht. SCHARENDIJKE - De volksdansgroep „Laetitia" te Scharendijke vierde dinsdagavond in het Hervormd Jeugdhuis het eerste bestaanslustrum in aanwezigheid van ongeveer vijftig gasten, te weten: leden en oud-leden van „Laetitia" en cursisten van de volksdansgroepen van docente Joke Hillebregt-Backer in Zierikzee en Burgh-Haamstede. Wilma Coomans sprak namens „Laetitia" een welkomstwoord tot de aanwezigen. Na koffie en gebak, werd het tijd om zich eens daadwer kelijk te gaan bezighouden met volksdansen. Joke Hillebregt had daarop gerekend en stelde speciaal voor deze lustrumviering een bijzon der aardig programma met Neder landse volksdansen samen. Met veel enthousiasme namen alle aanwezigen daaraan deel. Tastbare herinnering Een zeer gewaardeerde tastbare herinnering aan het gezamelijk op treden van „Laetitia" en „Nehelen- nia" drie jaar geleden in Co- lijnsplaat, bood de heer De Gast, die daar tijdens de pauze van deze lustrumviering een fraaie film van kon tonen. Na de pauze werd het tijd voor ver zoeknummers, die niet alleen met plezier werden gebracht, maar waar ook met veel inzet aan werd deelge nomen. Namens de volksdansgroep uit Burgh/Haamstede mochten de leden van „Laetitia" allen een fraaie roos in ontvangst nemen. Voor dansdocen- te Joke Hillebregt was er een bloe- ZIERIKZEE - De commissie sport van de gemeente Zierikzefe noudt zich tijdens de vergadering van maandag 11 maart bezig met de reno vatie van sportpark Bannink. Op korte termijn wordt de raad ge vraagd de benodigde kredieten voor de renovatie beschikbaar te stellen. Ook bespreekt de commissie infor matie over voorzieningen/verplaat sing ijsbaan. Het bestuur van de Zie- rikzeesche IJsvereniging heeft een verzoek ingediend medewerking te verlenen aan het oplossen van de pro blemen die deze winter bij de ijsbaan zijn gebleken. Het college heeft in middels besloten om in overleg met het bestuur van de ijs vereniging te streven naar een plan om voorzienin gen te treffen aan de ijsbaan. De ver gadering begint om 19.00 uur. Advertentie vanaf morgen 1e f 1,86 Haal kwaliteit van De vijftig chauffeurs van de AMZ zijn evenals de 25 bussen overgeno men. Daarmee is het openbare-lijn- dienstvervoer in Zuidwest-Neder land van Rotterdam tot aan de Belgische grens in handen gekomen van het streekvervoer ZWN. De vervoersbonden FNV en CNV zijn van de overname op de hoogte ge steld. Voordelen Volgens directeur J. Deist van het streekvervoer ZWN brengt de overna me vooral voor het publiek voordelen mee. De dienstverlening in heel Zuid- BROUWERSHAVEN - De 22-jarige Willem Jan den Boer uit Zonneinaire is woensdagochtend door verdrin king om het leven gekomen. Hij reed om 07.20 uur in zijn auto over de Poortdijkstraat te Brouwers haven en sloeg linksaf. Door vermoe delijke gladheid reed hij de haven in. De wagen kwam eerst op de steiger terecht en vervolgens in het water. De auto raakte totaal vernield. Huisarts Bruel uit Brouwershaven verleende eerste hulp. Den Boer werd per ambulance naar het Zweedse Ro de Kruis ziekenhuis te Zierikzee ver voerd. De brandweer van Brouwers west-Nederland wordt nu gelijk. Het komend jaar zal nog van de oude AMZ-dienstregeling gebruik worden gemaakt, omdat men geen kans ziet het Zuidbevelandse gebied nog in te passen in de nieuwe dienstregeling van Zuidwest-Nederland die op 2 juni a.s. ingaat. Het streekvervoer Zuidwest-Neder land heeft na de overname op 1 april a.s. 725 mensen in dienst, van wie 525 buschauffeurs. Het bedrijf heeft de beschikking over ruim driehonderd bussen en een veerpont die de dienst Zijpe-Anna Jacobapolder onder houdt. haven was ter plaatse en takelbedrijf Jan de Jonge uit Zierikzee heeft de wagen weggevoerd. Aanrijding Woensdagmiddag om drie uur von den er op de Provinciale weg tussen Zierikzee en Haamstede twee aanrij dingen plaats. Tbr hoogte van Mori- aanshoofd reed een ZWN-bus in de richting van Serooskerke. De bus zou plotseling hebben afgeremd, omdat hij de halte gepasseerd was. Automo bilist L. B. uit Zierikzee stopte, net als de achter hem rijdende R. M. T. uit Euskirchen (W.D1.). Daarchter reed L. A. uit Zierikzee. Zij remde te laat en reed tegen de wagen van T. aan, die op zijn beurt weer achter op de auto van A. knalde. Alle voertui gen raakten (zwaar) beschadigd. De bus liep geen schade op. Vlak daarna reed automobilist C. G. V. uit Brou wershaven in de richting van Seroos kerke. V. stopte vanwege de net ge beurde aanrijding tussen de drie wagens. N. R. uit Burgh-Haamstede reed achter hem en remde te laat af. Daardoor raakte hij de wagen van V. Tbkelbedrijf Jan de Jonge en de ta kelwagen van Han de Keijzer uit Re- nesse sleepten twee wagens weg. ZIERIKZEE - In de nacht van 5 op 6 maart is ingebroken in de Beatrix school te Zierikzee. De daders hebben alle deuren die zij op hun weg tegen kwamen vernield of beschadigd. De schade wordt geraamd op 28.000,-. Er wordt niets vermist. In de nacht van 4 op 5 maart is gepoogd in te bre ken bij de J. L. de Jongeschool te Zie rikzee. De daders hebben geprobeerd de voordeur, een zijdeur en een raam open te breken, echter zonder succes. mentuiltje en namens de jubilerende groep zelf mocht laatstgenoemde een droogboeketje ontvangen. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's mt- pa B/tr Verwachting tot vrijdagavond: Veel bewolking- Hier en daar mist en veel bewol king, vanmiddag ook af en toe zon. Temperatuur oplopend van 2 graden tot ongeveer 7 graden in de middag. Weinig wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 11 maart: Zaterdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: zuidwest 2 Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: west 4 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: noordwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 8 maart Zon op 7.11, onder 18.32 Maan op 20.37 onder 8.06 Laatste Kwartier: 13 maart (17.34) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 8 maart 3.43 16.55 9.51 22.04 Springtij: 9 maart HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het hogedrukgebied dat de laatste dagen rustig weer bracht met veel mist handhaaft zich ook morgen boven onze omgeving en Scandinavië. Wel kwam vandaag bo ven Engeland een regenzone aan. De resten daarvan zullen vrijdag boven de Noordzee en ons land liggen. Daar de luchtdruk echter hoog blijft wordt bij ons niet meer dan wat motregen verwacht. De wind blijft zwak en daardoor zal de mist zich ook weer kunnen vormen of handha ven. De temperatuur blijft tussen on geveer 2 graden in de nacht en 7 graden in de middag. Een van de Azoren afkomstig hoge drukgebied wordt morgen boven Frankrijk verwacht en zaterdag bo ven Duitsland. Daardoor zijn ook in het weekeinde de neerslagkanscn bij ons klein. Vorst van enige betekenis komt in Europa alleen nog voor in Rusland en in Midden- en Noord-Scandinavië. In Zuid-Zweden viel vandaag nog wat sneeuw. Alleen in het Middellandse Zeegebied komt de temperatuur op een niveau van ongeveer 15 graden. ZIERIKZEE - Het streekvervoer Zuidwest-Nederland heeft deze week de laatste particuliere lijndienst, die van de Automaatschappij Zeeland (AMZ) BV in Goes overgenomen. Deze maatschappij onderhield de vaste dagelijkse lijndienst op Zuid-Beveland. Op vrijdag 8 maart ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 7 MAART 1985 141ste jaargang Nr. 23689 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Windenergie De Zeeuwse Milieufederatie is van mening dat opwekking van energie met windmolens grote mogelijkheden biedt in Zeeland. (Pag. 2). Merkstenen Stad en Lande gaat nog vóór het zomerseizoen met merkstenen aangeven hoe hoog de wa terstand was tijdens de Ramp in 1953. (Pag. 3). A.l. tevreden De groep Schouwen-Duiveland van Amnesty International is tevreden over de belangstelling voor haar activiteiten in 1984. (Pag. 8). Beslissingsduel De zaalvoetbalploegen van Bruse Boys en Goes konden in twee wedstrijden niet tot een beslissing komen. Reden voor een derde tref fen. (Pag. 7). Ervaring opdoen is rijk worden door te verliezen. Ernst von Wildenbruch ZIERIKZEE - Enige weken geleden besteedde de Zierikzeesche Nieuwsbode in haar kolommen ruime aandacht aan het vertrek van haar sportverslaggever Joop de Wit. Joop verlaat de redactie in ver band met het feit dat hij op 16 maart de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. Teneinde iedereen in de gelegenheid te stellen om afscheid van hem te nemen en Joop te bedanken voor de vele goede diensten die hij door middel van zijn verslaggeving aan de sportwereld op Schou wen-Duiveland heeft verricht, zal hem op vrijdag 8 maart een receptie worden aangeboden. Sportverslaggever en -fotograaf Joop de Wit in een voor hem kenmer kende omgeving aan het werk. Vrijdagavond wordt hem een afscheids receptie aangeboden. Geheel op verzoek van Joop, en op aandringen van de sportvereni gingen, zal deze receptie worden gehouden in de kantine van het sportcomplex „Den Hogen Blok" aan de Lange Blokweg te Zierik zee van 19.00 tot 21.00 uur. Hoewel de kantine van een sport complex niet de accommodatie bij uitstek is om officiële recepties te laten houden door niet aan de ver eniging gebonden bedrijven, heeft de directie van de Zierikzeesche Nieuwsbode toch gemeend om aan de verzoeken gehoor te geven. De reden daarvoor is duidelijk: De man, die zoveel liefde aan de dag heeft gelegd voor het eilandelijke sportgebeuren, wil zijn laatste of ficiële optreden doen plaatsvin den nabij zijn eigen werkter rein: het sportveld. Het gaat om garagebedrijven, loon werkers en landbouwmechanisatie- bedrijven, metaalverwerkende be drijven, schildersbedrijven en spuiterijen, drukkerijen en fotogra fen. Aan deze bedrijven zal voorlichting over chemisch afval worden gegeven; ook kunnen bij het bezoek de moge lijkheden van milieuhygiënisch ver antwoorde afvoer worden besproken. Enige tijd na het eerste bezoek zal worden nagegaan of het bedrijf het chemisch afval volgens de gestelde regels heeft afgevoerd. Ook de land bouw zal bij het project worden be trokken. Van de 500 agrarische be drijven op Schouwen-Duiveland zul len er ongeveer 50 worden bezocht om een idee te krijgen van de problema tiek van bestrijdingsmiddelen en - verpakkingen. AMSTERDAM - Martine Bijl krijgt de Johan Kaartprijs van de Stichting ter bevordering van de blijspel klucht-kunst van het afgelopen thea terseizoen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1