Volleyballen op z'n Chinees Zaalvoetbalteam De Westhoek kampioen recreatie-competitie na 3-2 overwinning op Orilla Mevo '80 herenteam verliest van gehaaid spelend DVO: 1-3 NIEUWSBODE Badmintonteam Zierikzee Martin Krijger blijft nipt leiden in damcompetitie ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 5 maart 1985 Nr. 23688 7 BRUINISSE - In de Bruse sportzaal verzorgde de Chinese volleybaltrainer Pang Wu Qiang vrij dagavond een demonstratietraining voor de meisjesploeg van volleybalvereniging Kwiek. Een tiental volleybalsters tussen dertien en vijftien jaar werd door de trainer van het topteam van Shanghai gedurende anderhalf uur onder handen genomen. De meisjes ervaarden de training als bijzonder leerzaam. Pang Wu Qiang is in zijn immense land een persoonlijkheid op volleybalge- bied en verblijft momenteel gedurende een korte periode in Nederland om enige trainingen te verzorgen. Op uitnodiging van Kwiek-trainer Kees Arensman kwam de Chinees naar Bruinisse. Na afloop van de training wisselden trainer en leerlingen nog geruime tijd van gedachten over hetgeen door hen werd behandeld. De ploeg van De Westhoek, die via een 3-2 zege op titelverdediger Orilla de nieuwe kampioen werd in het recreatieve zaalvoetbalgebeuren in sporthal Krayestein in Burgh-Haamstede. BURGH-HAAMSTEDE - Het zaalvoetbalteam van Orilla uit Renesse is er niet in geslaagd om de vorig sei zoen veroverde zaalvoetbaltitel van de recreatieve com petitie te prolongeren. In de laatste wedstrijd van de competitie ging het team van Wim Veerhoek met 3-2 on deruit tegen koploper De Westhoek, waardoor dit team de nieuwe kampioen werd. Halverwege het spannende finaletreffen leidde De Westhoek al met 1-0. In poule B speelden Stellendam en De Hostellerie hun laatste wed strijd. De Flakkeese ploeg haalde het kampioenschap al eerder binnen, maar onderstreepte dit nog eens door met 9-3 te winnen van het team uit Schuddebeurs. De ploeg van De Westhoek, voorna melijk bestaand uit spelers uit de hoofdmacht van zaterdag eerste klas- ser DFS, had voor het eerste fluitsig naal van arbiter Joop Berrevoets de wetenschap dat een gelijkspel tegen Orilla voldoende zou zijn om de re creatieve zaalvoetbaltitel binnen te halen. In de eerste zeventien wed strijden behaalde De Westhoek een punt meer dan de titelverdediger. Het duel startte uiterst nerveus met voor namelijk middenveldspel. Na ruim twee minuten loste Peter Fooy uit een vrije trap het eerste lastige schot, dat echter door doelman Jack van Rees uitstekend werd gekeerd. Hierna ont stond er een licht veldoverwicht voor Orilla, maar in het Westhoek-doel vertolkte Simon Blom een uitsteken de rol. Hij ranselde alle schoten, die op hem afgevuurd werden uitstekend uit het doel. Na vijf minuten werd hij onder vuur genomen door achtereen volgens Marco van Oeveren en Kees Snoek, maar beide keren was de reac tie fenomenaal. Meer en meer vero verde Orilla het initiatief en De West hoek werd in de verdediging gedrongen, maar de koploper liet zien juist deze strategie voortreffe lijk te beheersen. Ommekeer In de negende minuut kwam er plotseling een uitstekende kans voor Ronald van Oeveren, toen hij in de diepte werd gestuurd door Robert van der Zande. Van Oeveren kwam oog in oog met doelman Blom, maar raakte het leer niet goed bij zijn in zet, waardoor de bal ruim naast het doel vloog. Even later andermaal een goede Orilla-aanval, maar dit keer bleef Blom de meerdere over een schuiver van Robert van der Zande. Nog een keer kwam het Westhoek-doel in de problemen, toen Jan-Piet van Wave- ren balverlies leed tegen Bert Ver hoek. Deze mocht alleen doorgaan, maar nu kwam Simon Blom goedge- timed uit zijn doel en voorkwam an dermaal de openingstreffer. Na een klein kwartier spelen was er van een duidelijke ommekeer in de wedstrijd sprake, doordat De Westhoek meer en meer de aanval ging zoeken en Orilla op zijn beurt op eigen helft werd teruggedrongen. Bij balverlies van Ronald van Oeveren lanceerde Kees de Feiter de in de diepte sprin tende Daan Blom. Op zijn inzet liet Jack van Rees zien evenals zijn colle ga aan de andere kant niet zomaar te willen capituleren. Ook Clement Rijnberg moest dat even later onder kennen, toen hij een schuiver losliet. Van Rees keerde vervolgens een poei er van Peter Fooy met een vuist. Met nog twee minuten in de eerste helft te gaan verdween eindelijk een van beide nullen van het scorebord. Kees de Feiter mocht een vrije trap nemen op de zeven meterlijn. Zijn in zet flitste door een woud van benen rakelings langs de voor Orilla ver keerde kant van de paal en verraste Jack van Rees: 0-1. In de slotminuten van het eerste bedrijf probeerde Oril la de bakens te verzetten, maar de de fensie van De Westhoek wenste-geen krimp te geven. Direct na het wisse len van speelhelft leek De Westhoek de voorsprong uit te breiden, toen Kees de Feiter en Jan-Piet van Wave- ren samen uitbraken. Het duo speel de het spelletje evenwel niet goed, waardoor Jack van Rees alsnog als winnaar uit de bus kon komen. Uit de tegenaanval had Orilla via Ronald van Oeveren meer succes. Uit een on mogelijke hoek kogelde de speler uit de Zierikzee-hoofdmacht het leer voorbij doelman Simon Blom, die Het team van Stellendam werd de overtuigende winnaar van poule B en pro moveert met De Wig naar de A-poule. In de slotwedstrijd onderstreepte Stel lendam de suprematie door met 9-3 te winnen van de Hostellerie. ZIERIKZEE - Het eerste team van badmintonvereniging Zierikzee is in de competitie in de landelijke vierde klas als derde geëindigd. Het team bestaande uit Sacha Vuijk, Corry Keizer, René Schimmelpennink. Remco Vuijk en Dave Clarke klas seerde zich daarmee als beste Zeeuw se vertegenwoordiger. In de vierde klas werd Ommoord kampioen met 25 punten, evenveel als het op de tweede plaats geëindigde Asterix. maar het gamesaldo van Ommoord was net iets beter. Beide teams promoveren overigens. Zierik zee behaalde in veertien duels vijf tien punten, een meer dan Tbrneuzen en Blauwwit en vier meer dan Zwalu wen. Avanti en Groot Sas degraderen met respectievelijk acht en nul pun ten. NEW YORK - Tim Mayotte heeft op de Grand Prix-lijst nog maar een kleine voorsprong op zijn landgenoot John McEnroe. McEnroe bezet op de wereldranglijst en in de rangschik king naar verdiensten met ruime voorsprong de eerste plaats. Bij de dames is iedere klassering toe gespitst op Martina Navratilova, op eerbiedige afstand gevolgd door Chris Evert-Lloyd. ogenschijnlijk niet meer op een der gelijke succesvolle afronding had ge rekend: 1-1. Twee minuten Orilla putte uit de gelijkmaker weer het nodige zelfvertrouwen en zette aan voor een fanatiek offensief, maar de ploeg miste de zuiverheid in de aanvalsopzetten, die in diverse eerdere wedstrijden de ploeg juist zo gevaarlijk maakte. Diverse spelers leden talloze keren vrij onnodig bal verlies, waar De Westhoek dankbaar gebruik van maakte om te counteren. Na een kleine minuten vergeefs en veelal te chaotisch aanvallen ging Orilla over op een andere strategie door vanuit een ver teruggetrokken defensie op de counter te gaan spe len. Een paar keer ontstond uit zo'n tegenstoot ook inderdaad maar een goede positie eigenlijk pas, toen Daan dertiende minuut voor twee minuten naar de kant werd verwezen door de uitstekend leidende arbiter Joop Berrevoets. Blom benaderde doel man Van Rees op een tè enthousiaste manier. Lang had Qrilla evenwel geen plezier van de bvertalpositie, want amper een halve minuut later mocht ook Kees Snoek twee minuten uitrusten, toen hij meende enige lei dinggevende assistentie te moeten verlenen. Naar gelang het duel vor derde leek de 1-1 stand ook de eipdstand te worden, maar met nog krap drie minuten te gaan kreeg de man aan het scorebord toch weer werk. Door het vele noodgedwongen oprukken van de Orilla-ploeg - de Re- nesser formatie had immers niets aan een gelijke stand - kreeg De Westhoek mogelijkheden om via de counter ge vaar te stichten. Uit een zo'n tegen stoot besloot Leo Rijnberg vanaf twintig meter een vuurpijl te lance ren, die via beide doelpalen in de tou wen caramboleerde, zeer tot te leurstelling van doelman Jack van Rees. Een halve minuut later bewees Leo Rijnberg andermaal zijn waarde voor de ploeg door een inzet van Kees Snoek van de doellijn te halen, toen doelman Simon Blom al was uit gespeeld. Toch zou het nog even heet worden onder de Westhoek-voeten, toen Snoek met nog anderhalve mi nuut te gaan alsnog succes had. Voor het eerst werd de Westhoek-defensie volledig uit elkaar gespeeld. Ronald van Oeveren bediende Snoek en deze faalde niet bij de nauwelijks te mis sen kans: 2-2. Massaal trok de Renes- ser formatie nu in de aanval, zelfs met ondersteuning van doelman Van Rees, maar dat zou uiteindelijk een foutieve gok blijken te zijn, want twintig seconden voor tijd kreeg Orilla de deksel op de neus, toen Cle ment Rijnberg de bal net over de mid denlijn het leer bemachtigde en het lege doel bespeurde Met een listige lob maakte hij aan alle onzekerheid een eind: 3-2, waarmee De Westhoek opvolger werd van de geklopte oppo nent Orilla als kampioen van de re creatieve zaalvoetbalcompetitie. Moment uit de wedstrijd tussen de herenteams van Mevo '80 en DVO, die door de Zierikzeese ploeg met 3-1 werd verloren. Ad Hagesteijn wordt gepasseerd door een opponent. ZIERIKZEE - In de huishoudelijke damcompetitie van damclub Zierik zee is Martin Krijger nog net leider gebleven, ondanks het feit, dat hij zelf niet in actie kwam. Naaste bela ger Van der Veken kwam remise overeen met Uil, waardoor hij nog een kleine achterstand behoudt. Van der Westen en Bevelander speelden eveneens remise en tot een zelfde resultaat kwamen ook Van El- dik en Vos. De partij tussen Scheele en Spiegels leverde winst op voor Spiegels al kwam daar wel arbitrage aan te pas. Wiebols klopte Verkerk, Bom won van Van der Zwan en Stoel was te sterk voor Hoogstrate. Polder man schoof voorbij Spiegels door hem in een onderling treffen te passe ren en Legerstee won van Van der Veer. ZIERIKZEE - De herenploeg van volleybalvereniging Mevo '80 is er niet in geslaagd om een positief resultaat te halen uit de thuiswedstrijd tegen het Oudbeijerlandse DVO, dat nog zeer reële kampioenskansen heeft in de eerste klas van de districtscompetitie. Nadat de eerste set door de Zierikzeese ploeg was gewonnen trok DVO de volgende drie sets naar zich toe, zodat de Zuidhol landse ploeg via 1-3 beide punten mocht toevoegen aan het totaal. ,,Ik had er min of meer op gehoopt, dat we een punt uit het duel zouden halen en er eigenlijk ook een beetje op gerekend", vertelde coach Hans Boot. ,,Aan het eind van de tweede set hadden we goede mogelijkheden om in ieder geval met 2-0 voor te ko men en ons daardoor in ieder geval te verzekeren van de halve winst. Bij de stand 14-12 konden we echter niet doordrukken en slaagde DVO er als- mog in om de set binnen te halen. T)oor dit verlies zakte het zelfver trouwen enigszins weg en bovendien ging DVO beter spelen. In de vierde set probeerden we nog wel om de ba kens te verzetten, maar dat bleek toen te laat. Op routine haalden de bezoekers de buit binnen. Het is jam mer, maar voor ons maakt het niet zo geweldig veel uit. Kampioenskansen hebben we al lang niet meer en degra deren doen we beslist ook niet". In de eerste werd al duidelijk, dat de beide ploegen elkaar niet veel zou den ontlopen. Om en om kwamen Me vo '80 en DVO aan de leiding om uit eindelijk via 7-3, 10-6 en 12-13 uit te komen op 14-14. Tben bleek Mevo '80 nog koelbloedig en werd de set alsnog binnen gehaald: 16-14. In de tweede set nagenoeg hetzelf de verloop met andermaal wisselen de kansen voor de twee ploegen. Nu had DVO aanvankelijk het initiatief. Via 2-6 en 8-12 slaagde Mevo '80 er echter toch in om alsnog het tij te doen keren. Bij 14-12 leek de thuisploeg andermaal de set in zijn voordeel te gaan beslissen, maar toen' bleek, dat de grotere routine van de ploeg van coach Gerard de Boer de doorslag zou geven. Via een aantal listige opzetjes werd de ach terstand omgezet in een 14-16 resul taat voor de Oudbeijerlandse forma tie, waardoor Mevo '80 een unieke kans op een 2-0 voorsprong aan de volleybalneuzen voorbij zag gaan. In de derde set bleek, dat de bezoe kers als team iets meer inhoud had den. DVO liep regelmatig uit naar 13-7, waarbij Mevo '80 slechts zelden vat kon krijgen op de getruckte aan valsopzetten van de opponent. Onder leiding van aanvoerder Johan Weeda viel DVO zeer gevarieerd aan, terwijl de ploeg ook verdedigend bijzonder sterk acteerde. Bij de Zierikzeese ploeg viel op, dat de opslag in de der de en vierde set aanzienlijk minder goed liep, dan in de eerste twee sets het geval was geweest. Dat werd ook vooreen belangrijk deel veroorzaakt, doordat DVO een adequaat antwoord had gevonden in de vorm van even eens een scherpe opslag. Mevo '80 krabbelde nog wel terug tot 13-10, maar na een time-out van DVO-zijde drukte de Oudbeijerlandse formatie toch door naar 15-12. Kentering In de vierde set leek Mevo '80 toch nog door te drukken naar een gedeel de buit, toen er een 6-3 voorsprong werd veroverd. Toen werd de goede uitgangspositie evenwel door een aantal technische foutjes weer prijs gegeven, hetgeen een kentering in het verloop tot gevolg had: 6-8. Even veerde de thuisploeg nog np, maar verder dan 8-8 kwam de oranje formatie niet. Na een time-out van DVO wisselde de opslag diverse ke ren, maar Mevo '80 slaagde er niet in om een hernieuwde voorsprong te ne men. Een drietal sterke momenten van Johan Weeda zorgde er uiteinde lijk voor, dat de wedstrijd alsnog een voor de thuisploeg nadelige wending kreeg. Bij 8-13 scoorde Gerard Janse nog een punt, maar toen serveerde DVO de set en de partij alsnog uit: 9-15 en 1-3.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 7