bij alle ZOC-leden" Molen „Den Haas" Project Kop van Schouwen moet flexibeler worden Deurloo Intermeubel Veel belangstelling voor viering Koninginnedag bij Oosterlandse verenigingen DE ZIERIKZEESCHE COURANT A. P, den Reyer, de nieuwe voorzitter van de Zierikzeese Ondernemers Centmie: Wie is Den Reyer? Stuurgroep Werkloosheid Nieuw Geloogd grenen te zien bij ffih pa 8ii.r ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Feestprogramma Toeristendagen Molen Den Haas Zaalvoetbalkampioen Het feestprogramma rond de viering van het |n grote lijnen zijn de ZOC-leden het eens over De molen „Den Haas" op het Bolwerk te Zie- In een spannende finalewedstrijd tussen De 700-jarig bestaan van Brouwershaven begint de inhoud van de Zierikzeese Toeristendagen rikzee ondergaat sinds afgelopen maandag Westhoek en Orilla nam de eerstgenoemde de gestalte te krijgen. (Pag. 3). 1985. (Pag. 3). een zeer grondige restauratie (Pag. 5). tite) over van Orilla via een 3-2 overwinning. (Pag. 7). DINSDAG 5 MAART 1985 141ste jaargang Nr. 23688 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Hoeveel goeds en groots blijft er niet achterwege uit angst voor de verantwoordelijkheid. Baer-Oberdorf ZIERIKZEE - De ledenvergadering van de Zierikzeese Ondernemers Centrale (ZOC) heeft maandagavond tij dens een ledenvergadering in restaurant Mondragon een nieuwe voorzitter gekozen als opvolger van de vorig jaar afgetreden voorzitter P. Verhage. In deze functie werd be noemd de heer A. P. den Reyer uit Zierikzee. Maandagavond werd de heer A. P. den Reyer gekozen tot nieuwe voorzitter van de ZOC. Voor velen is de heer Den Rey er echter verre van een onbe kende. De 59-jarige voorzitter is sinds januari 1961 woonachtig in Zierikzee. Vanaf die tijd tot 15 mei 1982 was hij werkzaam als aanslag regelend/controle rend ambtenaar aan de inspec tie der directe belastingen te Zierikzee. Sinds 16 mei 1982 is hij ver bonden aan het Regionaal Opleidingsinstituut Be lastingsdienst als onderdeel van de Directie van Rijksbe lastingen te Breda. Hij is daar werkzaam als leerplanontwik kelaar/docent, tevens als au teur. Zijn werkzaamheden al daar zal hij op 28 juni beëindigen met gebruikma king van de VUT-regeling. Binnen de Zierikzeese sa menleving bekleedt de heer Den Reyer sinds de oprichting de functie van secretaris van de Stichting Sportcentrum Schouw en-Duiv eland". In het verleden is hij tevens bestuurslid geweest van de ou dercommissie van de St. Willi- brordusschool en later, gedu rende een periode van vijf jaar, was hij secretaris van de oudercommissie van de H.B.S./Gymnasium „Prof. Zeeman" (thans de RSG „Prof. Zeeman"). Het bestuur van de ZOC had aan vankelijk een tweetal kandidaten voor deze vacature voorgesteld. Be halve de heer Den Reyer was dat de heer A. van Hese. Maar direct aan het begin van de vergadering kon interim-voorzitter Th. H. van Wijk de vergadering meedelen dat van de heer Van Hese schriftelijk bericht was ontvangen dat deze wegens per soonlijke en zakelijke redenen zich niet langer beschikbaar kon stellen als kandidaat voorzitter. Daardoor bleef alleen de vraag over of de vergadering kon instemmen met de benoeming van de heer Den Reyer. Een schriftelijke stemming leerde dat van de 34 aanwezige stem gerechtigde ZOC-leden er 30 hun stem hadden uitgebracht op de heer Den Reyer. Waarnemend voorzitter Van Wijk feliciteerde de nieuwe voorzitter met zijn benoeming en wenste hem veel wijsheid, geduld en plichtsbetrach ting toe ten dienste van de ZOC. De nieuwe voorzitter hield na de pauze voor de aanwezigen een inlei ding, waarin hij zijn visie op het mid- denstandsgebeuren in Zierikzee uit een zette. Hij begon zijn betoog met het relativeren van 'het applaus dat opklonk nadat zijn benoeming een feit was. „Ik zou liever eerst een paar jaar werken in deze functie en dan pas applaus krijgen, maar dan alleen als ik dat werkelijk verdien." De nieuwe voorzitter gaf te kennen dat hij bereid was om zich volledig in te zetten voor de belangen van de Zie rikzeese middenstand. „Maar", zo waarschuwde Den Reyer de aanwezi ge ZOC-leden, „die belangenbeharti ging is niet alleen een zaak van de voorzitter of van het bestuur. Dat is een zaak, die alle leden van de vereni ging aangaat." Geen achterklap De kersverse voorzitter stelde dat er voor de ZOC een einde was geko men aan wat hij noemde het tijdperk „Verhage". Ik zal als voorzittor^een imitatie worden van mijn voorgan ger, integendeel, ik zal me zelf moe ten profileren." Volgens Den Reyer gaat de ZOC een Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Waarnemend ZOC-voorzitter Th. H. van Wijk overhandigt de voorzittersha mer aan de nieuwe voorzitter, de heer A. P. den Reyer. geheel nieuw tijdperk tegemoet, waarbij de ondernemers zelf meer in actie zullen moeten komen. De consu ment is veel kritischer geworden en de' middenstand zal dat daarom ook moeten worden, aldus Den Reyer. Vervolg pag. 6 De heer A. P. den Reyer, de nieuwe voorzitter van het ZOC-bestuur: belangenbehartiging is niet al leen een zaak van de voorzitter of het bestuur. Dat is een zaak, die alle le den van de vereniging aangaat ZIERIKZEE - Het werkgelegenheidsproject ,,Kop van Schouwen" zou ten behoeve van een verdere succesvolle voortzetting een flexibeler opzet moeten krijgen. Het project biedt mogelijkheden aan aangeveer vijftien werklozen om - met behoud van uitkering - hier actief in te zijn. Thans is echter een vaste kern van slechts vier a vijf mensen bij het project betrokken. Dit kwam maan dagmiddag aan de orde tijdens een openbare vergade ring van de Stuurgroep Werkloosheid Schouwen- Duiveland, in de grote commissiekamer van het Zierik zeese stadhuis. Molen „Den Haas" aan het Bolwerk te Zierikzee ondergaat een grondige restauratie. Rond 1 augustus moet de-korenmolen zodanig zijn opgeknapt dat het uiterlijk weer het karakter van vroeger heeft. Voor een uitvoerig verslag zie pag. 5. „Welke taal moet je eigenlijk spre ken om mensen te activeren?", vroeg wethouder A. J. Padmos van de ge meente Westerschouwen zich af. Hij noemde de Kop van Schouwen „een prachtproject", waar toch zeker be langstelling voor moet bestaan bij mensen, die graag in de natuur werk zaam zijn. Bovendien had hij ge constateerd, dat de werkloosheid in deze sector eerder was toegenomen dan verminderd. Verder signaleerde Padmos het le vensgrote gevaar, dat de subsidie voor het educatieve gedeelte van dit project weieens stop gezet zou kun- nen worden, gezien het kleine aantal deelnemers. Naast deze sombere geluiden, kon de wethouder toch echter ook nog een positieve mededeling doen over het project Kop van Schouwen. Zo liet hij weten, dat dit project - naar het zich laat aanzien - na verloop van tijd zichzelf financieel zal kunnen bedrui pen. Het tekort van f 1.350,-- dat zich thans nog voordoet zal, naar de ver wachting van de heer Padmos wel door de gemeente Westerschouwen voor haar rekening worden genomen ten laste van het werkgelegenheids- fonds. De houtverkoop heeft inmid dels een bedrag van f 3.000,- opge bracht en er bestaan plannen in het kader van dit project een compostbe- drijfje op te zetten. Reserveren Functionaris van het Werkloos heidsproject de heer Maarten Hoh- mann wees erop, dat deze plannen nog maar in experimenteel stadium zijn, maar dat de vaste kern mede werkers er inderdaad heel intensief mee bezig is. Er werd de aanbeveling gedaan de opbrengst van de houtver koop te reserveren voor het noodza kelijke experimenteren op dit ge bied. De heer Hohmann liet naar aan leiding van de woorden van de heer Padmos, verder weten, dat er binnen de begeleidingscommissie van pro ject Kop van Schouwen, plannen be staan om vooral het educatieve ge deelte wat ruimer en flexibeler op te zetten, waardoor wellicht een brede re groep mensen bereikt zou kunnen worden. Verder bestaan er plannen ook het werkgedeelte van het project flexibe ler te maken, omdat in de oorspron kelijke opzet wellicht toch wat te veel werd verwacht van mensen, die geen betaald werk doen. De heer P. van der Kieboom, vertegenwoordiger van het Leerlingwezen kreeg desgevraagd te horen, dat een aantal medewerkers van het project afhaakte, omdat men een vaste baan kon krijgen. Sommi gen moesten in militaire dienst en en- Advertentie Verwachting tot woensdagavond: Zonnig Droog en zonnig. In de nacht en vroege ochtend enkele mistbanken; minimumtemperatuur om het vries punt; middagtemperatuur ongeveer negen graden. Weinig wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 9 maart: Donderdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 8 graden Windkracht: variabel 2 Vrijdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 8 graden Windkracht: variabel 2 Zaterdag: Af en toe zon kans op neerslag: 30% Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 8 graden Windkracht: zuidwest 3 t ZON- EN MAANSTANDEN 6 maart Zon op 7.15, onder 18.29 Maan op 17.36, onder 7.33 7 maart Zon op 7.13, onder 18.30 Maan op 19.07, onder 7.50 Volle Maan: 7 maart (2.13) kelen voelden toch niets voor dit zwa re werk zonder honorering. Snel verloop De heer A. H. Coomans, coördina tor van de Zeeuwse Stuurgroep Werk loosheid, achtte het grote verloop binnen het project zeer begrijpelijk en hij wees erop, dat de meest- actieven van zo'n project, meestal ook het meest actief zijn met solliciteren en daardoor ook sneller doorstromen naar een betaalde baan. Coomans vond het niet juist de indruk te wek ken, dat het slecht gaat met het pro ject of dat het mislukt zou zijn. Hij achtte het van belang, dat de mensen, die nu de vaste kern vormen meer verantwoordelijkheid zullen krijgen en betrokken zullen worden bij de aanpassingen van dit project. Een ruimere invulling achtte hij zeer zin nig, want de verplichting drie dagen per week in hot project werkzaam te zijn, achtte Coomans zelf ook wat zwaar. Spreker kreeg in dit verband bijval van jeugdwerkleider Gabri de Groot. HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 6 maart 2.37 15.22 8.32 20.47 7 maart 3.11 16.08 9.12 21.23 Springtij: 9 maart HET WEEROVERZIC [T DE BILT - In de komerdt. nacht daalt de temperatuur bij weinig be wolking tot om het vriespunt. Op sommige plaatsen ontstaan dan mist banken, die in de ochtenduren ver dwijnen. Daarna is het over het alge meen zonnig weer en het blijft droog. Wind is er in het binnenland nauwe lijks. Dit rustige weer wordt teweegge bracht door een verbinding van een hogedrukgebied bij de Azoren en een tweede boven Rusland. Deze verbin ding ligt morgen over Nederland en Zuid-N oorwegen. De middagtemperatuur wordt om streeks negen graden, aan zee en op de Waddeneilanden ongeveer zeven graden en in het binnenland plaatse lijk elf graden. Tot en met vrijdag blijft de hoge- drukzone nog wel dicht bij Neder land liggen, in de nacht en vroege ochtend kunnen dan ook mistbanken voorkomen, en het is droog. In het temperatuur-verloop wordt weinig verandering verwacht. Hij was van mening, dat het normale vrijwilligerswerk zich in dit opzicht niet onderscheidde van hetgeen zich nu met de belangstelling voor het project Kop van Schouwen voordeed. Enthousiast blijven achtte hij van belang evenals het stellen van niet al te hoge eisen. Ten aanzien van het educatieve ge deelte vroeg de jeugdwerkleider zich af of dat niet beter zou werken, als naast werklozen daar ook nietr- Vervolg pag. 6 OOSTERLAND - Dc Oranjevereniging Oosterland heeft voor de Koningin nedag onder meer een optocht op het programma staan, die zal wordch gehou den in de middaguren van deze bijzondere dag. Onlangs werd tijdens dc le denvergadering het draaiboek voor dc 30c april in grote lijnen bekendge maakt. Hierbij werd als uitgangspunt genomen, dat dc viering van Bevrij dingsdag gecombineerd zou worden met de activiteiten op Koninginnedag. Dinsdagavond waren een boven verwachting groot aantal plaatselij ke verenigingen, op uitnodiging van de Oranjevereniging, in het dorps huis „Oosterhof" bijeen. Het doel van deze avond was om de belangstel ling te peilen voor de te houden op tocht. Maar liefst vijftien verenigin gen/instellingen zegden tijdens de bijeenkomst spontaan hun medewer king toe, terwijl enkele afgevaardig den de deelname in hun vereniging nog ter sprake zouden brengen. Het ligt in de bedoeling, dat de deelnemers zelf een keuze maken voor de vorm, waarin aan de optocht zal worden deelgenomen, die vooraf zal worden gegaan door de muziek vereniging „Oosterlands Fanfare" en een redelijk grote route door het dorp zal maken. De start is gepland om twee uur 's middags vanaf de Hof weg. De Oranjevereniging stelt een aantal prijzen in het vooruitzicht, die op basis van een jury-beoordeling zullen worden toegekend. Deelname aan optocht staat tevens open voor particulieren. Nadere informatie kan worden ingewonnen bij de bestuurs leden van de Oranjevereniging.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1