Diana Monshouwer promoveert met Peggy naar Z-dressuur Delta Sport handbalformatie in fraaie show net sterker dan opponent Tornado: 21-18 Falende opslag oorzaak van onnodige nederlaag damesploeg Kwiek Mevo heeft nieuwe trainer: Peter Goedegebuure Laatste competitiewedstrijd voor eigen publiek ZIER1KZEE - De heren handbalformatie van Delta Sport heeft op een voor beeldige wijze het trouwe publiek bedankt voor de mentale ruggesteun, die de ploeg in de voorbije competitie kreeg. Met opponent Tornado '70 uit Breda maakte de ploeg van trainer/coach Cor Mol er in de laatste thuiswedstrijd in sporthal Onderdak een flonkerende show van, die uiteindelijk een 21-18 re vanche opleverde. In Breda verloor de Zierikzeese formatie eerder in het sei zoen eveneens met drie treffers verschil (23-20), zodat de onderlinge verhou dingen duidelijk minimaal waren. ,,De ploegen lieten elkaar handbal len en dan krijg je vanzelf een goede pot", stelde Cor Mol vast. „Belang rijk was zeker ook, dat er voor de twee ploegen niets meer op het spel stond. Er werd door beide ploegen met open vizier gestreden, zodat het publiek de grote winnaar werd. On danks het feit, dat er noch voor de een, noch voor de ander noemens waardige belangen waren, wilden beide ploegen graag winnen om uit eindelijk zo hoog mogelijk uit te ko men, wanneer na de volgende week de eindstand wordt opgemaakt". Del ta Sport mag als debutant in de twee de divisie zeker tevreden zijn, al zat er de hele competitie overziend meer in. Er was niet een ploeg in de divisie die boven de rest uitstak, waardoor er op een viertal ronden voor het ein de nog zes of zeven titelkandidaten waren. Een paar onverwachté misstappen zorgden er evenwel voor, dat Delta Sport niet de absolute sen satie van het seizoen werd. Dood punt Tornado ging in de Zierikzeese sporthal fanatiek uit de startblok ken, zoals de ploeg dat ook in Breda had gedaan, eerder in het seizoen. Tben leverde dit openingsoffensief evenwel een 13-5 ruststand op. Zover liet Delta Sport het nu niet komen. Bij 0-3 werden de Bredanaars een halt toegeroepen. „Door slecht schuiven vielen er in de openingsfase gaten in onze verde diging, waarvan de bezoekers goed profiteerden", constateerde Mol. Voor de ommekeer zorgde Bert Nuy- ens, die bijzonder goed op dreef was en uiteindelijk met zes treffers top scorer van de dag werd. Nuyens scoorde na een aantal schijnbewegin gen in de hoek twee keer kort na el kaar, waardoor de aansluiting weer werd verkregen. „Bert Nuyens hielp de ploeg op dat moment over een dood punt heen. Door de aanslui tingstreffer kreeg de ploeg het ver trouwen weer helemal terug en ging het goed draaien". Delta Sport con troleerde het gebeuren vanaf dat mo ment voornamelijk, zeker toen het via 3-3 een 5-3 voorsprong veroverde. Tben Delta Sport eenmaal een voor sprong had opgebouwd wenste de blauwwitte brigade die niet meer af te staan, ook niet tegen de uitsteken de Bredanaars, die uitblonken door gevarieerd aanvalsspel, maar naar gelang de wedstrijd vorderde toch meer en meer ook hierin hun meester moesten erkennen in Delta Sport. Halverweg was de marge van twee treffers nog immer een feit: 11-9. „Tornado maakte de grote fout door te offensief te verdedigen. Eigenlijk had ik verwacht, dat de ploeg in de tweede helft een andere tactiek zou hanteren, maar dat bleek niet zo, waardoor we vrij gemakkelijk de voorsprong konden vasthouden", leg de Cor Mol uit. In de openingsfase van de tweede helft liep de thuisploeg uit naar 15-9, waarmee de wedstrijd eigenlijk gespeeld was. De voorsprong had nog ruimere vormen aan kunnen nemen, maar de thuisploeg had pech, dat diverse in zetten door paal en lat werden ge keerd. „We konden desondanks de wedstrijd uitspelen zonder in de pro blemen te komen". Na twee keer een half uur aantrek kelijk handbal wees het scorebord een 21-18 eindstand aan. Met zes tref fers werd Bert Nuyens topscorer, Pe ter Lefèvre trof vijf keer doel, spel maker Bert de Vos passeerde de Bredase doelman vier keer, Kees de Vos scoorde drie keer, Jaco Vleeshou wer twee keer en André Hartoog maakte de 21 vol. Delta Sport resteert nu nog een wedstrijd. Zon dag gaat de ploeg op bezoek bij Hel las, dat vrijwel zeker uit de race is voor de titel na de 18-15 nederlaag bij Wings. Wings vecht het duel uit met Mountain Stars, dat met 10-12 won bij GHV. Opvallend was, dat hier an dermaal nadrukkelijk in het voor deel van de Zevenbergse ploeg werd gearbittreerd, zoals dat een week eerder ook gebeurde tegen Delta Sport. Snelwiek klopte Saturnus met 20-15 en hekkesluiter Ancora verloor met 20-14 van Animo. Wings 17 12 0 5 314-273 24 Mountain Starsl7 12 0 5 293-261 24 Hellas 17 10 2 5 322-273 22 Tbrnido '70 17 9 1 7 290-283 19 Delta Sport 17 8 2 7 270-255 18 Snelwiek 17 6 4 7 276-279 16 GHV 17 6 2 9 269-269 14 Saturnus 17 6 1 10 283-296 13 Animo 17 5 3 9 242-269 13 Ancora 17 3 1 13 263-354 7 (Ancora degradeert) ZIERIKZEE - De dames volleybalploeg van Kwiek uit Bruinisse leed zater dagavond in de Zierikzeese sporthal Onderdak een onnodige 1-3 nederlaag te gen Spivo. De Spijkenisser medekoploper boekte zodoende een kleine revan che voor het teleurstellende gelijkspel, dat Kwiek in het hol van de leeuw in Spijkenisse voor elkaar bokste. Dat Spivo een revanche behaalde had de ploeg evenwel meer te danken aan het gedeeltelijk falen van de Bruinisser formatie, dan aan de eigen kwaliteiten. Kwiek slaagde er niet in om ander maal voor een aardige surprise te zorgen, omdat vooral de opslag niet 'liep'. Tientallen keren belandden opslagen in het net of ver buiten het speelveld, waardoor Spivo met name in de derde en vierde set aanvankelijke achterstan den om kon zetten in positieve scores. In de eerste set zag het er overigens nog helemaal niet naar uit, dat Kwiek de bezoeksters zo afdoende te gengas zou geven. Voornamelijk doordat de defensie nog niet echt af doende sloot kon Spivo uitlopen naar I-8. Een korte Bruse opleving resul teerde toen in 5-10, maar verder kwam de ploeg van coach Jos Geluk niet. Vijf simpele Spijkenisser opzet jes leverden evenzoveel punten op, waardoor de eindstand op 5-15 werd bepaald. Hetzelfde beeld zette zich aanvankelijk ook in de tweede set door, hetgeen een 0-4 stand opleverde. Toen begon de thuisploeg echter meer grip te krijgen op het toch vrij een voudige aanvalsspel van de be zoeksters. Uit een opslagbeurt van Marjo van der Have kwam de ploeg in een ruk naastzij, een beeld dat ge handhaafd bleef tot 6-6. Minutenlang bleef deze stand gehandhaafd, door dat de opslag twaalf keer op en neer ging zonder dat een van beide ploe gen punten kon toevoegen. Doorbraak Door Monique Tenbroek kwam de thuisploeg voor het eerst op voor sprong, maar Spivo heroverde het ini tiatief. Voor het eerst werd duidelijk, dat de opslag van de Bruse formatie duidelijk het grote manco was. Tot II-11 bleef het duel gelijkop gaan. Toen kwam echter de Bruse door braak, ingezet door Janny de Oude. Een smash van Hanny van Breda be tekende 12-11, waarna Spivo er via twee technische fouten voor zorgde, dat Kwiek op setpunt kwam te staan. Een scherpe opslag van Janny de Oude werd door Sonja Krijgsman omgezet in het winnende punt: 15-11 en het duel was weer helemaal open ZIERIKZEE - De Zierikzeese zater dag vierde klasser Mevo heeft zich kort na het bekend worden van het vertrek van trainer Toon van Tiggel- hoven aan het eind van het seizoen verzekert van een nieuwe oefen- meester. Peter Goedegebuure ver ruilt afdelings eerste klasser Ouwer- kerk voor de Zierikzeese formatie. Peter Goedegebuure is momenteel bezig aan het tweede seizoen bij Ouwerkerk. Daarnaast is hij als spe ler actief bij de Burgh-Haamsteedse zaterdagploeg DFS. Beide functies legt hij aan het einde van het seizoen neer om dan trainer te worden van Mevo. Voor zijn Ouwerkerk-periode was Goedegebuure werkzaam als trainer/coach van de A-junioren van Zierikzee. Ook daarbij volgde hij Van Tiggelhoven op. bij de 1-1 stand in sets. In de derde set leek Kwiek het positieve verloop door te zetten, totdat de Bruse dames bij een 7-5 voorsprong plotseling vre selijk begonnen te rommelen in de ei gen gelederen. Een aantal set-ups kwam niet goed aan en vier keer op rij werden onnodige punten wegge geven: 7-9. Bij deze stand probeerde coach Jos Geluk de rust weer terug te brengen binnen de ploeg, maar de op zet faalde volledig. Wel heroverde de thuisploeg nog en kele keren de opslag, maar juist daar lag het grote manco. Doorlopend wer den deze mogelijkheden onnodig ver geven, terwijl Spivo vrij regelmatig punten bleef toevoegen aan het to taal. Bij 7-12 mocht Dianne Jonker nog terugkomen in de ploeg voor Sonja Krijgsman en een punt later verbruikte Geluk zijn tweede time out, maar niets mocht nog baten. Spi vo was en bleef op dat moment de at tentere ploeg en haalde de set uitein delijk binnen met 7-15, zodat de Spijkenisser dames tien punten op rij hadden gescoord zonder dat Kwiek er ook maar een tegenover kon stellen. Toch volgde er vrij verrassend weer herstel. De Bruse formatie veroverde zelfs een 6-1 voorsprong in de vierde en beslissende set, vooral door goed werk van Marjo van der Have, Moni que Tenbroek en Annemiek Goed hart, de laatste vooral door een aan tal ferme klappen, waarop de Zuidhollandse defensie het antwoord schuldig moest blijven. Tben knapte er evenwel weer iets in de vloeiende aanvalsopzetten en kon Spivo zich weer vrij eenvoudig naastzij knok ken. Bij 6-5 vroeg Jos Geluk zijn eer ste time-out om zijn ploeg er op te wijzen, dat het enkel en alleen aan Kwiek zelf lag, dat de tegenstand sters terug in de wedstrijd konden komen. Wedstrijdverlies De waarschuwing leek resultaat op te leveren, want de ploeg speelde at tenter en veroverde een ruime 8-5 voorsprong, een marge die duidelijk perspectief bood op de tweede set winst. Toen toonde Spivo evenwel aan niet voor niets met Kangoeroes en TOP titelpretendent te zijn in de eerste klas van de volleybalcompeti tie. Via een aantal gave aanvallende acties werd Kwiek danig in de ver drukking gewerkt en kwamen de be zoeksters op een 9-11 voorsprong. Tussendoor had Kwiek andermaal diverse opslagbcurten verloren zien gaan door nonchalance. Opnieuw zou een rustgevende time-out respijt moeten bieden. Nadat de opslag en kele keren op en neer was gegaan bracht Lia van de Berge met een fraaie inzet de score op 10-11, maar dat betekende meteen het laatste Bruse wapenfeit. Opgejaagd door het eigen enthousiasme wenste Spi vo niets meer cadeau te doen en beet je bij beetje moest Kwiek capitule ren en het verlies van de wedstrijd accepteren (10-15). SCHAESBERG - Carla Beurskens en Klaas Lok zijn zondagmiddag op de renbaan van Schaesberg Neder lands kampioen veldloop geworden. Beurskens had voor de 4700 meter 16.16 minuten nodig. Zij had een voorsprong van 33 seconden op num mer twee, Wilma Rusman. Eefte van Wissen werd derde. Lok had na de 12.200 meter slechts zeven seconden voorsprong op Peter Rusman. Ron de Brouwer werd op zes seconden van Rusman derde. Diana Monshouwer eindigde met haar pony Peggy als tweede in de M-dressuur, maar de 131 punten leverden de RV Renesse-combinatie promotie op naar de Zr-klasse. teerde met haar pony Peter Pan op het hoogste niveau. Jury Jan Zijl mans beloonde haar proef met 121 punten, hetgeen een fraai debuut im pliceert. De combinatie werd een week eerder in Ahoy' ook Z bij het springen, waarmee de veelzijdigheid van Peter Pan en de jeugdige amazo ne is bewezen. Een groot deelnemersveld was er in de B zwaar-klasse. De zeventien combinaties werden verdeeld in twee ringen, waardoor er twee winnende combinaties uit de bus kwamen. In beide gevallen werd de pony Robin winnaar. Esther Klippel werd in de eerste ring winnares met 124 punten, in de andere ring haalde zus Karin Klippel het oranje rozet binnen met 127 punten. In de eerste ring eindigde PPC Schouwen-Duiveland-amazone Danielle van der Graaf met Ramosel als tweede met 121 punten. De RV Renesse-combinaties Marcia Dale bout met Ester en Miranda van Hel den met Cesar eindigden respectieve lijk als vierde en vijfde met 119 en 118 punten. In de tweede ring scoor den nog vier combinaties 120 punten of meer. Giny de Schepper eindigde als tweede met 125 punten met Na thalie, de derde plaats was voor Astrid van der Veer met Spartaan, de vierde voor Hester Dirix met Martha en de vijfde voor José Faas met Oa- key Maid. In de B licht-klasse scoorde Ciska Grootjans met haar pony Amorette als winnares 130 punten en zus Mar leen Grootjans eiste de tweede plaats op met 127 punten. Simone Kodde pakte de derde prijs met Jacqueline met 126 punten en Joy de Winter ein digde als vierde met Ester met 124 punten. RV Renesse-combinatie Nel- leke Rijsdijk en Cleopatra (Stippel) scoorde 118 punten en haar clubgeno te Karin Blom kwam met Rocco tot 109 punten. „In de B-klassen zaten heel wat combinaties die kwalitatief minimaal in de L-klasse horen. Deze ruiters zouden zo snel mogelijk gesti muleerd moeten worden om een of twee klassen hoger te gaan rijden", stelde Jan Zijlmans vast. SINGAPORE - Olympisch kam pioen Stephan van den Berg heeft in het weekeinde een internationaal plankzeiltoernooi voor de kust van Singapore met een dubbele winst af gesloten. In de open klasse was Van de Berg op de driehoeksbaan en de slalom de snelste. Zijn voornaamste concurrent in beide races was John van der Starre, die op de driehoeks- baan derde en op de slalom tweede werd, Peter-Paul Tbllier, de derde Ne derlandse deelnemer, eindigde op de driehoeksbaan als vierde. Volgende overstap BRUINISSE - Tijdens een dressuurwedstrijd voor po nycombinaties in manege De Korenzolder in Bruinisse promoveerde Diana Monshouwer met haar pony Peggy naar de Z-klasse via een score van 131 punten. Zij werd daarmee de succesvolste amazone in een concours, waar in bijzonder sterk werd gereden in de diverse catego rieën. Jury Jan Zijlmans beloonde tal van combinaties met hoge scores, waarderingen waar hij overigens volle dig achter stond. „Het niveau was vandaag bijzonder hoog. Het is dan bijzonder dankbaar werken voor een ju ry, want hij kan dan goed belonen. Wanneer je gedwon gen wordt om doorlopend lage waarderingen uit te delen duurt zo'n wedstrijd ogenschijnlijk bijzonder lang. Nu was het echt een belevenis om te kijken en te jureren". Diana Monshouwer begon aan haar wedstrijd met acht winstpunten ach ter haar naam, winstpunten, die zij nagenoeg binnen twee maanden met haar pony Peggy bij elkaar reed. In de tweede helft van het vorig jaar leek de combinatie zo vast te zitten als een huis, maar na het binnenha len van het M-diploma werd het rit me volledig hervonden. Keer over keer reden Diana Monshouwer en Peggy in de winstpunten via schitte rende proeven, waarbij een optreden in Heerhugowaard als absoluut hoog tepunt uit de bus kwam. Jury Van Aalten waardeerde een vlekkeloze proef met 145 punten met de aanteke ning, dat 160 punten eigenlijk meer gerechtvaardigd zou zijn geweest. Tij dens sterkbezette wedstrijden in Kwadijk scoorden Diana Monshou wer en Peggy andermaal twee winst punten, zodat met argusogen gelet werd op haar optreden in Bruinisse. Een score van 130 punten of meer zou den de promotie een feit maken. „De ze combinatie liet een fraai staaltje dressuur zien, die de overgang naar de Z-klasse volkomen rechtvaardigt", liet Jan Zijlmans weten. Het 62-jarige door de wol geverfde jurylid genoot met volle teugen van de proef van de jeugdige amazone van de RV Renesse, die overigens niet klassewinnares werd, maar toch apetrots de felicita ties in ontvangst mocht nemen. bin en Sandra van Dijk met haar po ny Peter Pan haar vooraf. Binnen afzienbare tijd valt te ver wachten, dat de promovendi het ge zelschap zullen krijgen van nog meer eilandelijke combinaties in het NPC- en NBVR-gebeuren. Bij de paarden staat Annemarie Padmos met Oli vier D op de drempel van de Z-klasse en bij de pony's lijken Anouschka Lütgenau met Mr Ares en Patricia Bakker met Annabel toekomstige Z- combinaties. Beide combinaties on derstreepten deze stelling in Bruinis se nog eens nadrukkelijk. Anousch ka Lütgenau werd met Mr Ares winnares in de M-klasse met 132 pun ten, waarmee deze RV Renesse- combinatie clubgenote Diana Mons houwer met Peggy een punt voor bleef. Met 128 punten werden Patricia Bak ker en Annabel van de organiserende vereniging PPC Schouwen-Duive- land derde met 128 punten en Ingrid Faes eindigde met DF Gracia als vier de. De Brugsevaart-combinatie scoor de 121 punten. PPC Schouwen- Duiveland-combinatie Edwin van der Graaf en Shannon kwam niet ver der dan 114 punten en eindigde daar mee als zevende. In de L-klasse werd het deelnemersveld fiks ingekrom pen doorziekte van ruiters en pony's. Met 126 punten kwam het oranje ro zet terecht bij Marjolein Padmos met haar pony Fosco. De PPC Schouwen- Duiveland-combinatie scoorde 126 punten, drie meer dan haar RV Renesse-opponente Esther van Til- borg met haar pony Romeo. Voor bei de combinaties wordt het tijd, dat de overstap wordt gemaakt naar de M- klasse, omdat hierin pas echt wordt, aangetoond wat een combinatie waard is. In het NPC-gebeuren wor den pas winstpunten vergeven vanaf de M-st_atus. Z-dressuur In de Z-dressuur startte slechts een combinatie. Sandra van Dijk debu- De promotie van Diana Monshou wer en Peggy toont aan, dat het ni veau van het ruitergebeuren op dres- suurgebied op Schouwen-Duiveland fikse progressie doormaakt. Een week eerder reden Inge van den Berg en Sinclair zich bij de paarden naar de Z-status. Enige weken eerder gin gen Annette Ouwenbroek met Ulfert Unicum, Monique Lütgenau met To Marjolein Padmos eindigde in de L-drcssuur als eerste met haar pony Fosco. Zij scoorde 126 punten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 8