EERSTE ECHTE STRAO WERD GROOT SUCCES Ministerie gaat akkoord met verbouwingsplannen basisschool Raamstraat Vergadering Stuurgroep Brouwershaven 700 jaar krC/O DE ZIERIKZEESCHE COURANT Bespreking activiteitenplan Aanhangwagen gekanteld „Breng eens een zonnetje" op vrijdag 8 maart Z1ER1KZEESCHE NIEUWSBODE In het nauw- Reddingsbrigade Nipte zege Promotie De Bruse mosselkwekers komen in het nauw De Reddingsbrigade Zierikzee/Duiveland her- Tijdens de clubkampioenschappen van GV De jeugdige amazone Diana Monshouwer pro door de Deltawerken en de import van Duitse dacht het afgelopen weekeinde, dat de brigade Delta Sport boekte nationaal kampioene Nyn- moveerde tijdens een dressuurwedstrijd in en Deense mossels. Dit kwam ter sprake tij- reeds vijftien jaar in touw is met de opleidin- ke Botterweg een nipte zege op Vera van der Bruinisse met haar pony Peggy naar de Z- dens de visserijvergadering. (Pag. 3). gen. (Pag. 4). Beemt. (Pag. 7). klasse. (Pag. 8). MAANDAG 4 MAART 1985 141ste jaargang Nr. 23687 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het succes, evenals de meeste andere mooie dingen, lijkt het mooist op een afstand. Lucas Malet Strao-viering in Ellemeet begunstigd door goed weer ELLEMEET - Voorafgegaan door twee stoere werk paarden, bij ingewijden beter bekend als de koudbloedi ge "Belgen", vertrok zaterdagmiddag een stoet van 22 ruiters vanuit Ellemeet naar het strand voor de traditio nele voetwassing van de paarden. Deze ruitertoeht betrof de eerste echte strao-viering na de winter, zoals burgemeester W. den Boer later tijdens zijn toespraak de deelnemers en belangstellenden voor hield. Henk Punt en Mari Kristelijn uit Ellemeet namen aan de voetwassing deel met twee rasechte koudbloédpaarden. de beide .Belgen" leidden de stoet, on afscheidelijk van elkaar. BROUWERSHAVEN - De Stuurgroep Brouwershaven 700 jaar belegt voor hedenavond in het Brouwse Tonnenmagazijn een bijeenkomst waarop vol gens de inleidende brief van de Stuurgroep „spijkers met koppen" geslagen zullen worden. Zij verwacht dat de diverse verenigingen en organisaties in de gemeente Brouwershaven zich uitspreken over de organisatie en deelname aan een of meer onderdelen van de festiviteiten ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van de stad Brouwershaven in 1986. Tijdens een door de Stuurgroep ge organiseerde bijeenkomst in novem ber 1984 waarop bijna twintig afge vaardigden van verschillende vereni gingen en organisaties aanwezig wa ren, werd overeengekomen dat het voorlopige activiteitenplan door de aanwezigen doorgegeven en bespro ken zou worden binnen hun vereni ging. In de bijeenkomst van van avond hoopt de Stuurgroep te vernemen in hoeverre en waaraan men mee wil werken. Uiteraard kun nen er door de aanwezigen ook nog nieuwe of andere suggesties voor eve nementen worden geuit. Oude kinderspelen Het voorlopige activiteitenplan be vat evenementen die zich op zes da gen in het herdenkingsjaar 1986 zul len afspelen, verspreid over de periode vanaf 29 april tot 30 au gustus. Op het (voorlopige) program ma staan onder meer een herden kingsdienst in de Sint Nicolaaskerk, oude kinderspelen in de sfeer van Pieter Breughel, historische kwis, aanbieding herdenkingsboek, ope ning museum de Vergulde Garnaal met tentoonstelling over plaatselijke handel en nijverheid, toneelstuk over Cato Kamerlingh de bekende Brouw se oplichter, historische speurwan- deltocht, een paardentoernooi in historische entourage, een optocht met als thema „oude spreekwoor den", een koor- en orgelavond, Brouwse dag met een historisch tint- De strao-viering begon zaterdag middag op het sfeervolle Dorpsplein van Ellemeet, waar de groep ruiters en amazones zich verzamelden, be gunstigd door een alleszins accepta bele temperatuur. Zelfs de zon liet zich af en toe heel even zien, hetgeen het aantal belangstellenden ten goe de kwam. Nadat deskundigen zich hadden be ziggehouden met de keuring van de rijk versierde paarden vertrok de stoet, na een rondje door het dorp, in de richting van de Brouwersdam. Na het duin te zijn overgestoken werden de voeten van de paarden gewassen door middel van een rit in de richting van Renesse. Aan de Kuijerdamseweg werd het gezelschap opgewacht door de muziekvereniging „Luctor et Emergo" uit Renesse om de paarden en hun berijders te begeleiden naar Ellemeet. Eerste echte Teruggekeerd in de dorpskom van Ellemeet begaf het gehele gezelschap zich naar het Dorpshuis, waar burge meester W. den Boer een kort toespraakje hield. De burgemeester signaleerde dat alle elementen aanwezig waren voor een goede strao-viering: „Er zijn veel ruiters en er is mooi weer, een ruime belangstelling en een prima muziek korps. Dit is eigenlijk de eerste echte strao-viering na de winter." Nadat de muziekverëhiging finftor-i et Emergo enkele nummers ten geho re had gebracht, werd begonnen aan een ander onderdeel van de strao- viering: het ringsteken te paard. De ze wedstrijden werden gehouden in de burgemeester De Bruinstraat en de Dorpsstraat. In het Dorpsuus werd 's middags en 's avonds een gezellig programma af gewerkt onder muzikale begeleiding van het Schelde Trio. Het hoeft geen betoog dat deze geslaagde strao- viering ook in de avonduren op een heel gezellige wijze werd voortgezet, waarbij de voetjes voldoende van de vloer gingen. Vervolg pagina 4 Maar liefst 25 ruiters en amazones namen zaterdagmiddag deel aan de eerste echte strao-viering na de winter. Vanaf de Brouwersdam tot aan Renesse werden de voeten van de paarden gewassen. Volgens ingewijden is bakker O. van Burg te Ellemeet de enige warme bak ker op Schouwen-Duiveland die de traditionele strao-lekkernij, bekend on der de naam ,,schrooisels" nog zelf bakt. Bakkershulp K. L. Horst toonde on ze fotograaf de zakken met koek. Plan van WD-raadslid J. J. Geleijnse leidt uiteindelijk tot oplossing van huisvestingsprobleem je, een boerenboeldag met afslager en een volksmosselmaaltijd. Vanavond zal een en ander verder besproken en uitgewerkt worden. Af gevaardigden van alle verenigingen en organisaties in de gemeente Brou wershaven worden om 20.00 uur ver wacht in het Tonnenmagazijn. OOSTERLAND - Een volle aan hangwagen met winterpeen kantelde vrijdagmiddag op de parallelweg langs rijksweg 18 nabij de Blauwe Keet. De inhoud van de boerenwagen kwam op de hoofdrijbaan van de rijksweg terecht en zorgde daar ge durende een uur voor de afsluiting van één rijbaan. Vanuit Oude Tonge en rijdend rich ting Zierikzee kwam omstreeks 16.30 uur een trekker met twee aanhang wagens vol winterpeen ov^r de paral lelweg, toen ter hoogte van de Blau we Keet een wiel van de achterste wa gen brak. Als gevolg daarvan kwam die wagen in de tussenberm tussen de parallelweg en de rijksweg en kantel de. De technische recherche heeft de wagen onderzocht op eventuele ge breken. De bestuurder was A. B. uit' Oude Tbnge. ZIERIKZEE - Na een bezoek aan het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen te Den Haag- en een daar gehouden bespreking tussen de Haagse ambtenaren en een delegatie van de gemeente Zierikzee lijken alle grote hobbels genomen met betrekking tot realisatie van een basisschool in de Raamstraat. De basis voor deze bespre kingen was het door het VVD-raadslid J. J. Geleijnse in gediend alternatieve plan voor de inrichting van de school tijdens een eerder gehouden vergadering van de adviescommissie onderwijs. Zoals bekend betekende zijn plan destijds een doorbraak in de pogingen om de gemeente Zierikzee, het bestuur van de Nutskleuter- school en de schoolleiding van de openbare lagere school „Binnen de Veste" op één lijn te krijgen. Tijdens de vorige week gehouden vergadering van de adviescommissie onderwijs kon wethouder J. Groen (PvdA) de commissie-leden meede len dat er van de zijde van ministerie van Onderwijs geen noemenswaardi ge tegenstand is te verwachten ten aanzien van een snelle realisatie van de plannen. „Aanvankelijk praatten we tegen een muur en kregen we de indruk dat we de reis naar Den Haag voor niets hadden gemaakt. Maar na verloop van tijd forceerden we toch een door braak en bleek het door ons voorge stelde plan aanvaardbaar te zijn. Een nieuwe verklaring van toestemming zal dan ook worden toegezonden." De Zierikzeese delegatie, die was samengesteld uit vertegenwoordigers van de gemeente en leden van het *Nutsbestuur, heeft op deze manier bereikt dat uiteindelijk de openbare lagere school Binnen de Veste" en de Nutskleuterschool samen een ba sisschool zullen kunnen gaan vormen in één schoolgebouw. In het plan-Geleijnsc was ook de plaatsing van twee semi-permanente schoollokalen opgenomen. Volgens wethouder Groen leek het er in de bespreking op het ministerie aan- OOSTERLAND - De jaar lijkse ontspanningsavond on der het motto „Breng eens een zonnetje" zal worden gehou den op vrijdag 8 maart in het dorpshuis „Oosterhof". De aanvang is gepland op 19.30 uur. Het programma voor deze avond heeft, zoals gebruike lijk, een afwisselend karakter met muziek, sketches, zang en voordracht. De organisatie van de avond is in handen van de Oranjever eniging. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Wi* Pt BI IT vankelijk op dat de plaatsing van die twee lokalen wel kon worden verge ten, maar uiteindelijk kreeg men toestemming om één lokaal te plaat sen. De ruimte van het tweede lokaal diende maar te worden gezocht in de ruimte van de zolder van de school. De besprekingen in Den Haag heb ben geleid tot een (mondelinge) toe zegging van een te besteden bedrag van 175.000,- voor de totale verbou wing van de school. In dit bedrag is niet de verplaatsing van een semi permanent lokaal inbegrepen van de oude school naar de nieuwe. Deze kosten ad 50.000,— zullen ook wor den vergoed door het ministerie van Onderwijs. Op kosten van de gemeente Nu bekend is dat de ontworpen plannen grotendeels zullen worden goedgekeurd zal de gemeente Zierik zee stappen gaan ondernemen om toestemming te krijgen van het pro vinciebestuur om het tweede semi- permanente schoollokaal op eigen kosten te mogen verplaatsen. Zowel het hoofd van „Binnen de Veste", de heer G. W. A. Kooman, als de hoofdleidstcr van de Nutskleuter school, mevrouw M. Spcclman- Nooijcn, bleken zeer tevreden met Vervolg pagina 4 Verwachting tot dinsdagavond: Perioden met zon Perioden met zon en vrijwel overal droog; minimumtemperatuur om streeks min een graad; middagtempe- ratuur ongeveer zeven graden. In de nacht en vroege ochtend enkele mist banken. Tot zwak afnemende wind uit zuid tot zuidwest. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 8 maart: Woensdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 7 graden Windkracht: variabel 2 Donderdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: zuid 2 Vrijdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20 Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: variabel 2 ZON- EN MAANSTANDEN 5 maart Zon op 7.17, onder 18.27 Maan op 16.05, onder 7.11 Volle Maan: 7 maart (2.13) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 5 maart 1.50 14.32 7.47 20.09 Springtij: 9 maart HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Het ziet er naar uit dat het morgen vrijwel overal droog is en dat zonnige perioden niet zullen ont breken. De aangevoerde lucht is weliswaar tot op grote hoogte koud, maar het koude water van het Kanaal en de Zuidelijke Noordzee gaat buienvor ming tegen. In de middag wordt de temperatuur ongeveer 7 graden, van nacht zakt het kwik tot rond plus 1 graad, aan de grond kan het dan licht vriezen. De wind is meest zwak, on geveer windkracht 2, en waait uit zuid tot zuidwest. Dit weertype handhaaft zich in de komende dagen. Boven ons land komt een verbinding tot stand tussen het Azorenhogedrukgebied en een hogedrukgebied boven Noord-Rus land. Dit houdt in dat het in een groot gedeelte van Frankrijk, in noordwest Spanje en in Portugal vrij zonnig weer wordt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1