Commissie adviseert voor herstel sportpark Van Zuyen Haast u, als u nog mee wilt! Terwijl de schepen wachtten ELEKTRO LIEVENSE RESERVERINGSBON „Er is geen alternatief" voor de lezersreis op 29 en 30 maart 1985 4 BURGH-HAAMSTEDE - De renovatie van het sport park Van Zuyen te Burgh zal, als het advies van de com missie openbare werken van de gemeente Westerschou- wen wordt opgevolgd, zeer waarschijnlijk doorgang vinden. Donderdagavond adviseerden zowel de leden van het CDA als de PvdA voor renovatie en moest de VVD-er J. Janse bekennen eigenlijk niet anders te kun nen dan voor te stemmen, ondanks dat hij deze kwestie komende week toch eerst nog met zijn fractiegenoten wil bespreken. Voorzitter A. J. Padmos vertelde de commissie dat herstel van het hoofd- veld tweehonderdduizend gulden kost en herstel van het bij veld een ton, beide excl. b.t.w. „In b. en w. zijn wij geschrokken van deze kosten. Voor de herstelwerk zaamheden wordt een garantie van tien jaar gegeven, maar daarna ko men we misschien weer voor dergelij ke bedragen te staan", aldus Padmos. Janse merkte op dat sinds de reno vatie enkele jaren geleden, uitge voerd door de Heidemij, de velden al weer sterk in kwaliteit zijn vermin derd. Een van de oorzaken daarvan is de slechte ondergrond. Volgens de voorzitter kunnen nog vele gelden aan renovatie in de loop der jaren aan de velden worden gespendeerd, maar of ze ooit in een optimale conditie zullen komen vond hij twijfelachtig. Het sportpark zou misschien naar een andere lokatie verplaatst moeten worden, maar de commissie zag geen alternatief. S. Roos (PvdA): „Vele be woners zijn heden ten dage nog steeds blij dat het veld tussen twee kernen ligt. Ik zou het ernstig be treuren als het sportveld daar weg zou moeten. Ik zie ook geen alterna tief, dus we zullen het er, ondanks de hoge kosten, mee moeten doen. Na mens zijn fractie durf ik hier wel „ja" tegen te zeggen." Keihard Secretaris J. W. de Jonge wees de commissie erop dat wel terdege met de financiële ruimte rekening dient te worden gehouden en dat niet zon der meer kan worden gezegd „dat doen we dan maar". De Jonge: „We praten wel over een last van 60.000,— per jaar hoor, gezien de af schrijving en de rente. Dat moet u goed begrijpen. Als de raad bereid is uit de meerjarenraming, waarin dit plan niet is opgenomen, gedurende tien jaar zestigduizend per jaar te schrappen, dan kan het plan door gaan, anders niet. Daar ben ik kei hard in. Als we ergens een subsidië ring kunnen vinden kunnen de lasten omlaag." Roos meende dat de plan nen geen consequenties mogen heb ben voor de huur van DFS. De voor zitter stelde hem gerust door mede te delen dat dit niet het geval is. Hinderwetvergunning De heer H. B. Veerman gaf een toe lichting op de Hinderwet uitvoe Advertentie Aanleg Elektr.- en waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video - enz. 01114-1368 '0119-1634 Zaterdag 2 maart Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven. 15.30 uur De groene ruimte. In deze documentairereeks aandacht voor de overgebleven hoogveengebieden, met zorg omringd door natuurbescher- 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Nieuws. 19.10 uur Indoor fietscross '85. Ver slag van de strijd om de Internationa le Rijnhal Fietscross Trophy in Arn hem, alwaar deelnemers, uit twaalf landen, waaronder de achtjarige El- ma Knop uit Bruinisse ('t Konijntje), om de begeerde trofee al hun krach ten inzetten. ringsprogramma dat in de gemeente Westerschouwen in de raadsvergade ring van maart aan de orde gesteld zal worden. Er is in 1984 geïnventari seerd onder de 453 bedrijven die de gemeente telt. Van dat aantal moeten 347 bedrijven over een Hinderwetver gunning beschikken. Slechts twee honderd bedrijven hebben deze ver gunning. Veerman concludeerde dat er op dat gebied dus een grote achter stand bestaat, die naar zijn mening wel binnen tien jaar kan worden weg gewerkt. Daarvoor vindt hij het niet nodig om extra mankracht aan te trekken. Hij wilde ook de raad jaar lijks een overzicht doen toekomen van de ontwikkelingen rond de Hin derwetvergunning. De Jonge zei dat het college naar een redelijke beheersing van de pro blematiek streeft en beslist geen hek senjacht wil ontketenen. De commissie adviseerde 2750,— te voteren voor een inscriptie in de gedenksteen op de Roggeplaat in de monding van de Oosterschelde. ZEVENBERGEN - De 2 jaar oude Robert van de Meer uit Zevenbergen is donderdagavond in het Ignatiuszie- kenhuis in Breda overleden, nadat het kind eerder op de dag door het ijs van het water De Knip nabij zijn ou derlijke woning in Zevenbergen was gezakt. Het duurde bijna een uur voordat brandweer en politie hem daarhadden ontdekt en gered. Zondag 3 maart22.40 uur, Nederland 1: Bette Davis. Documentaire over deze grote actrice van het witte doek. 15.55 uur Webster. Webster helpt Ka- therine en George uit de brand met een oplossing voor ontbrekende trouwfoto's. 16.20 uur Bij Koos. Praatprogramma, gepresenteerd door Koos Postema. 18.05 uur De smurfen. 19.00 uur Je ziet maar. Jongerenma gazine met volop muziek en informa tie. 19.25 uur Zeg 'ns AAA. Ondanks het naderende uur van de bevalling wa gen Pien en Gert-Jan zich toch te ver maken op een gecostumeerd bal. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur De sterrenshow. Willem Ruis presenteert deze show vanuit een circustent in Deventer. De baten van .de spelloterij zijn bestemd voor de Stichting Humanitas. 21.50 uur Pisa. 22.05 uur Voetbal '80. Kort geva rieerd voetbaljournaal. 22.15 uur Achter het nieuws. Actuali teitenrubriek. 22.45 uur Sonja op zaterdag. 23.45 uur De vrije gedachte. 00.00 uur Journaal. Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven. 14.45 uur Studio sport. 18.20 uur Paspoort. 18.30 uur Sesamstraat. 20.00 uur In de hoofdrol. Mies Bouw man presenteert dit programma, waarin een bekende Nederlander de hoofdrol vertolkt. 21.00 uur Babbelonie. 21.50 uur Jonge mensen op het con certpodium. Muziekprogramma, waarin enkele jonge talentvolle mu sici klassieke muziek ten gehore brengen. 22.30 uur Journaal. 22.45 uur Studio sport. 23.15 uur Nieuws voor doven. 23.20 uur Glimmers. Amerikaanse speelfilm uit 1973. Een privé-detecti- ve krijgt van een verzekeringsmaat schappij opdracht om een ju weienro versbende op te rollen. Hij komt daarbij in aanraking met de Opmer kelijke Paula Booth, die o.a. op vrij roekeloze wijze een auto weet te be sturen en over nog meer opmerkelij ke eigenschappen blijkt te beschik ken. Zondag 3 maart Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven. 11.00 uur Eucharistieviering. 13.45 uur Onderwijstelevisie. 16.30 uur Het huishouden van Jan Steen. De buurman van Jan weet niet goed wat hij met een oude liefde van Jan aan moet. 17.30 uur Nieuws. 18.00 uur Open school. 19.00 uur Nieuws. 19.05 uur Towser. Zweedse kinderse rie over het hondje Tbwser. 19.10 uur Achterwerk in de kast. Pro gramma, waarin kinderen hun woordje kunnen doen over allerlei za ken. 19.25 uur The tube. Popartiesten ko men aan bod, aangevuld met reporta ges en interviews. 20.10 uur Van Kooten en De Bie. 21.00 uur Het oog Vanthilt. Program ma, dat bedoeld is om humoristisch te zijn, met een kritische ondertoon, muzikaal, waarin ook plaats is inge ruimd om experimenteel bezig te zijn. 21.25 uur Tijdverschijnselen. Discus sieprogramma, waarin het onder werp is: Buitenlanders die hier werk loos geworden zijn en terugkeren naar hun land van herkomst en wat de staat zou kunnen doen om die te rugkeer te vergemakkelijken. 22.20 uur Nieuws. 22.40 uur Bette Davis. Een filmpor tret van de nu 76-jarige Amerikaanse filmvedette Bette Davis, Ze vertelt over haar strijd om carrière te maken en daaraan echtgenoten onderge schikt maakte. 23.45 uur Journaal. 23.50 uur Nieuws voor doven. Nederland 2 12.00 uur Het capitool. Discussiepro gramma. 12.45 uur Herdenking Handel. De componist Handel wordt herdacht met een concert vanuit de West minster Abbey in Londen. 17.25 uur Studio sport. 18.25 uur Nieuws voor doven. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Sprekershoek. 19.00 uur Studio sport. 19.55 uur Lotto. 20.00 uur Nieuws. 20.10 uur Panoramiek. Nieuws van uit het buitenlandse politieke front. 20.45 uur De waarheid in pacht. Pro gramma, waarin uit de doeken wordt gedaan dat er een relatie bestaat tus sen wetenschappelijk onderwijs en onderwijs in het algemeen. 21.40 uur De Arabieren. Engelse do cumentaireserie. Veel Egyptenaren, levend in de vruchtbare Nijldelta ver trekken naar de grote stad Cairo van wege de bevolkingsexplossie en ze moeten met veel meer inwoners leven van een klein landbouwgebied. Velen keren teleurgesteld terug of zoeken hun heil in andere Arabische landen. 22.30 uur Journaal. 22.35 uur Nieuws voor doven. Maandag 4 maart Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven. 15.30 uur Honderd beroemde schilde rijen. Bekeken wordt het schilderij „Leda de Zwaan" van Correggio. 15.40 uur Dag huis, dag tuin, dag op- bergschuur. 15.55 uur Kinderbios. Hierin o.a. het sprookje „Raponsje". 16.25 uur Wordt vervolgd. Strip- en tekenfilmprogramma. 16.55 uur Avro's sportpanorama. 17.45 uur Toppop. De hits uit de Na tionale Hitparade worden gepresen teerd door Ad Visser. 19.00 uur Minibios. 19.10 uur Televizier Magazine. Nieuws uit de wereld van vandaag en morgen. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur De reis om de wereld in tachtig vragen. Quizprogramma over cultuur, natuur, wetenschap en ge schiedenis. 21.35 uur Weduwen. Dolly wordt aan gehouden door de politie en komt tot de ontdekking dat Harry niet gedood is. Tenslotte wordt er een feestje ge bouwd in een hotel in Rio de Janeiro. 23.10 uur Karei van de Graaf. Praat show. 23.55 uur Journaal. Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven. 18.20 uur Paspoort. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Nieuws. 19.10 uur Kwartslag. Hierin o.a. een gesprek met vijf jongeren over hun kansen op de arbeidsmarkt. 19.25 uur De eerste de beste. Record programma, waarin weer frappante prestaties worden geleverd. 20.05 uur Kieskeurig. Consumenten rubriek. 20.30 uur Vier vuisten voor het ge loof. Frans/Italiaanse speelfilm uit 1974. Twee missionarissen verkondi gen op de Caribische eilanden het evangelie, maar schromen daarbij niet om hun handen met geweld bezig te houden ten gunste van de bevol king. 22.00 uur Tros sport. 22.30 uur Journaal. 22.45 uur Den Haag vandaag. 23.00 uur Nieuws voor doven. Maandag 4 maart, 21.35 uur, Nederland 1: .Weduwen". Dolly merkt dat Harry helemaal niet om het leven gekomen is. Nieuwsbodereis slaat opnieuw geweldig aan ZIERIKZEE - De lezersreis van de Zierikzeesche Nieuwsbode blijkt een doorslagge vend succes te worden. Voor de tweedaagse busreis naar Luxemburg en Kaiserslau- tern, die voert door schitterende gebieden als de Belgische Ardennen, de Pfalz, het Moezeldal en de Eifel, hebben zich zoveel deelnemers aangemeld dat de tweede reis (op 29 en 30 maart) zal worden gemaakt met twee touringcars. De eerste reis (op 15 en 16 maart) was al na drie dagen volgeboekt. Abonnee's en lezers van de Zierik zeesche Nieuwsbode, die belangstel ling hebben voor de reis, adviseren we om zich zo spoedig mogelijk aan te melden om teleurstelling te voor komen. Nog even voor de goede orde: abonnee's betalen voor deze schitte rende trip 180,-, terwijl niet- abonnee's 195,- in rekening wordt gebracht. Een reisverzekering kan worden afgesloten tegen betaling van 2,- per persoon per dag. Het vertrek is vrijdagochtend vroeg en we hopen op zaterdagavond omstreeks 21.30 uur weer voet op ver trouwde bodem te kunnen zetten. Alle inlichtingen over de reis wor- JA, ik meld aan als deelnemer(s) aan de lezersreis van de Zierikzeesche Nieuwsbode op 29 en 30 maart 1985. Geb. datum Man/Vrouw 1 2 3 4 Ik ben wel/geen*) abonnee van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Ik betaal de reissom vooraf na ontvangst van een acceptgirokaart. Correspondentieadres: Naam: i Straat: Woonplaats: Postcode: Telefoonnummer: Ik/Wij wens(en) wel/geen reisverzekering af te sluiten*) Doorhalen hetgeen niet van toepassing is. Deze reserveringsbon zenden aan: Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zicrikzcc. of afgeven aan de receptie van de krant aan het Jannewekkcn 11 te Zierikzee. DEN HAAG - Minister Brinkman van WVC ziet geen kans voor april van dit jaar te beslissen of de Veroni ca Omroep Organisatie (VOO) een A- omroep kan worden. Veronica heeft zelf voor oponthoud gezorgd door on juiste en onvolledige gegevens over het ledental te vertrekken. SCHIPHOL - Freelance fotograaf Bert Verhoeff heeft de zilveren came ra 1984 gewonnen, de hoofdprijs van de fotowedstrijd van de Nederlandse Vereniging van Fotojournalisten den graag verstrekt door Touringcar- bedrijf Van Oeveren, Watermolen 15- 17, Zierikzee, tel. nr. 01110-2319. Uw aanmelding moet worden gestuurd nar de redactie van de Zie rikzeesche Nieuwsbode, Jannewek- ken 11, Zierikzee, Het postadres is Postbus 1, 4300 AA Zierikzee, tel. nr. 01110-6551. NVF. De prijs werd hem donderdag middag op Schiphol door Alexander Pola overhandigd. DEN HAAG - De Algemene Inspec tiedienst (AID) van het ministerie van Landbouw heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een aantal veehou ders en zuivelfabrieken die met ille gale trucs probeerden onder de super heffing uit te komen, de boete op een te hoge melkproduktie. Het departe ment heeft dit donderdag bekendge maakt. AMSTERDAM - Filmproducent Rob Houwer en regisseur Kees van Oostrum mogen op 28 maart aan staande hun film „Het bittere kruid" op basis van het gelijknamige boek van Margo Minco in première laten gaan. Aan het begin van de Neder landse versie van deze rolprent moet echter een mededeling van Minco worden opgenomen, waarin de schrijfster de relatie van de film hoofdpersoon Sara met een NSB- gezin strijdig noemt met het boek, waarin Minco zelf hoofdpersoon is. 79 „We moesten nu maar spoedig huis waarts gaan," stelde de schout voor. „Ze wachten thuis ook in spanning op de uitslag." „Laat ze toch wachten, man. De vrouwen verdienen niet beter, vond Gerrit. „En de mannen weten wel dat herenzaken lang duren." „We moesten die schepen maar niet langer ophouden dan nodig is," zei Willem. „Zou het niet het beste zijn als we morgen vroeg vertrokken?" De hoplieden stemden hiermee in. „We?" vroeg Johan lachend, en hij trok vragend zijn wenkbrauwen op. „Ja, ik ga zelf ook mee," zei Willem eenvoudig. „Ik wil in het leger gaan en er misschien wel blijven ook, als het me goed bevalt." „Prachtig kerel," zei Johan met waardering in zijn stem. „Er gaat nu wel weer een hardnekkig gerucht dat die landing van de Fransen en Engel sen bij Petten loos alarm was, maar de kusten daar dienen toch stevig be waakt te worden." „Men praat zelden iets uit een paards hoofd," zei Gerrit. „Iets zal er toch van waar zijn." „En al valt daar niet te vechten, verderop staat nog een flinke ketel voor ons te vuur," spotte Johan ge moedelijk. De mannen stonden op. IJsbrand het laatste, en hij dankte Johan voor zijn mild oordeel. Die weerde die dank af. „Uw dochter is hiér ook?" zei hij dan half vragend. ..Ja. die wacht ons daarbij de trap." „Staat u toe dat ik haar een korte poos alleen spreek?" door J. VISSER-ROOSENDAAL Ze zagen elkaar aan met blikken vol betekenis. Ernstig en waardig. IJsbrand was overrompeld; en door de opluchting van de uitspraak gaf hij eerder toe aan dit verzoek dan an ders het geval zou zijn geweest. „Jawel," zei hij weifelend, en hij dacht: Welmoet zal toch zelf ook wel weten wat ze hem moet antwoorden. „Dank u." Johan geleide hem naar de trap. „En mag ik haar dan straks naar de uitspanning vergezellen?" „Zeker." Dit korte gesprek was op zo ge dempte toon gevoerd dat geen van de anderen het had verstaan. En deze luitenant was immers nog familie van IJsbrand. Onder familie was al tijd nog wel iets te vertellen. Johan zag hen na toen ze de trap af daalden, en ging dan zachtjes het ver trek binnen waar Welmoet nog steeds wachtte. Ze stond snel op toen ze hem zag. „Waar is vader?" vroeg ze angstig. „Die is met de anderen naar de her berg," stelde hij haar gerust. „En hoe is het gegaan?" „Ze gaan vrijuit. Ze zijn toch on schuldig?" „Ja, dat zijn ze. Je kunt toch de vrouwen, die je naast staan, niet doodschieten, of steken, of slaan?" „Maar zij deden het hen toch haast wel, hè?" „Och ja Maar ze meenden het goed." Hij lachte hartelijk om die verdedi ging. Nu kwam hij dicht naar haar toe. „Vertel me nu eens. Wie-heeft-dat- oproer-verwekt?" Het klonk streng en zijn ogen ke ken donker en vast in de hare. Ze sloeg ze neer en boog het hoofd. „Ik weet het niet recht," zei ze zacht. „Zo. Weet jij het niet recht?" „Was vader erg blij?" leidde ze een ander onderwerp in. „Zeker was hij dat .En die dikke vriend van je, die Willem gaat dus mee ten strijde?" „Hindert dat?" vroeg ze koel. „Mij niet. Maar het hindert jou wel licht." Ze haalde de schouders op. „Hij moet dit zelf weten," zei ze on verschillig. „Kijk me nu eens aan." beval hij. „Of durf je niet?" „Niet durven Ze hief het hoofd op en hun blikken kruisten elkaar. „Wie begon dit oproer?" Ze zweeg. „Ben jij ook een der hoofdschuldi gen?" „Ik?" „Dat gaf je zoeven toch te kennen in je verhaal?" „Het is waar" „Weet je hoe de straf daarvoor is be paald?" Ze knikte. „Zal aan de lijve gestraft worden," zoemde het in haar oren. Wat zou het zijn? Geselen, brand merken of iets van die aard? Zijn blik hield haar angstige ogen nog steeds vast. „Die straf die ervoor staat, lijkt me voor jou toch wel wat te erg." ging hij door. „De gevangenis is beter." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 4