Fonds van Kazernering breidt doelstelling uit diensten agenda Alarmeringssysteem voor bejaarden Kostenbeheersing belangrijk bij bouw nieuwe M-fregatten DE CONCERTZAAL Lubbers spreekt vertrouwen in Van Aardenne uit Uitstel overleg provinciale stoomboot diensten Overheids campagne zure regen te rooskleurig Extra vak telt mee bij eindexamens Medicijnen in Nederland veel te duur 2 Commissie van beheer akkoord ZIERIKZEE: De commissie van beheer van het Fonds van Kazernering is van mening, dat de doelstelling van dit fonds dient te worden verruimd in die zin, dat in de toekomst bijdragen uit dit fonds beschikbaar gesteld kunnen worden voor sociale en culturele doeleinden of activiteiten binnen de gemeente Zierikzee en/of ten be hoeve van de inwoners van Zierikzee. Om die uitbreiding van de doelstel ling te kunnen realiseren, besloot de commissie van beheer dinsdagmid dag tijdens een openbare vergade ring in de kleine commissiekamer van het stadhuis tot vaststelling van een aanvullend reglement voor het fonds en een aanvullende instructie voor de commissie van beheer. Het Fonds van Kazernering werd in het verleden gevormd ten behoeve van de huisvesting van militaire korpsen en detachementen. Daar het zich laat aanzien, dat dergelijke uit gaven niet te verwachten zijn, achtte de commissie van beheer het wense lijk. dat de doelstelling van het fonds zodanig wordt aangepast, dat het mo gelijk is de rente van het kapitaal ook voor andere doeleinden dan kazerne ring te gebruiken. Een voorproefje op deze maatregel vormde vorig jaar reeds de bijdrage van 2.000,-- in het verblijf van de Noord-Ierse kinderen in deze regio. Vooruitlopend op de uiteindelijke vaststelling door de gemeenteraad van het aanvullend reglement en de aanvullende instructie, kunnen in stellingen, verenigingen en particu lieren, die een beroep willen doen op de middelen van het fonds, vanaf nu tot 1 april een aanvraag daartoe in dienen. Het gaat om een eenmalige bijdra ge. De aanvraag dient een zo duide lijk mogelijke omschrijving te bevat ten van de activiteit en/of het doel waarvoor steun wordt aangevraagd. De aanvraag dient verder zo moge lijk voorzien te zijn van een finan cieel overzicht, bevattende een ra ming der uitgaven en inkomsten. De aanvraag zal worden beoordeeld door de commissie van beheer. Met het oog op mogelijke inflatie besloot de commissie verder dat jaar lijks eenderde deel van de baten uit het kapitaal aan dat kapitaal zal wor den toegevoegd. Tweederde deel van die baten kan dan als financiële bij drage beschikbaar worden gesteld. Rekening 1984 De rekening 1984, toegelicht door de heer G. J. Dijkstra, liet zien, dat een bedrag van 1.053,57 aan het ka pitaal kon worden toegevoegd, waar door dit kwam op 37.018,11. Twee derde deel van de baten, te weten: 2.110,--, dient thans als reserve, waar uit geput kan worden als aanvragen voor een eenmalige financiële bijdra ge binnenkomen. Voorzitter wethouder L. J. van Gastel liet de heer P. de Rijke desge vraagd weten, dat er thans nog geen aanvragen bij de commissie van be heer zijn binnengekomen. Tijdens deze vergadering van de commissie van beheer van het Fonds van Kazernering werden verder nog de heren J. W. Roskam en H. Uil her kozen als commissieleden. Advertentie Zaterdag Z maart 20.00 uur Zondag 3 maart 20.00 uur De knaller van de makers van Police Academy De film over alles wat vrijgezellen willen, niet mogen maar in deze film wel doen!! "HENGSTENBAL" of... hoe verander je 'n hotelkamer in een Pikant Pretpark 12 jaar Reserveringen: Tel. 01110-2670 Vervolg van pagina 1 de computer in een later stadium dienst doen voor eenvoudig admi nistratief gebruik. Ondanks de opmars van de auto matisering blijken „gewone" schrijf machines nog niet te hebben afge daan, bleek bij het volgende voorstel: het aanschaffen van vijf koffer- schrijfmachines op de secretarie. Met inruil van de drie huidige schrijfma chines zijn de kosten ongeveer f,2000- waarmee de raad akkoord ging. Baanlozenproject De samenwerkingsovereenkomst ten aanzien van het baanlozenproject werd voor 1985 wederom aangegaan, nadat op verzoek van de gemeente Middenschouwen een wijziging in de overeenkomst wordt aangebracht om eventuele wachtgeldverplichtingen goed te regelen. Door een toegevoeg de uittredingsbepaling komen de wachtgelden nu niet langer volledig ten laste van de langst voortgaande gemeente(n). Sint Philipsland stapte in 1985 uit de overeenkomst, waardoor een kostenverhoging per inwoner voor de wel deelnemende gemeenten ont stond. Middenschouwen had die bij drage van f .1.98 per inwoner voor 1985 reeds in de begroting gereserveerd en stemde woensdag in met opnieuw deelnemen aan het project, op voor waarde dat de goede uittredingsrege ling wordt opgenomen in de overeen komst. Burgemeester Den Boer antwoord de P.v.d.A.-raadslid W. G. Renden dat in Middenschouwen nog geen concre te plannen voor een baanlozenpro ject aanwezig zijn. Er is wel contact met de projectleider van de Vrij- werkbank te Zierikzee om bijvoor beeld vereniging voorbeelden aan te dragen wat voor soort werk eventu eel door haanlozen met behoud van uitkering kan worden verricht. Hertaxatie onroerend goed belasting De benodigdé 30.000 gulden voor de hertaxatie Onroerend Goedbe- lasting, die om de vijf jaar dient te worden herzien, werd beschikbaar gesteld. Het voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aan leg van riolering in het buitengebied en dat tot het aangaan van een geld lening werden van de agenda afge voerd en zullen in een extra raadsver gadering op maandag 4 maart worden behandeld. Ir. P. C. de Man, secretaris-generaal ministerie van Defensie: „fhn essentieel belang voor de steun van parlement en samenleving VLISSINGEN - Bij de bouw van de nieuwe zogenoem de M-fregatten voor de Koninklijke Marine, zal grote aandacht worden geschonken aan de beheersing van de kosten. Dat is van essentieel belang om de steun van het parlement en samenleving te behouden. Dit zei de secretaris-generaal van het ministerie van Defensie, ir. P. C. de Man, dinsdagmorgen in Vlissingen tijdens de kiel legging van het eerste M-fregat bestemd voor de Konink lijke Marine bij de Koninklijke Maatschappij De Schel de in Vlissingen. De Koninklijke Marine heeft de vloeisel van het RSV-debacle, waar bestelling van de M-fregatten als uit- door de De Schelde in Vlissingen in ernstige problemen is geraakt, ver vroegd moeten plaatsen. De letter M stat voor multi purpose, dat wil zeg gen dat de fregatten zo zullen worden uitgevoerd, dat ze voor meerdere ta ken inzetbaar zijn. De Koninklijke Marine heeft bij de bouw van deze M-fregatten nog een extra controlemogelijkheid inge bouwd. Het onderzoeksbureau Mac- Kinzie dat momenteel een onderzoek instelt naar de mogelijkheden van een betere bedrijfsvoering bij de Ko ninklijke Marine, zal ook dit project in haaronderzoek betrekken, zo deel de een woordvoerder van de Konink lijke Marine dinsdagmorgen desge vraagd mee. DEN HAAG - Premier Lubbers heeft de „vaste overtuiging" dat het aanvaardbaar is om in zijn kabinet door te gaan met minister Van Aar denne. Lubbers zei dit woensdag avond tijdens het RSV-debat in ant woord op de beschuldiging van de PvdA dat hij geen heldere positie had ingenomen in de discussies over het functioneren van Van Aardenne. Lubbers zei geen „fundamentele problemen" te zien in het aanblijven van Van Aardenne als minister. Hij is wel van mening dat de forse kritiek van de enquête-commissie en een deel van de kamer - en soms ook uit eigen partij - een persoonlijke belasting voor Van Aardenne is. Hoe zwaar die belasting is kan ik niet wegen, dat hangt van het incasseringsvermogen van de betrokkene af, aldus Lubbers in antwoord op een vraag van PvdA- woordvoerder Meijer. Continuïteit verzekerd Met de bouw van de vier M-fregat ten en een optie voor nog eens vier schepen, is een bedrag gemoeid van 2.880 miljoen gulden. De schepen gaan 360 miljoen gulden per stuk kos ten. Het eerste M-fregat zal medio 1988 worden opgeleverd. De schepen worden allemaal in overdekte dok ken gebouwd, zodat vertraging in verband met het weer is uitgesloten. De bouw van dc M-frcgattcn levert in totaal 2.125 manjaren werk op per schip. Met de opdracht van dc M- fregatten is de continuïteit van de schcepsnieuwbouwscctor bij De Schelde in Vlissingen tot het midden van de jaren negentig verzekerd. De KMS is de belangrijkste werkgever in Zeeland. Van de 49.000 inwoners van Vlissingen zijn er bij voorbeeld 26.000 direct of indirect afhankelijk van de KMS. MIDDELBURG - Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de minis ter van Verkeer en Waterstaat laten weten het op 5 maart voorgenomen bestuurlijk overleg over de exploita tie van de provinciale stoomboot diensten in Zeeland te willen uitstel len. Een uit vertegenwoordigers van rijk en provincie samengestelde amb telijke werkgroep had in een rapport over de exploitatie van de provinciale stoombootdiensten een groot aantal gegevens verzameld en voor het bestuurlijke overleg enkele z.g. beslispunten geformuleerd. De tijd bleek te kort om de gege vens die in een recente bijeenkomst van het georganiseerd overleg naar voren zijn gekomen en die ook aan de orde zijn geweest in een gesprek met de fractievoorzitters uit provinciale staten en woordvoerders over de bootdiensten in voldoende mate te toetsen aan het rapport van de werk groep. Op korte termijn zal nu ambtelijk en bestuurlijk, in eerste instantie op provinciaal niveau, worden nagegaan of en zo ja op welke wijze tot eenslui dendheid in standpunten kan worden gekomen. AMSTERDAM - De Nederlander is persoonlijk nogal optimistisch gestemd maar ziet het somberder in voor al zijn landgenoten. Deze tegen strijdigheid is een van de belangrijke uitkomsten van een onderzoek onder 1500 Nederlanders, die konden reage ren op 22 stellingen over persoonlijke en algemene zaken. Milieu-organisaties: UTRECHT - Zes grote milieu-orga nisaties, waaronder Natuur en Mi lieu, vinden dat de overheidscam pagne tegen zure regen een „veel te rooskleurig beeld" schetst van de maatregelen die nodig zijn om verde re verzuring van het milieu tegen te gaan. De schadelijke gevolgen van zure regen en luchtverontreiniging zijn volgens de organisaties in de over heidscampagne „indringend en even wichtig" naar voren gebracht. De or ganisaties hebben daarentegen moeite met het „verdoezelen" van het feit dat naar hun mening alleen snelle en ingrijpende maatregelen kunnen baten. Ook de „eenzijdige nadruk" op de kosten en de maat schappelijke gevolgen van een snel lere aanpak van de uitstoot stuit bij de organisaties op bezwaar. De milieu-organisaties stellen dat uit wetenschappelijke gegevens blijkt dat de zure neerslag tot een kwart van het huidige niveau moet worden teruggebracht door techni sche en structurele maatregelen zoals energiebesparing en minder autorij den. De campagne spreekt van de helft. „Halvering moet niet in het jaar 2000, maar binnen vijf jaar wor den gerealiseerd, wil men voorkomen dat de helft van het Nederlandse bos te gronde gaat", aldus de organisa ties. Ginjaar-Maas: DEN HAAG - Eindexamenkandi daten in het Lager Beroeps Onder wijs (LBO), het Middelbaar en Hoger Algemeen Voortgezet Onderwijs (MAVO/HAVO) en in het Voorberei dend Wetenschappeijk Onderwijs (VWO) mogen examen doen in een ex tra vak. Als de kandidaat dat wil, telt het vak mee bij het bepalen van de examenuitslag. Dit heeft staatsse cretaris Ginjaar-Maas (Onderwijs) de scholen woensdag in een circulai re laten weten. De uitslag wordt bepaald aan de hand van de eindcijfers van alle vak ken waarin examen is afgelegd. Maar de leerling kan een vak (in het VWO eventueel meer vakken) kiezen dat buiten beschouwing blijft. Voorwaar de is wel dat met de overgebleven vakken het voorgeschreven eindexa men kan worden gedaan. Het diploma zal de vakken vermel den die voor de uitslag bepalend zijn geweest. Op de cijferlijst worden alle vakken vermeld waarin de kandidaat examen heeft gedaan, tenzij de kan didaat niet wil dat het vak dat hij of zij heeft laten vervallen op de lijst wordt gezet. De staatssecretaris schrijft dat het wellicht niet mogelijk zal zijn de aan passing van de betreffende algemene maatregel van bestuur nog tijdig (voor 15 mei) in het staatsblad te plaatsen. Maar volgens haar mochten leerlingen die dit schooljaar een ex tra vak hebben gekozen verwachten, dat dit vak zou kunnen meetellen bij de beoordeling van hun examenresul taten. Mede daarom zullen de wijzi gingen zonodig met terugwerking vanaf 15 mei van kracht zijn. Consumenten bond: UTRECHT - De geneesmiddelen zijn in Nederland vaak veel te duur. Het ministerie van Economische Za ken zou hierop veel meer controle moeten uitoefenen. Dat concludeert de Consumentenbond naar aanlei ding van een onderzoek naar de ge- neesmiddelenprijzen in Europa. In vergelijking met andere Westeu- ropese landen blijkt 85 procent van de in ons land verkrijgbare middelen duurder te zijn dan gemiddeld in Bel gië, Frankrijk, Engeland, Italië en ierland. Alleen in West-Duitsland zijn de medicijnen nog duurder. Samen met buitenlandse consu mentenorganisaties heeft de Consu mentenbond in de zeven Europese landen verschillende geneesmidde len, zoals pijnstillers, antibiotica, ze nuwmiddelen, hartmedicijnen, mid delen tegen hoge bloeddruk en maag- en darmmiddelen ingekocht. Bepaalde soorten medicijnen blij ken in ons land zelfs buitensporig duur. Het reumamiddel Indocid kost bij ons bijna zeven keer zoveel als in Italië, terwijl de pijnstiller Aspro 500 in Frankrijk voor bijna de helft van de Nederlandse prijs over de toon bank gaat. Van dc in totaal vijf groe pen medicijnen die de Consumenten bond in de Consumentengids be schrijft, komt Nederland er twee keer als duurste van de zeven landen uit en drie keer als het op een na duurste land. LONDEN - Woensdag zijn in Groot Brittannie opnieuw 1.200 mijnwer kers aan het werk gegaan. Volgens de kolenraad (NCB) betekent dit dat thans meer dan de helft van de 186.000 mijnwerkers (ruim 93.000) niet staakt. Zaterdag 2 en zondag 3 maart Zierikzee Dokter W. Bontkes, Zierikzee, tel. (01110) 2280, neemt waar voor dokter Van Geer, dokter Visser en dokter Sleegers, Spreekuur voor dringende gevallen zaterdag- en zondagmorgen van 11.00- 11.30 uur. Westhoek, Brouwershaven Dokter J. Ph. P. Stenger, Burghseweg 54, Haamstede. Tel. (01115) 1861, neemt waar voor dokter Bruel, dokter Flach en dokter Verbeek-van Beek. De weekenddienst loopt van vrijdag middag 18.00 uur tot maandagmor gen 08.00 uur. Voor spoedgevallen is er spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur, zowel op zaterdag als zondag. Buiten spreekuurtijden alleen dringende gevallen. Duiveland/ Bruinisse Dokter H. Speelman, Oosterland, Molenweg 61, Telefoon (01114) 1280, neemt waar voor dokter Van den Berg en dokter Dor- restein. Tandarts R. C. A. Backer, Poststraat 14, Bruinisse, tel. (01113) 2666, neemt waar voor geheel Schouwen-Duiveland. De weekenddienst bestaat uit twee spreekuren voor spoedgevallen namelijk van zaterdag- en zon dagmiddag van 17.00-17.30 uur. Zuster G. H. du Croo, Kloosterweg 30, Haamstede, tel. (01115) 1535, neemt waar voor Zierikzee. Zuster P. v. d. Velde, Oosterland, Lan ge Achterweg 10, tel. (01114) 2050, neemt waar voor Bruinis se en Duiveland. Zuster A. v. d. Schelde, Spuislop 14, Brouwershaven, tel. (01119) 1682, neemt waar voor geheel Schouwen. Dierenarts M. K. Buth, Hogezoom 9, Haamstede, tel. (01115) 2254 heeft dienst voor Schouwen- Duiveland. Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie rikzee, Dam 18 is op zaterdag geopend van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Op zondag van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Bel voor noodgevallen alarmcentrum Noord- en Midden-Zeeland, tel. (01100) 14444. Gehandicapten adviesbureau Zee land. (Tel. 01110-4743). Nederlandse Multiple Sclerose, afde ling Schouwen-Duiveland. Kontakt- adres Laura v. d. Zande, Kapelleweg 4, Nieuwerkerk. Tel. (01110) 5017. Hodgin-kontaktgroep, kontakt-adres Elly Gebraad, Oude Moolweg 36, Re- nesse. Tel. (01116) 1602. Niet gewenst zwanger? Bel voor hulp aan moeder en kind Werkgroep „Laat Leven Schouwen-Duiveland", tel. (01114) 2131 of landelijke dienstencen trum VBOK (033) 620244. Buro Rechtshulp te Zierikzee. Iedere dinsdagmiddag van 14.15-16.15 uur spreekuur in het pand van het Leger des Heils (Poststraat 37). Iedereen kan terecht voor gratis juridisch ad vies en toewijzing van een advocaat. Informatie- en klachtenburo over de gezondheidszorg, tel. 01100-31594, op maandag, dinsdag, woensdag en don derdag van 9.00 tot 12.00 uur, op dins dag van 13.30 tot 17.00 uur en op don derdagavond van 18.00 tot 21.00 uur. Donderdag 28 februari Zierikzee UW-gebouw. Jaarvergadering. 18.00 uur. Stadhuis. Adviescommissie onder wijs. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Commissie openbare werken. 19.30 uur. Vrijdag 1 maart Burgh-Haamstede Hotel Bom. Jaarvergadering Oranje vereniging. 20.00 uur. Ouwerkerk Dorpshuis. Uitvoering muziekgezel schap „Nieuw Leven". 19.30 uur. Bruinisse Verenigingsgebouw Deestraat. Jaar vergadering Algemeen Vissersbc- lang. 20.00 uur. Dorpshuis. F.N.V.-avond. 20.00 uur Dreischor Dorpshuis, Blijspel „Eigen aard is goud waard" door toneelgroep „Nut en Genoegen". 19.45 uur. Zaterdag 2 maart Zierikzee UW-gebouw. Gespreksavond werk groep Homofilie. 20.00 uur. Ellemeet Dorpsplein. Keuring versierde paar den Straofeest, 12.30 uur. Vertrek naar strand, 13.00 uur. 's Avonds feest in Durpsuus. Brouwershaven Oud papier ophalen. Van 9.00 tot 10.30 uur. Maandag 4 maart Zierikzee Stadhuis. Vergadering Stuurgroep werkloosheid. 15.00 uur. Restaurant Mondragon. Algemene le denvergadering ZOC. 20.00 uur. Ouwerkerk Dorpshuis. Jaarvergadering land- bouwvereniging „Aller Belang". 20.00 uur. Dinsdag 5 maart Kerkwerve Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur. Burgh-Haamstede De Schutse. N.V.V.H. Lezing natuur- en vogelwacht over ontstaan van Schouwen door Rita de Ligt. 14.00 uur. Zonnemaire Café Bommenede. Ledenvergadering oranjevereniging. 20.00 uur. Woensdag 6 maart Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw. Bejaar denmiddag NCVB. 14.30 uur Huis van Nassau. Jaarvergadering snijmaiskern. 19.45 uur. Scharendijke De Putmeet. Bijeenkomst CBTB. 20.00 uur. Donderdag 7 maart Zierikzee Huis van Nassau. Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland. 19.30 uur. Huis van Nassau. Vereniging be drijfsvoorlichting Schouwen-Duive land (Actie Kleine gewassen). 20.00 uur. Burgh-Haamstede Gereformeerde Kerk, Platboslaan. Kaderdag met „Kennismakingscur sus" voor vrouwen. 9.30-15.45 uur. Bruinisse Peuter2aal De Kockstraat. Ouder avond „De Krukels". 20.00 uur. Vrijdag 8 maart Zierikzee UW-gebouw. Ledenvergadering Luc- tor et Fermento. 19.30 uur. Hervormd Verenigingsgebouw. Fami lie-avond C.F.O. 19.45 uur Graanbeurs. Dansorkest „Delta Trio". 20.30 uur Ouwerkerk Dorpshuis. Uitvoering muziekver eniging „Nieuw Leven". 19.30 uur. Oosterland Dorpshuis Oosterhof. Jaarlijkse ont spanningsavond Oranjevereniging. 19.30 uur. Zaterdag 9 maart Scharendijke Dorpsstraat. Straofeest. Keuring paarden 12.30 uur. Ringsteken en prijsuitreiking, ±15.15 uur De Putmeet. Strdo (dansen). 21.00 uur Dinsdag 12 maart Zierikzee Huis van Nassau. Voorlichtingsbij eenkomst over „Rolemmers" door Reinigingsdienst Schouwen-Duive land, voor gemeentebesturen en per soneel van de dienst. 20.00 uur. Woensdag 13 maart Renesse De Zeeuwse Stromen. Modeshow La Ligne. 20.15 uur. Donderdag 14 maart Scharendijke De Putmeet. Bijeenkomst CBTB. 20.00 uur Bruinisse Dorpshuis. Jaarvergadering Rode Kruis. 19.30 uur. Dinsdag 19 maart Kerkwerve Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur. Donderdag 28 maart Zierikzee Huis van Nassau. Voorjaarsvergade ring A.N.B.O. 14.00 uur. Dinsdag 16 april Kerkwerve Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur. Dinsdag 7 mei Kerkwerve Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 2