POSTZEGELRUBRIEK Terwijl de schepen wachtten NCVB Burgh-Haamstede hield jaarvergadering B% LENING 1985 SAMAN BV STAAT DER N EDERLANDEN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 22 februari 1985 Nr. 23682 Tberisme. Op 26 februari brengt de PTT twee nieuwe zegels uit die als onderwerp toerisme hebben. De zegels zijn ontworpen door Ge rard Hadders van de Rotterdamse Ontwerpers vereniging, ,,Hard Werken". Op de 50 cent zegel staat bestek met een bord op een place- mat en op achtergrond een land schap met het riviertje de Geul. Tfekst: 1885-VW-1985 ter gelegen heid van het eeuwfeest van de WV het Geuidal in Valkenburg. De 70 cent zegel herdenkt het 50-jarig bestaan van het Nationaal Park „De Hoge Veluwe". Op de ze gel hertegeweien uit de studiecol lectie van „De Hoge Veluwe" en een Veluws landschapsbeeld en het symbool van het Kröller-Mül- lermuseum, links. Dit symbool is een open neonbuisspiraal van de Amerikaanse kunstenaar Bruce Nauman, waarin de tekst ,,The true artist helps the world by re vealing mystic truths", ,,De ware kunstenaar helpt de wereld door het onthullen van mystieke waar heden". Dit museum, dat in het park ligt, is wereldberoemd door z'n collectie schilderijen van Vin cent van Gogh. Kunst en natuur zijn in het park op een unieke ma nier bij elkaar gebracht, en trek ken jaarlijks meer dan een half miljoen bezoekers. De Nederlandse VW is gespreid over meer dan 400 dorpen en steden. Met het toerisme is een bedrag van ruim 12 miljard gul den gemoeid terwijl het werkgele genheid biedt aan 250.000 mensen. In 1932 werd al een serie voor het Vreemdelingenverkeer uitgegeven mt o.a. een zegel met het Zierik- zeesche Raadhuis. Op initiatief van de stadspost- dienst van Leeuwarden hebben enkele grote stadspostdiensten in Nederland drie speciale Elfste- denpostzegels uitgegeven. Ze zijn gemaakt aan de hand van het vig net van de Elfstedenvereniging en hebben een waarde van 55, 80 en 100 cent. Glorieuze winnaar werd Evert van Benthem. Met ingang van 1 januari 1986 wordt een aantal postwaarden on geldig voor frankering. Het zijn: De bijzondere postzegels, al dan niet met toeslag, uitgegeven tus sen 1 januari 1968 en 31 januari 1976; De permanente cijferpostze- gels naar ontwerp van J. van Krimpen, uitgegeven tussen '46 en '57; De Landschapzegels van '62 en '63; De postzegels Koningin Julia na 'en profil' naar ontwerp van S. L. Hatz, uitgegeven tussen '53 en '67; De Luchtpostzegel voor bij zondere vluchten „vliegende kraai" van '53; Briefkaarten, adreswijzigingen en luchtpostbla den met een bovengenoemde ze- gelafdruk; De jubileumbriefkaart van '71; Het luchtpostblad Boro- budur van '71. Bovengenoemde postwaarden kunnen niet in- of omgewisseld worden op het postkantoor. (Ei genlijk niet van belang voor een verzamelaar.) MP31 Na het jaarverslag en het financieel verslag werd aan de leden een diase rie getoond met gesproken tekst. De diaserie ging over het project van de NCVB Vrouwen op Hai'te. De ontwik kelingshulp aan dit eiland in de Cari bische Zee staat niet op een erg hoop peil. Het kindertehuis Le Bon Repos, opgezet door een Nederlands echt paar, is een teken van hoop. Het staat enkele kilometers buiten de krotten wijk Cité Simone. Een vijftigtal weeskinderen en verlaten kinderen beginnen daar een toekomst. Een school is er al. De wens is dat er een gemeenschapscentrum komt. De NCVB wil bij de realisering hiervan graag helpen. Voor de vrouwen van Haïte betekent een dergelijk centrum een teken van hoop op een betere toe komst, voor de NCVB een daad van solidariteit. Er werden door de leden Advertentie BURGH-HAAMSTEDE - De afdeling Burgh-Haamstede van de NCVB hield dinsdag haar jaarvergadering. Zij verwelkomde de leden en de verte genwoordigers van de afdelingen Bruinisse, Kerkwerve en Zierikzee. Na het zingen van ps. 93: 1, 2 en 4, gebed, het lezen van psalm 93, de meditatie van mevrouw Klatter en het zingen van Gez. 317:1 en 2 werden in een vlug tempo de huishoudelijke zaken afgehandeld. dinsdag meegebrachte pakjes ver kocht. De opbrengst is voor Haïti be stemd. Voor een vrolijke noot zorgden me vrouw Hessels met een stukje van Annie M. G. Schmidt en de dames Speelman en De Vrieze met hun bij drage in Zeeuws dialect. Aan het slot van de avond werd af scheid genomen van de bestuurleden mevrouw Hack en mevrouw Willems. Helaas is voor mevrouw Hack nog geen opvolgster gevonden. Mevrouw Koster neemt het secretariaat over van mevrouw Willemse, die deze taak 6 jaar lang voortreffelijk heef vuld. De scheidende dames wer< en in de bloemetjes gezet. De avond werd hes-loten met het gezamenlijk z ngen van het NCVB-Bondslied. BIJ RGH-H AAMSTEDE Gert en Hermien in De Burght Van maandag 11 tot en met vrijdag 15 maart wordt in het Evangelisch ontmoetingscentrum De Burgfct een midweek georganiseerd om het werk van De Burght te leren kennen. Op donderdagavond volgt een optreden van Gert en Hermien Timmerman, die door zang en muziek hunlgeloof tot uiting brengen. In de ochtend- en avonduren!wordt er bijbelstudie gehouden onaer lei ding van de heer K. Glas, diejl8 jaar voor de zendingsorganisatie WEC in Korea werkte. Hij behandelt Jet the ma: De belangrijkste roepingvan ie dere christen. Hij laat ook da's van zijn werk in Korea zien. OOSTERLAND Oliebollenactie De jeugdkapel van de Nel. Herv. Kerk houdt zaterdag de jaarlijkse oliebollenactie. Zoals bekeid is de opbrengst bestemd voor de adoptie kinderen van deze jeugd-orpnisatie, Tseten Palmo (een 17-jarig neisje in Tibet) en Adriano Correa iFerreira (een 8-jarig jongetje in Brazilië). Door de regelmatige contacten weet de jeugdkapel, dat beiden voorspoe dig opgroeien, mede doorlopbreng- sten van acties, zoals deze) zaterdag bijv. in de vorm van de vejkoop van oliebollen zal plaatsvindjn. Vanaf negen uur komen de led<n van de jeugdkapel langs de deur. 'evens kan men de bollen kopen bij deyoorkerk. Als vanouds zal de bol z(ker in de smaak vallen. BRUINISSE Geslaagden EHBO-exanen Na de wintercursus EIBO in het Rode JCruisgebouw aan de Molen straat zijn op 18 februari le examens afgenomen door Dokter Tan Hattem uit Oude Tbnge, geassisterd door de Kaderinstructrice mevrjuw V. d. Veldë-Jongman. De cursu werd gege ven door de kaderinstructeur H. Bon tekoe, bijgestaan door Aevrouw H. de Jong-Klappa terwijl pokter Dor- restein enkele cursuldagen als arts/docent optrad. Medldoor de ver zorging van de lessen van de ras- EHBO-er Bontekoe slaafden alle tien kandidaten. Dit waren:}!. Geelhoed, L. Hanse, R. Bontek<p-Blauw, M. Minnaard, J. Roukems L. M. v. d. Bos, W. v. d. HeetkampA. Koster, A. Verton, A. B. v. d.Wek ken. De geslaagden werden gefliciteerd. Ouderavond Peutenaal ,,De Krukels" De Stichting Peutepal „De Kru kels" houdt op donderiag 7 maart de jaarlijkse ouderavorjl in de peu terspeelzaal aan Ide Dr. de Kockstraat. Aanvangkcht uur. Op de agenda onder ander de vertoning van een video-film vp de peuters en een overzicht van depeuterspeelzaal. Bij de bestuursverkezing zijn Mar- lien Wielaart, PaulaDeurloo en Jan de Laat aftredend, ie Laat stelt zich herkiesbaar. Het befuur heeft de da mes De Jonge en D Waal bereid ge vonden de geledere! te versterken. „Helpt Elkander/ in 't Opper De Herv. Vrouwegroep „Helpt El kander" hoopt dnsdag 26 februari weer in vergaderilg bijeen te komen. Plaats van handding ditmaal de re creatiezaal van (In 't Opper", tijd half acht. MIDDELBURG Ledenvergadering NCRV In de Schouwburg te Middelburg vindt 5 maartpe jaarlijkse provincia le ledenvergadering van de NCRV plaats. Tijde/s de vergadering zijn de leden van d Raad van Bestuur van de NCRV ende programmaleiders ra dio en televisie aanwezig om vragen van ledenje beantwoorden. Voorzit ter drs. Tn. D. Jansen houdt een toespraak onder het motto Zestig jaar NCW- Wat doe we ermee? Na de pauze wordt onder leiding van Judith Bosch hft spelletje Ben je zestig ge speeld. be muzikale begeleiding is in handen van het Interkerkelijk ge- mengd'koor Zuiderzangers onder lei ding vjin Jan Heuseveldt. De vergade ring l/egint om 19.30 uur. g|eg bedrag open bedrag koers de koers wordt na de inschrijving jp 26 februari vastgesteld volgens het tendersysteem rente jaarlijks op 1 april aflossing in 5 jaarlijkse termijnen van 1 aprijl 991 af inschrijving 26 februari a.s. van 9 tot 15 uur/a banken en commissionairs storting 1 april 1985 prospectus kosteloos bij banken en commi^ionairs Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 15.30 uur De groene ruimte. De voor malige drassige grond waaruit Ne derland grotendeels bestond is vrij wel verdwenen. Er wordt een lans gebroken voor het behoud van de wei nig overgebleven stukken natuur ook in verband met de unieke flora en fauna. 15.55 uur Webster. Webster doet uit de doeken wat hij er van denkt om blan ke ouders te hebben. 16.20 uur Bij Koos. Praatprogramma 18.05 De smurfen. Gargamel heeft weer wat verzonnen om de smurfen dwars te zitten. 19.00 uur Je ziet maar clips 19.25 uur Zeg 'n AAA. We treffen Koos in het ziekenhuis aan en die laat zich heerlijk verwennen door het ver plegend personeel. Zelf heeft hij niet veel zin om weer naar huis te gaan, maar dat valt voor Mien moeilijk te verbloemen. 20.00 uur Journaal 20.28 uur De sterrenshow. Vanuit een circustent in Winterswijk, presen teert Willem Ruis deze wekelijkse show. 21.50 uur Achter het Nieuws 22.20 uur Voetbal '80. Kort geva rieerd voetbaljournaal 22.30 uur Sonja op zaterdag 23.20 uur Simon Carmiggelt. Deze schrijver leest het verhaal „De brief" voor uit zijn bundel „Ik red me wel". 23.45 uur Journaal 23.50 uur Nieuws voor doven 23.55 uur Studio sport. Beelden van het Indoor-Brabant paarden- evenement in Den Bosch. Nederland 2 13.00 en 18.45 uur Nieuws voor doven 17.00 uur Studio Sport. Een reporta ge van de W.K.schaatsen sprint in Heerenveen. 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Op naar de top show. Amateur-artiesten zetten hun beste beentje voort ter verkrijging van de NCRV-Showtrofee. 20.20 uur Cheers. Plotseling ver schijnt Diana's ex op het toneel en dat brengt vooral Sam goed van slag af. 20.45 uur Maggie Forbes. Maggie krijgt nog steeds anonieme telefoon tjes en probeert een mysterieus sterf geval in een bordeel te ontrafelen. 21.35 uur U zij de glorie 22.30 uur Journaal 22.45 uur Studio sport 23,15 uur Cold sweat. Frans/Italiaan se film uit 1970. Nadat de misdadiger Joe Martin uit Amerika zijn straf uit gezeten heeft vestigt hij zich in Zuid- Frankrijk om aldaar een nieuw leven te beginnen als ordentelijk burger. Zondag- 24 februari Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor'doven 11.00 uur Eucharistieviering 16.30 uur Het huishouden van Jan Steen 19.00 uur Nieuws 19.05 uur Towser. Zweedse kinderse rie 19.10 uur Achterwerk in de kast 19.30 uur De jonge helden. Magazine voor ouderen, met als motto „Een strijd tegen de malaise". 20.10 uur Post Nicaragua. De reis brief uit Nicaragua wordt besproken. 21.25 uur Spitting image. Satirisch programma 21.50 uur Kwelling. Een een-akter van Herman Heijermans, uitgevoerd door toneelgroep Baal. Een blinde man heeft een verhouding gehad met een andere vrouw dan zijn huwe lijkspartner. Dat blijft een schaduw werpen op de huwelijksrelatie. 22.45 uur Nieuws 23.05 uur A dedicated man. Engels toneelstuk, met in de hoofdrollen een serveerster en een kelner. Deze laat ste kan zijn positie verbeteren, echter op voorwaarde dat hij een echtgenote "inbrengt". Collega Edith heeft wel wel zin om het spelletje mee te spe len. 00.00 uur Journaal Nederland 2 12.00 uur Het capitool. Discussiepro gramma 16.30 uur Studio sport 17.55 uur De tweede natuur. Het voornaamste communicatiemiddel is de taal. Hoe wordt ze gebruikt door de kunstenaar, schrijver en weten schapsman? Welke functie heeft bijv. de taal als ondersteuning van beel den? 18.25 uur Nieuws voor doven 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Sprekershoek 19.00 uur Studio sport 19.55 uur Lotto 20.00 uur Nieuws 20.10 uur Panoramiek. Een analyse van het internationale politieke nieuws. 20.45 uur Tweede Kamer: lam of leeuw? Verschillende vertegenwoor digers van openbare bedrijven gaan in discussie over de parlementaire de mocratie, over het functioneren en feilen. 21.40 uur De Arabieren. Het functio neren van de vrouw in het Arabisch gezin als centrale figuur wordt nader bekeken. 22.30 uur Journaal 22.35 uur Nieuws voor doven Maandag 25 februari Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 15.30 'uur Ontdek je plekje. Het plaatsje Vianen wordt nader beke ken. 15.40 uur Dag huis, dag tuin, dag op- bergschuur. 15.50 uur Kinderbios 16.25 uur Wordt vervolgd. Tal van te kenfilmfragmenten en strips komen aan bod. 16.55 uur Avro's sportpanorama 17.30 uur Nieuws 17.45 uur Toppop. De hits uit de Na tionale Hitparade worden weer ge presenteerd door Ad Visser. 19,00 uur Minibios 19.10 uur Telcvizier magazine. Nieuws uit de wereld van vandaag en morgen. 20. 00 uur Journaal 20.28 uur Puzzeluur. Programma, ge presenteerd door Jos Brink, waarin de puzzelknobel weer actief in het werk gesteld dient te worden. 21.20 uur Weduwen. Op het misdaad pad zijn de vrouwtjes vastbesloten om ondanks dat ze moeite hebben om de Fisher-bende en de politie op af stand te houden, door te gaan met de voorbereiding van de geplande roofo verval. 23.00 uur Karei van de Graaf. Praat show. 23.45 uur Journaal 23.50 uur Nieuws voor doven Nederland 2 18.15 uur Nieuws voor doven 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Kwartslag 19.25 uur Coronation street. Hilde maakt zich bij thuiskomst zorgen over gepaste ontvangst door Stan van de belangrijke gasten. 19.55 uur Voetbal '80 20.40 uur De kousumentenman. Aan dacht voor warenonderzoeken en pro blemen van maatschappelijke aard. 21.40 uur De onderste steen. Al elf jaar ligt een mevrouw ten gevolge van een narcosefout bij een keizersnee-operatie in coma. Haar man vertelt over zijn problemen naar aanleiding van dit vreselijke gebeu ren. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Nieuws voor doven Maandag 25 februari, 21.20 uilt, Nederland 1: ,,De weduwenShirley gaat op echt vrouwelijke manier de omgeving verkennen en zorgt voor een af leidingsmanoeuvre. Advertentie DEN HAAG - Het ministerie van Financiën krijgt binnenkort het ver zoek de formele beletselen weg te ne men die nu nog verhinderen dat de Rijks Post Spaarbank (RPS) leningen aan woonwagenbewoners verstrekt. Staatssecretaris Brokx (Volkshuis vesting) heeft dat donderdagavond in de Tweede Kamer meegedeeld. VERWARMINGSSERVICE Telefoon 01110-2647-3909 DEN HAAG - De Tweede Kamer moet voorkomen dat er nog meer be zuinigd gaat worden op de overheids uitgaven voor de Volkshuisvesting. Dat is de kern van een brief die werk gevers en werknemers in de bouw, alsmede de koepels van woningbouw verenigingen, donderdag naar de Ka mer hebben gestuurd. 75 Tben kwam die hele zeeslag ter sprake en ook het feit dat de Engel sen daar zo stevig klop kregen en de onzen slechts twee schepen verspeel den. Slechts twee „En die ene was de 'Josua'," zei Jan Lourens. „En van kapitein Jan Dik, noch van zijn scheepsvolk is ooit meer iets gehoord of gezien. Hij ver ging op zeven juni." „Dus Arend Wouters is dood," zei Welmoet, en haar stem was hees van ontroering. „Als een pier," gaf Jan toe. En hij vertelde nog veel meer en keek maar naar Marie. En Geert schonk de kroezen vol en moeder gaf koeken rond. En iedereen luisterde en was blij. Zelfs de gedachte aan het oproer en aan wat morgen stond te gebeuren, was op de achtergrond ge raakt. Maar Welmoets gedachten waren ver van dit alles. Nu had ze de laatste weken zo erg tegen Arends komst op gezien om de droeve tijding, die hem hier wachtte, dat het haar soms be nauwde als ze het zich goed indacht. En nu was hij Grietje misschien nog wel voorgegaan in de dood ofwel zij hem, want ze stierven in dezelfde da gen. Stel eens dat Grietje nog leefde, en deze tijding was gekomen? Dan was al haar hoop vernietigd en had ze hier op aarde niets meer over om voor te leven Zij zou het moedig heb ben godragen, dat wel, maar cr was reden tot diepe dankbaarheid dat Welmoets bede, haar eis, niet ver hoord was. Het was goed geweest zo als het was gegaan. Wat God deed, was toch welgedaan? „Zal ik het Aagtbuur gaan aanzeg- door J. VISSER-ROOSENDAAL gen?" vroeg ze zacht aan Geertrui. Die begreep blijkbaar haar gedach ten, want ze knikte. „Neem vooral Rik mee," zei ze nog. Het was al bijna donker, maar haar voeten vonden vanzelf het oude pad dat ze na Grietjes dood niet meer be treden had. Ze drukte met het oude gewende gebaar de ijzeren klink van de achterdeur neer en liep het huis binnen tot aan het achterom, waar Aagt alleen bij de dode haard zat. „Goedenavond buur," zei ze zacht. Aagt keek op. „Welmoet," riep ze verbaasd. „Jij weer eens hier? Daar doe je goed aan, kind. Ga "uw zitten." Welmoet nam de aangeboden stoel en ging tegenover haar zitten. „Waar is Willem?" vroeg ze. „En Sijmen? Is er niemand thuis? „Sijmen ging vroeg naar bed en Willem zit in de kamer. Wc rooien het samen niet vandaag." Welmoet begreep dat heel goed. „Wat een dag, hé?"zei ze. „Maar de schutters zijn overal toch thuisgeble ven! De schepen liggen daar nog leeg te wachten." Ze vertelde al wat ze wist over het oproer. En ook wat de vroedschap had besloten. „Dus Willem gaat ook mee naar het Statenhuis?" vroeg Aagt. „Vader heeft het gezegd," gaf Wel moet toe. „Ik kan niets meer met hem begin nen," klaagde Aagt ineens. „Alles heb ik gedaan om hem van daag te weerhouden, ik heb er mijn werk voor in de steek gelaten en ik was zo blij toen ons dat gelukt was. Zo blij En laat het nu voor niets zijn geweest Hij wil en zal naar Den Helder. Hij wil krijgsman wor den, zegt hij." „Misschien wil hij iets anders zien en beleven," suste Welmoet. „En wie weet hoe slecht het hem bevalt en hoe gauw hij weerom is." „Wat moet een boer nu bij die solda ten," ging Aagt verder. „Hij is het zo goed gewend en je weet hoe die lui le ven. De jongen wordt cr vast ziek. zijn zwakke lichaam kon dat leven nooit verdragen." „Geen zorgen voor de tijd. buur." „Wat drijft hem toch?" „Hij wil zelfs eens iets onderne men," zei Welmoet nu. „Hijzelf?" Aagt zag haar aan in het walmende licht op de schoorsteen rand. „Hoe weet jij dat?" „Hij heeft het me zo half gezegd." „Zo. En ik dan?" Welmoet dacht even na. „Hij heeft aan u wel niet zozeer ge dacht misschien." „Maar ik leef toch voor mijn jon gen? Ik neem alles voor hem uit do weg." „Daar klaagde hij tenminste wei eens over als we samen waren." „Klaagde Willem?" Het klonk on gelovig. Nu besloot Welmoet om alles maar te zeggen. Het zou wel goed zijn als Aagtbuur hoorde wat Willem haar zelf niet zeggen durfde. „Hij wil zo graag baas zijn ovcr Klaas en Sijmen. En hij wil ook graag zelf het vee kopen en verkopen, en de kaas en de boter vermarkten en alles regelen. Ook wil hij dot u één of twee dienstmaagden neemt en zelf meer als boerin leeft," vertelde ze. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 5