Twee titels voor Sacha Vuijk tijdens Zeeuwse titelstrijd badminton in 's-Gravenpolder WIM EVERTSE EN LEON VAN DE WIELEN WINNEN KOPPELWEDSTRIJD IN RENESSE NIEUWSBODE Schouwen-Duiveland met 21 schaatsers aanwezig bij 13e Elfstedentocht Zierikzeesche IJsvereniging besloot jubileumviering De Schouwse Ruiters vergaderen Finale 3e klas bandstoten in Burgh-Haamstede 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 21 februari 1985 Nr. 23681 De winnaars van de koppelwedstrijd in Renesse. Links Leon van de Wielen en rechts Wim Everti legde het Zierikzeese koppel de voltallige concurrentie zijn wil op. (Foto: Johan Berrevoets jr.). Samen RENESSE - De ijsverenigingen Haamstede- Burgh, Renesse en Zierikzee organiseerden woens dagavond op de in voortreffelijke conditie verkeren de ijsbaan in Renesse een koppelwedstrijd, waaraan werd deelgenomen door veertien koppels. Vooraf stond vast, dat er een heel ander veld van favorieten zou zijn, dan tijdens de marathondriedaagse eerder in de week, omdat de corifeeën uit dat evenement zich in of bij Leeuwarden bevonden om deel te ne men aan de dertiende editie van de Friese Elfsteden tocht. Drie koppels streden uiteindelijk om de eind zege. Via een demarrage bij het ingaan van de laatste ronde kreeg Wim Evertse enkele meters ruimte, die hij tot het eind zou vasthouden. Met zijn zestienjarige koppelgenoot Leon van de Wielen werd de voorzitter van de honderdjarige Zierikzee- sehe IJsvereniging triomfaal winnaar. De veertien koppels reden eerst in twee groepen van zeven een voorwedstrijd, waarin per man che de twee laatste koppels afvie len. Tijdens deze manches maak ten enkele koppels reeds duidelijk, dat er tijdens de finale over twintig ronden nadrukkelijk rekening met hen gehouden dien de te worden. Ook echter waren er koppels, die tactisch reden en zich niet in de kaart lieten kijken. De eerste serieuze schermutselingen tijdens de finale met tien koppels ontstonden nadat er een achttal ronden was verreden. Vier kop pels scheidden zich af van de rest van het veld. Bram Roks/René Schimmelpennink, Wim Evert se/Leon van de Wielen, Piet Bos/Marco van Schelven en Peter Roos/Henk Altman veroverden een voorsprong van dertig meter op drie achtervolgende koppels, terwijl de drie laatste koppels ver terug werden geslagen. Teruggeslagen Bij het ingaan van de dertiende ronde ontstond in de kopgroep van vier koppels een afscheiding, die ontstond door een versnelling van Leon van de Wielen. Hij kreeg alleen Bram Roks met zich mee, maar ook zijn jeugdige koppelge noot René Schimmelpennink liet zich nadrukkelijk gelden in de ontsnapping. Door de ontsnappingspoging kwamen drie koppels op een volle ronde achterstand, maar ook an deren hadden problemen om niet op een toer gezet te worden. Enigszins verrassend was de te rugval van Piet Bos en Marco van Schelven. Zij werden zelfs achter haald door het duo Van de Hoek/Kraaijenbrink, maar de in zinking duurde slechts een drietal ronden en bij de zestiende door komst voegden Van Schelven en Bos zich weer bij de twee koplo pers. Op dat moment telden de koppels Van de Hoek/Kraaijen brink en Roos/Altman een achter stand van vijftig meter, terwijl Van der Wekken/Noordijke op tachtig meter volgden. De laatste drie ronden onderna men Adrie Noordijke en Toon van der Wekken nog een serieuze aan val op in eerste instantie Van de Hoek/Kraaijenbrink en Roos/Alt man en vervolgens op het leidende drietal, maar de tijd zou hen ont breken om nog helemaal naar de kop door te stoten. Bij het ingaan van de voorlaatste ronde nog steeds drie koplopers, terwijl Adrie Noordijke zich met zijn kop pelgenoot Tbon van der Wekken naar de vierde plaats werkte. Met nog vierhonderd meter te gaan plotseling een uitval van Wim Evertse, die niet gepareerd kon worden door Bram Roks/René Schimmelpennink en Piet Bos/Marco van Schelven. Het gaatje dat Evertse sloeg hield hij via een fikse krachtsinspanning open tot de finish. Bram Roks kwam een vijftal meters te kort en hij telde een voorsprong van een drietal meters op Marco van Schel ven. Aflossing- Adrie Noordijke sprintte nog vrij gemakkelijk naar de vierde plaats, vóór Van de Hoek/Kraai jenbrink en Roos/Altman. Als laatste eindigden Wandel en Ko nijnenburg nog in dezelfde ronde. De winnaars Evertse en Van de Wielen noteerden over de twintig ronden 14.53,50 minuten. „We gingen in de fput bij de laatste wissel", concludeerde Bram Roks. ,,Die hadden we niet goed gepland. Voordat ik weer goed in het ritme was had Evertse enkele meters voorsprong, te veel om nog goed te maken. Dat was jammer, maar we zijn toch tevre den". Tevreden waren ook Piet Bos en Marco van Schelven. ,,Het liep vandaag voor het eerst pas echt lekker", liet Marco van Schelven weten na het incasseren van de derde prijs met zijn kop pelgenoot Piet Bos. De 22-jarige Zierikzeese amateurwielrenner verschijnt het komende jaar waarschijnlijk niet in de pelo tons. Hij had gedurende de twee de helft van het vorige seizoen af te rekenen met de Ziekte van Pfeiffer en is vooralsnog niet vol ledig genezen verklaard, zodat hij geen licentie aanvroeg. ,,Ik weet niet of het er alsnog van komt, maar voorlopig in ieder geval nog niet", liet hij weten. De uitslag van de koppel wedstrijd over twintig ronden op de ijsbaan van Renesse: 1. Evert se/Van de Wielen, Zierikzee; 2. Roks/Schimmelpennink, Nieu- werkerk/Zierikzee; 3. Bos/Van Schelven, Zierikzee; 4. Van der Wekken/Noordijke, Kerkwerve; 5. Van de Hoek/Kraaijenbrink, Re nesse; 6. Roos/Altman, Renes- se/Burgh-Haamstede; 7. Wan del/Konijnenburg, Renesse/Zie- rikzee; 8. Schiettekatte/Schiette- katte, Zierikzee; 9. De Looff/De Looff, Zierikzee; 10. Kooman/Fie- rens, Renesse. De hoofdprijzen werden in Renesse uitgereikt door Nico Dambruin, voorzitter van IJsvereniging Haamstede-Burgh. ZIERIKZEE - Aan de dertiende editie van de Friese Elfstedentocht, die vanochtend vanuit de Frieslandhal in Leeuwarden van start ging nemen vol gens informaties, die door de besturen van de diverse ijsverenigingen werden verstrekt 21 Schouwen-Duivelandse rijders deel. In alle gevallen op een na be treft het de toertocht, al bestaat er over een tweede rijder twijfel. Fop Fon- teijne uit Burgh-Haamstede kreeg toestemming om als wedstrijdrijder te starten (nummer 248) en een andere Burgh-Haamstedenaar Cor Muller deelde bij zijn vertrek naar Friesland (woensdagmiddag om twaalf uur) mee ook nog een serieuze poging te gaan ondernemen om aan de wedstrijdtocht deel te mo gen nemen. Fop Fonteine is reeds jaren lid van de organiserende vereniging en daar door gerechtigd om als wedstrijdrij der deel te nemen. Voor Cor Muller liggen de zaken enigszins anders. Muller was ook als wedstrijdrijder in 1963 van de partij. Hij werd toen als 63e geklasseerd in een tijd van ruim veertien uur. Winnaar Reinier Paping had toen 10 uur en 59 minuten nodig. Met zijn startkaart van 1963 op zak hoopte Muller alsnog deelname af te kunnen dwingen. De 46-jarige Burgh- Haamstedenaar onderbrak zijn va kantie en kwam dinsdag halsoverkop in een ruk per auto terug uit Italië om alsnog van de partij te kunnen zijn in Friesland. ,,Ik wil niet 2eggen, dat ik aspiraties heb om een hoofdrol te spe len in de wedstrijd, maar je kunt toch een stuk rustiger je tocht doen en dat is me ook wat waard", vertelde Mul ler, die behalve op de schaats ook voortreffelijk uit de voeten kan op de langlaufers en de spikes. Muller ver trok naar Leeuwarden met zijn vaste trainingspartners Fop Fonteijne en de kersverse Schouwen-Duivelandse marathonkampioen Piet van den Aarssen. Behalve voornoemd drietal, dat verwacht wordt als beste eilandelijke vertegenwoordigers uit de bus te ko men, is vooral Burgh-Haamstede sterk vertegenwoordigd in de Friese tocht over ruim 200 kilometer. Het voltallige deelnemersveld van Schouwen-Duiveland ziet er (zover bekend, red.) als volgt uit: Theo den Engelsman, Cor Muller, Jacob den Engelsman, Piet van den Aarssen, Fop Fonteijne, Niels Gebraad, Marcel Hanse, Johnny Quaak. Huib de Ligt, Eddy Smit, Jos Geluk, Jaap van den Kassteele, Ger Villerius, Herman Padmos, Harry Boot, René Verwijs, Gerard van de Wiel, Ido Klijnsma, Ruud Vercruijsse, Piet-Jan Lande- gent en Jan Lekkerkerk ZIERIKZEE - De Zierikzeesche IJsvereniging besloot woensdagmid dag de festiviteiten ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan met een aantal wedstrijdjes en spelletjes voor diverse jeugdcategorieën. Bij de oudsten, van dertien tot zestien jaar reden de jongens vier en de meisjes drie ronden. Bij de meisjes werd Collette de Vries winnares met Annet van Oeveren en Christian van de Riet op de volgende plaatsen. Bij de jongens werd Mark de Looff win naar. Johnny van Mourik eindigde als tweede en Rik Evertse pakte de derde plaats. De jeugd van tien tot dertien jaar nam het tegen elkaar op via ringste ken. Jacco Klink bleek het meest be dreven met een tweede en een derde plaats voor respectievelijk Patrick Roggeband en Maarten Jongbreur. De kinderen van zes tot tien jaar kon den tonen hoe goed ze overweg kon den met een lepel en een bal, maar dan wel op de gladde ij2ers. Janine Kok eindigde als winnares met Nancy van Mourik als goede tweede en een derde plaats voor René Fondse. Spelen met vlaggetjes was de opgave voor de allerjongsten tot zes jaar. Ook hier werd een 'kokje' win nares. Marieke Kok bleef Eefje Fie- rens en Cindy van de Velde voor. De organisatie kon in totaal ruim vijftig kinderen begroeten, die zich koste lijk vermaakten. DREISCHOR - De LR en PC De Schouwse Ruiters houdt vrijdag avond 22 februari een algemene le denvergadering in het Verenigings gebouw in Zonnemaire. De aanvang van de vergadering is half acht. Na de opening, de notulen van de vorige vergadering en de behande ling van de ingekomen stukken en de mededelingen komt het financieel verslag over 1984 aan de orde, alsme de het verslag van de kascommissie. Als laatste onderdeel voor de pauze staat de begroting voor het lopende jaar 1985 te bespreken. Na de pauze wordt de bestuursver kiezing als eerste agendapunt afge werkt. Secretaresse Jannie van der Werve is aftredend en herkiesbaar. Dat geldt niet voor Bram Bevelander, die zich niet meer herkiesbaar stelde. Na de bestuursverkiezing wordt de instructie, de groepsindeling en het wedstrijdoverzicht voor het groensei- zoen 1985 onder de loep genomen. Voor de sluiting staat de rondvraag op de agenda. ZIERIKZEE - Biljartvereniging Witte van Haemstede organiseert vrijdag 22, zaterdag 23 en zondag 24 februari in hotel Bom in Burgh- Haamstede de districtsfinale van Schouwen-Duiveland in de derde klasse bandstoten. Hieraan wordt door zeven spelers deelgenomen. Als bovenste uit de lijst komt Ton- ny van Bcveren van het Nieuwerkcrk- se OKK binnen, maar hij realiseerde tijdens de voorwedstrijden niet het hoogste gemiddelde. Dat komt voor rekening van Dick Snijders van bv The Country met 1.840, waarmee hij overigens nog ver verwijderd is van de promotiegrens van 2.299. De rij fi nalisten wordt gecompleteerd door Ben Wittenberg van The Country. Koos Dorremnn en Co Evcraers, bei den van de bv Renesse, Leen Hokke van dc bv DOS en Nico van de Graaf van bv Onder Vrienden. Everaers staat voorde taak een halve degrada tie weg te werken, die hij opliep door oen moyenne van 1.487 tijdens de voorwedstrijden. De degradatiegrens ligt op 1.50. iti de derde klas bandsto ten dienen 55 caramboles gescoord te worden om dc meet te halen. Aan hof eind van het toernooi wordt de dis- trietsbekcr en medaille uitgereikt rloor Ko Vasscur, voorzitter van het district Schouwen-Duiveland van dc KNBB. Ook kampioenschappen voor Hanco de tbs en dubbel Van der Have/Koster 's-GRAVENPOLDER - In sporthal De Zwake in 's- Gravenpolder werden de Zeeuwse jeugdkampioenschap pen badminton afgewerkt. Hieraan namen ook twaalf le den van badmintonclub Zierikzee deel, die gezamenlijk voor een schitterend resultaat zorgden voor de eilande lijke vereniging. Het twaalftal bracht maar liefst vier eerste en vier tweede plaatsen mee naar huis. Twee titels waren er voor Saeha Vuijk in de groep van veertien tot zestien jaar. Zij won overtuigend het enkelspel en trok met Winnie Slootman ook het dames dubbelspel naar zich toe. In de categorie tot twaalf jaar werd Hanco de Vos kampioen door in een Zierikzeese finale te winnen van Sander Melieste. Ook in deze leeftijdsgroep wonnen Angelique van der Have en Marloes Koster het dames dubbelspel. In de oudste leeftijdsgroep werd de BC Zierikzee vertegenwoordigd door Remco Vuijk en René Schimmelpen nink, twee spelers die het afgelopen seizoen een vaste plaats hadden in het hoogste team van de Zierikzeese badmintonvereniging. René Schim melpennink werd in zijn poule uitge schakeld door Michel Francois in drie sets. Nadat Schimmelpennink de eer ste set had binnengehaald met 15-7, moest hij de tweede nipt inleveren na verlenging (15-17). In de derde en beslissende set drukte Francois door naar 9-15. Eerder had Schimmelpen nink met twee keer 15-0 gewonnen van Van der Veeke. Remco Vuijk werd wel poulewinnaar via winst op Her- ke(15-3, 15-8) en Perotti (15-2.15-1). In de halve finales won hij met 15-11, 15-10 van Michel Francois, de eerdere overwinnaar van clubgenoot René Schimmelpennink. In dc finale kreeg Remco Vuijk het aan de stok met Marcel Lammers. Dc Vlissingcr werd de absolute uitblinker van deze kam pioenschappen door maar liefst drie titels binnen te halen. Remco Vuijk moest eenvoudig capituleren: 15-7. 15-9. Lammers klopte met Bart-Jan den Hollander ook het Zierikzeese koppel in de eindstrijd van het heren dubbelspel, zij het dat zij daarvoor drie sets nodig hadden: 12-15, 15-12, 11-15. Eerder hadden Schimmelpen nink en Vuijk geen enkel probleem gehad om zich voorbij Tbn Broe ken/Van Hommclcn en Perotti /Van der Veeke te werken Marcel Lam mers won met zijn zus Manon ook het gemengd dubbelspel ten koste van Michèle Scholten en Michel Francois. Niet onderdoen Manon Lammers deed niet voor haar broer onder door het dames en kelspel en het dames dubbelspel win nend af te sluiten. In het enkelspel kreeg Jacqueline van Esch klop en met Michèle Scholten werden Cinthia Niezing en Jacqueline van Esch te ruggewezen. In dit gemengd dubbelspel kwam Remco Vuijk met Winnie Slootmans in actie. In de poule klopten ze Jac queline van Esch en Martijn Pfaff niet 15-11,17-15, maar ze verloren van dc latere kampioenen Marion en Marcel Lammers: 1-15, 6-15. Sacha Vuijk en René Schimmelpennink wonnen eerst van Hogerland/Van Boven, maar kregen vervolgens klop van Michèle Scholtcn en Michel Francois: 11-15, 9-15. In groep J2 (van veertien tot zestien jaar) haalde Ed win Eggink geen punt binnen door nederlagen tegen Mculmcester en Wisse. Met Roger van der Veken pro beerde Eggink het in het eren dub belspel, maar ook nu was er geen suc ces weggelegd. Er volgden nederla gen tegen Pfaff/Tan, Clccmputte/De Zeeuw en Wisse/Meulmeestcr. Bij dc dames in deze groep prolon geerde Saeha Vuijk haar titel. In haar poule boekte ze overtuigende over winningen, maar ook in de kwartfi nale tegen Marlies van Ooyen (11-1, 11-0) en de halve finale tegen Marion Peters (11-5, 11-2) ontmoette zij weinig tegenstand. In de eindstrijd moest Sacha Vuijk het opnemen tegen Anuska Ridderikhoff. De eerste set verliep probleemloos, getuige de 11-0 score, maar in de tweede set had de Zierikzeese titelverdedigster verlen ging nodig om uiteindelijk toch met 12-9 te winnen. In het dames dub belspel trad 'de enkelspelkampioene aan met Winnie Slootmans. In de poulewedstrijden maakte het koppel geen fout, maar ook in de halve finale hadden Ten Klooster en Van Oosten weinig in te brengen: 15-3, 15-2. In de eindstrijd moest Vuijk en Slootmans binnen de lijnen tegen Marion Peters en Sandra Kest. De eerste set leverde winst op (15-8), maar de tweede moest worden ingeleverd (11-15), zodat een derde en beslissende set noodzakelijk werd. Vuijk en Slootmans trokken ook deze naar zich toe: 15-8, waarmee de tweede titel een feit was voor Sa cha Vuijk. Successen Zierikzeese successen waren er ook in groep J4 voor spelers en speelsters van tien tot twaalf jaar. Hanco de Vos en Sander Melieste speelden zich zelfs naar een volledig Zierikzeese fi nale door tot die tijd ongeslagen te blijven. Hanco de Vos werd poulewinnaar door gemakkelijke overwinningen op Remeny en De Raad. Aanzienlijk meer problemen had hij met Ronnie Kest. De twee spelers maakten er een boeiende driescttcr van. In elk van dc sets was een verlenging noodzake lijk om de winnaar aan te duiden. Hanco de Vos won de eerste set met 18-14, maar verloor dc tweede met de zelfde cijfers. In de derde en beslis sende set trok De Vos met 17-15 aan het langste eind. Sander Melieste hoefde in zijn poule geen set in te le veren bij een van de drie opponenten. Vlijm, De Wolf en Titalcy werden steeds in twee sets teruggewezen. Dc finale leverde andermaal een drieset ter op, die na een aarzelend begin re delijk gemakkelijk gewonnen werd door Hanco dc Vos. Sander Melieste won dc eerste set met 18-17, maar moest vervolgens zijn meerdere er kennen in zijn clubgenoot via dc al leszeggende cijfers 15-5, 15-4. In het dames enkelspel kwam An gelique van der Have tot winst tegen Marloes Koster (11-4, 11-0), maar de overige partijen vormden voor haar een te zware opgave Marloes Koster boekte geen enkele zege. In het dames dubbelspel bleken Angelique van der Have en Marloes Koster het sterkste duo. Via winst op Pamela Visser en Monique van Bochove haalden zij de titel binnen. Angelique van der Have haalde met Sander Melieste in het ge mengd dubbelspel de tweede plaats binnen. In de finale moesten zij hun meerdere erkennen in Imke van Cleemputte en Ronnie Kest (10-15, 2-15). In groep J3 kwamen vier man nelijke vertegenwoordigers voor de BC Zierikzee in actie. Tbmmo Clarke won van Van Laar (15-7, 18-17), maar verloor van Wijdeveld. Erik de Vos won met twee keer 15-0 van Roelofs, maar hij verloor van de latere finalist Peter Kodde: 7-15, 11-15. Geen vuist Antonie van der Zande kon geen vuist maken tegen Perotti en hij ver loor ook van de latere kampioen Remco ten Bi-oeke (6-15, 3-15). Roger van der' Veken won zijn poule via overwinningen op Van Hoorn en De Moor. In de volgende ronde stuitte hij eveneens op Remco ten Broeke en dat betekende ook voor hem het einde van het toernooi: 1-15,2-15. In het heren dubbelspel in deze groep werden Antonie van der Zande en Erik de Vos uitgeschakeld door Brakeboer/Wijdeveld en Roe- lofs/Nijhoff. Hanco de Vos en Peter Kodde wonnen van Sander Melieste en Hans Priem (15-2, 15-2), maar zij moesten hun meerdere erkennen in Edwin van Laar en Maurice Perotti (1-15, 11-15). Hetzelfde overkwam Sander Melieste en Hans Priem later ook: 4-15, 2-15. In het gemengd dub belspel in deze groep kwamen Tam- mo Clarke en Marloes Koster net iets te kort. Zij werden uitgeschakeld door Van Laar/Van Puyvelde, Perot- ti/Lekman en Brakeboer/Brakeboer. Al met al presteerde de BC Zierikzee toch goed op dit sterk bezet kampi oenschap. Vier titels en vier tweede plaatsen is tenslotte niet niks voor een afvaardiging van twaalf spelers en speelsters. Sacha Vuijk werd in 's-Gravenpolder opnieuw Zeeuws kampioene in het en kelspel en het dubbelspel. (Foto: Johan Berrevoets jr.).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 7