Lengte Taptoe Renesse is voor dit jaar ingekort streeknieuws Try-out voorstelling van Peter Faber's „Wilde Vaart" Bruse Conny de Groot opende „De Babbelaer Terwijl de schepen wachtten MIDDEN MIDDENSTAND Meer afwisseling in programma ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 19 februari 1985 Nr. 23680 Conny de Groot in haar kers-verse winkeltje De Babbelaer aan de Kerkstraat. Conny de Groot vertelt in haar kers-verse eigendom, dat haar winkeltje drie weken bestaat en in die drie weken een heel eigen klantenkring heeft opgebouwd. Het pand aan de Kerkstraat was eigendom van de heer en mevrouw Kesteloo waarin een smederij (nog geheel in takt), een winkel in huis houdelijke artikelen en buiten (achttien jaar) de Witte Pomp was gevestigd, totdat de heer Kesteloo vorig jaar overleed. Sinds 1 okto ber van dat jaar bedient Conny de pomp en helpt haar klanten met het grootste gemak aan super, ge woon, diesel of mengsmering. Dat er nog steeds Witte Pomp staat, heeft meer met de naam van wel eer te maken als met een ver meend voordeeltje: de brandstof is niet (veel) goedkoper dan elders en van een „gewoon" merk: B. P. De Babbelaer Dat het winkeltje aan de Kerk straat Babbelaer heet, ligt niet aan het feit dat Conny babbelaers verkoopt, het vertrouwde Zeeuw se snoepje. „Die naam kwam later pas. Ik klets nogal graag aan de pomp en ook in de winkel, van daar dat de naam Babbelaer ei genlijk vanzelf gegeven werd", zegt Conny, die het best wel leuk vindt. Behalve drop telt haar as sortiment ook kleine geschenken (dozen bonbons) en sigaretten. Meer met het buitengebeuren heeft de rest te maken: auto- accessoires, motorolie, flessengas (butaan en propaan) en petero- leum. Wat dat laatste betreft voegt ze er aan toe, dat er in Bruinisse nog behoorlijk wat peteroleum ver kocht wordt, voornamelijk aan de wat oudere mensen die nog zo'n heerlijk ouderwets peteroleum- stelletje bezitten, en in wiens hui zen het zo gezellig ruikt naar „vroeger". Het winkeltje is in eigen beheer verbouwd en ingericht tot een el dorado van de snoepende mens (en wie is dat niet?) in een super korte tijd van drie weken. Omdat een benzinepomp gedurende een lan gere periode open mag zijn dan „gewone" winkels, is de Babbe laer geopend van half acht 's och tends tot acht uur 's avonds. Wel een druk leven zo ineens voor Con ny, maar je doet het voor jezelf zegt ze, hetgeen veel goed maakt. Overigens heeft ze nog meer plan nen: uitbreiding met een viswin kel in de ruimte naast de winkel. INDE Tbekomstplannen weliswaar, maar zo goed als ze wist dat er een markt in Bru was voor een snoep winkeltje, weet ze ook (als dochter van een visser) dat er in Bru be hoefte is aan een viswinkel. Bru als erkende vissersplaats, heeft géén vaste winkel in het dorp. We zullen nog van Conny horen! door J. VISSER-ROOSENDAAL „Liefde, bedoel je?" Hij keek haar open aan. „Juist." Haar gezicht leefde op on der zijn blik. „En die hebben zo niet." „Welmoet niet, bedoel je Ze knikte. „Ze wil hem nu niet en ze zal hem nooit willen, IJsbrand." Hij boog zich naar haar toe en vroeg zachtjes: „Is er een ander mis schien?" „Ik weet het niet," zei ze aarzelend. ..Maar die Sinterklaasvrijer gaf wel zo iets te denken." „Heeft ze nooit geweten van wie ze hem kreeg?" „Nee. Volgens Marie was het een knappe vreemdeling, die ze tot vóór die avond nooit hier zag." „Hooft ze geen vermoeden ook?" „Ze had een kleine hoop, ai heeft ze die tegen mij nooit uitgesproken. Ik weet het slechts door iels wat Grietje Wouters onbewust ontviel. De meeste jonge meisjes houden hun moeder buiten hun hartsgeheimen." Haar stem klonk alsof dit haar speet „Grietje heeft wel meer geweten." gaf IJsbrand toe. „Maar wie denk jij dat die hoop geldt?" „De voorzoon van Krelis Ham. Die luitenant „Die0 Daar heb ik nooit iets van ontdekt Dan weten zo zich aardig in te binden, die twee. Woord noch blik wisselden ze onlangs in Enkhuizen. Ik dacht zelfs dat ze elkaar niet moch ten lijden. Maar die jongeman zou toch met dat weesmeisje in het huwe lijk gaan?" „Krelis Ham heeft dat gedacht, om dat hij i et hoopte. Zo doen vaders wel meer immers." Ze glimlachte hem toe. „Moeders ook." „Maar zijn vrouw vertelde me met Pinksteren dat het enkel vriendschap tussen hen was anders niet. En ze zei ook dat Johan onze Welmoet heel graag zag." Geertrui zweeg en keek naar bui ten, waar de avondschemer aan de omgeving een rust en schoonheid gaf die haar bekoorden. „En zij hem; dat weet ik vrij zeker." voegde ze eraan toe. IJsbrand zat heel stil en zag neer op zijn samengevouwen handen. Zijn zachte, stille Welmoet en die zou een krijgsman willen? In jaren van vrede maakte dit geen verschil met een ander, maar nu Was zijn meis je daarvoor wel geschikt? Hij zei dat aan zijn vrouw. „Welmoet is niet geschikt voor een leven aan zijn zijde." Maar Geertrui dacht daar anders over. „Als ze op eigen benen moet staan, valt het gerust wel mee. Zij is tot nu toe gewend dot er voor haar wordt ge dacht en gedaan. Maar als ze zelf voor alles moet zorgen, maken schade en schande haar vanzelf wijs. Onze Wel moet is heus niet zo dom als ze zich dikwijls voordoet." „Nee, dat weet ik ook wel." „Maar hier spraken we niet over," zei Geertrui nu. „Ik wil haar morgen moe naar het Statenhuis laten gaan." „Vind jij dat nu zo nodig?" „Bepaald nodig9 Nee. Maar wel ge wenst. Zij weet alles van dit oproer af en kan er dus ook het nodige van ver tellen. Die Johan verkeert er ook da gelijks, weet je IJsbrand begreep waar zij op doel de en hij schudde zijn hoofd. Die vrouw van hem dacht soms onmoge lijk dingen. Hij betwijfelde soms of ze bij de narigheden van heden wel vrijuit ging. Maar hij zou haar zin wel weer doen en Welmoet meene men. „Bovendien leert ze ervan als ze zo iets ook eens meemaakt. Ze komt zo weinig onder de mensen," ging Geer trui verder, „En wat hindert het ten slotte9" „Dan moet het maar." gaf IJsbrand half onwillig toe. (wordt vervolgd) BRUINISSE - Zomaar ineens heeft Bruinisse er een winkeltje bij, waarin het vooral voor kinderen goed toeven is: „De Babbelaer" in de Kerkstraat, waar Conny de Groot de septer zwaait. In de winkel een keur aan zoete lekkernijen met het accent op drop, maar de combinatie met het buitengebeuren is opvallend, en daarom aantrekkelijk. Buiten bedient Conny de als jaar en dag bekend staande Witte Pomp. Benzine en aanverwante artikelen, gecombineerd met snoepgoed, terwijl inge wijden weten, dat het assortiment aanvankelijk nog groter was, maar regeltjes hebben daar een voorlopig einde aan gemaakt. In Concertsaal Zierikzee ZIERIKZEE Fonds van Kazernering In de kleine commissiekamer in het stadhuis te Zierikzee wordt dins dag 26 februari een vergadering van het Fonds van Kazernering gehou den. De aanvang is 16.30 uur. Op de agenda staat onder meer de vaststel ling van de rekening over 1984, vast stelling van het Aanvullend regle ment voor het fonds en aanvullende instructie voor de commissie van be heer en de verkiezing van twee leden voor deze commissie. Collecte De collecte de Zonnebloem heeft in Zierikzee 3031,95 opgebracht. Dit bedrag is bestemd voor de dagboot en ziekenweek afdeling Schouwen-Dui- veland. Alle collectanten en geefsters wordt hartelijk dank gezegd. BURGH-HAAMSTEDE Examen Jeugd EHBO-A Alle leerlingen van de zesde klas van de CNS Onder de Wieken behaal den hun Jeugd EHBO-A diploma. De lessen EHBO en ongevallen preven tie werden gegeven door enkele le den van de Rode Kruis colonne Schouwen Westhoek. Geslaagd zijn: Lianne Beije; Marti- ne Holthaus; Djodei Kerssen; Janet Leeuwe; Lianne Oosse; Mirjam San ders; Fabiënne Schmidt; Loes Slager; Hanneke bij de Vaate; Marita van Zalm; Laurens Baas; Léon Boot; Ro nald Braam; Joost van Breugel; Pie- ter Geene; Elbert v. d. Graaf; Andy Janssen; Mare Nieuwenhuis; Huib Nortier; Marco van Putten; Ivo Schoots en Leon Verhage. NOORDGOUWE Muziekuitvoering Con Amore De muziekvereniging Con Amore geeft op zaterdag 23 februari haar jaarlijkse uitvoering in het Dorps huis. Op het programma staan mu ziekstukken van een gevarieerd ka rakter die zullen worden uitgevoerd onder leiding van dirigent A. Stout- jesdijk en de heer Chr. van Laten die de slagwerkers dirigeert. De leerlin gen van Con Amore treden onder lei ding van A. Clarisse voor het voet licht. Het tweede deel van het programma wordt verzorgd door de toneelvereniging Noordgouwe die on der de titel „De Hoekse en kabel jauwse twisten" een kolderiek blij spel in drie bedrijven op de planken brengt. Aanvang 19.30 uur. OUWERKERK Lezing over tuinaanleg De Culturele Vereniging Ouwer- kerk organiseert voor donderdag 21 februari in het dorpshuis een lezing. Spreker is de heer Burger, directeur van de Groene School te Kapelle. Hij praat over tuin en tuinaanleg. De le zing begint om 20.00 uur. BRUINISSE Frontale aanrijding bij Bruse brug Omstreeks 17.20 uur, maandagmid dag gebeurde er een frontale aanrij ding op de parallelweg van de Bruse brug. Twee personenauto's wilden tegelijk door de nauwe opening, wel ke doorgang met verkeersborden ge regeld wordt. Bij de aanrijding werd mevrouw C. W. N. licht gewond, de andere bestuurder was V. d. S. uit Bruinisse. Beide voertuigen liepen aanzienlijke schade op. Vogelbeurs De Bruise vogelvereniging „De Nachtegaal" houdt op zaterdag 23 fe bruari een vogelbeurs in het clubge bouw aan de Molenstraat. De aan vang is gesteld op 10.00 uur en de vogelbeurs zal tot omstreeks 12.00 uur duren. ZIERIKZEE: 'Wilde Vaart' is de titel van het nieuwe programma van Peter Faber met muzikant Rob Boonzajer, dat in maart in première zal gaan. Voorafgaand aan die première zal het programma vorm krijgen door middel van veertig try-out voorstellin gen in den lande. Eén van die try-out voorstellingen wordt zaterdagavond 23 februari, on der auspiciën van Uit op Schouwen- Duiveland gegeven, in de Zierikzeese Concertzaal, aanvang .20.00 uur. Peter Faber heeft inmiddels in zijn carrière aangetoond over een grote veelzijdigheid te beschikken. Na zijn opvallende loopbaan als mimespeler, acteur bij het Werktheater en in tallo ze speelfilms, verraste hij vervolgens een ieder met zijn eigen one-man- show. Duizendpoot Hij toonde zich een ware artistieke duizendpoot door in elk nieuw pro gramma andere bronnen van zijn ta lent aan te boren. Als acteur, jongleur, tapdanser, acrobaat en tekstschrijver blijkt zijn hang naar het nieuwe niet te stuiten In 'Wilde Vaart', het vijfde theater programma van Peter Faber, zal mu ziek de extra dimensie vormen. Samen met muzikant Rob Boonza jer is Peter volop muzikaal in de weer. Tijdens een aantal improvisa tie-avonden met publiek bleek de sa menwerking veelbelovend. smaak was gevallen bij het publiek. Directeur J. H. Blom stelde dat hij„ zeer tevreden was over de prestaties op de uitvoering. Het jaarverslag van de secretaris J. de Feiter toonde aan dat het korps in het afgelopen jaar veelvuldig in actie is geweest. Uit het verslag van pen ningmeester B, Nelisse bleek dat de financiële positie iets is verbeterd ten opzichte van het vorige jaar, maar toch is er nog steeds een nadelig saldo van zo'n 3.000,—. Met de ba zar die deze zomer zal worden gehou den hoopt men echter weer uit de ro de cijfers te komen. De voorzitter van het bazar-comité, de heer H. A. Wakkee vertelde een en ander over de plannen voor dit ge beuren en deed een beroep op de le den om, waar nodig, hun medewer king te verlenen. Hij vertelde dat voorafgaand aan de bazar een grote verloting is gepland, waarvan de trekking plaats zal vinden op de ba zar. In totaal zijn 2500 loten gedrukt. Men is inmiddels al gestart met de verkoop en die loopt uitstekend. Tot slot gaf hij een overzicht over de spe len die voor de bazar zijn gepland. Buitenland Er werd van gedachten gewisseld over de mogelijkheid om met het ge hele korps een uitstapje te maken. Een uitstapje dat is gekoppeld aan een optreden, dan wel in Nederland, dan wel in het buitenland. Misschien liggen er mogelijkheden in Duits land, terwijl er ook mogelijkheden lijken te bestaan om een bezoek te brengen aan een pretpark in Neder land. Over de financiële zijde van een dergelijke excursie bestond enig ver schil van mening. Er waren mensen die alleen een dergelijke reis wilden maken als het voor de kas gunstig uitvalt, terwijl velen ook van me ning waren dat dit niet noodzakelijk is en dat zelfs best een kleine bijdra ge van de leden kan worden ge vraagd. Een dagje uit is namelijk best leuk, vooral ook voor de vele jeugd in het korps en het kan zeer goed zijn voor de sfeer in de vereni ging. Het bestuur zegde toe de ver schillende mogelijkheden nauwkeu rig te onderzoeken. Ook de platenvcrkoop kwam aan de orde. De verkoop, die op de eind januari gehouden donateursuitvoe ring van start ging, loopt uitstekend. Er zijn momenteel nog circa 90 platen van de 525 onverkocht. En dat terwijl er zich de komende maanden nog ver schillende mogelijkheden zullen voordoen om platen aan de man te brengen. Er zal daarom worden geïn formeerd naar de kosten van een na bestelling. Bij de rondvraag werd de wens uit gesproken om in het vervolg tussen de twee donateursuitvoeringen in nog een keer te repeteren. Verder kwam het plan naar voren om naast de donateursuitvoeringen in het vroege voorjaar, in het najaar een concert te geven in het dorpshuis te Renesse. Ook werd geopperd dat het misschien wel leuk zou zijn om in de tweede helft van augustus enkele concerten te geven bijvoorbeeld bij het bejaardenoord Duinoord te Burgh-Haamstede of in de kern van Noordwelle. Benoeming gemeentehuis Onderzoek nieuwe Rob Boonzajer speelde voorheen muziek bij Hauser Orkater en het Werktheater en doet in veelzijdigheid wellicht niet onder voor Peter. Rob bespeelt ten minste vijftien instru menten, waarbij Peter Faber onder andere zal zingen. Wat Peter Faber en Rob Boonzajer in 'Wilde Vaart' in houdelijk gaan doen, kan zaterdag avond in Zierikzee worden bezien en beluisterd. Met bovengenoemde in grediënten is er wellicht reden om met spanning uit te kijken naar een avond 'Wilde Vaart'. Peter Faber en muzikant Rob Boonzajer zijn zaterdagavond 23 februari in de Zierikzeese Concertzaal te zien en te beluisteren in een try-out voorstelling van Wilde Vaart". RENESSE - Het fanfarekorps Luctor et Emergo uit Renesse neemt 10 au gustus deel aan de Taptoe Renesse, georganiseerd door de evenementencom missie van de VW Renesse. Directeur J. H. Blom vertelde de vergadering dat hij met instructeur A. J. Padmos van de drumband de organisatie van de Tap toe had aangeschreven. Beide heren zijn van mening dat de Taptoe te lang duurt en misschien ook te weinig afwisseling biedt. De evenementencommis sie heeft dit schrijven behandeld. Besloten is dat de Taptoe van dit jaar maxi maal twee uur duurt en dat naast de twee showkorpsen en Luctor et Emergo ook een harmonieorkest zal worden uitgenodigd om meer afwisseling in het programma te brengen. De drumband zal dit seizoen zeker weer aan een concours deelnemen. Voor het fanfaregedeelte van het korps werd dit nog even in het mid den gelaten. Mocht men aan een con cours deelnemen dan zal dit zeker pas in het najaar gebeuren. Wel zal ook dit jaar zeker weer een onderling solistenconcours worden gehouden en wel op zaterdag 27 april. Muziekdag Voor 8 juni organiseert Luctor et Emergo een muziekdag met mede werking van de eilandelijke korpsen ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan van de vereniging. Deze dag zal 's avonds worden afgesloten met een concert door een gelegenheidsor kest, dat is samengesteld uit leden van de verschillende korpsen. Op 26 juni zal medewerking verleend wor den aan de Renesse Ouverture, een programma in het kader van de reeks zomeravond-concerten die jaarlijks wordt georganiseerd in de kerk te Renesse. Erg enthousiast reageerden de aan wezigen op het voorstel van direc teur Henk Blom om op 5 mei samen met het Hervormd Kerkkoor te Re nesse een bevrijdingsconcert te ge ven in de kerk van Renesse. Bij de bestuursverkiezing werden de heren J. A. Kouman en H. van Sonsbeek, die aftredend waren, her kozen. In zijn openingswoord memoreerde voorzitter J. A. Kouman de twee uit stekend geslaagde uitvoeringen die waren gehouden. Hij merkte daarbij op dat het fraai uitgevoerde pro gramma, dat verzorgd was door de heer H. Canters, uitstekend in de BROUWERSHAVEN - In het Tonnenmagazijn van Brouwershaven is er op 27 februari weer een country-concert, aanvang 20.30 uur. Het hoofdprogramma zal door Dick Staber worden verz<irgd. met zang en het bespelen van de nodi ge snaarinstrumenten als gitaar, banjo, autoharp en mandoline. In het voor programma ook weer Ag and Kate, zo langzamerhand goede bekenden in Brouwershaven. Per 1 juni is op het gemeentehuis benoemd de heer J. C. Walpot uit Burgh-Haamstede, die de plaats gaat innemen van C. v. d. Berge, die naar Den Helder vertrekt en daar een baan heeft gekregen op de secretarie van het Helderse gemeentehuis. De heer Walpot gaat werken op de afde ling financiën. WIJCHEN - Bij een verkeersonge luk op de A-50 (Nijmegen-Den Bosch) bij het Gelderse Wijchen is dinsdag een aanzienlijke hoeveelheid giftige stof vrijgekomen. Het betrof volgens de politie een chloorachtig verdel gingsmiddel voor houtworm, dat lek te uit enkele vaten die per aanhanger werden vervoerd. Inademing van het gif kan volgens een politiewoord voerder levensgevaarlijk zijn. haven Terneuzen TERNEUZEN - Het Havenschap Terneuzen wil 350.000 gulden uittrek ken voor een waterloopkundig onder zoek met betrekking tot de aanleg van een tweede buitenhaven aan de Westerschelde voor Terneuzen. Deze tweede Braakmanhaven zou een ver dubbeling betekenen van de buiten havens van Terneuzen. Rijkswaterstaat heeft al een onder zoek laten instellen naar de gevolgen van deze haven voor het stroombeeld van de rivier ter plaatse, de komher- ging en naar de ver- of ontdieping van de Westerschelde. Dit onderzoek is bijna afgerond. Het Havenschap Terneuzen wil nu een verder waterloopkundig en nau tisch onderzoek. De raad van bestuur van het Havenschap Terneuzen beslist op 25 februari over het be schikbaar stellen van de 350.000 gulden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 5