Johnny Luchies wint toernooi via winst in beslissende game tegen Martin van Lenten Graanhalm/Janse na dubbel verlies gedegradeerd in recreatie zaalvoetbal Zaal voetballers strijden in Onderdak om de beker 7 Schitterend succes voor Diana Monshouwer en Peggy Netovertnet en DFS delen buit Uitreiking veertien trimvaantjes HSV De Krabbe houdt haar voorjaars vergadering ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 18 februari 1985 Nr. 23679 Johnny Luchies werd nipt winnaar hij de jongens van twaalf tot en met zestien jaar door een extra beslissende game te winnen van Martin vaii Zetten. John van de Velden (rechts) won bij de joiigste jongensgroep. (Foto: Johan Berre- voets jr.). Jeugd-indoortennistoernooi op redelijk niveau BURGH-HAAMSTEDE - In de tennishal van sportcen trum Krayestein in Burgh-Haamstede werd zaterdag' een jeugdtennistoernooi gehouden. Er werd in vijf catego rieën gestreden, waarbij vooral in de jongenscategorie van twaalf tot en met zestien jaar fanatiek werd gestre den voor de zege. Na poulewedstrijden en een finalepou le werd een beslissende extra game noodzakelijk om de uiteindelijke winnaar aan te kunnen wijzen. Johnny Lu chies bleek iets beter zijn zenuwen in bedwang te kun nen houden en won uiteindelijk via twee ferme klappen, nadat de partij tot 30-30 gelijkop was gegaan, van Martin van Lenten. Bij de oudste meisjes boekte Astrid Ver speek een toernooizege na onder andere een nipte over winning op Martine Verschoore. Bij de jongens van twaalf tot en met zestien jaar traden twaalf spe lers aan, verdeeld over drie poules. De poulewinnaars plaatsten zich voor een finalepoule Johnny Luchies werd poulewinnaar door zich te ont doen van zijn drie tegenstanders. In een half uur werd Mark Neyen naar een 5-2 nederlaag gespeeld en Gerben Nelemans leed eenzelfde nederlaag. In de derde en laatste partij rekende de Ouwerkerkse speler af met Arwin Knöps (4-2), waarmee hij verzekerd was om uit te komen in de finalepou le. In de tweede poule was Alexander Frank nog afgetekender winnaar. Eerst rekende hij met 6-2 af met Wil man van Vliet en vervolgens moesten ook Hanno Kanters (7-0) en Peter Bos (7-1) er aan geloven. In de derde poule bleef het span nend tot in de laatste partij. Hemco Kanters en Martin van Lenten had den beiden twee keer gewonnen en moesten toen onderling uitvechten, wie naar de finalepoule mocht. Kan ters klopte Ferenc Boom en Erwin Bos met respectievelijk 8-0 en 5-2 en Van Lenten boekte 8-0 en 9-2 overwin ningen. In de beslissende partij won de speler van de TV Stellendam met 5-1 van Remco Kanters, zodat hij naar de finalepoule mocht. In de finalepoule klopte Johnny Luchies in de eerste partij Alexander Frank met 5-2, waarna ook Martin van Lenten van de Renesscnaar won: 4-1. In de derde en beslissende partij namen Johnny Luchies en Martin van Lenten het tegen elkaar op. De veertienjarige speler uit Stellendam trok de eerste twee games naar zich toe, maar daarna trok Luchies de partijen weer gelijk. Door het gelij ke spel en de overwinningen van bei den tegen Alexander Frank werd een extra game noodzakelijk om alsnog tot een winnaar te komen. Tot 30-30 bleef het gelijk, maar toen trok Lu chies de game en daardoor de toer nooizege naar zich toe. In de meisjespoule van twaalf tot en met zestien jaar traden slechts drie speelsters aan, omdat Marit van der Vet wegens ziekte op het laatste moment verstek moest laten gaan. De eerste partij tussen Martine Ver schoore en Astrid Verspeek bracht in feite al de beslissing over de uiteinde lijke toernooizege. In een bijzonder spannende partij trok Astrid Ver speek nipt met 8-7 aan het langste eind tegen haar Zierikzeese clubge note. Vervolgens moesten beiden nog aantreden tegen Angelique Neyen, maar dat leverde weinig problemen op. Martine Verschoore won met 14-1 en Astrid Verspeek deed het nog een fractie beter. 15-1. De winst in de on derlinge partij met Martine Ver schoore leverde Astrid Verspeek dus de toernooizege op. Spannender ging het er aan toe in de jongenscategorie van negen tot en met elf jaar waar vijf jeugdige ten nissers strijden om de toernooiwinst. Drie spelers eindigden uiteindelijk met een gelijk aantal punten, omdat ze allemaal drie van de vier partijen wonnen. Jörg Frank kreeg in de ope ningspartij met 4-3 klop van Joost Rijk, hetgeen hem uiteindelijk de toernooizege zou kosten. De overige drie partijen trok Frank naar zich toe, ook de ontmoe ting tegen John van de Velden. Tegen de speler van TV Stellendam trok Jörg Frank met 7-4 aan het langste eind, maar Van de Velden had de drie voorgaande partijen met zeer groot verschil gewonnen. Alleen tegen Joost Rijk - de overwinnaar van Jörg Frank - werd het slechts 6-3 voor Van den Velden. De partijen tegen Karl den Boer en John Lokker werden evenwel met respectievelijk 0-12 en 0-11 gewonnen. Door deze forse zeges mocht John van de Velden uiteinde lijk de eindzege meenemen. Zijn ga- mesaldo bedroeg 33-10, terwijl Jörg Frank en Joost Rijk respectievelijk op 26-9 en 22-10 bleven steken. John Lokker scoorde via winst op Karl den Boer twee punten en Den Boer bleef puntloos in vier partijen. De twee jongste meisjespoules le verden Flakkeese zeges op. Bij de meisjes van negen tot en met elf jaar werd Katja Nederlof door een iets be ter gamesaldo dan Bianca den Ouden winnares. De onderlinge partij lever de een 4-4 gelijkspel op. Katja Neder lof klopte Mariska Knöps met 5-1, terwijl Bianca1 den Ouden een game meer tegen kreeg (5-2), hetgeen haar de totaalwinst kostte. Bij de meisjes van elf tot en met veertien jaar kwam de overwinning bij Jolanda van Lenten terecht. Zij toonde zich de meerdere over haar drie tegenstandsters. In de eerste partij tegen Lisette van de Zande had zij het overigens erg moeilijk, getuige de 4-3 winst. Vervolgens werd Stella Krieger met 6-3 geklopt en daarna moest Heieen Kool er met 5-2 aan geloven. Deze partij besliste overigens over de totaalzege, omdat Heieen Kool eerder ook had gewon nen van Stella Krieger en Lisette van de Zande. Het duel om de derde plaats tussen Lisette van de Zande en Stella Krieger leverde een 2-5 zege op voor de laatste. /lstrid Verspeek werd winnares bij de oudste meisjes van twaalf tot en met zestien jaar door onder andere een nipte zege op Martine Verschoore. (Foto: Johan Berrevoets jr.). ZIERIKZEE - Badmintonclub Zie rikzee organiseert op vrijdag 22 fe bruari een voorjaars-badminton- toernooi in sportcentrum Krayestein in Burgh-Haamstede. Het toernooi wordt uitsluitend afgewerkt met ge mengde dubbels. RENESSE - Een aantal combina ties van ruitervereniging Renesse nam het afgelopen weekeinde deel aan wedstrijden elders in het land. Voor het fraaiste succes zorgde Diana Monshouwer met haar pony Peggy. Tijdens wedstrijden in Heerhugo- waard werd zij winnares in de L- klasse met het fraaie puntentotaal van 145 punten. Als jury trad de heer Van Aalten op. Anouschka Lütgenau trok met haar pony Mr Ares naar Vuren waar zij twee M-proeven reed. De eerste proef leverde de Renesser combinatie 112 punten op en in de tweede proef scoorden Anouschka Lütgenau en Mr Ares 116 punten. In Krimpen aan de IJssel kwamen twee paardecombinaties van de RV Renesse aan het vertrek in de L- dressuur. Mara de Bel legde met Whisper beslag op de tweede plaats met 118 punten en Loura Beye kwam met Umona tot een vierde plaats met 109 punten. ZIERIKZEE - In de recreatieve badmintoncompetitie werden de af gelopen dagen enkele wedstrijden af gewerkt. In de eerste klas traden Ne tovertnet en DFS tegen elkaar aan en kwamen na een spannende wedstrijd een 4-4 gelijkspel overeen. De Bruse ploeg won het dames dubbelspel, de beide dames enkelspelen en een ge mengd dubbelspel. DFS was supe rieur met de mannelijke inbreng. In de tweede klas kwamen de twee de teams van DFS en Netovertnet eveneens een gelijkspel 'overeen. Op nieuw was de Bruse ploeg het sterkst bij de dames, terwijl de Burgh- Haamsteedse ploeg bij de heren win naar werd. In de derde klas ook al een ge lijkspel en andermaal met een DFS- ploeg als een van de twee teams. Zie- rikzee V won drie van de zes partijen en kwam dus een 3-3 gelijkspel over een met DFS III. In een tweede duel kon Zierikzee V het niet bolwerken tegen Noordgouwe: 1-5. De eer werd gered via een gemengd dubbelspel. In de vierde klas speelde Zierikzee VI een thuiswedstrijd tegen DFS IV, die uiteindelijk uitdraaide op een 5-1 overwinning voor de thuisploeg. DFS redde de eer via winst in het heren enkelspel. In de jeugdcompetitie speelden DFS VI en DFS VII tegen el kaar. De eerstgenoemde boekte een zwaarbevochten overwinning: 5-3. Diplomazwemmen in Onderdak ZIERIKZEE - Dinsdag avond namen elf meisjes en jongens in het zwembad Onderdak deel aan het af leggen van een groot aan tal zwemproeven ter ver krijging van een zwem- vaardigheidsdiploma. Er werd om zes uur begonnen en om half acht kwam de laatste zwemmer het water uit. Helaas moest één kan didaat worden afgewezen. De diploma's werden uitgereikt door de heer G. J. Dijkstra, penning meester van Onderdak. Hij bena drukte dat de eisen gesteld, aan zwemvaardigheidsdiploma's een heel stuk zwaarder zijn dan de eisen van de normale diploma's A en B. Dit bleek onder andere uit het feit dat het aantal kandidaten gering was. Bij het diploma-zwemmen A en B zijn er altijd zo'n tachtig kandidaten, terwijl nu slechts elf zwemmers/sters pre sent waren. De zwemmers gedroegen zich als vissen in het water. De tempo ratuur in het zwembad was 29 gra den, terwijl het buiten 11 graden vroor; een verschil van niet minder dan 40 graden. Niet alleen moest er een flinke af stand worden gezwommen, maar moesten er ook diverse zwemproeven worden verricht. Er werd gelet op balvaardigheid, zwemmend redden, snorkclduiken etcetera. Er moest on der andere onder water een parkoers van twaalf meter lengte worden ge zwommen, waarin zes hoepels waren opgesteld op verschillende hoogte en in afwijkende lijn. Deze proef dient te worden uitgevoerd zonder dat het hoofd boven water komt. De heer Dijkstra deelde nog mede dat de behaalde diploma's nationale diploma's zijn en dat er naast de di ploma's A en B drie zwemvaardig heidsdiploma's kunnen worden be haald. Vooral voor het verkrijgen van het derde zwemvaardighcidsdiploma zijn de eisen zeer zwaar. De beoordelingscommissie bestond uit de heren T. den Engelsman en L. Oosse, terwijl de organisatie in han den was van de heer A. Bakker. Geslaagd voor het zwemvaardig hcidsdiploma I: S Geschierc, S. Duinhouwer. S. Honsc en B. van Oost. Geslaagd voor het zwemvaardig hcidsdiploma II: D. Schot, A. Willem- se. X. v. d. Steen, M. Overzet, E Ka- sander en J. Ravia. BURGH-HAAMSTEDE - De zaalvoetbalplocg van Graanhalm/Janse is na dubbel verlies in de A-poule van het recreatief zaalvoetbalgebeuren in sport centrum Krayestein in Burgh-Haamstede gedegradeerd naar de B-poule. De hekkesluiter verloor eerst met 3-2 van Cargonet en moest vervolgens met 13-2 zijn meerdere erkennen in titelverdediger Orilla. Om de tweede degradatie plaats strijden nog het tweede team van Krayestein en Big S. Maandagavond spelen deze ploegen tegen eikaar. Verlies voor Krayestein II betekent automa tisch degradatie voor dit team. De formatie van De Westhoek gaat nog steeds aan de leiding na de 6-1 ze ge op de ploeg van de Burgh- Haamsteedse jeugdsoos Big S. De Westhoek heeft een verliespunt min der dan Krayestein I en Orilla, maar heeft nog meer wedstrijden af te wer ken. Krayestein I moest het zelf opne men tegen een andere soosploeg. Tra ce uit Scharendijke verloor met 6-1. Krayestein II kon het niet redden te gen Dijkman en verloor met 4-2 en Jonker moest het onderspit delven te gen Orilla: 7-2. De stand in de A-poule is nu als volgt: moest de drukkersploeg nu een punt inleveren tegen de formatie van Hostellerie (1-1). Hierdoor heeft de Zierikzeese ploeg aanmerkelijk min der uitzichten op promotie. De ploeg van De Wig heeft nu evenveel ver- liespunten, maar een beter doelsaldo. In de slotronde spelen De Wig en L O tegen elkaar en dan wordt beslist welke ploeg met Stellendam promo veert naar de A-poule. Scaldis won in haar laatste wedstrijd met 5-2 van de Veteranen van Brouwershaven. Krayestein I Orilla De Westhoek Cargonet Dijkman Jonker Trace Krayestein II Big S Graanh./Janse 16 12 2 15 12 0 14 10 3 16 10 1 17 10 1 17 8 2 2 63-31 26 3 99-39 24 1 45-19 23 5 76-58 19 6 48-49 19 7 58-59 18 11 30-59 11 12 37-60 8 11 36-63 7 14 43-91 7 De stand in de B-poule is nu als volgt: Stellendam 13 11 1 1 131- 30 23 De Wig 13 9 2 2 83- 23 20 L&O 13 9 2 2 59- 36 20 Scaldis 14 8 1 5 66- 49 17 Hostellerie 13 4 6 5 30- 30 14 Vet Brouw 13 3 1 9 28- 59 7 Werkplaats 13 1 1 11 18- 79 3 Braber 14 1 0 13 19-122 2 In de B-poule werden de afgelopen week slechts twee wedstrijden ge speeld. De formatie van L O liet an dermaal een steekje vallen. Na het te leurstellende verlies tegen Scaldis Maandagavond 18 februari wordt in sportcentrum Krayestein het na volgende programma afgewerkt: 19.00 uur: Westhoek-Cargonet; 19.40 uur: Krayestein II-Big S; 20.20 uur: carnavals-attractie (gecostumeerde voetbalwedstrijd); 21.00 uur: Orilla- Trace; 21.40 uur: Jonker-Dijkman. De ploeg van De Wig, die na een tweetal misstappen van L&O nu met Stellen dam de voornaamste gegadigde is voor promotie. ZIERIKZEE - Het zaalvoetbalgebeuren in sporthal Onderdak in Zierikzee staat woensdagavond in het teken van de achtste finales om de Schouwen- Duivelandse zaalvoetbalbeker, een kleinood, dat momenteel in handen is van Country Club. Deze ploeg krijgt het overigens in de achtste finales bijzonder lastig. Als openingswedstrijd van de avond moet de ploeg van coach Cees in 't Veld het opnemen tegen de onttroonde kampioen Sporthuis Zierikzee. In de tweede wedstrijd, die om tien over half acht begint, komt de nieuwe kampioen Bruse Boys binnen de lij nen tegen degradant Skol Boys en in de derde wedstrijd, die om tien voor half negen begint ontmoet het tweede team van Skol Boys eerste klasser Mevo. Om negen uur kruisen derde klas ser Zeelandia en tweede klasser Country Club II de degens en vervol gens ontmoeten 't Visslop en Drei- schor elkaar. In de competitie had 't Visslop opmerkelijk veel problemen met de ploeg uit Dreischor, zodat de formatie ook nu terdege op zijn hoede moet zijn. In de zesde en laatste wed strijd moet eerste klasser Toren Boys het opnemen tegen Renesse, de hek kesluiter in de derde klas. De ploegen van De Steeg en FC Kerkwerve wer den vrijgeloot en komen zonder te spelen bij de laatste acht. De kwartfinales en de halve eindstrijden worden op 3 april afge werkt en de finale staat op het pro gramma voor 15 april. In zwembad Onderdak: ZIERIKZEE - In het zwembad On derdak konden afgelopen zaterdag veertien trimvaantjes worden uitge reikt. De heer Van Gastel, de voorzit ter van de Stichting Sportcentrum Schouwen-Duiveland, betoogde voor de uitreiking: ,,U bent onze trouwste klanten van het zwembad, daar moe ten we zuinig op zijn!" Het was hem opgevallen dat de groep toch wel erg klein aan het wor den was. Er waren veertien uitnodi gingen verzonden aan mensen die minsten 25 km in het afgelopen jaar hadden gezwommen. „Laat 1985 con „actiejaar" zijn en probeer de groep eens te verdubbelen in aantal", aldus Van Gastel. Tevens maakte hij van de gelegen heid gebruik om enige gegevens rond het zwembad te ventileren. Door de plaatsing van de glijbaan zijn er in het afgelopen jaar 43 7r meer vrije zwemmers gekomen. Daar staat ech ter tegenover dat het schoolzwemmen met 10 7r is afgenomen en hot parti culiere leszwemmen met 20 7r. Dat is een zorgelijke ontwikkeling. Er moet dus alert gebleven worden en gepro beerd moet worden om het zwemmen te activeren. Het bestuur is doende om te trachten het zwembad wat sfeervoller te maken. Gelukkig zijn er ook positieve za ken te melden: door isolatie van het dak kon het gasverbruik met 15 worden teruggedrongen. Grootste afstand Van Gastel kon veertien trimvaan tjes uitreiken over 1984, variërend voor de afstanden van 25 tot 100 km. De grootste afstand werd gezwom men door mevrouw Van Wijk-de Rij ke: 125 km. De voorzitter benadrukte nog eens dat het overigens niet om af standen gaat. Het bewegen in een ge zellige sfeer is belangrijk. En dat het gezellig is bewees ook deze bijeen komst weer. Hij sprak dan ook de hoop uit dat velen weer de weg naar het zwembad zouden vinden. De trimgroep vroeg hij daaraan mede te werken. „Vol gend jaar hoop ik dat er meer tafel tjes in het restaurant Onderdak bij een gezet moeten worden om de trimgroep te ontvangen voor de uit reiking van de vaantjes 1985!" BURGH-HAAMSTEDE De Burgh-Haamstccdsc hengelsport ver eniging De Krabbe houdt op vrijdag 8 maart om acht uur de voorjaarsver gadering in Hotel Bom in Rurgh- Haamstedc. Naast de diverse versla gen staat er ook een bestuursverga dering op het programma, waarhij onder andere een nieuwe voorzitter gekozen moet worden, omdat de hui dige voorzitter G. Kruithof zich niet meer herkiesbaar stelt. Behalve Kruithof zijn ook de bestuursleden B. Nclisse en T. Wes- sels aftredend, maar zij zijn herkies baar. Inmiddels is ook het wedstrijd- programma voor 1985 gereed. Als eerste wedstrijd staat een wedstrijd aan de Schelphoek op 3 maart op het programma, dertien dagen later ge volgd door de ei land wedstrijd van HSV 't Zijpc in Bruinissc.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 7