Wim Tuk algemeen kampioen van Schouwen-Duiveland tijdens eerste officiële NBF-titelstrijd Juniorenploeg VV Zierikzee veruit de sterkste in zaalvoetbaltoernooi Irene Me tilt lijk winnares kampioenschap bowling 6 RENESSE - In bowling Renesse werd zaterdagmiddag de finale afgewerkt voor het eerste officiële Schouwen- Duivelandse kampioenschap bowlen. In vier categorieën moesten de besten per categorie via drie extra games hun prestaties uit de voorronden nog eens extra on derstrepen. Naast het kampioenschap per categorie stond ook nog een algemeen kampioenschap op het spel. Hiervoor had Wim Tuk zich in de voorronden in een pri ma uitgangspositie gemanoeuvreerd via onder andere een schitterende game van 259 pins. Met een totaal van 1190 pins in zes games veroverde Tuk een voorsprong van 85 pins op Wim Hoekendijk, een marge die hem voor beeldige uitzichten bood op het algemeen kampioen schap. In de drie finalegames haalde Hoekendijk een flink stuk van zijn achterstand af, maar Tuk hield bij de eindafrekening twaalf pins over, zodat hij zich de eerste officiële kampioen van Schouwen-Duiveland mocht noe men. Zijn gamegemiddelde over negen games werd 183,6, bijzonder hoog voor een speler uit de D-klasse. De drie klasse-kampioenen tijdens het Schouwen-Duivelands bowling- kampioensckap in Renesse. Links Wim Hoekendijk, kampioen in de B- klasse. rechts C-klasse-kampioen Jan Stoel en in het midden D-klasse- kampioen Wim Tuk, die tevens algemeen kampioen werd. (Foto: Johan Ber- revoets jr.). In de B- en C-klasse streden de beste twee uit de voorronden tegen elkaar in de eindstrijd. In de B- klasse, waarin spelers aantreden met normaliter gemiddelden boven de 170 traden derhalve Wim Hoekendijk en Joost van de Zande aan. Hoekendijk kwam als beste uit de voorronden met een totaal van 1105 pins en in de finalegames voerde hij zijn voor sprong nog aanzienlijk op. De eerste game leverde hem een zege op van De A-juniorenploeg van voetbalvereniging Zierikzee werd afgetekend winnaar van het zaalvoetbaltoernooi van 't Visslop. (Foto: Johan Berre- voets jr.). ZIERIKZEE - Het grote zaalvoetbaltoernooi van ZVV 't Visslop heeft een klinkende overwinning op geleverd voor de A-juniorenformatie van voetbal vereniging Zierikzee. In de finale met zes ploegen hoefde het team niet een punt in te leveren. Boven dien leverde de roodzwarte brigade veruit het beste voetbal af, zodat er totaal niet viel te tornen aan de toernooizege, die naast een fraaie beker ook een geldbedrag van vijfhonderd gulden opleverde. De ploeg van Van de Ven Lijsten eindigde als tweede en de derde prijs ging op de valreep nog verrassend naar het team van architectenbureau Hoogendoorn uit Renesse. In.de openingswedstrijd zag het er zeker nog niet naar uit, dat de juni orenploeg van Zierikzee uiteindelijk naar eert vrij simpele toernooizege zou gaan. Tegen de moeilijk te bekampen ploeg van café De Geit uit Ou de Ton ge leverde een treffer van Eric Berrevoets tenslotte de volle winst op: 1-0. In die eerste ronde was er ook winst voor Van de Ven Lijsten: de Renesser gelegenheidsformatie van Hoogendoorn kreeg met 2-3 klop van de groene equipe. Punteiideling De derde ontmoeting tussen de organiserende vereniging 't Visslop en het team van Old Dutch leverde beide ploegen een punt op, omdat er in het kwartier speeltijd niet werd gescoord. Het zou het enige winstpunt voor Old Dutch blijven in de finale. In de tweede ronde viel eigenlijk al min of meer de beslissing betref fende de uiteindelijke afloop. De twee winnaars uit de eerste ronde - de juniorenploeg van Zierikzee en Van de Ven - moesten tegen elkaar aan treden en de roodzwarte brigade liet bepaald niets aan het toeval over, getuige de 4-0 triomf die werd binnengehaald. Omdat ook 't Visslop en Old Dutch nederlagen leden tegen respectievelijk De Geit (2-1) en Hoo gendoorn (3-2) had de juniorenploeg na twee ronden al een voorsprong van minimaal twee punten op de voltallige concurrentie. In dc derde ronde nestelde de ploeg van De Geit uit Oude Tongc zich verrassend op de tweede plaats, doordat met 2-0 werd gewonnen van Old Dutch, terwijl 't Visslop en Van de Ven met 2-2 tegen elkaar gelijk speel den. De juniorenploeg van Zierikzee moest het nu opnemen tegen de for matie van Hoogendoorn. Opnieuw werd het qua scoreverloop geen een voudige klus, maar opnieuw ook zou de jeugdige ploeg het klaren. Door Peter van Vossen werd de leiding genomen en nadat de Renesser forma tie naastzij was gekomen, legde Edwin Zwanenburg de eindstand vast op 2-1. Beslissing In de vierde van de vijf te spelen ronden viel reeds de beslissing, om dat nu De Geit zo vriendelijk was om een nederlaag te incasseren, ter wijl de jeugdploeg van Zierikzee korte metten maakte met de ploeg van Old Dutch. Treffers van Leen Koster, Peter van Vossen en Eric Berre voets legden de eindstand vast op 3-0. De Geit werd uit de race gehaald door de ploeg van Van de Ven. De koploper van de derde klas van de Schouwen-Duivelandse zaalvoetbal competitie won het duel met 2-1, waardoor de ploeg weer oprukte naar de tweede plaats, maar inmiddels wel op drie punten van de jeugdploeg van Zierikzee, die dus niet meer te achterhalen was. De formatie van 't Visslop bleef ook in de race voor een hoge klassering door een 2-0 over winning op Hoogendoorn, maar de equipe van coach Willem van de Vel de moest het in de slotronde nog opnemen tegen de jeugd van Zierikzee, die er nadrukkelijk op gebrand was om zonder puntenverlies de finale te beëindigen. Van dc Ven werd definitief tweede toen dc groene brigade met 2-0 de meerdere bleef over de formatie van Old Dutch, dat hiermee als zesde en laatste eindigde met een enkel winstpunt uit dc openingsronde via het 0-0 gelijkspel tegen 't Visslop. Voor een verrassende revolte zou in dc slotronde de ploeg van Hoogendoorn nog zorgen. De in het oranje gestoken gelegenhcidsformatic klopte De Geit inct maar liefst 5-0, waardoor de Renesser ploeg in punten naast Dc Geit kwam, maar ook een veel beter doelsaldo realiseerde. Omdat 't Visslop de boot inging te gen Zierikzee schoof Hoogendoorn ook deze ploeg nog voorbij, 't Visslop nam tegen de jeugd van Zierikzee wel een voorsprong via Kees Verwest, maar twee schitterende combinaties van Eric Berrevoets en Leen Koster leverden alsnog dc winst op. In heide gevallen fungeerde Koster als scherprechter: 2-1. Dc prijzen van dit goedgeorganiseerde toernooi werden na afloop uitgereikt in café 't Visslop van eigenaar/in itiatiefnemer Kees Hcijbocr. Eerder ging dc damesplocg van FC Kcrk- wervc met de eer strijken in deze categorie, nu was de verdiende triomf voor dc A-juniorenformatic van dc VV Zierikzee. 185 tegen 155 pins ten opzichte van Van de Zande. In de tweede game had Joost van de Zande wel de eer om zich winnaar te mogen noemen ten op zichte van Hoekendijk, maar het be droeg slechts een pin: 161 tegen 160. In de derde en laatste finalegame her stelde Hoekendijk zich weer nadruk kelijk: 190 pins voor hem en 168 voor Joost van de Zande. Hiermee kwam Wim Hoekendijk op een totaal van 1640 pins in negen games, waarmee hij Schouwen-Duivelands kampioen werd in de B-klasse. Beste finalist Uit de C-klasse-finale kwam zater dagmiddag de beste finalist. Jan Stoel scoorde in drie games 552 pins, een keurig gemiddelde van 184 pins, maar Stoel had in de voorronden te laag gescoord om zich nog met het al gemeen kampioenschap te kunnen bemoeien. Jan Stoel moest het in de finalega mes opnemen tegen Rini Hendrikse. In de eerste game scoorde Stoel 217 pins, terwijl Rini Hendrikse bleef steken bij 144 pins. In de tweede ga me nam Hendrikse evenwel revanche door met 179 pins Jan Stoel ruim schoots voor te blijven. Stoel kwam uit op 145 pins, maar in de derde ga me onderstreepte hij zijn goede fina le door 190 pins te scoren. Rini Hen drikse kwam uit op 149 pins. Jan Stoel werd door zijn 970 pins in de voorronden en de 552 pins in de fina le afgetekend kampioen in de C- klasse. Naast de hoogste finalegame van 217 pins scoorde Jan Stoel ook de meeste strikes met een aantal van vijftien. In de klasse D met gemiddelden tot 160 pins werd gestreden door een viertal heren en een viertal dames, die als besten uit de voorronden wa ren gekomen. Bij de heren waren alle ogen gericht op hoe Wim Tuk zou presteren. In de voorronden had hij over zes games een gemiddelde van maar liefst 198,3 pins, hetgeen voor een D-speler bijzonder hoog is. Enige terugval zou ongetwijfeld niet uit blijven, maar Tuk beet toch uitste kend van zich af. In de eerste finale game scoorde hij het hoogst van de vier finalisten in zijn klasse. Tegen over de 176 pins van Wim Tuk plaatste Jan Druyve 167 pins, Klaas de Feiter 161 pins en Toon Stoel 141 pins. In de tweede game scoorde Jan Druyve 162 pins, Klaas de Feiter 158 pins, Toon Stoel 156 pins en Wim Tuk bleef nu steken op 133 pins. In de der de en laatste game was de gamezege voor Klaas de Feiter met 177 pins vóór Jan Druyve met 168 pins, Wim Tuk met 153 pins en Toon Stoel met 145 pins. NBF-inedaille Met zijn totaal van 1652 pins over negen games werd Wim Tuk uiteinde lijk nipt algemeen kampioen, het geen hem naast een fraaie bokaal als klassekampioen ook nog de kampi oensmedaille van de Nederlandse Bowling Federatie opleverde. Met een achterstand van twaalf pins klasseer de Wim Hoekendijk zich als tweede. Bij de dames ging hét kampioen schap naar Irene Meuldijk, die ook al als hoogste uit de voorronden was ge komen met een totaal van 1013 pins in zes games, goed voor een gemid delde van 168,8. Zij scoorde onder an dere games van 192,189 en 183 en had de wetenschap vrij ontspannen de fi nale te kunnen ingaan. In de eerste finalegame liet zij echter merken, dat alleen zij aanspraken mocht doen gelden op het dameskampioenschap van Schouwen-Duiveland. Met 175 pins zette Irene Meuldijk de concur rentie opnieuw een fiks stuk terug. Janni Bal kwam uit op 148 pins, Miep van Voskuylen op 120 pins en Mary Hoekendijk op 114 pins. In de tweede game waren de rollen evenwel omge keerd. Nu werd Janni Bal met 189 pins afgetekend winnares. Miep van Voskuylen scoorde 157 pins, Mary Hoekendijk 150 pins en Irene Meul dijk werd nu laatste met 146 pins. Janni Bal eiste ook de zege op in de derde game met 176 pins. Irene Meul dijk klasseerde zich nu als tweede met 150 pins. Miep van Voskuylen en Mary Hoekendijk scoorden respectie velijk 129 en 125 pins. Bij de 1013 pins uit de voorronden voegde Irene Meul dijk 475 pins in de finale, waardoor zij uitkwam op een totaal van 1488 pins oftewel een gemiddelde van 165,3 pins per game. De kampioene scoorde in de finale tien strikes. De hoogste game was voor Janni Bal met de winnende 189 piiis in de tweede game. Irene Meuldijk u>crd in bowling Renesse Schouwcn-Duii>clands bowling kampioene. Zij scoorde een uitstekend gemiddelde over de negen games. (Fo to: Johan Berrevoets jr.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6