streeknieuws stukken Sprankelend concert voor aanschaf van nieuw orgel Authentiek Chinees eten in Renesse ERIC DE NOORMAN Restaurant „China" MIDDEN MIDDENSTAND 4 In Nederlands Hervormde kerk van Kerkwerve Het werd begonnen met samenzang van Psalm 21 waarna de voorzitter van de orgelcommissie, de heer N. M. van der Have, alle aanwezigen en in het bijzonder de uitvoerenden, een hartelijk welkom toeriep. Hij sprak de hoop uit de koren nog eens te ho ren in dit kerkgebouw, maar dan bij het nieuwe kerkorgel, waar hard voor wordt gespaard. Het Zierikzees Ka merkoor onder leiding van Rinus Verhage zong vier liederen, waaron der drie gezangen in het Duits. Het klonk prachtig in het85-jarige kerkje hoewel door de nieuwe vloerbedek king en kussens in de kerk wel wat van de akoestiek verloren is gegaan. RENESSE - Woensdag 13 februari werd het Chi nees-Indisch restaurant te Renesse, nadat het in an dere handen is overgegaan, weer geopend. Het restaurant, dat onder de naam Paradise werd gedreven door Veerhoek B.V. is sinds februari over genomen door de familie Yuen, die onder de naam Chinees-Indisch Restaurant „China" de zaak zal voortzetten. De heer en mevrouw Yuen: zelf in de keuken. Gedurende de veertien dagen tussen de overname en de heropening is hard gewerkt om het interieur nog wat verder te verfraaien. Zo werd door de hele zaak sfeervol gebloemdtvast tapijt gelegd en werden over al authentieke Chinese lampen opgehangen. Verder werden enkele Chi nese waaiers als wandversiering bevestigd en precies bij de ingang, zo dat niemand er aan voorbij kan gaan, kwam een buitengewoon fraai Chinees reliëf schilderij. Bovendien werden op de ramen van het terras versieringen aangebracht in de vorm van Chinese tekens en illustraties. Klassiek De familie Yuen wil de zaak gaan drijven naar voorbeeld van de restaurants in China en Hong Kong. Dit betekent onder andere dat de bezoekers bij entree en na de maaltijd een warme handdoek krijgen aangeboden om hun handen schoon te maken. Verder zullen de tafels gedekt worden met mooi porselein en kristallen glaswerk. Midden in de zaak staan twee grote ronde tafels die geschikt zijn voor een gezel schap van tien tot twaalf personen. Op het midden van deze tafels is een draaiplateau, waarop de spijzen kunnen worden gedraaid. In de zaak zal klassieke Chinese muziek klinken. Het restaurant heeft ongeveer honderd zitplaatsen, die nog worden aangevuld met zo'n vijftig zitplaatsen op het terras. Op dit moment is echter alleen het binnengedeelte nog maar in orde gebracht. Het is de bedoeling dat de heer Yuen en zijn vrouw zelf in de keuken de scepter zullen zwaaien. Zij dreven een Chinees-Indisch restaurant in Amstelveen voor ze naar Renesse kwamen. De heer Yuen beschikt over een zeer ruime ervaring. Hij begon zijn loopbaan in de bussiness op zeventienjarige leeftijd in Hong Kong waar hij ongeveer vijf jaar werkte voor hij naar Nederland kwam. In Nederland heeft hij inmiddels al twintig jaar dit werk ge daan. Woensdagavond werd de zaak met een gezellige receptie geopend en werden de vele genodigden in staat gesteld kennis te maken met de nieuwe eigenaars van de zaak en met een aantal van hun specialiteiten. een orkest moeten hebben wat je ech ter niet iedere week kunt uitnodigen. Maar in een kerkorgel zitten ver scheidene instrumenten (als hobo en fluit) verwerkt. Nu Rien van der Sluis op het orgel speelde, zo sprak de predikant, zou je niet zeggen dat het in slechte staat verkeert, maar toch is het orgeltje versleten. De predikant dankte allen die op één of andere manier aan het concert hadden meegewerkt en wees op de open-schaal-collekte bij de uit gang. Na samenzang van gezang 434 werd door de aanwezigen 1049,60 geofferd waarmee de orgelcommissie dik tevreden was! OOSTERLAND Opbrengst Mbuma-zending De collecte ten bate van de Mbuma- zending heeft de afgelopen maand 404,60 opgebracht. De milde gevers en geefsters worden hiervoor harte lijk dank gezegd. De ijverige collec tant jes waren Jacqueline Pieper, Jo- landa Verhoek, Elna Steenpoorte, Cathy de Bruine, Miranda de Jonge, Barry Morks en Joanka IJzelenberg. BRUINISSE NCVB-vergadering De Ned. Chr. Vrouwenbond afde ling Bruinisse houdt op donderdag 21 februari weer vergadering. Plaats van handeling nu eens niet het ver trouwde verenigingsgebouw maar de bakkerij van bakker Spelt aan de Lange Ring waar Spelt een lezing houdt met als titel ,,Het werk in de bakkerij". Aanvang half acht. Het orgel van de Nederlands Hervormde kerk in Kerkwerve is versleten. Het concert van zaterdagavond was één van de acties om geld bijeen te brengen voor de aanschaf van een nieuw orgel. KERKWERVE - De Hervormde kerk van Kerkwerve was afgelopen zater dagavond goed gevuld. Vele dorpelingen, maar ook mensen van buiten Kerk werve, hadden de kou getrotseerd om het concert ten bate van het orgelfonds bij te wonen. En dat concert was de moeite waard! De zusjes Erica en Arjanne Berre- voets speelden vervolgens ,,Air" van J. S. Bach. Erica op de dwarsfluit, Ar janne debuteerde op de piano het geen zij uitstekend deed! Kinderkoor ..Hatikwa" zong vier vrolijke liede ren nadat het ,,Hatikwa-lied" op blokfluit en dwarsfluit was gespeeld. Na samenzang van gezang 262 trad het Zierikzees Kamerkoor voor de tweede maal op. Ook de gezusters Berrevoets en het kinderkoor (onder leiding van Ria van Sluys-Gerritsen) traden wederom voor het voetlicht. Ds. J. B. Duk sprak enkele woorden ter afsluiting. Om de samenzang in de erediensten te begeleiden zou je ZIERIKZEE Commissie middenstand In het stadhuis houdt de Commis sie Middenstand dinsdag 19 februari een vergadering. Op de agenda staat de wijziging en uitbreiding Drank- en Horecaverordening van de gemeente Zierikzee. De vergadering begint om 16.30 uur. NOORDGOUWE Uitvoering Con Amore De muziekvereniging Con Amore te Noordgouwe houdt op zaterdag 23 februari haar uitvoering in het Dorpshuis (Multi-functioneelcen- trum) te Noordgouwe. Na de uitvoe ring van de muziekvereniging, onder leiding van de heer A. Stoutjesdijk, zal een toneelgroep een blijspel op voeren. Het is een stuk in drie bedrij ven van D.J. Eggenoor, getiteld ,,De Hoekse en Kabeljauwse Twisten". De uitvoering begint om 19.30 uur. DREISCHOR Nutsavond ,,Nut en Genoegen" organiseert op vrijdag I maart de derde en tevens laatste Nutsavond van dit seizoen in het Dorpshuis aan de Ring te Drei- schor. Een toneelgroep, bestaande uit le den van de Vereniging tot Nut van het Algemeen zal dan een blijspel in drie bedrijven voor het voetlicht brengen, getiteld „Eigen aard is goud waard" van J. Hemmink-Kamp. De regie is daarbij in handen van Koos van Gas tel. De aanvang is gepland op 19.45 uur. NIEUWERKERK Eendracht Bindt De Landbouwvereniging Een dracht Bindt te Nieuwerkerk viert donderdag 28 februari in Ons Dorps huis te Nieuwerkerk haar honderdja rig bestaan. Voor genodigden is er vanaf half acht 's avonds een bijeen komst. DUIVELAND Burgerlijke stand Geboren: 7 jan.: Kevin, z.v. F. C. Hoebe en van V. C. Langbein (Ooster- land); 7 jan.: Lodewijk Wouter, z.v. J. Kik en van L. de Bonte (Nieuwer kerk): 14 jan.: Suzanna Catharina, d.v. J. P. de Ronde en van C. Bom (Nieuwerkerk); 13 jan.: Wessel Jacob, z.v. J. Goud en van J. Roks (Nieuwer kerk): 17 jan.: Johannes Christoffel, z.v. G. J. Zwart en van H. J. Smit (Nieuwerkerk), geboren te Zierikzee; 31 jan.: Marinus Hendrik, z.v. C. Steenpoorte en van H. J. de Bruine (Oosterland). Overleden: 29 jan.: Astrid Hofland, e.v. Arie van der Graaf, oud 44 jaar (Sirjansland). HILVERSUM - De Vara- actualiteitenrubriek Achter het nieuws is op het jaarlijks televisie festival van Monte Carlo twee keer bekroond. Het portret van Kim Phuc, gemaakt door Manus van der Kamp, won in de categorie actualiteiten de eerste prijs van 64 inzendingen uit de gehele wereld. LEEUWARDEN - het bestuur van de Friesche Elf Steden heeft zondag middag de dertiende Elfstenden- tocht, die aanvankelijk voor woens dag was vastgesteld, opnieuw uitgesteld. DEN HAAG - Het aantal voor- en tegenstanders van plaatsing van kruisraketten in ons land is, in verge lijking met vorig jaar, iets teruggelo pen. Uit een enquete die het bureau interview vorige maand in opdracht van de Vara hield is gebleken dat 59 procent van de bevolkng tegen de plaatsing in Woensdrecht is.. Voor plaatsing sprak zich 28 procent uit. NEW DELHI - De Verenigde Staten zullen tegen het jaar 2000 de beschik king hebben over een basis op de naam. Het maanstation zal een per manente bemanning hebben van 30 tot 50 personen. Dat is zaterdag in New Delhi gezegd door James Irwin, een van de eerste Amerikaanse astro nauten die een voet op de maan zet ten. GENEVE - De vijftien critici van het bewind-Bouterse in Suriname, die op 8 december in Fort Zeelandia waren opgesloten zijn standrechte lijk geëxecuteerd. Dat is de conclusie van de speciale VN-rapporteur inza ke standrechtelijke executies, de Ke- nyaanse jurist Amos Wako. Dinsdag' 19 februari Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 15.30 uur Kindercarnaval. Recht streekse reportage van de Kindercar navalsoptocht die door Oeteldonk trekt. 16.40 uur Tekenfilmfestival 17.00 uur Middageditie. Nieuwsshow, gepresenteerd door Aad van den Heu vel en Han van der Meer. 18.25 uur Het verhaal. Bijbelverhaal verteld door Olaf Wijnants. 19.00 uur De Freggels 19.25 uur Links naast de pinguins. Er wordt feest gevierd naar aanleiding van het zojuist verschenen boek van directeur Wulffen. Harry Thorn heeft ernstiger zaken aan zijn hoofd. Hij moet leren omgaan met de nieuwe walkie talkie, waarmee de dierenop- passers hem ten allen tijde moeten kunnen oproepen. 20.00 uur Journaal 20.28 uur De gokker. In deze slotafle vering volgt de ontknoping van het ontvoeringsdrama van het zoontje van Brady Hawkes. 21.20 uur Brandpunt. Actualiteiten rubriek. 21.55 uur Uw koninkrijk kome 22.00 uur. Tom, Dick en Harriët. Har- riët probeert vader Thomas uit te besteden, aangezien ze een tripje naar Parijs willen maken. 22.30 uur Er is meer tussen hemel en aarde. In de Domtoren te Utrecht wordt gepraat met enkele gasten over hun geloofservaringen. 23.25 uur Journaal 23.30 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 15.30 uur Van hart tot hart. Program ma voor zieken en bejaarden. 16.00 uur De Waltons. Er is sprake van een geheimzinnig figuur die 's nachts door het dorp dwaalt. 16.50 uur God is toch sterker 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur D'r kan nog meer bij. Kleu terprogramma. 19.30 uur De laatste zeilvaarders. Do cumentaire-serie uit Canada voor de dhoni uit India. Voor dit soort sche pen stonden de windjammers model, een type schepen dat in voorbije tij den het gebruikelijke vaartuig langs de kanten was. 20.00 uur Help, ik word een nummer. Met enkele genodigde deskundigen praten een aantal jongeren van ver schillende sociale signatuur over „Hebben jongeren nog een rol in de huidige maatschappij, of wordt deze bepaald door de computer?" 21.05 uur De andere kant van de revo lutie. Besproken worden vluchtpo gingen van Nicaraguanen uit hun land vanwege vervolgingen van het Sandinistische bewind en slechte eco nomische vooruitzichten. 21.30 uur Speelkwartier. De mond harmonica staat hierin centraal. 21.45 uur Handelingen ter plekke. Reisverhaal van Henk Binnendijk en een aantal jongeren. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Tijdsein. Actualiteitenru briek. 23.35 uur Lichtbundels. Engelse do cumentaire over de positieve en nega tieve toepassing van laserstralen. Dinsdag 19 februari, 19.25 uur, Ned. 1: Links naast de pinguins". Het echtpaar Thom in de dierentuin. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen 3tukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de nhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge- ronden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van Je redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Nationale kollecte Leger des Heils De koudegolf in januari heeft weer eens aangetoond dat „waar nood is, is het Leger des Heils". Tallozen hebben weer ondervonden wat het betekent om een heilsoldaat met een warme kop soep tegen te komen. Zo is het Le ger des Heils het gehele jaar bezig. Hulp biedend in probleemsituaties. Trachtend de kwaliteit van het leven te verbeteren. Vanuit honderd korp sen in geheel Nederland paraat om eerste hulp te bieden bij geestelijke en maatschappelijke crisissituaties. Om alcoholisten te helpen een nieuw, alcoholvrij leven te beginnen. Om jongelui te begeleiden op weg naar volwassenheid. Om bejaarden wat gezelligheid en ontspanning te bie den. En nog veel meer. Mensen helpen mensen! Om ook in 1985 weer te kunnen blijven helpen hebben wij uw steun nodig. Vanaf 18 februari t/m 2 maart is er weer de Na tionale Leger des Heils collecte. Geef gul en mocht u geen collectant tegenkomen, stort dan a.u.b. een bij drage voor ons werk op giro 378335 t.n.v. Leger des Heils, Zierikzee. Har telijk dank! Overtuig u ervan dat u te maken heeft met een collectant van het Leger des Heils. Vraag bij twijfel naar de volmacht waarop duidelijk in rood de ,,S" staat van Salvation Army, de oorspronkelijke naam van het in 1865 in Engeland door William Booth gestichte Leger des Heils. Leger des Heils Zierikzee Telefoon 01110-2075 Luitenant. T. Kruisinga Schennend geschrift Het verwonderd mij dat er totaal geen reacties gekomen zijn uit de Zie- rikzeese burgerij, n.a.v. het schennen- de geschrift over de bejaarden op de muur van het Groene Kruis-gebouw. Er is maar één goede raad voor de schrijve*- van dit fraais. Als hij niet bejaard wil worden, dan moet hij maar zo gauw mogelijk een flink stuk touw opzoeken en zich op een mooie zondagmorgen verhangen in het Slingerbos. (Vrij naar W. Sonne- veld). S. J. DE FEIJTER Zierikzee Ned. Hervormde Kerk Beroepen te Oostburg, Schoondij- ke, Groede, Nieuwvliet, Waterland kerkje en Zuidzande: P. F. de Vries, kandidaat te Groningen; te Wijk bij Heusden: L. W. Ch. Ruijgrok te Bru- chem en Kerkwijk; te Ransdorp-Ho- lysloot en Durgerdam: J. Bezemer te Westkapelle; te Chaam (toez.): R. J. Favier, kandidaat te Papendrecht. Toegelaten tot evang. bediening: K. van der Scheer, Heerenstraat 17, 3512 KA Utrecht. Toegelaten tot evang. bediening en beroepbaar: mevrouw M. Geense, Hugo de Grootstraat 18 bis, 3581 XT Utrecht; G. J. Hiensch, Zandstraat 109, 3905 EB Veenendaal, tel. 08385-12678. Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Leeuwar- den-Huizum drs. J. van der Veen te Heeg. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Dronten: B. Luiten te De Lier i.c.m. Maassluis. Aangenomen naar Nieuwleusen: J. G. van der Hoeven te Grijpskerk i.c.m. Niezijl, die bedankte voor Rot terdam-Noord. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Gorinchem: J. J. v. Eckeveld te Zeist. Gereformeerde Gemeente Oosterland Donderdag 21 februari, 19.30 uur: J. de Pater, Krabbend ij ke. De laatste slag (2) 208. De mannen houden verschrikt hun paar den in, wanneer ze Allan zien wankelen in het zadel. In die tijd gaan de paar Hunnen, die in hinderlaag gelegen hebben, er als de wind van door. „Het is niets," glimlacht Allan, „een schampschot". De Noorman vertrouwt het maar half, want Allan ziet zo bleek als een dode. Maar verder is er inderdaad niets aan de Heruli te merken; hij zit rechtop in het zadel en vertrekt geen spier. En zo geven zij hun paarden weer de sporen. De strijd heeft zich inmiddels steeds sneller naar het Noorden verplaatst. Met een ruk houdt plotseling de Noorman zijn ros in en tuurt in het donker. Ja, daar na dert een drom ruiters. Ze staan al half en half gereed voor de strijd als Eric ineens met een kreet naar voren snelt. „Gothen zijn het." „Op de terugtocht?" vraagt één der aanvoer ders. „Waarom? Waar zijn de Hunnen?" De Gothenhoofdman wijst grimmig achter zich. „De Hunnen die wij achterna zaten, wa ren op de vlucht. Maar vlak bij de eerste heu vels lagen honderden boogschutters in hinder laag en déér was geen vechten tegen. Ik denk dat al die Hunnen zich verschansen in hun gro te wagenkamp. Ze zijn verslagen, dat staat vast en morgen, als 't dag is, zien we wel ver der." „Maar," stoot de Noorman eensklaps in he vige onrust uit, „Thorismund", jullie vorst, waar is hij?" „Ik zag hem 't laatst in gezelschap van Aëti- us." „Snel, hoofdman," roept de Noorman uit. „Wendt je paard, ik vertrouw die Aêtius niet. Als Thorismund in handen van de Hunnen viel. zou het mij niets verbazen."

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 4