„Het Rondom Trio" treedt op in Concertzaal-foyer Veel voorbereiding voor twee minuten uitzending „Hoe versier ik een stuk?" Belgische milieuvereniging komt op voor zeevogels Jury PC Hooftprijs legt taak neer Dag-MEAO start in Vlissingen Weinig belangstelling muziekuitvoering Bruinissê Pistolen gestolen uit politiebureau 2- ZIERIKZEE: Onder auspiciën van Uit op Schouwen- Duiveland vindt op donderdagavond 21 februari in de foyer van de Concertzaal een optreden plaats van 'Het Rondom Trio', aanvang 20.00 uur. Van 1962 tot 1968 was hij als eerste solocellist verbonden aan het Con certgebouworkest. Thans is hij leraar aan het instituut, waaraan hij zelf zijn opleiding ontving en aan het Amsterdams Conservatorium. Modern Reinbert de Leeuw studeeerde bij Jaap Spaanderman aan het Muziek- lyceum te Amsterdam. Sinds 1963 is hij leraar ensemble moderne muziek aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag. Als musicus legt hij zich vooral toe op concerten, die gewijd zijn aan stromingen en componisten uit de twintigste eeuw. Vooral zijn in terpretaties van de muziek van Satie hebben de aandacht getrokken. Theater can tie Lach Uit op SchoUWeil-DuiveUind ZIERIKZEE: Wie naar een voor stelling van John Lantings Theater van de Lach komt, is bereid te lachen. Zo ook de kleine tweehonderd men sen, die vrijdagavond de extra Uit- op-Schouwen-Duiveland voorstelling van ,,Hoe versier ik een stuk" bij woonden. De kluchten van het Theater van de Lach staan per definitie borg voor een avondje ongecompliceerde lol. Daar komt het publiek voor, dat krijgt het publiek ook. In alle eerlijkheid: dit is niet mijn favoriete toneelsoort. M'n lachspie ren functioneren nauwelijks als ik de ene man de andere man z'n brillegla- zen zie schoon likken. Maar.dat ligt vast aan m'n lachspieren, want het merendeel van de Concertzaal lag dubbel. Het thema van de klucht bleek - el ders in het land - ongenoegen te wek ken bij vrouwengroeperingen. Dit wellicht naar aanleiding van het „smeuïge" persbericht, want na het zien van „Hoe versier ik een stuk", kun je toch eigenlijk niets anders dan vaststellen, dat het hele verhaaltje een clowneske vertoning is om de toe schouwers een avondje dolle pret te bezorgen. Nee, dan zijn er wel schrij nender zaken om je binnen de vrou wenbeweging druk over te maken. Goed, het verhaaltje vertelde over de schuchtere boekhouder Bernhard Bloem op het kantoor van Holbix Koekfabriek, die er plotseling van wordt beschuldigd een meisje in het Vondelpark te hebben achtervolgd. De mensen op kantoor reageren daar 'heel merkwaardig' op. Tijdens de bedrijfs-kerstparty vallen de vrou welijke medewerksters Bloem om beurten in de armen. Hij hoeft zich nauwelijks af te vragen hoe hij een stuk moet versieren. Hij wordt van de ene op de andere dag verheven tot sex-symbool. Als dat tot hem is door gedrongen, gaat Bloem er zich ook naar gedragen. Maar....de pret duurt niet lang, want de aanklacht tegen hem wordt ingetrokken als het meis je uit het Vondelpark ontdekt, dat ze zich heeft vergist. Bloem wordt weer gewoon Bloem en betreurt dat zelf het meeste. Het Theater van de Lach zonder John Lanting zou niet voor te stellen zijn. Hij droeg als vanouds de voor stelling en gaf er wederom blijk van een subliem komisch talent te bezit ten. Zijn vaste tegenspeler Johan Si- rag moest wegens ziekte in Zierikzee verstek laten gaan. Zijn rol werd overgenomen door Tom van Beek, die al veel op toneel liet zien en nu be wees ook in de klucht als type best uit de voeten te kunnen. Lekker spontaan en ongeremd was Inge Ipenburg als Pinie Kwant. Mare Klein Essink voldeed goed in zijn rol van Hein Hopma. Ellen Röhrman overtuigde als de truttige secretares se Juffrouw Timmer. Coby Timp wist, gehuld in zwaar bont, prima gestalte te geven aan de overheersen de directrice en Ellen Veger was een lek^er.gek typetje als bet.achtervolg de meisje Heieen. Overigens kan geen der castleden ook maar tippen aan klucht-maestro Lanting, die weer alle komische re- gisters opengooide. Regisseuze Jan 'Butlin heeft zich ongetwijfeld ge plooid naar diens zeer eigen bewer king van deze klucht van Philip King en Falkland L. Cary. Verrassend ble- ken de quasi-geïmproviseerde inter mezzo's met enkele laatkomers in de zaal. Beetje te ver doorgevoerd was John Lantings toegift: een „af scheidsgedicht". Ook nu gold weer, dat zijn manier van presenteren veel vergoedde, maar desalniettemin was het een wat gezochte manier van ap plaus halen. Bovendien was dat niet nodig, want de Concertzaal was toch wel bereid om hard te klappen voor „Hoe versier ik een stuk". A.P. Anner Bijlsma „Het Rondom Trio" wordt ge vormd door Vera Beths (viool), An ner Bijlsma (cello) en Reinbert de Leeuw (piano). Op het programma staan werken van Liszt, Reger en Schönberg. Vera Beths studeerde bij Herman Krebbers en debuteerde op achttien jarige leeftijd met het Rotterdams Philharmonisch Orkest. In 1960 won zij de eerste prijs van het Oscar Beek Concours, waardoor zij in staat werd gesteld haar studie voort te zetten bij Ivan Galamian in New York. Tournees Vera Beths treedt vaak op met de vooraanstaande Nederlandse or kesten, zoals het Concertgebouwor kest. Met de pianist Stanley Hoog land maakte zij tournees naar Rusland en naar Tsjechoslowakije. Anner Bijlsma studeerde aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag bij Carel van Leeuwen Boom kamp. Op het Concours Gasals te Mexico in 1959 werd hem de eerste prijs toegekend. Reinbert de Leeuw BRUSSEL - de Belgische milieu vereniging „Natuurgroep 2000" gaat de regering vragen een beter toezicht te houden op schepen die de Noord zee met olie bevuilen. De olievervui ling in de Noordzee heeft een chro nisch karakter gekregen. Jaarlijks komt er ongeveer 400.000 ton olie in terecht en dat kost circa een half mil joen vogels het leven. Dit jaar alleen al zijn er op dé Belgische kust dui zenden dode vogels aangespoeld, al dus de groep die ook zegt veel vogels te hebben gevonden die weliswaar nog niet dood waren maar die zo zwaar met olie waren verontreinigd dat hun leven niet meer te redden viel. De groep, die met enkele honder den leden dit weekeinde in Oostende èe'n 'betoging tegen de verontreini ging van de zee hield, gaat de Belgi sche regering een pakket eisen voor leggen. Ze wil dat er een vliegtuig wordt ingezet voor een betere contro le op schepen die olie in zee lozen. Volgens de groep moeten de gezag voerders van zulke schepen in de toe komst hoge boetes krijgen. Verder wil de groep dat de vervuiling van de Noordzee wordt tegengegaan door het gebruiken van reinigingsinstalla ties in de zeehavens. Tbn slotte vraagt de milieuvereniging subsidies voor het werk van de opvangcentra aan de kust waar men vogels probeert te ontdoen van olie en een verbod van detergenten als bestrijdingsmiddel van de olie. WILIS - Onbekenden hebben zon dagavond vroeg geprobeerd het semi- permanente politiebureau van Wilnis (prov. Utrecht) in brand te steken. HILVERSUM - De jury voor de PC Hooftprijs Poëzie 1985 heeft haar taak neergelegd. De jury heeft hiertoe besloten uit protest tegen de weigering van minis ter Brinkman (WVC) om de PC Hooft prijs Proza 1984 aan de schrijver Hu- go Brandt Corstius toe te kennen. Jury-voorzitter Anton Korteweg heeft dit vrijdagavond voor de televi sie gezegd. Korteweg zei dat de jury haar werk alleen zal doen als minister Brink man de prijs alsnog aan Brandt Corstius toekent. Volgens Korteweg is de noodzakelijke vertrouwensbasis tussen de minister en de jury verval len. Hij denkt dat het moeilijk zal zijn om nog een voldoende represen tatieve en gekwalificeerde jury te vinden. „Ik ben bang dat door deze ingreep van minister Brinkman de PC Hooftprijs zijn langste tijd heeft gehad". VLISSINGEN - Binnen de Zeeuwse Dag- en Avondscholengcmecnschap te Vlissingen wordt hard gewerkt aan de opzet van een dag-MEAO. se cretariële richting. Het plan is deze opleiding in augustus te starten. de studierichting moet mensen bin nen twee jaar opleiden voor een com pleet MEAO-diploma met de vakken Nederlands, Engels, Duits, bedrijfse conomie, machineschrijven én steno. De lessen worden gedurende twee da gen overdag gegeven, aangevuld met één lesavond. De lestijden worden zo danig geregeld dat het voor mensen uit de hele provincie Zeeland moge lijk zal zijn naar school te komen. Als vooropleiding wordt geëist HA VO/VWO of een goed MAVO-D ni- Vervolg van pagina 1 Maarten: „je krijgt direct zo'n kop telefoon op en daar sta je dan". Op dat moment kon hij zichzelf op de t.v. zien, maar daar had hij nauwelijks oog voor. Zijn vrouw Nelly, die zaterdag avond haar werk had in het dorps huis „Oosterhof" in verband met de play-back show, werd ijlings opge trommeld en haastte zich naar huis. In de korte tijd na het bekend worden van het televisie-gebeuren in Ooster- land had zich een groot aantal men sen verzameld voor de woning van Maarten en Nellly Stouten. Felicitaties Het huis was dan ook bomvol en dè telefoon rinkelde voortdurend. Nel ly: We kregen zelfs reacties van men sen uit het noorden, die nog een band hebben met Oosterland en het leuk vonden om ons te feliciteren. „Maarten kon er maar niet over uit, dat hij op z'n sokken naar buiten snelde om de auto te bekijken en daar een grote groep mensen aantrof om hem en zijn vrouw te feliciteren. Zaterdagmiddag reeds was een personenwagen in de Sandström- straat gesignaleerd, die achteraf be keken met proefuitzendingen bezig was. Zoon Cor Stouten kreeg een vaag vermoeden over wat er moge lijk aan de hand kon zijn, maar het gezin Stouten kon niet geloven dat deze situatie zou leiden tot de consternatie van zaterdagavond. Iedere dinsdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Bureau voor rechtshulp, Poststraat 37 (De Lichtboei). Zitting van 14.15 tot 16.15 uur. Gymzaal Manhuisstraat. Repetities Oratoriumverenigin Zierikzee. 20.00- 22.00 uur. Burgh-Haamstede Gymnastiekzaal. Recreatieve condi- titraining. 20.00-21.00 uur dames, 21.15-22.15 heren. Haamstede Dorpshuis De Schutse. Jazzgym. 9.15 tot 11.15 uur. Brouwershaven Gymnastiekzaal. Damesgym. 19.30 tot 20.30 uur. Zonnemaire Gymnastiekzaal. Damesgym. 21.00- 22.00 uur. Bruinissê Oude Raadhuis. Teken en schilder club „De Tekenaars". 19.00-21.30 uur. Iedere woensdag Zierikzee Op z'n ankken ging de gelukkige winnaar mee met het eamerateam om de Suzuki-jeep te bekijken. Vervolg van pagina 1 re scholen gaf met een serenade op blokfluit en xylofoon hun medewer king. Prettig in het gehoor liggende liedjes als „Boer wat zeg je van mijn kippen", „Altijd is Kortjakje ziek" bereidden het publiek voor op het grote werk. Dat grote werk bestond uit een eerste gezamenlijk optreden van de muziekkorpsen, de drumband en de majorettes in de Happening Mars. Een voortreffelijk openings nummer van muziek, show en tam- boerswerk. Onder leiding van dirigent A. Ra- dewalt kwamen de korpsen bij Hof- mans vertellingen tot een grote prestatie. Deze door Offenbach oor spronkelijk voor opera's op papier gezette composities werden goed ver tolkt. Een beetje trieste muziek was „The dream of Olwen", waarbij naast de sopraan-sax het zware koper over heerste. In het Theme Varié" van Willie Houtvast, solo-hoboïst van het Concertgebouworkest, zat een cornet solo van Wim v. d. Wielen die vak kundig werd uitgevoerd. De muziek hier omheen was speels en vlot, aan zwellend tot een trompetgala vivace. „Im sonnige Süden medley" van F. Brummel brachten de toehoorders aan de zonnige Riviëra met dansmu ziek als de Pasadoble en Thngo. Op vlot meeslepende wijze werd de Oriëntaalse muziek van Spanis Eyes en Romantica gebracht. De Beatles Memory Medley van Lennon en Mc.Cartney in een arran gement van F. du Ruisseau bracht de jeugdsentimenten goed in beweging. Michel, Yesterday, My love en Remen- ber, Radewalt had z'n koperen Beat les goed in de hand. Allegro Animato, bezield en levendig kwam het geheel over. Da Capo Rubato, vanaf het be gin een gloedvolle uitvoering. De korpsen zijn kwalitatief verbeterd en zeker rijp om aan concoursen mee te doen. Het programma van deze avond werd besloten met een uitvoering van het blijspel „Stil, zeg ik", in drie bedrijven, door de toneelgroep „De Komedianten". ROTTERDAM - Onbekende heb ben zaterdagmorgen vroeg bij een in braak in een politiebureau aan de Oostervanstraat in Rotterdam ver moedelijk enkele pistolen buit gemaakt. Dc Rotterdamse politie meldt dat in ieder geval een pistool wordt ver mist en waarschijnlijk nog enkele meer. De dieven kwamen het bureau, dat van middernacht tot 's ochtends zeven uur niet bezet is, aan de achter kant met een valse sleutel binnen. Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities. Herv. Chr. gemengd koor. 19.30-21.30 uur. Zweedse Rode Kruis ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. 20.15- 21.45 uur. Gymlokaal Raamstraat. Klassiek ballet 13.00 tot 16.00 uur, 16.00 tot 20.30 uur. Serooskerke Dorpshuis. Take Five-gymnastiek en clownsoptreden voor de kinderen. 19.00-20.00 uur. Dorpshuis. De Schutse. Jazzgym. 19.30 tot 20.45 uur. Scharendijke f Gymzaal. Gym voor dames van 14.00 tot 15.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Majorettes. 18.15 tot 20.00 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje. 14.00-16.00 uur, kinderklub, Nieuwerkerk „Rehoboth". Sfrip-o-theek. 18.30- 19.30 uur. Dorpshuis. Beatballet. 19.00, 20.00 en 21.00 uur. Oosterland „Open lessen". Bejaardengym- nastiek. 9.15 - 10.15 uur (v.m.). Iedere donderdag Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Pand Visstraat 5. Koffie-ochtend voor vrouwen. 09.30-11.00 uur. Burgh-Haamstede Christinastraat 21. Bidstond steun groep voor de verdrukte christenen en joden. 20.00-21.15 uur. Haamstede Gymzaal Julianastraat. Klassiek Ballet. 15.30 tot 18.30 uur. Renessc Dorpshuis. Beatballet. 19.30 uur. Noordgouwe Hotel café-restaurant v. d. Weijden. Bridgen. 13.30-17.00 uur. Dorpshuis. Kaartavond. 20.00 uur. Nieuwerkerk Algemene Leesbibliotheek „Reho both". Uitlenen van boeken. 18.30 tot 19.15 uur. Oosterland „Oosterhof". Bejaardensoos. 14.00 tot 17.00 uur. Dorpshuis. Strip-o-theek. 18.30-19.30 uur. Iedere vrijdag Scbouwen-Duiveland Op alle politieburo's op Schouwen- Duiveland: spreekuur, van 14.00 tot 17.00 uur. Zierikzee Rode Kruis ziekenhuis. Uitzending Nomen Nescio. 15.45-16.45 uur. Burgh-Haamstede Hotel Haamstede. Klaverjassen. 20.00 uur. Brouwershaven Gemeenschapsruimte. Nutsbiblio- thcek. 19.30-20.30 uur. Iedere zaterdag Zierikzee Gymzaal Beatrixschool. Klassiek ballet. 13.00 tot 17.30 uur. Iedere derde dinsdag van de maand Scharendijke Restaurant „de Koepel". Bijeen komst Modelbouw- en hobbyvereni ging. 19.30 uur. Elke derde vrijdag van de maand Zierikzee Uitzending kerktelefoon van Her vormde Gemeente Zierikzee. 18.30- 20.00 uur. Verzoekjes week van tevo ren doorbellen of even afgeven op vol gende adressen: mevr. T. Wessels, Stormvogelstraat 6, tel. 6059; mevr. V. Koster, 't Vrije 1, tel. 2291; mevr. H. Kelder, Scheepstimmerdijk 42, tel. 4317. Maandag 18 februari Zierikzee Stadhuis. Fractiebestuursvergaderig VVD. 16.30 uur. Huis van Nassau. Ruilavond I.V. Phi- latelica, afdeling Schouwen-Duive- land. 20.00 uur. Burgh-Haamstede De Bewaerschole. Expositie Addy v. d. Vlugt. 13.30-16.30 uur. Dinsdag 19 februari Zierikzee Eethuis Marktzicht. Jaarvergadering VARA afdeling Schouwen-Duive- land. 20.00 uur. Stadhuis. Commissie Middenstand. 16.30 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw. Bejaardensoos 14.30 uur. Burgh-Haamstede De Schutse. Lezing „Veiligheid voor de huisvrouw" voor Nedederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afde ling Westerschouwen. 14.00 uur. De Bewaerschole. Expositie Addy v. d. Vlugt. 13.30-16.30 uur. Recreatiezaal Ger. kerk. Bijeenkomst NCVB. 19.45 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur. Woensdag 20 februari Zierikzee Poppentheater Alteklein. Rork, het wrattenzwijn. 14.30 uur. Herv. Verenigingsgebouw. Bejaar denmiddag NCVB. 14.30 uur. Intergemeentelijke Sociale Dienst. Vergadering. 19.15 uur. Burgh-Haamstede Sporthal Krayestein. Badminton- toernooi jeugd. 9.00 uur. De Bewaerschole. Expositie Addy v. d. Vlugt. 13.30-16.30 uur. Ellemeet Dorpshuis Ellemeet. Vergadering VEKABO. 19.30 uur. Bruinissê Dorps'uus. Ledenvergadering C.D.A. 19.30 uur. Kapelle De Vroone. Zeeuwse studiedag. 10.00- 15.30 uur. Donderdag 21 februari Zierikzee Graanbeurs. Voorlichting F.N.V. over wet Tweeverdieners en uitkeringen. 20.00 uur. Concertzaal - Foyer. Concert „Trio Rondom" met Vera Beths (viool). An ner Bijlsma (cello) en Reinbert de Leeuw (piano). 20.00 uur. Burgh-Haamstede De Bewaerschole. Expositie Addy v. d. Vlugt. 13.30-16.30 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Lezing over de ge schiedenis van de Sefardische Joden. 20.00 uur. Oosterland De Pleisterplaats. Algemene leden vergadering landbouwvereniging „Door Eendracht Sterk". 19.45 uur. Bakkerij Spelt. NCVB-afdeling Brui nissê. 19.30 uur. Clubhuis Prinses Margrictgroep. In formatiebijeenkomst. 20.00 uur. Vrijdag 22 februari Zierikzee Huis van Nassau. Bingo-dansant Bond van Opzichzelfstaande!!. 20.00 uur. Burgh-Haamstede De Bewaerschole. Expositie Addv v. d. Vlugt. 13.30-16.30 uur. Oosterland Dorpshuis Oosterhof. Jaarlijkse uit voering „Oosterlands Fanfare". 19.30 uur. Zaterdag 23 februari Zierikzee Kclderzaal Mondragon. „De avond van de gitaar". Aanvang omstreeks 23.00 uur. Concertzaal. Try-out voorstelling Pe ter Faber, „Wilde Vaart". 20.00 uur. Burgh-Haamstede Dc Bewaerschole. Expositie Addv v. d. Vlugt. 13.30-16.30 uur. Noord wellc Dorpshuis. Dorpsfeest. 20.00 uur. Zonnemaire Dorpshuis. Bazar t.g.v. 25-jarig be staan NBvP. afdeling Noordgouwe e.o. Vanaf 14.30 uur. i4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 2