Veel voorbereiding voor twee minuten uitzending ïl Te weinig aandacht voor muziekuitvoering Bruinisse DE ZIERIKZEESCHE COURANT Brand in woonkamer Strao Noordwelle uitgesteld <- Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Goed jaar Concert Marathonkampioen Bowlingkampioen De Coöperatieve Weegbrugvereniging „Even In de Nederlands Hervormde kerk te Kerkwer- Het moet wel heel vreemd gaan wil Piet van Wim Tuk werd het afgelopen weekeinde alge- Buiten" te Oosterland had in 1984 een redelijk ve werd een sprankelend concert gegeven ten den Aarssen uit Burgh-Haamstede vanavond meen bowlingkampioen van Schouwen-Duive- tot goed jaar. (Pag. 3). bate van het orgelfonds. (Pag. 4). niet gehuldigd kunnen worden als marathon- land. Bij de dames ging de titel naar Irene kampioen. (Pag. 5). Meuldijk. (Pag. 6). MAANDAG 18 FEBRUARI 1985 141ste jaargang Nr. 23679 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Men weet niet wat de avond brengt. Livius Sterrenshoiv-auto in Oosterland OOSTERLAND/BRUINISSE - Miljoenen Nederlandse televisie-kijkers waren er zaterdagavond getuige van dat de heer en mevrouw Stouten uit Oosterland een sportie ve auto kregen aangeboden van Willem Ruis van de Ster renshow. In de huiskamer aan de Sandströmstraat 14 werd een rechtstreekse beeldverbinding van de grote Sterrentent in Meppel tot stand gebracht waarop Maar ten Stouten het lot van Humanitas, aan Willem Ruis en aan den volke kon vertonen. Zonder dit lot hadden regis seur/cameraman Bert Koetzier en presentatrice Rianne den Breejen de Suzuki terreinwagen weer de Sand strömstraat uit gereden richting Studio in Hilversum. In Bruinisse gonsde het de hele za terdag van geruchten en lag de Ster renshow op ieders lip. Ieder voor zich was tot de conclusie gekomen dat de twee grote straalzenders boven bij de haven alleen maar voor de Sterren show konden dienen en dus de auto die avond in Bru zou „vallen". Twee grote N.O.S. auto's en een PTT- verbindingswagen stonden bij de zenders zodat het vermoeden nog werd versterkt. Vol verwachting klopte dus 's avonds het Bruse hart. Er waren zelfs mensen uit Ooster land die bij kennissen in Bru een lot kwamen brengen, want als er aange beld zou worden... Ook Bert Koetzier, free-lance pro ducer, regisseur én cameraman, had de enorme belangstelling in de vis sersplaats bemerkt en besloot op het laatste moment een dorp verder te pakken: „Iedereen was zo langerza- merhand hier al op de hoogte zodat het verrassingselement helemaal ver loren ging en je geen spontane reactie meer zou krijgen. En dat is toch de sterke kant van een directe uitzen ding". Geen onbekende De veelzijdige Koetzier is overigens geen onbekende in Zeeland. Zater dagmiddag was zijn werk te zien in de dertiendelige serie „De Groene Ruimte" over het ontstaan, verval en redding van de groene ruimte. Zater dag was daarin de aflevering „De Schuivende horizon" met veel opna men van het Deltagebied. Aan deze serie is hij vier jaar bezig geweest met filmopnamen van de natuur waarbij hij zelfs het duikerspak aan trok voor onderwateropnamen van de Oosterschelde. In 1976 maakte hij de televisiebeelden van de bijzonder natte herst toen militairen de boeren te hulp kwamen. In de verbindingswagens van de NOS in Bruinisse werkten de techni ci om de verbinding vanuit Ooster- De vijftien onderscheiden leden van ..Nu met Hopeen „Oefening en Uitspanning" presenteren zich op het podium van het dorpshuis te Bruinisse. Veertien leden gehuldigd tijdens muziekuitvoering van „Nu met Hopeen „Oefening en Uitspanning" BRUINISSE - Wat eigenlijk het jaarlijkse hoogtepunt van een muziekvereniging moet zijn: de presentatie van een korps aan het eigen publiek tijdens een uitvoering, kon voor de korpsen „Nu met Hope" en „Oefening en Uitspanning" vrijdagavond in het Dorps'uus te Bruinis se als teleurstellend worden ervaren. Een goed en geva rieerd muziekprogramma, enkele leuke hoogtepunten tijdens de huldiging van jubilarissen en een knaller van een toneelstuk konden slechts enkelen de gang naar het Dorps'uus laten maken, de organisatie en spelers daar mee volkomen in hun hemd zettend, onnoemelijk veel uren van voorbereiding en oefening ten spijt. Niet helemaal natuurlijk. Want de muzikanten en toneelspelers beleven zelf ook plezier aan hun uit- of opvoe ring, alleen geeft het een oneindig grotere voldoening als het publick (de eigen mensen wel te verstaan: zich dan van die verrichtingen op de hoogte stelt. Nu waren er bijtijds meer mensen op het podium dan in de zaal. Een trieste balans voor Bruinisse. Voorzitter D. Pricmis presenteerde het zomerprogrammn waarbij hij ook wees op het voornemen om aan enke le concoursen deel te nemen en het verzoek van Aquadelta om daar enke le concerten te geven. Een flinke uit breiding van de activiteiten dus. Ook deed hij een dringend beroep om het ledenbestand uit te breiden. Een dankwoord aan de bevolking had de voorzitter voor het oud papier dat maandelijks wordt gereed gezet en dat een welkome aanvulling voor de kas betekent. Voor het muziekprogramma begon nam de voorzitter van do Koninklijke Nederlandse Federatie van Muziek verenigingen. Kees Schout uit Wil- Maarten Stouten in Oosterland had inderdaad een lot voor de Sterrenshoiv in huis... en dat was de belangrijkste voor waarde voor het winnen van de auto. land met de mobiele zender via de vaste zender in Bru naar de grote cir custent in Meppel mogelijk te ma ken. Volgens Riemer Woude van de NOS en Peter van Leeuwen van de PTT, die met een team van tien man in Bru pa raat waren, moesten er twee zend- en ontvangstmasten aan te pas komen omdat er een dubbele verbinding moest zijn. Er was dan ook voor het zenden en ontvangen in de huiskamer van Maarten Stouten veel materiaal aanwezig vóór Rianne den Breejen, presentrice ter plaatse, aan de bel van Sandström straat 14 trok, was Bert Koetzier al door enkele tuinen geslopen om te zien of de televisie aan stond én op de Sterrenshow stond: „Vorige week bel den we bij iemand die op het andere net keek en dan kun je wel aannemen dat ze dan ook geen loten voor de Stichting Humanitas hebben en dat wilden we deze keer voorkomen". Met z'n voet schetste hij de situatie in de kamer in de sneeuw, zoals camera opstelling, belichting en de presenta trice met microfoon en toen was het aftellen tot Willem Ruis in z'n tent overschakelde naar de lokale uitzen ding in den lande. Het zal je maar gebeuren. Nietsver moedend naar een televisie-show kij ken en plotseling belaagd worden door een camera-ploeg, terwijl je op dat moment rechtstreeks op de t.v. te zien bent. Nadat zoon Cor de deur had geopend, werden de lampen ge richt op Maarten, die heel nuchter verklaarde, dat hij inderdaad een sterrenshow-lot in huis had. Willem Ruis, die rechtstreeks contact had met huize Stouten, feliciteerde Maarten dan ook van harte en gaf aan, dat hij maar snel buiten moest gaan kijken naar zijn nieuwe bezit in de vorm van een fraaie automobiel van Japanse makelijk. Onder de indruk Maarten en Nelly Stouten en de kinderen waren later in de avond nog zichtbaar onder de indruk van het ge beuren. Maarten vertelde; „Je ver wacht natuurlijk nooit, dat men een keer bij jou aanbelt. Het was dan ook een complete verrassing. Op het mo ment, dat je de voordeur van je huis op de t.v. ziet dringt het nog niet tot je door". Tegelijkertijd gaat de bel en Maarten blijft rustig in zijn stoel zit ten. Zoon Cor gaat de deur openen en tegelijkertijd komt een hele meute het huis in. 0 Vervolg pagina L BRUINISSE - In de woning van W. J. A. in de Kerkstraat 19 te Bruinisse brak vrijdagochtend omstreeks half negen brand uit in de woonkamer. De brand werd veroorzaakt door met vuur spelende kinderen. De vloerbe dekking en een lederen stoel werden door het vuur beschadigd. De muren en het plafond liepen rookschade op. De brandweer was snel ter plaatse. Met behulp van de bewoners werd het vuur geblust. NOORDWELLE - De traditi onele Strao-viering in Noord welle is, evenals dat het geval was in Haamstede afgelopen zaterdag, uitgesteld. Als gevolg van de weersom standigheden heeft het Strao- comité besloten om het gehele programma, dat gepland stond op zaterdag 23 februari, uit te stellen tot zaterdag 30 maart 1985. helminadorp, het woord om een 14-tal leven van Nu met Hope te huldigen en een certificaat te overhandigen voor de vele jaren dat ze lid waren. Dat waren de majorettes Marga v. Eg- mond. Ellen Schilperoord, Diana v. Gilst. Jolanda v. d. Have, Maaike Fluit, Diana Drinkwaard, Corina Bal, Danielle Priemis en Cora de Ronde omdat ze meer dan vijfjaar lid waren. Voor allen had hij een per soonlijke woord. De oorkonde en bij behorende speld voor hot lidmaat schap van meer dan 12V2 jaar kreeg Leo Verspoor (13 jr lid), Rinus Bal (15 jr lid). Kees Hoogerwerf (19 jr lid) en Jaap van Putten (25 jr lid). Hij dankte de leden voor het stukje cultuur dat ze in hun dorp brachten en liep op toch vooral gemotiveerd door te gaan. De grootste pluim gaf hij echter aan dc 77-jarige Thomas Kik die hij dc oorkonde gaf wegens z'n 65-jarig lidmaatschap van Nu met Hope waarvan 58 jaar in het bestuur. Hij sprak z'n grote waardering uit voor deze volharding en stelde hem als voorbeeld voor de anderen en spe ciaal voor de jeugd. Grote werk Een blokfluitgrocp van beide lage- Vcrvolg pagina 2 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's WA> ZÉGT* P£ BiLr De 77-jarige Thomas Kik werd onderscheiden door de voorzitter van dc Ko ninklijke Nederlandse Federatie van Muziekverenigingen, afdeling Zeeland, vanwege zijn 65-jarige lidmaatschap van „Nu met Hope". Kik zat daarvan 58 jaar in het bestuur. Verwachting tot dinsdagavond: Droog' en zonnig Droog en zonnig. In de nacht en ochtend matige tot strenge vorst met een minimumtemperatuur van onge veer min 10 graden; middagtempera- tuur rond min 2 graden. Matige oostenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 12 febr.: Woensdag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: -8 graden Middagtemp.: 0 graden Windkracht: variabel 3 Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: -6 graden Middagtemp.: 1 graad Windkracht: zuidoost 3 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: -4 graden Middagtemp.: 2 graden Windkracht: zuidoost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 19 febr. Zon op 7.47, onder 18.01 Maan op 8.18, onder 17.29 Nieuwe Maan: 19 februari (18.43) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 19 febr. 2.54 15.53 8.54 21.09 Springtij: 22 februari HET WEEROVERZICHT DE BILT - Als wij er van uitgaan dat de door de computer van het Eu ropese Centrum voor verwachtingen op middellange termijn goed zijn, dan wordt het weer in elk geval tot en met zaterdag bepaald door een krach tig hogedrukgebied. Dit betekent droog weer en vooral morgen en over morgen zon. Daarna komt er waar schijnlijk meer bewolking in dc hogere niveaus. De komende nacht zal het op veel plaatsen wel iets meer dan 10 graden vriezen. Overdag, in dc middag dan. komt het kwik tot ongeveer min 2 graden. De wind is oostelijk, matig, 's nachts kracht 3, overdag kracht 4, aan zee een beetje meer. Het hogedrukgebied strekte zich vanochtend uit van Finland tot Dene marken en vandaar met een uitloper naar Zuid-Engeland en met een twee de uitloper naar Duitsland. Het zwaartepunt komt via Denemarken naar onze omgeving, woensdag kan het hier aankomen. De plaats van het hogedrukgebied is niet gunstig voor felle kou. Als het centrum dichterbij komt houdt het transport van Scandinavische kou op. De bovenlucht warmt dan langzaam aan. Vandaar de geleidelijk hoger wordende temperatuur in de meer daagse verwachting. j

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1