Dansen in Renesse Met tweeverdienerswet is het voordeliger vennootschap te maken van boerenbedrijf Tweede voorronde van grootse eilanden play back wedstrijd op 16 februari in Oosterland CDA-Kamerleden komen naar Schouwen-Duiveland ELEKTRO LIEVENSE Informatie-avond F.N.V. Afd. Schouwen-Duiveland Bestuur ISD bespreekt fraude-opsporingsnota Fiscaal adviseur in Brouwershaven: Donderdag 21 februari ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 15 februari 1985 Nr. 23678 3 BROUWERSHAVEN - Tijdens de jaarlijkse studiedag die de agrarische commissie van de NBvP donderdag in het Tonnenmagazijn te Brouwershaven organiseerde, werden de 110 aanwezigen nader geïnformeerd over de huidige belastingwetgeving. De fiscaal adviseur van het ministerie van Landbouw en Visserij mr. M. van der Heijde, die een inleiding hield over „de fiscale effecten van de wet tweeverdieners op agrarische bedrijven", kwam hierbij tot de conclusie dat het voor zelfstandige ondernemingen waarin de vrouw meewerkt, in be lastingtechnisch opzicht te allen tijden voordelig is om een venootschap op te richten waarin beide ondernemers een evengroot financieel risico dragen. ZIERIKZEE - Een meer dan veertig leden tellende CDA-delegatie brengt vrijdag 22 februari een werkbezoek aan Zeeland. De aandacht zal daarbij ge richt zijn op Schouwen-Duiveland. Onder de leden bevinden zich onder ande re (onder voorbehoud) fractievoorzitter B. de Vries, vice-fractievoorzitter drs. H. Eversdijk, mevrouw C. H. Evenhuis, de Gedeputeerden R. Barbé en J. B. Ventevogel en H. Boer, voorzitter van het CDA Zeeland. In tegenstelling tot voorheen, toen een vennootschap alleen aantrekke lijk was als zeer hoge winsten in een agrarisch bedrijf werden gemaakt, is dit met de huidige belastingfacilitei ten al het geval bij een winst van 30.000,- per jaar, waarbij het wel de bedoeling is dat de vrouw dan ten minste 1225 uur meewerkt. ,,Dit komt", aldus Van der Heijde, ,,door het invoeren van de zelfstandigen aftrek die bij een venootschap van toepassing is op beide partners. Hier door wordt de venootschapsbelasting in belangrijke mate verlaagd terwijl de premies volksverzekering indivi dueel worden betaald". Dit brengt volgens Van der Heijde „progressie- voorzieningen. De laatste jaren wordt hiervoor steeds meer aandacht gevraagd. Op velerlei manieren wordt getracht het goede stelsel van sociale voorzienin gen dat Nederland kent te misbrui ken. Ook de sociale wetten en rege lingen, behorend tot de uitvoerings taak van de gemeenten zijn het doel wit van personen, die menen daarvan oneigenlijk^ te moeten, profiteren. Door het toenemend "geDruik dat ve len dan de door de gemeenten uitge voerde wetten en regelingen moeten maken neemt ook de zorg voor een toezicht op een juiste besteding van de daarmee gemoeid zijnde over heidsgelden toe. Het behoort dan ook tot een aanhoudende zorg van de col leges als uitvoerders van een aantal sociale wetten en regelingen dat er toezicht is op een eerlijke en recht vaardige besteding van deze gelden. Het kampioenschap bestaat uit drie avonden met voorronden en een finaledag op zaterdag 30 maart 1985. Deze finaledag bestaat uit twee de len. 's Middags van twee tot vijf uur komen de playbackers van acht tot en met twaalf jaar in actie in de strijd om de eilandentrofee in deze catego rie. Vanaf acht uur 's avonds is het de beurt aan de categorie vanaf dertien jaar. Ook dit keer is de eilandentro fee de inzet. Voorronden Voorafgaand aan de finalewed strijd worden er drie voorronden af gewerkt, waarvan de eerste inmid dels achter de rug is en de tweede voor morgen - zaterdag 16 februari - op het programma staat. De voorronden worden, evenals de finales, afgewerkt in het Oosterhof in Oosterland en beginnen telkens om acht uur. De derde voorronde avond wordt gehouden op zaterdag 9 maart. Per avond gaan de vijf besten door naar de finale van zaterdag 30 maart. Zij moeten zich dan sterker tonen dan tien andere deelnemende playbackers, want per voorronde ko men in totaal vijftien individuelen of groepen voor het voetlicht om be oordeeld te worden door een vijfkop pige jury. Dc jury staat onder voorzitterschap van J. Legierse. Verdere juryleden zijn A. Ouwens, N. Peeman en 'Radio Anouschka' en 'Vader Abraham' bei de uit Bergen op Zoom. Tijdens de fi nale-avond staan er ook live- optredens op het programma van Frans Oerlemans en Ricardo. twee vooral in Brabant populaire zangers van Nederlandstalige muziek. Tij dens de eerste voorronde viel de tien jarige Mirella van de Berge uit Oos terland nadrukkelijk op. Zij scoorde met een imitatie van Anita Meijer maar liefst de maximale score van vijf tienen. voordeel" met zich mee. Wanneer de keuze voor een maatschap of ven nootschap onder firma wordt geko zen zal deze keuze voor een langere periode moeten gelden. Meewerken Dit is niet het geval bij de twee an dere mogelijkheden die er zijn om het meewerken van de vrouw in een on derneming fiscaal te verwerken. Als eerste schetste Van der Heijde de „meewerkaftrek" die naar zijn zeg gen inhoudt dat aan de meewerkende echtgenoot (meestal de vrouw) niet langer een deel van de winst wordt ,,Dit wordt temeer benadrukt nu velen onder druk van de economische omstandigheden moeten inleveren om ons stelsel van voorzieningen in stand te houden, terwijl anderen op een oneigenlijke wijze trachten mis bruik van deze voorzieningen te ma ken. Dit leidt tot grote onrechtvaar digheden en maatschappelijk onaan vaardbare situaties. De colleges zul len een dergelijk a-sociaal gedrag met alle hen ten dienste staande mo gelijkheden moeten!bestrijden. Het is daarom dat het bestuur de tijd rijp acht door middel van een nota, waar in alle facetten, verbonden aan een opsporingsbeleid, nader worden on derzocht, te komen tot een afgewogen beleid in deze," aldus de nota. De vergadering wordt gehouden in de bestuurskamer van de dienst en begint om 19.15 uur. toegekend. Hierdoor heeft zij fiscaal gezien geen inkomen en kan dus niet worden belast. In plaats daarvan wordt aan de echtgenoot een zoge naamde meewerkaftrek verleend die wordt vastgesteld naar aanleiding van het aantal door de vrouw in de onderneming meegewerkte uren en de winst. Een andere regeling die mogelijk is, is volgens de fiscaal adviseur het aangaan van een arbeidsovereen komst tussen de ondernemer en zijn echtgenote. In dit geval wordt de be loning voor de arbeid bij de vrouw zelf belast, terwijl de ondernemer deze arbeidskosten op zijn winst in mindering kan brengen. Volgens Van der Heijde is deze mo gelijk bij verliezen en lagere winsten van een bedrijf voordeliger dan de meewerkaftrek. Hij stelde echter dat dit van geval tot geval bekeken dient te worden. Belastingdienst Vóór deze, veel reacties in de zaal oproepende uiteenzetting, werd het woord gevoerd door de inspecteur van Rijksbelastingen te Zierikzee de heer mr. D. J. de Korte, die pleitte voor een betere communicatie tussen de belastingdienst en de belasting plichtige. Hij gaf een overzicht van de verschillende belastingen en de wijze waarop men hiermee werkt op de be lastingdienst. Een goede boekhouding als basis voor de winstbereking kenschetste De Korte als zeer belangrijk op een bedrijf, waarbij hij wel kwijt wilde over het algemeen zeer tevreden te zijn over de kwaliteit van de land- bouwboekhoudbureau's. De inspec teur benadrukte verder de bestaande mogelijkheid om op het belasting kantoor eenvoudige aangiftebiljtten in te laten vullen. De studiedag, die wordt bijge woond door de heer A. J. G. Doele- man, algemeen voorzitter en de heer L. J. van Gastel, kringvoorzitter Schouwen-Duiveland van Z.L.M. en afgevaardigden van het Koninklijk Nederlands Landbouw Comité (K.N.L.C.), de landelijke agrarische commissie van de NBvP en zusterve renigingen, werden ingeleid door de presidente van de agrarische commis sie Zeeland mevrouw C. M, Dees- Franje. Zij ging hierbij in op het hui dige land- en tuinbouwvriendelijke beleid van de regering dat via het boemerangeffect van de overproduk- tie met zijn beperkende maatregelen neerkomt op agrarisch Nederland dat volgens de presidente „blijft inleve ren". 's Middags werd door de aanwe zigen per bus een bezoek gebracht aan het werkeiland „Neeltje Jans". RENESSE - In het dorps huis van Renesse mochten tien paren hun ereronde dan sen. Zij hebben prijzen ge wonnen bij de ZeeBra dans wedstrijden, welke de afgelopen maanden in Burgh- Haamstede, Goes en Ouden bosch werden gehouden. Het paar Evelien en Aram Hurkens uit Zierikzee was zeer succesvol. Het paar be haalde zowel in de categorie Ballroom als in de categorie Latin de eerste prijs. In totaal waren in Renesse veertig pa ren aanwezig. In maart worden de club kampioenschappen van dans school Wil Kramer gehouden. Morgen Alternatieve Strao Burgh-Haamstede BURGH-HAAMSTEDE - Hoewel het even sprake is gekomen, gaat het Strao-Comité Burgh-Haamstede het traditionele Straofeest niet op een later tijdstip vieren. Het comité hecht er waarde aan de traditie, die bepaalt dat de strao zeven weken voor Pasen wordt gehouden, niet te verbreken. Daarom werd donderdagavond be sloten zaterdag 16 februari een alter natief programma af te werken. Het avondprogramnma in Hotel Bom (een dansavond met Het Schelde Trio) gaat normaal door, maar het feestje 's middags gebeurt dus zonder paarden, die vanwege de te lage tem peratuur het seizoen ingaan zonder het gebruikelijke voetenwassen in de zee. Van twee uur af wordt nu zaterdag middag in Hotel Bom de videofilm over het Straofeest 1984 gedraaid. Op dezelfde locatie zal loco burgemeester J. C. de Feiter van Westerschouwen om half vier een toespraak houden en toch - zoals ge bruikelijk - de rozetten met het op schrift Straofeest Haamstede uitrei ken aan de potentiële vijftig deelnemers. Tevens is het optreden te verwach ten van de Koninklijke Muziekver eniging Witte van Haemstede, even eens een binnengebeuren. Wanneer het weer vorstvrij is, zal het korps echter toch een rondje door het dorp maken. Het bestuur van deze vakbondsaf- dcling constateerde, dat berichten in de media over dc Wet Tweeverdie ners, Kortingen Uitkeringsgerechtig den. A .OW., W.W.. W.W.V., W.A.O. en Z.W., vele vragen hebben doen rijzen bij de leden. Met het organiseren van deze informatie-avond verwacht men op vele vragen een antwoord te kun nen geven. Deskundigen Enkele afgevaardigden van diverse Om 10.00 uur begroet de heer Boer de delegatie in Mondragon te Zierik zee. Daarna volgt een inleiding over beëindiging van de Deltawerken en de consequenties daarvan op de Advertentie Aanleg Elektr.- en waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video - enz. 01114-1368 0119-1634 instanties bleken bereid tijdens deze bijeenkomst een toelichting te geven op de soms ingewikkelde materie. Aanwezig zullen zijn: F.N.V.-districts- bestuurder Tjeu Strous, belasting deskundige de heer Tromper, de heer Babyen van de Sociale Dienst en dc heer Den Hartog, instructeur belas tinginvullers F.N.V. Het geheel van deze avond staat on der leiding van de heer J. van Oor schot. voorzitter van de F.N.V. afde ling Schouwen-Duiveland. werkgelegenheid, het politiebeleid op Schouwen-Duiveland in en buiten het hoogseizoen en de recreatie in het algemeen. Na de lunch worden verschillende objecten bezocht en worden enkele onderwerpen besproken. Als eerste staat het onderwijs in Middelburg en Oostkapelle op het programma, dan volgt de stadsvernieuwing en de so ciale werkplaats te Zierikzee en tot slot de landbouw in Zierikzee met aansluitend een vaartocht over de Oosterschelde. Om 19.45 uur in de Prins van Oran je te Goes houdt fractievoorzitter B. de Vries een korte inleiding. Be langstellenden kunnen daarna met de diverse Kamerleden en Statenle den bij ingerichte stands of praathoe- ken persoonlijk het woord voeren. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 14300 AA Zierikzee. telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging na 1830 uur 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669. 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 1 38.70; per jaar 1 147.80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag De advertentieprijzen zijn exclusief 5% BT W OOSTERLAND - Vogelvereniging De Kolibrie uit Oosterland organiseert gedurende een periode van twee maanden het eilanden playbackkampioenschap om de eilanden trofee. De vereniging doet dit in samenwerking met Lucky's Drive In-show uit Oude Tonge. ZIERIKZEE - De F.N.V. Schouwen-Duiveland en de rayoncommissie Bouw- en Houtbond F.N.V. organiseren op donderdagavond 21 februari in „De Graanbeurs" te Zierikzee een informatie-bijeenkomst voor alle F.N.V. le den op Schouwen-Duiveland, aanvang 20.00 uur. ZIERIKZEE - Het bestuur van de Intergemeentelijke Sociale Dienst Schou- wen-Duiveland/Sint Philipsland bespreekt in zijn vergadering van woensdag 20 februari de fraude-opsporingsnota. In de inleiding van het rapport stelt het bestuur dat al diverse malen binnen het bestuur van de ISD is gesproken over bestrijding van fraude, misbruik en oneigenlijk gebruik van sociale Mirella van de Berge uit Oosterland werd de ongekroonde koningin van de eerste voorronde uan het playhack-gebenren om de eilandentrofee (op de voorgrond). De tienjarige play-backster scoorde vijf tienen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3