hru *3& CEBECO-ZUIDWEST GOED IN DE LIFT 5 NOG 5 DAGEN EN... „P.v.d.A. gaat grootste verkiezingsoverwinning behalen uit historie" Dag juf Marriët Rooy.... OPENT Z N DEUREN DE ZIERIKZEESCHE COURANT WA> 061- P Bli.7* IJsclubs organiseren eilandelijk kampioenschap marathon- schaatsen JJJSÜUÜJf UllJ^LLJU Marcel van Dam op spreekbeurt in Oude Tonge: |1W' Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 15 FEBRUARI 1985 141ste jaargang Nr. 23678 Playbackwedstrijd Vorstschade Sportraad Mollen De tweede voorronde van de eilanden- Pas in mei, na de bloei, zal bekend zijn hoeveel De Zierikzeese sportraad boog zich donder- Een molleninvasie ondermijnt de gras- en voet- playbackwedstrijd zal op 16 februari in de schade de twee vorstperioden deze winter heb- dagavond over de verkiezing van de sport- balvelden. Het bestrijden van deze (toch wel Oosterhof in Oosterland worden gehouden. ben aangericht aan de fruitbomen. (Pag. 5). (Pag. 3) man/-vrouw en sportploegen van het jaar. (Pag. nuttige) dieren is vakwerk. (Pag. 11). WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wie altijd zoekend voorwaarts streeft, mag op ver lossing hopen. Goethe Toekomstverwachtingen iets minder zonnig ZIERIKZEE - Het ledental van Cebeco-Zuidwest is in het afgesloten boekjaar 1983-1984 fors gestegen, aan het eind van het boekjaar was het ledentotaal 1810, een toe name van 291. Tegelijkertijd steeg het percentage - vrij willig - gebonden ledenomzet naar 70%. Daarmee kan worden gesteld dat de actie, die bij Cebeco-Zuidwest het afgelopen jaar met dat doel werd gevoerd, volledig is geslaagd. van de broeksriem zal ook bij Cebeco-Zuidwest nodig zijn", zo lichtte de bestuursvoorzitter toe. Drastisch inleveren De heer Van Iwaarden kwam in zijn Vervolg pagina 5 Deze mededeling kon de voorzitter van het bestuur van Cebeco-Zuid west, de heer J. van Iwaarden, don derdag 14 februari meedelen tijdens de algemene vergadering van de coö peratie in de Concertzaal in Zierik- zee. „Het bestuur dankt allen die hebben bijgedragen tot het welsla gen van deze actie. De actie toont aan dat er een groot vertrouwen is in Cebeco-Zuidwest. Hetzelfde vertrou wen bleek uit de districtsledenverga deringen, die pas zijn afgesloten. Naast een goede opkomst kon een grote betrokkenheid van de leden worden ervaren." Aldus de voorzit ter, die ook stelde dat Cebeco-Zuid west duidelijk een eigen plaats heeft verworven in de regio met een duide lijk eigen gezicht, gedurende de voorgaande jaren. Cebeco-Zuidwest haalde over het boekjaar 1983-1984 een winst van ruim drie miljoen gulden. Daarvan zal 800.000 gulden worden uitgekeerd aan de leden, terwijl de rest van het winstbedrag zal worden bijgeschre ven als reservering. De omzet in geld nam toe met 3% tot 285 miljoen gulden, terwijl de om zet in tonnen een lichte daling van drie procent te zien gaf. Deze daling werd, volgens Van Iwaarden, veroor zaakt door de droge weersomstandig heden in 1983. „Voor het komende boekjaar 1984-1985 wordt er rekening gehou den met een zeer groot aanbod in de markt van granen, aardappelen, peulvruchten en zaden. Het gevolg hiervan zal zijn een sterke concurren tie, lage prijzen en een druk op de marges. Voor een deel zijn deze gevol gen op dit moment al merkbaar, ter wijl ook dumpingsverschijnselen worden gesignaleerd. Het aanhalen IJs Kaeskenswater is onbetrouwbaar ZIERIKZEE - Donderdag- middag werd de rijkspolitie groep Schouwen-Duiveland gealarmeerd en te hulp geroe pen omdat de jeugdige L. S. uit Zierikzee door het ijs was ge zakt. Hoewel de politie zeer snel ter plekke was om as sistentie te verlenen, waren omstanders (gelukkig) eerder; L. S. was uit het koude water gehaald en kwam elders bij een warme kachel op verhaal. Het blijkt, dat hij niet de eerste was die door het Kaeskenswa- ter-ijs zakte, en de politie wil dan ook een waarschuwing doen uitgaan deze gladde ijs vloer niet te betreden: het is echt onbetrouwbaar. Marcel van Dam: Drastische arbeidstijdverkorting Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Verwachting tot zaterdagavond: Vorst blijft Perioden met zon en vrijwel overal droog. In de nacht en ochtend meest strenge vorst met een minimumtem peratuur van omstreeks min 12 gra den; in de middag temperatuur tot ongeveer min 4 graden. Matige wind, kracht 3, uit noordelijke richtingen. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 19 febr.: Zondag: Perioden met zon Min.temp.: -12 graden Middagtemp.: -4 graden Windkracht: oost 4 Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: -10 graden Middagtemp.: -4 graden Windkracht: noordoost 5 Dinsdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30 Min.temp.: -10 graden Middagtemp.: -4 graden Windkracht: noordoost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 16 febr. Zon op 7.53, onder 17.56 Maan op 6.46,. onder 13.46 17 febr. Zon op 7.51, onder 17.58 Maan op 7.27, onder 14.58 18 febr. Zon op 7.49, onder 18.00 Maan op 7.57, onder 16,14 Nieuwe Maan: 19 febr. (18.43) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 16 febr. 17 febr. 18 febr. 0.11 13.03 1.33 14.14 2.27 15.09 6.26 19.11 7.41 20.07 8.28 20.42 Springtij: 22 februari HET WEEROVERZICHT DE BILT - De vorst blijft. In de ko mende nacht wordt zelfs meest stren ge vorst verwacht met een minimum temperatuur van omstreeks min 12 graden. Morgenoverdag zijn er perio den met zon. In de middag zal het in het algemeen licht vriezen met een temperatuur van rond min 3 graden. Het weer in onze omgeving staat onder invloed van een hogedrukge- bied, dat zich van de Noordzee uit strekt tot aan IJsland. Een ander hogedrukgebied ligt bo ven Noord-Scandinavië. Het ver plaatst zich langzaam naar het zui den en neemt nog in betekenis toe. Dit hogedrukgebied zal in de komen de dagen gaan overheersen met een luchtdruk in de kern van ongeveer 1040 millibar. ZIERIKZEE - Drie ijsvcrcni- gingcn van Schouwen-Duive land kwamen donderdagavond overeen, dat dc komende da gen gezamenlijk een mara thon-driedaagse zal worden af gewerkt. Dit zal gebeuren op de banen van Zierikzee, Burgh-Haamstcdc en Rcncssc op respectievelijk zaterdag, zondag cn maandag telkens om acht uur 's avonds. Er zal gereden worden om het officië le marathonkampioenschap van Schouwen-Duiveland. Dc kampioen ontvangt maandag avond op dc ijsbaan van Rcncs sc de 'Grote Prijs Bar The Country Club'. Voor nadere in formatie zie de sportpagina. ROTTERDAM Dc schrijver D V. Nijland, die ook publiceerde onder de naam G. v. D. Walcheren, is dins dag in Rotterdam op zeventigjareige leeftijd overleden. Dit is vrijdag, op de dag van zijn begrafenis in Bergen (NH), bekend gemaakt. Nijland werd in Rhoon geboren. Hij ging naar Parijs omdat hij schil der wilde worden. Van daaruit begon hij over beeldende kunst te schrijven Hij werd later romancier, maar bleef ook kunstartikelen verzorgen. Onder andere voor het dagblad het Vader land in Den Haag. Advertentie GOED NIEUWS VOOR DE INWONERS VAN OOSTERLAND EN OMGEVING.... ■K OUDE TONGE - Marcel van Dam, P.v.d.A. Tweede- Karn erlid, is er zeker van dat zijn partij de grootste ver kiezingsoverwinning zal behalen het volgend jaar. Hij is er ook zeker van, dat een linkse meerderheid met steun van het zogenaamd „klein links" niet wenselijk, noch haalbaar zal zijn: zo'n kabinet is al met drie maanden ge doemd tot een vroegtijdige dood. Hij kwam tot deze (en andere) boeiende uitspraken op een spreekbeurt in Oude Tonge, in een vol verenigingsgebouw aan de Schoolstraat met P.v.d.A.-aanhang. Na Joop den Uil en andere illuste re voormannen van de arbeiderspartij, wéér een promi nent figuur uit de vaderlandse politiek die graag naar Oude Tonge was gekomen, om met zijn aanwezigheid en uitspraken de afdeling meer leven in te blazen. Het di recte resultaat was pover: slechts zes nieuwe leden meld den zich na afloop. Uiteraard kwam de R.S.V.-enquête aan bod. Van Dam, die zoals bekend fungeerde als tweede voorzitter van de parlementaire enquêtecommissie, en als zodanig scherp geformuleerde ondervragingen leidde, wilde niet zo als enkelen in Oude Tonge, minister Van Aardenne zien „hangen", maar had een betere oplossing: hij moet gewoon aftreden. Op een vraag uit de zaal, of tegen de minister van Economische Zaken een strafrechterlijke procedure kan worden aangespannen, antwoordde Van Dam ontkennend. „Voor een der gelijke procedure moet het strafrecht zijn overtreden, en dat is niet zo. Van Aardenne heeft gewoon een slecht be leid gevoerd, dat is een politieke fout. Daar staat maar één straf op en wel de ergste die een politicus zich maar kan indenken: aftreden." Op de suggestie dat de minister de grootste boef zou zijn die op twee be nen rondloopt, kwam een min of meer verdediging van de groot inquisiteur: „Ik weet wel, dat er over al mensen zijn, die denken dat Tweede-Kamerleden en ministers or dinaire zakkenvullers zijn. Dat ben ik niet, en dat is Van Aardènne niet. Ik wens niet dat hij verdacht en gestraft wordt voor dingen die hij niet heeft gedaan," aldus Van Dam in een verdedigende rol. Grote groei Van Dam constateerde aan het be gin van zijn inleiding, dat 1985 een belangrijk jaar is. Niet alleen omdat het het laatste jaar van het kabinet Lubbers is, maar meer om de voor spelde grote groei van de partij die tot ongekende hoogte reikt: als er nu verkiezingen zouden worden gehou den, zou 40% op de P.v.d.A. stemmen. Maar Marcel van Dam toonde zich een realist en wees de honderden be langstellenden op het gevaar dat hierin schuilt: het denken dat we er al zijn. „Het NIPO heeft ook onderzocht wat dat nu betekent, die voorspellin gen. Hoe zéker is die grote overwin ning. Toen bleek, dat slechts 47% van Vervolg pagina 2 KERKWERVE - Af scheid van een leidster betekent in feite voor leerlingetjes van een kleuterschool geen droe vig gebeuren, al mogen ze haar nog zo graag. Zo ook in Kerkwerve, waar het donderdag de gehele dag feest was in verband met afscheid van juf Marriët Rooy, die in Stellendam is benoemd. De bijna veertig kindertjes van „haar" Piggelmee beleefden daar door een bijzondere dag, met trac- taties, verkleedpartijen en bezoek van de burgemeester en hun ouders. De ochtend werd begonnen met allerlei spelletjes en de aanbie ding van de eerste cadeuas. De kleuters hadden zichzelf met krijt op een groot kleed getekend en een plakboek met eigen werkjes plus een foto van ieder gemaakt, onder leiding van hoofdleidster Jeanette Bos. Verkleed 's Middags kwamen ze allemaal verkleed op school, zodat het wel een beetje carnaval leek. Zo uitge dost paradeerden de kleutertjes als of het een modeshow betrof langs de op bezoek zijnde ouders. Als afscheidscadeau van ouders en juf Jeanette was een blijvende herinnering aangeschaft in de vorm van een tinnen asbak met daarin de schoolnaam Piggelmee en datum gegraveerd. Mevrouw C. Klap bood dit geschenk aan. Namens het gemeentebestuur sprak burgemeester W. den Boer lovende woorden tot juf Marriët, vergezeld van een plant en een waardebon. Na schooltijd, toen de kleuters vertrokken waren, ging het feestje nog even door met collega's van andere scholen. Voor de kleuters begon vandaag al de voorjaarsvakantie, omdat er op Piggelmee een studiedag (over het schoolwerkplan) plaatsvond. Na deze vakantie neemt de nieuw benoemde juf Susan van Assen- bergh de plaats van juf Mariët in.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1