SPORTRAAD BUIGT ZICH OVER SPORTBEKERS 1984 Aspirantenteam All Ready ongeslagen naar de titel i Ijsbanen open Actie 't Konijntje: bankreke ningnummer 34.97.21.211 Kort met een bronzen medaille terug, maar vooralsnog waren de revanchegedachten nog niet voldoende bevredigd. De echte revanche kwam in oktober in Tunesië. Hier werden de wereldkampioenschappen in de Mistral-klasse afgewerkt. Tijdens de eerste dag van het evenement stelde Liesbeth Kort al haar kandidatuur, maar toen volgden problemen met de wind. Door een gebrek aan wind moest de Zierikzeese in de derde race genoegen nemen met een negende plaats, waardoor zij naai de vierde plaats in het algemeen klassement terugzakte. In de slotrace (drie van de zeven races kwamen door de weersomstandighe den te vervallen) liet Liesbeth Kort zien over de juiste vechtersmentaliteit te beschikken. Via een vierde plaats klom zij weer naar de tweede plaats in het eindklassement op geringe afstand van de nieuwe wereldkampioene Jorunn Horgen uit Noorwegen, maar voor de grote favoriete Kathy Ross uit Canada. Na haar Europese successen van de voorgaande jaren betekende deze zilveren plak op mondiaal niveau een nieuw schitterend succes voor de Zierikzeese surfster. Voor de verenigingsbeker zal de keus over 1984 bepaald niet eenvoudig zijn. De navolgende vijf kandidaat-sportbekerwinnaars ontlopen elkaar in prestatie bijzonder weinig. Handbalvereniging Delta Sport doet nadrukkelijk mee via de he- renploeg van trainer/coach Cor Mol. De ploeg werkte zich via een fantastische competitie naar de landelijke tweede divisie, een niveau wat jarenlang schier onhaalbaar had geleken. Inmiddels is duidelijk geworden, dat het niveau dikverdiend behaald werd. want een paar schoonheidsfoutjes uitgezonderd, draait Delta Sport andermaal zeer goed mee in deze klasse. Delta Sport veroverde de titel in de derde divisie dankzij een ongekende regelmaat in de prestatiecurve. Gedurende het seizoen manifesteerden zich zeer weinig inzinkingen en van week tot week werd duidelijker, dat slechts een ploeg aanspraken mocht doen gelden op de titel, hetgeen op niet mis te verstane wijze werd onderstreept. De herenvolleybalploeg van Mevo '80 hikte gedurende een tweetal seizoenen tegen de eerste klas aan. In het seizoen 1982/1983 miste de formatie de promotie op een haar. omdat tijdens de p/d-wedstrijden de zenuwen te nadrukkelijk aanwezig waren, waardoor de overstap moest worden uitgesteld. In het volgende seizoen werd niets aan het toeval was het kampioenschap een feit. Zierikzee blonk tijdns het seizoen voornamelijk uit via de uitstekende technische begaafdheden van de spelers. Opmerkelijk in het succes was zeker, dat Zierikzee ook na het verlies van de beide vleugelspitsen Kees en Rini Stoutjesdijk aan het professionele voetbal de flexibiteit bezat om op het positieve spoor door te gaan. Het verlies van de twee spelers aan de Belgische kampioen SK Beveren had geen enkele invloed op de prestaties. En passant verraste het reserveteam van de Zierikzeese zondagvereniging met eveneens een kampioenschap, waardoor ook dit team naar de tweede klas van het KNVB-voetbal promoveerde. Voor een fraai succes zorgde ook het eerste tafeltennisteam van de TTV Scaldina. Nog maar een keer in het bestaan van de vereniging bereikte Scaldina de tweede klas van de Zeeuwse tafeltenniscompetitie. Daar kwam op 19 november een rentree bij. Op het moment van het behalen van het kampioenschap was het team, bestaande uit Ton ten Hove, Michel Holm en Cor Smalheer ongeslagen, hetgeen een kampioenschap altijd het nodige cachet geeft. Een fraai succes behaalde het damtiental van DC Zierikzee. Het team van teamleider Cor Boot veroverde uiterst verrassend de provinciale damtitel in de hoofdklasse, mede dankzij het feit, dat de concurrentie in de race om de titel op het cruciale moment steekjes liet vallen en Zierikzee onverdroten doorging met ongeslagen te blijven. In de slotwedstrijd bij Sint Laurens onderstreepte het tiental terecht dc kampioen te zijn door met maar liefst 17-3 te winnen. Het betekende de eerste Zeeuwse titel in het 25-jarige bestaan van de damclub, waarmee het tiental zichzelf het mooiste jubileumgeschenk bezorgde dat maar denkbaar was. De jaarlijkse vergadering van de Zierikzeese sportraad begint don derdagavond 14 februari om acht uur in de grote commissiekamer van het stadhuis van Zierikzee. De vergadering is voor iedereen vrij toegankelijk. De sportbekers worden jaarlijks toegekend door het college van burgemeester en wet houders op voordracht van de Zierikzeese sportraad. De sportraad zelf kent tijdens de vergadering de jaarlijkse sportraadpenning toe aan één of meerdere personen, die zich op een bijzondere manier hebben ingezet ter bevordering van de sport in Zierikzee in het algemeen of van een Zierikzeese sportvereniging in het bijzonder. de Zierikzeese atletiekvereniging Delta Sport uit. De afgelopen twee jaren kwam de individuele sportbeker van Zierikzee terecht bij turnster Carianne Berrevoets, maar zij haakte na de wereldkampioenschappen in Boedapest af en zorgt dus stellig niet voor de absolute primeur drie keer de sportbeker naar zich toe tc trekken. Wel is de kans bepaald niet uitgesloten, dat de beker binnen GV Delta Sport blijft, want de vereniging van voorzitter Bert van der Velde heeft een waardige opvolgster voor Carianne Berrevoets in de pas elfjarige Nynke Botterweg. Tijdens de diverse gym grand prix-toernooien deed de Zierikzeese fiks van zich spreken, hetgeen tot gevolg had, dat zij nadrukkelijk als favoriete startte tijdens de nationale kampioen schappen, die in Heerenveen werden afgewerkt. De jeugdige turnster toonde in het hoge noorden aan nu al een heuse topsportster te zijn door vanuit de favorietenrol natio naal kampioene op de vierkamp te worden. En passant pakte zij ook nog drie nationale toesteltitels, waarmee zij haar suprematie onderstreepte. Met Nynke Botterweg heeft Delta Sport ontegenzeggelijk weer een ijzersterke troef voor de toekomst. Nog nooit werd de individuele sportbeker toegekend aan meer dan een sporter tegelijk. Daartoe be staat dit keer zonder twijfel een mogelijkheid. Tijdens de Zeeuwse badmintonkampioenschappen voor de jeugd in Biggekerke eiste zowel Sacha Vuijk als Remco Vuijk de provinciale titel voor zich op. Sacha Vuijk klopte in de finale de Terneuzense Marion Peters in twee sets, terwijl Remco Vuijk zich de sterkste toonde in een Zierikzees. onderonsje met René Schimmelpennink. In een boeiende finale klopte Vuijk zijn clubgenoot voor het eerst sinds geruime tijd. In de poulewedstrijden waren broer en zus Vuijk ongenaakbaar geweest. In de dubbelspelen bereikten beiden eveneens de eindstrijd. Inmiddels zijn de twee talentrijke badmintonners op zeer jeugdige leeftijd deel gaan uitmaken in het ZIERIKZEE - De Zierikzeese sportraad buigt zich donderdagavond 14 februari weer over de verkiezing van de sportman of -vrouw en de sportploeg van het voor bije sportjaar. Tijdens de jaarlijkse vergadering van de Zierikzeese sportraad moeten de verzamelde vertegenwoordigers uit alle sportverenigingen van Zierikzee een opvolger of opvolgster kiezen voor turnster Carianne Berrevoets, die de afgelopen twee jaren winnares werd van de individuele sportbeker van Zierikzee. Ook moet gezocht worden naar een sportploeg, die de verenigingsbeker overneemt van het hoogste badmintonteam van de BC Zierikzee. Zoals de voorbije jaren inmiddels gebruikelijk is geworden boog ook de sportredactie van de Zierikzeesche Nieuwsbode zich over mogelijke kandidaten. Ook nu schuift de sportredactie in willekeurige en onbevooroordeelde volgorde vijf individuele sportlieden en vijf sportploegen naar voren, die volgens haar mening in aanmerking komen voor voornoemde sportbekers. Bij de individuele sportbeker zijn dat zeiler Evert van der Zande, atleet Mark van de Riet, turnster Nynke Botterweg, surfster Liesbeth Kort en de badmintonners broer en zus Remco en Sacha Vuijk. Bij de sportploegen zal de keus allerminst gemakkelijk zijn, maar nadrukkelijk in aanmerking komen het herenhandbalteam van Delta Sport, het herenvolleybalteam van Mevo '80, de voetbalhoofdmacht van VV Zierikzee, het eerste team van tafeltennisvereniging Scaldina en het damtiental van DC Zierikzee. Atletiekvereniging Delta Sport had diverse jaren een ijzersterke kandidate in Jacolies van Gastel. Na haar afhaken lijkt C-junior Mark van de Riet een waardig opvolger. Evenals Jacolies van Gas tel blinkt Mark van de Riet uit door zijn veelzijdigheid. Hij werd in 1984 Evert van der Zande bewees het afgelopen jaar, dat het beslist niet noodzakelijk is om het allermodernste jacht te hebben om fiks mee te doen in de strijd om de hoogste eer in de zeilsport. In diverse wedstrijden deed hij steeds goed mee van voren, maar tijdens de jaarlijkse Delta-week deed hij nadrukkelijk van zich spreken door met de Anne Mazurka talloze 'grote jongens' op achterstand te zetten. Ronduit sensationeel was de verovering van de fraaie Veronica- beker als winnaar van de Veronica- race. Voor de Delta-week liet Evert van der Zande laconiek weten 'zo maar' mee te varen, gewoon omdat hij het leuk vindt om van de partij te zijn bij een schitterend zeil- evenement als de Delta-week reeds veertien jaar is. Tijdens de Zeelandwedstrijden gaf Van der Zande reeds zijn visitekaartje af door achter het superjacht Bierkaai - een van de modernste jachten van Nederland - van eigenaar Klunder, beide keren beslag te leggen op de tweede plaats. Het betekende alvast een opwarmertje voor de Veronica- race, die dan ook prompt een fraaie triomf opleverde. Juist het feit, dat Van der Zande er met het oude getrouwe jacht Anne Mazurka temidden van zoveel klassejachten in slaagde de beker naar zich toe te trekken maakt de zege tot een fenomenale prestatie, die bepaald de nodige diepgang heeft. hernieuwd Zeeuws kampioen op de meerkamp, die het afgelopen jaar werd uitgebreid tot een achtkamp. Hij scoorde een fraai puntentotaal van 5106 punten en troefde daarmee de voltallige Zeeuwse concurrentie nadrukkelijk af. Logisch gevolg van zijn excelleren op de meerkamp is, dat hij op de Zeeuwse 'bestenlijst' over het afgelopen jaar op diverse onderdelen van de atletiek een zeer hoge plaats inneemt, met name op het verspringen en de 100 nieter speelt hij een hoofdrol. Echter ook op de 1000 meter, de 100 meter horden, het hoogspringen, het ZIERIKZEE - Het aspirantenteam van korfbalvereniging AU Ready is door een 1-0 overwinning op Stormvogels reeds twee wedstrijden voor het einde van de competitie kampioen geworden in de klasse 2A. Het kampioenschap van dit team is opmerkelijk, doordat de acht spelers voor hun klas bijzonder jong zijn. Gemiddeld ligt de leeftijd een tot anderhalf jaar beneden de leeftijd van dc andere ploegen in dc klas. In acht wedstrijden werd zeven keer gewonnen en een keer gelijk gespeeld. De winnende goal te gen Stormvogels, die de titel opleverde werd gescoord door Johan Stouten. Het team bestaat uit Annct van Wanrooy, Anita in 't Veld. Esther Scherpe- nissc, Gcrtrudckc van der Maas, Ronny Pantekock, Johan Stouten. Wouter van Marie en Mike van Vcnderloo. Trainer/coach is Ko Rijn. kogelstoten, het discuswerpen en het speerwerpen bezet hij oen klassering bij de allerbesten. Tijdens do Zeeuwse indoorkampioenschappen werd Mark van de Riet reeds vroeg in het jaar kampioen op de 100 meter en tijdens internationale wedstrijden in Dortmund zette bij dc beste landelijke prestatie neer op het verspringen. In Zuidlaren werden de Nederlandse kampioenschappen indoor afgewerkt. Daar behaalde Mark van de Riet twee zilveren en een bronzen medaille op respectievelijk de VA) meter, het verspringen en de 60 meter horden. De records, die Van de Riet het afgelopen jaar vestigde zijn te talrijk om aan een opsomming te onderwerpen. Tijdens talloze wed strijden binnen en buiten Zeeland droeg Mark van de Riet op nadrukkelijke wijze de naam van hoogste team van BC Zierikzee. dat in de landelijke competitie uitkomt. Hierin onderstreepten zij op overtuigende wijze, dat zij tot voortreffelijke dingen in staat zijn in het spel met het racket en de shuttle. Tijdens diverse sterkbezette toernooien boekte het tweetal even eens zeer opmerkelijke resultaten Voor surfster Liesbeth Kort dreigde het seizoen aanvankelijk verloren tc gaan, toen zij tijdens de Europese kampioenschappen bij Guernsey als titelverdedigster niet verder kwam dan een negende plaats. De Zierikzeese broedde evenwel onmiddellijk na afloop een plan uit om te komen tot een revanche. Zij slaagde wonderwel. In het Schotse Flags werden dc we rel d ka mpi oenschappen plank zei Jen afgewerkt. Na een keurige wedstrijd kwam Liesbeth overgelaten. Zonder ook maar een keer in dc fout tc gaan denderde Mevo '80 over alle concurrenten heen om uiteindelijk ongeslagen de titel voor zich op te eisen. Inmiddels heeft ook dit team bewezen, dat hot jasje van dc nieuwe klas de ploeg uitstekend past. Vin een klassering in de bovenste helft van dc rangschikking doet dc ploeg van coach Hans Boot en trainer Peter Daver het ook nu voortreffelijk. De hoofdmacht van voetbalvereniging Zierikzee drukte in het seizoen 1983/1984 een nadrukkelijk stempel op de competitie in de derde klas van het zondagvoetbal. Zonder noemenswaardige obstakels veegde de ploeg van trainer/coach Jack Schipper de vloer aan met de elf concurrenten en op paaszaterdag ZIERIKZEE - Door de verrassende tweede strenge vorstperiode werken de diverse eilandelijke ijsverenigin- gen weer op volle toeren. Vanochtend werd bekend, dat de activiteiten zich morgen - woensdag 13 februari - weer gaan ontwikkelen. Zowel de ijsbanen van Zierikzee als Renesse gaan morgenmiddag vanaf half twee weer open voor het publiek. Overigens worden er alweer plannen gesmeed om te komen tot een mara- thondriedaagse op dc banen van Zie rikzee, Renesse en Burgh-Haamstedo. Wanneer dc huidige weersomstandig heden, met zowel 's nachts als over dag matige tot strenge vorst, doorzet ten wordt gestreefd deze driedaagse in het komende weekeinde te laten verrijden. Nadere informatie in onze edities verderop in dc week. ZIERIKZEE - Sinds vrijdag loopt dc 'Actie 't Konijntje' van dc Zierikzeesche Nieuws bode. Via deze actie wordt ge tracht een geldbedrag bij el kaar tc krijgen via dc lezers van de Zierikzeesche Nieuws bode om tc bewerkstelligen, dat dc achtjarige Bruse fiets- erosster Elnia - 't Konijntje - Knop naar de wereldkampi oenschappen in Canada kan worden gestuurd. Deze worden afgewerkt van 6 tot en met 12 augustus. Financiële bijdragen voor de 'Actie 't Konijntje' kunnen wor den gestort op bankrekening nummer 34.97.21.211 ten name van Drukkerij Lakenmon Ochtman van de Rabobank in Bruinisse. De vermelding 'Ac tie V Konijntje* is raadzaam. Het gironummer van dc Rabo bank Bruinisse is 131951.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 8