Dijken Oosterschelde sijpelen door bij hoge waterstand en gesloten stormvloedkering Fiscus duikt in onkostengat Zeeland BEL GEWOON 06-0543 DE BELASTING TELEFOON Zeeland is genoeg gewaarschuwd VRAGEN BIJ HET INVULLEN VAN UW BELASTINGAANGIFTE? 2 Kotter vist wrakstukken vliegtuig op Zweden neemt maatregel tegen homoseksuelen Adviesgroep: techniek stiefkind in onderwijs Dijkgraaf M. J. Steur voorziet problemen wanneer de stormvloedkering gesloten wordt bij een waterpeil van meer dan 1,80 m boven N.A.P. Iedere woensdag Zierikzee ZIERIKZEE - Tijdens het werkbezoek dat de VVD-tweede-kamerleden mevrouw S. van Heemskerk Pillis-Duvekot, de heer mr. A. te Veldhuis en de heer J. Metz gisteren aan Schouwen-Duiveland brachten werden zij er tijdens een ontvangst in 's Landska- mer van het Waterschap, door dijkgraaf M. Jf. Steur op gewezen dat een recentelijk on derzoek door het laboratorium voor grondmechanisatie uit Delft heeft uitgewezen dat de kwaliteit van de zeewering rondom de Oosterschelde van dien aard is dat water door zal sijpelen wanneer in de toekomst de schuiven van de stormvloedkering worden gesloten terwijl het waterpeil in de Oosterschelde hoger is dan 1,80 ineter boven N.A.P. Dijkgraaf M. J. Steur: zorgen over kwaliteit Oosterscheldedij- ken DEN HELDER - De Texelse viskot- ter Texel 1, genaamd Cornelia, heeft maandag wrakstukken van een waarschijnlijk Nederlands vliegtuig of helikopter aan land gebracht. De brokstukken werden opgevist op cir ca 180 kilometer ten noordwesten van Den Helder, aldus een politie woordvoerder. Het gaat om een luik van ongeveer een bij een meter en een verwrongen neusdeel van een vliegtuig of helicop ter. De Nederlandse herkomst leidt de politie af van een rood-wit-blauwe bies op de wrakstukken. De gaafheid van de brokstukken geeft aan, dat de ze nog maar kort in het water hebben gelegen. Volgens de Dienst Lucht vaart van de Rijkspolitie, die de wrakstukken nader zal onderzoeken, wordt voor zover bekend geen Neder lands toestel vermist en zijn er ook geen meldingen van verloren onder delen. STOCKHOLM - Zweden bereidt een wet voor die homoseksuelen mannen en vrouwen verbeidt bloed voor transfusies af te staan. De maat regel, die ook geldt voor verslaafden aan drugs, heeft ten doel de versprei ding van aids te beperken. Aids is eon dodelijke ziekte die het natuurlijke afweermechanisme van het lichaam tegen infecties vernie tigt. Er is tot dusver geen geneesmid del voor gevonden. Minister van ge zondheid Gertrud Sigurdsen. die dit maandag bekendmaakte, zei dat de ziekte in Zweden al negen slachtof fers heeft geëist. De Zweedse bloedtransfusie diensten betalen een donor 60 kronen (24 gulden) per blocdgift. Steur maakt zich zorgen hierover omdat ook na de voltooiing van de stormvloedkering de dijken achter de kering in onderhoud blijven bij het Waterschap. Hij vreest dat de kosten voor dit onderhoud veel hoger uit zullen vallen dan wanneer de dam geheel gesloten was. Steur noemde het dan ook buitengewoon belangrijk op welke wijze de storm vloedkering straks bedient gaat wor den, waarbij het volgens hem nood zakelijk is om een sluitingsstrategie te volgen die risico's voorkomt. Dus de schuiven alleen sluiten wanneer het water niet hoger staat dan 1,80 ni boven N.A.P. Na voltooiing van de stormvloedkering blijft het beheer van deze voorziening in handen van Rijkswaterstaat. VVD tweede kamerlid mr. A. te Veldhuis adviseerde het Waterschap als eerste belanghebbende proberen medebeheer te krijgen bij het al of niet sluiten van de stormvloedkering. Hij beloofde dijkgraaf Steur dit as pect in de kamer ter sprake te bren gen bij de halfjaarlijkse bespreking over de Oosterscheldewerken. Grevelingen zoet of zout In het gezelschap, waarin zich ook leden van de Z.L.M. en van Gedepu teerde Staten bevonden, ontstond op nieuw een discussie over een zoete of zoute Grevelingen met pijpleiding nadat dijkgraaf Steur dit onderwerp in zijn inleiding had aangesneden. Het Waterschap liet er hierbij geen twijfel over bestaan in het belang van de landbouw voor een zoete Grevelin gen te zijn. En wanneer dit niet haal baar is moet dé pijpleiding zeker door de overheid worden betaald. DEN H.V\G De i'weede hamer is net eens met net verstel van staats secretaris Van der Heijden (V-\L:sge zondneid) -"«m vrouwen van 3F. t >t !T jaar eens per drie jaar d-">"»r de nui sarts te laten onderzoeken op de aan wezigneid van baarmoedernals an er ZEIST - Techniek is een stiefkind in het onderwijs, zo vindt de advies groep projecten eerste fase voortge zet onderwijs. In een advies aan mi nister Deetman en staatssecretaris Ginjaar-Maas (Onderwijs en Weten schappen) wijst de commissie op de huidige achterstelling en pleit zij voor een zorgvuldig voorbereide in haalmanoeuvre bij de invoering van de nieuwe vakken techniek en ver zorging. Techniek is de nieuwe naam voor het vak Algemene Technieken, dat sinds 1973 een keuzevak in het lager beroepsonderwijs is. Het vak verzor ging is een combinatie van huishoud kunde en gezondheidskunde. De inhaaloperatie zou moeten be ginnen op de ruim 600 (van de meer dan 3000 scholen) die nu algemene technieken op het rooster hebben staan. In een tweede ronde kunnen dan andere scholen aan de beurt ko men, aldus de adviesgroep. De algemene voorzitter van de Z.L.M.de heer A. J. G. Doeleman sprak tegenover de tweede kamerle den zijn verontwaardiging uit over de uitlatingen van minister Smit- Kroes waarin zij stelde dat de wens voor een zoete Grevelingen in Zee land nauwelijks leefde. Hij weet de terughoudende reactie van de minis ter ten opzichte van het financieren van een zoetwaterpijpleiding aan de angst dat zij hiermee een precedent zou scheppen voor de rest van Zee land. ,,Ik als algemeen voorzitter van de Z.L.M. durf te stellen dat dit niet zo zal zijn", aldus Doeleman. VVD-lid Tb Veldhuis was van me ning dat Zeeland recht heeft op een definitieve uitspraak van de kamer over dit onderwerp. Hij sprak een po sitieve verwachting uit ten aanzien van de aanleg van een zoetwaterpij pleiding en beloofde dat de WD zich hiervoor ,,hard zal maken". Watervoorziening knelpunt Dijkgraaf M. Steur sprak tijdens zijn inleiding ook de zorgen van het Waterschap uit omtrent de dreigende afschaffing van de zogenaamde cor rectiefactoren door het rijk. Door het wegvallen van deze „korting" zouden de investeringskosten die het Water schap is genoodzaakt te doen om in de zomer 50.000 mensen in de West hoek van water te voorzien een groot knelpunt worden. Veldhuis vroeg de dijkgraaf om een overzicht van deze investeringen op papier zodat hij ze kan tonen wan neer dit onderwerp binnenkbrt in de kamer aan de orde komt. De VVD-delegatie gebruikte de lunch in Brouwershaven, waar zij werden toegesproken door burge meester C. Slabbekoorn. Hierna werd de Frieslandhoeve, een veehou derij, van de familie S. Simonse te Kerkwerve bezocht. Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities. Herv. Chr. gemengd koor. 19.30-21.30 uur. Zweedse Rode Kruis ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. 20.15- 21.45 uur. Gymlokaal Raamstraat. Klassiek ballet 13.00 tot 16.00 uur, 16.00 tot 20.30 uur. Serooskerke Dorpshuis. Take Five-gymnastiek en clownsoptreden voor de kinderen. 19.00-20.00 uur. Haamstede Dorpshuis. De Schutse. 19.30 tot 20.45 uur. Scharendijke Gymzaal. Gym voor dames van 14.00 tot 15.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. tot 19.30 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje, uur, kinderklub. Nieuwcrkerk „Rehoboth". 19.30 uur. Strip-o-theek. 18.30- Dorpshuis. Beatballet. 19.00, 20.00 en 21.00 uur. Oosterland „Open lessen". Bejaardengym- nastiek. 9.15 - 10.15 uur (v.m.). MIDDELBURG - De ambtenaren van de Provincie Zeeland en leden en oud-leden van het college van Gede puteerde Staten, voeren een verbitterd gevecht met de fiscus. Oorzaak van deze strijd is een navordering- saanslag van ruim zes ton die deze groep van de be lastingdienst heeft ontvangen. De aanslag heeft betrek king op betaling van volgens de fiscus te hoge verblijfs-, telefoon - en reiskostenvergoedingen de afgelopen vijf jaar. Dit bedrag is vermeerderd met een boeteclaim van honderd procent. De navordering van de belasting heeft veel irritatie gewekt bij de pro vincie. Volgens gedeputeerde J. Ven- tevogel van financiën, ligt de zaak voor de gedeputeerden moeilijker dan voor de ambtenaren. Gedepu teerden worden volgens de belasting aangemerkt als ambtenaren. Amte- naren zijn wettelijk verplicht binnen twee jaar na aanstelling op hun standplaats te gaan wonen. Voor ge deputeerden is dat onmogelijk, meent Ventevogel. Wij worden voor vier jaar gekozen en wonen over de hele provincie verspreid, waardoor de soms hoge reis-, verblijf- en tele foonkosten worden veroorzaakt Eigen tarieven De navordering heeft des te meer boosheid veroorzaakt, omdat de reis- en verblijfkostenregelingen door de Staten van Zeeland zijn vastgesteld Ze zijn goedgekeurd door de mi nister van Binnenlandse Zaken. Nu heeft de minister van Financiën deze lijn doorkruist en hanteert eigen ta rieven, die veel lager liggen dan de door ons gehanteerde vergoedingen, zegt Ventevogel. „De minister heeft bovendien op dit bedrag een boete claim van honderd procent gelegd. Dit lijkt nergens op." De provincie heeft inmiddels een verweerschrift ingediend voor de na vordering van de ruim tweehonderd ambtenaren en het zittend college van Gedeputeerde Staten. Het is bij de provincie niet bekend hoe hoog de navordering is bij de oud-gedepu teerden, die verspreid door de hele provincie wonen. Maar als je de be dragen optelt waarom het gaat dan kom je ook voor deze groep aan zeer forse bedragen, aldus Ventevogel. Zeeland is overigens niet het enige slachtoffer. Ook bij de ambtenaren korpsen van de provincies Utrecht en Noord-Brabant heeft de na-aanslag van de belasting voor boze reacties gezorgd Ministerie van Financiën: DEN HAAG - De ambtenaren van de Provincie Zeeland en leden en oud leden van het college van Gedeputeerde Staten zijn al in 1979 gewaarschuwd dat de reis- en verblijfkostenregelingen in Zeeland niet stroken met wat fis caal kan. Er zijn bovenmatige vergoedingen gegeven en als bedrijven die aan hun personeel gegeven worden er ook naheffingen uitgedeeld. Dus het is lo gisch dat dat ook gebeurt als een provincie afwijkt van hetgeen fiscaal toe laatbaar is. Dit ueeft een woordvoerder van net Ministerie van Financien maan dag gezegd naar aanleiding van de navordering door de belastingdienst bij ambtenaren en gedeputeerden in Zeeland Volgens hem sleept de Kwestie tussen de belastingdienst en Zeeland al jaren De minister van Binnenlandse ZaKen en de staatsse cretaris van Financien nebben Zee land er nernaaldelijK op gewezen dat de vergoedingsregelingen correct moeten worden toegepast en dai er anders naheffingen Komen Vorig jaar neeft staatssecretaris Koning dit ook nog eens aan de leden van Gede puteerde Staten gezegd Van een don derslag bij heldere nemel Kan dus geen spraKe zijn De woordvoerder ontxent dat er boetes van nonderd procent worden opgelegd Honderd procents boeten worden alleen bij zeer ernstige fraudes opgelegd Van fraude is nier geen spraKe want riet gebeurde open en bloot" Of de minister van Binnenlandse ZaKen de regelingen wel of niet neeft goedgeKeurd doet eigenlijk niet ter zane omdat bij zo'n goed Keuring van provinciale besluiten niet wordt ge let of de regelingen overeen Komen met belastingregels Bij diegoedr.eu ring gaat net volgens nem veel meer om de vraag of Provinciale Staten net besluit recntsgeldig nebben geno men. of de procedureregels in acht zijn genomen Advertentie Een nieuwe gratis service van de Belastingdienst Bedoeld om u te helpen als u met vragen zit over het invullen van uw aangifte formulier inkomstenbelasting 1984. Ook als u informatiemateriaal wenst. Alleen tussen 4 februari en 30 maart, op werkdagen sj tussen 9.00 en 17.00 uur. Publikatie van de belastingdienst, Dinsdag 12 februari Zierikzee Leger des Heilsgebouw „De Licht boei". Informatiemiddag „Stille tochten voor dwaze moeders". 13.30 tot 15.15 uur. Stadhuis. Openbare vergadering commissie jeugd- en jongerenwerk. 19.30 uur. Herv. Verenigingsgebouw 't Vrije. Al gemene ledenvergadering Vrijzinnig hervormden in Zeeland. 20.00 uur. Haamstede Gemeentehuis. Vergadering commis sie grond- en pachtzaken. 19.30 uur. Renesse Dorpshuis. Districtsvergadering Wa terschap. 09.30 uur. Jazzgym. Brouwershaven Majorettes. 18.30 14.00-16.00 Spelmiddag Kinderkoor. Verenigingsgebouw. A.N.B.O. 14.30 uur. Verenigingsgebouw. 18.30 tot 19.15 uur. Gymnastiekzaal. Damesgym. 19.30 tot 20.30 uur. Oosterland Dorpshuis. Districtsvergadering Wa terschap. 14.00 uur. Bruinisse Dorpshuis. Landbouwvereniging Landbouw Belang. 19.30 uur. Woensdag 13 februari Zierikzee Poppentheater Alteklein. Rork, het wrattenzwijn. 14.30 uur. RSG. Open huis. 15.00-17.30 uur. Stadhuis. Openbare vergadering commissie verkeer. 19.30 uur. Visstraat 5. Openbare regionale Vrouwenvergadering. 20.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Knutselclub. 13.30 tot 16.30 uur. Zonnemaire Café Bommenede. Districtsvergade ring Waterschap. 09.30 uur. Ouwerkerk Dorpshuis. Bijeenkomst Plattelands vrouwen. 19.30 uur. Donderdag 14 februari Zierikzee Concertzaal. Algemene vergadering Cebeco-Zuidwest. 14.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Studiedag „boerin en fiscus. Vanaf 9.30 uur. Verenigingsgebouw. Volksdansen. 20.00 uur. De Pleisterplaats. Algemene verga dering weegbrugvereniging. 20.00 uur. Sirjansland Kantine Van Dijk b.c. Vergadering Ref. Cont. Org. 19.45 uur. Vrijdag 15 februari Zierikzee Concertzaal. Extra voorstelling Uit op Schouwen-Duiveland, John Lan- ting's Theater van de lach met „Hoe versier ik een stuk". 20.00 uur Burgh-Haamstede Hotel Bom. Jaarvergadering Porno- na. 19.30 uur. Dorpshuis. Ledenvergadering Luctor et Emergo. 20.00 uur. Brouwershaven Tbnnenmagazijn. Uitvoering Smalstads gemengd koor en kinder koor. 20.00 uur. Zaterdag 16 februari Zierikzee Kelderzaal Mondragon. Optreden „The Digital Dollies", synthesi zersproject van Martijn Mulder en Kees Schot, aanvang 22.00 uur, zaal open 21.00 uur. Kerkwerve Ned. Herv. kerk. Concert t.b.v. het Orgelfonds. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Sporthal Krayestein. Jeugdten- nistoernooi, enkelspel. 9.00 uur. De Bewaerschole. Expositie Addy v. d. Vlugt. 13.30-16.30 uur. Bowling Renesse. Kampioenschap Schouwen-Duiveland N.B.F. 16.00 uur. Zondag 17 februari Burgh-Haamstede Sporthal Krayestein. Carnavals han- dicaptoernooi. 13.00 uur. Maandag 18 februari Burgh-Haamstede De Bewaerschole. Expositie Addv v. d. Vlugt. 13.30-16.30 uur. Dinsdag 19 februari Zierikzee Eethuis Marktzieht. Jaarvergadering VARA afdeling Schouwen-Duive land. 20.00 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw. Bcjaardensoos 14.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 2