Aantal kampeerplaatsen omhoog in economisch levensbelang van agrarische „Nooit zoveel geboden en verboden gezien als hier" ZLM start actie De boer, je buurman KERKWERVE RICHTTE IJSVERENIGING OP DE ZIERIKZEESCHE COURANT Federatie kampeerhoeren Zeeland bij werkbezoek VVD-Kamerleden; ,,'t Zuudaende" Expositie in De Bewaerschole in Haamstede Initiatief bij kringen gelegd WA> w* PÊ BILT ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Stormvloedkering Orgel Jubilarissen Sportraad Dijkgraaf M. J. Steur voorziet problemen als de Voor een nieuw orgel in de Hervormde kerk te De muziekvereniging Oefening en Uitspanning De sportraad buigt zich donderdag over de stormvloedkering gesloten is. De dijken langs Kerkwerve is veel geld nodig. Zaterdag 16 fe- uit Nieuwerkerk huldigde twee jubilarissen, zij toekenning van de sportbekers. De sportredac- de Oosterschelde kunnen wel eens door gaan bruari treden twee Schouwse koren op. De op- ontvingen de zilveren speld. (Pag. 4). tie van de Z.N. geeft een overzicht van even- sijpelen bij een hoge waterstand. (Pag. 2). brengst is bestemd voor het orgel. (Pag. 3). tuele kandidaten. (Pag. 8). DINSDAG 12 FEBRUARI 1985 141ste jaargang Nr. 23676 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Men weet slechts te verbieden, te verhinderen, af te wijzen, doch zelden te gebieden, te bevorderen, en te belonen. Goethe Coomans betreurde het dat de mi nister de Vekabo hieraan nog op geen enkele wijze tegemoet is willen ko men. Hij stelde dat de argumenten naar zijn mening nauwelijks serieus zijn overwogen in de kamer en wees in dit verband het verlies van ar beidsplaatsen en waardeloos gewor den investeringen in bedrijfsgebou wen wanneer weer een agrarisch bedrijf failliet gaat. Hij achtte het dan ook onverantwoordelijk bestuur als een zo binnen bereik liggende in komensmogelijkheid door de over- KERKWERVE - Kerkwerve heeft weer een IJsvereni ging. Op een vergadering, waarop 37 personen aanwezig wa ren, werd de oprichting een feit. Met meteen al een in schrijving van 168 gezinnen, die zich hadden aangemeld via een huis aan huis verspreid formulier. De naam is ,,'t Zuudaende" geworden, afgeleid van de wijze waarop de echte Kerkwervenaren de plaats aan duiden waar de „brandpit"/ijsbaan ligt. heid achteloos schoven. terzijde wordt ge- Ten huize van de familie H. Geluk in Eikerzee werden de kamerleden van de VVD op de hoogte gesteld van de proble men, waarmee de kampeerhoeren te kampen hebben. ELKERZEE - „Een groot aantal kleine agrarische bedrijven heeft grote moeite om het hoofd financieel boven water te houden en het is voor hen dan ook van economisch levensbelang dat de overheid meewerkt aan het vergroten van de aanwezige inko mensmogelijkheden door het aantal kampeerplaatsen bij boerderijen omhoog te bren gen tot vijftien". Deze dringende oproep werd maandagmiddag door de penning meester van de Vekabo, de heer S. C. Coomans, gedaan in Eikerzee waar enkele Tweede Kamerleden van de VVD in het kader van een werkbezoek aan Schouwen-Dui- veland een bezoek brachten aan de mini-camping van de familie H. Geluk. ten naar de normen van grote recrea- tiebedrijven ook voldoende is voor vijftien eenheden dus een overin- vestering en dat op deze wijze wordt voldaan aan geplande uitbreiding in het achterland op het gebied van kampeermogeli jkheden Politieke meerderheid VVD Tweede Kamerlid J. Metz rea geerde op de inleiding van Coomans met de mededeling dat hij dit stuk zelf had kunnen schrijven. Hij verze kerde de aanwezigen ervan dat de VVD volmondig aan de genoemde wensen tegemoet wil komen. Er is echter een probleem. Voor realisatie is een politieke meerderheid nodig die hierachter staat. Hij raadde de Vekabo dan ook aan om deze proble matiek nogmaals te berde te brengen als op 22 februari aanstaande de CDA-Tweede-Kamerfractie een werk bezoek aan Schouwen-Duiveland brengt. Metz had naar zijn zeggen de in druk dat de minister voor een wat wijdere wetgeving op het gebied van de recreatie begon te voelen en dat waar vorig jaar nog geen politieke meerderheid voor was te vinden in Vervolg pagina 3 In feite vormt de beperKte grootte van die brandpit de aanleiding tot net oprichten van de vereniging Die is namelijk te Klein om zowel begin nende scnaatsers. rondrijders als Hardrijders op noren genoeg ruimte te bieden Het eerste streven van de vereni ging is dus om daar verandering in te brengen. Er zal worden geprobeerd in samenwerKing met net gemeente bestuur de ijsbaan te verbreden (de lengte is voldoende) en de (te) diepe gedeelten ondieper te ma Ken De plaats op zien is bijzonder ge- schikt. want de brandpit ligt vrij be- scnut, uit de noordoosten wind Tijdens de vergadering werd een bestuur van zeven man gevormd bestaande uit Rien de Boer Hans Kesteloo. Koos Hage Rinus van de Velde. Piet .JonKer, Jaap van Leenen en Joost van IJsseldijK Er was al een Klein potje om mee te starten, over van de ijsvereniging die een jaar of vijftien terug verwaterde Van dat geld is in de loop der tijd wel eens wat bescnir.baar gesteld voor festiviteiten die door wer/ VALhENSVN A ARD Er zijn drie gegadigden voor overneming van de sigarenfabriek Hofnar zo neeft di recteur A Lurling dinsdag be vestigd Op net moment wordt ~>n dernandeld met de sigarenfabrie Henri \\*intermans een doenteron derneming van de Britse Bat In dustries Tot de belangstellenden be noort oor: de sigarenfabrie- V\ illem II De federatie Vekabo Zeeland heeft de minister verzocht het aantal toe ristische eenheden op de boerderij (momenteel maximaal vijf) uit te breiden tot maximaal vijftien en aan de gemeenten over te laten om hier binnen het aantal in te vullen afhan kelijk van de recreatiedruk in ge meente of regio. De heer Coomans noemde hiervoor een zevental argu menten waaronder het feit dat deze bijverdienste voor veel bedrijven economisch van levensbelang is, dat het reeds aangelegde sanitair geme- Wachtmeester rijkspolitie over verkeerssituatie Zierikzee: ZIERIKZEE - De discussie rond de kwetsbaarheid van kinderen in het verkeer maandagavond tijdens de jaar vergadering van de Vereniging voor Openbaar Onder wijs afdeling Zierikzee in de Theo Thijssenschool, lever de een aardig voorproefje op voor de openbare vergadering van de verkeerscommissie, die woensdag avond 13 februari in het stadhuis wordt gehouden. Pun ten, die daar aan de orde zullen komen, zoals onder meer de verkeerssituatie op de Calandweg, leverden ook tij dens de V.O.O.-jaarvergadering veel stof tot discussie op. steld, veel meer waarde heeft dan een dergelijke film. Kennis verkeersregels De heer M. Buis werd door de verte- Vervolg pag. 6 De nieuwe actie richt zich op tal van groeperingen, die een structurele positie in de samenleving innemen, zoals bijvoorbeeld colleges van b. en w., het waterschap, de Nederlandse bond van Plattelandsvrouwen. R. Hoiting, secretaris van de ZLM te Goes vertelt dat de verschillende kringen en afdelingen van de ZLM zelfstandig kunnen bepalen of zij wel of niet aan de actie meedoen. ,,Het se cretariaat zal hen wel met advies en ondersteuning terzijde staan, maar de inkleding van de actie wordt aan de kringen zelf overgelaten. Wij me nen dat het initiatief ook van de zij den van de ZLM-kringen dient uit te Na de afwerking van het huishou delijk gedeelte van deze jaarvergade ring werd de film "Jij op je fiets" vertoond. Een fraaie rolprent, die - vooral bedoeld voor leerlingen van een brugklas - de jeugd aan het den ken moest zetten over vier stellin gen, te weten: Als je op de fiets zit moet je alleen aan het verkeer den ken, de jeugd denkt tijdens de deel name aan het verkeer veel te veel aan zich zelf. je moet bedenken dat ook automobilisten foutjes kunnen ma ken en je moet samen trachten er met behulp van de verkeersregels iets van te maken. Dc film werd dc afgelopen dagen reeds vertoond voor leerlingen van de drie openbare scholen. Na de verto ning maandagavond konden de V.O.O.-leden van gedachte wisselen met mevrouw L. Mandemaker, wachtmeester van de Rijkspolitie en met de heer M C Pieterman, vrijwil liger namens de Vereniging Veilig Verkeer Nederland. Laatstgenoemde wees op het bege leidend materiaal bij deze film, zoals een werkblad met foto's en vragen over de in de film vertoonde situa ties. De schoolhoofden van de Theo Thijssenschool en '"t Kofschip" acht ten die begeleiding zeer zinnig. De heer M.Vaarzon Morel vond de film geweldig goed in elkaar zitten, maar had ervaren, dat juist door de fraaie scènes, die de jeugd bijzonder aan spreken, de essentie verloren dreigt te gaan. Verder vond hij. dat de film de jeugd kon sterken in dc opvatting, dat de automobilist altijd fout zit en dc jongeren met dc film een beetje een vrijbrief krijgen uitgereikt voor hun gedrag op de fiets. Hij achtte het dan ook zeer van be lang dat de onderwijsgevende nade re aandacht besteedt aan de essentie van deze film. Evenals de heer J. I. Goedhart was hij van mening, dat een diaserie over verkeerssituaties in de eigen omgeving, zoals die door rijkspolitie en V.V.N. werd samenge- gmepen bij de viering van Koningin nedag voor de KerKwerfse scnoolr.in deren werden georganiseerd BURGH-HAAMSTEDE - Addy v.d. Vlugt uit Burgh-Haamstede expo seert vanaf zaterdag 16 februari in de Bewaerschole met olieverf schilderij en, aquarellen, brooddeegfiguren en Hindelooper schilderwerk. Zij exposeert met werken, afkom stig van de laatste twee jaar. Voor die tijd was zij werkzaam in het onder wijs en had weinig gelegenheid voor creativiteit. Hoewel de oude hobby aquarelleren en schilderen steeds meer tijd in beslag neemt wil Addy v.d. Vlugt zich nog niet in een bepaal de richting vastleggen. Zij wacht af welke richting zal gaan overheersen en wil zich dan daarin verder ontwik kelen. De expositie begint zaterdag 16 februari en duurt tot en met zater dag 23 februari, uit gezonderd de zon dag. De openingstijden zijn van 13.30- 16.30 uur. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZIERIKZEE - De Zuidelijke Landbouw Maatschappij start op korte ter mijn met de actie De boer, je buurman. De ZLM heeft zich in de afgelopen ja ren beziggehouden met het scholenproject, waarbij lagere scholen in de gele genheid werden gesteld nadere kennis te maken met het boerenbedrijf. gaan, hoewel ook de diverse groepe ringen als eerste belangstelling kun nen tonen. Wij hopen in elk geval dat een aantal kringen aan de actie zal meedoen, De boer, je buurman is im mers een vorm van public relations van de ZLM," aldus Hoiting. In principe kan iedereen, die be langstelling heeft voor de landbouw zich aanmelden bij de eigen kring of afdeling. Hoiting: ,,Ik kan me voorstellen dat er belangstellenden zijn, die een aantal bezoeken aan een boerenbe drijf afleggen, bijvoorbeeld elk sei zoen een. De landbouw kent tenslotte vier seizoenen." Verwachting tot woensdagavond: Weinig verandering Zonnig en droog. In de nacht en ochtend matige tot strenge vorst met een minimumtemperatuur van om streeks min 10 graden, middagtempe- ratuur ongeveer min 3 graden. Matige zuidoosten wind, kracht 3. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 16 febr.: Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 20% Min.temp.: -6 graden Middagtemp.: -2 graden Windkracht: zuidoost 4 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: -5 graden Middagtemp.: -2 graden Windkracht: oost 4 Zaterdag: Veel bewolking kans op neerslag: 70% Min.temp.: -4 graden Middagtemp.: -1 graad Windkracht: oost 5 ZON- EN MAANSTANDEN 13 febr. Zon op 7.59, onder 17.50 Maan op 3.21, onder 11.20 14 febr. Zon op 7.57, onder 17.52 Maan op 4.41, onder 11.55 Nieuwe Maan: 19 februari (18.43) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 13 febr.. 14 febr. 8.37 9.58 21.22 2.20 22.41 3.33 15.07 16.26 De vooral voor de schoolkinderen onveilige verkeerssituatie op de Calandweg vormt al vele jaren onderwerp van ge sprek. Woensdaqavond qaat de verkeerscommissie zich buiqen over de adviezen die A.N.W.B. en V.V.N. hierover uit brachten. Doodtij: 14 februari HET WEEROVERZ1CHT DE BILT - De winter houdt nan. Er wordt met een oostelijke stroming nog steeds zeer koude, droge lucht aangevoerd uit Polen en Rusland. In deze lucht komt vrijwel geen bewol king voor. Komende nacht gaat het dan ook opnieuw matig tot streng vriezen. Overdag is het weer zonnig en de tem peratuur loopt in de middag op tot ongeveer min 3 graden. Na morgen komt er vanuit het zui den een aanval op dc vorst. Het ziet er echter naar uit dat deze aanval zal mislukken. Wel is de kans op sneeuw tegen het weekend groot. I I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1