streeknieuws IVestoïVint Fotografie Jan Krakeel „Prinses Margriet" presenteerde zich f 6,95 ERIC DE NOORMAN De laatste slag (2) Presentatiemiddag Scouting met positieve reakties Foto-puzzel van uw eigen negatief voor Ongelooflijk goed in kleur ZIERÏKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag ll februari 1985 Nr. '23675 7 VOORU. Nieuwe Boogerdstraat 12, Zierikzee, Tel. 01110-2691 Dinsdag 12 februari Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 15.30 uur Holiday-eiland. Angela's vader bezit de euvele moed om een af spraak met mevrouw Muldoon te ver geten. 16.15 uur Zeker weten.' Wetenschap pelijk magóëihe.' 16.40 uur Tekenfilmfestival 17.00 uur Middageditie. Wekelijkse nieuwsshow. 18.25 uur Het verhaal. Een bijbelver haal verteld door Olaf Wijnants. 19.00 uur De Freggels 19.25 uur Links naast de pinguins. Een uitje van de familie Thom wordt onderbroken vanwege een aan de gang zijnde bevalling van een zebra. 20.00 uur Journaal 20.28 uur De gokker. Brady voelt zich gedwongen nog een keer zijn geluk te beproeven in het gokspel om zo aan het benodigde losgeld te komen voor de ontvoerde Jeremiah. 21.20 uur Brandpunt 21.55 uur Tom, Dick en Harriet. Het handje toesteken in de huishouding van Richard pakt bepaalde niet goed uit. 22.20 uur De ver van mijn bed show. Derde Wereldzaken worden weer aan de orde gesteld. 23.15 uur Journaal 23.20 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 15.30 uur Vrouw zijn. Hierin een ge sprek met de vrouw van de Ameri kaanse ambassadeur in ons land: Francis Bremer. 16.00 uur De Waltons. Er heerst onge rustheid als de voor een lichte on gesteldheid gehouden ziekte van oma plotseling ernstiger vormen gaat aan nemen. 16.50 uur God is toch sterker. Serie van bijbelverhalen. 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Kinderkrant 19.45 uur Spelregel. Voor een zelf te bepalen doel kunnen kandidaten geld verdienen. 20.20 uur Tijdsein 20.50 uur Ronduit muziek. Een speci al rond de Engelse gospelzanger Garth Hewitt, die zich vooral de be langen aantrekt van de mensen uit de Derde Wereld. 21.10 uur Open cirkel. Puberteit vormt het onderwerp van gesprek, waarover Wim de Knijff met enkele echtparen praat. 22.15 uur Vrije gevangenen. Vanwege hun geloofsovertuiging zijn velen veroordeeld tot gevangenisstraf, zo ook veel bewoners van de Oostblo klanden. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag. 23.00 uur Sneller dan de zon. Docu mentaire over het Concordevliegtuig de ..Speedbird BA 193", die twee maal zo grote snelheid heeft dan het geluid en die dagelijks in drie en een half uur tijd de afstand overbrugt van Londen naar New York. 23.30 uur Mag ik 's met je praten? Hierin wordt gepraat over de gevol gen van een stukgelopen huwelijk. te horen. Zij vertelden presentator Hans Soet over de activiteiten van de Roode Lelie die momenteel bezig is een oud panje aan de Markt te Brou wershaven op te knappen om daar een museum over allerlei aspecten uit de geschiedenis van de smalstad in te vestigen. DEN HAAG - De kosten van levens onderhoud zijn van midden decem ber tot midden januari gedaald met 0.1 procent. Goedkoper werden voor al kleding en schoeisel. Duurder wer den vooral gas, evenals kranten en tijdschriften, aldus het ministerie van Economische Zaken vrijdag. In het Dorpshuis aan de Poststraat in Nieuwerkerk liet de plaatselijke Zeka- togroep zich van haar beste kant zien. Binnen werden allerlei spelletjes gespeeld, waarbij de jeugd het speelterrein verlegde naar het kabouterland Bambilië. Buiten het Dorpshuis was een tafelvuur opgesteld, waarop de jeugd eigetihandig lekkernijen kon bakken. KruisziekëhH'uis'werd uit een schuur achter het ziekenhuis, dit weekeinde 600 liter stookolie weggenomen. BURGH Strao-film De strao-film 1984, opgenomen op videoband zal woensdagmiddag 13 februari tijdens de bejaardenbijeen komst in De Koebel, worden ver toond. De aanwezigen worden dan te vens door htit strao-comité getrae- teerd op het bekende stréo-banket, schroasels genoemd. BURGH-H AAMSTEDE Vergadering landbouwvereniging 204. Ondanks hun geringe aantal storten No ren en Herulen en Safrax' mannen zich zonder vrees op de achterhoede der Hunnen. Erics eerste doel is, Sangibanus te hulp te komen, die het hard te verduren heeft. Veel bereiken ze er echter niet, en het is dan ook met een ge juich van opluchting, dat ze eensklaps Merwig en zijn Franken naast hen zien opduiken. ,,AI is Aëtius honderdmaal opperbevelheb ber," schreeuwt Merwig de Noorman toe, „mijn mannen zijn geen houten poppen en dat zullen we nu bewijzen ook!" Dan verliest Eric de Frankische vorst weer uit het oog en wordt hij zelf opgenomen in de wilde, wrede strijd. Heen en weer golft het ge vecht; met een groepje weet Eric de Hunnen rond Sangibanus en zijn paar krijgers uitéén te slaan, maar dat is voor het ogenblik het eni- te wat ze bereiken. De Noorman weet niet meer, ot ze winnen of verliezen en het kan hem, na urenlange strijd ook bitter weinig meer schelen; te vermoeid om zich te verheugen wanneer wéér een Hun het onderspit delft onder Svein Langtands machtige houwen vecht nij nog slechts om niet óók ten onder te gaan op dit veld der doden. „Daar!" klinkt de stem van ae Noorman eensklaps vreemd schel. „Daar is hij!" Zijn ogen richten zich als gloeiende boren op de bre de. gedrongen gestalte van Attilla, die - een goede honderd meter van hem verwijderd -zijn mannen aanvuurt. En alles om zich heen ver getende stort Eric de Noorman zich naar vo ren. De landbouwvereniging 'Concordia et Confidentie' houdt op maandag 18 februari om 19.30 p.ur in hotel Bom een algemene 'vergadering. Bij de huishoudelijke agendapunten een af treding en herkiesbaarstelling van M. O. Hanse en A. Hóek. Na de pauze houdt ing. H. Eerkens, bedrijfsvoor- lichter akkerbouw een inleiding over het nieuwe verslag van grondonder zoek op bouwland en verdere actuele onderwerpen, gevolgd door een ge- dachtenwisseling. Bijeenkomst strao-commissie De Eruse Scouting-groep ..Prinses Margriet,y in gala voor de camera. BRUINISSE - De presentatie-middag van de Bruse Scouting-groep „Prinses Margriet" heeft in het verenigingsgebouw voor de nodige drukte gezorgd in een prima sfeertje dat Baden Powel tot tevredenheid zou hebben gestemd. Er was een presentatie-stand en de bezoekers deden actief mee met spelletjes. De leidster, mevrouw Neeltje Kok, kon dan ook tevreden terug zien op deze mid dag. De strao-commissie kwam vrijdag avond onder voorzitterschap van Leo de Feiter in hotel Bom bijeen. De op komst was gering. Ondanks dat kon den toch 40 paarden voor de strao op zaterdag 16 februari worden inge schreven, een aantal dat vrij normaal genoemd kan worden. Voorwaarde is wel dat de laag sneeuw snel ver dwijnt. De vorig jaar opgenomen strao-film werd met veel succes ver toond en dat betekende mede het ein de van deze korte bijeenkomst. De zelfde video-film zal zaterdagmiddag enige malen in hotel Bom worden vertoond. RENESSE Vete met gevolgen Een persoonlijke vete tussen RS. uit Noordgouwe en J. S. uit Zierikzee heeft voor eerstgenoemde tot schade geleid aan haar auto. De auto stond geparkeerd in het centrum van Re- nesse, alwaar S. de achterruit er uit sloeg en verder de auto van een serie fikse deuken voorzag. KERKVVERVE Inbraak kantine WIK In het weekeinde kreeg de kantine van sportvereniging WIK aan de Ver- seputseweg, ongenood bezoek. Er ■werdvoor een bedrag van 600,- aan etenswaren werd meegenomen, na het vernielen van> een raam. i'i t'JÓOO 1 -WOi-i BROUWERSHAVEN' *-■>" ;jJodl'j'jD oi'ib. Spelmiddag Het bestuur van A.N.B.O. (Algeme ne; Nederlandse. Pond voor Ouderen) afdeling Brouwershaven heeft voor dinsdag (morgen)'weer een spelmid dag voor ouderen 'georganiseerd die plaats, za'l vinden in het Verenigings gebouw. Leden eri niet-leden zijn wel kom om zich in een gezellige sfeer te bewegen en vermaken met spelletjes als kegelen, ring- en balgooien en klittebal. Aanvang 14.30 uur. Oliebollen verdwenen als sneeuw voor de zon Ondanks (of dankzij) het winter weer met veel sneeuw is de oliebollenactie voor de inrichting van de in aanbouw zijnde kerkzaal van de Gereformeerde kerk Brouwershaven, die zaterdag werd gehouden, een groot succes geworden. Door de inzet van zo'n dertig vrijwilligers werden 4200 oliebollen gebakken en huis aan huis te koop aangeboden in alle ker nen van de gemeente Brouwershaven. Dit leverde een netto opbrengst op van 1450,- waar Corrie Tieleman van de zogenaamde inrichtingscom missie zich heel erg tevreden mee toonde. In de komende tijd zullen nog meer activiteiten plaatsvinden om de benodigde financiën bijeen te krij gen. Leden Roode Lelie in radioprogramma In het radio programma „Hallo hier Hilversum" dat zaterdagmorgen via Hilversum 1 in de lucht was, wa ren leden van de Culturele vereniging „De Roode Lelie" uit Brouwershaven }K V>- Op en rond de muziektent op het Havenpark te Zierikzee manifesteerde de Mr. Bakker-groep zich. Het publiek kon er kennismaken met de activiteiten van de padvinders. Vervolg van pag. 1 van enkele plaatselijke vrijwilli gers. In augustus van start Deze opleidingen vergen tijd, er moet een plaats yoor een onderko men gevonden worden, er is geld no dig voor een zeilvlet. Allemaal zaken waar de werkgroep volgens Elsacker in de komende maanden aan gaat werken. Hij verwacht dan ook dat de scoutinggroep in Brouwershaven, die overigens zijn bedoeld voor alle kin deren op Schouwen-Duiveland op zijn vroegst in augustus van dit jaar van start gaan. Tot die tijd kunnen belangstellenden zich nog steeds aan melden bij de kontaktpersoon in Brouwershaven Dave Clark, telefoon 01119-1938. Er kwamen nieuwe kabouters bij en ook was er flink belangstelling voor de nog op te richten groep pad- vindsters in de leeftijdsgroep van 11- tot ongeveer 14-jarigen: „Aan het enthousiasme van de jeugd ligt het niet. Een groepje van tien tot vijftien meisjes moet zo op te richten zijn, al leen ontbreekt het nog aan leiding. Eén of twee leidsters of leiders moe ten er bij komen om die groep te gaan begeleiden, anders kun je het wel vergeten", aldus Oehoe, zoals Neelt je door de kabouters wordt genoemd. Zelf is ze al bijna 40 jaar bij Scouting, waarvan 30 jaar als leidster. Na de aanmelding van één of twee vrijwil ligers staat niets een nieuwe Scoun- ting-groep voor de wat oudere jeugd in de weg. Tevens kunnen de kabou ters, die te oud voor deze groep zijn geworden, automatisch naar de pad- vindsters overstappen. Expositie Om inzicht te geven in wat zo'n ou dere groep doet was op de presenta tiedag de Scoutinggroep „Schout bij Nacht Karei Doorman" uit Hein- kenszand uitgenodigd. Deze groep hield een soort expositie van het zo genaamde model-pionieren, hoe zet je zelf een tent op, maaltijden berei den, hout met speciale knopen aan el kaar verbinden, alles speciaal ge richt op het buiten zijn. André v. d. Dries, een van de lei ders, gaf ook een overzicht van de winteractiviteiten van de groep: „Gewoon leuke dingen doen, zoals vrije expressie, zeefdrukken, to neelstukjes maken terwijl we ook zelf een clubblad maken dat vier keer per jaar uitkomt". De groep Heinkenszand telt 115 leden met 20 leiders. Bij het spelelement in de zaal won Cindy Wijwiwol, tweede werd Angela Brinkman en derde Marièlle Verspoor. ZIERIKZEE Telefooncellen gekraakt Drie telefooncellen kregen in dit weekeinde bezoek van krakers, die het op de geldautomaat hadden voor zien, de cel op het Havenplein en de cel op de Grachtweg, en te Nieuwer- kerk werd hetzelfde gedaan met de automaat in de cel bij het Postkan toor. De politie heeft nog niet de hand op de dader kunnen leggen. Inbraak R. K. uit de Oesterstraat deed za terdagochtend aangifte van een in braak met diefstal: in de achterlig gende week toen de bewoners niet thuis waren werd de complete stereo installatie, de kleuren-t.v. en videore corder meegenomen. Hoe een en an der is geschiedt is niet duidelijk: de politie stelt een onderzoek in. Stookolie gestolen Ten nadele van het Zweeds Rode v

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 7