C.J.V. Bruinisse beleefde gezellig en druk jaarfeest Ger Monster ongeslagen kampioen hoofdklasse libre met straat voorsprong dis trict s BEZORG(ST)ER Basketballploeg Mevo *80 verliest duel tegen HTS met een enkel punt: 32-33 Traditie voortgezet Galgecross ook voor Leon van der Velden 6 OUWERKERK - Het gecombineerde districtskampioenschap biljarten in de extra klasse en hoofdklasse libre in café Steilóöre in Ouwerkerk had het afgelopen weekein de meer weg van een one-man-show dan van een heus kampioenschap. DOS-speler Ger Monster bleef in de zes ronden ongeslagen en eindigde uiteindelijk met vijf punten voorsprong op de eerste plaats. Toch pikten ondanks deze overmacht ook de drie ande re deelnemers een graantje mee van het succes. Zowel extraklasser Adrie Geelhoed als hoofdklasser Barry Berrevoets begonnen het toernooi met een halve degradatie achter hun naam. Aan het eind van het kampioenschap bleken beiden deze via goede alge meen gemiddelden te hebben weggewerkt, terwijl Bertus Versteeg in de laatste ronde zijn algemeen gemiddelde alsnog boven de degradatiegrens van 7.00 tilde. Ger Monster werd probleemloos kampioen in het gecombineerde toernooi extraklasse en hoofdklasse libre. Aanvankelijk zou het gecombineer de kampioenschap door vijf spelers worden afgewerkt, maar bv Bomme- nede-speler Rinus Lems moest we gens ziekte verstek laten gaan, zodat het resterende kwartet via een volle dige competitie - ieder ontmoette de overige drie spelers twee keer - moest beslissen over de titel, alhoewel dit ook niet helemaal zo is, omdat er in principe twee titels te verspelen wa ren, te weten in de extraklasse en in de hoofdklasse. Adrie Geelhoed was evenwel al bij voorbaat zeker van de verovering van het kampioenschap in de extraklasse, omdat hij daarin als enkeling aantrad. Vandaar dat het ge combineerde beeld toch aantrekkelij ker is. Adrie Geelhoed en Ger Monster beten in de eerste ronde te gen elkaar het spits af. Het werd een boeiende confrontatie, die uiteinde lijk in een remise eindigde. Ger Monster bereikte na 25 beurten de 180 benodigde caramboles, waarbij Adrie Geelhoed op 25 punten van het einde bleef steken. Als extraklasser diende hij evenwel 250 punten te ver zamelen. In de nabeurt leverde hij echter een puike prestatie door als nog de 25 punten te verzamelen, waarmee de remise een feit was. Sneeuwperikelen In de tweede partij uit de eerste ronde won Barry Berrevoets van de bv Onder Vrienden met 180-136 van OKK-voorzitter Bertus Versteeg, die evenwel fiks gehandicapt aan het toernooi moest beginnen. Na een urenlange reis door de sneeuwperike len diende hij rechtstreeks vanuit de auto aan het biljart te gaan staan. Na 23 beurten mocht Berrevoets zich winnaar noemen. In de tweede ronde moest Barry Berrevoets het opnemen tegen Ger Monster en enige beurten leek de speler van Onder Vrienden een aardi ge surprise in huis te hebben. Na 15 beurten leidde Monster nog met 106-102, maar twee beurten later wa ren de rollen omgekeerd: 123-141 in het voordeel van Berrevoets. Toen be wees Monster echter zijn grote klasse om in benarde situaties toch nog te kunnen vlammen. Met een fraaie se rie van 57 maakte hij de partij weer galoos uit, nadat Berrevoets eerst nog was doorgelopen naar 160 in de achttiende beurt. Adrie Geelhoed bakte het in zijn tweede partij nog bruiner. In niet meer dan acht beur ten totaliseerde hij de benodigde 250 caramboles, daarmee Bertus Ver steeg op zeventig achterlatend. Na een aarzelend begin scoorde hij in de zesde beurt de hoogste toernooiserie van 111. Via series van 49 en 34 in de zevende en achtste beurt maakte hij aan het korte verhaal een eind. In de derde ronde kwam Ger Monster reeds nagenoeg op rozen, doordat Barry Berrevoets in zestien beurten met 180-200 won en hij zelf voorbij Bertus Versteeg stapte, zij het dat het ook nu pas gebeurde, nadat Versteeg lange tijd had kunnen vol gen. Na 18 beurten gaf het scorebord nog 151-153 aan, waarbij de partij nog alle kanten uit kon. Toen Versteeg in de negentiende beurt niet scoorde be nutte Monster een serie van 25 om op twee punten van de zege te komen. Die twee punten kwamen er in de 21e beurt, terwijl Versteeg nog steeds op 151 bleef staan. In de vierde ronde kwamen dezelfde paringen uit de bus als in de derde ronde. Dit keer won Adrie Geelhoed in zestien beurten van Barry Berrevoets: 250-157, nadat hij was begonnen met een serie van 73. Ger Monster gunde Bertus Ver steeg geen revanche, al was de partij ontwikkeling identiek aan die in de derde ronde. Bertus Versteeg leidde geruime tijd, maar kwam in de 21e beurt achter: 146-153. Voor Versteeg betekende dit het einde. Drie beurten later rondde Ger Monster de partij af: 146-180. Motivatie In de vijfde ronde traden Ger Monster en Adrie Geelhoed voor de tweede keer tegen elkaar aan. Gedu rende twaalf beurten was er sprake van een redelijke confrontatie, die leidde tot een tussenstand van 151-92 in het voordeel van Geelhoed. Toen knapte hij evenwel totaal af. In de volgende acht beurten scoorde hij welgeteld twee caramboles, terwijl Monster zijn 180 volmaakte. „Door het wegvallen van Rinus Lems is het toernooi voor Adrie Geel hoed onaantrekkelijk geworden", stelde Barry Berrevoets vast. „Hij heeft in zijn klasse geen tegenstan der, waardoor hij de motivatie mist om voluit mee te knokken jn het ge combineerde klassement". Barry Berrevoets boekte in de vijfde ronde een overwinning tegen Bertus Ver steeg (180-173), nadat hij na acht beurten nog flink achterstond: 54-109. Versteeg onderstreepte in de slotronde nog eens de geringe moti vatie van Adrie Geelhoed door hem met 180-188 te kloppen na 22 beurten, hetgeen voor de OKK-speler inhield, dat hij in ieder geval twee wedstrijd- punten haalde en behouden bleef voor de hoofdklasse, doordat hij door een goed partijmoyenne net bo ven de degradatiegrens van 7.00 kwam, nadat hij gedurende enkele ronden beneden dit gemiddelde had gehangen. Voor Adrie Geelhoed was de buit van 188 punten in 22 beurten voldoen de om boven de degradatiegrens van 11.00 van de extraklasse te blijven. Zijn daverende partij uit de tweede ronde, die een partijgemiddelde van 31.25 opleverde, was voor een belang rijk deel debet aan zijn welslagen om boven het toernooigemiddelde van 11.00 te blijven. Geelhoed eindigde op 11.63. De slotpartij van het toernooi tussen Ger Monster en Barry Berre voets was gedurende veertien beur ten redelijk spannend. Toen stond een 67-67 stand op het electronische scorebord, overigens voor beide spe lers een bijzonder matig partijgemid delde inhoudend. Toen begon Ger Monster evenwel aan zijn race naar zijn zesde partij zonder verlies. Se ries van 14, 29, 42 en 23 zetten hem een flink eind in de richting. Een drietal kleine series maakten de 180 vol, ter wijl Berrevoets op 91 bleef steken, maar ook hij was diktevreden, omdat hij zich terdege had gerevancheerd voor het toernooi van een jaar eerder, toen hij met een algemeen gemiddel de van 6.04 een halve degradatie aan de broek kreeg. Hij eindigde nu op 8.32, hetgeen zelfs nog hoger was dan het toernooigemiddelde van Ger Monster, die uitkwam op 8.24. De kampioensmedaille van het district Schouwen-Duiveland werd Ger Monster en Adrie Geelhoed omgehan gen door districtsbestuurslid Janus Smits. Uitslag van het gecombineerde kampioenschap in de extraklasse en hoofd klasse libre van het district Schouwen-Duiveland van de KNBB, dat werd ge organiseerd door de bv Phoenix uit Ouwerkerk (achtereenvolgens wedstrijd- punten, het aantal gescoorde caramboles, het daarvoor benodigde aantal beurten, het algemeen toernooigemiddelde, de hoogste serie en het hoogste partijgcmiddelde): Ger Monster, DOS Nieuwerkerk Barry Berrevoets, Onder Vrienden Burgh Adrie Geelhoed, DOS Nieuwerkerk.. 11 1080 131 8.24 57 10.00 6 948 114 8.32 60 11.25 5 1291 111 11.63 111 31.25 2 856 120 7.13 55 8.75 Wij vragen op korte termijn een voor de bezorging van de „Zierikzeesche Nieuwsbode" in een gedeelte van RENESSE. Sollicitaties te richten aan „Zierikzeesche Nieuwsbode", Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee of tel. 01110-6551 t.a.v. de heer J. van Loon DEN HAAG - De Nederlandse afge vaardigde naar de Europese ontwa peningsconferentie in Stockholm, ambassadeur Buwalda, heeft namens de westerse deelnemers een tot in de tails uitgewerkt voorstel ingediend voor een zogenoemde jaarkalender van militaire activiteiten. Dit heeft het ministerie van Buitenlandse Za ken vrijdag in Den Haag meegedeeld. DEN HAAG - In het derde kwartaal van 1984 kregen 673.000 mensen een periodieke bijstandsuitkering. Dat is 83.000 meer dan in hetzelfde kwar taal van 1983. Dat blijkt uit vrijdag bekend geworden cijfers van het mi nisterie van Economische Zaken. BRUINISSE - Het jaarfeest van de C.J.V. is vanouds een gezellig en druk bezochte avond. Aan deze traditie kwam ook nu geen einde maar leek eerder versterkt te zijn. Willem van Kooten, één van de C.J.V.-leiders, had in zijn welkomstwoord een drietal gezegdes verwerkt die hij later toelichtte: „In een nieuw jasje steken", „Wie de jeugd heeft..." en „Wie zaait zal oogsten". Ds. W. F. Teekens opende met gebed. Van Kooten doelde met het nieuwe jasje op de stichtingsvorm die vorig jaar binnen de Bruse C.J.V. werd ge realiseerd en zes clubs tot een hechte re eenheid verbond. „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst, maar wat doe je er mee", vroeg hij zich bezorgd af. Hij tekende het schrijnende con trast tussen de jeugd in bijvoorbeeld Afrika en de Hollandse jeugd: „Als je uitgaat van je eigen leefsituatie schiet bij ons vaak ons geestelijk voedsel tekort. Het C.J.V. probeert ook de jeugd een toekomst te geven. Onze tong is hierin belangrijk. Die kan spreken van liefde én van haat, van oorlog én vrede. Vraag eerst wat schiet er bij mezelf tekort voordat je kritiek op een ander hebt". Vervolgens gaven de verschillende meisjes- en jongensclubs acte de pré- sance. De meisjesclub „Rhodé" bracht een verhaal over twee zende lingen, verteld door Sonja de Ronde. Hoewel eerst gevangen genomen door indianen wisten ze toch het ver trouwen van hen te winnen en kon den ze over Jezus vertellen. De pas opgerichte groep jongens van 8- tot 12-jarigen onder leiding van ome Klaas en Fennie bracht een panto- nime-spel, waarbij één van de ouders het uitgebeelde moest raden. De meisjesclub „De Kwakers" bracht het C.J.V.-jeugdjournaal op het podium, met een terugblik op het zomerkamp in Renesse, spelletjes en een overzicht van een normale club avond. Toneelstuk Een knap gespeeld toneelstuk in twee bedrijven bracht de aanwezigen ZIERIKZEE - De herenploeg van basketballvereniging Mevo '80 moest het zaterdagavond opnemen tegen het Vlissingse HTS. Het bleek een bijzonder moeilijk te bespelen opponent. De ploeg is technisch goed en uitste kend op elkaar ingespeeld, omdat alle leden al ruim vijf jaar met elkaar samenspelen. Mevo '80 won de uit wedstrijd met drie punten verschil, maar moest nu een revanche incasseren, al was de marge nog kleiner: 32-33. De score werd geopend door Ro nald Scherpenzeel. HTS antwoordde via Ernst Wondergem, die vijf punten voor zijn rekening nam: 2-5. Daarna kwam Mevo '80 weer even terug door twee afstandsschoten van Ferdinand Kottier. Tot in de zeventiende minuut bleef Mevo '80 steeds een punt voor vooral door het sterk benutten van rebounds door Gerard Wielaard. Toen begon de verdediging bij Mevo '80 te verslappen. Vooral in het pareren van een fast-break stond Bob Noomen vaak alleen tegen twee of drie oppo nenten. Aan het eind van de eerste helft kon Mevo '80 nog wat dichterbij komen door twee scores van Tfewes Tuitman, maar HTS kon van speel- helft wisselen met een 20-23 voor sprong. Overleggen In de rust werd bij Mevo '80 over legd wat er zoal schortte. Coach Robert-Jan Hoevens van Mevo '80 deed enkele omzettingen in de ploeg, die het gewenste resultaat zouden moeten opleveren. Het succes leek aanvankelijk niet uit te blijven, toen Mevo '80 binnen vijf minuten met 26-23 aan de leiding kwam. Gerald de Boer stond in de aanvalsrebound en hij scoorde met een. Mevo '80 ging echter steeds zenu wachtiger spelen, hetgeen de ploeg begon op te breken. Met name het ge brek aan spelverdelers deed zich ge voelen. Er werd in de Zierikzeese ploeg te vaak vergeten om plaatsen over te nemen. In verdedigend op zicht hielden Steven Braat en Marco Dekker de zaak goed gesloten. De fast-break van HTS kwam daardoor niet meer zo goed uit de verf. De score bleef gelijkop gaan, dan leidde de thuisploeg met een punt, dan weer was er een positief resultaat voor de bezoekers. In de negentiende minuut bracht HTS de stand op 32-33. De wedstrijd werd hierna erg on rustig, hetgeen veel persoonlijke fou ten over en weer tot gevolg had. Ge rard Wielaard incasseerde onder andere zijn vijfde persoonlijke fout. In dé slotminuten werd er niet meer gescoord, zodat HTS met een zwaar bevochten revanche terug kon naar de Scheldestad. Jammer was het, dat er opnieuw geen scheidsrechters kwa men opdraven in de Zierikzeese sporthal, waardoor Gerald den Boer en Bob Noomen ieder een helft moes ten fluiten, hetgeen een aanslag op het spelersarsenaal van de Zierikzee se ploeg betekende. Aspiranten Zaterdag speelde ook het aspiran tenteam van Mevo '80 een wedstrijd in Zierikzee. De ploeg neemt pas sinds januari deel aan de competitie, waardoor de broodnodige ervaring nog ontbreekt. Nederlagen met grote cijfers zijn het gevolg. Er zit evenwel een aantal goede spelers in de ploeg, hetgeen recht vaardigt te veronderstellen, dat de ploeg binnen afzienbare tijd redelijk gaat presteren. Belangrijk aspect is nog, dat de ploeg vooralsnog slechts zes spelers telt, zodat er op korte ter mijn uitbreiding vereist is. Jongens, die graag eens actief worden in de basketballsport kunnen contact op nemen met voorzitter Bob Noomen, telefoon 2048. De jongens aspiranten- ploeg trad nu aan tegen Volharding. Halverwege leidde de Goese ploeg met 2-32 en het einde kwam met 6-70. Moment uit de basketoallwedstrijd tussen Mevo 'HO en HTS uit Vlissingen. die in een 32-33 nederlaag resulteerde voor de thuisploeg. op de punt van hun stoel. „Laat Bob maar schuiven", in twee bedrijven liet zien dat de overname van een be drijf door de zoon van de oprichter niet altijd vlekkeloos verloopt. Bob wilde de beuk er in en het personeel begon een stiptheidsactie door alles letterlijk op te vatten: Ze moesten échter hem staan, de bezem moest er door, de post moet direct op tafel, open kaart spelen, alles gebeurde let terlijk, zelfs de postbode en al kwam op tafel. Van ellende liep Bob naar z'n vader om raad. Die deelde hen mee dat ze er allemaal uit zouden vliegen, ook letterlijk, want ze moch ten allemaal met het vliegtuig op va kantie ter ere van het 75-jarig jubi leum. Daniël I en II Daniël I" bracht vanuit een levens grote radio de act „Radiostoring". Alle zenders stonden door elkaar, van sport via babyverzorging naar Land- en Tuinbouw. Het werd een komische uitzending met veel dub belzinnige opmerkingen. „Daniël II", de andere jongensgroep, bracht de „Showbizzquiz". Kwismaster Leo Jumelet probeerde met diverse vra gen aan het publiek de Showbizzman of -vrouw van het jaar uit te kiezen. Dit werd uiteindelijk Hanneke Padmos-de Koning. De „16 plus groep" bracht „een avondje club". Er werden twee deel nemers uit de zaal gekozen, Bram en Henny Ruitenbeek. Bram moest als babysitter een pop aankleden, eten geven en toedekken. Na een vernieti gend oordeel van de tweede deelne mer moest Henny hetzelfde doen. Nu echter niet bij de pop, maar bij Bram. Een stukje dat veel bijval uit de zaal oogstte. De sluiting werd verzorgd door Ds. Ten Hove met schriftlezing uit Efeze en samenzang „Grote God wij loven U". In zijn dankwoord richtte Willem van Kooten zich speciaal tot Riet van Driel, die na acht jaar als leidster hij de „Kwakers" dit werk nu aan ande ren overlaat. Verder werden Huib voor zijn grimeur- en kapwerk, me vrouw Nelly Schraver-Beekman voor het orgelspel en mevrouw N. Kok voor de goede zorgen over het gebouw en de koffie bedankt met bloemen. LOS ANGELES - John Henry heeft voor de tweede achtereenvolgende keer de onderscheiding „Amerikaans paard van het jaar" ontvangen. John Henry, een volbloed, is het eigendom van de Amerikanen Dorothy en Sam Rubin. Voor zijn bazen verdiende John in zijn loopbaan een bedrag van 6,9 miljoen dollar (23 miljoen gul den). In 1984 won de volbloed zes be langrijke races. LA VALETTA - Het Portugese voet balelftal heeft zondag in La Valetta een wedstrijd tegen Malta voor groep twee van het kwalificatietoernooi voor het wereldkampioenschap met 3-1 gewonnen. Bij de rust was de stand al 2-0 voor de Portugezen door treffers van Carlos Manuel en Gomes in het eerste kwartier. WAALWIJK - Hans Kraay jr. en RKC hebben overeenstemming be reikt over een transfer van de thans voor de Engelse tweede divisieclub Brighton uitkomende speler. De ver bintenis heeft een looptijd van ander half jaar en loopt in juli 1986 af. VLISSINGEN - Leon van der Vel den van de Goese atletiekvereniging AV '56 is winnaar geworden van de dertiende Galgecross in Vlissingen. Hij werd daarmee tevens Zeeuws crosskampioen. Beste Delta Sporter werd in Vlissingen Dorus Breiden- bach. De Brouwenaar klasseerde zich op de vijftiende plaats op ruim drie minuten van de winnaar. Leon van der Velden had voor de 12.000 meter 37.20 minuten nodig en hij bleef daarmee acht seconden voor op Johan de Vlieger van de organise rende vereniging Marathon. Piet Westerweele van de Zeeuwsvlaamse vereniging Wielingen kwam als der de binnen op twintig seconden. Frank Kooman werd vierde, Sam Pol derman, de winnaar van de Delta cross eindigde als vijfde en de zesde plaats ging naar Johan Breel. Dorus Breidenbach had voor de twaalf kilo meter 40.43 minuten nodig en Her man Padmos noteerde 41.22 minuten en eindigde als zeventiende. Jos Geluk werd 21e op vijf minuten van winnaar Van der Velden en Mar- tien Moermond eindigde op de 28e plaats in 43.04 minuten. Hans van El- zelingen werd 32e in 43.26 minuten en Johan van de Hoek, Kees Reinhout en Wim Schot kwamen als 37e, 40e en 41e over de meet. De veteranenwedstrijd leverde tra ditioneel winst op voor Frans Krijn- sen van AV '56. Met zijn tijd van 38.48 minuten zou hij bgij de heren als achtste zijn geëindigd. Jan Kloet van Delta Sport werd zevende in 51.19 mi nuten. De damesloop leverde een overwinning op voor Jopie Daane van Marathon. Er kwam bij de jeugd een aantal Delta Sporters aan het vertrek. Bij de C-mcisjes werd Edith Gerards elfde en bij de B-meisjes klasseerde Jeska Doeswijk zich als veertiende. Angeli van der Linde werd bij de D-meisjes zestiende en bij de C-jongens was er een achttiende plaats voor Janco van der Linde. Bij de jongens A-pupillen tenslotte ein digde Stefan Sijswerda als zestiende.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6