NIEUWSBODE Herenformatie HV Delta Sport zonder Bert de Vos uiterst kwetsbaar: 10-13 verlies GHV Herenformatie Mevo '80 boekt zwaarbevochten 3-1 overwinning tegen meevallend Volley/VdB Stella Boys speelt zich in veiligheid ten koste van Bijmakelaardij: 1-1 4 Actie 't Konijntje: bankreke ningnummer 34.97.21.211 Strijd om bowlingtitel van Schouwen- Duiveland 1 Frank Thiery moest de rol van aanvoerder Bert de Vos overnemen, maar hij slaagde slechts gedeeltelijk. ZIERIKZEE - Eens te meer werd zondagmiddag aangetoond, dat de heren handbalformatie van Delta Sport uiterst kwetsbaar is, wanneer aanvoer der/spelmaker Bert de Vos verstek moet laten gaan. Tegen het bepaald niet geweldige GHV liep de Zierikzeese formatie in sporthal Onderdak een 10-13 nederlaag op, een nederlaag die in normale doen bepaald niet nodig was. „Wanneer Bert de Vos er niet is, ontbreekt duidelijk de man die de lijnen uit zet en ontaardt de ploeg in een stelletje individualisten", stelde Frank Thiery vast. „Daarmee boek je echter geen succes. Een handbalploeg moet het vooral hebben van collectieve kracht. Individualisten kunnen erg gemakkelijk aan banden worden gelegd door een hechte defensie". Frank Thiery is met zijn veertig jaar een van de meest ervaren spelers in de Zierikzeese formatie. Hij werd door afwezigheid van Bert de Vos veelvuldig ingezet door coach Cor Mol. „Dat ben ik niet meer gewend. Normaal fungeer ik als speler, die op bepaalde fasen van de wedstrijd moet aantreden. Nu moest ik de plaats van Bert de Vos innemen in het centrum van de defensie. Doordat ik een stuk kleiner ben dan De Vos dui ken er extra problemen op. Aanval lend kon gelegenheids-aanvoerder Jaco Vleeshouwer het spel ook niet afdoende dirigeren. Dat is ook be paald niet zo eenvoudig. Veelal komt zoiets voort uit jarenlange ervaring en die ervaring mist Vleeshouwer als zodanig. Hij vervalt erg snel in indi vidualistische acties, hetgeen een rommelig geheel tot gevolg heeft, waaruit weinig rendement meer voortkomt", verklaarde Thiery de ne derlaag van de Zierikzeese formatie, die nu de laatste eventueel gekoester de kampioensaspiraties wel kan la ten varen. Winst tegen GHV had de ploeg daartoe nog alle mogelijkhe den geboden, temeer daar Delta ZIERIKZEE - Sinds vrijdag loopt de 'Actie 't Konijntje' van de Zierikzeesche Nieuws bode. Via deze actie wordt ge tracht een geldbedrag bij el kaar te krijgen via de lezers van de Zierikzeesche Nieuws bode om te bewerkstelligen, dat de achtjarige Bruse fiets- crosster Elma - 't Konijntje - Knop naar de wereldkampi oenschappen in Canada kan worden gestuurd. Deze worden afgewerkt van 6 tot en met 12 augustus. Financiële bijdragen voor de 'Actie 't Konijntje' kunnen wor den gestort op bankrekening nummer 34.97.21.211 ten name van Drukkerij Lakenman Ochtman van de Rabobank in Bruinisse. De vermelding 'Ac tie 't Konijntje' is raadzaam. Het gironummer van de Rabo bank Bruinisse is 131951. Sport nog binnen de lijnen moet te gen de leidende ploegen. Redelijke start Delta Sport had overigens nog een redelijke start, die allerminst een ne derlaag deed vermoeden. Weliswaar kwam GHV met 0-2 aan de leiding door treffers van René Gregoor en Ni co van Huijkelom, vervolgens was het geruime tijd Delta Sport dat de lakens uitdeelde. Voor de eerste Goirlese treffer had doelman Karei Schreurs zich reeds nadrukkelijk aangediend als een uit stekende sluitpost. Jaco Vleeshou wer, Frank Thiery en André Hartoog stuitten op hem. In de zesde minuut kreeg Jaco Vleeshouwer als eerste het geel voorgetoverd wegens pro testen tegen een beslissing van arbi ter Den Brinker, maar in de volgende minuut nam hij revanche door hoog opverend 1-2 te laten aantekenen. In de volgende minuten kwam de thuisploeg goed weg toen achtereen volgens Hans Robben en Hein Spij kers op de paal naast doelman Koos van Zwieten schoten. Overigens speelde ook Van Zwieten weer een ij- zersterke eerste helft met een aantal weergaloze reddingen. Zo stopte hij in de twaalfde minuut Arie van Gestel af, toen deze alleen op hem af kwam en moest ook René Gregoor twee keer een tweeduel verliezend afsluiten. Inmiddels zetten André Hartoog en Kees de Vos de Zierikzeese achter stand om in een voorsprong (3-2) en toen Cor Lagendijk op aangeven van André Hartoog 4-2 scoorde in de ne gentiende minuut leek de ban gebro ken. Niets was echter minder waar. Amper dertig seconden na de treffer van Lagendijk had Nico van Huijke lom voor de tweede keer succes, toen hij van achter de rug van een teamge noot verrassend uithaalde: 4-3. in de 23e en 24e minuut had GHV kort na elkaar drie keer succes. Eerst schoot Hein Spijkers uit een vrije worp raak en vervolgens passeerde Jan van der Veeken de Zierikzeese defensie via een ziedend laag schot. Jaco Vlees houwer knalde vervolgens keihard op doelman Schreurs. De het veld in springende bal kwam bij Arie van Gestel terecht, die een vrij veld voor zich had en attent afrondde: 4-6. Peter Lefèvre In de slotminuten van de eerste helft leek Delta Sport nog terug te komen, maar meer dan een benutte strafworp van Cor Lagendijk zat er vooralsnog niet in. Op de valreep ver hoogde Johan Heeffer de marge weer tot twee doelpunten door uit een on mogelijke hp^k, flpe.lman Van Zwie ten te passeren. De eerste minuten van de tweede helft stonden nadrukkelijk in het te ken van Peter Lefèvre. Eerst knalde hij nipt naast, vervolgens lag de dek- Iat succes in de weg en toen mikte de topscorer weer net mis. Of dat alle maal nog niet genoeg was carambo leerde zijn volgende poging via beide doelpalen het veld weer in. Een en ander had tot gevolg, dat Lefèvre in het verdere verloop van de wedstrijd nog nauwelijks in het stuk voor kwam. „Hij heeft nog niet het zelf vertrouwen zoveel pech van zich af te zetten en te doen alsof er niets ge beurd is", stelde Frank Thiery vast. „Dat is een kwestie van onervaren heid, maar het is evengoed wel jam mer. Met meer zelfdiscipline moet hij in staat zijn om iedere wedstrijd vier, vijf doelpunten te scoren. Hij is toch een van onze beste schutters. Als zo iemand een wedstrijd besluit zonder ook maar een keer gescoord te heb ben dan is er iets niet goed". Inmiddels ging GHV door met het benutten van de weinige mogelijkhe den die ontstonden, al had de Goirle se ploeg bij een inzet van Hans Rob ben het nodige geluk, omdat de bal via een rug van richting werd veran derd. In de volgende minuut mocht Cor Lagendijk andermaal vanaf ze ven meter scoren, toen Bert Nuyens voor de tweede keer door Jan van der Veeken werd getorpedeerd. Halver wege de tweede helft had Arie van Gestel uit een snelle counter succes en Kees de Vos scoorde 7-9. GHV wil de evenwel van geen wijken meer we ten, hetgeen werd onderstreept door een onderhands doelpunt van Jan van der Veeken. Nadat Kees de Vos voor twee minuten uit het veld was gestuurd na een charge tegen Hans Robben slaagde de thuisploeg er zo waar in om in ondertalpositie te sco ren. Op aangeven van Cor Lagendijk kon Jaco Vleeshouwer de Brabantse doelman passeren: 8-10. In de volgen de minuut had Cor Lagendijk de aan sluitingstreffer kunnen laten aante kenen, maar dit keer stopte Karei Schreurs de strafworp. „Dat had nog een ommekeer kunnen betekenen", meende Frank Thiery. „Als we op een doelpunt achterstand waren geko men, was misschien een stukje zelf vertrouwen mee teruggekeerd. Nu bleef het aantobben". Slotfase De slotfase verliep voor de thuisploeg al even teleurstellend als de rest van de wedstrijd. Een minuut na de gemiste strafworp van Cor La gendijk deed Hein Spijkers het aan de andere kant beter, waarna René Gregoor via twee gave treffers de der tien volmaakte. Tussendoor had Jaco Vleeshouwer nog gescoord en het laatste woord was voor Bert Nuyens, die een wegspringende bal alsnog verzilverde: 10-13. „We kunnen nu de competitie ont spannen afwerken", vond de veertig jarige nestor van de Zierikzeese ploeg. „We kunnen niet meer degra deren en we zullen ook nog wel de no dige puntjes meepakken. We hebben ons met z'n allen ten doel gesteld om Tornado '70 te pakken". De Bredase ploeg komt op zondag 3 maart naar Zierikzee en is dan de laatste tegen stander. Een week eerder gaat de Zie rikzeese formatie op bezoek bij Mountain Stars en de competitie wordt besloten bij Hellas. De neder laag van Delta Sport werd nog triester, toen de resultaten van de an dere wedstrijden binnenkwamen. Zowel Hellas als Mountain Stars werd andermaal met een nederlaag geconfronteerd. Hellas verloor met 20-18 bij Satur- nus en Mountain Stars ging met 19-18 onderuit bij Wings. Ook de nummer drie Tornado '70 liet het afweten. Bij Animo werd met 14-12 verloren. An- cora blijft laatste door een 15-17 ne derlaag tegen Snelwiek. Alle uitsla gen bijeen houden in, dat Delta Sport op twee punten van drie koplopers had kunnen komen, waardoor er on gekende perspectieven zouden zijn verschenen. De stand in de tweede divisie is nu: 7 Visslop laat opnieuw punt liggen ZIERIKZEE - In de eerste klas van het Schouwen-Duivelandsc zaalvoetbal- gebeuren zijn de kaarten geschud. Door een doelpunt vlak voor tijd krabbel de Stella Boys naast Bijmakelaardij (1-1), hetgeen net voldoende was voor de roodwitte brigade om zich definitief in veiligheid te spelen. Door het ge lijkspel van Stella Boys kwam tevens de degradatie van Skol Boys vast te staan. Welke ploegen Skol Boys en Bijmakelaardij in de eerste klas komen af lossen staat nog lang niet vast. Koploper 't Visslop liet andermaal een punt liggen. FC Kerkwerve is nu in verliespunten op gelijke hoogte met de koplo per, maar de Kerkwervenaren speelden een keer minder. In de eerste klas speelde kampioen Bruse Boys de laatste competitie wedstrijd tegen Country Club. Het duel draaide uit op de tweede sei zoennederlaag voor de Bruse forma tie: 1-3. Country Club klom voorlopig naar de tweede plaats op vier punten van Bruse Boys, maar Sporthuis Zie rikzee kan alsnog de tweede klasse ring overnemen, wanneer de laatste wedstrijd tegen degradant Bijmake laardij in winst wordt omgezet. De stand in de eerste klas is nu: Bruse Boys 16 14 0 2 76-39 28 Country Club 16 12 0 4 80-29 24 .•Sporthuis Zz 15 11 1 3 58-23 23 Mevo 14 9 1 4 49-28 19 Toren Boys 14 6 2 6 45-28 14 De Steeg 16 4 2 10 39-64 10 Stella Boys 15 2 4 9 27-77 8 Bijmakelaardij 15 1 3 11 36-70 5 Skol Boys 15 1 3 11 28-84 5 (Bruse Boys kampioen; Bijmakelaar dij en Skol Boys degraderen naar de tweede klas). Vierde verliespunt In de tweede klas verspeelde koplo per 't Visslop voor de derde keer in successie punten. Na in de eerste acht wedstrijden de maximale winst te hebben binnengehaald ging het tegen de reserves van Country Club voor het eerst fout (3-1). Vervolgens hield Dreischor de koploper op 2-2 en nu moest 't Visslop voortdurend achter Brogum aanlopen om een 4-4 ge lijkspel uit het vuur te slepen. Brogum nam tot vier keer toe de leiding, maar moest evenzoveel keer 't Visslop weer naast zich dulden. Die Gouwe blijft in de race voor een van de twee promotieplaatsen. Nu werd Country Club II met 4-2 terug gewezen, waardoor de verliezende ploeg de eventueel gekoesterde pro motieplannen wel kan laten varen. De strijd om de twee plaatsen in de eerste klas zal nu ongetwijfeld gaan tussen 't Visslop, FC Kerkwerve en Die Gouwe. Drie ploegen gaan het duel om de degradatie uitvechten, al lijkt ZZ '72 redelijk in veiligheid. Skol Boys II en Ouwerkerk lijken het haasje te worden. Skol Boys II Ouwerkerk Kaarten geschud In de derde klas zijn de kaarten be treffende de twee promotieplaatsen aardig geschud. Het moet wel erg vreemd gaan willen de ploegen van Van de Ven Lijsten en Zeelandia niet naar de tweede klas promoveren. Beide ploegen zetten hun elfde wedstrijd in winst om. Van de Ven Lijsten klopte Renesse met 8-0, maar aanzienlijk moeilijker had Zeelan dia het met het eigen tweede team: 0-1. In de wedstrijd tussen de reserve teams van Mevo en Brogum boekte de oranje equipe een vrij eenvoudige 5-2 overwinning, waardoor er nog een theoretische kans blijft op pro motie. De PZEM-ploeg won met 2-0 van Stella Boys II en blijft ook in de bovenste helft van de ranglijst. De stand in de derde klas is nu: Van de Ven 11 10 1 0 81- 8 21 Zeelandia 11 9 1 1 61-14 19 Mevo II 11 7 0 4 31-30 14 PZEM 12 7 0 5 41-36 14 Bijmakel. II 9 6 0 3 35-24 12 Brogum II 10 3 1 6 22-47 7 Stella Boys II 10 1 1 8 8-52 3 Zeelandia II 11 1 1 9 19-43 3 Renesse 9 0 1 8 13-57 1 Programma Hellas II 15 9 2 4 289-245 20 In de tweede klas ziet de stand er Wings 15 10 0 5 273-239 20 als volgt uit Mountain St. 15 10 0 5 264-237 20 Tbrnado '70 15 9 1 5 253-239 19 't Visslop 11 8 2 1 57-20 18 Delta Sport 15 7 2 6 235-220 16 FC Kerkwerve 10 7 2 1 53-17 16 GHV 15 6 2 7 243-240 14 Die Gouwe 11 7 2 2 45-22 16 Snelwiek 15 4 4 7 239-248 12 Country Club II 11 6 0 5 34-34 12 Saturnus 15 5 1 9 249-259 11 Brogum 11 4 3 4 33-44 11 Animo 15 4 3 8 212-237 11 Dreischor 10 2 5 3 23-38 9 Ancora 15 3 1 11 232-315 7 ZZ '72 11 3 1 7 37-47 7 Woensdagavond 13 februari worden er in sporthal Onderdak in Zierikzee weer zes wedstrijden afgewerkt. Het programma wordt om zeven uur ge opend door twee wedstrijden uit de derde klas. In de onderste regionen ontmoeten Stella Boys II en Renesse elkaar en veertig minuten later krijgt Van de Ven mogelijk een zware dobber, wan neer moet worden aangetreden tegen het tweede team van Bijmakelaardij, dat zich bij winst nog op een van de eerste twee plaatsen kan spelen. Om tien voor half negen wordt de eerste klaswedstrijd tussen Sporthuis Zie rikzee en Bijmakelaardij afgewerkt en om negen uur spelen Toren Boys en Mevo tegen elkaar. Beide wed strijden gaan om de eer, omdat alle beslissingen reeds zijn gevallen in de eerste klas. Om tien over half tien speelt Dreischor tegen ZZ '72 in een duel uit de tweede klas en de avond wordt besloten met het duel tussen promotiekandidaat FC Kerkwerve en degradatiekandidaat Ouwerkerk. Beide ploegen degradeerden het vo rig jaar uit de eerste klas. ZIERIKZEE - Mevo '80-trainer Peter Daver en eerste team-coach Hans Boot waren het na afloop van het volleybalduel tussen de oranje Zierikzeese equipe en Volley/Van den Berg volledig met elkaar eens. „Het belangrijkste is, dat we weer twee punten binnenhebben", meende Peter Daver laconiek. „Dat zijn er in de laatste drie wedstrijden toch zes en daardoor zijn we een flink eind van de onderste plaatsen vandaan". Ook Hans Boot kon geen ande re vaststelling aandragen, dan dat zijn ploeg na de 3-1 overwinning tegen Vol ley/VdB blij moest zijn met de twee punten. „Het spel was vreselijk romme lig en ongeorganiseerd, maar dat kan de beste eens een keer overkomen. Het rendement van de punten staat voorop". RENESSE - Momenteel worden in Bowlingcentrum Renesse de kam pioenschappen van Schouwen-Dui- veland afgewerkt voor spelers en speelsters, die lid zijn van de Neder landse Bowling Federatie. Aan deze kampioenschappen ne men heren deel in de B-, C- en D- klasse en dames in de D-klasse. In de B-klasse wordt hoger gespeeld dan gemiddeld 170, in de C-klasse hoger dan 160 en in de D-klasse tot 160 ge middeld. De NBF-finale wordt ge speeld op zaterdag 16 februari vanaf vier uur 's middags. Mevo '80 startte de ontmoeting te- "gen de oude rivaal Volley/VdB uiterst rommelig. Ogenschijnlijk was erbin nen de Zierikzeese formatie sprake van een fikse portie onderschatting, die zijn grond vond in de klassering van beide ploegen op de ranglijst. Mevo '80 verzamelde in een gelijk aantal wedstrijden het dubbele aan tal punten van zijn tegenstander. Voortdurend moest de oranje equipe tegen een kleine achterstand aankij ken, maar toen Mevo '80 bij 11-11 naastzij kwam leek het aannemelijk, dat er zou worden doorgedrukt, maar niets was minder waar. Nadat de op slag een groot aantal keren over en weer was gegaan scoorde Volley/VdB 11-12. Via Koos Vrolijk konden de za ken nog een keer worden rechtgetrok ken, maar toen was de koek snel op, ondanks een nog ingelaste Mevo '80-time out bij 12-14. Twee noncha lante momenten in de Zierikzeese ploeg luidden het setverlies in: 12-15. Enig herstel De tweede set bracht enig herstel, maar zeker niet zo zeer in aanvallend opzicht. Verdedigend speelde de thuisploeg echter attenter, zodat er volop ruimte en tijd was voor de aan vallers om de benodigde vijftien pun ten bij elkaar te vergaren. Tbt 5-4 was er sprake van een gelijkopgaand du el, maar toen kwam Gerrit van Splunder zich meer en meer met de zaak bemoeien. Via zijn persoonlijke inbreng liep Mevo '80 uit naar 8-4 en 14-5, bij wel ke stand het ritme even stokte, het geen Volley/VdB in staat stelde drie punten aan het karige totaal toe te voegen. Toen rondde Eddy de Looff de set evenwel met een doffe dreun af: 15-8. In de derde set leek het weer hetzelfde gat in te gaan als in de eer ste. Mevo '80 rommelde maar wat aan en Volley/VdB kon voortdurend een kleine voorsprong vasthouden tot 9-10. Toen leek de thuisploeg het weer even serieus te nemen, maar na dat het via een opslagbeurt van Her- bert Swarz 12-10 was geworden bood Mevo '80 de bezoekers alle gelegen heid om toch weer op voorsprong te komen: 12-13. Mevo '80 liet toen gedurende een paar minuten zien wel degelijk meer inhoud te hebben dan de Zuidhol landse tegenstander. Eerst functio neerde het blok Koos Vrolijk/Eddy de Looff optimaal en vervolgens sloe gen De Looff en Gerrit van Splunder het veertiende en vijftiende punt bin nen: 15-13. In de vierde en laatste set leek Mevo '80 alsnog een keer flink gas te geven, maar dat duurde niet langer dan tot bij 7-2. Tactisch spelletje Volley/VdB krabbelde beetje bij beetje terug tot 7-7 en dreigde alsnog een 2-2 eindstand uit het vuur te gaan slepen. Opnieuw diende een opslag beurt van Herbert Swarz als ople ving. Via zijn beurt scoorde Mevo '80 drie punten, maar nog wilde Vol ley/VdB niet wijken. Dc bezoekers klampten weer aan bij 11-10, maar toen was de pijp echt leeg. Eddy de Looff zorgde voor 12-10 en een voetfout van Volley/VdB ver grootte dc marge naar 13-10. Na een time-out van de bezoekers zorgden Gerrit van Splunder en een goed blok van Koos Vrolijk en Eddy dc Looff voor 15-10 en 3-1. „Volley/Van den Berg speelt een tactisch spelletje dat ons niet zo geweldig ligt", conclu deerde Hans Boot. „Dc ploeg speelt met zeer veel pushballcn, waar we moeilijk raad mee weten. Er kwa men maar een paar harde smashes, die evenwel te vroeg geblokt werden en zo dus toch nog resultaat hadden. Gelukkig voor ons maakte Vol- lcy/VdB er verdedigend ook niet veel van. zodat wc toch nog een positief resultaat binnen konden halen". Mevo '80-trainer Peter Daver (tweede van links) en Hans Boot (ernaast) kij ken enigszins verbouwereerd naar het uiterst matige presteren van hun ploeg, die desalniettemin een 3-1 zege opleverde.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 4