Kwart eeuw damesafdeling en zilveren jubilaresse Jubilaresse Truus Smalheer werd in het zonnetje gezet Terwijl de schepen wachtten NOORDWELLE DRUKKERIJ Rapport met tegenzin ontvangen 3 Feest bij Werkvoorzieningsschap 'De Zuidhoek' Vijfentwintig jaar bij 'De Zuidhoek' ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 11 februari 1985 Nr. 23675 ZIERIKZEE - Vrijdagmiddag was het feest bij Werk voorzieningsschap 'De Zuidhoek'.De damesafdeling bin nen dit bedrijf bestond op deze dag precies vijfentwintig- jaar en bovendien was er op deze afdeling een vrouw, die die volle vijfentwintig jaren had doorlopen. Mejuffrouw Truus Smalheer was die zilveren jubilaresse. Alles bij el kaar derhalve reden genoeg om feest te vieren in 'De Zuidhoek' en dat gebeurde vrijdagmiddag dan ook. Ter wijl buiten voor de tweede maal dit jaar de wereld een winters aanzien kreeg, werden binnen hartverwarmende woorden gesproken en werd er op ludieke wijze aan dacht besteed aan deze mijlpaal voor het werkvoorzie ningsschap. „Het was een goede zaak en een wijs besluit van het toenmalig be stuur om na ernstige overweging en uitvoerig beraad te starten met een damesafdeling binnen de Centrale Werkplaats Schouwen-Duiveland", aldus mevrouw J.Kloet -Schellinger hout, vice-voorzitter van het bestuur van het werkvoorzieningsschap. Zij memoreerde, dat na een schoorvoe tend begin de damesafdeling was uit gegroeid tot één van de sterkste pij lers van het bedrijf. Spreekster stelde vast, dat zowel binnen als buiten ons land de ver zelfstandiging en gelijkstelling van de vrouw zich steeds meer mani festeert. „Maar dames we zijn er nog lang niet", hield mevrouw Kloet haar gehoor voor. De vice-voorzitster zei niet geheel goed te kunnen inschatten of er binnen 'De Zuidhoek' nog spra ke was van een duidelijke achterstel ling van de vrouw, maar ze dacht van niet. Gelijke beloning Ze wees in dit verband op het feit dat de wet sociale werkvoorziening geen verschil kent in de beloning tus sen mannen en vrouwen. Verder constateerde ze, dat binnen 'De Zuid hoek' het meest aantrekkelijke en verantwoordelijke werk niet uitslui tend door mannen wordt verricht. Ook benadrukte mevrouw Kloet het feit, dat ook binnen het Orgaan van Overleg (te vergelijken met een ondernemingsraad) een vrouw zit ting heeft. Tot slot sprak zij namens het bestuur de wens uit, dat er op dit zilveren jubileum nog een lange reeks van jaren met arbeidsvreugd mag volgen. De heer J. Pomper, directeur van het werkvoorzieningsschap, wierp op geheel eigen wijze een terugblik op het ontstaan van de damesafdeling en de gevolgen daarvan voor het gehele bedrijf.Hij memoreerde, dat op 8 fe bruari 1960 werd gestart met de da mes: G. Smalheer, B. van Zuidland, A. Kik en J. Schilperoord onder lei ding van mejuffrouw M. C. Flik- weert. Omschakeling Een hele omschakeling voor de mannen, die daar nog niet op waren ingesteld, constateerde de heer Pom per. Maar het bleek hen toch allemaal wel mee te vallen, want de dames brachten kleur en fleur in het dage lijks werk en bovendien behoefde het 'typische vrouwenwerk' niet meer door mannenhanden te worden ver richt: het zorgen voor koffie en thee en het schoonhouden van de werk ruimte, de kantoren, de toiletten, het doen van de was en ook de jaarlijkse grote schoonmaakbeurten. De wijze waarop dat werk soms werd verricht, leverde deze middag aardige anekdotes op. Zo vertelde de heer Pomper, dat de kasten, bureaux en stencilmachine weieens al te gron dig werden afgestoft en dat ook de chloorfles weieens te drastisch werd gebruikt. De directeur gaf verder een opsom ming van de 'werkplaatshuwelijken' die in de afgelopen vijfentwintig jaar tot stand waren gekomen. Hij kwam tot een totaal van zeven. Verder stelde hij vast, dat de dames in de loop der jaren toch wat meer in het gehele be drijf waren geïntegreerd. Het begon in de kantine, waar mevrouw Heinen als eerste vrouw de skepter ging zwaai en. Vervolgens was het mejuf frouw J. de Ruyter die aan de slag ging met de prints en daarna mejuf frouw J. Krijger met de draadbomen. Toekomst De heer Pomper achtte het niet uit gesloten. dat deze ontwikkeling zich in de toekomst zal voortzetten en dat ook nogeens vrouwen de lasafdeling gaan bevolken. Hij stelde vast, dat de dames langzaam maar zeker een zeer eigen plaats hadden ingenomen en dat ze gelukkig niet meer waren weg te denken uit deze werkgemeenschap. Hij achtte voldoende fundamenten aanwezig voor een nog heel lang voortbestaan van de damesafdeling. Weinig inspiratie De heer J. Vermeulen, voorzitter van de personeelsvereniging van 'De Zuidhoek', liet weten weinig inspira tie te hebben gehad bij het maken Advertentie van zijn toespraak ter gelegenheid van dit zilveren jubileum. Desalniet temin bleek hij in staat een verbluf fend patriarchaal betoog af te steken. Inspelend op de woorden van de me vrouw Kloet, dat de oprichting van de damesafdeling destijds een wijs besluit was geweest, was de heer Ver meulen van mening, dat een derge lijk besluit om een aparte afdeling te creëren nu niet meer genomen zou worden. Zelf had de voorzitter van de perso neelsvereniging inmiddels acht jaar ervaring met die aparte vrouwenaf deling, waarvan het aanvankelijk leek, dat geen man achter die schei dingsmuur mocht komen. Voor hem gold dat echter lang niet altijd, want, stelde de heer Vermeulen vast: „Er blijven nou eenmaal altijd dingen, die een vrouw niet kan, zoals zware dingen tillen". Spreker constateerde, dat de eman cipatiegedachte zich echter ook bin nen de Zuidhoek was gaan manifeste ren en dat de vrouwen niet meer strikt alleen op de damesafdeling functioneren. Hij achtte het een goe de zaak, dat daar binnen het bedrijf medewerking aan werd verleend en dat er nu door het gehele bedrijf vrouwen werkzaam zijn. Hoewel hij persoonlijk toch nog maar weinig vrouwen bestand zag tegen het zware werk in de buitendienst en tegen de luchtjes in de lasinrichting. Volgens de heer Vermeulen houden de dames zich toch maar liever bij de boutjes en schroefjes. Historisch overzicht Voor een gedegen en zeer gedetail leerd historisch overzicht van de af gelopen vijfentwintig jaar zorgden de medewerksters van de damesafde ling zelf tijdens deze feestmiddag. De dames T.Bil, T.Gast, J.Kommer, M'.Boot eh M.Mes lazen bij téerbèurt een gedeelte van dat historische over zicht. Op de achtergrond zorgden twee andere medewerksters steeds voor het uitbeelden van de belang rijkste werkzaamheden die tijdens die vijfentwintig jaren werden ver richt. Elk gedeelte werd afgesloten met een gezongen refrein, begeleid door de heer A. van der Schelde. Zo werd gememoreerd, dat op die 8e februari in de oude school op de hoek van de Manhuisstraat met ne gen dames werd begonnen met plak werk aan scheeretuis en met het ma ken van snoeren. Ook Zeelandia be hoorde toen reeds tot de opdrachtge vers. Het jaar daarop kwam daar het maken van luierbroekjes (of 'baby- pants') bij. Een zware storm eind 1961 rukte het dak van het gebouw in de Man huisstraat en de damesafdeling kreeg tijdelijk onderdak in het gebouw van de B.B. Twee jaar later werd het oude schoolgebouw uitgebreid en togen ook directie en administratie naar de Manhuisstraat. Nieuwe werkop drachten in die tijd waren het maken van het ministerie van Sociale Zaken een film maakte over de sociale werk voorziening. Verhuizing In 1965 kon de nieuwe huisvesting aan de Havenstraat worden betrok ken. Niet iedereen was even blij met die verhuizing.Een feit, dat directeur Pomper in zijn toespraak ook reeds had gemeld. Het was even wennen in die nieuwe grote hal, maar na ver loop van tijd lukte dat wel. In de jaren 1966 en 1967 dienden zich nieuwe werkzaamheden aan: naaiwerk voor confectiebedrijf Su perdam, de toenmalige buur van 'De Zuidhoek'. Verder maakten de dames kerstboomverlichtingen voor Splen dor en werden amandelen gesorteerd voor Zeelandia. Enorm druk was het in 1968 In alle afdelingen zag men vapona-strips. Er werden er in dat jaar dan ook 1.264.244 ingepakt. Een nieuwe, belangrijke klant diende zich aan in 1969: snoepgigant Jamin. Een belangrijke opdrachtge ver overigens die met ingang 1 maart dit jaar gaat verdwijnen. In 1979 en 1971 stopten de opdrach ten van Shell en Splendor, maar een nieuwe klant diende zich aan: Koni voor het monteren van auto-heaters en voor plastic-fabriek Bema werd inpakwerk verricht. Door de voort gaande techniek en de komst van transistors en prints in televisie toestellen werden draadbomen en speciale verbindingen overbodig. Op de damesafdeling van 'De Zuidhoek' werd dat jammer gevonden. Kinderspelletjes In het begin van de zeventigerjaren diende de firma Mercurius uit Wor- merveer zich aan met de opdracht kinderspelletjes te verpakken. In 1974 werd de naamsverandering doorgevoerd. „Centrale Werkplaats Schouwen-Duiveland" werd „Werk voorzieningsschap De Zuidhoek". In 1975 was er voor het eerst een te ruggang in de werkzaamheden te con stateren. Een plezierige belevenis echter waren de opnamen van film maker Jan Vrijman, die in opdracht van het ministerie van sociale zaken een film maakte over de sociale werk voorziening. In 1977 werd werkleidster mejuf frouw Flikweert na jaren van hard werken uitgewuifd. Zij werd opge volgd door mevrouw A. Pekaar- Boonman. De jaren volgden elkaar vervolgens in snel tempo op. Dit vooral door de drukke werkzaamheden. Nieuwe op drachtgevers in latere jaren werden de firma's Chefaro en Vrieland. De dames drongen meer en meer tot het gehele bedrijf door en het lukte Sjaan Kristelijn om als eerste vrouw in het Orgaan van Overleg gekozen te worden. Het afgelopen jaar was moeilijk, omdat er veel werk was en weinig mensen. Vanwege de door het mini sterie ingevoerde personeelsstop moesten eerst mensen het werk veria- Vrijdag was het precies vijfentwintig jaar geleden, dat bij het Werkvoorzie ningsschap „De Zuidhoek(toen nog Centrale Werkplaats) werd gestart met een aparte damesafdeling. Tijdens een feestelijke bijeenkomst werd terugge blikt op de vele werkzaamheden, die in deze kwart eeuw werden verricht. ten voor er nieuwe mochten begin nen. En daarnaast bleef het aantal verlofdagen steeds stijgen. Maar ge lukkig hebben we nog niet kunnen constateren dat er mensen problemen hadden met het opmaken. En nu moet de echte verkorting van de ar beidstijd nog beginnen", aldus het overzicht van vijfentwintig jaar da mesafdeling. Overigens werd hierin naast het werk ook aandacht besteed aan de vele aspecten daar omheen, zoals de zangtalenten van de dames, de plage rijen van de werkmeesters en aan de onderlinge anekdotes. Het overzicht werd besloten met de allerbeste wen sen voor de toekomst voor de dames afdeling in Werkvoorzieningsschap 'De Zuidhoek'. ZIERIKZEE - Eregast tijdens de viering van het zilve ren jubileum van de damesafdeling bij werkvoorzie ningsschap 'De Zuidhoek' vrijdagmiddag was mejuf frouw Truus Smalheer, die zelf op deze dag ook een kwart eeuw 'Zuidhoek' op haar naam kon schrijven. Zij is vanaf de start op 8 februari 1960 werkzaam op die da mesafdeling. In aanwezigheid van haar ouders, zuster, zwager en zeer vele collega's werd de jubilaresse uitgebreid in het zonnetje gezet. Directeur J.Pomper memoreerde, dat Truus de enige is, die het wel en wee van de damesafdeling vijfen twintig jaar lang dagelijks heeft meegemaakt. Hoewel zij uiteenlo pende werkzaamheden verrichtte, hield ze zich voornamelijk bezig met inpakwerk. Het corveewerk, dat zij i in vroeger jaren ook deed, is itimicU dels overgenomen door jongere colle1 Grondig De heer Pomper memoreerde ech ter, dat ze dat huishoudelijk werk al tijd heel grondig had gedaan en dat de vimbus daarbij ëën van haar meest geliefde attributen was ge weest. Vérder liet hij weten, dat Truus destijds beslist geen voorstan der was van de verhuizing naar de Zuidhoek. Haar protest was duide lijk, volgens Pomper. Jarenlang stond ze op het Sas elke ochtend wachtend op de bus die haar naar de Havenstraat zou brengen, omdat ze die weg niet kon lopen. Volgens de di recteur voltrok zich echter een me disch wonder nadat Truus haar in trek had genomen in Schouwenoord. Plotseling bleek ze weer in staat de afstand naar 'De Zuidhoek' te voet af te leggen. „Truus is een beste meid, als ze dat wil zijn", aldus Pomper en hij liet weten, dat ze haar collega's als 'duif jes' betitelt als ze in een goed hu meur is. „Maar, o wee als Truus boos is, berg je dan maar en dan is het geen Frans wat ze spreekt". Mejuffrouw Truus Smalheer maakte vijfentwintig jaar lang het wel en wee van de damesafdeling binnen ,,De Zuidhoekmee. Doorgaand op de serieuzere toer wees de directeur erop, dat de jubila resse in staat is zaken die ze bespreekbaar wil maken heel duide- 'Iijk op papier te zetten. Hij prees in dit verband ook haar fraaie hand schrift. Pomper besloot met de wens van nog een aantal plezierige jaren met elkaar. Als blijvend aandenken aan vijfentwintig jaar 'Zuidhoek' mocht de jubilaresse uit handen van de directeur een zeer fraai gouden kettinkje met gouden tientje ontvan gen. Verschil „Hoe houd je het vol zo lang bij ene baas?". Deze vraag stelde de heer J. Vermeulen, voorzitter van de perso neelsvereniging. Hij vond dat er tus sen het werkvoorzieningsschap en het reguliere bedrijfsleven wel duide lijke verschillen zaten.,, Naar het werkvoorzieningsschap word je toch een beetje gestuurd", vond hij. Hij nam dan ook diep zijn pet af voor ie mand, die het vijfentwintig jaar had volgehouden. Volgens Vermeulen was daar veel incasseringsvermogen voor nodig ge weest. Iets wat eigen is aan een ge handicapte, volgens hem, omdat diens mogelijkheden ten opzichte van de valide mens beperkter zijn. Spreker achtte het onterecht, dat voor mensen die bij het werkvoor zieningsschap hebben gewerkt de kansen bij het gewone bedrijfsleven kleiner zijn. „In ons bedrijf werken vakmensen, die voer niemand anders behoeven onder te doen", aldus Ver meulen. Hij besloot met de jubilaresse nog veel plezier in haar werk toe te wen sen en met de mededeling, dat de tra ditionele' gift van de personeelsver eniging een onderdeeltje vormde van het fraaie geschenk, dat mejuffrouw Smalheer reeds uit handen van de heer Pomper had ontvangen. Persoonlijk Werkleidster mevrouw Pekaar richtte zich in een persoonlijk toe spraakje tot de jubilaresse. Zo liet zij weten, dat Truus ontzettend graag werkt maar dat ze ontzettend boos wordt als ze wordt geplaagd. Ook liet de spreekster enkele saillante bijzon derheden van Truus de revue passe ren, zoals haar kleurrijke kleding, haar grote voorraad nietjes, haar in drukwekkende tassen en haar twee horloges. Inspelend op het feit, dat opdracht gever Jamin binnenkort van het to neel verdwijnt overhandigde de werkleidster als geschenk een ver guld koekblik opgemaakt met een fraai arrangement van droogbloe men. Het laatste woord na al deze toespraken was voor mejuffrouw Smalheer zelf. Ze dankte bestuur, di rectie, naaste collega's en overige personeelsleden voor de fijne uren, die inen haar had bezorgd deze mi- dag. 68 Nu beval Anna Bakkers aan de vrouwen om zich in gelederen te scha ren, opdat Marie en zij met hunne ste dehoudsters allen konden inspecte ren. De heldere stemmen waren duidelijk hoorbaar in de ijle morgen lucht. Rustig liepen de vier forse gestal ten tussen de beide rijen door, speu rend naar tekortkomingen, tot Marie Sijverts bij het ongewapende vrouw tje kwam. Ze bleef pal voor haar staan en stootte met een krachtig ge baar haar hooivork door al haar rok ken heen tot bij haar voeten, met de woorden: „Dit is door de kleren, maar zo je dadelijk geen geweer gaat halen, zal het je door het lijf gaan." Geschrokken snelde het schepseltje naar haar woning om een poos later met een oud ganzeroer terug te ko men. „Goed zo. Marie," prees Geertrui. Nu verschenen er gaandeweg ook enige schutters, maar lang niet allen. De meesten bleven thuis om erger dingen te voorkomen. En boven dien ze hadden geweer noch eten. De vrouwen hielden echter de huizen van de hoplieden bezet, zodat zij die kwamen, hen niet te spreken konden krijgen. En zodra ze met geweld trachtten langs de vrouwen heen te dringen, hieven die hun wapens en slingerden hen die voor de ogen, net zolang tot ze terugweken. Dries Bot. die als luitenant van de schutters toch wilde doorbreken en door J. VISSER-ROOSENDAAL wiens geweer niet was weggenomen, moest na een korte schermutseling met twaalf van de vrouwen, die zo dicht tegen hem opdrongen dat hij geen hand kon lichten, dit aan Wel moet afgeven. Toen probeerde hij nog ze te overreden, maar hoe Dries ook praatte, het was tevergeefs Door dit iritermezzo was echter de aandacht van de deuren van de hop lieden afgeleid, en van die gelegen heid maakte luitenant Pieter Freek- zoon, de schepen, gebruik om naar voren te komen en Marij Pieters, zijn jonge vrouw, tot haar plicht te bren gen. Maar Marij, de zachte meegaan de Marij, die in Pieter nog steeds meer haar meester dan haar echtge noot zag, gaf niet toe Dit maakte Pie ter doldriftig. Hij greep haar vast en sleurde haar mee naar zijn huis. Maar Marij riep de anderen te hulp, en nog eer haar kreet verstorven was, zag Pieter zoveel degens en vorkpunten op zich toekomen, dat hij zijn vrouwe schielijk losliet en in zijn woning vluchtte. Tben zei Marij, en haar stem trilde van emotie: „Al heb je mij niet lief, ik heb jou wel lief. Je komt niet weg!" Nadien bleef het in deze buurt nog al rustig. Maar toen zag Welmoet haar vader aankomen en ze ging vlug, met het geweer van Dries nog onder haar arm. naar een andere groep vrouwen die verderop een paar huizen be waakte Daar stond Jan Thijszoon, Vervolg van pag. 1 houd en het stimuleren van werkgele genheid in kleine kernen een voor waarde is om het vertrek van bewoners te voorkomen. Hij riep de provincie op om in haar kleine ker- nenbeleid meer aandacht te besteden aan de werkgelegenheid dan aan de huisvesting. De burgemeester van Duiveland, de heer J. van Bommel kon het door Thissen geschetste beeld niet onder schrijven. Als voorbeeld noemde hij Sirjansland waar wel werkgelegen heid is en toch geen bevolkingsgroei plaats vindt. Ook burgemeester Den Boer van Middenschouwen achtte het geen haalbare kaart om bijvoor beeld in een dorp als Ellemeet grote werkgelegenheidsvoorzieningen te scheppen. Ook ten gerieve van woningzoeken den uit kleine kernen is volgens de onderzoeker een ander volkshuis vestingsbeleid nodig. Hij pleitte in dit opzicht voor het steeds „in reserve houden" van enkele (passende) wo ningen voor woningzoekenden die werkelijk dorpsgebonden zijn. Onbetaalbaar „Een relatief hoog percentage kort durende leegstand zou daarom moe ten worden aanvaard", aldus Thissen. Directeur Ph. van Doorne van de wo ningbouwvereniging Beter Wonen noemde dit echter een onbetaalbare zaak en niet haalbaar zolang daar door elders in de regio waar nood op woninggebied bestaat, minder hui zen gebouwd mogen worden. Ir. E. J. Kool van de directie volks huisvesting Zeeland stelde dat de aanbeveling uit het rapport in de praktijk moeilijk te realiseren lijkt omdat men vast zit aan een meerjari ge woningbehoefteberekening en aan de normen die het rijk bij leegstand hanteert. „Een regelmati ge bouwstroom van kleine aantallen woningen," leek hem de enige oplos sing. Voor de zogenaamde „starters" op de woningbouwmarkt zou volgens een andere aanbeveling in het rap port net zoals dat tot nu toe vooral in grote kernen gebeurde, huurwonin gen moeten worden gebouwd en klei ne oude koopwoningen in stand wor den gehouden. De prijs en de snelle beschikbaarheid zijn hierbij belang rijk om te voorkomen dat deze groep wegtrekt uit de kleine kernen. Vol gens burgemeester C. Slabbekoorn van Brouwershaven zijn de gemeente- financiën in vele gevallen ontoerei kend om, buiten het hiervoor be schikbare fonds, nog meer geld hierin te steken. Hij pleitte daarom voor een soepel toepassen van de bouwkundige voorschriften als men sen oude huizen willen opknappen. Ouderen Door meer aandacht te besteden aan voorzieningen die het zelfstandig wonen van ouderen bevorderen, kan worden bereikt dat deze groep langer in de eigen kleine kern blijft wonen, aldus een andere aanbeveling in het rapport dat ook pleit voor het oprich ten van kleine bejaardentehuizen met 10 tot 15 plaatsen vooral in de zo genaamde „oude kernen" zoals in de gemeente Brouwershaven. De rapportsamensteller kreeg hierp echter felle reacties van Slab bekoorn die het vroegere streven naar centralisatie op dit gebied he kelde dat nu een hiaat blijkt. „De huidige 7%-norm maakt het onmoge lijk om deze aanbeveling te realise ren", aldus de Brouwse burgemees ter. De heer Kool van de directie volks huisvesting Zeeland bevestigde diri Tfenslotte gaven de bevindingen in het rapport aanleiding om te komen tot het advies dat de bereikbaarheid van de kleine kernen moet worden verbeterd ten behoeve van huishou dens met opgroeiende kinderen die elders naar school gaan, terwijl het gezin in andere opzichten wel op de kleine kernen is georiënteerd. De af stand tot werk/school bleek namelijk nogal eens de reden om uit een dorp weg te trekken. een jonge sergeant, aan het hoofd van een groep schutters met Anna Bak kers te praten om doortocht te ver krijgen. Zij gaf niet toe en beval hem heen te gaan. Toen zij niet toegaf trok hij plotseling zijn degen en begon om zich heen te slaan om zo de vrouwen te verdrijven, maar dit zette kwaad bloed bij de schutters, omdat van ve len hunner de vrouwen, meisjes, moe ders of zusters erbij waren en ze die niet wensten geslagen te zien, ook al stemde ze met hunne gedragingen geenszins in. Eén hunner riep Jan toe: „Mijn roer is geladen; daar staat een kogel op. Die het raakt, zal het voelen." En Wilhelmus dreigde hem: „Op de mijne staan er twee. Die het voelt zal het niet navertellen." Jan keek hen aan en zag dat ze dit meenden. Hij wilde nu spoedig wij ken, maar de achterste schutters drongen op. En omdat de vrouwen stand hielden, ontstond een korte worsteling, waarbij hij een steek bij de linkerborst opliep. Gelukkig bleef de vork in zijn kleren steken, zodat hij de huid heel hield. Tbch gaf dit te denken en werd het oorzaak van het naar huis gaan van enige schutters. Nu kwam IJsbrand erbij, en van de andere zijde naderden de andere bur gemeesters en de predikant. Samen poogden zij nu de vrouwen tot rede te brengen. Maar tevergeefs. Ze weken niet. (wordt vervolgd) Uitgever: BV. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktle: D. L, van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging na 18.30 uur 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38,70; per jaar f 147,80; losse nummers f 0.75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6.04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W. voor zakelijk en privé drukwerk smidsweg noordwelle tel.:01116-2459

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3