Kritiek Middenschouwen op Nota Decentralisatie woningbouwvereniging Campingexploitanten houden zich niet aan de tarieven installatiebedrijf Rechter legt ex-directeur sleepvaartbedrijf voor anker Vlissingse Kaloothaven twaalf miljoen gulden duurder OËURLOOBm I 2 Financiële claim Beter Wonengaat te ver De oude zuiveringsinstallatie te Ellemeet, waarvan de putten zullen worden volgegooid en beplant omdat ze gevaar opleveren voor spelende kinderen. SCHARENDIJKE - Burgemeester en wethouders van Middenschouwen hebben don derdagavond tijdens de raadsvergadering in een mededeling hun kritiek verwoord op de Nota Decentralisatie van de Woningbouwvereniging „Beter Wonen", een kritiek die door de raadsleden ten volle werd onderschreven. Omdat inmiddels overleg gaande is tussen de gemeentebesturen en Beter Wonen achtte het college het niet raadzaam deze nota in dit stadium uitvoerig te bespreken, maar het had toch behoefte aan een verklaring. Het komt er op neer, dat het college vindt dat Beter Wonen veel te veel geld wil gebruiken uit de pot voor woningverbete ring, beschikbaar gekomen via de Wet Stads- en Dorpsvernieuwing, waardoor er te weinig overblijft voor subsidie aan particulieren voor verbetering aan hun woningen. Het college zegt er begrip voor te hebben dat Beter Wonen haar belan gen in het kader van de Wet Stads- en Dorpsvernieuwing wil veilig stellen, maar: ,,Wij betreuren echter de een zijdige en belerende wijze waarop de ze problematiek in deze nota aan de orde wordt gesteld. Het is de woning bouwvereniging genoegzaam bekend dat de Wet Stads- en Dorpsvernieu wing een aanzienlijk breder terrein omvat dan uitsluitend de belangen van de woningcorporatie," gaat het college verder, ,,De wijze waarop in feite een claim wordt gelegd op de be schikbare middelen gaat ons beslist te ver. Wij stellen ons voor om in een even wichtige belangenafweging het be schikbare budget in te zetten ten be hoeve van allen die op grond van de wettelijke bepalingen daarop aan spraak kunnen maken. Van de Wo ningbouwvereniging hadden wij een andere benadering verwacht." B. en W. besluiten met de opmer king bereid te blijven om in goed overleg te bezien in welke mate zij met een beperkt budget ook Beter Wonen in redelijkheid van dienst kunnen zijn. Direct na deze op schrift gestelde mededeling stelde de raad de in spraakverordening en een subsidie verordening in het kader van de Wet op Stad- en Dorpsvernieuwing vast. Volgens dit systeem komt in 1985 voor de gemeente Middenschouwen f.44.143 - beschikbaar.Beter Wonen zou daarvan ongeveer f.35000.- clai men voor woningverbetering, zo kwam tijdens de vergadering tot uit ing, terwijl wethouder I.C.Padmos voorrekende dat gedurende de laatste zeven jaar gemiddeld f.18.000.- be schikbaar was gesteld voor verbete ring in de particuliere woningsector. Kr zijn verschillende campings waar de tarieven mot 10 tot 37 procent worden verhoogd. Voor de kampeer ders betekent dit een tariefstijging van enkele tientallen tot enkele hon derden guldens. Nu blijkt dat de cam pingexploitanten hun afspraken niet nakomen, moet staatssecretaris Van Zeil opnieuw een prijsbeschikking afkondigen, vindt KK. Deconsumcn tcnorganisatic meent dat een groot aantal campingoxploitanton zich wel aan de ..nul-afspraak" houden, maar dat de grote uitschieters leiden tot Pas na indiening van de plannen voor 1985 en de samenstelling van de re gels door woningcorporaties kan van exacte bedragen worden uitgegaan, maar vooralsnog rekent het college op ruim f.8000.- totaal voor verbete ring van door eigenaren bewoonde woningen. ,,Geen stimulans om iets aan je huis te gaan doen", vond me vrouw P.W.Berrevoets-Ringelberg van het CDA, ,,En waar haal je dan het geld vandaan voor verbetering van monumenten of voorzieningen voor de detailhandel?" Een gelijkluidende regionale ge dragslijn ten opzichte van Beter Wo nen gaat moeilijk, antwoordde bur gemeester W. den Boer op een desbetreffende vraag van VVD- raadslid J. M. van Langeraad, omdat de situaties voor elke gemeente ver schillend zijn. Van Langeraad had het bovendien moeilijk met de ambtelij ke en daardoor vaak onbegrijpelijke taal die in de inspraakverordening wordt gebezigd. Hij las daar een aar dig voorbeeld van voor. Maar, zoals burgemeester Den Boer verklaarde, er is gewerkt met de modelverorde ning. Verkoop grond bij zomerhuizen De verkoop van grond in het zomer- huizenterrein Scharendijke aan eige naars van vakantiewoningen had nogal wat voeten in de aarde. Het CDA stemde bij monde van mevrouw Berrevoets tegen deze transactie, om dat zij daarin een rechtsongelijkheid ten opzichte van de eigen burgers zag. De gemeente wil de groenstroken al daar tegen een geringe vergoeding (f 250.- per perceel) verkopen aan die eigenaars, waardoor voor de gemeen- eon gemiddelde tariefstijging van ze ker drie tot vier procent. KK is verbaasd dat de staatssecre taris tijdens de uitgebreide commis sievergadering van maandag met geen woord heeft gerept over de mo gelijke herinvoering van een prijsbe schikking. Eerder had de staatsse cretaris beloofd een prijsbeschik king te overwegen als de ontwikke lingen op het prijsgebied niet aan vaardbaar zouden zijn. te de onderhoudskosten vervallen en de gemeentewerklieden meer tijd hebben voor andere noodzakelijke bezigheden. Een voordelige zaak voor de gemeente, aldus wethouder Padmos. Mevrouw Berrevoets kon de geschatte voordelen niet ontdekken, maar wethouder Padmos vond de prijs daarentegen billijk en de trans actie goed passen in het huidige stre ven naar privatisering. P.v.d.A.- raadslid W. G. Renden hoopte dat het onderhoud goed zal worden gepleegd ondanks het feit dat de bewoners maar een week of acht a tien per jaar aanwezig zijn, maar daarin had het college best vertrouwen. Het CDA wenste aantekening te hebben tegen gestemd. Sloop zuiveringsinstallatie De niet meer in gebruik zjnde zui veringsinstallatie te Ellemeet zal worden zodanig worden gesloopt, dat spelende kinderen er geen gevaar meer lopen. De putten zullen worden dichtgegooid en beplant, hetgeen een bedrag van f 11.780.- zal vergen. Exploitatie Noordzeestrand Het kleine stukje Noordzeestrand dat tot het grondgebiedvan Midden schouwen behoort gaat de gemeente voortaan voor f 300- per jaar huren van rijkswaterstaat, waardoor (ook de exploitatie door de gemeente kan geschieden. De adviescommissie voor recreatie had zich al positief over deze kwestie uitgesproken, hoe wel mevrouw Berrevoets als lid van die commissie er moeite mee had dat in het raadsvoorstel weinig of niets was terug te vinden van de aanbeve lingen die daarbij waren gedaan. Een principekwestie, zei ze, want met het voorstel op zich had ze geen moeite. Waarop wethouder L. C. Hart beloof de dat aanvragen voor vergunningen van exploitanten op de lijst van inge komen stukken zullen worden gezet. Bij die uitgave van vergunningen, die de huurpost zullen dekken, krijgen inwoners van Middenschouwen voor rang, aldus luidde de geruststelling aan het adres van Van Langeraad. Evenals Renden werd voorgehouden dat het beleid dienaangaande zeer voorzichtig zal zijn. Volproppen van het kleine stukje strand met horeca- voorzieningen, surfwinkels en derge lijke is niet de bedoeling. Bibliotheek De f 8.42 per inwoner voor de nieu we bibiotheek wilde de raad graag betalen voor deze belangrijke voor ziening, zodat de nieuwe overeen komst met do overige gemeenten op Schouwen-Duiveland inzake subsië- ring van de Stichting geen problemen gaf. Voor de aanschaf van een eigen con tainer in plaats van do twee gehuurde werd het geld beschikbaar gestold, omdat do nieuwe vervoerd kan wor den met de gemeentelijke vrachtauto cn daardoor mobiel op plaatsen waar nodig kan worden ingezet. Met do ge huurde containers was dat niet moge lijk en bovendien vervalt nu de huur prijs. Een administratieve correctie was noodzakelijk om ook een stenen ge bouwtje over te dragen aan de tennis vereniging Scharendijke. Bij de ver koop van het clubgebouw aan de tennisvereniging was dit gebouwtje over het hoofd gezien, vandaar dat het nu voor een symbolische prijs van een gulden werd verkocht en het opstalrecht uigebreid. Het dierenasyl Schouwen-Duive land, waarvan ook Middenschouwen gebruik kan maken, kreeg een subsi die van een dubbeltje per inwoner, waarbij de aantekening dat de ge meente ook bereid is in de komende jaren voor dit maximale bedrag be reid is in een exploitatietekort bij te dragen. Een stukje grond werd verkocht aan de heer J.F.Munnik te Scharen dijke en de verordening inzake de be handeling bezwaarschriften gemeen te Middenschouwen werd vastgesteld. In de rondvraag kreeg mevrouw J.Kloet-Schellingerhout de bevesti ging, dat Middenschouwen geen pa pieren actie gaat voeren op boom- plantdag, maar op verschillende terreinen boompjes zal planten. Wegen Over de schade aan wegen veroor zaakt door vorst kon Renden nog wei nig worden meegedeeld. Cijfers zijn nog niet bekend, hoewel wethouder Padmos schade memoreerde aan de weg tussen Brijdorpe en Looperska- pelle en de Kuijerdamseweg, die ech ter niet alleen aan vorst te wijten zou kunnen zijn. Er wordt aan een rap portage gewerkt. Over eventuele bijdragen aan com puterprojecten op lagere scholen wordt onderhandeld, antwoordde burgemeester Den Boer op een vraag van mevrouw Berrevoets. Een andere onderwijskwestie be trof de - wegens noodzakelijke vlotte afwerking - ingelaste benoeming van Susan van Assenbergh uit Hendrik Ido Ambacht als leidster aan de open bare kleuterschool Piggelmee te Kerkwerve, met het daarop volgende eervolle ontslag van Mariët Rooy uit die functie. MIDDELBURG - De president van de rechtbank in Middelburg, mr. G. Andre de la Porte, heeft de voormali ge directeur van het sleepvaart Mul ler in Terneuzen, C. L. Muller, don derdag verboden zich bezig te houden met het onlangs opgerichte sleepvaartbedrijf van zijn echtgeno te, het sleepvaartbedrijf Multra Ship, op straffe van duizend gulden per overtreding. Het Sleepvaartbedrijf Muller is vo rig jaar, nadat het bedrijf in ernstige' financiële problemen was geraakt, overgenomen door het Bergingsbe drijf Wijsmuller in IJmuiden. Direc teur C. Muller die aanvankelijk in het bedrijf werkzaam bleef, werd na one nigheid met Wijsmuller ontslagen. Intussen heeft diens echtgenote een nieuwe sleepvaartdienst opgericht, die inmiddels weer over drie sleepbo ten beschikt. Volgens Wijsmuller is op êe Wester- schelde geen plaats voor nog een sleepvaartbedrijf naast de bestaande drie bedrijven. Wijsmuller vond bo vendien, dat C-. Muller het concurren tiebeding overtrad, dat vorig jaar na overname van de Willem Muller Sleepdienst, was overeengekomen. Wijsmuller eiste dan ook op 30 janua ri via een kort geding, dat zijn ex- directeur die omschreven wordt als de stuwende kracht achter het nieu we bedrijf van mevrouw Muller, zich onthoudt van iedere activiteit in het sleepvaartgebeuren. De president van'de rechtbank in Middelburg heeft Wijsmuller donder dagmiddag in het gelijk gesteld en Muller bovendien veroordeeld tot be taling van de kosten van het kort ge ding. VLISSINGEN - Als de raad van be stuur van het Havenschap Vlissingen daarmee akkoord gaat, zal door de uitvoering van nieuwe plannen de Kaloothaven in Vlissingen-Oost veertig miljoen gulden kosten. Twaalf miljoen meer dan geraamd. Het was oorspronkelijk de bedoeling de Kaloothaven uitsluitend als ko- lenaanvoerhavcn in te richten. Enige gebruiker zou de NV Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij (PZEM) worden, die via die haven ko len wil aanvoeren voor haar nieuwe kolencentrale in Borssele. Minister Van Aardenne van Econo mische Zaken, die de aanleg met 24 m'born gulden subsidieert, vond ech ter dat de haven ook voor andere doeleinden moest worden open gesteld. Er komt nu een kade van cir ca 250 meter lengte, waar schepen tot 150.000 ton DWT terecht kunnen. De provincie Zeeland draagt zelf vijf miljoen gulden bij aan de kosten, de PZEM eenzelfde bedrag. Het Haven schap Vlissingen, de toekomstige ei genares van de nieuwe haven, zal zelf negen miljoen gulden moeten bijdra gen. De raad van bestuur van het Haven schap zal 25 februari beslissen of zij met dit voorstel van het dagelijks be stuur akkoord kan gaan. Tijdens die vergadering wordt ook een beslissing genomen over uitbreiding van een deel van de Bijleveldhaven in Vlissingen Oost cn de daarbij beho rende h.:de, waarmee twaalf miljoen gulden gemoeid is Het Havenschap Vlissingen verwacht na het gereedko men van deze haven dertien hectare industriegrond te kunnen uitgeven aan bedrijven die daarvoor grote be langstelling hebben getoond. Advertentie weekend servicedienst tel. (01110) 6255 Iedere maandag Zierikzee Concertzaal. Klassiek ballet. 16.00 - 21.15 uur. Gymnastiekzaal, Raamstraat. Delta Sport, Jazz-gymnastiek. 20.30-21.30 uur. Renesse Dorpshuis. Meer Bewegen voor Oude ren. 16.00-16.45 uur. Brouwershaven Groene Kruisgebouw. Handwerken voor het welfarewerk van het Rode Kruis. 14.00 tot 16.00 uur. Bruinisse Jeugdsoos De Pul. Speel- en strip-o- theek. 18.30-20.00 uur. Iedere dinsdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Bureau voor rechtshulp, Poststraat 37 (De Lichtboei). Zitting van 14.15 tot 16.15 uur. Gymzaal Manhuisstraat. Repetities Oratoriumverenigin Zierikzee. 20.00- 22.00 uur. Burgh-Haamstede Gymnastiekzaal. Rekreatieve condi- titraining. 20.00-21.00 uur dames, 21.15-22.15 heren. Haamstede Dorpshuis De Schutse. Jazzgym. 9.15 tot 11.15 uur. Brouwershaven Gymnastiekzaal. Damesgym. 19.30 tot 20.30 uur. Zonnemaire Gymnastiekzaal. Damesgym. 21.00- 22.00 uur. Bruinisse Oude Raadhuis. Teken en schilder- klub ,,De Tekenaars". 19.00-21.30 uur. Vrijdag 8 februari Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw. Familia- avond C.F.O. 19.45 uur. Concertzaal. „Gremlins". 20.00 uur. De Gekroonde Suikerbiet. Live op treden sextet Hot Club Ghost Note. 21.00 uur. Burgh-H aamstede Dorpshuis „De Schutse". Toneelstuk „Ter gelegenheid van" opgevoerd door „De Hutspot", na afloop bal m.m.v. „New Travellers". Nieuwerkerk Ons Dorpshuis. Uitvoering „Oefe ning en Uitspanning", met toneel en dans. 19.30 uur. Oosterland „Oosterhof". Ledenvergadering Oranjevereniging. 19.30 uur. Zaterdag 9 februari Zierikzee Oliebollenactie K.H. Kunst en Eer vanaf 09.30 uur huis-aan-huis. Concertzaal. Pianorecital Hanna Jas- zyk. 20.00 uur. Kelderzaal Mondragon. Optreden pianist Willem G. van Maanen „Over het probleem van de piano", aanvang omstreeks 23.00 uur. Brouwershaven Markt. Oliebollomctic Geref. kerk. Vanaf 08.00 uur. Tonnenmagazijn. Presentatiemiddag scouting Zeeland. Vanaf 13.30 uur. Zondag 10 februari Zierikzee ötoncertzaal. „Gremlins". 14.30 en 20.00 uur. Renesse Bowling Renesse. Bowlingtoernooi. 12.00 uur. Maandag 11 februari Zierikzee Theo Thijssensehool. Jaarvergade ring Vereniging voor Openbaar On derwijs (V.O.O.). 20.00 uur. Huis van Nassau. Voorlichtingsbij eenkomst EXPO-Zicrikzee voor adspirantleden. 20.00 uur. Dinsdag 12 februari Zierikzee Leger des Heilsgcbouw „De Licht boei". Informatiemiddag „Stille tochten voor dwaze moeders". 13.30 tot 15.15 uur. Stadhuis. Openbare vergadering commissie jeugd- en jongerenwerk. 19.30 uur Herv. Verenigingsgebouw 't Vrije Al gemene ledenvergadering Vrijzinnig hervormden in Zeeland. 20.00 uur. Haamstede Gemeentehuis. Vergadering commis sie grond- en pachtzaken. 19.30 uur. Renesse Dorpshuis. Districtsvergadering Wa terschap. 09.30 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Spelmiddag A.N.B.O. 14.30 uur. Verenigingsgebouw. Kinderkoor. 18.30 tot 19.15 uur. Gymnastiekzaal. Damesgym. 19.30 tot 20.30 uur, Oosterland Dorpshuis. Districtsvergadering Wa terschap. 14.00 uur. Woensdag 13 februari Zierikzee Poppentheater Alteklein. Rork, het wrattenzwijn. 14.30 uur. Stadhuis. Openbare vergadering commissie verkeer. 19.30 uur. Visstraat 5. Openbare regionale Vrouwenvergadering. 20.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Knutselclub. 13.30 tot 16.30 uur. Zonnemaire Café Bommenede. Districtsvergade ring Waterschap. 09.30 uur. Ouwerkerk Dorpshuis. Bijeenkomst Plattelands vrouwen. 19.30 uur. Donderdag 14 februari Zierikzee Concertzaal. Algemene vergadering Cebeco-Zuidwest. 14.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Studiedag „boerin en fiscus. Vanaf 9.30 uur. Verenigingsgebouw. Volksdansen. 20.00 uur. Oosterland De Pleisterplaats. Algemene verga dering weegbrugvereniging. 20.00 uur. Sirjansland Kantine Van Dijk b.c. Vergadering Ref. Cont. Org. 19.45 uur. Vrijdag 15 februari Zierikzee Concertzaal. Extra voorstelling Uit op Schouwen-Duiveland, John Lan- ting's Theater van de lach met „Hoe versier ik een stuk". 20.00 uur. Zaterdag 16 februari Zierikzee Kelderzaal Mondragon. Optreden „The Digital Dollies", synthesi zersproject van Martijn Mulder en Kees Schot, aanvang 22.00 uur, zaal open 21.00 uur. Kerkwerve Ned. Herv. kerk. Concert t.b.v. het Orgelfonds. 19.30 uur. Renesse Bowling Renesse. Kampioenschap Schouwen-Duiveland N.B.F. 16.00 uur. Dinsdag 19 februari Kerkwerve Verenigingsgebouw. Bejaardensoos 14.30 uur. Burgh-Haamstede De Schutse. Lezing „Veiligheid voor de huisvrouw" voor Nedederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afde ling Westerschouwen. 14.00 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur. Woensdag 20 februari Zierikzee Poppentheater Alteklein. Rork. het wrattenzwijn. 14.30 uur. Ellemeet Dorpshuis Ellemeet. Vergadering VEKABO. 19.30 uur. Zaterdag 23 februari Zierikzee Kelderzaal Mondragon. „De avond van de gitaar". Aanvang omstreeks 23.00 uur. Maandag 25 februari Zierikzee Recreatiezaal Borrendamme. Voor lichtingsmiddag kruiden A.N.B.O. (de heer v. d. Eynde). 14.00 uur. Woènsdag 27 februari Zierikzee Poppentheater Alteklein. Rork, het wrattenzwijn. 14.30 uur. Zaterdag 2 maart Ellemeet Dorpsplein. Keuring versierde paar den Straofeest. 12.30 uur. Vertrek naar strand. 13.00 uur. 's Avonds feest in Durpsuus. Dinsdag 5 maart Kerkwerve Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur. Vrijdag 8 maart Zierikzee Hervormd Verenigingsgebouw. Fami lie-avond C.F.O. 19.45 uur. Konsumenten Kontukt: DEN HAAG - Een groot aantal campingexploitanten houclt zich niet aan de afspraken die afgelopen zomer zi.jn gemaakt met het ministerie van Economische Zaken om de campingtarievcn dit jaar niet te verhogen. Dit blijkt uit klachten over prijsverhogingen die de afgelo pen maanden bij Konsumenten Kontakt (KK) zijn bin nengekomen. Dit heeft een woordvoerder van KK dins dag meegedeeld. A j-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 2