%i RSG houdt Open Huis voor belang [•stellenden Ambtenaren Nieuwerkerk op hun eigen plekje Zierikzeesche Nieuwsbode geeft 't Konijntje een lift naar WK in Canada DE ZIERIKZEESCHE COURANT ZEEDAM B.V. ZIERIKZEE WA> Wi lt Bitr 01110-3163 Zierikzee Kreeftstraat 36 Et ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Kritiek Vrijwilligers Dwaze Moeders Lichtwedstrijden De gemeente Middenschouwen heeft kritiek Het Overlegplatform Vrijwilligerswerk waar- In de Lichtboei in Zierikzee wordt dinsdag 12 Zierikzee en Mevo speelden de afgelopen op de Nota Decentralisatie van de woning- schuwt tegen het inzetten van vrijwilligers op februari een informatiemiddag gehouden over avonden de eerste lichtwedstrijden op het bouwvereniging Beter Wonen. (Pag. 2). professioneel niveau. (Pag. 3). de „Dwaze Moeders". (Pag. 4). nieuwe sportpark 'Den Hogen Blok' in Zierik zee. (Pag. 7). VRIJDAG 8 FEBRUARI 1985 141ste jaargang Nr. 23674 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Menigeen die niemand helpt, zegt: ik kan toch niet helpen. Otto Weiss Onderwijsmogelijkheden va in de school worden zeer uitgebreid naar voren gebracht _<M» ZIERIKZEE - „In de praktijk is gebleken dat er behoefte bestaat aan meer en uitge breidere informatie over de onderwijsmogelijkheden, voordat een keuze wordt ge maakt ten aanzien van het te volgen onderwijs. Een kennismakingsmiddag alléén is niet voldoende." Met deze gedachte als achtergrond heeft de Rijksscholengemeenschap „Professor Zeeman" in Zierikzee een Open Huis georganiseerd, dat zal worden gehou den op woensdag 13 februari in het schoolgebouw aan het Hatfieldpark. Tijdens een gesprek met de heren M. Roks, conrector van de brugklas, en J. C. Erbrink, conrector van de Atheneum-afdeling, wordt duidelijk waarom het Open Huis wordt georgani seerd en wat er die dag allemaal gebeurt. Advertentie 't is NU volop ZOMER bij reisburo van Oeveren Kom nu uw reisgids halen voor uw vakantie per vliegtuig touringcar boot trein eigen auto voo oevefen reizen REISBURO: APPELMARKT 21 ZIERIKZEE - TEL. 01110-5036 In voorgaande jaren werden de mo gelijkheden tot kennismaking met de school beperkt tot een kennisma kingsbijeenkomst voor de tot de school toegelaten kinderen. En daar mee was de kous af. Met de nieuwe opzet wordt de mogelijkheid voor toekomstige leerlingen èn hun ou ders geschapen om zich zo uitgebreid mogelijk te laten voorlichten en het schoolgebeuren in alle facetten in de praktijk te ervaren. Bewust wordt het Open Huis niet alleen voor leer lingen van de zesde klassen basison derwijs gehouden. Ook de leerlin gen, die een overstap moeten gaan maken naar een andere of hogere vorm van onderwijs, worden van harte uitgenodigd. Alle basisscholen op Schou- wen-Duiveland zijn op de hoogte ge steld van het te houden Open Huis. In een rondschrijven werden niet alleen de leerlingen uitgenodigd, rpaar ook alle ouders of begeleiders. Het Open Huis wordt gehouden op woensdag 13 februari van 15.00 tot 17.30 uur. De plaats van handeling van de verschillende onderdelen wordt aangegeven met behulp van publicatieborden, zodat in één oog opslag een overzicht kan worden ver kregen van wat zich waar afspeelt en op welk tijdstip. School in bedrijf Hoewel tijdens het Open Huis de dagelijkse gang van zaken op school voor een groot deel zal stilliggen, wordt toch de mogelijkheid geboden om de bezoekers aan het Open Huis Vervolg pagina 3 Regionale krant ontketent actie voor achtjarige Bruse fietscrosster Elma Knop ZIERIKZEE - In een eerdere editie van de Zierikzeesche Nieuwsbode bericht te de sportredactie over de eervolle uitnodiging, die de achtjarige Bruse fiets crosster Elma Knop kreeg om deel te nemen aan de wereldkampioenschappen fietscross, die van 6 tot en met 12 augustus in het Canadese Whistier in de omge ving van Vancouver worden afgewerkt. Elma Knop dwong deze uitnodiging af via uitstekende prestaties tijdens nationale en internationale wedstrijden met de vijfde plaats tijdens de Europese titelstrijd in Engeland. Natuurlijk toonde de achtjarige uiterst fanatieke 'powerpuff' uit Bruinisse zich dol-enthousiast over de invitatie tot het moment, dat er gesproken werd over de financiële con sequenties. De trip naar Canada kost vader Knop bijzonder veel geld en door privé-omstandigheden lijken de benodigde harde guldens niet voorhanden. Om 't Konijntje - zoals zij inmiddels in fietscrosskringen wordt genoemd - toch de mogelijkheid te bieden om naar Canada te kunnen, start de Zierikzeesche Nieuwsbode een actie, waarvoor een speciale bankrekening is geopend bij de Rabobank in Bruinisse. Financiële bijdragen kunnen worden gestort op reke ningnummer 34.97.21.211 van Drukkerij Lakenman Ochtman met vermelding van 'Actie 't Konijntje'. Het gironummer van de Rabobank Bruinisse is 131951. Elma Knop stapte voor het eerst op een 'powerpuff' toen zij amper zes jaar oud was naar het voorbeeld van haar broer Arnold en al vrij vlot werd duidelijk, dat de kittige Bruse 'hefhelemaal in zich had om een fietscrosster van allure te worden. Doordat er in Zee land, laat staan op Schouwen-Duiveland, geen ac commodatie bestaat op fietscrossgebied moest vader Lou Knop Brabant in om zijn dochter clubgebonden te krijgen. Elma Knop werd lid van 'De Bress Trap pers' in Sint Willebrord en recentelijk stapte zij over naar de FCC Flying Devils in Made. De jeugdige Bru se ontwikkelde zich in de kortste keren tot een voor treffelijk vertegenwoordigster van de clubs tijdens de vele wedstrijden, die week in, week uit binnen en buiten de landsgrenzen worden afgewerkt. Verre reizen Door het gedwongen lidmaatschap in Brabant en de talloze wedstrijden ver van huis steken de 'Knop jes' vrijwel alle vrije tijd in de fietscross-activiteiten van dochter Elma, maar ook nagenoeg iedere overtol lige cent wordt door de fanatieke liefhebberij van de dreumes des huizes opgeslokt. Tot voor enkele maanden was dat evenwel niet zo'n geweldig probleem. Vader Knop had een uitstekende baan, die redelijk wat mogelijkheden tot overwerk en daaruit voortvloeiende extra verdiensten leidde, maar ziekte en afkeuring maakten onverwacht de Vervolg pag. 7 Verbouwing gemeentehuis in april gereed Advertentie NIEUWERKERK - In mei 1984, werd een start gemaakt met de verbouwing van het gemeentehuis in Nieuwerkerk. De zogenaamde éérste fase bestond uit de aanbouw van een nieuwbou\V-gedcelte, namelijk de gemeenschappelij ke archiefkluis en een bovenverdieping, waar gemeentewerken en de afdeling algemene zaken ondergebracht zijn. Dit nieuwbouwgedeelte was in oktober 1984 gereed. Direct hierna begon het sloop- en breekwerk in het oude gedeelte van het gemeentehuis. De raadszaal werd vergroot, voornamelijk met het oog op hu welijksvoltrekkingen, waarbij meestal ruimtegebrek ontstond. De entree kreeg ook een heel ander aanzicht. - Dit gedeelte, de zogenaamde twee de fase, is deze week opgeleverd. Alle ambtenaren - die onder druk van de verbouwing in een enigszins penibele werksituatie verkeerden - komen nu op hun definitieve plaats van bestem ming. Op de vernieuwde bovenverdieping zijn de afdelingen financiën en perso neelszaken ingedeeld. Beneden be- vindt zich - zoals voorheen - de afde- ling burgerzaken. De burgemeester en de gemeentesecretaris bezetten hun „oude" kamer, eveneens op de be nedenverdieping. De ingang is weer gesitueerd op de oude plaats, Kerkring nr. 3. De huwe lijken worden voorlopig nog voltrok ken in het dorpshuis te Nieuwerkerk. Afgelopen woensdag werd begon nen met het sloopwerk in de vroegere conciërgewoning, die thans bij het gemeentehuis is getrokken. Dit is de derde en tevens laatste fase. Dit gedeelte zal bestaan uit verga derruimten en tevens wordt er een lift in aangebracht. Gerekend wordt dat in april 1985 de verbouwing tot een einde komt. Tevens zullen de hu welijken van dat tijdstip af ook weer in liet genieentehuis voltrokken wor den. De datum voor een officiële ope ning moet nog worden vastgesteld. Voor al uw Bouwkundige werkzaamheden Grond-weg-waterwerken Diverse onderhoudswerkzaamheden Rekreatieprojekten Tijdelijk adres: Groeneweegje 13 4301 RN Zierikzee Tel. 01110-3983 b.g.g. J. L. Alofsen 01110-3002 Advertentie Dit nummer bestaat uit 12 pagina's ld Verwachting tot zaterdagavond: Guur weer Veel bewolking en af en toe sneeuw of regen; minimumtemperatuur om streeks min 2 graden; middagtempe- ratuur rond plus 2 graden; vrij krach tige, in het Waddengebied krachtige tot harde oostenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 12 febr.: Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 30% Min.temp.: -3 graden Middagtemp.: 3 graden Windkracht: oost 5 Maandag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70% Min.temp.: -2 graden Middagtemp.: 4 graden Windkracht: zuidoost 5 Dinsdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 5 graden Windkracht: zuid 4 ZON- EN MAANSTANDEN 9 febr. Zon op 8.06, onder 17.43 Maan op 23.03, onder 10.01 10 febr. Zon op 8.04, onder 17.45 Maan op onder 10.16 11 febr. Zon op 8.03, onder 17.46 Maan op 0.29, onder 10.33 Laatste Kwartier: 12 febr. (7.57) HOOG- Zierikzee 9 febr. 10 febr. 11 febr. EN LAAG WATER Hoogwater Laagwater 5.10 18.22 6.01 18.56 6.46 19.34 11.44 23.48 - 12.26 0.29 13.10 Doodtij: 14 februari HET WEEROVERZICHT DE BILT - De vorstgrens loopt van daag van de Balkan via de Alpen naar ons land. Strenge vorst - meer dan 10 graden - kwam vannacht be halve in Scandinavië ook voor in Po len en plaatselijk in Oost-Duitsland en Tsjcchoslowakije. Vanuit Scandinavië strekt zich een krachtig hogedrukgebied uit naar midden-Europa, opdringende oce aanstoringen veroorzaken luchtdruk dalingen boven Engeland en Frank rijk en daardoor bij ons een sterke oostenwind. De storingen voeren in de bovenlucht warmere lucht aan met veel bewolking. Daaruit zal zaterdag waarschijnlijk af en toe sneeuw val len die later overgaat in regen. Ook ijzel is niet uit te sluiten. Het is nog onzeker of de neerslagactiviteit erg groot zal zijn en ook het noorden van het land zal bereiken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1