G. J. Boot neemt afscheid van Plantsoenendienst Zierikzee Maatschappelijk element in dagelijkse maaltijdbezorging DE ZIERIKZEESCHE COURANT Superbenzine en diesel vrijdag 2 cent duurder Weemoed en berusting Vijftien jaar Tafeltje Dekje Golf van inbraken ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Open dag Omzetstijging Computer bij de boer Recreatie volleybal De Christelijke Scholengemeenschap in Zie- De Cebeco-Zuidwest noteerde in het boekjaar Ook bij de boer doet het computertijdperk zijn De spanning is nog steeds te snijden in de rikzee hield woensdag een open dag voor haar 1983-1984 een forse omzetstijging. Datzelfde intrede. De microcomputer gaat het boerenbe- hoogste poule van het recreatie volleybalge- toekomstige leerlingen. (Pag. 3). geldt ook voor het ledental. (Pag. 3). drijf regelen. (Pag. 4). beuren op Schouwen-Duiveland. Nog drie ploegen hebben serieuze titelkansen. (Pag. 6). DONDERDAG 7 FEBRUARI 1985 141ste jaargang Nr. 23673 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Als ieder de andere helpen wilde, waren alen ge holpen. Ebner-Eschenbach Ing. H. Eerkens. Ing. H. Eerkens naar het noorden ZIERIKZEE - Op de vergade ring van de Vereniging voor bedrijfsvoorlichting Schou- wen-Duiveland, dinsdagmid dag in de Graanbeurs, moest voorzitter A. van den Hoek meedelendat bedrijfsvoor- lichter akkerbouw, de heer ing. H. Eerkens deze regio gaat verlaten per 1 mei. Eerkens, die gedurende drie jaar hier een gewaardeerde voorlichter was, heeft een benoeming aan vaard in Stadskanaal, in de zelfde functie. Zoals bekend is Eerkens in Groningen gebo ren, dus is het een min of meer logische gevolgtrekking dat de geboortestreek blijft trekken. Van den Hoek betreurde deze stap, maar toonde respect voor de genomen beslissing. Dank woorden voor enorme inzet en snelle, deskundige adviezen vergezelden de gevoelens van spijt over het naderende ver trek van ing. H. Eerkens. ZIERIKZEE - Schouwen-Duive land wordt al een paar dagen (eigen lijk nachten) overspoeld door een golf van inbrakeii, waarbij voorna melijk de tweede- en recreatiewonin gen het doelwit zijn. De rijkspolitie heeft alle beschikbare manschapen ingezet om de daders op te sporen. In het weekeinde werd zowel een serie inbraken gemeld uit Bruinisse (Aquadelta) en de Salvatorhoeve. De ze nacht (woensdag op donderdag) werden weer minstens zes inbraken gemeld in de. Salvatorhoeve, maar ook een serie in de Westhoek. De rijkspolitie groep Schou wen-Duiveland verzoekt de regiobe woners mede op te letten en bij het signaleren van verdachte personen en/of auto's contact op te nemen met de rijkspolitie. Eigenaren van twee de woningen wordt verzocht hun ei gen woningen voor zover mogelijk, zelf in de gaten te houden. Misschien dat er op deze manier een einde komt aan de golf inbraken. ROTTERDAM - Als gevolg van de opgelopen noteringen op de interna tionale markt van olie-produkten gaan de meeste benzinemaatschap pijen en vrije pomphouders met in gang van vrijdag de prijs van benzi ne en dieselolie verhogen. Superbenzine en diesel worden twee cent per liter duurder en komen dan op respectievelijk 183,8 cent en 130,8 cent per liter. Normale benzine wordt 0,6 cent per liter duurder en gaat 177,8 cent per liter kosten. Gasolie en huisbrandolie worden met ingang van vrijdag ook twee cent per liter duurder. Burgemeester Th. H. de Meester overhandigt de heer G. J. Boot twee fraaie boeken. ZIERIKZEE"- Het1 officiële afscheid van de heer G. J. Boot, medewerker van de Zierikzeese Plantsoenen dienst, woensdagmiddag in de trouwzaal van het stad huis getuigde van een diep menselijk medeleven met ie mand, die op betrekkelijk jonge leeftijd om gezondheidsredenen genoodzaakt is zijn werk te beëin digen. ZIERIKZEE - „Ja ik zou dikwijls een boterham eten, als ik er niet aan meedeed", erkent de heer M.L. Moermond, gebruiker en bestuurslid van het comitë Tafeltje Dekje: een dagelijkse - behalve op zondag - maaltijdvoorziening, waar ouderen en tijdelijk of langdurige alleenstaanden gebruik van kunnen maken. De heer Moermond nuttigt reeds tien jaar de maaltijden van Tafeltje Dekje. Toen hij na het overlijden van zijn vrouw alleen verder moest gaan, koos hij voor deze voorziening, want voor Moermond en ongetwijfeld voor vele alleenstaanden valt de verzorging van die dagelijkse warme hap soms helemaal niet mee. De gezamenlijke diaconiën in Zie rikzee van de Katholieke, Gerefor meerde, Chr. Gereformeerde en Her vormde Kerken, bleken oog te hebben voor deze nood en constateerden een duidelijke behoefte. Zij staken de kop pen bijeen en legden contacten met an dere organisaties, te weten: Rode Kruis, Caritas, U.V.V. .N.C.V.B. en Le ger des Heils en na enkele gesprekken werd Tafeltje Dekje geboren. De heer Moermond afgevaardigde van de Hervormde Kerk, heeft vanaf het be gin in 1969 zitting in het bestuur. De gezamenlijke kerken brachten een beginkapitaaltje bijeen, er konden Niet slechts alleenstaanden maken gebruik van de voorziening van Tafeltje Dekje. Voor het echtpaar Gudde-Poell bij voorbeeld betekent het een hele geruststelling, dat elke dag de warme maaltijd wordt thuisbezorgd. pannensets worden aangeschaft en het echtpaar Smulders, horeca-onderne- mers in de Lange Nobelstraat (de hui dige Rotisserie La Bouchee), werd be reid gevonden de maaltijden te berei den en te bezorgen. Het aantal gebrui kers bedroeg ongeveer twintig in die beginperiode. Nu zijn het er vijfenveer tig. Voor een maaltijd moest 3,50 worden betaald, nu - vijftien jaar later - is dat gestegen tot 7,— per maaltijd. Geen drempel Huidige voorzitter de heer J. M. van den Brand heeft niet de indruk, dat die zeven gulden per maaltijd een drempel voor deelname betekent. Hij erkent, dat bereiding in de keuken van een rusthuis wellicht iets goedkoper zou uitpakken, maar",zegt de voorzit ter:,,dan worden de maaltijden bereid door iemand, die in loondienst is en nu dient de horeca-ondememer er zijn ei gen tijd in te steken, een klein stukje winstbejegening is dan begrijpelijk". De bereiding van de Tafeltje Dekje maaltijden vond in de loop der jaren plaats in restaurant Concordia, in ho tel Van Oppen en nu - al weer sinds jaren- in het Huis van Nassau, waar de heren Ligtendag en Schouwenaer zich toeleggen op het klaarmaken en op de bezorging van de dagelijkse warme pot. „Prima kost hoor", zegt de heer Moermond: „Om de dag soep erbij en elke dag aardappelen, een groot stuk vlees en meestal verse groenten. De porties zijn ruim genoeg. Als ik zater dags een beetje voorzichtig aandoe, heb ik ook nog genoeg voor de zon dag". Overigens vindt voorzitter Van den Brand, dat bij dat laatste voorzichtig heid is geboden. Natuurlijk mogen de porties niet te klein zijn. Het ene mens heeft nou eenmaal meer voedsel nodig dan het andere, maar anderzijds vindt Van den Brand dat de gebruikers ook niet aangemoedigd moeten worden voedsel te gaan opwarmen de volgende dag,-vers is immers beter. Niks van heel Hij laat weten, dat een onderzoeks bureau uit Den Haag enkele jaren gele den de Thfeltje Dekje maaltijden in Zierikzee eens aan een nauwkeurig on derzoek onderwierp. „Als je dat rap port las, bleef er weinig van heel", zegt Van den Brand, maar hij vindt, dat je bij het stellen van hoge nonnen, nooit de haalbaarheid uit het oog mag ver liezen. Als er bijvoorbeeld wordt voor geschreven dat de maaltijd met een warmte van zeventig graden cclsius moet worden afgeleverd en dat gebeurt De heer Boot was sinds september 1968 in dienst bij de gemeente Zierik zee. Het werk in de groene sector trok hem altijd zeer en ondanks zijn toenemende rugklachten, heeft hij zich zo lang mogelijk voor zijn taak bij de Plantsoenendienst ingezet. Burgemeester Th. H. de Meester kon er niet omheen te constateren, dat dit afscheid voor Boot ongetwij feld een wat treurige dag betekende. Hij had daarom des te meer bewonde ring voor de positieve opstelling van de heer Boot ten opzichte van zijn werkgever. Verder constateerde de burgemeester, dat de afscheidnemen de binnen de Plantsoenendienst als collega en kameraad node gemist zal worden. Loopbaan Spreker ging in het kort in op de loopbaan van Boot, die begon in Kortgene waar hij onder meer werk zaam was als hulpmachinist en in een groenvoer-drogerij. Op 23 september 1968 trad hij in dienst van de gemeen te Zierikzee. Nu daar door medische afkeuring een gedwongen einde aan is gekomen, sprak de burgemeester de hoop uit, dat het de heer Boot zal lukken werk te vinden in een meer beschermde sector. Mocht dat echter niet zo zijn, omdat ook de arbeids plaatsen op het werkvoorzienings schap schaars zijn, vertrouwde spre ker erop, dat Boot toch in staat zal zijn zinvol bezig te zijn, omdat hij nou eenmaal geen man is om stil te zitten. De heer de Meester betrok in zijn woorden ook mevrouw A. C. Boot- Mangold, die zelf altijd bijzonder ac tief is binnen het Rode Kruis en de jeugdafdeling daarvan. Hij raadde haar aan in dc toekomst zo mogelijk ook haar man bij dit werk te betrek ken,omdat er binnen deze groepering altijd voldoende te doen is. De burgemeester besloot met het echtpaar Boot nog een hele gelukkige tijd toe te wensen en overhandigde namens de gemeente twee fraaie boe ken: 'Zeeland in Vogelvlucht' en een fotoboek van Schouwen-Duiveland. Niet met vreugde Ook de directeur gemeentewerken de heer D.D.J. van der Poel benadruk te, dat dit geen afscheid met vreugde was. De bloemen in dc trouwzaal moesten naar zijn mening dan ook niet gezien worden als een feestelijke aanblik, maar als blijk van waarde ring van de collega's. De heer Van der Poel memoreerde de beginperiode van Boots loopbaan bij de Plantsoenendienst en consta teerde, dat hij daar in alle afdelingen werkzaam was geweest. Dat betrokkene altijd goed was op gevangen door zijn collega's was vol gens spreker ook toe te schrijven aan dc positieve inzet van Boot zelf. Als dank voor dc collegialiteit cn goede samenwerking bood Van der Poel na mens alle medewerkers van de dienst gemeentewerken een fraai horloge met inscripitic aan. Vervolg pagina 2 De heer F. Wansing sprak Boot toe namens de collega van de Boerenwcg. „Het is jammer dat je de dienst zo vroeg gaat verlaten", aldus Wansing, die verder inging op het optimisme en op de vele grapjes van zijn vertrek kende collega. Hij noemde Gerard Boot 'een bij zonder mens', die een speciale kleur had gegeven aan de Plantsoenen dienst. Wansing sprak de hoop uit. dat hij nog vaak een praatje bij de jongens van de dienst zou komen ma ken en als aandenken overhandigde hij hem namens de collega's een fraai arrangement van droogbloemen. Gedicht De 'gemeentelijke dichter' de heer S. van 't Veer wuifde Boot uit met een zeer humoristisch gedicht, waarin veel persoonlijke elementen aan de orde kwamen. Opzichter Plantsoenendienst de heer J. J. Doeswijk maakte een badi nerende vergelijking met een te rechtstelling: Boot deze middag in dc beklaagde bank werd gewikt cn go- wogen, zijn doopceel werd gelicht en tenslotte werd het oordeel uitgespro ken. Doeswijk wilde er nog wat aan- toevoegen: een oordeel over mevrouw Boot. Hij constateerde, dat cr veel wordt gevraagd van een vrouw, wier echt genote ziek is. Zij komt vaak dubbel in dc problemen, omdat ze in staat moet zijn alles te regelen cn op te vangen. Spreker had respect voor mevrouw Boot dat zc daar tot nu toe tot in staat was geweest. Evenals voorgaande sprekers ging Doeswijk nog even in op het feit, dat Boot in het verleden gedurende korte tijd op Noord-Beveland ook nog schaapsherder was geweest. Zijn af scheid bij dc Plantsoenendienst kwam, volgens spreker vijftien jaar te vroeg. Hij besloot met het aanha len van de dichter, die zei, dat de zee nooit meer zou worden als voorheen, nadat hij er een plas in had gedaan. Ook de Plantsoenendienst zou, vol gens Doeswijk, na het vertrek van Boot niet meer zijn zoals voorheen. Het officiële gedeelte van deze af scheidsbijeenkomst in dc trouwzaal werd besloten met een dankwoord van de heer Boot zelf voor de samen werking met zijn collega's en voor de woorden deze middag tot hem gespro ken. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Verwachting tot vrijdagavond: Kouder Af en toe zon en bijna overal droog; in de nacht lichte vorst met mini mumtemperatuur van min 1 op de Waddeneilanden tot min 6 plaatselijk in het binnenland; matige tot vrij krachtige noordoostelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 11 febr.: Zaterdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: -6 graden Middagtemp.: -1 graad Windkracht: oost 5 Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: -7 graden Middagtemp.: -2 graden Windkracht: oost 4 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: -6 graden Middagtemp.: -1 graad Windkracht: oost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 8 febr. Zon op 8.08, onder 17.41 Maan op 21.36 onder 9.47 Laatste Kwartier: 12 februari (7.57) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 8 febr. 4.20 17.50 11.01 23.10 Springtij: 7 februari Doodtij: 14 februari HET WEEROVERZICHT DE BILT - Er komt de komende da gen meer wind dan we de laatste tijd gewend waren, en de windrichting wordt noordoost. Daarmee wordt wat koudere lucht aangevoerd, waarbij vooral in het weekeind in de nacht in het binnenland matige vorst moge lijk is. Overdag loopt de temperatuur op tot om het vriespunt. De neerslag kansen zijn eerst vrij klein, maar vanaf zondag is wat neerslag moge lijk, en die zal dan voornamelijk val len in de vorm van sneeuw.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1