Reeks activiteiten voor financiering inrichting kerkzaal Brouwershaven Straks groen licht voor bouw kinderboerderij c Voorlichtingsavond EXPO-Zierikzee Groenten en fruit in schijnwerpers DE ZIERIKZEESCHE COURANT ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Rekening Stoppen Terugploeg-regeling Talentjes Tijdens een hoorzitting in Jerusalem hebben Adrie van den Berge stopt na veertig jaar on- In het kader van groot-onderhoud is in Zierik- In Middelburg werd voor het eerst een proef- overlevenden aan Auschwitz-beul Mengele (bij dernemerschap met zijn buurtwinkel in de Ze- zee een begin gemaakt met de toepassing van gym grand prix georganiseerd voor de klassen verstek) de rekening aangeboden (Pag. 2). venhuisstraat te Zierikzee. (Pag. 3). de terugploeg-regeling. (Pag. 3). Ill en IV, waaruit bleek dat Delta Sport veel ta lentjes heeft. (Pag. 5). DINSDAG 5 FEBRUARI 1985 141ste jaargang Nr. 23672 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wanneer men handelt, moet men zich aan de regels houden, en wanneer men oordeelt, moet men op de uitzonderingen letten. Joubert Zaterdag oliebollenactie BROUWERSHAVEN - Terwijl, door de zelfwerkzaam heid van de gereformeerde kerkleden, de bouw van een nieuwe kerkzaal bij de Bostonpleinkerk langzaam maar zeker vordert, zijn er alweer een reeks activiteiten ge pland die de financiën bijeen moeten brengen, nodig voor de inrichting van de nieuwe kerkzaal. Volgens in richtingscommissielid Corrie Tieleman wordt het hoog tepunt hiervan een bazar, die op zaterdag 25 mei in en om het betreffende kerkgebouw gehouden zal worden. De eerste activiteit gaat echter aanstaande zaterdag 9 fe bruari van start met een oliebollenactie in alle vier de kerken van de gemeente Brouwershaven. Na intrekken van bezwaarschriften door omwonende ZIERIKZEE - Binnen zeer afzienbare tijd zal de Ver eniging Kinderboerderij De Punt te Zierikzee een bouw vergunning worden verstrekt voor de aanleg van een kin- derboerij aan de Scheldestraat, naast het dagverblijf Brugzicht. Hoewel enige tijd geleden door vrijwilligers al was begonnen met de bouw-activiteiten, kwamen de werkzaamheden gedurende de laatste weken stil te lig gen omdat door een van de omwonenden een bezwaar schrift tegen de aanleg was ingediend. In enkele gesprekken, die door het dagelijks bestuur van de gemeente zijn gevoerd met de bezwaarde, zijn de hobbels echter zodanig afgevlakt dat het bezwaarschrift een dezer da gen weer werd ingetrokken. Daarmee is de weg vrijgemaakt om tot het ver lenen van een bouwvergunning over te kunnen gaan. Wethouder P. de Rijke toonde zich verheugd over deze gang van zaken: ,,Het zou heel erg jammer geweest zijn als deze aanwinst voor de jeugd van Zierikzee er niet had kunnen ko men. Maar gelukkig zijn nu de be zwaren uit de weg geruimd en kun nen we de bouwvergunning ver strekken". Goede berichten ,,Dat zijn nog eens goede berich ten", is de eerste reactie van penning- meesteresse Heieen de Lang van de vereniging. ,,Dan kunnen we binnen kort weer de handen uit de mouwen steken om de zaak te realiseren". Me vrouw De Lang vertelt dat de achter stand in de werkzaamheden door de ze verplichte stop niet zo erg groot is geworden, omdat in het werkschema toch rekening was gehouden met „vorstverlet". Het bestuur van de vereniging blijft trouwens actief op het gebied van de geldinzameling. Daartoe zal bijvoorbeeld op zaterdag 6 april in de Beuze een rommelmarkt worden gehouden, die om 09.00 uur begint. Iedereen, die rommel kwijt wil en- dat voor dit goede doel wil besteden, kan contact opnemen met Heieen de Lang, telefoonnummer 01110-6443. Door omstandigheden is de vereni ging genoodzaakt om de oud papieractie, die al enkele maanden werd gevoerd, stop te zetten. DEN HAAG - De Westduitse minis ter van Defensie, Manfred Woerner, gaat ervan uit dat Nederland op 1 no vember dit jaar een beslissing zal ne men over de plaatsing van kruisra ketten in ons land. Na een bespreking met minister De Ruiter van Defensie verklaarde Woerner het niet plaatsen in Nederland als „hypothetisch" té beschouwen. „Er komt op die dag een vast ver kooppunt op de Markt in Brouwers haven maar we gaan ook alle deuren langs in Zonnemaire, Dreischor, Noordgouwe, Schuddebeurs en Brou wershaven zelf", aldus Corrie Tiele man die hierbij een voorbehoud maakte voor afgelegen huizen en boerderijen in de polders. „Maar de oliebollen kunnen ook door iedereen telefonisch worden besteld", verze kerde ze. „Ze worden dan aan huis be zorgd". De telefoonnummers zijn (01112) 1973 of 1587. Grote markt Volgens een voorlopige schatting zijn voor de inrichting van de kerk zaal, die naar verwachting dit voor jaar gereed zal komen, enkele duizen den guldens nodig. Daarom wordt er nu al druk gewerkt aan de organisa tie van een bazarachtig evenement dat op zaterdag 25 mei in en rondom de Gereformeerde kerk aan het Bostonplein zal plaatsvinden en bij slecht weer in de loodsen van de fir ma gebr. Van Ast. Volgens Corrie ligt het in de bedoeling om een grote markt op te zetten met onder andere een groente- en fruit-, hobby-, bakkers-, boeken- en rommelkraam. Amerikaanse verkoop Het evenement dat 's morgens om tien uur wordt geopend door de pre dikant van de Gereformeerde kerk, ds. R. Stutvoet en tot negen uur 's avonds duurt, geeft verder gelegen heid tot verschillende spelactivitei ten zoals ballengooien, sjoelen, touwtjetrek, grabbelen en elektrisch gaassteken. De kinderen kunnen een ritje ma ken op een pony en voor de ouderen is er een schiettent en een kop van Jut gepland. Degenen die dit alles eens rustig willen overzien kunnen terecht op een terras waar versnape ringen te verkrijgen zijn. De activi teiten zullen in de avonduren worden uitgebreid met een Amerikaanse ver koop en een rad van avontuur. Om dit alles voor te bereiden heb ben enkele leden van de inrichting scommissie van de gereformeerde kerk een zogenaamde hobbyclub op gezet, die al gedurende de hele winter draait. Wekelijks komen hier op de dinsdagmiddag vrijwilligers bijeen om spullen voor de hobbykraam t.e vervaardigen zoals pluchebeesten, la vendelzakjes, corsages en brooddeeg figuren. KERKRADE - Het Wereld Muziek Concours in Kerkrade wordt dit jaar voor de tiende maal georganiseerd. Behalve het bekende programma staan er diverse kunst-tentoonstellin gen en optredens van jazz- en pop bands op de agenda. Verder kunnen 100 dirigenten een cursus volgen op het concours. Dat heeft de voorzitter van het stichtingsbestuur maandag in Kerkrade bekend gemaakt. ZIERIKZEE - De organisatoren van de consumentenbeurs EXPO- Zierikzee, die gehouden zal worden van 5 tot en met 8 juni 1985, belegt op maandag 11 februari een voorlichtingsbijeenkomst voor adspirant- deelnemers aan de beurs. Deze avond zal worden gehouden in het Huis van Nassau, om 20.00 uur. Op deze avond zal door de orga nisatie, die op particulier initia tief ter hand werd genomen door de heren Leen Kaashoek, Hans van Urk en André Deurloo, alle gewenste informatie over de beurs worden verstrekt. De organisato ren hebben alle daar voor in aan merking komende bedrijven een uitnodiging gestuurd om de voor lichtingsavond bij te komen wo nen. „Maar als we iemand verge ten zijn, dan nodigen wij hem hierbij hai'telijk uit", aldus woordvoerder Leen Kaashoek. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's 1£6> P& Bitr Met rauwkostschotels en slaatjes Een rustiek plaatje: kruiwagen met groenten. HAAMSTEDE - De Stichting Propaganda Groenten en Fruit gaf maandagavond in De Schutse voorlichting, geor ganiseerd door de Vers- markt van Krijnse Locker, met als bedrijfsleider A. Billius. Welgeteld 175 man nen en vrouwen (de laatsten in de meerder heid) namen kennis van hetgeen de dames Vlietstra en Engelman van de ge noemde Stichting hadden te vertellen op hun gebied. Ze deden dit aan de hand van dia's en zelf vervaardigde rauwkostscho tels en slaatjes. Ook maakten beide dames reclame voor de bekende en onbekende import-vruchten. In de pauze werd de gelegenheid geboden om zelf te proeven en vragen te stel len, waarvan in beide gevallen gretig gebruik werd gemaakt. Verder kre gen de belangstellenden een boekje overhandigd met en over voedings waarden van de verschillende groen ten. Na de pauze kwam onder meer aan de orde het „fruitgeschenk" bij verjaardagen en jubilea, ooit gewoon fruitmand geheten. Als toetje werd een show geserveerd van Tidorp, met alternatieve groenten. Tbastjes met radijs, mosterd en alexandrijnse kla ver vielen in de smaak. Belangstelling genoeg Ti-Kiemen, met vele klaversoorten, vielen als alternatief ..hapje" in de. smaak. Verwachting tot woensdagavond: Iets kouder Wolkenvelden en mogelijk wat re gen; minimumtemperatuur om het vriespunt, middagtemperatuur onge veer 3 graden; weinig wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 9 febr.: Donderdag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 30% Min.temp.: -2 graden Middagtemp.: 2 graden Windkracht: variabel 2 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 3 graden Windkracht: zuidoost 4 Zaterdag: Veel bewolking kans op neerslag: 70% Min.temp.: 2 graad Middagtemp.: 5 graden Windkracht: zuid 4 ZON- EN MAANSTANDEN 6 febr. Zon op 8.11, onder 17.37 Maan op 18.40, onder 9.11 7 febr. Zon op 8.10, onder 17.39 Maan op 20.09, onder 9.30 Laatste Kwartier: 12 februari (7.57) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 6 febr.. 3.06 16.33 9.32 21.46 7 febr. 3.44 17.15 10.19 22.30 Springtij: 7 februari HET WEEROVERZICHT DE BILT - De komende dagen gaat de temperatuur wat omlaag, overdag wordt het een graad of drie, en vooral in de nacht van woensdag op donder dag kan het een paar graden vriezen. De temperatuurdaling is maar tijde lijk. In het weekeinde wordt het over dag gemiddeld weereen graad of vijf zes, en 's nachts blijft het dan bijna overal boven nul. De eerste dagen is de kans op neerslag maar klein, maar vanaf vrijdag neemt hij weer toe. Vrijdag kan er regen of sneeuw vallen en in het weekeinde wat regen. Het koudere weer van de eerste dagen hangt samen met uitlopers van hoge- drukgebieden die voor weinig wind zorgen, en die brengen behalve neerslag ook weer wat minder koude lucht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1