NIEUWSBODE Debutant John ter Riet schiet SKNWK naar 3-2 overwinning tegen lastig Bevelanders Mevo hervat competitie met teleurstellende 0-1 nederlaag tegen matig Wolphaartsdijk WIK stunt met 2-0 zege op koploper Waarde en brengt de spanning terug I 6 NIEUWERKERK - Ook na de winterstop lijkt het Nieuwerkerkse SKNWK gewoon door te gaan, zoals de ploeg van trainer Bram Coomans zich gedurende de eer ste competitiehelft aandiende. Op sportpark Het Sprin ger klopten de Nieuwerkerkers het bezoekende Bevelan ders met 3-2, een stand, die reeds bij het wisselen van speelhelft was bereikt. Vlak voordat de 22 spelers door scheidsrechter Dick Leering richting thee werden gestuurd bezorgde debutant John ter Riet de thuisploeg een 3-2 voorsprong, hetgeen uiteindelijk ook de winnen de treffer werd. SKNWK speelde in de eerste helft met de wind in de rug. De Kamper- landse ploeg van trainer Ben van de Ketterij had hier zichtbaar moeite mee, hetgeen erin resulteerde, dat de thuisploeg het betere van het veldspel voor zijn rekening nam, maar er werd van tijd tot tijd wat slordig met de mogelijkheden om gesprongen. Bevelanders daarente gen profiteerde uitstekend van twee laconieke verdedigingsacties, die evenzoveel treffers opleverden. Na 24 minuten kwamen de bezoekers uit een van deze acties op voorsprong. Het leer werd op het middenveld op gepikt door Leo Versluis, die zich naar het Nieuwerkerkse doel soleer de en vervolgens ook doelman Toon Wandel het nakijken gaf: 0-1. Corners Door de onverwachte tegentreffer ging SKNWK zich fanatieker vastbij ten in de tegenstander en een en an der had vrij vlot resultaat. Hoek schoppen hadden een belangrijk aandeel in het geheel. Na een half uur zorgde Cecs Willemso uit de derde hoekschop op rij voor de gelijkma ker. Nadat de Bcvclandsc defensie de eerste twee hoekschoppen nog had kunnen ontzetten 'krulde' Willemse de derde hoekschop in een keer voor bij de Kamperlandse doelman: 1-1. Zeven minuten later scoorde SKNWK opnieuw en andermaal stond een hoekschop aan de basis van de treffer. Vanaf de hoekvlag verzond Leo Wandel een pass op maat op Krijn van Klinken, die SKNWK koppend op voorsprong zet te (2-1), waarmee Bevelanders op de knieën leek te zijn gebracht. Een drietal minuten voor rust evenwel le verde een nieuwe zwakke defensieve actie een tweede treffer op voor Be velanders. Uit een hoekschop belandde de bal in een kluwen van spelers voor doel man Toon Wandel, waarbij de Nieu werkerkse defensie probleemloos voor opruiming had kunnen zorgen. Het leer bleef evenwel hangen, waar uit Jan Leenderse de voet nog tegen de bal kon krijgen en de bezoekers weer naastzij kwamen. Van erg lange duur was de vreugde opnieuw niet, want amper honderd seconden later lag het leer weer aan de andere kant in de touwen. Centrumspits John ter Riet reageerde attent bij een noncha lante terugspeelbal vanaf het mid denveld van Bevelanders. Hij onder schepte de bal, kapte een verdediger uit en knalde in een keer laag en strak in: 3-2. Tbr Riet werd voor de tweede keer in evenzoveel officiële wedstrijden matchwinnaar. In de be kerwedstrijd bij Bevelanders II zorgde Ter Riet voor de enige en win nende treffer voor de ploeg van trai ner Bram Coomans. John ter Riet begon het seizoen in een van de lagere teams van SKNWK, maar hij viel daarin al op wat Bram Coomans er toe bracht hem eens uit te testen in de hoofdmacht. De Kerk- werfse trainer greep daartoe de be kerwedstrijd tegen de reserves van Bevelanders aan. Het werd een wed strijd om erg snel te vergeten, maar uiteindelijk wonnen de Nieuwerker- kers toch nipt met 0-1 dankzij voor noemde treffer van John ter Riet. ,,Het is een specifieke spits, die de hele wedstrijd diep in de vijandelij ke defensie geposteerd staat en daar op dat ene kansje loert om vernieti gend uit te halen. Dat was ook nu het geval. Ter Riet kreeg de bal en haalde meteen uit zonder ook maar even te denken", vertelde Bram Coomans. ,,Je ziet een dergelijk type spits niet veel in een wedstrijd, maar dat hoeft ook niet. Als hij zijh doclpuntje mee pikt. dan is hij goud waard voor de ploeg". In de tweede helft was het overwicht van SKNWK nadrukke lijk geringer dan in de eerste 45 mi nuten. „We hebben nog steeds moeite om het spel te blijven maken als wc eenmaal op voorsprong staan. We zijn er momenteel aan bezig om daar verandering in te brengen, maar dat zal nog wel even aanlopen", conclu deerde Coomans. Dc tweede 45 minuten gingen voor namelijk op en neer, maar het geheel was duidelijk minder dan de eerste periode. In die drie kwartier kwamen er maar twee vermeldenswaardige momenten, die netjes over de twee kampen werden verdeeld. Na een so lo van Jan Leenderse belandde de bal via onderkant lat weer terug in het veld. Bevelanders meende dat de bal de doellijn gepasseerd zou hebben, Spelmoment uit de wedstrijd tussen Mevo en Wolphaartsdijk, een ontmoetinq die door de Zierikzeese ploeg met 0-1 werd verloren. ZIERIKZEE - In de laatste wedstrijd voor de win terstop verraste de Zierikzeese vierde klasser Mevo min of meer met een 5-0 overwiining op mede degradatiekandidaat SNS. Hiermee leek de ploeg van trainer Toon van Tiggelhoven zich uit de zorgen te kun nen werken, maar afgelopen zaterdag werd de situatie weer helemaal teruggedraaid. SNS en NOAD '67 boek ten overwinningen en 's-Heer Arendskerke speelde met 2-2 gelijk, terwijl Mevo na een uiterst povere prestatie met 0-1 klop kreeg van het bezoekende Wolphaartsdijk. Hierdoor is de oranje equipe onmiddellijk weer in ac- quut degradatiegevaar gekomen. „Ik had verwacht, dat de ploeg re delijk klaar was om de competitie weer goed te hervatten", stelde een te leurgestelde trainer Van Tiggelhoven na afloop van het duel, dat geen mo ment KNVB-niveau haalde. „De ploeg was nauwelijks vooruit t.e branden en mag de hand dan ook in eigen boezem steken voor de onnodi ge nederlaag. Wolphaartsdijk ver diende de zege gezien het feit, dat de ploeg in de tweede helft meer kansen creëerde dan wij. Het is jammer, want we hadden via een overwinning op deze zwakke tegenstander weer middenmoter kunnen worden, maar het zat er blijkbaar vandaag niet in". Enkelblessure Mevo kreeg overigens al na drie mi nuten een fikse tegenslag te verwer ken, toen Dick Lunenburg zich bij een aanval op het doel van Kees van de Schraaf dusdanig aan de enkel blesseerde dat hij uit moest vallen. Het betekende in aanvallend opzicht een fikse aderlating voor de Zierik zeese formatie. Willem den Boer werd de vervanger, maar het vergde wel de nodige omzettingen. Na elf minuten kwam Wolphaarts dijk voor de eerste keer gevaarlijk opzetten. Een kopstoot van Tonnie de Kam zeilde nog wel over doelman Jan-Leen van Liere, maar de inzet werd in tweede instantie van de lijn gewerkt door René Verwijs, die daar mee een vroege achterstand verhin derde. Zes minuten later kwam het doel van Van de Schraaf voor het eerst enigszins onder vuur, maar de poeier van Dirk van der Sleen was net iets te hoog gemikt, zodat de doelman niet corrigerend hoefde op te treden. Enigszins pech had Mevo, toen Mart Koopman in de 35e minuut uit een hoekschop van Verwijs de bal niet goed op het hoofd kreeg en hij zijn poging ook over het Wolphaarts- dijkse doel zag gaan. Vlak voor het rustsignaal kreeg Mevo de mooiste kans uit de eerste helft. Nadat eerst een schot van Dick Schults van richting was veranderd en daardoor naast het doel verdween, kreeg Peter Hendrikse een fraaie kans uit een hoekschop van Eddy Kiesenberg, maar Hendrikse timede verkeerd en andermaal bleek de hoogte van het doel te gering voor de Zierikzeese aanvaller. Kort na het be gin van de tweede helft begon Wolp haartsdijk met een fanatiek offen sief, dat vrij vlot resultaat opleverde. Nadat Kees van de Kreeke in de eer ste minuut doelman Van Liere op zijn weg had gevonden, leidde verdediger Wirh Reinhoud in de derde minuut de enige en dus winnende treffer in. Reinhoud mocht van achteruit ver oprukken en bediende precies op tijd Van de Kreeke, die inzette, maar op nieuw op van Liere stuitte. De te rugspringende bal kon evenwel door Jan Blok worden afgerond: 0-1. Strafschop Kort na de treffer paste de Wolp- haartsdijkse trainer de eerste wissel toe, waarmee iets meer nadruk werd gelegd op de defensie. In de tiende minuut ontsnapte Mevo aan een twee de treffer, toen Leo Geene in het straf schopgebied van achter werd getorpe- maar arbiter Leering wilde hier niet van weten. Verderop in het tweede be drijf moest een inzet van Arie Folmer door een verdediger van de doellijn worden gehaald. Daarmee was de koek evenwel op. SKNWK is door de zege het nietspelende DFS tot op een punt genaderd. Ook SSV en Co- lijnsplaatse Boys hebben een punt meer dan de Nieuwerkerkers, maar deze ploegen speelden respectievelijk twee en een keer meer, zodat ze er re latief slechter voorstaan dan Bram Coomans en de zijnen. Pretenties „Wie heeft er eigenlijk pretenties om voor de competitie te zeggen, dat zijn ploeg kampioen wordt", stelt Bram Coomans op de vraag of zijn ploeg nu inderdaad een echte kampi oenspretendent is geworden. „Ik zag de ploeg het vorig jaar een aantal keren, nadat ik was benaderd om trainer te worden", legt Coomans uit. „Ik raakte er toen al van over tuigd, dat er veel incer uit SKNVVK te halen was dan dat toen het geval was. Met een andere benadering zou dat moeten kunnen en ik had direct vertrouwen in een beter resultaat dan dat de ploeg de laatste jaren ge wend was". Coomans pleegde een aantal interne omzettingen en aan passingen, maar in de oefencampag ne naar de competitie toe leek nog niets erop, dat hij succes zou hebben. In de eerste competitiewedstrijd werd SKNWK in Burgh-Haamstede kansloos geklopt door DFS, maar daarna draaide de ploeg van week tot week goed genoeg om niet meer te verliezen. In elf wedstrijden verover de de ploeg zestien punten via zes ge lijke spelen en vijf overwinningen en daardoor gloort momenteel weer KNVB-voetbal in Nieuwerkerk, al realiseert iedereen zich terdege, dat er heel wat kapers op de kust zijn waar het gaat om het veroveren van de titel. „Het vertrouwen is er en het wordt een zaak van dat belangrijke aspect handhaven", besluit Bram Coomans. Brum Koks vertolkt in het ..nieuwe" SKNWK een hoofdrol als laatste man en aanvoerder. Afgelopen zaterdag boekte de Nieuiverkcrkse formatie een 3-2 zege op het lastige Bevelanders. WIK was in het eerste kwartier van de wedstrijd de betere ploeg, maar zakte daarna wat weg om tien minu ten voor rust het goede ritme weer op te pakken. De hele tweede helft was vervolgens voor de Kerkwervenaren. die een fikse opsteker kregen toen Joost Rotte drie minuten na het be gin van die tweede periode ander maal scoorde, dit keer na een enorm misverstand in de defensie van Waar de. Rotte bemachtigde de bal en rondde keurig af: 2-0. Na de tweede Kerkwerfse treffer trok Waarde meer en meer in de aan val, maar de ploeg stuitte voortdu rend op de hechte defensie van de thuisploeg, die geen krimp wenste te geven. Door de collectieve aanvallen de acties van de bezoekers kreeg WIK goede mogelijkheden om in de coun ter te scoren, maar zoals reeds zo vaak bleek de ploeg in dit facet be paald niet de grootste kracht te heb ben. De 2-0 zege kwam evenwel geen moment meer echt in gevaar, zodat WIK nu tot drie punten van de koplo pers Waarde en ZSC is genaderd. „Er is nog van alles mogelijk", onderkent Kees Berrevoets. „Er staan nog heel wat interessante ontmoetingen op het programma, die de rangschikking nog flink door elkaar kunnen gooien. Er is weinig krachtsverschil in deze klas. Het is doodzonde, dat we in de eerste competitiehelft nogal wat on nodige punten hebben laten liggen. Daar moeten we nu voor waken. Als dat lukt komen we nog ver". Joost Rotte, de suveraevaarlijke spits van WIK in aktie MARCHTEM - Hennie Stamsnijder is bij een veldrit in Merchtem als der de geëindigd. De zege ging naar de Belg Ivan Messelis voor zijn landge noot Paul de Brouwer. deerd, terwijl hij een goede scoringskans had. Arbiter De Veij wilde evenwel niet van een straf schop weten. Wolphaartsdijk bleef nadrukke lijk het initiatief behouden en er kwamen kort na elkaar drie fraaie' kansen voor Dick Reinhoud, Kees van de Kreeke en Leo Geene, maar de trefzekerheid was allerminst opti maal. In de achttiende minuut ont stond de fraaiste kans voor de Zie rikzeese ploeg, toen Mart Koopman uitstekend diep werd gestuurd door André Kort. Koopman mocht alleen op doelman Van de Schraaf afgaan, maar verloor het duel van man tegen man. Halverwege wisselde Toon van Tiggelhoven Peter Hendrikse voor Jos de Leeuw en toen was het aanval lende gevaar helemaal weg. In de laatste tien minuten kreeg Wolp haartsdijk nog fraaie kansen via Van de Kreeke en Blok, maar zij vonden André Kort en doelman Van Liere op hun weg. In gevaar kwam de zege evenwel niet meer. KERKWERVE - „Het was de laatste mogelijkheid voor ons om nog enige kans te behouden om mee te blijven doen in de race voor een van de twee pro motieplaatsen in de tweede klas", vertelde WIK-trainer Kees Berrevoets laco niek na afloop van de ontmoeting tegen Waarde, tot zaterdag de koploper in deze klas. WIK boekte een 2-0 overwinning op het bezoekende Waarde en nam daarmee revanche voor de 3-1 nederlaag, die in de vorige ronde werd geno teerd in de uitwedstrijd. „We gingen in Waarde onnodig de boot in en we wisten daarom nu hoe we deze tegenstander aan moesten pakken", stelde Berrevoets vast. Waarde is aanvallend sterk, maar heeft bepaald geen waterdichte de fensie. Daar diende WIK van te profi teren, maar dat is gemakkelijker ge zegd dan gedaan, wanneer jezelf over een niet al te trefzekere aanvalslinie beschikt. „We haden nu ook weer veel kansen nodig, maar verdedigend speelde WIK een ijzersterke partij, waardoor we in ieder geval goede uit zichten hadden op minimaal een punt", meende Berrevoets. Snelle treffer Het zou uiteindelijk de wedstrijd van Joost Rotte worden, die weer eens ouderwets op dreef was. Direct na de aftrap kreeg hij al een goede mogelijkheid, maar nu faalde hij nog. Tien minuten later was het even wel raak, toen hij een voorzet van Olivier den Boer inkopte: 1-0.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6