SPELEN MET VUUR Burgh-Haamsteedse muzikanten excelleerden in nieuw dorpshuis Matige belangstelling voor werk van plattelandsjongeren C.F.O. Schouwen-Duiveland organiseert familie-avond C DE ZIERIKZEESCHE COURANT Hond doodgereden Doorgereden na aanrijding ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Muziekkorpsen Ars Musica Succesvol Slecht berekend De welzijnscommissie van de gemeente Zierik- in de Lutherse kerk in Zierikzee werd het jaar- In de eerste klas van het zaterdagse afdelings- |n de districtsfinale vierde klas bandstoten zee adviseerde om voorlopig nog geen wijzi- lijkse koorconcert in de Ars Musica-serie gege- voetbal blijft het Nieuwerkerkse SKNWK het vverd Sjef Janssen van bv Witte van Haemste- gingen aan te brengen in de subsidieregeling ven door het Haags Kamerkoor. (Pag. 5). goed doen. Nu werd met 3-2 gewonnen van de de lachende derde met het oog op de ge- voor muziekkorpsen. (Pag. 3). Bevelanders. (Pag. 6). westelijke finale. (Pag. 8). MAANDAG 4 FEBRUARI 1985 141ste jaargang Nr. 23671 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Weldadig is de macht van het vuur, als de mens haar temt, bewaakt. Schiller Uitvoering Witte van Haemstede'' BURGH-HAAMSTEEDE - De voor de eerste maal in het nieuwe dorpshuis „De Schutse" gehouden uitvoering van de Kon. Muziekvereniging „Witte van Haemstede" maakte overduidelijk dat een dorpshuis midden in de kernen, op zijn plaats is: want nog nooit trokken zovelen naar dit jaarlijkse evenement. De zaal was dan ook vol en dat betekende een 350 bezoekers. Burgemeester en wethouders met hun naaste familie werden mede wel kom geheten door de voorzitter, dr. H. J. van Zuylen die de nieuwe behuizing voor de muziek ten zeerste roemde. Burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer overhandigt één van de drie jubilarissen van ..Witte van Haemstede" het wandbord voor meer dan zestig jaar lidmaatschap van de muziekvereniging. Hij was over het jaar 1984 zeer op getogen want de fanfare haalde te Hapert een 2e prijs op het KNF- concours en dat had bevordering tot gevolg. Ook de drumband werd be vorderd na een eerste prijs in Co- lijnsplaat. Witte van Haemstede telt nu 59 werkende leden, waarvan 15 in de drumband en verder nog 13 jonge lui in opleiding. De toename van het ledental vraagt wel de grootste moei te om de daaraan verbonden instru menten- en uniformkosten te kunnen bekostigen en het bestuur zint op maatregelen. Een klein, doch zeer belangrijk ZONNEMAIRE - Op de Zuid- weg in Zonnemaire is zaterdag een hond doodgereden, die ei gendom was van J. v. V. uit Zonnemaire. Op de Zuid weg reed C. A. G. met de auto rich ting dorp. toen de hond plotse ling de weg overstak. G. remde krachtig, schoof in de berm en vervolgens in de sloot, maar kwam er zelf zonder persoon lijk letsel af. De auto werd rechts en aan de voorkant be hoorlijk gedeukt, de hond heeft het niet overleefd. P.J.Z. in Tonnenmagazijn Brouwershaven: BROUWERSHAVEN - De belangstelling voor activi teiten van de P.J.Z. (Plattelands Jongeren Zuid) afdeling Schouwen-Duiveland is zeer wisselend. Voorzitter Peter Vijverberg tipte dit zaterdagavond al aan in zijn ope ningswoord en het bleek ook uit de opkomst voor de jaarlijkse „grote-avond" van de P.J.Z. die in het Brouw- se Tonnenmagazijn werd gehouden. Met de aanwezig heid van ongeveer 150 mensen bleef de belangstelling be neden het niveau dat men had verwacht. De fotograferende broer van Annie haar in de waan te brengen dat ze Visser (Ad Deïst), herkent in Nora Droste (Carina Hart) zogenaamd zijn zus, om Inderdaad sprekend op Annie lijkt. Onder degenen die wel naar het Tonnenmagazijn kwamen bevond zich kringvoorzitter van de Z.L.M. de heer Van Gastel. Zij konden genieten van een, met veel inzet door de eigen leden gespeelde, klucht in drie be drijven: ,,Het ei van Columbus", die de aanleiding vormde voor vele lach salvo's. Deze konden dan vooral op naam worden geschreven van Lutina van der Bijl en Peter Vijberberg aan wie de rollen van het boerenechtpaar Klaas en Koba van 't Zelfde op het lijf geschreven waren. Koba zou dit lezende onmiddellijk op het lichaam willen gaan schrijven, want tot grote hilariteit van de zaal vatte zij alle ge zegdes en woordspellingen waarmee het stuk rijk gezegend was, letterlijk op. Carola van Ast en debutant Wim Kuyper vertolkten een dubbelrol met hun persiflage van Jan en Bets van Wijk én het Zuid-Afrikaanse echt paar oom Paul en tante Sara, waar van vooral het laatste typetje, geloof waardig Zuid-Afrikaans sprekend, op knappe wijze werd neergezet. De res van de ,,cast" werd gevormd door Corina Hart, Carla Binck en de debu tanten Ad Deist, Yvonne Gouds waard, Tbnny van Sas en Bart Gouds waard. Zij brachten het verhaal op de plan ken van het pasgetrouwde stel Jan en Bets van Wijk dat het huwelijksgeluk ook wilde gunnen aan een zeer verle gen vriend en vriendin van hun en daarom een zeer ingenieuze manier bedachten om het stel te koppelen. Via enkele manipulaties weten zij de betreffende Gert van Bellen (Bart Goudswaard) en Nora Droste (Corina Hart) zonder dat die het van elkaar weten, ervan te overtuigen dat ze sprekend lijken op de pasgetrouwde Bart en Annie Visser en daarom de aangewezen personen zijn om hun plaats een dag in te nemen. Een beet je ingewikkelde plot met al die na men maar door het spel van de tone listen werd toch al gauw duidelijk waar het om ging. Gekke situaties Nora en Gert die elkaar helemaal niet kennen komen dus in een vreemd huis als alias Bas en Annie tegenover elkaar te staan. Een gekke situatie die nog wordt versterkt om dat achtereenvolgens.de buren; het echtpaar van 't Zelfde, een minnaar van Annie (Tonny van Sas), de foto graferende broer van Annie (Ad Deïst), de moeder van Bas (Yvonne Goudswaard) en tenslotte tante Sara en oom Paul uit Zuid-Afrika op be zoek komen. Allemaal leden in het complot die elk op hun eigen wijze Nora en Gert doen geloven dat ze op Bas en Annie lijken en hen op die wij ze trachten te koppelen. Het pseudo-echtpaar krijgt echter argwaan en besluit op zijn beurt de anderen ertussen te nemen door net te doen of ze grote ruzie krijgen. Dit lukt aardig en natuurlijk wordt ook het doel van het oorspronkelijk com plot bereikt: Gert en Nora besluiten een „echt" echtpaar te worden. Pretentieloos toneel waar onder leiding van regiseur-grimeur Ph. van Ast acht weken van repetitie aan vooraf gingen. „Niet zoveel" aldus de spelers. „Want ze konden maar laat beginnen vanwege het natte najaar". Dit laatste aspect kwam zelfs in het stuk naar voren via improvisaties van boerin Koba van 't Zelfde. Margo Verveer was souffleuse. Jubileum De afdeling Schouwen-Duiveland van P.J.Z. bestaat dit jaar veertig jaar. Men zal aan dit feit, aldus voor zitter Peter Vijverberg, geen bijzon dere feestelijkheden verbinden van wege de financiële konsekwenties en het feit dat men het jaartal daarvoor niet bijzonder genoeg vindt. Er was verder een grote verloting zaterdag avond waarbij onder meer een reis naar Londen of Parijs beschikbaar was en de avond werd besloten met een bal onder leiding van „de Dreams". Mf t bondsvoorzitter rit toorelopvocriiifi ZIERIKZEE - Dc C.F.O. Schou wen/Oost (Chr. Federatie van bon den voor overheidspersoneel en in de sectoren gezondheidszorg en maat schappelijk welzijn) organiseert op vrijdagavond 8 maart de traditionele familie-avond in het Hervormd Ver enigingsgebouw te Zierikzee. De bijeenkomst /al L. staan uit een kort huishoudeli I: dc elte. een in leiding door landelijk bondsvoorzit ter Ton de Jong en uit de huldiging van enkele jubilerende leden, te we- UTRECHT - Staatssecretaris Ko ning van Financiën heeft in Utrecht de bclastingtclcfoon in werking ge steld. I)ic telefoonlijn (06-0.VI3) is een nieuw onderdeel van de „hulp hij aangifte'-activileiten die de be lastingdienst elk jaar in februari en maart ontwikkelt Twintig tot dertig speciaal opgeleide helastingambte naren zitten vanaf maandag 09.00 tot 17.00 uur klaar om all gelijk vragen over het aangiftebiljet te beantwoorden. van mo ten: dc heer Van Sluis (55 jaar lid), de heer Linders (50 jaar lid), en de heren Van Beveren, Ramondt en Uil, allen 25 jaar lid van de Christelijke vak bond. Na de pauze zal het de beurt zijn aan toneelvereniging „Op Drift" uit Rcnessc met de opvoering van het ernstige toneelspel „De zon tege moet", onder regie van mevrouw A. van de Wiel, SIRJANSLAND - M. J. v. Z. uit Sir- jansland hoorde in het weekeinde 's nachts een harde knal en toog op on derzoek uit. Buiten zag hij een witte Mercedes snel wegrijden Dc auto van v. Z. bleek aan de achterzijde een deuk te hebben van. naar maandag bleek, 300,— reparatiekosten. De politie is aan de hand van sporenon derzoek bekend met dc eigenaar van de witte Mercedes, en zal de dader een bezoek brengen. ZIERIKZEE - De Zierikzeese brandweer moest zaterdagmid dag in actie komen om een brand te blussen achter de boerderij van J. R. aan de Nieuwe Kooiweg. De melding kwam binnen om 13.30 uur. Dc brandweermannen moes ten een aantal keren uitrukken voor hetzelfde feit: door het ont breken van een brandput in de omgeving moest elders water worden gehaald. De brand in de stro-stapel ont stond, doordat drie vriendjes al daar een hut aan het bouwen wa ren, waarin later werd gespeeld. Een van de drie had lucifers bij zich en na het ontbranden van een lucifer liet hij die vallen. Het dro ge stro vatte snel vlam, waarop het drietal uit de zelf gebouwde hut snelde. Even later kwam een zoontje van de eigenaar er achter, dat zijn vier-jarige zusje nog in dc bran dende hut was en ging terug om zijn zusje op het nippertje te red den van een fataal ongeluk. De Zierikzeese brandweer was snel ter plaatse en bluste met zo als gezegd water van elders aange voerd, de brand. De schade be draagt ongeveer 2.000,-. De ouders van het spelende drietal hebben aangekondigd „diciplinai- re" maatregelen te nemen om her haling te voorkomen. De Zierikzeese brandweer in actie, zaterdagmiddag aan de Nieuwe Kooiweg, bij het blussen van een brandende stapel stro. hoogtepunt tijdens de uitvoering was het huldigen van 3 muzikanten die meer dan 60 jaar Witte van Haemste de dienen, door burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer. Zij ver telde in het kort dat tijdens een ge meenteraadsvergadering op 2 novem ber 1984, besloten werd om een ere-penning in te voeren en deze aan te bieden aan ingezetenen, of evenwel aan niet-ingezetenen, die meer dan 60 jaar een vereniging in wezenlijke zin steunden. Dat zijn de heren M. A. v. d. Weel, geb. 1908 die de bugel bespeelt, A. v. d. Weel (1911) speelt tuba, is 2e diri gent, opleider van de jeugd en oud penningmeester, en A. B. Groenleer (1908) bassist. De burgemeester feli citeerde deze drie heren en bood hun de ere-penning met oorkonde plus de draagspeld en een wandbord van de gemeente aan, en noemde hun een voorbeeld voor de jongeren. Een staand applaus beloonde de drie he ren nog eens extra. Suite Picturale Natuurlijk was hoofdmoot de mu ziek. Aangekondigd door lady-spea ker Marijke Geleijnse-Meerman lie ten muzikanten o.l.v. de heer J. Knuist en drumband o.l.v. M. Post zich van hun beste zijde horen. En daar sprongen de beide concours nummers, Suite Picturale van Piet Stalmeier en Musique a la Carte van Willy Hautvast, duidelijk boven de andere nummers uit. Ook de drum band bewees dat de eerste prijs ten zeerste verdiend was. De tamboer-maitre, de heer M. Post ontving uit handen van de voor zitter, wegens 25-jarig lidmaatschap van de KNF de speciale versierselen opgespeld. Vervolg pagina 3 Dit nummer bestaat uit 10 pagina's WA> Wjh PE BILT Verwachting tot dinsdagavond: Af en toe zon Droog, wolkenvelden, maar ook af en toe zon; minimumtemperatuur on geveer 2 graden; middagtemperatuur rond 7 graden; weinig wind, kracht 3 of minder. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 8 febr.: Woensdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 207r Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 3 graden Windkracht: variabel 2 Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: -3 graad Middagtemp.: 2 graden Windkracht: oost 4 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 50% Min.temp.: -2 graad Middagtemp.: 2 graden Windkracht: oost 4 ZON EN MAANSTANDEN 5 febr. Zon op 8.13, onder 17.35 Maan op 17.10, onder 8.46 Volle Maan: 5 februari (15.19) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 5 febr. 2.32 15.45 8.45 21.03 Springtij: 7 februari HET WEEROVERZICHT DE BILT - Na dinsdag krijgen we iets kouder weer. Dinsdagmiddag wordt het nog een graad of zeven, maar voor de rest van de week wor den middagtempcraturen van twee a drie graden verwacht, en in dc nacht en ochtend kan het dan licht vriezen. De kans op neerslag, die eerst heel klein is, wordt tegen het einde van de week wat groter, er kan dan af en toe regen of sneeuw vallen. Deze weersontwikkeling hangt sa men met het in betekenis afnemen van een hogedrukgebied dat nu bo ven Duitsland ligt. Daardoor kunnen later in de week oceaandepressies doordringen tot het zeegebied ten westen van Frankrijk, ze veroorza ken dan bij ons een oostenwind, waarmee koudere lucht uit mid den-Europa wordt aangevoerd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1