Verdachte ontevreden over rechtspraak in Nederland 29 en 30 maart: tweede lezersreis naar Luxemburg en Kaiserslautern RESERVERINGSBON Vloerbedekking na schoonmaken direct weer te betreden 3 voor de lezersreis op 29 en 30 maart 1985 MIDDEN MIDDENSTAND Afscheid Cebeco- Zuidwest ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 1 februari 1985 Nr. 23670 Alles Het MoezelgebiedNiet te beschrijven Eerste Nieuwsbode-reis naar Luxemburg en Kaiserslautern was in drie dagen volgeboekt: Nu tweede reis gepland, veertien dagen later, maar identiek aan de eerste ZIERIKZEE - Evenals vorig jaar hebben we over be langstelling voor de lezersreis van de Zierikzeesche Nieuwsbode niet te klagen. Nog geen drie dagen na de eerste aankondiging was de eerste reis, gepland op 15 en 16 maart aanstaande, volgeboekt. En evenals vorig jaar zijn we genoodzaakt om een tweede reis vast te leggen. En die wordt gehouden op 29 en 30 maart aanstaande, ook weer in samenwerking met touringcarbedrijf Van Oeveren. De reis start vrijdagochtend 29» maart, omstreeks 07.00 uur, in de richting van de Belgische grens. Rond het koffie-uur wordt de reis onder broken in de Belgische hoofstad Brussel voor een versterking van de inwendige mens. De reis wordt daar na vervolgd, dwars door het schitte rende natuurschoon van de Belgische Ardennen, naar Luxemburg. In de ge lijknamige hoofstad van dit groot hertogdom wordt het grootste ge deelte van de middag doorgebracht, waarbij iedereen zelf mag bepalen op welke wijze dat moet gebeuren. Win kelen in het moderne centrum van de Europese stad; wandelen in de par ken, die dienen als een groene long en weldadige mogelijkheden bieden voor ontspanning; of het bezoeken van één van de vele musea of oud heidkundige overblijfselen van de vroegere geschiedenis van Luxem burg. Aan het eind van de middag brengt een snelle rit ons dwars door de Pfalz, in West-Duitsland, ons naar Kaisterlautern. Daar brengen we de nacht door in een zeer luxeus hotel: het Pfalzerwald, uit de Europese ke ten van de Dorint-hotels. Eerste klas hotels met vele voorzieningen voor een meer dan aangenaam verblijf. Zo kent het hotel een uiterst mo dern overdekt zwembad met een solarium-weide met twintig zonne- lampen, een fitness-centrum en wat dies meer zij. En dat alles staat u bij na 24 uur per dag ter beschikking. Wanneer we daarna weer voet op Schouwse bodem zetten zal het om streeks 21.30 uur zaterdag-avond zijn. Maar dan wel een zeer bijzondere er varing rijker van (het moge bij voor baat gezegd zijn) een meer dan geslaagde tweedaagse trip temidden van uitsluitend Nieuwsbode- reislustigen. Wacht niet te lang De zakelijke gegevens nog even: Vertrek van deze reis op vrijdagoch- Een typisch dorpsgezicht voor veel streken in West-Duitsland. Tijdens de le zersreis met de Zierikzeesche Nieuwsbode zult u er vele zien. Voortreffelijk Voor het echter zover is dat u daar van gebruik kunt gaan maken, staat u een voortreffelijke kamer te wach ten, mat bad, douche, toilet, mini-bar, radio en telefoon Nadat we ons heb ben opgefrist van de reis bestaat de mogelijkheid tot het nuttigen van een apératief aan de hotelbar of in de gemoedelijke weinstube van het ho tel. Aansluitend schuiven we aan ta fel voor een zeer uitgebreid diner, on der de vrolijke klanken van een privc-orkestje. Wie na afloop nog be hoefte heeft aan een uitstapje, kan Kniserlautern bij nacht gaan aan schouwen. Een andere mogelijkheid is om in goed Schouws gezelschap nog even een bezoek te brengen aan de bar of stube van het hotel. De volgende ochtend reizen we weer af, met het edelsteenmuseum in Idar-Oberstein als volgende doel. Dit plaatsje in de Westduitse Moe zelstreek is het centrum bij uitstek van de Westduitse diamant- en edelstenenhandel. Het gaat te ver om op papier uit te duiden wat daar zoal voor moois te zien valt. In het mu seum zult u in ieder geval een beeld krijgen van het delven en verwerken van ruwe edelstenen tot schitterende sieraden. Bernkastel Na een schitterende busreis door het Moezelgebied belanden we uit eindelijk in Bernkastel-Kues, waar we in het gerenomeerde restaurant Burg Landshut een voortreffelijke lunch zullen gebruiken. Daarna gaat de busreis dwars door het prachtige gebied vande Eifel, naar Zuid- Limburg. Uiteindelijk komen we te recht in het Brabantse plaatse Dies- sen, waar we, als afsluiting van de reis, het afscheidsdiner zullen ge bruiken. JA. ik meld aan als deelnemerfs) aan dc lezersreis van de Zierikzeesche Nieuwsbode op 29 en 30 maart 1985: Geb. datum Man/Vrouw Ik ben wel/geen*) abonnee van dc Zierikzeesche Nieuwsbode. Ik betaal de roissom vooraf na ontvangst van een acceptgirokaart. Cor respon d en tioa d ros Naam: Straat: Woonplaats: Postcode: Telefoonnummer: Ik/Wij wcns(en) wel/geen reisverzekering af te sluiten*) *1 Doorhalen hetgeen niet van toepassing is. Deze reserveringsbon zenden aan: Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode. Postbus I, 4300 AA Zlerikzei*. of afgeven aan de receptie van de krant aan het Jannewekkcn 11 tc Zicrikzcc. wordt verhaald op de massa, dat is toch absurd ZIERIKZEE - Het kantongerecht te Zierikzee had don derdagmiddag tijdens een extra zitting veel te maken met verdachten die buiten Schouwen-Duiveland wo nen, maar wel op dit schiereiland volgens de rijkspolitie een overtreding hebben begaan. Het betrof een beetje tamme zitting, waarop twee verdachten, mede met be hulp van de publieke tribune, vrijspraak kregen en een zaak werd aangehouden. 'tend ongeveer 07.00 uur (vanaf ver schillende opstapmogelijkheden); te rugkomst op zaterdagavond om streeks 21.30 uur. De lezers van de Nieuwsbode betalen voor deze reis, die zijn waarde vorig jaar al meer dan bewezen heeft, slechts 195,-; voor onze abonnee's hebben we nog een extra verrassing in petto: zij beta len slechts 180,-. Voelt u iets voor de tweedaagse uit stap, dan willen we u een eerlijk ge meend advies geven: wacht niet te lang met aanmelden, want het gaat snel. Wilt u niet teleurgesteld wor den, dan zult u er snel bij moeten zijn. Mocht u nadere inlichtingen wen sen over de reis of over onderdelen daarvan, dan kunt u daarvoor terecht bij het touringcarbedrijf Van Oeve ren, Watermolen 15-17, Zierikzee, tel. 01110-2319. De aanmeldingsbon op deze pagina dient u ingevuld en wel in te leveren aan de receptie van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11 te Zie rikzee; het postadres is Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Verdachte C.L.G. uit Den Haag deed het min of meer voorkomen als of hij al het onrecht van de wereld over hem heen had gekregen. Op 28 februari van het vorige jaar reed hij in een auto over de Provinciale weg 7 in de gemeente Zierikzee. Hij haalde in, terwijl deze manoeuvre ter plaat se verboden was. G. had haast, omdat hij in de Sophia-haven op Noord- Beveland een boot had gehuurd voor die dag en bij Rijswijk al drie kwar tier was opgehouden door een ver keersongeluk. De officier van justi tie, mr. J.van Marion eiste F 110,- of drie dagen vervangende hechtenis voor de overtreding van G. Deze was het daar beslist niet mee eens. In een uitvoerig betoog wilde hij de rechter lijke macht duidelijk maken dat hij al buiten zijn schuld om was opge houden, daardoor haast had en toen maar de verkeersovertreding pleeg de, hoewel hij zelf toegaf dat hij daar voor niet over een vrijbrief je beschik te. Hij kwam op de proppen met het drugsprobleem in Den Haag, en de verzekeringen voor bijvoorbeeld au toradio's, die door de vele diefstallen alleen maar duurder worden. ,,Dit soort delicten wordt financieel gezien verhaald op de massa. En ik moet ge woon mijn bon betalen, die ik nog buiten mijn schuld heb opgelopen ook, dat is toch absurd," meende G. Net als de officier had kantonrechter B.J.R.P.Verhoeven (kantonrechter t.e Middelburg en plaatsvervanger voor W.F.van Solinge) het verhaal van G.gelaten aangehoord. Net zomin als de officier kon hij antwoord geven op de vraag: Wat is recht?, door G.ge steld. Verhoeven toonde zich iets mil der dan Van Marion en vonniste F 90,- of twee dagen vervangende hechte- Incorrect M.J. uit Sommelsdijk was op de zit ting verschenen ómdat hij niet was te spreken over de naar zijn mening in correcte houding van een agent. Op 11 februari 1984 reed J. ter hoogte van Nieuwerkerk op de rijksweg 18 toen hij merkte dat de verlichting van de auto gedeeltelijk uitviel. J.' stopte, zette zijn wagen aan de kant 'en wilde de kapotte lamp vervangen. Op dat moment stopte achter hem een wagen van de rijkspolitie. J. had vele reser ve lampen bij zich, maar niet de juiste. Hij kreeg een waarschuwing voor stoppen op de rijbaan en een bon voor rijden zonder licht. Hij wilde ter plaatse betalen, maar dat accepteer de de agent niet. Verdere hulp kon de agent oL, niet bieden en J. moest op eigen verantwoording naar het benzi nestation De Val bij Zierikzee rijden voor een nieuwe lamp. De verdachte was hoogst ontevreden met de situa tie en belde later twee agenten op Goeree-Overflakkee om advies in te winnen. Deze adviseerden hem de zaak voor te laten komen. Dat bete kende echter wel dat J. een thuis gestuurde boete niet heeft betaald en daardoor op de zitting duurder uit zou komen. Dat vond de officier niet billijk en eiste F 50,- of een dag, waar mee de kantonrechter instemde. Radar Verdachte C.C.B. uit Burgh- Haamstede uitte donderdagmiddag zijn grote twijfels over de aanwezig heid van een radar-installatie op de provinciale weg vanaf tankstation De Val tot en met de Zeelandbrug. Volgens het proces-verbaal reed B. 101 km per uur in een wagen, terwijl de maximum snelheid van 70 km per uur is toegestaan. ,,Ik heb heel die radar niet gezien en ik heb ook grote twijfels over de juistheid van die 101 km," merkte B. op. De kantonrechter zei fijntjes dat het ook de bedoeling van een radar is dat verkeersdeelne mers deze niet opmerken. B. vond niet dat hij op die dag (18 februari 1984) op dat traject met een onveilige snelheid had gereden. Van Marion wees de verdachte erop dat de borden er door de overheid zijn neergezet, omdat niet iedere verkeersdeelne mer in staat is om te bepalen of de snelheid waarmee hij rijdt veilig ge noeg is. Daarom zijn er richtlijnen aangelegd. Hij eiste F 125,- of drie dagen. Verhoeven was het roerend met de officier eens en vonniste con form. J.IJ.Z. uit Renesse moest voor drie gepleegde verkeersovertredingen voorkomen, maar kreeg slechts voor twee een boete opgelegd. In februari van het vorige jaar had hij op het fietspad langs de provinciale weg tus sen Haamstede cn Zierikzee een fiet ser voortgetrokken, omdat dc laatste anders te laat zou verschijnen op een tentamen Engels op school in Zierik zee. Het duo werd middels een stopte ken van dc politic aangehouden, maar Z. reed gewoon door, omdat hij niet wist dat het teken voor hem was bestemd. Enige tijd later werd hij als nog aangehouden en kon toon geen DEN HAAG - Bij de vaststelling van dc AOW voor gehuwden in de nieuwe opzet zal een groter deel van de inkomsten van de jongere partner worden vrijgelaten dan dc vijftien proeent die liet kabinet in gedachte had. Bovendien zullen mensen die nu 57 jaar of ouder zijn nog AOW krijgen volgens dc nu geldende normen, dus zonder dat neveninkomsten van dc jongere partner in dc hoogte van de uitkering worden betrokken. verzekeringspapieren van de brom fiets tonen, iets dat hij 's middags als nog heeft gedaan. Van Marion eiste F 20,- of een dag voor de verzeke ringspapieren, F 45,- of een dag voor het voortrekken van de fietser en F 75,- of twee dagen voor het negeren van het stopteken. Kantonrechter Verhoeven ging akkoord met de beide eerste eisen, maar verleende Z. vrijspraak voor het negeren van het stopteken, omdat hij vond dat het stopteken niet voor het juiste doel was gegeven. Hulpbrug- De zaak van B.L.D. uit Vlissingen werd aangehouden, omdat Verhoeven eerst goed wil uitzoeken of de hulp brug naar het werkeiland de Neeltje Jans in de monding van de Ooster- schelde wel of niet toegankelijk is voor openbaar verkeer. Al het ver keer, dat zich namelijk over deze brug wil begeven moet eerst van de portier in het wachthuisje toestemming krij gen, of een pasje kunnen laten zien en mag pas dan gebruik maken van de brug. D. zou op 7 februari verleden jaar 140 km per uur hebben gereden op de hulpbrug in een auto, terwijl de maximum toegestane snelheid ter plaatse 70 km per uur bedraagt. D. was het beslist oneens met de snel heid van 140 km. Deze snelheid was geconstateerd door agenten van het rijkspolitiekorps Schouwen- Duive- land. De politiewagen zou gedurende vijftienhonderd meter achter D. heb ben gereden (op de hulpbrug), maar D. ontkende dat. ,,Pas vlak voor de aanhouding zag ik het busje, dus dat kan nooit." Van Marion meende dat D. dan wel een oplettend rijder kan zijn en nog nooit een aanrijding heeft veroorzaakt, maar dat dat nog niet wil zeggen dat D. voortdurend op po- litiebusjes let en dat hij daarom het busje best wel eens niet gezien kan hebben. Hij eiste F 280,- of zes dagen. De kantonrechter hield de zaak aan en doet over veertien dagen schrifte lijk uitspraak van het vonnis. Vrijspraak Voor E.B. uit Vlissingen en C.J. uit Stadskanaal was de zitting vlug af gelopen. Bij B. constateerde Verhoe ven een fout in het proces-verbaal over de weg, waarop B. zou hebben gereden. Vermeld stond rijksweg 58, in plaats van de bedoelde rijksweg 18 of N 59. J. zou een verkeersovertreding heb ben begaan op de kruising Laan van St.Hilaire met de Laan van St.Hilai- re in plaats van met de Nieuwe Kool- weg. In beide gevallen verleende de publieke tribune de nodige informa tie, waardoor beide verdachten na vrijspraak vlug naar huis konden. Omdat T.A.G. uit Zierikzee het per tinent oneens was en bleef met de of ficier van justitie en de kantonrech ter besloot hij in hoger beroep te gaan bij de rechtbank te Middelburg. G. werd ervan verdacht op 17 januari van het vorige jaar aan de Mol te Zie rikzee een wagen te hebben gepar keerd, op een plaats waar een par keerverbod geldt. G. was naar eigen zeggen aan het laden en lossen en stond hooguit tien minuten op de zelfde plaats. De agent, die de boete had uitgeschreven, had echter hele maal niet geconstateed dat G. aan het laden en lossen was en kon rustig een bon onder de ruitewisser schuiven, terwijl G. binnen verbleef. Van Mari on eiste F 60,- of twee dagen en Ver hoeven vonniste conform. ZIERIKZEE - Het is niet meer nodig enige tijd te wachten met het be treden van schoongemaakte vloerbedekking. 'Schoonmaakbedrijf Koster en Co uit Zierikzee heeft als eerste op Schouwen-Duiveland een nieuw ontwikkelde machine aangeschaft, die vloerbedekking volgens een droge methode reinigt, hetgeen zowel voor particulieren als bedrij ven (zoals banken) het voordeel biedt dat er meteen weer over kan wor den gelopen. Tot nu toe kwam er bij het schoonmaken van tapijt altijd water te pas, zodat enige droogtijd was vereist. De nieuwe machine, waarbij twee borstels tegen elkaar indraaien, ge bruikt als schoonmaakmateriaal organisch poeder. Deze stof wordt met de borstels langs de polen gewreven en werkt als hele kleine sponsjes. Die nemen het vuil op, dat zo met een stofzuiger kan worden opgezogen. Bij hardnekkige vlekken wordt eerst nog wel van vloeistof gebruik ge maakt, zodat het vuil beter kan losweken. Alle soorten tapijt kunnen er mee worden gereinigd. In Amerika, vertelt J. Koster, wordt deze methode al veel toegepast, vooral in grote gebouwen. De importeur heeft in Nederland nu ongeveer honderd machines verkocht, meest aan grote schoonmaakbedrijven en instellingen als ziekenhuizen. Koster gaat met de nieuwe methode inmiddels al aan het werk bij een bankbedrijf en een boekhoudkantoor. Maar ook van particulieren heeft hij al opdrachten binnen en hij acht ook voor hen deze methode uiterma te geschikt. INDE Het resultaat is even goed als met de natte methode, geeft hij aan, en behalve het voordeel van het direct betreden is tevens het nadeel van beslagen ruiten van de baan. Schoonmaakbedrijf Koster houdt zich behalve reinigingswerkzaam heden ook bezig met onder andere glazenwassen, schoorsteenvegen en schoonmaken bij oplevering van nieuwbouw. UTRECHT - De Nederlandse Ver eniging voor Vrijwillige Euthanasie (NVVE) bespeurt bij de politici grote onwil om het vraagstuk van de vrij willige euthanasie wettelijk te rege len. (vervolg pagina 1) les, naar zijn zeggen," met gevoelens van verwondering over zich komen". ,,Ik heb blijkbaar kans gezien mezelf goed tc verkopen," zei hij tot hilari teit van dc aanwezigen. Hij zag in de bijeenkomst het bewijs dat bij Ccbeco-Zuidwest naast allo zakelijke aspecten ook dc menselijke waarde van belang is. In zijn terugblik be schreef hij do workoj-s in dc beginpe riode als een groep uitermate gemoti veerde mensen die van Ccbcco-Zuid- west een groeiende, bloeiende onder neming maakten. Een baken in,Zuid west-Nederland. Hij gaf nis advies aan de nieuwkomers om kennis te ne men van het ondernemingsverleden en dit in het juiste context te plaatsen zodat ze er hun voordcel mee zouden kunnen doen bij het nemen van juiste beslissingen. Nadat hij de verschil lende collega's op zeer persoonlijke wijze had bedankt liet dc scheidende directeur weten ..zijn winkeltje" vol vertrouwen over te doen aan zijn op volger drs. H. T. Schras. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging na 18.30 uur 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719. 01110-4669. 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38.70; per jaar f 147.80; losse nummers f 0.75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6.04 Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 50/0 B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3