Delta Sport nationaal kampioenen Mireille Lemaire en Nynke Botterweg strijden fanatiek om Zeeuwse titel Vera van den Beemt superieure winnares tijdens veredeld clubkampioenschap Delta Sport 6 Duet eindigt in nipte zege voor Zierikzeese al voor enige verdere afscheiding aan de kop van het klassement. De grote re lichaamskracht van enkele turn sters speelde hier nadrukkelijk mee. Nynke Botterweg toonde zich op dit bijzonder zware onderdeel een klasse apart. Een goed uitgevoerde oefening leverde haar 7.15 punten, hetgeen voor deze eategorie turnsters zeer aanvaardbaar is. Medekoploopster Yolanda van der Heyden moest met 6.70 punten bijna een halve punt toe geven op de Zierikzeese, maar kon zich nog ruimschoots op de tweede plaats handhaven, omdat de veel minder sterke Mireille Lemaire zich tevreden moest stellen met 6.00 pun ten. Wendy van der Velden kwam uit op 5.60 punten, Francis Klink scoor de 4.95 punten en Linda Slootmaker mocht er met haar 4.45 punten zeker zijn. De beide Kwiek-turnsters Mirè- se van de Heetkamp en Jennifer de Beer kwamen uit op respectievelijk 3.80 en 4.05 punten. De kaarten waren door deze brug- oefening al voor een belangrijk deel geschud. Met 15.50 punten leidde Nynke Botterweg reeds afgetekend met Yolanda van der Heyden nog als tweede met 15.05 punten. Met 14.00 punten was Mireille Lemaire al opge rukt naar de derde plaats, terwijl Wendy van der Velde achter Edith Houmes van MTV '69 de vijfde plaats bezette. Op de balk zouden de zaken terdege worden omgegooid. Met 7.45 punten werd Mireille Lemaire afgete kend toestelwinnares, voor een be langrijk deel doox'dat Nynke Botter weg twee 'afstappers' had en ook haar afspi'ong zag mislukken. De ve le bijzonder moeilijke onderdelen in haar oefening, die wel lukten, lever den toch nog 6.35 punten op. Tussen de twee Delta Sportsters klasseerde zich alleen Edith Houmes van MTV '69 met 7.00 punten, waarmee zij club genote Yolanda van der Heyden, die uitkwam op 5.70 punten, bijna ach terhaalde. Wendy van der Velde scoorde hier 5.90 punten, Francis Klink kwam uit op 5.60 punten en Linda Slootmaker volgde goed met 5.45 punten. De twee Kwiek-turnsters scoorden 4.50 en 4.60 punten. Beslissing Door de gedeeltelijke misser van Nynke Botterweg was de spanning weer helemaal terug. Zij leidde nog wel'met 21.85 punten, maar Mireille Lemaire was inmiddels genadeled tot op viertiende punt. De achterstand van Yolanda van der Heyden was aan gegloeid tot meer dan een vol punt. terwijl Edith Houmes vooi'bij Wendy van der Velde was geschoven: 19.60 punten voor de Middelburgse en 19.25 punten voor de Bruse turnster. Het vierde onderdeel moest de beslissing brengen. Opnieuw toonde Mireille Lemaire zich de sterkste, nu op de vrije oefening. De elfjarige De net tien jaar geworden Linda Slootmaker debuteerde uitstekend tijdens de provinciale turnkampioenschappen. (Foto: Johan Berrevoets jr.) turnster uit Prinsenbeek, die met hoofdtrainster Jossie van den Beemt meekwam van Veerkracht naar Del ta Sport kreeg voor een keurige oefe ning 7.90 punten. Haar winst op riva le Nynke Botterweg was uiteindelijk evenwel niet toereikend om een geslaagde greep naar de totaalzege te doen. De Zierikzeese scoorde slechts eentiende punt minder, waardoor zij alsnog drietiende punt voorsprong overhield in de eindklassering. Voor Wendy van der Velde leverde de vrije oefening nog wel een plaatsje winst op. Door haar 7.45 punten passeerde zij Edith Houmes, die slechts 6.35 punten kreeg, ruimschoots. De Mid delburgse moest zelfs ook Nicole van der Have van Volharding in de eindstand nog laten passeren. De derde plaats van Yolanda van der Heyden van MTV '69 kwam evenwel niet meer in gevaar. Op de vi-ije oefening kwam Francis Klink aan een puntentotaal van 6.80 punten, tei'wijl Linda Slootmaker voor een leuke vrije oefening 6.55 punten kreeg toebedeeld. Mirèse van de Heetkamp van Kwiek kwam uit op 5.70 punten en clubgenote Jennifer de Beer reikte niet vei'der dan 5.25 punten. De Kwiek-turnsters moesten zich tevreden stellen met een acht tiende en 21e plaats in de eindklasse- ring. Nynke Botterweg en Mireille Lemaire legden de voltallige concur- rentie afgetekend hun wil op. „Mi reille Lemaire is nog niet gelijkwaar- dig aan Nynke Botterweg, maar het is wel een enorm veelbelovende turnster", legde Delta Spoi't-trainer Ron de Waal uit. „Dat heeft ze wel be wezen door nationaal kampioene in klasse III te worden. Op dit soort wedstrijden met keuze-oefenstof is Mireille Lemaix-e nog wat achter op Nynke Botterweg. Zij heeft in klasse III veel minder mogelijkheden gehad om keuze-oefeningen in te passen". Linda Slootmaker Ongetwijfeld opmerkelijk was het optreden van de net tienjarige Benja min Linda Slootmaker. „Zij heeft zich in een vrij korte tijd enorm posi tief ontwikkeld, al kwam het er van daag nog niet helemaal uit", stelde Ron de Waal vast. „De klasse IH-turnsters hebben hun programma voor het hele sei zoen afgestemd op klasse III en we willen voor wedstrijden als vandaag geen veranderingen aanbrengen in de opbouw. We willen ze louter die dingen laten turnen, die ze straks tij dens de gym grand prix-wedstrijden moeten draaien, anders wordt het ritme verstoord. Die wedstrijden zijn dusdanig belangrijk, dat we voor een kringkampioenschap geen concessies willen doen". Linda Sloot maker werd met Ernani de Boer en Cindy Buys gekozen in de nationale C-selectie en zal binnen afzienbare tijd zeker nog van zich doen horen. De laatste twee draaien nog mee in klasse IV. Voor hen waren de wed strijden van afgelopen zaterdag nog te zwaar. Wendy van der Velde stelde met haar vierde plaats zeker niet te leur. Zij mag door het opschuiven van de leeftijdsgrenzen nog een jaar in klasse III meedraaien, waardoor zij nog een seizoen extra de kans heeft om een goede basis te vormen, vooral op brug en balk. „Zij kan het volgend seizoen opnieuw de stap naar klasse II maken en dat is zeker geen terugval. Integendeel". ZIERIKZEE - Tijdens de zaterdag in sporthal Onder dak in Zierikzee gehouden provinciale en Zebra- turnkampioenschappen streden twee Delta Sportsters bij de jeugdturnsters een fanatieke strijd om de eindze ge. Samen toonden zij zich in de breedte aanmerkelijk completer dan de overige deelneemsters, ook al lieten beiden een paar steekjes vallen. Vooraf kon evenwel al terdege rekening gehouden worden met een suprematie van Nynke Botterweg en Mireille Lemaire. Beiden wer den in het vorige seizoen nationaal kampioene, de Zie rikzeese in klasse II, Mireille Lemaire in klasse III. Bei de turnsters kregen inmiddels voor dit seizoen een uitnodiging voor de nationale B-training in Rotterdam en voor de Jong Oranje-training, die op sportcentrum Pa pendal wordt gegeven. In Zierikzee bleef Nynke Botter weg haar zeven maanden jongere opponente drietiende punt voor. Wendy van der Velde haalde het podium net niet door als vierde te eindigen. De overige twee Delta Sportsters Francis Klink en Linda Slootmaker eindig den respectievelijk als achtste en veertiende in een veld van 25 deelneemsters. De jeugdturnsters begonnen hun wedstrijd op het onderdeel sprong. Met 8.35 punten klasseerde Nynke Botterweg zich onmiddellijk op de eerste plaats, maar zij moest die klas sering delen met Yolanda van der Heyden van het Middelburgse MTV '69. Verrassend waren ook de hoge klasseringen van de twee Volharding- turnsters Nicole van der Have en Es ther Kole. De eerste scoorde 8.10 pun ten en Esther Kole kwam evenals Mi reille Lemaire van Delta Sport tot 8.00 punten. De Goese turnster zou op de resterende onderdelen ver wegzak ken. Goed voor de dag kwam op de sprong ook Kwiek-turnster Mirèse van de Heetkamp. Zij scoorde 7.85 punten, maar zou op de overige vier onderdelen zeer ver wegzakken. Wen dy van der Velde van Delta Sport kwam uit op 7.75 punten, clubgenote Francis Klink realiseerde 6.80 punten en Linda Slootmaker, de Benjamin uit de Zierikzeese ploeg, kwam uit op 6.45 punten. De Nieuwerkerkse werd een maand geleden pas tien jaar. Jen nifer de Beer van Kwiek Bruinisse scoorde 6.35 punten. Tweede groep In de tweede groep jeugdturnsters kwamen de deelneemsters pas als vierde onderdeel op de sprong. Toen waren de kaarten inmiddels terdege geschud, maar op de sprong werden toch diverse goede prestaties gele- verd. Esther Jansen van Veerkracht Prinsenbeek scoorde 8.15 punten en Bianca van Tilburg van het Bredase Prins Hendrik en Debbie Swart van VTV Vlissingen klasseei'den zich op dit onderdeel met i*espectievelijk 8.10 en 8.00 punten hoog. In de tweede groep zou uiteindelijk na afronding van de vierkamp alleen Esther Jansen van Veerkracht met een zevende plaats nog enigszins pot ten breken. De overige turnsters moesten zich tevreden stellen met een klassering in de tweede helft van de eindstand. Het tweede onderdeel, de brug met ongelijke leggers, zorgde Nynke Botterweg werd kampioene, maar de marge naar clubgenote Mireille Lemaire was uiterst gering. (Foto: Johan Berrevoets jr.) ZIERIKZEE - Het provinciaal en Zebra-kampioenschap turnen bij de turnsters-junioren zaterdag in de Zierikzeese sporthal Onderdak werd een veredeld clubkampioenschap voor de organiserende vereniging Delta Sport. Op het vierde en laatste onderdeel zorgde Anita Hofkens van Veerkracht Prinsenbeek er nog net voor, dat de vijf deelnemende Delta Sportsters niet de eerste vijf plaatsen opeisten. Veronique Dijkzeul moest zich nu tevreden stellen met de zesde plaats, maar de klasseringen een tot en met vier bleven toch in Delta Sport-handen. Overtuigend kampioene werd Vera van den Beemt met het fraaie puntentotaal van 34.95 punten op de vierkamp. Op eer biedige afstand streden Monique van der Spek en Irene Buijs om de tweede plaats, een strijd die met gering verschil winst opleverde voor het enige nog overgebleven Van der Spekje. Sandra de Keyzer eindigde als vierde. „We tipten inderdaad Vera van den Beemt als kampioene en we wisten ook, dat het er bij Monique van der Spek en Irene Buijs om zou spannen", legde een tevreden lachende Delta Sport-trainer Ron de Waal na de wed strijden uit. „Op het ogenblik zijn Monique van der Spek en Irene Buijs goed aan elkaar gewaagd, maar nor maal gesproken is Irene Buijs iets verder. Door een voetblessure heeft ij de laatste weken de vrije oefening niet optimaal kunnen trainen. Voor beiden zijn wc op de brug op het ogenblik met een geheel nieuwe oefe ning bezig. Dat moet rustig opge bouwd worden. Het verschil met Vera van den Beemt was op dit toestel daarom zeer opmerkelijk, maar dat zal wel wat veranderen als wc wat verder zijn. Momenteel beschikt Vera van den Beemt over een aanzienlijk grotere fysieke kracht, voornamelijk op de brug". Voorsprong Reeds op het eerste toestel werd duidelijk, dat het Delta Sport- kwintct een hoofdrol zou gaan spelen in het gehele gebeuren, al nestelde Anita Hofkens zich tussen de vijf. Met 8.45 punten kreeg Vera van den Beemt de hoogste waardering, maar het verschil met Monique van der Spek bedroeg slechts tweetiende punt. Met 8.05 punten ging de derde plaats op de balk naar Anita Hof kens en Irene Buijs kwam als vierde aan de grens van acht punten. San dra de Keyzer werd met 7.70 punten vierde en Rosalie Duynstep van Veer kracht bleef met 7.55 punten haar voormalige, nu voor Delta Sport uit komende, clubgenote Veronique Dijkzeul nipt voor. Op de vrije oefe ning was de zege andermaal voor Vera van den Beemt. Zij scoorde met 9.25 punten de enige 'negen' van de dag. Dit keer ging de tweede plaats naar Irene Buijs met 8.80 punten en Anita Hofkens kwam uit op 8.70 pun ten. Monique van der Spek scoorde nu 8.55 punten, waardoor zij na twee onderdelen exact gelijk kwam met clubgenote Irene Buijs. Sandra de Keyzer scoorde op de vrije oefening 8.30 punten en Veronique Dijkzeul totaliseerde 7.60 punten. Kwiek- turnster Miranda van de Velde kwam uit op 6.50 punten voor de vrije oefe ning, nadat zij op de balk 5.35 punten had vergaard. Uvcr de hele lijn werd er goed ge presteerd op de sprong. Met 8.90 pun ten was de hoogste waardering wel weer voor Vera van den Beemt, maar haar marge naar de overige deel neemsters was dit keer klein. Met 8.65 punten nestelde Ella van der Weele van Volharding Goes zich op dit ondex-deel op de tweede plaats, nog net voor Monique van der Spek, die 8.55 punten scoorde. Irene Buijs bleef tweetiende punt op haar achter, het verschil, dat hen uiteindelijk ook zou scheiden in de eindklassering. Sandra de Keyzer kwam met 8.30 punten uitstekend voor de dag en ook de 8.05 van Veronique Dijkzeul mocht er zijn. Anita Hofkens viel op dit on derdeel verrassend ver terug door niet verder te komen dan 6.20 punten. Om haar kampioenschap nog het no dige cachet te geven leverde Vex-a van den Beemt een perfecte brugoefening af, waaraan niet een van de tegen standsters kon tippen. Met 8.35 pun ten werd de concurrentie ver terug geslagen. Brugoefening Anita Hofkens maakte op dit on derdeel haar falen op de sprong weer voor een belangrijk deel goed door een 7.00 punten uit het vuur te slepen, maar meer dan een vijfde plaats zat er toch niet meer in. Op de derde plaats legde Auk van de Heuvel van Prins Hendrik Breda beslag met 6.70 punten en Jacqueline Ventevogel van MTV '69 Middelburg werd zelfs nog vierde met 6.55 punten. De in de maak zijnde nieuwe brug oefening leverde zowel Irene Buijs als Monique van der Spek 6.45 pun ten op, terwijl Sandra de Keyzer cn Veronique Dijkzeul beiden uitkwa men op 6.15 punten. In de eindklasse ring had Vera van den Beemt met haar 34.95 punten ruim drie punten voorsprong op naaste rivale Monique van der Spek, die uitkwam op 31.80 punten. Irene Buijs totaliseerde als derde tweetiende punt minder en Sandra de Keyzer kwam als nummer vier uit op 30.45 punten. Anita Hof kens werd met 29.95 punten de eerste 'vreemdeling' en de zesde plaats van de 22 deelneemsters was voor Veroni que Dijkzeul met 29.15 punten. Kwiek-turnster Miranda van der Vel de had zich op het derde onderdeel, de sprong, nog aardig kunnen hand haven in de middenmoot door 7.40 punten te laten aantekenen. Aan de brug faalde zij echter volledig. Door de 3.55 punten duikelde zij in een klap met zeven plaatsen naar de rode lantaarnpositie. Met haar vierde plaats stelde San- di'a de Keyzer zeker niet teleur. „We hadden gehoopt, dat zij een plaats bij de eerste vijf zou veroveren. Ze zit qua lichaamsontwikkeling in een moeilijke periode. Ze heeft daar rede lijk wat problemen mee, maar ze heeft vandaag laten zien, dat het een knokkex-tje is. Ze zal zeker nog het nodige van zich laten horen. Ze heeft bijzonder veel aandacht nodig. Dat ligt echt van meisje tot meisje anders. De een heeft die aandacht zeer na drukkelijk nodig, de ander veel min der", legde Ron de Waal nog uit. Al met al werd duidelijk, dat Delta Spoxt ook het komende seizoen weer nadrukkelijk aanwezig zal zijn tij dens de nationale wedstrijden, ook al haakte een paar talentrijke turnsters gedurende de voorbije maanden af. Onder leiding van de hoofdtrainers Jossie van den Beemt en Ron de Waal zal Delta Sport weer terdege aan de weg timmeren. Vera van den Beemt werd overtuigend kampioene bij de turnsters-junioren. Zij zette de voltallige concurrentie op minimaal drie punten. (Foto: Johan Berrevoets jr.) k

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6