NIEUWSBODE Dubbelrevanche voor All Ready in voortreffelijke wedstrijd tegen irritant Vitesse: 13-10 Aril ML Pip Te individualistisch spel kost herenhandbalploeg Delta Sport positief resultaat bij Wings Kwiek-dames slechts een set opgewassen tegen koploper TOP: in FOTOKOPIEËN. H;- ifó MET DE KWALITEIT VAN DRUKWERK. lakenman &ochtman Martien Moermond naar vierde plaats in de Braakman 0-3 DFS wint oefenduel tegen Mevo ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 28 januari 1985 Nr. 23667 5 Glansrol voor tandem Karin den Dekker/Gerda Kloet ZIERIKZEE - In een voortreffelijk gespeelde wed strijd boekte de korfbalhoofdmacht van het Zierikzeese All Ready vrijdagavond een dubbelrevanche op het Ba- rendrechtse Vitesse. Niet alleen won de ploeg met 13-10 van de veelal irritante opponent, ook buiten de lijnen was er een Zierikzeese zege. Vanaf de eerste minuut voer den de beide coaches Maürice van Goudoever van All Ready en Jan Eyken van Vitesse een flink stuk psycholo gische oorlogsvoering, waarin allerminst verzuimd werd om elkaar de huid vol te schelden. Binnen de lijnen ble ven grote vervelende voorvallen uit, maar doorlopend trachtten de bezoekers toch All Ready op andere dan in het korfbalspel opgenomen practijken onderuit te halen. Dat gebeurde overigens in de eerste confrontatie tussen de beide ploegen in Barendrecht ook al. Na een uiterst onvriendelijke slotfase verloor All Ready toen met 12-11. Spelmoment uit de door All Ready met duidelijke cijfers geioonnen wed strijd tegen Vitesse. (Foto: Johan Berrevoets jr.) De ontmoeting in de goedbezette sporthal Onderdak begon flitsend. Binnen twintig minuten vonden de twee ploegen samen maar liefst zestien keer het gat van de korf en een monsterscore leek in het ver schiet. Toen stokte de productie ech ter en overheersten de verdedigingen van de twee formatie's. ,,Dat enorme tempo van de openingsminuten kon natuurlijk niet tot het einde worden vastgehouden", meende Maurice van Goudoever. ,,A11 Ready speelde overi gens beter dan het de laatste tijd het geval was. Met name in vergelijking tot vorige week bij Fluks scheelde het wel twee klassen. Vooral de eerste aanval was vandaag in grote doen, met daarbij weer een uitblinkersrol voor Karin den Dekker. De vorige week lukte het haar niet om de overi ge vakleden mee te trekken, nu slaag de ze daar wel in. Het waren overi gens voornamelijk de dames, die de dienst uitmaakten, want naast Karin den Dekker was ook Gerda Kloet zeer nadrukkelijk aanwezig". In de openingsfase regemnde het werkelijk doelpunten, waarbij de ploegen elkaar niets ontliepen. Na L .-.-v:,, ai Fotokopieën moeten diep zwart zijn en goed scherp. Net alt drukwerk. Drukkerij Laktnman A Ochtman miikt zulke fotokopieën. En snel, maar dat spreekt vanzelf. Handige afdrukken op A4 en AJ formaat met de mogelijkheid tot verkleinen. maakt vakwerk van drukwerk tfa DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN BV JANNEWEKKEN II 4J0I HH ZIERIKZEE TEL Ot1IO-«S5l achttien minuten slaagde All Ready er voor het eerst in om een marge van twee treffers te realiseren en dat bleek uiteindelijk ook de doodsteek voor de bezoekers. Nog een keer kon Vitesse luttele seconden aanklam pen, maar erg gevaarlijk werd de ploeg niet meer. Na amper veertig seconden kegel de Gerda Kloet al van ver 1-0 binnen, waarna Henk van de Pol aan de ande re kant een strafworp miste. Twee minuten later maakte hij zijn fout goed door van ver alsnog de gelijk maker binnen te prikken. Jan Vos- liart en Dick Vrijman zorgden binnen vijftien seconden voor 2-2 en Paul van de Toole bezorgde Vitesse in de zevende minuut voor het eerste een voorsprong. Van ver had Gerda Kloet evenwel weer de gelijkmaker in huis. Toen leek de doelpuntenhonger even gestild, maar in de twaalfde minuut werd de draad weer opgepakt, toen Hanny de Pee foutief werd afgestopt en Dick Vrijman de toegekende straf worp mocht verzilveren: 3-4. Een fraaie doorloop leverde Leo Fonteine 4-4 op en Jaap van Gastel gaf All Ready weer eens een voor sprong. Vervolgens werd Jan Voshart op snelheid geklopt door Henk van de Pol, die de prima pass van Marjo lein Koopmans uitstekend verzilver de. All Ready kwam weer op voor sprong, toen arbiter Van Buren eerst een fikse charge tegen Leo Fonteine liet doorgaan, maar een aanvallende fout van Jan de Bruin omzette in een Barendrechtse strafworp. Dick Vrij man maakte andermaal geen fout. Nog in dezelfde minuut werd een en ander rechtgetrokken, toen Leo Fon teine op aangeven van Jan Voshart raak schoot van onder de korf. In de achttiende minuut sloeg Karin den Dekker het naar later zou blijken de finitieve gat met twee schitterende afstandstreffers. In beide gevallen werd zij uitstekend vrijgcspeeld door haar vakgenoten. Wisselen Opmerkelijk was overigens dat Gerda Kloet en Karin den Dekker in dc aanval en de verdediging steeds andere tegenstandsters hadden, waarmee coach Jan Eyken evenwel weinig voordeel zou hebben. Aan voerster Alio Leenheer moest het bij haar aanvallende acties opnemen te gen Gerda Kloet, hetgeen haar geen windeieren legde, omdat zij nage noeg het hele uur zelfs geen halve kans kreeg, terwijl Karin den Dekker in Hanny do Pee een tegenstandster had. die weinig potten kon breken. Wanneer de tandem Kloet/Den Dekker in het aanvalsvak ge posteerd werd wisselden hun oppo nenten stuivertje, maar ook dat werkte bepald niet bevredigend, om dat Karin den Dekker met vier en Gerda Kloet met twee treffers een belangrijk aandeel zouden hebben in de zege van de Zierikzeese ploeg. Jan Voshart en Dick Vrijman bepaalden in de twintigste minuut de ruststand op 9-7. Weliswaar kwamen er in de laatste tien minuten nog wel moge lijkheden voor de thuisploeg, maar met name Hans en Jaap van Gastel waren bepaald niet op schot, terwijl Gerda Kloet nog een paar keer een inzet uit de korf zag caramboleren. Na vijf minuten in de tweede helft was het andermaal Karin den Dek ker die een onproductieve periode van een kwartier afsloot. Na een lan ge aanval prikte zij van ver attent raak: 10-7. In de minuten, die volgden zou ar biter Van Buren een nadrukkelijke hoofdrol vervullen in het nadeel van de thuisploeg. Eerst mocht Marjolein Koopmans scoren, nadat er een over treding voorafging en vervolgens mocht Dick Vrijman nog eens een keer vanaf de strafworpstip scoren, nadat Gerda Kloet door haar tegen standster tegen de paal was gelopen juist toen er een afstandsschot werd afgevuurd. Lang hadden de bezoe kers evenwel weer geen plezier van hun korte opleving. Amper een mi nuut later kon Leo Fonteine aan de andere kant een strafworp omzetten in een treffer, nadat Jan Voshart on rechtmatig was afgestopt. Vitesse- coach Jan Eyken probeerde in de laatste twintig minuten nog het een en ander aan het wedstrijdverloop te veranderen, maar All Ready bleef zich nu eens een keer tot de slotsecon de met man en macht verzetten om de kleine voorsprong van twee treffers niet uit handen te geven. Na een kwartier kreeg Jan Voshart om on duidelijke redenen een strafworp te gen, maar Henk van de Pol miste. Meer begrip Drie minuten later weigerde scheidsrechter Van Buren aan de an dere kant een strafworp te geven, toen Karin den Dekkér op haar arm werd getikt bij een uitgelezen sco- ringsmogelijkheid. In de volgende minuut nam ze persoonlijk revanche door van ver 12-9 aan te laten teke nen. In dezelfde minuut leverde een strafworp tegen Leo Fonteine nog 12- 10 op, maar echt in de problemen kwam de thuisploeg niet meer. Nadat coach Jan Eyken zijn tweede wissel had ingebracht kon Alie Leen heer scoren, maar ze werd terugge floten, omdat ze verdedigt zou zijn door Gerda Kloet. Het betekende in feite de echte genadeklap voor de Ba- rendrechters. Een aansluitingstref fer had nog voor de nodige spanning kunnen zorgen, maar nu kon All Rea dy de touwtjes stevig in handen hou den, hetgeen ook gebeurde. Vijf mi nuten voor tijd kwam Arjan Hage binnen de lijnen voor Jan Voshart en twee minuten later legde Annemarie van Goudoever de eindstand vast op 13-10, toen zij verrassend vrij onder de korf kwam te staan. Leo Fonteine zag dit en even later stond de eindstand vast. HOEK - In de omgeving van Hoek in Zeeuws-Vlaanderen werd zaterdag de Braakman-cross afgewerkt. Deze cross telde evenals de Delta-cross, veertien dagen eerder, mee voor de Zeeuwse crosscompetitie. Voor de tweede keer werd als extra een korte cross afgewerkt. Hierin ging de zege deze keer naar Johan de Vlieger van Marathon. Hij moest tijdens de korte cross in Westenschouwen genoegen nemen met een derde plaats, omdat hij halverwege een van de twee spi kes verloor en verder moest op een spike. Nu won hij evenwel overtui gend met de AV '56-atleten Ger van der Weele en Ad Mol op de volgende plaatsen. Delta Sporter Martien Moermond eindigde in Hoek als vier de, nadat hij in Westenschouwen een zesde plaats bezette. De derde en laatste cross uit deze serie is tijdens de Hollandse Hoeve-loop bij Wilhel- minadorp. De normale Braakman-cross over 9500 meter leverde een overwinning op voor Zeeuws crosskampioen 1983/1984 Leon van de Velden van AV '56. Zijn clubgenoot Huib Dalebout pakte de derde plaats en Johan Breel van Marathon eindigde als derde. Zijn clubgenoot Sam Polderman, die de Delta-cross op zijn naam schreef, moest zich nu tevreden stellen met de vierde plaats. Piet Westerweel van de nieuwe Zeeuwsvlaamse atletiekver eniging Wielingen eindigde als vijfde en de zesde plaats was voor Simon Blom. Hierdoor behoudt de Delta Sport-atleet een goede uitgangsposi tie om zich bij de bovenste vijf in de Zeeuwse crosscompetitie te handha ven. Achter Simon Blom, die voor de 9500 meter 29.30.0 minuten nodig had, legde Kees Reynhoud van Delta Sport beslag op een zeer eervolle ejf- de plaats in 30.39.0 minuten, terwijl Dorus Breidenbach als negentiende 31.12.0 minuten nodig had. Hans van Elzelingen, Jos Geluk en Martien Moermond (hij liep andermaal beide crossen) eindigden respectievelijk op de 29e, 36e en 37e plaats. Bij de vete ranen waar Frans Krijnse van AV '56 bijna vanzelfsprekend won, eindigde Jan Kloet van Delta Sport als tiende in 39.22.0 minuten. Bij de jeugd werd Jeska Doeswijk bij de B-meisjes elf de, eenzelfde positie, die Angeli van de Linde haalde bij de D-meisjes. Bij de C-meisjes werden Suzan Bergsma en Saskia Faas respectievelijk der tiende en zestiende en bij de jongens A-pupillen werd Stefan Syswerda ze ventiende. Bij de D-jongens eindig den Jan Hanse en Michel van de Ruyt op de 34e en 37e positie. Spelmoment uit de door Kwiek met 0-3 verloren wedstrijd tegen TOP. Hanny van Breda stopt een smash. Monique Tenhroek (links) kijkt toe. (Foto: Johan Berrevoets jr.) ZIERIKZEE - De damesvolleybalploeg van Kwiek uit Bruinisse slaagde er in de thuiswedstrijd tegen koploper TOP uit Brielle alleen in de tweede set in om het de bezoeksters echt moeilijk te maken. In de eerste en derde set was de Bruse formatie volledig kansloos. De ontmoeting eindigde uiteindelijk in een regelmatige 0-3 nederlaag, waardoor de Bruse equipe in de onderste helft van de eerste klas-klassering blijft hangen. In de eerste set had Kwiek totaal niets in te brengen, hetgeen duidelijk wordt geëtaleerd via de 2-15 setstand, maar in de tweede set kon de Bruse formatie na een aanvankelijk matige start toch enige dreiging aandragen voor de Brielse koploper. Bij 3-5 en 4-10 had trainer/coach Cees Arens- man weliswaar time-outs nodig om enige richtlijnen te geven aan de ploeg, maar toen leek er ook sprake van enige opleving. Via 9-11 kwamen de bezoeksters enigszins in de proble men en bij 11-13 was ook hier een time-out noodzakelijk om de brood nodige rust terug te bréngen. Gelijke stand Kwiek bleef evenwel doorknokken en via 12-13 en 12-14 kwamen de Bru se dames bij 14-14 naastzij. Bij deze stand ging de opslag diverse keren over en weer, zonder dat een van bei de ploegen de beslissende punten kon scoren. Uiteindelijk was het toch TOP, dat de benodigde twee punten In laatste tien minuten van 16-16 naar 23-17 verlies DEN HAAG - Te veel individualisme in de tweede helft van de uitwedstrijd tegen Wings heeft de herenhandbalploeg van het Zierikzeese Delta Sport minstens een punt gekost. Met nog tien minuten te gaan had de ploeg van trai ner/coach Cor Mol nog alle uitzichten op een positieve uitslag, maar toen brak de ploeg op, dat er bijzonder veel energie verbruikt was door de collectiviteit te laten varen. Wings drukte toen door van 16-16 naar 23-17, een onnodige ne derlaag, zeker in deze proporties. In de eerste helft speelde de Zierik zeese ploeg een aanvaardbare partij handbal, die resulteerde in een klei ne 10-9 achterstand bij het wisselen van speelhelft. „Delta Sport speelde toen beweeglijk", meende Cor Mol. ,,De bal deed voornamelijk het werk en toen werd duidelijk, dat wij het moeten hebben van het collectief. Al leen dan kunnen we gelijke tred hou den met meer ervaren ploegen, zoals bijvoorbeeld Wings er een is". De Haagse thuisploeg speelde verdedi gend een 4-2 systeem, waarbij de twee uitstappende verdedigers fel op de opbouwspelers van Delta Sport speelden. De Zierikzeese ploeg had op deze speelwijze evenwel een goed antwoord, hetgeen leidde tot een ge- lijkopgaand duel, waarin over en weer werd gescoord. Halverwege had Delta Sport dan ook nog alle uitzich ten op een goed resultaat. Evenveel punten Delta Sport en Wings begonnen aan het duel met evenveel punten. „Onze veertien punten zijn voor een debu tant zeker geen tegenvaller, dat ligt bij Wings even anders", stelde Cor Mol vast. „De Haagse ploeg mag ver ondersteld worden het klappen van de zweep in de tweede divisie ruim schoots te kennen, terwijl wij als broekjes bezig zijn op dit niveau". In dc tweede helft bleek cr gelcidc- lijkaan niet veel meer over van het collectief aan Zierikzeese zijde. Meer cn meer verzandden dc acties in indi vidualistisch spel, hetgeen bijzonder veel kracht vergde. Tot 16-16 leek het vooralsnog geen gevolgen te hebben, maar toen kwam plotseling echt de klad in de blauwwitte gelederen en kon Wings nog erg ruim de punten in eigen huis houden (23-17). „Vooral verdedigend was de ploeg in Den Haag niet best", constateerde de Goese Delta Sport-coach. „Typerend was, dat we trachtten om veel hoog- op te verdedigen, waardoor Wings dan laag kon scoren. Door deze speel wijze werd ook voortdurend het zicht belemmerd van onze keepers, waar door deze opmerkelijk veel werden gepasseerd". Verdedigend ging Delta Sport ook regelmatig in de fout, doordat er niet voldoende werd uitgestapt en als het al gebeurde ontbrak de rugdekking, waardoor er regelmatig gaten vielen in de verdedigingslijn. „Het is jam mer van de nederlaag. Na de vier goe de wedstrijden op rij, waaruit we ze ven punten haalden, betekende dit echt een domper. Voor Wings daaren tegen was het een opsteker, want dc Haagse ploeg was na de stop bepaald niet zo best op dreef cn kan nu moge lijk alsnog een rush inzetten naar een promotie naar dc eerste divisie. Kop loper en stadgenoot Hellas liet tegen het Rotterdamse Sneiwick, dat ook de laatste weken grandioos op dreef is, een punt liggen", legde Cor Mol uit. De zeventien Zierikzeese treffers werden bij elkaar geschoten door ze ven spelers. Bert Nuyens, Bert de Vos, Andre Hartoog en Cor Lagendijk scoorden allen drie keer, waarvan de laatste telkens uit een strafworp. Kees dc Vos en Jaco Vleeshouwer troffen ieder twee keer doel cn Peter Lefèvre stelde teleur door slechts een keer een inzet voorbij de Haagse doelman tc krijgen. „Dat is natuurlijk veel te weinig voor een topscorer, maar dat is voor een belangrijk deel het gevolg van goede collectieve aanvallen", onder kende Mol. Uit dergelijke aanvallen scoorde André Hartoog in de eerste helft drie keer vanuit de hoek. In de tweede helft scoorde hij niet meer, voornamelijk door het reeds ge noemde ^uvel. Bert Nuyens daaren tegen trof ook drie keer doel vanuit de hoek, maar hij is juist sterk uit in dividuele acties. „Er kwam niemand qua produktie boven de rest uit, vooral doordat dc ploeg te maken had met een moeilijke verdediging, het ontbreekt in dergelijke gevallen wel eens aan initiatief. Het is verder zo, dat we als ploeg nergens zijn, wanneer de bal niet snel gaat en dat was vooral in de tweede helft zo. Vaak was het allemaal erg statisch, waardoor de aanvallende kracht weg-ebt". André Hartoog heeft zich dit sei zoen vooral in verdedigend opzicht ontwikkeld tot een zeer aanvaardba re kracht in de blauwwitte formatie, „maar", zo stelt Cor Mol onmiddel lijk vast, „hij zou veel feller moeten zijn. Dat zit er echter bij hem niet zo in. Hij kan gemakkelijk vlak voor de wedstrijd nog een boterham gaan zit ten eten, terwijl dc rest zich op do na gels zit te bijten van de wedstrijdze nuwen. Met meer felheid zou hij nog sterker zijn". Feit is wel, dat Hartoog vooral verdedigend veel heeft bijge leerd, dit in tegenstelling tot de aan val, waarin hij voor de tegenstander uiterst voorspelbaar acteert. Hij maakt altijd dezelfde bewegingen en heeft als grootste handicap, dat hij er slechts zelden in slaagt zijn werparm vrij te maken, zodat hij een vrij schietveld heeft. „Ondanks deze han dicap is André Hartoog een zeer goe de kracht in de ploeg en wie weel ver andert hij binnen afzienbare tijd ook aanvallend ten goede. Dat is iets wat je toch de tijd moet geven", besluit Mol. kon toevoegen en daardoor de set winnend kon afsluiten. In de derde set leek Kwiek de za ken fanatieker te gaan aanpakken. Op de opslag van Annemiek Goed hart werd het in een keer 3-0, maar de Bruse vreugde was slechts van korte duur, want TOP heroverde het initia tief door via 3-3 naar 3-5 door te sto ten. Bij deze stand nam Cees Arens- man de eerste time-out op, maar veel stroomlijn bleek er niet meer terug te krijgen in de Bruse gelederen. Wel slaagde de ploeg er herhaaldelijk in om de opslag terug te halen van TOP, maar daar waar de Brielse ploeg her haaldelijk punten kon toevoegen, daar slaagde Kwiek niet in die opzet. Kwiek maakte zichzelf veelal on machtig, doordat er veel te weinig snelheid in de aanvallen werd gestopt. De passes bleven veelal zo lang in de lucht dat de Brielse oppo nent uiterst simpel het dreigende ge vaar kon onderkennen. Wanneer Kwiek sporadisch een snelle aanval uitvoerde bleek de tegenstander wel degelijk kwetsbaar. Ook slaagde Kwiek er te weinig in om te profite ren van het levensgrote gat wat er in het midden van de Brielse defensie zat. Een enkele keer prikte Monique Tenbroek de bal hier en was het ook prompt raak. Jammer was het even wel, dat Kwiek pas weer een punt kon scoren, toen TOP reeds een 3-13 voorsprong had en zich kon beperken tot consolideren. Verder dan 6-15 kon de thuisploeg daardoor niet meer ko men. Weinig dreiging Andermaal werd duidelijk, dat de Bruse ploeg nog steeds in een op- bouwperiode verkeert en het nog wel enige tijd zal duren vooraleer er meer inzit dan een klassering in de on derste helft van de ranglijst. De ploeg speelt leuk volleybal, maar herbergt te weinig dreiging om de meeste ploe gen te verontrusten. SEROOSKERKE - Op het knusse voetbaltcrrein in Serooskerke speel den DFS uit Burgh-Haamstede en Mevo uit Zierikzee een nuttige oefen partij, waarbij dc meeste spelers weer terdege moesten wennen aan het balcontact. Desondanks werd het een redelijk aanvaardhare ontmoe ting, die uiteindelijk na een I-I ruststand met 2-1 werd gewonnen door DFS. DFS kwam al na vijf minuten op voorsprong, toen Wim Boogerd alleen voor de Zierikzeese doelman kwam cn hem vervolgens omspeelde: 1-0. Hierna ontwikkelde zich een gelijk- opgaand duel, waaruit na 25 minuten dc gelijkmaker tevoorschijn kwam via Diet den Boer. Ook in de tweede periode gaven de beide ploegen el kaar bijzonder weinig toe, maar tien minuten voor tijd kwam dc volle winst toch nog terecht bij de koplo per uit de eerste klas van het zater dagse afdelingsvoctbal. Marcel van Grunsven bediende met een lange pass Jacob den Engelsman, die in een keer uithaalde: 2-1. DFS trad aan zonder de geblesseerden Jack van Rees en Peter Fooy cn ook zonder Johnny Quaak, die op vakan tie is. Hun plaatsen werden ingeno men door Leo Hart en Daan Blom. terwijl Jan-Piet van Waveren een re delijk geslaagde come back maakte. Na een langdurige blessure speelde hij een half uur mee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 5