Verwarde stemming in Bruse raadzaal Rabobank Kies voor zekerheid op lange termijn. De Rabobank Rente Stabiel Hypotheek ygngt 30jaar ldn^ Daa"" rente weer tot: ^/0, ^an de rente-schokken op. Leen Koper exposeert pure landschapsfoto's Moeilijkheden benoeming lid sportcommissie In ,,'t Witte Lam" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 28 januari 1985 Nr. 23667 3 Het principe van de Rente Stabiel Hypotheek is simpel. Stel dat de hypotheekrente op het moment van afsluiten 8%is.Zolangde hypotheekrente tussen de 6% en 10% blijft, gebeurt er met uw rente niets. Stijgt de rente naar 11%, dan wordt uw rente 9%. gaat uw rente weer naar 8%. r dan wordt uw rente 7%. Zo vangt de unieke Rente Stabiel- Hypotheek 30 jaar lang de rente- schokken op. Bij maandbetaling en gemeente garantie is de adviesrente 8,3%. Kies voor zekerheid op lange termijn. Maak een afspraak met de hypotheek-adviseur van de Rabobank. Hij geeft u een advies op maat en kan u precies vertellen wat de voorwaarden van uw eigen Rabobank zijn. geld en goede raad Uw hypotheek bij de Rabobank is extra aantrek kelijk, want: De Rabobank betaalt voor u de taxatiekosten. De Rabobank verzorgt voor u het aanvragen van gemeentegarantie en neemt de kosten hiervan voor haar rekening. Bovendien kunt u bij de Rabobank: Bij hypotheken met vaste rente 10% boetevrij extra aflossen. De Rijksbijdrage voorfinancieren tegen het hypotheekrentetarief. ZIERIKZEE - Tot 28 februari zijn de wanden van restaurant 't Witte Lam versierd met achttien foto's van Leen Koper, een fotograaf die zich - buiten zijn werk - voornamelijk laat inspireren door de pure natuur. Sinds een j?~r of twee heeft hij het Engelse Yorkshire „ont dekt", voor hem eindeloos, zowel ten opzichte van foto grafie als van uitgestrekt wandelgebied. Hij werd bij toeval op dit unieke landschap geattendeerd, toen hij een aflevering van de televisieserie over de dierenarts James Harriot onder ogen kreeg. Sindsdien bracht hij er twee van zijn vakanties door. Strui nend door dat schitterende gebied, zijn foto-apparatuur in de rugzak. Zijn tochten leverden prachtige opna men op, waarvan hij er een gedeelte exposeert in het Zierikzeese restau rantje. De 18 bij 24 formaat foto's zijn ge vat in ruime 30/40 pass-partouts en tonen dat schitterende gebied in Noord-Engeland in zwart/wit en in gekleurd met pastelkrijt of aquarel potlood. Een vroegere schildercursus leverde Koper de basistechniek voor dat inkleuren, terwijl hij foto's even eens omgetoond heeft in bruin. Het zijn overigens niet alleen opna men van Yorkshire: er hangen tevens foto's van Drente, de kerk in Brou wershaven, de Zeepeduinen en Schuddebeurs. Leen Koper exposeerde al eerder: in groepsverband in Prinsenbeek en het ziekenhuis, bij de vroegere Gale rie Nobel, in de Nobelpoort, de Vloeiplanke in Goedereede en de Be- waerschole in Burgh-Haamstede. Ook die exposities maakten duide lijk, dat de Zierikzeese fotograaf be wust puur landschap fotografeert. Mensen fotograferen doet hij voor zijn werk (bij foto Verschoore), legt de voormalige accountant uit, zoals portretten en huwelijksreportages. Toch denkt hij erover, om ook in de toekomst voor zijn vrije werk men sen in een omgeving neer te zetten", maar dan uitsluitend als object, met name als grootte-maatstaf. Grote voorbeelden De expositie in 't Witte Lam is ech ter nog steeds landschappelijk ge richt, waarbij zijn grote voorbeeld de recent overleden Amerikaanse land schapsfotograaf Anch Adams is. Ook voor zijn leerling John Saxton heeft Koper grote bewondering, evenals voor de Belgische foto-kunstenaar Missonne, een romantische land schapsfotograaf uit de twintiger ja ren. Een aardige bijkomstigheid bij de huidige expositie van Koper is, dat hij twee keer tegelijk exposeerde met een van de eigenaars van het restau rantje, kok Wim Oudesluis, die door Koper een begaafd fotograaf wordt genoemd. Over een paar maanden, in april, is er wederom een fototentoonstelling te bezichtigen, waarmee Leen Koper van doen heeft. Dan komen in de Ha venpoort opnamen te hangen van le den van Jeugdsoos Brogum, waar voor Koper al een jaar of drie cursussen verzorgt. De expositie in 't Witte Lam (waar bij een speciaal expositie-menu is sa mengesteld) gaat vanavond (tussen 20.00 en 21.30 uur) open. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging na 18.30 uur 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38,70; per jaar f 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; ..succesjes" (tfm 4 regels) f 6.04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W. ZIERIKZEE Jaarvergadering Plattelandsvrouwen In het Huis van Nassau hield de af deling Schouwen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen een goed bezochte jaarvergadering. De opening werd verricht door presiden te, mevrouw Roos, die in haar inlei ding stil stond bij het begrip „Platte landsvrouwen Bond". Vervolgens kwamen de verslagen aan bod, ge volgd door de bestuursverkiezing. De dames Roskam-van Dongen en Van Gastel-van Schelven waren aftredend en niet herkiesbaar. In hun plaats werden gekozen de dames Van der Linde-FIorusse en Quick-v. d. Bogert. Mevrouw Roskam blijft nog wel één jaar beschikbaar voor het bestuur. Na de pauze kregen zeven dames de mededeling een zogenaamd céndags- bestuur te vormen: op hen rust de taak om in april een bijeenkomst te organiseren. Na de sluiting door me vrouw Roos was er gelegenheid de tentoongestelde handwerken te be zichtigen. Inbraak Verrenieuwstraat In de nacht van 25 op 26 januari werd ingebroken in de woning van J. B. in de Verrenieuwstraat. Een schuifdeur werd verbroken waardoor men toegang tot de woning verkreeg. Een aanzienlijke hoeveelheid goede ren werd weggenomen, waar onder twee foto-camera's, twee lenzen, di verse filters, een beliehtingsmeter, films, kabels, fotokoffer, geld 400,-) een videoapparaat, cassetterecorder, een postzegelverzameling en cerstedag-enveloppen. Een onder zoek naar de dadcr(s) wordt inge steld. Inbraak Havenpark Door het inslaan van een etalage ruit van sigarenmagazijn V. aan het Havenpark (nacht van zaterdag op zondag) heeft een onverlaat een greep gedaan uit de aldaar aanwezige arti kelen. Een paar kettinkjes en oorbel len verdwenen, samen met de kapotte ruit werd een schade geleden van on geveer 400,-. Grint gestolen Een letterlijk „zware" diefstal werd gepleegd vanaf een terrein aan de Deltastraat: A. d. R. uit Stellen dam deed aangifte van een diefstal van vijftien ton grint. De omheining was gedeeltelijk vernield. Het grint was eigendom van Betoncentrale Stellendam. Jaarvergadering Bedrijfsvoorlichting De Vereniging voor Bedrijfsvoor lichting Schouwen-Duiveland houdt dinsdagmiddag 5 februari de jaarver gadering in het Huis van Nassau te Zierikzee. Na afhandeling van de huishoude lijke agenda houdt de heer Van der Meij. leraar aan de H.L.S. te Dor drecht, een inleiding over automati sering in de landbouw, gevolgd door een demonstratie met computers door „Demeter" BV, Landbouwauto- matisering te Lelystad. Aanvang: 13.30 uur. BURGH-HAAMSTEDE Jaarvergadering Huisvrouwen De afdeling Westerschouwen van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen houdt op 5 februari de jaar vergadering in dorpshuis „De Schut- se". Aanvang 14.00 uur. Voor 19 februari staat een lezing over Veiligheid voor de huisvrouw op het programma, eveneens in De Schutse en ook 's middags om twee uur. Op 5 maart houdt de Natuur- cn Vo gelwacht een lezing voor de Huis vrouwen over het ontstaan van Schouwen-Duiveland. RENESSE Aanrijding Een beperkte schade aan twee per sonenauto's was het gevolg van een aanrijding zaterdag op de Hoge- boomlaan te Renesse. M. V. uit Goes, rijdend vanaf het Watergat naar Re- nesse. raakte met zijn auto B B. uit Bergen op Zoom, die in tegengestelde richting reed. Een glad wegdek was de oorzaak van de aanrijding. ELLEMEET Geslaagd Aan de Vrije Universiteit in Am sterdam slaagde Riet van den Hoek voor het doctoraal examen in de ge neeskunde. KERKWERVE Eenzijdig ongeval Op Moriaanshoofd slipte in het weekeinde W. S. uit Zierikzee met zijn personenauto, als gevolg van sneeuw en ijzel op het wegdek. In de bocht naar links raakte S. in een slip en sloeg over de kop en belandde met zijn auto in de sloot. De auto van S. kan als afgeschreven worden be schouwd. S. zelf kwam met de schrik vrij. NIEUWERKERK SRV-wagen leeggehaald M. K. uit Nieuwerkerk vond zijn SRV-wagen, die in een loods stond ge parkeerd, donderdagochtend terug met opvallend minder verkoopwaar dan hij de avond tevoren had achter gelaten. Er was voor een aanzienlijk bedrag boodschappen gedaan zonder daarvoor te betalen. BRUINISSE Bejaardensoos De soos van mevrouw IJzelenberg begint aanstaande woensdag 30 ja nuari. Men krijgt dan de beschikking over een kegelbaan. Iedereen is van harte welkom. Inbraak woning Op het Aquadeltaterrein werd inge broken in een bungalow van de West- Duitser E. S. uit Wuperthal. Een raam werd geforceerd cn de woning goed doorzocht. Alleen een rijwiel ter waarde van 2000.- wordt vermist. BRUINISSE-Op z'n zachtst gezegd heerste er vrijdag- avond in het Bruse gemeentehuis een „vreemde stem ming". Maar liefst zes keer werd er gestemd om in de op volging van W. F. M. Vonk (A.B.) te voorzien, die zoals bekend uit de commissie sport is gestapt. Zes keer schrif telijk stemmen, waarbij de regels van de democratie wel werden gehanteerd, maar waarbij sommige raadsleden er een spelletje van maakten. Zelfs na de zesde stemming toonde niemand zich bereid om in genoemde commissie te gaan zitten, in verband met de bekende sporthal-pro blematiek. Waarschijnlijk zat S.G.P.-nestor L. J. v. d. Bos er het dichtst bij, toen hij opmerkte: „Ik denk dat er een complot in het spel is". J. v. d. Velde: „We kunnen beter een potje dammen, dat is gauwer uit...". Jammer, maar.... Raadslid Wiebrens kreeg bij de vierde stemming zes stemmen uitge bracht en zou het in de vijfde stem ming gaan opnemen tegen Meeuw- sen. Wiebrens won met zes tegen vijf en hem werd ook de vraag voorgelegd om zijn benoeming te aanvaarden, .Jammer memeer de voorzitter, maar ik doe het ook niet", waarmee de raadsvoorzitter zich voor problemen gesteld zag. Aandringen bij Wiebrens hielp niet: „Ik heb evenveel recht om te weigeren als een ander", stelde hij. Raadslid Vonk, die al eerder had M. Meeuwsen (CDA): Veertien da gen in beraad houden..." aangedrongen op een schorsing voor fractieberaad, zei de situatie nu lang zamerhand toch belachelijk te vin den. „Zoiets is toch te voorzien voor zitter, ik vraag toch niet voor niets om een schorsing", aldus Vonk. Wet houder Van de Velde: „Het kan nog zo democratisch zijn en er kunnen nog zoveel regels zijn, maar ik stem nog maar één keer!" Bij de zesde en laatste stemming kreeg Meeuwsen de vereiste meerder heid van zes stemmen, werden er vier stemmen blanco uitgebracht en (ja wel...) Houtekamer ook nog een stem. En zoals te verwachten was zei Meeuwsen ook niet volmondig ,,ja" tegen zijn benoeming, maar was wel zo goed om veertien dagen bedenk tijd te vragen omverder stemmen te voorkomen. Eén kanttekening mogen we hier wel plaatsen: het is natuurlijk wel leuk, en écht Bru's, want de humo ristische opmerkingen tussendoor waren niet van de lucht, zowel van raadsleden als van de publieke tribu ne. Maar, een raadsvergadering is toch geen „avondje-uit" of een spel letje „Zwarte-Pieten"... Advertentie Opname van Leen Koper uit ..het land van James Harriot". G. E. Houtekamer (SGP): ,,Al gaven ze een sporthal er bij cadeau..." Voordat er gekozen werd, stelde raadslid Vonk eerst nog de vraag, of er nu eindelijk eens een antwoord op zijn open brief zou kunnen komen. Raadsvoorzitter T. C. Hekman stelde die beantwoording in de volgende raadsvergadering in het vooruit zicht: er moet eerst een informatie avond worden belegd, waarna de eer ste rondestemming plaatsvond. S.G.P.-er G. E. Houtekamer had de twijfelachtige eer de eerste ronde met de meeste stemmen te gaan strij ken. Zijn C.D.A.-collega M. Meeuw sen was tweede met een stemmenver houding acht tegen drie. Op de gebruikelijke vraag van de voorzit ter, of de gekozene de benoeming wenste te aanvaarden kwam een ver rassend (eigenlijk ook weer niet zó verrassend) antwoord: „Nee meneer de voorzitter, ik doe het niet, al gaven ze me een sporthal er bij cadeau!", met grote instemming van V. d. Bos: „Zo is dat!". Grapje Met deze uitspraak stelde de S.G.P.- fractie zich in ieder geval duidelijk J. S. Wiebrens (CDA): Jammer voor de stemming, maar ook nee..." op: deze wenste onder geen beding zitting te nemen in de door haar zo verfoeide sportcommissie. Niet ieder raadslid had dit direct begrepen, want bij de tweede ronde kreeg zowel A. Slingerland als L. J. v. d. Bos we derom een stem, maar misschien was dat een grapje? Door dit vreemde stemgedrag kreeg Meeuwsen of Wie brens (beiden C.D.A.) geen vereiste meerderheid, dus moest een derde ronde duidelijkheid brengen. De stemming werd joliger, alsof de heren raadslieden niet beseften dat ze bezig waren de ware belangen van de gemeente te behartigen. Want ook in de derde ronde werden er stemmen uitgebracht op S.G.P.-leden: Slinger land (twee) en Houtekamer (een) wa ren de „gelukkigen". Weer geen meerderheid, dus een vierde stem ming. De vierde stemming ging tussen Slingerland en Wiebrens, om uit te maken wie het tegen Meeuwsen mocht opnemen. De voorzitter moest de heren er op wijzen, dat andere na men nu ongeldig zouden zijn. Een tussenopmerking van wethouder M.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3