Reinigingsdienst vraagt medewerking ten behoeve van milieu Aanrijding na aanrijding Werkgroep voor onderzoek informatica op basisscholen Dodelijke aanrijdingen door gladheid Werkzaamheden aan Oesterdam Gele tasjes over heel Schouwen-Duiveland KERKWERVE - Dankzij een financiële bijdrage van de provincie Zeeland is het mo gelijk geworden het systeem voor het afzonderlijk inzamelen van probleemstoffen van huishoudens en bedrijven door middel van de gele plastic draagtassen in te voeren op geheel Schouwen-Duiveland. De komende weken zal personeel van de Reinigings dienst een folder en twee draagtassen huis-aan-huis verspreiden in de kernen. Buiten de bebouwde kommen zal de verspreiding gelijktijdig geschie den met de jaarlijkse winteractie be- ROTTERDAM - De toestand van de 37-jarige Amsterdammer Peter Han sen, die in de nacht van vrijdag op za terdag de tweede harttransplantatie in Nederland onderging, is volgens de woordvoerster van het Acade misch Ziekenhuis Dijkzigt in Rotter dam onveranderd bevredigend. Han sen had een rustige nacht, nadat hij een groot deel van de zaterdagavond bezoek had ontvangen. DEN HAAG - Gladheid in grote de len van het land is de oorzaak ge weest van tal van aanrijdingen in de nacht van zaterdag op zondag, waar van enkele met dodelijke afloop. In de westelijke kustprovincies viel hier en daar sneeuw, terwijl in ande re delen van het land opvriezende weggedeelten het verkeer parten speelden. In--Midd©lhamis raakte rond half twaalf een personenauto na een slip te water. De 19-jarige bestuurder uit Achthuizen, die'evenals een passagier uit de wagen geslingerd, werd door omstanders uit het water gehaald, maar overleed even later in een zie kenhuis. Ook de passagier werd met verschijnselen van onderkoeling overgebracht naar een ziekenhuis. Ook in het Zeeuwse Hontenisse raakt door gladheid een auto van de weg, waardoor de bestuurder om het leven kwam. Het slachtoffer van het ongeval is de 19-jarige I. J. M. van Kouteren uit Terneuzen. Zij zat als passagiere in de auto. De bestuurder i en de twee andere inzittenden, ook 1 rrï£13jë!CT5ffk"teh licht'gewond. Aan vankelijk had de politie gemeld dat de bestuurster door het ongeval was omgekomen. AALSMEER - De rijkspolitie van Aalsmeer heeft in de nacht van zater dag op zondag in de bloemenveiling in die plaats 600 kilo hasj gevonden. De hasj, die een waarde heeft van 200.000 gulden, was verpakt in bloe- mendozen. De 29-jarige bloemenim- porteur C. Z. uit Oostzaan is gear resteerd, aldus de politie zondag. ROTTERDAM - In een woning aan de Van Lennepstraat in Rotterdam is zondag het lichaam gevonden van de 69-jarige mevrouw A. P. M. Ottingh. Volgens de politie had de vrouw ern stig hoofdletsel en moet zij als gevolg van een misdrijf om het leven zijn gekomen. Familieleden hadden de politie ge: waarschuwd, omdat zij al enige da gen geen contact met de vrouw had den kunnen krijgen. LONDEN - Lord Harlech, een voor malige Britse ambassadeur in de Ver enigde Staten en hecht vriend van president John F. Kennedy, is zater dag overleden aan de verwondingen die;,hij bij een auto-ongeluk de avond tjéyprcn had opgelopen. Hij werd 66 jaar. Kon.onderscheiding Willem van den Bos Vervolg van pag. 1 De heer Van den Bos bedankte de burgemeester voor zijn toespraak en voor de onderscheiding hem ver leend, waarna hij weer rap zijn in strument opnam om het concert te helpen voortzetten, „zonder aanwe zigheid van de Anjerfondsdelegatie". Dit was de smoes geweest om alle le den, inclusief de jubilaris niets ver moedend. naar het Verenigingsge bouw te krijgen. Dc oudste zoon van do heer Van den Bos. dc heer J. van den Bos sprak een dankwoord namens zijn vader en dc gehele familie. ..Dc waardering, die mijn vader nu krijgt straalt eigenlijk af op het hele corps, want het zijn juist de enthousiaste mensen, die een corps ten nutte van dc hele gemeen schap in stand houden. Als oud muzikant en dirigent van Apollo 'weet ik maar al te goed", aldus J. van den Bos. ..wat er voor komt kijken om de zaak draaiende te houden. Daarom is het goed dat zulke mensen Cpns extra het .zonnetje worden ge zet." ^iMMWvH"'B"nhei'1 om (lt' jubilaris te feliciteren, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Onder de aanwezigen waren ook de beide wethouders van de gemeente Brou wershaven mevr. S. C. J. B. Ia>schacoff-dc Kanter cn de heer Ph. van Ast. De aanwezigen bicven nog een poosje gezellig bijeen met een glaasje en een hapje waarmede een eind kwam aan deze feestelijke bij eenkomst. strijding bruine rat door de ongedier- tebestrijders. De Reinigingsdienst doet een drin- Verwijzend naar het voorbeeld van de gemeente Borsele gaf Groen aan, dat de inspectrice van het onderwijs persoonlijk positief staat tegenover deze initiatieven maar dat ze daar nog geen financiële vertaling aan kan geven. De wethouder liet weten, dat de voorkeur uitgaat naar een brede werkgroep met vertegenwoordigers van alle scholen en van het voortgezet onderwijs. Wethouder Groen treedt op als voorzitter van de werkgroep en onderwijs-ambtenaar de heer De Back krijgt de taak van secretaris daarin. Spoedig Mevrouw M. A. Bij de Vaate- Rozendaal hoemde het initiatief heel verheugend en drong aan op spoed met het instellen van de werkgroep, omdat enkele scholen met de compu termaterie al ver gevorderd zijn en nu op een stadium zijn "beland dat ze zonder verdere maatregelen, niet meer verder kunnen. De heer D. van der Wekken betuig de zijn instemming met het instellen van de werkgroep en achtte het juist, dat deze breed van opzet zal zijn. Van der Wekken zei te hopen op goed onderbouwde adviezen van de werkgroep en liet weten zelf veel waarde te hechten aan eenheid in aan te schaffen apparatuur.Verder pleitte hij voor het streven naar continuï teit door het informaticapakket te ZIERIKZEE - Een aanrij ding op de Zeelandbrug had donderdagavond weer twee aanrijdingen tot ge volg. Twee auto's moesten worden weggesleept. Vier andere werden van licht tot aanzienlijk beschadigd, gend beroep op de bevolking om de plastic draagtassen te bestemmen waarvoor ze zijn en niet aan de straat laten aansluiten op dat in het voort gezet onderwijs. Van der Wekken zei verder zich een beetje te hebben gestoord aan de acti viteiten, die een bankinstelling te Zierikzee had ontwikkeld naar de scholen toe in het kader van informa tica. Hij zei er moeite mee te hebben, gezien het commerciële doel dat ach ter deze activiteit zit. De heer J. J. Geleijnse zei zich ei genlijk niet te kunnen voorstellen, dat de informatica-materie niet het wettelijk beslag zou krijgen. Ook hij vond dat de werkgroep binnen af zienbare tijd moet starten en de moei lijkheden te lijf moet gaan. Ten aan zien van de activiteiten van de door Van der Wekken aangeroerde bankin stelling, zei Geleijnse dit niet als een puur zakelijk initiatief te hebben er varen Alle scholen Wethouder Groen sprak de hoop uit, dat alle scholen in Zierikzee in derdaad bereid zullen zijn mee te werken in de werkgroep ten behoeve van het informatica-pakket. Woorden van lof werden geüit aan het adres van de betrokkenen bij de Zeeuwse dag- en avondscholenge meenschap (ZDASG), voor het feit dat voor een gemeentelijke bijdrage per jaar van nog geen 2.000,in de ze onderwijsvorm kan worden voor zien. Waardering bestond er van de zijde maar persoonlijk letsel werd gelukkig niet opge daan. Het begon met een aanrijding tus sen J. O. uit Zierikzee, die in botsing kwam met een personenauto waar van dc bestuurder er vandoor ging en dus onbekend bleef. Deze liet zijn auto onbeheerd en onverlicht achter, te plaatsen bij het normale afval. In de eerste plaats kan dit gevaar ople veren voor kinderen. Tevens komt men dan niet in het bezit van een nieuwe tas. Hele jaar Het is geen eenmalige actie, doch de inwoners kunnen het gehele jaar doortassen met inhoud inleveren. In dien er, door welke oorzaak dan ook, behoefte is aan plactis draagtassen, dan kunnen die te allen tijde bij de Reinigingsdienst worden verkregen. Tijdens het vierde kwartaal 1984 werden in de gemeente Zierikzee in totaal 233 tassen werden ingeleverd met een inhoud van 732V2 kg. Deze aantallen tonen aan, dat er een aan zienlijke hoeveelheid probleemstof fen in het huishoudelijk afval voor komt. De bevolking wordt vriendelijk verzocht de probleemstoffen afzon derlijk te blijven houden en op die wijze mee te werken aan een leefbaar blijvend milieu op Schouwen-Duive land. der commissieleden ook voor de men sen, die zich inzetten om de drempel tot deelname aan deze onderwijs voorziening te verlagen. Het ZDASG blijkt zich in Zierikzee te kunnen ver heugen in een groeiend leerlingental. Een situatie, die zich zeker niet in de gehele provincie voordoet. Precedent De commissie bracht een unaniem positief advies uit ten aanzien van de ontwerp-begroting 1985 van de ZDASG. Met het verzoek de termijn voor het indienen van de begroting te verlengen kon de commissie zich ech ter niet verenigen, voornamelijk we gens het precedent dat daardoor zou worden geschapen. Wethouder Groen liet weten dat hij als bestuurslid van de ZDASG wel had toegestemd in het voorstel dit verzoek tot de gemeenten te richten, oindat hij het best begi-ip had voor de moeilijkheden van de ZDASG bij het zo vroegtijdig moeten opstellen van een begroting. Als college-lid kon hij echter niet akkoord gaan met het verzoek tot wijziging van de termijn. Als vanuit meerdere gemeenschappelijke rege lingen dit verzoek zou komen, zou het voor de gemeente immers onmo gelijk worden een begroting op te stellen. In het kader van de Overgangswet Wet op het basisonderwijs bracht de commissie advies uit ten aanzien van de taken van raad en college bij be noeming van leerkrachten. Directeuren en adjunct-directeuren dienen volgens het advies van de commissie, benoemd te worden door de gemeenteraad. De benoeming van andere leerkrachten wilde de com missie wel delegeren aan het college, zij het onder voorwaarde, dat voor de definitieve benoeming, de onderwijs commissie - in besloten zitting - op de hoogte zal worden gesteld. Sollicitaties Wethouder Groen deelde mede, dat waardoor andere bestuurders werden afgeleid. M. T. uit Haamstede stopte cn de hem achtcroprijdendc C. V. uit Renes- sc botste tegen zijn voorganger. Door die situatie vond een derde aanrij ding plaats, tussen de langzaam rij dende M. N. uit Terneuzen, die ach terop werd geraakt door M. D. uit Brouwershaven, die beiden richting Goes reden. ZIERIKZEE - Voor 19.600.000 zal dc Baggermaatschappij Holland te Hardinxveld-Giessendam werk zaamheden verrichten aan de Oester- dam in aanleg. Het betreft hier de aanleg van het damvak Speel mansplaat II en het sluiten van het Marollegat, alsmede het aanpassen van de damvakken Zuid en Specl- mansplaten I, gelegen in de gemeen ten Bergen op Zoom, Reimerswaal en Tholen. De prijs is exclusief B.T.W. Over een lengte van 3 km, zal onge veer 3 miljoen kubieke meter zand worden aangebracht in een damvak waaruit één miljoen kubieke meter, weinig draagkrachtige specie is weg gezogen. Die specie wordt opgeslagen op de Molenplaat. Bij het werk zal de nieuwe snijkop- zuiger Mercurius worden ingezet, die vorig jaar bij scheepswerf Stapel in Spaarndam is gebouwd. Deze zuiger heeft een capaciteit van 5100 p.k. de benoemingen voor de openbare ba sisscholen in Zierikzee weinig pro blemen zullen geven, daar voor elke functie slechts één sollicitatie was binnengekomen. Met elk schoolteam waren inmiddels besprekingen ge voerd over de taakverdeling. Ook was er overleg geweest met de mede zeggenschapsraden. De heer Van der Wekken infor meerde of tijdens het overleg nog dis cussie was geweest over een twee- hoofdige-basisschool. De wethouder liet weten dat dat niet het geval was geweest. Blijkbaar was men het eens geweest met de visie van het college, dat slechts één kapitein op één schip kan dienen. Mevrouw Bij de Vaate verbaasde zich over het feit, dat geen enkele kleuterleidster had gesolliciteerd naar de functie van directeur.,,Het zal wel in goed overleg zijn gebeurd, maar het verwondert me toch wel", aldu£ mevrouw Bij de Vaate. Mevrouw M.Speelman, hoofdleid ster van- de Nutskleuterschool liet vanaf de publieke tribune weten, dat er binnen het kleuteronderwijs heel serieus over was gedacht een dergelij ke functie wel te ambiëren. Het was volgens haar echter geen kiezen voor de weg van de minste geweest, maar een duidelijk besef van wat het beste zou zijn in het belang van het onder wijs in Zierikzee, waarom geen enke le kleuterleidster solliciteerde naar de functie van directeur. ,,Dat kan ik heel goed waarderen, maar de capaciteiten kennende, ver wonderde het me toch", antwoordde mevrouw Bij de Vaate. Echt groot nieuws over de vorderin gen met het schoolgebouw in de Raamstraat, had de wethouder tij dens deze vergadering niet in petto. Hij liet weten, dat de leerlingenprog noses inmiddels waren bijgesteld. ,,Als het ministerie deze cijfers over neemt, zouden we inderdaad een vijf- klassige school in de binnenstad kun nen krijgen", aldus Groen. Binnen enkele weken zal een delegatie uit Zierikzee op het ministerie de prog noses nader mogen komen toelichten. Geen inschatting-en Hoewel de heer Van der Wekken en mevrouw Bij de Vaate graag wat na ders hadden vernomen over de kan sen op honorering, wilde de wethou der zich niet wagen aan inschattin gen. Groen wilde eerst het gesprek met het ministerie maar eens afwach ten. De heer Geleijnse constateerde, dat de voortgang met de totstandkoming van de basisschool in de binnenstad wel erg moeizaam gaat. Hij infor meerde welke gevolgen dit zal heb ben voor de datum van 1 augustus 1985. „Vergeet het maar, die datum", moest de wethouder in alle eerlijk heid erkennen. Ook hij achtte het niet aannemelijk dat het schoolge bouw in de Raamstraat dan gereed zal zijn. „De Nutskleuterschool en Binnen de Veste zullen wat langer in hun gebouw moeten blijven, maar daar vergaat de wereld niet mee", al dus Groen. Tijdens de rondvraag gaf de heer Geleijnse blijk van zijn ongenoegen over het feit dat raadsvertegenwoor- diger de heer C. Bij de Vaate vaak verstek laat gaan als algemeen be stuurslid bij de vergaderingen van het ZDASG. Geleijnse liet weten, on danks het moeilijke tijdstip van ver gaderen zelf toch altijd te zorgen die vergaderingen wel bij te kunnen wo nen. Hij verwachtte dat van zijn mede-bestuurslid of van diens ver vanger ook. Wethouder Groen deelde die me ning, maar liet weten dat inmiddels aan een oplossing van dit probleem wordt gewerkt. Een en ander gaf aan leiding tot een korte discussie over het feit, dat vele vergaderingen van gemeenschappelijke regelingen vaak op zeer ongelukkige tijdstippen staan gepland. Vooral mevrouw Bij de Vaate voerde aan daar veel moeite moe te hebben. CAPE CANAVERAL - Het Ameri kaanse ruimteveer Discovery is zon dagavond om 22.23 uur onze tijd ge land op Cape Canaveral, daarmee een geslaagd einde makend aan een ruim tevaart van drie dagen die voorname lijk was bedoeld om een zeer geheime spionagcsatelliet uit te zetten boven dc Sow jet-Unie. AMSTERDAM - Een 27-jarige Ma rokkaan is het afgelopen weekeinde overleden in een van de cellen van het hoofdbureau van politic in Amster dam. Dc man zat gevangen in afwach ting van zijn uitzetting uit Neder land. Hij was illegaal hier, aldus een woordvoerder van de politic. Maan dag (heden) wordt sectie verricht op het stoffelijk overschot. Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Bureau voor rechtshulp, Poststraat 37 (De Lichtboei). Zitting van 14.15 tot 16.15 uur. Gymzaal Manhuisstraat. Repetities Oratoriumverenigin Zierikzee. 20.00- 22.00 uur. Burgh-Haamstede Gymnastiekzaal. Rekreatieve condi- titraining. 20.00-21.00 uur dames, 21.15-22.15 heren. Haamstede Dorpshuis De Schutse. Jazzgym. 9.15 tot 11.15 uur. Brouwershaven Gymnastiekzaal. Damesgym. 19.30 tot 20.30 uur. Zonncmaire Gymnastiekzaal. Damesgym. 21.00- 22.00 uur. Bruinisse Oude Raadhuis. Teken en schilder- klub „De Tekenaars". 19.00-21.30 uur. Maandag 28 januari Zierikzee Pr. Julianaschool, Jannewekken. Schrijfavond A.I. Vanaf 19.00 uur. Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Commissie financiën. 16.00 uur. Recreatiezaal van de Gereformeerde kerk. Schrijfavond A.I. Vanaf 19.00 uur. Gemeentehuis. Raad Westerschou- wen. 19.30 uur. Brouwershaven Gereformeerde kerk, Bostonplein. Schrijfavond A.I. Vanaf 19.00 uur. Stadhuis. Gemeenteraadsvergade ring. 19.30 uur. Café Ringelberg. Vergadering Oran jevereniging. 20.00 uur. Dinsdag 29 januari Zierikzee Stadhuis. Commissie financiën. 20.00 uur. Bruinisse Ned. Herv. verenigingsgebouw. Ver gadering Helpt Elkander. 19.30 uur. Woensdag 30 januari Zierikzee UVV-gebouw. Contactochtend UW, 09.15 uur. Chr. Scholengemeenschap. Open mid dag. 13.45 uur. Poppentheater Alteklein. Rork, het wrattenzwijn. 14.30 uur. Dreischor Dorpshuis. Nutsavond Nut en Genoe gen. 20.00 uur. Donderdag 31 januari Zierikzee Kapel Corneliastichting. Filmmid dag A.N.B.O. 14.00 uur. Onder de Beuze. Bijeenkomst Stich ting Vredesplatform 19.30 tot 20.00 uur. Stadhuis. Commissie Welzijn. 19.30 uur. Concertzaal. Uit op Schouwen-Dui veland, toneelopvoering „Het Dag boek van Anne Frank". 20.00 uur. Noordgouwe Hotel v. d. Weijdc. Voorlichting over teunisbloemen. 19.30 uur. Nieuwerkerk Kleine zaal „Ons Dorpshuis". Ge meenteraadsvergadering Duivcland. 20.00 uur. Bruinisse Clubgebouw. Jaarvergadering LTC De Bru-Tèn. 20.00 uur. Vrijdag 1 februari Zierikzee Graanbeurs Huis van Nassau. Dans avond met dansorkest The Wipe Outs. 20.30 uur. Haamstede De Schutse. Uitvoering „Witte van Haemstede". 19.30 uur. Zaterdag 2 februari Zierikzee Lutherse Kerk. Ars Musica-concert Haags Kamerkoor. 20.00 uur. Brouwershaven Tbnncnmagazijn. Grote Avond PJZ met toneel en bal na. 19.30 uur. Zondag 3 februari Haamstede Gereformeerde kerk. Bevestiging predikant drs. Jan dc Vries om 10.00 uur; intrede om 15.00 uur. Maandag 4 februari Burgh-Haamstede De Schutse. Groente- en fruitshow. 19.30 uur Dinsdag 5 februari Zierikzee Huis van Nassau. Jaarvergadering Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting „Schouwen-Duiveland". 13.30 uur Een van de beschadigde auto's op de Zeelandbrug. die van J. O. uit Zierikzee. Positief advies commissie onderwijs ZIERIKZEE - De commissie onderwijs staat positief tegenover het voorstel van het college van b. en w. een werkgroep in te stellen, die zich gaat bezighouden met een onderzoek naar de mogelijkheden voor het geven van informatica op de basisscholen in Zierikzee. Onderwijs wethouder J.Groen vond, dat de instelling van die werk groep niet vrijblijvend zou gebeuren. Met andere woor den, de gemeente geeft er mee aan iets te willen doen om informatica op de basisscholen mogelijk te maken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 2