Rijkspolitie lost vijftig zaken op „Nu nog is het marktaandeel van onze aardappelafzet-organisatie 25%, straks mag het het duhhele zijn...." Met de Nieuwsbode naar Luxemburg en Kaiserslautern mr- DE ZIERIKZEESCHE COURANT Vergunning voor uitvoering bouwplan Corneliastichting ZEEDAM B.V. ZIERIKZEE vcm ©eveifoa reize» PE eu.r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Parkeerterrein Schoolvoorstellingen Renovatie Emancipatiewerkster Aan de commissie financiën van de gemeente Als het aan de commissie onderwijs ligt stelt De commissie sport van de gemeente Zierik- Emancipatiewerkster Ineke Sturm is van me- Zierikzee wordt op dinsdag 29 januari de pro- de gemeente Zierikzee een subsidieverhoging zee staat in grote lijnen positief tegenover de ning dat velen in de vrij besloten regio Schou- blematiek van de aanleg parkeerterrein voor- voor schoolvoorstellingen beschikbaar. (Pag. bijgestelde renovatieplannen van Bannink. wen-Duiveland nog moeten wennen aan haar gelegd. (Pag. 2). 3). (Pag. 6). werk. (Pag. 9). VRIJDAG 25 JANUARI 1985 141ste jaargang- Nr. 23666 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De schoonheid der aarde is niet te koop; zij behoort aan wie haar ontdekt, haar begrijpt, en haar weet te genieten. René de Clerq ZIERIKZEE - De Rijkspolitie van Schouwen-Duiveland heeft na een onderzoek van veertien dagen vijftig zaken opgelost. Het betrof een vijftigtal inbraken en vernielingen, alle gepleegd in de gemeenten Mid- denschouwen en Brouwershaven. In de periode van begin '84 tot januari '85 hebben de daders huisge houden. Tijdens het onderzoek zijn acht verdachten aangehouden en zijn er zes op het politiebureau verhoord. Tegen alle veertien is proces verbaal opgemaakt. Alle verdachten komen uit de gemeente Brouwers haven. Van hen zijn er dertien minderjarig. Ten aanzien van de 18-jarige militair L. P. v. A., de oudste van het gezelschap, is de Koninklijke Mare chaussee bij het onderzoek betrokken geweest. Er werd voor minstens tweehonderdduizend gulden vernield. De aan gehouden personen werden na verhoor weer vrijgelaten. Zie verder pag. 4 vernielzucht. A. W. Bierensdirecteur Zuid-West Nederland BV ZIERIKZEE - De staatssecretaris van W.V.C., drs. Van der Reyden, deelt in zijn brief aan het bestuur van de Corneliastichting te Zierikzee mee, dat hij heeft besloen de beste- dingsredestukken goed te keuren en vergunning te geven voor de uitvoe ring van het bouwplan. Aan zijn goedkeuring verbindt de staatssecretaris enkele opmerkingen. De vei'gunning wordt op dit moment verleend, omdat volgens het priori teitenoverzicht van de provincie Zee land de aanvang van de bouw al vast gesteld is in 1984. De totaalkosten voor realisering van het project worden vastgesteld op ruim 20 miljoen, prijspeil au gustus 1984. Een aanbesteding met tenminste 5 inschrijvers wordt door de staatssecretaris noodzakelijk geacht. De offertes moeten door de staats secretaris zijn goedgekeurd voor tot uitvoering mag worden overgegaan. De aanbesteding zal medio maart plaatsvinden. Het aanbeste dingsresultaat moet eerst door de staatssecretaris worden goedge keurd. Waarschijnlijk zal omstreeks 1 mei de eerste paal de grond ingaan. Er wordt gerekend met een bouwtijd van 18 maanden. Advertentie ZIERIKZEE - Het eerste wat opvalt in het jaarverslag- van de Aardappel-afzetorgani satie Zuid-West Nederland BV is, dat driekwart van het bericht wordt beheerst door cijferkolommen en een lange reeks van namen van akkerbouwers. „Dat is juist onze kracht, zo'n brede basis van zeven telersverenigingen, die samen inderdaad ruim veer tig bestuursleden tellen. Zij maken onze organisatie zo wendbaar als zij nu is", is de mening van de heer A. W. Bierens, die samen met ir J. Boeve en de heer D. Mooyaart de directie vormt van misschien wel de meest representatieve organisatie voor de Ne derlandse afzet van landbouwproducten, Zuid-West Nederland BV in Zierikzee. Een ij- zersterke club, die zoals het zich laat aanzien steeds meer aardappeltelers in Zeeland en Brabant trekt. Dat blijkt in elk geval uit het marktaandeel in de aardappelafzet van Zuid-West Nederland BV, dat nog steeds groeit. Nu al wordt ruim een kwart van de Zeeuwse en Brabantse aardappelen onder de vlag van dit bedrijf gecollecteerd, maar over een paar jaar zal dat wellicht veertig, mogelijk zelfs vijftig procent zijn. „Het zijn ook hier de zekerheden van een gunstige gemiddelde prijs, een stipte betaling en een objectieve beoordeling van het produkt, die onze beste reclame blijken te zijn", zegt di recteur Bierens over deze explosieve Advertentie Voor al uw Bouwkundige werkzaamheden Grond-weg-waterwerken Diverse onderhoudswerkzaamheden Rekrealieprojekten Tijdelijk adres. Groeneweegje 13 4301 RN Zierikzee Tel. 01110-3983 b.g g. J. L Alofsen 01110-3002 groei. Andere argumenten voor de te lers om zich bij Zuid-West Nederland BV aan te sluiten, zijn naar zijn idee de herkenbaarheid van de organisatie en zeker ook de snelle communicatie naar de boer toe, dankzij een op het eeerste gezicht wat ingewikkeld lij kende, maar in de praktijk kenne lijk goed werkende structuur van te lersverenigingen, waarvan afgevaar digden uit het bestuur de dienst bij Zuid-West Nederland BV uitmaken. Het bedrijf zelf heeft op haar beurt weer een paritaire samenwerking met coöperatie Agrico, die samen Agrico-Holland vormen. Ook deze or- Vervolg pagina 2 Directeur W. A. Bieretis Op 15 en 16 maart 1985 ZIERIKZEE - Voor het tweede achtereenvolgende jaar organi seert de Zierikzeesche Nieuwsbode voor haar abonnee's en haar lezers een lezersreis van twee dagen. Na het overweldigende succes van vorig jaar hebben we op nieuw in samenwerking met touringcarbedrijf Van Oeveren te Zierikzee een zeer aantrekkelijke „tweedaagse" georganiseerd, die niet alleen erg veel te zien en te beleven geeftmaar ook nog leerzaam is. Voor alle gegevens en wetenswaardigheden over deze reis ver wijzen we u naar pagina 5. 't Is NU volop ZOMER bij reisburo van Oeveren Kom nu uw reisgids halen voor uw vakantie per vliegtuig touringcar boot trein eigen auto REISBURO: APPELMARKT 21 ZIERIKZEE - TEL 01110-5036 Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Verwachting tot zaterdagavond: Regen en sneeuw Perioden met regen en sneeuw, la ter enkele opklaringen; minimum temperatuur om het vriespunt; middagtemperatuur ongeveer drie graden. Zwakke tot matige veran derlijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 29 jan.: Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: -3 graden Middagtemp.: 2 graden Windkracht: noordwest 3 Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: -4 graden Middagtemp.: 2 graden Windkracht: west 4 Dinsdag: Veel bewolking Kans op neerslag; 50% Min.temp.: -1 graad Middagtemp.: 4 graden Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 26 jan. Zon op 8.29, onder 17.17 Maan op 10.53, onder 23.18 27 jan. Zon op 8.28, onder 17.19 Maan op 11.04, onder 28 jan. Zon op 8.26, onder 17.21 Maan op 11.16, onder 0.28 Eerste Kwartier: 29 jan. (3.29) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 26 jan. 6.06 19.11 0.07 12.29 27 jan. 28 jan. 6.40 7.22 19.43 20.18 0.42 1.21 13.13 14.00 Doodtij 31 januari HET WEEROVERZICHT DE BILT - Zaterdag trekt een twee de depressie met regen of sneeuw over ons land. Mogelijk gaat het ech ter in de loop van de middag van het noorden uit opklaren, want dan stroomt er drogere, maar ook koude re lucht over ons land uit. In deze lucht gaat het de komende nacht een paar graden vriezen. Overdag wordt het, ondanks zonni ge perioden, niet warmer dan een graad of twee. Deze perioden met wat kouder weer duurt echter niet lang. De computerkaarten laten in de loop van de week een nieuwe en om vangrijke Oceaandepressie een nieu we portie zachte en vochtige Oceaan- lucht naar onze streken sturen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1