RECKON acht vastleggen aard kampeermiddelen in bestemmingsplan onaanvaardbaar Terwijl de schepen wachtten PTT opent klachtenbureau voor radio- en tv-storingen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 25 januari 1985 Nr. 23666 li MIDDELBURG - De RECRON (organisatie van recreatie-ondernemers Nederland) vindt het niet wense lijk en planologisch ook niet relevant om de aard van de kampeermiddelen vast te leggen in bestemmingsplan nen. Marktontwikkelingen hebben in de laatste twee jaar aangegeven dat snelle veranderingen mogelijk moe ten kunnen zijn. „Dit is voor ons volstrekt onaanvaard baar. Daar waar allerlei vormen van gecombineerd ge bruik van vaste staanplaatsen ontstaan, lijkt het ons niet van planologisch belang welke soort kampeermid delen er ergens gesitueerd mogen worden," aldus de RE CRON in een schrijven aan de statenleden van de provin cie Zeeland. In de Statenzaal te Middelburg wordt vrijdag 1 februari een vergade ring van provinciale staten gehou den. Bij de ingekomen stukken wordt de brief van RECRON, d.d. 21 janua ri, inzake het ontwerp-Provinciaal Beleidsplan Recreatie en Tberisme aan de orde gesteld. Onder de ingeko men stukken bevindt zich ook een schrijven, d.d. 21 januari, van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken vóór Midden- en Noord-Zeeland inza ke hetzelfde onderwerp. De RECRON heeft dus grote moeite met betrekking tot de inrichting van bestemmingsplannen. De organisatie heeft daar in de afgelopen jaren zo wel mondeling als schriftelijk gere geld op gewezen. Dit goedkeurings- beleid beperkt ontwikkelingsmoge lijkheden van recreatiebedrijven, omdat flexibiliteit door gedetailleer de vastlegging niet optimaal meer aanwezig is. In Zeeland is een situatie ontstaan waar het kamperen bij de boer in haar oorspronkelijke vorm volledig uit de hand is gelopen. „Wij onderschrijven het standpunt dat aansluiting bij de Kampeerwet moet worden gezocht, maar wij onder schrijven niet uw standpunt om daar waar situaties zijn met meer dan vijf eenheden - en dat zijn er vele - con form kampeerterreinen te regelen. In principe betekent dit, dat honderden nieuwe kampeerterreinen in potentie aanwezig zijn. De suggestie die u wekt om de2e terreinen met meer dan vijf eenheden als normale kampeer terreinen te beschouwen achten wij veel te positief en is een premie voor het gevoerde gemeentelijke beleid in het verleden. Er moet worden gezocht naar een status quo situatie en een gefaseerde aanpassing aan de Kampeerwet-uitgangspunten," aldus de organisatie in haar schrijven aan provinciale staten. De RECRON is verbaasd over het feit dat zij geen antwoord op dit bezwaar heeft ont vangen. In het antwoord van Gedepu teerde Staten op eerder gemaakte be zwaren wordt volstrekt niet gemotiveerd waarom de vastlegging van de soort kampeermiddelen wel in bestemmingsplannen moet. Het kam- peerbeleid wordt volgens de Kam peerwet aan de gemeenten overgela ten, om dat vervolgens in verordeningen en vergunningen te re gelen. Het lijkt de RECRON ook om die reden ongewenst dit soort zaken in bestemmingsplannen op te nemen. Coördinatieteam Er zitten grote verschillen tussen de voorstellen die in het ontwerpplan en in het onderhavige plan gedaan worden met betrekking tot de be- leidsrealisatie en de toeristische or ganisatie en promotie. „Wij vinden de samenstelling van het coördinatieteam erg beperkt. De instelling van een Zeeuws buro voor toerisme kan best goed zijn, maar niet duidelijk is welke taken dit buro krijgt. Er zal eerst een nadere uit werking moeten plaatsvinden alvo rens de RECRON kan instemmen met de gedane voorstellen. Wij blij ven behoefte hebben aan een .platform-overleg (overleggroep be drijfsleven/overheid) waarin allerlei zaken, niet alleen promotionele, aan de orde komen." De prijswinnaars van de puzzel van vrijdag 18 januari zijn: De eerste prijs: G. Versnel-Kubat Postbus 25 4310 AA Bruinisse De tweede prijs: J. M. v. d. Linde Wandeling 5 4301 JT Zierikzee De oplossing van de nieuwe week- puzzel kan worden gestuurd naar de Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De en veloppe kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewekken worden gedeponeerd. Een vriendelijk verzoek is om op de enveloppe duidelijk het woord weekpuzzel te vermelden. De inzen dingen voor de nieuwe weekpuzzel moeten uiterlijk volgende week don derdag in ons bezit zijn. Oplossing kruiswoordraadsel nr. 801 E: HORIZONTAAL: 1. punter; 6. be raad; 11. rijder; 13. alles; 14. nl.; 16. kano; 17. paal; 18. 11.; 19. tor; 21. me thaan; 23. bel; 24. ever; 26. Tours; 27. noga; 28. reden; 30. rit; 31. vader; 32. repel; 34. kader; 35. tree; 36. bede; 37. brits; 40. geluk; 43. kroes; 44. bah; 46. Midas; 48. reel; 49. nogal; 51. Gent; 52. eer; 53. Toeareg; 55. nor; 56. el; 57. toer; 58. egel; 60. na; 61. dorst; 62. meier; 64. talent; 65. sticht. VERTICAAL: 1. panter; 2. nr.; 3. tijk; 4. Edam; 5. renet; 6. blaas; 7. elan; 8. rel; 9. as; 10. dollar; 12. rotor; 13. apart; 15. lover; 18. leger; 20. rede; 22. huif; 23. bode; 25. reptiel; 27. na delig; 29. nerts; 31. vadem; 33. les; 34. keg; 37. breel; 38. roer; 39. Laga; 41. Uden; 42. kanon; 43. kreeft; 44. boert; 45. harem; 47. straat; 49. noest; 50. le ges; 53. torn; 54. geit; 57. toe; 59. lei; 61. dl; 63. r.c. DE NIEUWE PUZZEL HORIZONTAAL: 1. fluweelachtig weefsel; 4. roofvogel; 7. kledingstuk; 8. grootmoeder; 10. bloeiwijze; 12. danspartij; 13. gezongen toneelspel; 15. hoofddeksel; 17. rekenkundig vraagstuk; 18. R.K. waardigheidsbe kleder; 20. wig; 22. klein kind; 23. snavel; 24. wijnsoort; 26. oude lengte eenheid; 27. van aanzienlijke li chaamsomvang; 28. vinnig, verbeten; 29. gewricht; 31. vloerbedekking; 35. telwoord; 37. waternimf38. voorna melijk; 39. hoogste vulkaan van Eu ropa; 41. vruchtbare plaats in de woestijn', 43. woonschip; 45. zonder glans; 46. snijwerktuig; 47. bolgewas; 49. gekuipt houten vat; 51. bewijs van betaling; 52. muzieknoot; 53. rechts voorschriften; 55. scheepskeuken; 58. geheel gevuld; 59. schrede, stap; 61. niemendal; 52. lange, lage slee; 63. Europeaan; 65. groente; 66. kikvors achtig dier; 67. kist van open lat werk; 68. knaagdier. VERTICAAL: 1. doortochtgeld; 2. behorende tot de Kerk van Rome; 3. priester van de Russische kerk; 4. Ne derlandse omroepvereniging; 5. mu zieknoot; 6. hulzen van gedorste ko renaren; 7. mannelijk dier; 9. vrucht; 11. elasticiteit; 12. zitplaats van de koetsier; 13. zwaardwalvis; 14. lokspijs; 16. uitgestrekte watervlak te; 17. havenstad in Egypte; 18. kleve rige stof; 19. korte tijdsduur; 21. dun ne plek; 23. ballenspel; 25. vrucht; 27. godin van de jacht; 30. mal, zot; 32, boomloot; 33. lofdicht; 34. roofdier; 36. schoenmakerspriem; 39. tijdvak van 100 jaren; 40. vreemde munt; 42. zoogdier; 44. beroep; 46. bosgewas; 48. boom; 50. kloosterzuster; 51. nog eens; 52. waterbewoner; 54. lichte stof; 56. verdichting van waterdamp; 57. staat in de VS; 58. oude lap; 60. kinbaardje; 62. zangstem; 64. num mer; 66. per adres. In het commentaar op het ontwerp plan pleit de RECRON ervoor dat in de tekst van het beleidsplan een randvoorwaarde wordt opgenomen, waaruit blijkt dat uitbreidingen van nieuwe verblijfsaccommodaties in eerste instantie bij de bestaande be drijven dienen te worden gesitueerd. Daarbij dient uiteraard de diversiteit niet in gevaar te komen. „Het ant woord op ons verzoek is negatief, het geen wij ernstig betreuren. Temeer daar ook in het onlangs uitgebrachte Struktuurschema Openluchtrecrea tie deel D onze wensen wel als uit gangspunt worden gekozen.Wij ne men aan dat een en ander toch een nadere heroverweging rechtvaar digt." Knelpunten In het commentaar op het ontwerp plan vroeg de RECRON aandacht voor de beheers- en exploitatieknel punten, die in de Grontmij-studie zijn geanalyseerd. In het antwoord van GS wordt opgemerkt dat deze problematiek niet op het terrein van het beleidsplan ligt, maar veel om vattender is. De RECRON: „Waarom dat zo is wordt niet gemotiveerd. Dat betreuren wij ten zeerste. Als name lijk te verklaren is, dat de kwaliteit van het huidige produkt het resultaat is van problemen bij het onderne men, dan ligt daar - ons inziens - wel degelijk een taak van de provincie. Zeker tegen de achtergrond van het beleidsvoornemen verwoord in het beleidsplan. Om alleen, zoals uit het antwoord blijkt, daar met RECRON over te praten is natuurlijk niet vol doende. De provincie zal daar actief - ook bij anderen - aan moeten werken. Het lijkt ons zeker gewenst dese es sentiële knelpunten voor de bedrijfs voering van recreatiebedrijven op te nemen in hoofdstuk 2.2. van het be leidsplan." Ruimtelijke structuur Naar aanleiding van verschillende inspraakreacties heeft er een aanpas sing plaatsgevonden van het begrip „achterland". Deze nieuwe omschrij ving en de omschrijving van concen tratiegebieden worden aangewezen op plaatsen waar al heel duidelijk ontwikkelingen aan de gang zijn. Daarbij behoeft het beslist niet te gaan om grootschalige speerpuntont wikkelingen, maar wel om een con centratie van recreatie-activiteiten. Kamer van Koophandel De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden- en Noord- Zeeland laat in een schrijven weten dat in het beleidsplan onvoldoende tot uitdrukking komt welke groeimo gelijkheden aanvaardbaar zijn. Het college van GS dient duidelijk aan te geven welke extra ruimte voor toe ristische ontwikkelingen beschik baar is. De damaanzet Brouwersdam dient als een volwaardig speerpunt, met ei gen ontwikkelingsmogelijkheden, gehandhaafd te blijven en dat op kor te termijn met de invulling van dit gebied een begin gemaakt moet wor den. De Kamer van Koophandel meent dat het bedrijfsleven vertegenwoor digd dient te zijn in het Coördinatie- team Recreatie en Toerisme. Door GS is een directe betrokkenheid van on dernemers voortdurend genoemd als één van de uitgangspunten van het re- creatiebeleid. Het Zeeuws Bureau voor Recreatie en Toerisme kan een belangrijke rol spelen in het kader van een professio nele aanpak van de Zeeland promotie, mits het bedrijfsleven zich hierin voldoende herkent. Ook acht de Kamer van Koophan del het gewenst dat de toeristische promotiefondsen en -activiteiten van diverse overheden in het Zeeuwse zo veel mogelijk gecoördineerd worden. De vergadering van provinciale sta ten begint vrijdag 1 februari om 10.00 DEN HAAG - De PTT heeft een klachtenbureau geopend waar sto ringen in de ontvangst van radio- en televisieprogramma's kunnen wor den gemeld. Dit heeft een PTT- woordvoerster donderdag bevestigd. Wanneer een klacht binnenkomt zorgt het klachtenbureau ervoor dat de storingsmelding binnen de PTT bij de juiste afdeling komt: Radio- controledienst (RCD), de afdelingen Omroep en Televisie (OT) of Draad omroepsystemen/kabeltelevisie (TRD). Door de klachten op een een-, traal nummer binnen te laten komen verwacht dc PTT een snellere afhan deling van de klacht. Het bureau neemt klachten aan over de ontvangst van radio- en tv- programma's die met een eigen an tenne worden opgevangen of die wor den doorgegeven via de kabel. Daar onder vallen ook klachten over slechte ontvangst van programma's als gevolg van overlast van etherpira ten. Dc PTT benadrukt dat klachten eerst moeten worden gemeld bij dc kabelfirma zelf, maar als dat niet helpt kan het speciale klachtennum- mcr (02945-4041) worden gebeld. Dc Radio Controledienst in Nedcrhorst Den Berg, waar het klachtenbureau is gehuisvest, krijgt jaarlijks al zo'n 10.000 klachten binnen over storingen in dc ontvangst van omroepprogram ma's door dc etherpiraten Zondag 27 januari, 22.20 uur, Nederland 1: filmfestival Rotterdam. Een paar scènes uit de hoofdfilm ,,Vidas Secas". Zaterdag' 26 januari Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 15.30 uur De groene ruimte. Documentaire-serie over het Neder landse landschap. 15.55 uur Webster. Amerikaanse co medyserie. Tégen hun voornemen in om zelf kinderen ter wereld te bren gen nemen ze toch de verantwoording op zich om het zevenjarige negerjon getje Webster die z'n ouders op tragi sche wijze verloor, op te voeden. 16.20 uur Bij Roos 17.30 uur Nieuws 17.40 uur Vervolg Bij Koos 18.05 uur De smurfen. Uit blijdschap voor de naderende lente willen de smurfen de natuur een bloemenova- tie brengen. 19.00 uur Je ziet meer clips 19.25 uur Zeg 'nss AAA. Tferwijl de Dobbelsteentjes druk doende zijn met de naderende voorbereidingen op de naderende blijde gebeurtenis in huis, lijkt de a.s. vader toch nog wat moeite te hebben met zijn aanstaande rol. 20.00 uur Journaal 20.28 uur De sterrenshow. Amuse mentsprogramma, waarbij de baten van de spelloterij bestemd zijn voor de Stichting Humanitas. 21.50 uur Achter het nieuws 22.20 uur Voetbal '80. Kort geva rieerd voetbaljoumaal 22.30 uur Sonja op zaterdag 23.20 uur Simon Garmiggelt. Deze schrijver vertelt het verhaal „Rol schaatsen" uit zijn bundel „Mag 't een ietsje meer zijn". 23.45 uur Journaal 23.50 uur Nieuws voor doven Nederland 2 11.00 uur Studio sport extra. Repor tage van de Eurpose kampioenschap pen op de schaats voor manp^n van uit Zweden en beelden van ski wedstrijden orri de wereldbeker in Garmisch Partenkirchen. 17.10 uur Studio sport 18.15 uur Nieuws voor doven 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Op naar de top show. Spel- programma, waarin gestreden wordt om de NCRV Show Trofee 1985. 20.15 uur Cheers. Derek, de broer van Sam maakt een joyeus entrée tot ja- louzie van Sam. 20.40 uur Maggie Forbes. Naar aan leiding vatf een binnengekomen klacht over praktijken van een gene zer doen Maggie Forbes en haar colle ga Jake zich voor als een echtpaar dat door hem geholpen wenst te worden. 21.30 uur U zij de glorie. Koorzang- programma 22.30 uur Journaal 22.45 uur Studio sport 23.15 uur Spellbound. Speelfilm uit 1945. Het verhaal gaat over een psy chisch gestoorde arts, die een psyhia- trische inrichting bestuurde, waar van het personeel ook geestelijk gestoord was. Zondag 27 januari Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven. 11.00 uur Eucharistieviering. 16.30 uur Het huishouden van Jan Steen. Dit heerschap trekt zich niets aan van de klachtenregen over zijn vermeende slechte invloed op kinde rogen en -gebitten. 17.30 uur Nieuws. 17.35 uur Socutcra. 19.00 uur Nieuws. 19.05 uur Towser. Zweedse serie over het hondje Towser. 19.10 uur Privé-detective Kant. Ge dreigd wordt het consumeren van chocolademelk aan banden te leggen. 19.30 uur De jonge helden. Eerste edi tie van een nieuw magazine waarin kenbaar wordt gemaakt hoe de jeugd zich te weer stelt tegen het negatieve denken in onze huidige maat schappij. 20.10 uur Spitting image. Satirisch Engels programma. 20.35 uur Filmfestival Rotterdam. Programma gewijd aan het Film festival Rotterdam, dat tot 4 februari in deze stad gehouden wordt en inter nationale faam heeft. In dit program ma tevens de film Vidas Secas". 23.45 uur Journaal. 23.50 uur Nieuws voor doven. Nederland 2 12.00 uur Het capitool. 13.00 uur Studio Sport. Met o.a. aan dacht voor de Europese kampioen schappen hardrijden op de schaats voor heren. 17.00 uur Studio Sport. 17.55 uur De tweede natuur. Bespro ken wordt de geschiedenis van de zil versmeedkunst in de loop der tijden. 18.25 uur Nieuws voor doven. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Sprekershoek. 19.00 uur Studio Sport. 19.55 uur Lotto. 20.00 uur Nieuws. 20.10 uur Panoramiek. Ontwikkelin gen op het internationale politieke front. 20.45 uur De waarheid in pacht. Serie programma's over de samenhang tus sen wetenschap en samenleving. Wat houdt wetenschappelijk onderzoek in en wat is de beperkte betekenis van de resultaten daarvan? 21.40 uur Markant. Een televisiepor tret van de actrice Elisabeth Ander sen, die 1 januari j.l. 65 jaar werd en daarmee een punt zette achter haar loopbaan. 22.30 uur Journaal. 22.35 uur Nieuws voor doven. Maandag: 28 januari Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 15.30 uur Ontdek je plekje. Nadere informatie over het plaatsje Vollen hoven. 15.40 uur Dag huis, dag tuin, dag op- bergschuur. 15.55 uur Spelfilm. Voor leerlingen van de Albert Schweitzerschool is het zaak hun beste beentje voort te zetten in deze spelshow, waarvoor het mate riaal deze keer is aangedragen door scholieren van „De Kooi" uit Eelde. 16.25 uur Sportpanorama 17.30 uur Nieuws 17.45 uur Toppop. De hits uit de na tionale hitparade worden weer gepre senteerd door Ad Visser. 19.00 uur Minibios 19.10 uur Televizier magazine. Op merkelijke zaken uit de wereld van vandaag. 20.00 uur Journaal 20.28 uur De reis om de wereld in tachtig vragen. De diersoort de wal- visachtigen staat centraal in dit door Pim Jacobs gepresenteerde spelpro- gramma. 21.35 uur De schaduwzijde van de zoon. Driedelige Britse televisiese rie. De bekende fotograaf Don Tier- ney is gefascineerd door het geheim zinnige kasteel Agios op het Griekse eiland Rhodos. Het kasteel wordt echter streng bewaakt. Don probeert langs slinkse wegen toch binnen de kasteelmuren te komen. 23.10 uur Karei van de Graaf 23.55 uur Journaal 00.00 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Kwartslag 19.25 uur Coronation street. Oom Al- bert zegt Ken en Deirdes eens goed hoe hij over allerlei zaken denkt. Bert Tilsey verkeert in een moeilijk parket nu hij Ivy verzwegen heeft hoe het werkelijk met zijn gezondheid ge steld is. 19.55 uur Voetbal '80 20.40 uur De Consumentenman 21.40 uur De onderste steen. Achter gronden van de mijnstaking en ge sprekken met stakers en werkwilli gen, waarvoor de reporters Frank Diamond en Raymond Debats naar Engeland vertrokken. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Nieuws voor doven Maandag 28 januari, 21.35 uur, zon". Welk is het geheim van heimzinnige ridder-ritus? Nederland 1: de schaduwzijde van de kasteel Agios Theodoros en haar ge- 59 Tegen de avond verlieten ze het gastvrije huis. IJsbrand was goed gestemd en heel tevreden. Het was een goed idee van hem geweest om Klaas Buis eens op te zoeken. Toen ze langs een zilversmid kwamen, mocht Welmoet iets moois uitzoeken uit het vele dat er was uitgestald. Ze aarzelde lang, er was zoveel en ze hield slechts van enkele fraaie din gen. Ten slotte viel haar keus op een zware zilveren ketting met beugel. Een prachtstuk, waaraan dagen was gewerkt. Terwijl ze daar tussen beide metgezellen in de schaduw onder de luifel bij de zilversmid stond en de ketting keurend en spelend door haar vingers liet glijden, terwijl ze hem aan Willem toonde, voelde ze dat ie mand haar strak aanzag. Ze sloeg haar ogen op en keek recht in die van Johan Ham. „Jij hier!" riep ze verrast en het sie raad glipte uit haar hand. Hij kwam naderbij en begroette hen ernstig en afgemeten. Ze vroeg hem naar zijn fa milie en hij vertelde dat allen in goe de welstand verkeerden. Daarna sprak vader hem aan en werden ge wichtiger zaken naar voren gebracht, natuurlijk over dc benarde tijden. Naar haar werd niet meer omgeke ken. Daarom nam ze de ketting maar weer op en vroeg Willems oordeel er over. Die betastte nu ook de fijne schakels en prees dc afwerking. De zilversmid wachtte het rustig af. Dit werd een koop. dat zag hij allang. Johan nam spoedig afscheid. „Wilt ge iedereen mijn hartelijke groeten overbrengen'.'" vroeg zc koel. „Zeker. En moot ik nog van een of door J. VISSER-ROOSENDAAL ander feit melding maken?" Johan keek naar de ketting in hun beider handen. „Nog niet. Nog niet," grapte IJs brand, die de bedoeling begreep. Welmoet voelde een blos van erger nis naar haar wangen stijgen en ze wilde snel een verklaring geven, op dat Johan zou begrijpen dat Willem hier enkel stond als buur. Maar die zei, met nog steeds zijn blik op de ket ting gericht: „Ik dacht iets anders met het oog op dat geschenk." Geschenk? Welmoet begreep hem niet. Geschenk, dacht IJsbrand, en hij peinsde er later nog eens over. Maar Johan nam snel afscheid en haastte zich weg zonder haar nog een maal aan te zien. Vanaf dat moment was voor Wel moet deze dag bedorven. En nog vele dagen daarna. „Zullen we verder gaan?" vroeg IJsbrand, toen dc ketting betaald was. „Liever niet," zei Welmoet mat. „We hebben al zoveel gezien, ik wil nu naar huis." Willem dacht cr ook zo over, en toen wandelden ze door dc drukke straat terug naar do herberg waar ze waren uitgespannen. Maar nu kon die druk te Welmoet niet meer bekoren. Zelfs de kleding van dc vrouwen en meis jes. hoe mooi en kleurig die ook was, trok haar aandacht nauwelijks. Tijdens dc thuisrit werd weinig ge sproken. Elk zat in eigen gedachten verdiept. Zo overpeinsde IJsbrand al wat hij die middag had vernomen. Eerst bij Klaas Buis, die juist zulke goede berichten over Pieter had ont vangen, en ook wist dat het op Oost zeevaart wel rustig en veilig zou blijven. Dit stemde hem blij en dank baar. Als je slechts twee kinderen ge schonken zijn, wil je ze gaarne beiden behouden. En als de ene dan ver van huis de zeeën bevaart, is het een ge ruststelling dat hem geen andere ge varen bedreigen dan storm, ongeval en ziekte. En je wilt ze niet alleen be houden voor jezelf, maar ook voor el kaar, later, als je zelf niet meer op aarde bent. Want de rug van een broe- derloze is naakt, dat zag je dagelijks om je heen. Eigen bloed laat elkaar zelden in de steek, vooral niet in nood. Wat hij verder had gehoord was minder mooi. Alle berichten die Geertrui had ontvangen, vulde die luitenant nog aan. Het stond er heel donker voor in deze landen. de zoon van Krelis Hom leek hem een wakkere kerel toe. Hij had wei nig praats en heel goede manieren. Als je zo van hem naar Willem keek, zoals zc daar tegen elkaar ston den Maar kom, dat was niet eer lijk, dat was geen vergelijking. Een boer en een krijgsman. Wat zou hij gemeend hebben met dat geschenk? Zou hij gedacht hebben dal Willem die ketting aan Welmoet schonk? Had hij dat in diens plaats mogelijk ge daan? Beslist wel. Hijzelf gaf Geer trui immers vroeger ook vaak kleine sieraden. Wat drommel, waarom deed Willem dat dan ook niet? Waar om toonde die zich dan zo lomp en be nepen als deze hele middag? (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 11